INGELAND EN IE KUISHEID De auto van de jaren '70 de charmante koffiepot Toiletten Uneasy Ryder Amateur toneel Weer een Er valt niet zo heel veel meer te veranderen ÉiÜ Wellaform vetvrij 1.75 Wellaform vet 1.75 Wellaform dry 2.25 JOSEPHINE X "O X m JOSEPHINE WAT 13 MILJOEN NEDERLANDERS BETEKENEN SUSKE en WISKE Uie heeft er nu ooit een koffiepot in de regen u'cn stuit? 22 DE STEM VAN DONDERDAG 2 APRIL 1970 Extra bij 5,— aankoop EEN GROTE POT KNAKWORST v 1,19 voor 0,69 Bovenstaand plaatje werd niet geschoten op het terrein van de Volkswagenfabriek, maar gewoon bij een plein in Amsterdam. Niettemin is er één wagen bij die je op zijn minst een vreemde eend in de bijt zou kunnen noemen. In ieder geval zal één persoon zijn wagen makkelijker terugvinden dan vele anderen. Mut)(X!e%%XXXX)tXXXXXXXXXXXXSX)eXXXXXXXXX)eSXSf3e%%%XXXXXXX%X%XXX»t3eXXXXXXXXXXXXX%%XX%)eXXXX% |I sen sociologisch onderzoek, r het huwelijk en sexleven van Engelsen, zijn enkele interes se gegevens naar voren geko- |en. De meerderheid vain het En- e volk is bijzonder kuis. Zesen- rtig procent van de mannen en I prooent van de vrouwen heeft |g geen seksueel contact gehad thun verloving. Uit verdere cij- i wordt duidelijk dat 63 procent 8 vrouwen en 26 procent van (getrouwde mannen zeiden dat ze f: geslachtelijke omgang hadden 1 voor hun huwelijk. Vijfen- g procent der vrouwen en 20 cent der mannen zeiden dat hun Jrste seksuele contact was met ne, met wie ze nu getrouwd in. In totaal kan men nu 72 Ment vain het Engelse volk op tad van bovengenoemde cijfers s noemen. |De oorzaken daarvan liggen vol- 3 de onderzoeker in de volgende Et voorwaarden: actief en regel- ftg kerkbezoek, het in naam lid van een religieuze groepering i het hele leven op een plaats wonen, speciaal op het plat teland. Opvallend is ook de overeenkomst tussen de persoonlijke ervaringen en de opvattingen wat over het al gemeen genomen wenselijk is. Drie ënzestig procent van de mannelijke ondervraagden en 39 procent van de vrouwelijke vonden dat een jon geman seksuele ervaring moest hebben voor het huwelijk. 27 pro cent van de mammen en 49 procent van de vrouwen vond'en van niet. De rest (meestal jonge ménsen) hadden geen mening. Aan de andere kant vond 46 pro cent van de ondervraagde mannen en 23 procent van de vrouwen dat een vrouw seksuele ervaring moest hebben voor haar huwelijk. Drie ënveertig procent van de mannen en 68 proeent van de vrouwen was daartegen. De meerderheid van het Engelse volk blijft lauw onder de sex, con cludeert deze onderzoeker. Ook op dit gebied heeft men aan de over zijde van de Noordzee een stiff upperiip. DE DESKUNDIGEN, die moes ten vaststellen, hoeveel toiletten de Expo 1970 rijk moest zijn, blijken zich vergist te hebben. Functiona rissen van de wereldtentoonstel ling, die op 15 maart opende, heb ben talrijke klachten gekregen van woedende bezoekers, die zeggen in lange rijen te hebben moeten wach ten, alvorens zij van een toilet ge bruik konden maken. De Expo telt 813 toiletten voor mannen en vrou wen, De leiding van de Expo heeft uit eengezet, dat het aantal toiletten van de Expo is vastgesteld na een wetenschappelijk onderzoek, waar uit was gebleken, dat mannen door gaans om de 2,5 uur en vrouwen om de 4 uur van het toilet gebruik plegen te maken. (ADVERTENTIE) MELOEP: zouden vrouwen het soms minder prettig vinden? voor normaal haar voor extra droog haar vetvrij op alkoholbasis EEN BRITSE poliopatiënt, de 23-jarige David Ryder, heeft aan gekondigd, dat hij met zijn kruk ken van Santa Monica in Californië naar het 4.800 km oostelijker gele gen New York wil wandelen. Hij wil 40 km per dag afleggen, waar door h'j vier en een halve maand onderweg zal zijn. Ryder wil op die manier geld in zamelen voor een organisatie, die het paardrijden voor poliopatiënten propageert. Hij heeft al eens van het ene eind van de Britse eilanden naar het andere gelopen. O on CL m UJ on O ^LS WE af mogen gaan op de voorspellingen van enkele belangrijke autofabrikanten zullen de jaren zeventig een periode van evolutie en niet van revolutie voor de auto's worden. De droom een speciale snel weg op te rijden en je te kunnen ontspannen terwijl de automatische pi loot je met een snelheid van 160 km per uur naar je bestemming brengt, blijft een droom. U zult uw wagen zelf moeten blijven besturen en de tank met benzine moeten blijven vullen. Byron J Nichols, verkoopdiree- teur van Chrysler, voorspelt dat het Amerikaanse autopark zal groeien van ongeveer 83 miljoen nu tot 120 miljoen tegen het eind van de iaren zeventig. Dit zal ui teraard meer ongelukken, meer op stoppingen en hogere verzekerings premies inhouden. De wegen zullen in 1980 waar schijnlijk nog steeds van beton ge maakt worden, maar de kans dat u daarlangs met pech stil zult ko men te staan zal kleiner worden. Henri Ford de Tweede verwacht dat in de jaren zeventig een begin gemaakt zal worden met de uitwis selbaarheid van onderdelen te ver beteren Bij de meeste wagens is het een zeer ingewikkelde klus om bijvoorbeeld de snelheidsmeter te vervangen. Ford geeft toe dat in het verleden weinig aandacht is besteed aan de algemene service verlening De eerste wagen die Ford uitbracht waar volgens de advertenties alle onderdelen doqr wie dan ook met 'n gewone schro£- vedraaier en een bougiesleutel kunnen worden vervangen, is de Maverick. Ford is begonnen de computer te benutten in seriewagens. Het is een kleine computer welke slippen van Lincolns en Thunderbirds moet voorkomen door automatisch „de remmen te pompen". De rol van het anti-slipkastje zou kunnen wor den uitgebreid voor de bediening van accessoires als ventilatie of de lichten. Het uiterlijk van de auto's zal waarschijnlijk weinig veranderen. Er zullen langere en lagere wagens komen. Er zal veel aandacht be steed worden aan de aërodynami sche vormgeving, de kleuren wor den wilder en de tendens naar meer glas zal zich voortzetten. De overvloed van minicars zal alleen in het begin van de jaren zeventig toenemen. Een doorbraak in de strijd tegen luchtvervuiling laat zich nog niet voorspellen. Volgens verschillende critici houden de fabrikanten een schonere krachtbron tegen. Maar de pressie om de inwendige ver brandingsmotor te vervangen kon wel eens ondraaglijk worden als een outsider erin slaagt een werk bare stoom-, elektrische of uitwen dige verbrandingsmotor op de markt te brengen. IN NAVOLGING van grote broer „Theater-jaarboek" is onlangs ver schenen het Foto-jaarboek van het amateurtoneel 1969 (uitg. De To neelcentrale Bussum). In vergelij king met de grote beroeps-broer draagt dit boek alle kenmerken, die amateurs vaak eigen zijn (maar niet behoeven te zijn). Een amateu ristische uitgave met slecht foto- en drukwerk. Dat het geen volledig representatief beeldverslag is van de speelgroepen in ans land valt de redactie ervan niet kwalijk te ne men, wel een uitgave als een ou bollig faimilie-album, waarin althans een aantal amateur-toneelvereni gingen zich niet graag geplaatst zul len zien. Er is een indeling gemaakt in A: Belangrijke prestaties; B: Het ama teurtoneel in vogelvlucht; C: Stu dio-theater; D: Jeugdtoneel en E: Het toneel een feest. De „kiekjes" van verenigingen uit dit gewest ko men van De Zeeuwse Komedie, Vlissimgen (Haimlet), Toneelgroep DVSV te Waalwijk (Een maan voor misdeelden), de Zeeuwse Komedie, Vlissimgen (De consul van Cocori- co), T.V. St. Willibrordus, Ooster hout (Een schot valt), De Zeeuwse Komedie, VTissdngen (Moany's jon gen hulit niet), De openluchtspelers Middelburg (Midzomemachts- droom). Interessant zal het voor sommi gen waarschijnlijk zijn om te zien, waarmee het amateurtoneel in ons land bezig is. Het hoe kun je in dit boek moeilijk achterhalen. Als we afgaan op de foto's: niet zo best. En dat geloven we niet in vele ge vallen. NEDERLAND IS nooit een echt filmland geweest. Een blik op de le denlijst van de Nederlandse Be roepsvereniging van Filmers zou echter doen vermoeden dat die uit spraak helemaal niet waar is. Lid van de NBF zijn: 7 producenten, 31 producent-regisseurs, 35 regisseurs, 5 regie-assistenten, 20 produktielei- ders, 66 produktie-assistenten, 8sce- narioschrijvers, 65 cameramannen, 17 camera-assistenten, 13 monteurs, 3 montage-assistenten, 7 geluids technici, 3 decorontwerpers, 1 labo ratoriumchef, 2 rekwisiteurs, 7 com ponisten, 1 belichter, 14 trucfilm-re gisseurs, 14 trucfilm-cameraman nen, 3 trucfilm-assistenten, een trucfilm-achtergronddecorontwer- per en 3 modelbouwers. U ziet het aan de mankracht ligt het lage kwalitatieve peil van de Nederlandse film niet. En toch is er onlangs weer een nieuwe Nederlandse Filmproduktie- maatschappij opgericht: Cosna Film n.v. Deze maatschappij heeft het plan om zoveel mogelijk op com merciële basis te gaan werken en de eerste film die ze gaat uitbren gen zal dan ook propvol sex zitten. Allemaal naar bed, heet hij. De nieuwe maatschappij is «en dochteronderneming van Cultura- Cinetol n.v. en Cupido Film n.v. Di recteur Koppies deelde ons mee dat het in de bedoeling ligt dat bij Cos- na Film n.v. vooral gelegenheid «an jonge filmers geboden zal worden ervaring op te doen. MIJLPALEN IN ONZE BEVOLKING

de Stem | 1970 | | pagina 19