AKF vestigt zich nu in Terneuzen parting Mmsl&g Q 65 en Face Of f in Oostburg BEDRIJF OVERGENOMEN branding Weinig drukte bij verhuizing nkrijk RUSSISCHE .RDEMENTS- INGEN BIJ nschrijvingen andelsregister feest van Sluise lfstancligheid f) 6 mei a.s. Oostburg Oude archieven Axel A. van de Gazelle voor vierde maal biljartkampioen Afscheid in IJzendijke van wachtmeester De Meester F. Vlassenrood won bekertoernooi in Hulst Hoe is die Italiano nou? Italiano is dus alles? de candy drop ANDRE H.MEEJER Nijpend Bestand Afscheid van rijkspolitie in Breskens Nieuwe gids voor Groot-Terneuzen1 Hulster handtekeningen voor behoud „Veronica" Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Qtttt m vin de 'der en automaten DE STEM VAN DONDERDAG 2 APRIL 1970 In Frankriji; mannen en een vreii,. [fverbranding van in Nice begoot een lit Dahomey zich met ak daarna zijn kle<j: :en tevoren had in J|(| gelegen Grasse een etzelfde gedaan. In ea ïwijk koos de 29-jarigj Tn Tran Tvam, moeder leren, uit zwaarmoedig, in de vlammen. euter). De Sovjet- ipan woensdag officia; dat zij de voor der nomen bombardement!, ain de Russische lucht, jan heeft afgelast cum (fe elijke betrekkingen net gevaar te brengen, id heeft Japan tegen hei ;e oefeningen bij de Rus teend. De Japanse it dat de manoeuvres i kunnen veroorzaken :h.t- en zeeverkeer bij hebben op hun beurt om rzocht van bepaalde w. jij Japan, ingesteld door anse en Japanse strijd, in deze zonen oefenin- ouden. H en beroep tierig IIP lp) I bhhm s I Be gemeentelijke herindeling veroorzaakte op het raadhuis van Terneuzen nogal wat ver schuivingen. Zo verhuisde de af deling bevolking naar een ver bouwd pand aan de Kersstraat. Mensen die voor een gesloten deur kwamrn werden per raam biljet naar het nieuwe adres ver wezen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het handels- igister van de Kamer van Koophan- [1 en Fabrieken voor Zeeuwsch- iaauderen zijn de volgende zaken geschreven: 10307 Apotheek A. J. laassen, Noordstraat 54 Terneuzen. „Ilex Nederland", Guido Ge- lllelaan 3 Hulst: Verzendhuis van irfumerieën. Eigenaresse mevr. W. racké-Huerninck. 10305: M. S. de jgt-Loof, Boulevard de Wielingen Cadzand: verhuurkantoor van ap- irtementen. 10304 E. H. Krijnders- ica, Grote Kade 27 Breskens: pedi- re. 10303 Drukkerij Vink N.V., arkt 12 Axel: Drukkerij en uitge- tij; uitgeefster van de „Axelse jurant". Directeur J. C. Vink. Maat- happelijk kapitaal f 200.000,-; ge- aatst en gestort f 90.000,-. Publika- statuten in bijvoegsel no. 2056 van Nederlandse Staatscourant d.d. 2 aart 1970, no. 42. 10303 Disco-bar ming Hoky-Poky. Zuiddijkstraat 2 ais: eigenaar F. W. M. «pfl. Jjfó (V^n onze correspondent) SLUIS/RETRANCHEMENT een bespreking van besturen i diverse verenigingen uit Sluis Retranchement werd besloten mog een feest te organiseren ter ilegenheid van het zelfstandig ijven van Sluis en de toevoeging m Retranchement aan Sluis. Dat ibeurt op 6 mei a.s. Tijdens de actie, die voor de zelf- mdigheid van Sluis is gevoerd, u steeds gesproken over het feest, zou worden gehouden als deze ustandigheid een feit zou zijn. De finitieve beslissing hierover viel 'ter pas op 11 november 1969. De aterperiode werd minder geschikt rat om een dergelijk feest te or- mseren, zodat dit werd verschoven er hel voorjaar, waarin men min- aihankelijk is van het weer. Ue datum van het zelfstandig- Meest werd zoals hierboven held nu vastgesteld op woens- j, me> a.s. Er werd een werkco- p opgericht, waarin bestuursleden verschillende verenigingen °rt- ,en jeugdver, en oranje-eomi- Zl'tmg hebben nomen. In een gende vergadering zal een be ur worden gekozen. Een program- n°g "iet vastgesteld. Wel .f e>} ,de feestviering zoveel sohjk op één plaats te concentre- w de programma-onderdelen zo- 6 samen te stellen, dat iedereen, zowel als oud, hieraan zal kun- 1 deelnemen. ai! ^"«P'taal werd door VVV elk l j beschikbaar gesteld, o.k g n°ê resteerde van eer- 8 ouden feestelijkheden en dat ort v speciale rekening was ge- '1 eo ?or de verdere financiering 'mJL uep wor<3en gedaan op het «•e fondsenUUI" andere beschik" D°or de aanwezige Orfrnje-comi- l ,bes!ote.n om de feestelijk- op koninginnedag te beperken -im.r aandacht te schenken aan -,m8 vande Nationale Bevrij- '5 mei), wat dus een aan motor, gelijk. >°P zal zijn voor de Sluise zelfstan- (Van een onzer verslaggevers) tn va^T^P In hotel ''Het wa ft «8W anff' te Zaamslag werd ia» him ting gehouden. De uit- ir Biroman TrS: 1 W de Pooter' 2 e Feilt*. de Koeijer 4 Joh 5 T Meertens, 6 J. de de Koeijer, 8 B. de (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Over het algemeen heeft de gisteren van kracht gewor den gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen op de diverse gemeente-secretarieën geen extra drukte teweeg gebracht. Hier en daar werd er door de afdelingen die het meest met het publiek te maken heb ben wat meer informatie dan nor maal verstrekt en wel met name aan de inwoners uit de opgeheven ge meenten. Mede doordat ten behoeve van de bewoners van deze voormalige gemeenten in de raadhuizen zitdagen zijn ingesteld, verwacht men dat de overgang van de oude naar de nieuwe gemeente zonder al te veel strubbe lingen voor de burgerij zal verlopen. In het Terneuzense stadhuis werd een groot deel van de dag besteed aan het vinden van de nodige werk ruimten voor tien ambtenaren en vier typistes, die uit Zaamslag, Hoek en Biervliet zijn overgekomen. Een kwestie van veel passen en meten, gezien het toch al nijpende plaatsge- brak op de Terneuzense secretarie. Enig soulaas beidt de ingebruikne ming van de dependance aan de Kers- straat, v/aar de afdelingen Bevolking en Planologie zijn ondergebracht. In de voormalige ruimte van de afdeling Bevolking aan de Markt, komen een gedeelte van de afdeling Financiën en de afdeling Algemene Zaken. De lopende archieven van Zaam slag, Biervliet en Hoek worden naar Terneuzen overgebracht. De oude ar chieven van deze woonkernen blij ven waar ze zijn. .De zitdagen ip de drié genoérridë plaatsen worden op vrijdag 3 april en-dinsdag 7 april in de voormalige raadhuizen gehouden. Daarna zal het nieuwe gemeentebe stuur van Terneuzen een besluit ne men of deze zitdagen al of niet voort gezet zullen worden. Op het gemeentehuis in Oostburg is met enige spanning de datum van 1 april tegemoetgezien. Wat zou de praktische uitwerking van het her- indelingsbesluit voor ambtenaren en publiek met zich meebrengen? Het is allemaal erg meegevallen dank zij het voorbereidende werk van oud- burgemeester Van Leeuwen en de wethouders kon de verwachte toeloop van het publiek in het raadhuis goed worden opgevangen. Door de tijdelij ke verhuizing van twintig ambtena ren naar het gemeentehuis van Schoondijke kon voldoende ruimte worden vrijgemaakt voor de afdelin gen die het meest met het publiek van doen hebben. Te zijner tijd zal de te verbouwen beschutte werk plaats in een dependance van het Oostburgse raadhuis worden herscha pen totdat de geplande uitbreiding van het gemeentehuis gerealiseerd zal zijn. Op het gemeentehuis in Axel heer ste meer drukte dan gewoonlijk doch dit was meer een gevolg van het feit dat de secretarie twee dagen geslo ten is geweest. In de voormalige ge meenten Overslag, Zuiddorpe en Koewacht worden op dinsdag en don derdag zitdagen gehouden. In Over slag van 13 tot 14 uur, in Zuiddorpe van 1415 uur tot 15.30 uur en in Koewacht van 15.45 unr tot 17.15 uur. In de overige nieuwe gemeenten, Sluis, Hulst en Hontenisse is het in gaan van de gemeentelijke herinde ling vrijwel onopgemerkt verlopen. De enige opzienbarende actie had in Clinge plaats waar grappenmakers een carnavalskoe op het bordes van het raadhuis lieten, bivakkeren. «oote o Tv, Koeijer c' a M. Hamelink. (Van onze correspondent) Voor de 4de maal is R. van de Ga zelle biljartkampioen geworden van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Outsider H. Verhage speelde in de slotpartij zo zwak, dat hij de kampioen niet meer kon bedreigen. Voorzitter B. ie Roy huldigde de kampioen. Bij de Club Zonder Naam werd A. Vermaire kampioen. De prestigeslag om de 2de plaats, werd door A. van Tale met ruim verschil tegen M Berthou gewonnen (66-44). De overige uitslagen: H. v. Steen - H. Matthijs 2822; H. v. Steen - A v.d. Hemel 2916; A. te Bart - A. v. Dale 13-44; C. Boonman - M. Berthou 2547; A. te Bart - J. Kolijn 917; H. v. Steen - P. Pijfferoen 2910. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In verband met functioneel leeftijdsontslag is dins dagmorgen In de kantine op het sport park in IJzendijke afscheid genomen van de wachtmeester eerste klas der rijkspolitie de heer De Meester. De heer Meester gaat dus de dienst verlaten. Voor deze bijeenkomst wa ren veel collega's en de mensen van de groep Breskens waaronder hij res sorteerde aanwezig. (Van een onzer verslaggevers) HULST F. Vlassenrood is win naar geworden van het sterk bezette bekertoernooi Top Biljart, gehouden bij Het Centrum in Hulst. In de finale waarin hij aan een punt al genoeg had om dit toernooi te winnen, won hij beide partijen van E. Taelman en bleef hierdoor ongeslagen in dit bekertoernooi. De eindstand is als volgt: 1. F. Vlassenrood (12 gespeeld, 12 gewonnen, 60 gemaakt, 39 tegen. 2. Taelman, 3. J. Kaïjzer, 4. M. Vlassen- raad, 5. P. van Kerckhoven, 6. W. Nagtzaam, 7, W. Roovers. (Van onze correspondent) OOSTBURG Zaterdag zal in ho tel „Victory", Markt, Oostburg, naast de popgroep Q65 de „Face- off" voor het eerst dit jaar weer in Zeeland optreden. Aanvang 8 uur. Op de secretarie afd. Bevolking van Terneuzen beschikt men nog over ouderwetse houten schuif- maat, waarmee de lengte van de cliëntèle met ambtelijke nauw keurigheid wordi vastgesteld. Het antieke toestel is nog ge bruikt hij de keuring van dienst plichtigen omstreeks de eeuw wisseling. 't is een babbelaar een sabbelaar een zuigertje een bijtertje een zoetertje een zoutertje een zachtertje een knappertje een suikertje een dropje Ja, 't is een lekkertje i (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De N.V. Ap paraten- en ketelfabriek AKF te Goes, lid'van de Hollandse Beton Groep, heeft de vestiging van Van der Oost N.V. in Terneuzen over genomen. Het gezamenlijk perso neel, 65 man, treedt in dienst van de AKF. Met ondernemingsraad en vakorganisaties werd ten aan zien van de overname tevoren overleg gepleegd en overeenstem ming bereikt. Van der Oost-Terneuzen (om zet 3 a 4 miljoen) verrichte voor- namelija onderhoudswerk bij de grote chemische bedrijven zoals Dow, Hoechst, ENCB en CSM. „Wij waren toch al van plan, on derhoud te gaan doen. Onze zuster maatschappij NEM heeft zich er ook al op toegelegd. Wij zelf deden het al, weliswaar in zeer beperkte mate, bij Hoechst", aldus ir. W. J. ter Hart, di recteur van de AKF te Goes. „Toe vallig wilde Van der Oost juist in de periode dat wij plannen beraamden voor onderhoudswerk, zijn bedrijf in Terneuzen afstoten. In december pols te men ons voor een overname en zijn wij aan de conferentietafel gaan zit ten". Het moederbedrijf van Van der Oost in Schiedam kan nu een ingrij pende modernisering bekostigen en zal zich in de toekomst meer gaan toe leggen op de vervaardiging van on derdelen voor air-conditioning en koeltechniek. (ADVERTENTIE) De zeer exklusieve Herlag tuinmeubelen en -ornamenten worden voor u geëxposeerd te: Boekelo: Hotel Bad Boekelo, donderdag 5 t/m dinsdag 10 maart Bussum: Hotel Jan Tabak, vrijdag 13 t/m maandag 23 maart Eindhoven: Hotel de Cocagne, vrijdag 3 t/m maandag 13 april Wassenaar: Kast. de Wittenburg, donderd. 16 t/m maand. 27 april Beekbergen: (Arnhemseweg 792): Restaurant de Woeste Hoeve, donderdag 30 april t/m maandag 11 mei Deventer: Permanente showroom, bezoek op afspraak. Op aanvraag zenden wij u gaarne uw invitatiekaart met een gedetailleerd overzicht van onze meubelen. DEVENTER POSTBUS «1 TEL. 0S70Q -11001 De bedrijfshal in Terneuzen zal door de AKF worden gemoderni seerd. Niet alleen zal de startgroep voor onderhoud, die de contracten van Van der Oost heeft overgenomen, in ïerneuzen onderdak vinden. Ook biedt de nieuwe vestiging de AKF verdere ontplooiingsmogelijkheden in Goes: de vervaardiging van kleinere apparaten in de chem. sector zal zo. veel mogelijk worden overgeheveld naar het nieuwe industrieterrein in Zeeuwsch-Vlaanderen, waardoor in Goes ruimte vrijkomt voor de pro- duktie van grotere chemische appa raten. „Net nog hebben wij een opdracht gekregen van recordomvang: het le veren van een colonne van acht me ter doorsnee en vijfenveertig meter lang. We groeien hier uit de ruimte. We moeten de werkplaats en hal, waarin we deze apparaten vervaar digen, uitbreiden. Er staat hier dure apparatuur voor de fabricage van grote produkten. De tendens is, dat de apparaten die voor de chemische industrie moeten wor den ontworpen en gebouwd, steeds groter worden. Wij zitten nu al op de grens. Als de diameter van een pro. dukt (binnen niet al te lange tijd) ne gen meter bedraagt, krijgen wij bo vendien nog het probleem'van de te kleine „voordeur": de 19e-eeuwse sluis bij 't Sas van Goes is meer negen meter breed. Het rijk heeft voorzien in een verbreding van de sluis, wan' neer de Oosterschelde wordt afge damd. Maar dan is dat voor ons te laat. Wij willen de datum van 1980 vervroegd zien tot 1975. Dit is ook voor de andere industrieën in het zo geheten „natte industriegebied hier een probleem van levensbelang". Voor de 65 medewerkers van Van der Oost in Terneuzen betekent de bedrijfswisseling een voordeel, omdat het werken in groter verband meer zekerheid en nieuwe mogelijkheden geeft. Er zullen betere arbeidsvoor waarden komen en meer werkgele genheid. Ook de leiding blijft in Ter neuzen gehandhaafd. In Goes zal het personeelsbestand vóór eind dit jaar van 250 tot onge veer driehonderd zijn gegroeid, maar dit is onafhankelijk van de overname. Het personeel dat in Terneuzen de kleine apparatenbouw zal moeten verrichten, zal niet uit Goes worden overgeheveld, maar uil de omgeving zelf worden betrokken. (Van onze correspondent) BRESKENS Op het gemeente huis van Breskens heeft burgemeester Eekhout afscheid cnomen van de ad judant van de groep Breskens van de rijkspolitie en zijn personeel. Hij betuigde zijn dank voor het vele werk dat de adjudant en zijn staf in Breskens heeft verricht en als blijk van waardering werd hem een cadeau overhandigd. Opperwachtmeester Burgier dank te als waarnemend groepscomman dant Vertregt en bood ook hem een cadeau aan. Per 1 april aanstaande is de heer Vertregt toegevoegd aan de stadsdistricten Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het ligt in de be doeling op korte termijn een nieuwe gids voor de inwoners van de ge meente Terneuzen uit te geven. Daarin zullen ook de gegevens uit Biervliet, Hoek en Zaamslag in wor den vermeld. De gids wordt in een oplage van 10.000 exemplaren huis-aan-huis be zorgd. Eventuele gegevens die men graag in de gids vermeld zou zien kunnen worden opgestuurd aan de afdeling onderwijs, sport-jeugd en cultuur van de gemeente Terneuzen, Markt 1. (Van een onzer verslaggevers) HULST De handtekeningactie, die op verschillende scholen in Hulst is gehouden voor het behoud van radio Veronica, is afgesloten. Op het Janseniuslyceum. de lagere technische school en de huishoud school werden in totaal 981 handte keningen verzameld van leerlingen, die evenalp initiatiefnemers en or ganisators Marco Jouret, Sonja Pa teer Paul Dujardin en Luc van Walle willen voorkomen, dat Vero nica aan de ketting wordt gelegd. De handtekeningen zullen, via de landelijke organisator van de actie, aan radio Veronica worden aange boden. Films MIDDELBURG City 20 uur Battle of Britain 14 jaar ANTWERPEN Astrid: 's Morgens om 7 gaat alles beter a.l. Forum: Hibernatus a.l. Quellin: Het paard met de gouden hoeven a.l. Capitole: Mosquito squadron 14 j. Festa: De man, die de wet stelt 14 jaar Kinox: De man, die de wet stelt 14 jaar Pathé: Lange benen, lange vingers 14 jaar Ambassades: De verdoemden 18 j. Metro: 63 uren in de hel 18 jaar Modern: Sugar colt 18 jaar Monty: Forsythe saga 18 jaar Odeon: Bob en Carol, Ted en Alice 18 jaar Rex: De geheimzinnige passagier 18 jaar Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar Vendome: Mijn oom Benjamin 18 j. GENT Capitole: Het paard met de gouden hoeven a.l. Majestic: Een reuze boemel aJ, Rex: Kuifje en de zonnetempel a.l. Metro: My fair lady 14 jaar Select: De zottin van Chaillot 14 j. Astrid: De lange dagen van de wraak 18 jaar Century: De brug van Remagen 18 jaar Plaza: John en Mary 18 jaar Savoy: De afstammelingen 18 jaar ST.-NIKLAAS Century: De keikoppen van de Monte Carlo-rally a.l. Renova De gendarme gaat trouwen a.l. Select: Bambi a.l. Scala: De ster van het Zuiden 14 j. Eden: Met vijf naar de hel 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 13.30 en 16 uur: „De Fabeltjeskrant". ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „De familie Tot" van Stefan Orkeny. Diversen GOES 't Honk 1012 uur instuif NIEUW EN ST.-JOOSLAND Café De Goede Hoop 20 uur Ledenvergadering Wijkraad 'f-HEERENHOEK Jeugdhoeve: Kaartavond NKV NISSE Olietunnetje 20 uur Ledenvergadering afd. Nisse 's-Gravenpolder VW Zuid-Beve- ïand. 'S-GRAVENPOLDER Ons Dorpsleven: Ledenvergadering van de Oranjevereniging. Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 te Middelburg. ROTTERDAM Ahoy Hal Visma '70. Tentoonstel ling op hengelsportgebied. (t.m. 2 april) Dag. van 10.30 - 22.30 uur. Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K B Kitaj (tan. 8 april). Expositie tekeningen en prenten van Dick Cassèe (t.m 3 mei). Rotterd Kunstkring, W de With- straat 35 Gianearlo Sangregorio, sculpturen (t.m 11 april). Werkd 10-17, zond van 11-16 uur Morgen, vrijdag 3 april: Bergen op Zoom 1.14 en 13.50, Hansweert 0.28 en 13.09, Made-Drimmelen 3.57 en 16.44, Terneuzen 0.00 en 12.37, Vlis- singen 12.06, Wemeldinge 1.04 en 13.40.

de Stem | 1970 | | pagina 5