FINALE-KANS KLEIN VOOR ANDERLECHT in bekerstrijd Merckx won zijn eerste klassieker in dit seizoen VOETBALCOMPETITIE IN ZEELAND VOOR DAMES Waarom méér betalen? Spannende strijd om badmintontitels Celtic klopte Leeds SPORTTOTO Praktica nova I f360, Competitie tafeltennis beëindigd Is uw man ook zo'n onhandige 'kaaskerver Laat 'm maar. met ITEURS REDDINGEN AFGESTRAFT Rivera en Rocco geschorst DE STEM VAN DONDERDAG 2 APRIL 1970 ^ts'ing- van Ie zijn van zullen tot yaratuur in kader van Zij zullen Éden te ver- lerkmg er- tel-diploma g verlenen vermelding ian de per- (Van onze sportredactie) BRUSSEL Inter Milan heeft gis teravond in het Brusselse Astrid Park de eerste wedstrijd in de halve finale van het toernooi om de Jaarbeurs- stedenbeker tegen Anderlecht met 1-0 gewonnen. De Italianen hebben zich daarmee bijna zeker geplaatst voor de finale waarin zij zullen moeten uitkomen tegen Arsenal of tegen Ajax. Inter verdiende uitgezonderd het eerste kwartier gisteravond de zege volkomen. Behalve het irri terende gedrag tegen de Schotse ar biter, waren de Italianen Anderlecht op vele fronten de baas. Slechts Jan Mulder die de steun van Pol van Himst moest missen, kon zich hand haven. De Nederlander werd "vaak met grove middelen afgestopt, want daar deinsden de verdedigers van Inter geen moment voor terug. Voor al Landini bezondigde zich vaak aan grof spel. De opstelling waarin Anderlecht noodgedwongen in het veld moest treden, verbaasde iedereen in het Astrid Park. Pol van Himst, het in tellect uit de Brusselse aanvalslinie, ontbrak. Oorzaak? Het eten van vis! Dinsdag hadden Nordahl, Van Himst, Mulder en Devrindt bij een etentje vis gegeten. Alle vier konden er niet tegen en werden ziek. Mulder, Nor dahl en Devrindt konden nog opge lapt worden maar Van Himst moest worden vervangen door Pummy Bergholz. Een Bergholz, die vanaf het begin van de ontmoeting tegen Inter Milan wilde bewijzen, dat hij er wel deglijk nog bijhoort. De ex- Feijenoordeir draalde al snel op volle toeren en kreeg reeds na vier minu- LEEDS (A.N.P.) Celtic heeft de eerste wedstrijd voor de halve fina les van het toernooi om Europacup 1 tegen Leeds met X0 gewonnen. De stand was in de eerste minuut al be reikt door een goal van Connelly. ten spelen een geweldige kans. In- ter-doelman Vieri redde echter be kwaam. Vieri zou trouwens in het eerste kwartier nog vele lastige situaties voor zijn heiligdom moeten klaren. Vieri deed dat op een zeer sterke ma nier. Zijn collega Trappeniers liet zich trouwens ook niet onbetuigd. Een van de twee aanvallers van Inter, rechtsbuiten Corso, verscheen bij een unvai alleen voor de Anderlecht- doelman. Met een in grootse stijl uit gevoerde kattesprong wist Trappe niers een doorboring te voorkomen. Inter kwam dus veel in moeilijkhe den, maar toen Landini zich ging be lasten met de bewaking van Bergholz en Borgnich Mulder op de voet bleef volgen, was het Brusselse offensief snel geluwd. In het laatste kwartier van de eerste helft was Inter zelfs gevaarlijker dan Anderlecht. Aan voerder Mazzola stichtte met zijn ge raffineerde passjes uit de tweede lijn veel verwarring in de Brusselse ver dediging. En dat ondanks het feit, dat de Belgen meer in de aanval wa ren. Jan Mulder kreeg echter te wei nig steun van Johan Devrindt en van Pummy Bergholz om echt gevaarlijk te worden. Negen minuten voor rust kroop Anderlecht door het oog van de naald. Trappeniers wist een kogel van Mazzola nog juist met zijn vin gertoppen te beroeren en ulit zijn doel te halen. Even later werd een treffer van Inter-linksbuiten Bonin- segna terecht wegens buitenspel af gekeurd. Anderlecht zakte steeds dieper weg. Het geloofde steeds minder in eigen kunnen. Slechts Jan Mulder bleef overeind. Maar daar wisten de Italia nen wel raad mee. Elke keer als de Nederlandse spits van Anderlecht aan de bal kwam, werd hij dood eenvoudig door Landini onderuit ge haald. In de tweede helft viel Ander lecht weer aan. De offensieve daden van de Belgische halve finalist in het toernooi om de jaarbeurssteden- beker, waren te krachteloos om de versterkte Inter-verdediging omver te kegelen. Vooral snelheid ontbrak. Inter strafte de krachteloosheid van Anderlecht na vier minuten spelen (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het district Zee land van de Nederlandse Volleybal Bond organiseert zaterdag vier april en zaterdag negen mei in de sport hallen van Goes en Hulst bekerwed strijden. Hieraan zullen teams uit Walcheren. Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen deelnemen. Aanstaande zaterdag is de sporthal van Goes het strijdtoneel. Op 9 mei worden de wedstrijden in Den Dul- laert georganiseerd. Bij de heren hebben de volgende ploegen ingeschreven: poule 1: Seheldesport, PZEM, Kikkers, Ter hole en Marathon; poule 2: EGVC Voorwaarts. IJVC, Egaspo en Ma- thador 2. Ook de dames-teams zijn ingedeeld in twee poules: poule 1: Kikkers, Voorwaarts, Egaspo en Ma rathon 2; poule 2: EWC, Terhole 2, Seheldesport en Dynamo '70. De wed strijden beginnen zaterdag om twee uur en zullen waarschijnlijk rond zes uur afgelopen zijn. Drs. G. Meijer, voorzitter van het district Zeeland van de NeVoBo schrijft in het stencil, dat de leden is toegestuurd naar aanleiding van de komende bekerwedstrijden: „Bijna een jaar is in de Nederlandse Vol leybal Bond de nieuwe constellatie van kracht. Hierdoor ontstond er in Zeeland één district uit de afdelingen Walcheren, Zuid-Beweland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Ik dacht, dat we hier in Zeeland tot nu toe niet ontevreden mogen zijn. De nieuwe constellatie kon hier zonder noemens waardige strubbelingen worden inge voerd. Momenteel zijn het bestuur van het district en de verschillende sectics goed bemand. En ze werken ook goed". De heer Meijer vindt het jammer, uat er nog geen districtsklassen zijn geformeerd. Drs. Meijer: „Hierdoor zou het contact tussen de leden en de verenigingen in pns district aanzien lijk verbeterd worden. Tevens zou het spelpeil dan beter kunnen stijgen. Maar we zijn toch op de goede weg". Over de komende bekertoernooien zegt de voorzitter van het district Zeeland: ,.Ik hoop, dat deze toernooi en een geweldige reclame opleveren voor de volleybal in Zeeland". in de tweede helft ongenadig af. Corso, de rechtsbuiten, nam op rechts een vrije trap. Corso gaf een pass op buikhoogte af, waarop de Ander- lecht-verdediging nauwelijks reageer de. De goed opgekomen Bedin deed dat wél en Inter stond met 1-0 voor. De wedstrijd werd er niet mooier op. De Italianen gingen meer en meer op balbezit spelen, een tactiek, waar op Anderlecht bijna geen antwoord had. Inter ontwikkelde een soort schuifvoetbal, dat de Belgen volledig uit hun ritme haalde, en als Ander lecht in de aanval kwam hetgeen de Brusselaars toch veelvuldig deden dan was het bastion van Italiaanse verdedigers eenvoudig onneembaar. Het middenveld van Anderlecht faalde, vooral Nordahl, Desanghere en Puis konden het vaak niet bol- werkerï tegen de drie Italianen Ber- tini, Mazzola en Suarez. Toch hadden de Brusselaars op dat middenveld een grote numerieke meerderheid kunnen hebben. Immers George Heylens had geen directe te genstander, maar Anderlecht was té bang om een nog grotere achterstand op te lopen en nam geen risico. De Brusselse ploeg had pech toen na 25 minuten spelen in de tweede helft een schot van de opgekomen Fons Peeters juist naast ging. Maar dat was dan ook het enige wapenfeit waarop Anderlecht in de tweede helft kon bogen. Een kwartier voor tijd durfde An derlecht wél alle risico's te nemen, die het maar kon nemen. Heylens zorgde er voor dat het middenveld sterker bezet werd, maar het hielp niet meer, Inter had met 1-0 gé- wonnen. MILAAN (AP) Nereo Rocco, coach van AC Milan, is tot het eind van de competitie geschorst. Aanvoerder Gianni Rivera werd voor twee competitiewedstrijden geschorst. De straffen werden opgelegd wegens onregelmatig gedrag te gen een grensrechter j.l. zondag. Felice Gimondi: aan Godefroot, Jan Janssen: uitstekende wedstrijd die een 7e plaats opleverde. opvallende hulp DEN HAAG (ANP) Woensdag morgen waren bij bet bureau van de sporttotalisator in Den Haag tien mel dingen binnen gekomen van deel nemers met een foutloze kolom. De tussenstand is verder: 92 mel dingen van twaalf, 729 meldingen van elf en 691 meldingen voor de ex tra prijs. Eddie Merckx: eerste klassieke zege van 1970. (ADVERTENTIE) Kijk maar eens wat er allemaal op en aan zit, dan zoekt u niet verder!, éénogige spiegelreflexcamera 24 x 36 mm automatisch diafragma, prismazoeker met micro-instelraster, en sluitersignaal, quick returnspiegel, verwisselbaar objectief. Spleetsluiter van 1 tot 1/500 sek. -f B synchronisatie voor elektronenflitsers en lampjes. Pentacon quick loading systeem met Domiplan 2,8/50 mm Vraag uw fotohandelaar Orwo Foto N.V. - Postbus 127 - Hilversum (Van onze medewerker) MIDDELBURG De strijd om i Zeeuwse badmintontitels, die za- r"as in de Middelburgse sporthal vo°r de eerste keer wordt gespeeld, zordt na de ontmoetingen tussen de eerste klassen A en B, waarin duide- 'W vcrrassende uitslagen genoteerd ^en> met spanning tegemoet ge- Jji 4? barnes werd H. Kok in één edstrijd door A. Sapulete verslagen i^alve deze twee namen zijn kans- s .aars voor de titels in het enkel- vé 3Cd Duden. die binnen haar Avanti furore maakt, öials haar clubgenoten T. Ver beek en E. König. Naast hen zijn de Zierikzee-speelster Anneke Berre- voets en mevr. Lambertus van Ril- landia, favorieten. Bij het dames- dubbelspel staan E. König-T. Ver beek en de Zierikzee-Avanti combina tie A. Berrevoets-H. Kok op het voorste plan. Bij de heren zijn er minder gega digden voor de titel. In de afgelopen weken won de jonge Avanti-speler Coen Valkenier van Martin Titiheru, maar verloor op zijn beurt van de Terneuzense sportleraar Jan Willem Visser, die voor Jong Ambon uit komt. Toch zal de eerste officiële Zeeuwse kampioen bij deze drie zijn, met als spelers, die voor uitschie ters kunnen zorgen: Frans Midavaine (Rillandia), Kees Outermans (Wings) en Ad Proos (Avanti). Bij het heren- dubbel zijn favoriet de koppels Titi- heru-Vissei en Proos-Valckenier. Bij hel gemengd dubbel zullen waarschijnlijk diverse Avantikoppels op de voorgrond treden. Deze vereni ging blijkt gespecialiseerd te zijn in de mixed-spelen met Duden-Valcke- nier, Verbeek-van Sommeren, König- Proos en Kok-Verbeek. De laatsten wonnen in september hun eigen C- toernooi. Medegegadigden zijn de Jong Ambon-combinatie A. Sapulete- P. Titiheru en de Zierikzee-spelers A. Berrevoets-W. Wijsman. (Van onze sportmedewerker) KAPELLE Op initiatief van de eerste Zeeuwse damesvoetbalvereni ging Kapelle-Biezelinge (EZDVV), wordt op 30 april een aanvang ge maakt met een voetbalcompetitie voor dames. Behalve EZDVV zullen hieraan deelnemen: Amro-Bank Mid- delburg-Vlissingen combinatie, Avio- landa (VVoensdrecht), Noorvrouwen (Westkapelle), Meeuwen (Zoutelan- de) en SVH (Hoedekenskerke)Com petitieleider is de 26-jarige Gerard Korsuize, trainer-coach van EZDVV. Op een bijeenkomst van afgevaar digden van genoemde verenigingen werd besloten dat het inschrijfgeld om aan de competitie deel te nemen 10,- zal bedragen. Een club, die zich tijdens de competitie terugtrekt en reeds thuis heeft gespeeld tegen een vereniging uit een andere plaats, is verplicht deze bezoekende club de ge maakte reiskosten te vergoeden. De verenigingen, die thuis spelen moe ten zelf voor een arbiter zorgen. Het entreegeld voor de wedstrijden werd vastgesteld op 1.-. Het team, dat de kampioenstitel behaalt, kan zich laten inschrijven voor de Euro- pa-cup voor dames. De speeltijd van de wedstrijden is twee maal dertig minuten Wanneer in de komende zo mer een internationale damesvoet balbond zal worden opgericht zullen alle bovengenoemde verenigingen zich hierbij aansluiten. Momenteel wordt damesvoetbal be halve in Nederland onder andere beoefend in Portugal, Zwitserland, Tsjecno-Slowakije, Oostenrijk. Zwe den, Denemarken, Schotland, Enge land, Frankrijk en Italië. In Italië kent men zelfs beroepsvoetbal. In Engeland zijn er niet minder dan 72 teams, die verdeeld zijn over vier divisies. Frankrijk telt rond de 60 clubs. Gerard Korsuize iB enthousiast over de perspectieven, die zich nu bij het instellen van genoemde competi tie openen voor het damesvoetbal. „Er begint nu schot in te komen en naar ik meen zal het damesvoetbal hier in Nederland beslist van de grond komen. Nu er een competitie komt wordt dit niet alleen voor de verenigingen maar ook voor de be zoekers veel attractiever dan voor heen Op Hemelvaartsdag wordt hier in Kapelle een internationaal toernooi gespeeld waaraan, behalve alle Zeeuwse clubs, ook een Belgische De data en tijden: EZDW - Noorvrouwen (thuis 30 april) 15.00 uur; uit 4 juni 20.00 u; Meeuwen - SVH uit 5 juni 20.00 uur; Aviolanda - Amro thuis 1 mei 19.30 uur; uit 4 juni 20.00 uur; SVH - EZDW thuis 8 mei 19.30 uur; uit 12 juni 20.00 uur; Amro - Meeuwen thuis 19.30 uur; Noorvrouwen - Avio- landa thuis 9 mei 19.30 uur; uit 13 juni 20.00 uur; Meeuwen - Aviolanda uit 19 juni 20.00 uur; Amro - EZDW thuis 14 mei 20.00 uur; uit 19 juni 20.00 uur, SVH - Noorvrouwen thuis 14 mei 20.00 uur; uit 20 juni 20.00 u.; Aviolanda - SVH thuis 22 mei 20.00 uur; uit 26 juni 20.00 uur; Noorvrou wen - Amro thuis 23 mei 19.30 uur; uit 25 juni 20.00 uur; EZDW - Meeu wen thuis 22 mei 20.00 uur; Meeuwen - Noorvrouwen uit 29 juni 20.00 uur; Amro - SVH thuis 28 mei 20.00 uur; uit 3 juli 20.00 uur; Aviolanda - EZDW thuis 29 mei 20.00 uur; uit 1 juli 20.00 uur. (ADVERTENTIE) (Van onze Belgische wieier- medewerker) WEVELGEM Eddie Merckx is in de klassiekers weer als heer ser van het peloton verschenen. Hij won voor de tweede keer Gent-Wevelgem en dat op een nog briljanter wijze dan vier jaar ge leden. Eddie Merckx, van wie de klachten over rugpijn niet meer serieus worden genomen, bouw de in drie fasen aan zijn eerste klassieke zege van dit seizoen. Na 60 kilometer koers ging hij met Felice Gimondi en Jan Janssen ruim 120 van de 180 vertrokken renners naar huis rijden en een van de meest opvallende verliezers in die periode was Herman van Springel. In fase 2, zette Eddie Merckx de uitputtingsslag door op de wegen van West-Vlaanderen waar hij bijgestaan werd door vooral Roger de Vlae- mindk, Jan Janssen, Eric Lemaji en Roger Rosiers. En tenslotte, fase 3, liep Merckx drie kilometer voor het einde weg van gerenommeerde spurters als Godefroot, Janssen, Ser- cu, Vekemans. Dank zij ploegmaat Juliën Stevens, die voortreffelijk werk deed (en daarvoor later uit voerig bedankt werd) kon Merckx zijn voorsprong van ruim 100 meter behouden. De concurrentie, verrast en moegestreden onder bijzonder slechts weersomstandigheden, kon hem niet meer, achterhalen. Ging Eddie Merckx over de 233 ki lometer weer als een grootmeester te werk, baardeFelice Gimondi opzien door zijn werklust en ijver voor zijn Belgische stalgenoot Walter Gode froot, Jan Janssen eigende zich ach ter Merckx de rol van de meest ver dienstelijke toe. Hij was de enige die Merckx misschien nog het langst had kunnen volgen in de finale als hij geen lekke band had gekregen op het beslissende koersmoment. Op de Kemmelberg, het „dak" van Gent-Wevelgem, demonstreerde Jans sen zijn forme van de dag. Hij schoof in de afdaling van deze berg in het wiel van koploper Roger de Vlae- minck, Eddie Merckx volgde in der de positie, kort daarna sloten Leman en Rosiers aan Het groepje van vijf meende het ernstig. Er werd goed sa mengewerkt, maar Jan Janssen (zon der bril vandaag omdat het zo hard regende en hagelde dat hij hem moest afzetten) zou er de vruchten niet van kunnen plukken. Precies op het moment dat de koersbeslissing een kwestie van seconden was, viel hij plat. Ofschoon Janssen meteen door ploegleider Maurice de Muer werd geholpen, verloor hij alles bij elkaar toch 25 seconden. In een schitterende achtervolging imponeerde Janssen toen andermaal. Hij stoof in een stijlvolle rush langs gelosten als Seis, Kerremans en Van Roosbroeck en achterhaalde op de Monteherg de kopgroep die inmid dels was uitgebreid met renners als Vekemans, Claes, Monseré, Stevens, Sercu, Gimondi, Godefroot, die zich hersteld hadden. Wie -niet in die hoofdmacht zaten; Merckx, Rosiers en Roger de Vlaeminck die kort daar voor gesprongen waren. Opnieuw vlamde de strijdlust van Jan Janssen. Hij dicteerde het tempo en dreef de snelheid zo hoog op dat het trio vluchters werd achterhaald. En tenslotte maakte Jan Janssen me de de beslissende slag op de Mesem- berg op 20 kilometer van Wevel- gem. Er kwam een kopgroep van 13 die op het laatst nog enigszins uit elkaar zou gaan en waaruit Eddie Merckx 3 kilometer voor de meet als een raket wegschoot. Zelfs Jan Jans sen, de meest strijdlustige, kon hem niet houden. De inspanningen van de achtervolging bleken toch nogal wat van zijn krachten gevraagd te hebben en bovendien zat hij in de tang van de ploeggeest want Huysmans en Ste vens schermden hem als super knechten van Merckx bekwaam af. In Wevelgem was er daarom voor Jan Janssen geen ere-plaats maar 'n klassering als 7 e wat overigens in dit rennersveld en onder deze weersom standigheden een uitstekend resul taat was. De prestatie van Jan Jans sen betekende tevens het enige Ne derlandse hoogepunt. In het hele koersverloop waren de Nederlanders nergens te bekennen en in de uitslag kwamen ze niet voor. Alleen Gerben Karstens liet zich nog even zien, maar zijn poging had weinig te bete kenen omdat de grote slag toen al lang en breed gevallen was. De uitslag: 1. Merckx, 233 km in 5.47.50; 2. Vekemans op 10 sec.; 3. Godefroot z.t.; 4. Rosiers z.t.; 5. Sercu z.t.; 6. Stevens z.t.; 7. Jan Janssen z.t.", 8. Monseré z.t.; 9. Claes op 30 sec.; 10. Gimondi z.t.; 11. Huysmans; 12. Roger de Vlaeminck; 13. op 45 seconden Le man; 14. op 6.05 Kerremans; 15. Van de Kerkhove; 16. Van Roosbroeck; 17. Boifava; 18. Seis; 19. op 16.25 Riotte; 20. De Boever; 21. op 17.05 Moonen; 22. Scheys; 23. Hoban; 24. Ronnie van de Vijver; 25. op 17.30 Wuytaek; 26. Ward Janssens; 27. op 17.40 Frey; 28. Arthur van de Vijver; 29. op 17.55 Schoeters; 30. Van Cloos- ter. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG In de Zeeuwse afdelingscompetitie tafeltennis wer den de laatste inhaalwedstrijden ge speeld, waarmee de competitie werd besloten. Het clubduel bissen de beide Wilno's in de eerste klas, le verde een kleine 6—4 zege op voor Wilno 2, waardoor dit team beslag legde op de vierde plaats. In de tweede klas ontving St. A- loysius 4 het Middelburgse MZ 3 en behaalde een 6—4 overwinning, waardoor de Graauwenaren op de gedeelde tweede plaats eindigd. Tie- leman was niet te kloppen. Beter deed MZ 3 het tegen Haringman 3, dat met 73 werd teruggewezen. Kampioen Wilno 3 besloot in de der de klas ongeslagen de competitie en klopte PZEM 3 met 37. St.-Aloy- sius 5 stond twee maal tegenover Big Smash 4. Thuis werd met 3 gewonnen, terwijl in Biggekerke de buit werd gedeeld. Oojj kampioen 't Zand 1 bleef in zijn laatste wed strijd in 4A omgeslagen door MZ 7 met 73 te kloppen. Buiten de ko mende promotiestrijd, waarbij de St.-Aloysiusteams, behoort het sei zoen '69-'70 voor de senioren tot het verleden. Erg veel vrouwen vinden het naar als hun man naar de Nee, dat zal Henk nooit en .enaen T *.j_, rogramma's nimmer leren. Laat 'm no;rkslié<ï: Zuid-Amerika nou niet - uur de ïaatste die .en die ei rond -nét het ontslag van van Dolf van der Lin- egen de verkoop van het pro. keuken gaat - om zelf een reep „kaas uit't vuistje" te snijden. Want als ze de volgende morgen boterhammen klaar willen maken, zit d'r een pracht yïvorgéiconcert: klassie- t" 40.00 Ferdinand Huyck, „boent m de kaa,hoorspej (dee] 25), 20.22 Lichte WeUctt Heilskwar- vereniging en twee Engelse teams iok( Amont met of zonder hinder- zullen deelnemen. We verwachtqtjjkers niet vermoeien met een klein- dan een grote belangstelling jnet veertien gloednieuwe liedjes. grammofoonmuziek. 20.30 Radio Ac tief, gevarieerd programma (22.30- 22.40 Nieuws). 23.55-24.00 Nieuws. hilversum ui 240 m en fm NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-Slick licht platenprogramma. KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.08 Rond met 'n gaatje: licht platenpro gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymuziek (15.00 Nws.). De oplossing is ee~ -"'3berichten- koop een eyt- Hilversum n 298 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke muziek (gr). (7.30 Nws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). 9.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 10.00 Ste reo: Aubade: moderne orkestwerken 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. HILVERSUM Hl 240 M EN FM VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws). NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 De Felix Meur- ders Show.

de Stem | 1970 | | pagina 15