Druggebruik in Zeeland no£ steeds stiiirende KRITIEK OP 5 MEI BELEID VAN GEM. HANSWEERT Goese jeugd wil ambtenaar voor jeugdzaken VOLGENS JAARVERSLAG VAN ZEEUWS BUREAU VOOR ALCOHOLISME Interessant toneel van Centrum Gemeenteraad Goes op excursie Toestand verschilt niet van Amsterdam telexiste telefoniste jongste ?nde Kinder-Paas liturgie HULPVERLENING Plannen van VVV Kruiningen-Hansweert GEMENGD DUBBEL GOES VOORLOPIG NOG ,FLESSEHALS' VAN RIJKSWEG 58 Meijer Zonen's I leeftijd 16 jaar. Schoondijke Zuiddorpe Informatieblad Borsele Boomfeestdag in Zierikzee DE STEM VAN VRIJDAG 27 MAART 1970 Een actualiteitenprogramma op radio of televisie telt plotseling niet meer mee, als het niet een interview gebracht heeft met iemand die onte vreden is over de gang van zaken bij de fusie tussen Philips en NKF. Woensdag 25 maart tegen zevenen werd op de radio in Hier En Nu het absolute hoogtepunt gepresenteerd. „De vakbonden hadden van tevo ren moeten worden ingelicht"! zo stelde een Ontevredene. De verslag gever vroeg zich als antwoord hierop af, wat dan de vakbonden wel aan die inlichting zouden kunnen hebben, als Philips en NKF verder toch hun eigen gang zouden gaan. En de Ontevredene: „Wij zouden hetzelfde gedaan hebben wat we nu hebben gedaan, namelijk: zeggen dat we volgens de fusie-gedragsregels van de SER ingelicht hadden moeten worden". Lachwekkende naïviteit! Nog lachwekkender is het echter dat deze hersenkronkel serieus genomen werd. Maar gelukkig niet door Phi lips en NKF. Beide zouden jaren ge leden al over de kop gegaan zijn, als ze zich ooit met dit soort redenerin gen hadden ingelaten. Indien de On tevredene van Hier En Nu het offi ciële standpunt van de vakbonden vertegenwoordigt, kan ik Philips eA NKF aangaande de gang van zaken geen ongelijk geven. BREDA J.A.M. SNIJDERS bruiker. Dat blijkt o.a. uit het feit dat een aantal gevallen niet wordt ver volgd. Men kijkt naar de achtergron den van de gebruiker. Daarbij wordt in sommige gevallen advies ingewon nen van het consultatiebureau". De omschakeling van de Zeeuwse politie t.a.v. het drugprobleem is een groeiproces geweest. Ook de mede werkers van het Zeeuwse consulta tiebureau hebben trouwens hun hori zon moeten verbreden. Aan de uni versiteit van Groningen volgden zij cursussen over de gevolgen van het gebruik van verdovende middelen, zodat objectieve voorlichting gegeven kan worden die zich richt op de exac te gevaren. De gezamenlijke opinievoering, zo als die sinds kort door de politie be oefend wordt, heeft tot doel, dat men meer begrip krijgt voor de positie van de druggebruiker. Dat justitie en maatschappij toleranter worden ten overstaan van het relatief nieuwe verschijnsel. „Toen koffie en tabak in ons land nog maar pas bekend waren werd ook gewaarschuwd, dat het ge bruik gevaarlijk was en ten sterkste ontraden moest worden. Dat ver schijnsel is te vergelijken met de hui dige situatie rond de lichte verdoven de middelen zoals marihuana" luidt de mening van het Consultatiebu reau. voor jongeren, maar voor iedereen die met maatschappelijke moeilijkhe den kampt" aldus is de opvatting van het bureau. Sinds kort past he^t con sultatiebureau een groepsgewijze be nadering toe. Jongeren worden uit genodigd om in betrekkelijk kleine groepen op het bureau te komen dis cussiëren. Men hoopt dat deze ma nier van voorlichting bij de jeugd zal aanslaan. De voorlichting breidt zich echter ook uit tot vormingscentra en scholen. Medewerkers va,n het bureau geven graag uitleg aan gezelschappen, die belangstelling hebber, voor het verschijnsel drugs. „De belangstelling voor drugs stijgt" aldus de heer Vis ser. „Er wordt een steeds grotere be kendheid aan gegeven, maar het be grip voor de gebruiker is nog niet overal te vinden". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de loop van 1969 heeft het Zeeuwse Con sultatie Bureau voor Alcoholisme in veertig gevallen hulp verleend aan jongeren die drugs gebrui ken. Het aantal jongeren dat drugs gebruikt, is sindsdien echter groter geworden en stijgt nog steeds. Dit blijkt uit het jaarver slag van het Zeeuws Consultatie Bureau voor Alcoholisme in Mid delburg. „Het aantal druggebrui kers dat in Vlissingen bekend is, wordt geschat op ongeveer 150. Het werkelijk aantal is waar schijnlijk nog hoger", zegt de heer R. Visser, directeur van het bu reau. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdag 3 april zullen de leden van de Goese gemeente raad op excursie gaan naar de di verse kernen, die na de herindeling bij Goes zijn ingelijfd. Om 13.30 vertrekt het gezelschap vanaf het stadskantoor in Goes, waarna de leden een bezoek brengen aan het Blokhuis in Kattendijke. Vervolgens zal er een kijkje worden genomen bij de chloreringsinstallatie en het kampeerterrein Kattendijke. Om ongeveer 15.00 arriveert het gezelschap in Wilhelminadorp, waar na koers zal worden gezet naar Wol- phaartsdijk, waar een bezoek zal worden gebracht aan het clubgebouw van de zeilvereniging en het nieuwe bungalowpark en recreatieterrein „De Piet" De excursie gaat verder langs Oud-Sabbinge - Lewedorp - 's- Heer Arendskerke. Indien de tijd dit toelaat wordt een bezoek gebracht aan het industrieterrein en bestem mingsplan Slotstraat. Het voormali ge gemeentehuis in 's-Heer Arends kerke is het laatste programmapunt Het is de bedoeling van het colle ge om op 3 april de bovengenoemde kernen te bezoeken en in verband met tijdsgebrek in een ander sta dium de overblijvende kernen en oud-Goes te bezoeken. Een der pronkstukken van de tentoonstelling: de zilveren beker, die Maximiliaan van Oostenrijk aam Veere schonk. Het Zeeuws Consultatiebureau waaraan verder meewerken de heer Korstanje als plv. directeur en de heer D. Hoffius als maatschappelijk werker, krijgt steeds meer te maken met jonge mensen die drugs gebrui ken. In een toenemend aantal geval len wordt de hulp van het bureau in geroepen door jonge mensen, die het gebruiken van drugs als een pro bleem ervaren. „Het druggebruik kwam in Zeeland voor het eerst op in het jaar 1969. De eerste instantie t waar de gebruiker mee in contact I kwam, was de justitie. Voor deze was het druggebruik, in die toenemende mate, ook een nieuw verschijnsel. Men meende het gebruik te kunnen beperken door harde maatregelen te I treffen tegen de gebruikers. Dat had vanzelfsprekend geen succes. Een van de eersten, die in een objectieve cir culaire over de gevolgen voorlichting j gaf, was de commissaris van politie in Vlissingen" aldus de heer Visser. Hoe wordt uw kind op school be handeld? Enkele feiten: bij de scho lenbouw wordt weinig rekening ge houden met de behoeften van het kind. 400.000 Nederlandse kinderen kunnen op school niet aan gymnas tiek doen, omdat er geen geld is voor lokalen. In 1969 plaatsten 1 miljoen ouders hun handtekening om kleine re klassen te krijgen. Minister Verin- ga heeft zich hieraan niet gestoord en de leerlingenschaal nauwelijks (1) verlaagd. In Amsterdam wordt voor elk kind f 99,- rijkssubsidie ge geven, in een willekeurige platte landsgemeente f 60,-. Bij het invoe ren van de mammoetwet kregen de mensen uit de praktijk geen gelegen heid hun mening over de regeling te geven. De mammoetwet werd een mislukking. In 1971 wordt geëxperi menteerd met een nieuw (beter) schooltype, de Middenschool. Ook hierbij wordt door enkele juristen en professoren bepaald wat er gaat ge beuren. 100.000 kinderen worden voorlopig nog elk jaar de dupe van het jaarklassensysteem: ze blijven zitten. Hoeveel menselijke en finan ciële schade dit met zich meebrengt is nauwelijks te schatten. Deze feiten brachten ons tijdens een cursus rond het thema „De school (mis-)vormt mens en maatschappij" op het vor mingscentrum Den Alerdinck te Laag-Zuthem (bij Zwolle) stevig aan het* schrikken. Iedere ouder moet ze weten, opdat men zijn standpunt kan bepalen. KLAES JANSMA (Namens 20 studenten van verschil lende akademies in Nederland). „In de eerste plaats proberen wij een instantie te zijn voor acute hulp verlening. Desgewenst respecteren wij de anonimiteit van de bezoeker. De leeftijd van de druggebruiker waarmee wij te maken krijgen vari eert van vijftien tot vijfentwintig jaar. De bereikbaarheid van deze groep stelt hoge eisen. Daarom zouden wij graag zien dat, zekeT in de grotere gemeenten in Zeeland, het maatschappelijk werk in organisatorisch verband tot de een of andere vorm van weekenddienst kwam, bedoeld als eerste opvang voor acute problemen. Dit instituut zou niet uitsluitend bedoeld moeten zijn (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het gebruik van verdovende middelen is een verschijnsel dat algemeen voor komt in Zeeland en niet gebonden is aan de grotere plaatsen zoals Middelburg, Vlissingen en Ter- neuzen. Volgens mij komt het overal in Zeeland voor", aldus een jongeman die zelf regelmatig ma rihuana gebruikt. „Het is ook he lemaal niet moeilijk", vertelt hij, „om in Zeeland aan verdovende middelen te komen. Wat dat be treft verschillen de omstandighe den hier helemaal niet van de toe stand in Amsterdam. Voor onge veer een kubieke centimeter be taal je hier tien gulden. Je hebt dan ongeveer twee a drie gram. Er is Turkse hasj, Libanon (rood en geel) en Pakistan verkrijgbaar, ik gebruik ongeveer zes keer per maand marihuana. Dat kost me ongeveer twintig gulden per maand. Ik heb er een baantje bij, zodat ik dat makkelijk kan beta len. Ik rook vaak met vrienden. Dat gebeurt op de kamer bij ie mand of bij iemand, die een huis gehuurd heeft. Ook in sommige Zeeuwse jeugdcentra wordt het oogluikend toegelaten. Soms wordt vaak op het strand gerookt. Als ik word betrapt verwacht ik dat ze me aan een streng verhoor zul len onderwerpen om precies te achterhalen hoe ik eraan kom. Maar ik denk dat, wanneer ik min der dan twee gram bij me heb, ik weer gauw vrijgelaten zou wor den. Dit wordt trouwens algemeen aangenomen onder gebruikers van drugs. De politie heeft eigenlijk gelijk als ze me arresteren, het is nu eenmaal verboden. Maar an derzijds voel ik mezelf niet schul dig aan een of andere misdaad, wanneer ik marihuana gebruik. Er zijn mij in Zeeland trouwens geen gevallen bekend van mensen, die van lichte middelen zijn afgegle den naar de „hard drugs". Het probleem van de „hard drugs" speelt naar mijn mening geen enkele rol in Zeeland", aldus de mening van deze gebruiker. met 24 april wordt gehouden in het Rijksarchief in Middelburg. Het was vooral de handel die het stadje tot bloei bracht. De jaarver slagen van verschillende gilden ver melden het voorspoedige verloop van handel en nijverheid. Op de tentoon stelling zijn boeken te vinden van het St. Jacobsgilde (1659-1699), het vis- sersgilde (1699-1720), het arbeiders- gilde (1622-1719), het gilde der chi rurgijns (1577-1710), het kuipersgilde (1668-1791) en het kruisbooggilde (1703-1748). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 26 maart was het precies 375 jaar geleden dat het stadsbestuur van Veere een vergadering hield waarvan de notulen nog bewaard zijn. Zij zijn gedateerd in het oudste notulen boek van het stadsbestuur. Dit is gedateerd 26 maart 1575. Op de leren kaft staat geschreven: „Registre van alle tgene bij die van der Weth en de Raedt ofte Vroedschappen besloten ende ge resolveerd is". Het notulenboek maakt deel uit van de expositie Bladzijden uit Veere's Verleden die in het Rijks archief in Middelburg is ingericht. Een van de bezienswaardigheden is een brief van Wolffart van Borsse- le aan het stadsbestuur van Borsse- le die gedateerd is 29 juli 1479. In de ze brief die ook op de tentoonstelling geëxposeerd wordt, vraagt hij het stadsbestuur van Veere alle nodige hulp bij het bezoek van zijn dochter aan de stad. Hoe het met zijn doch ter afgelopen is, is niet bekend. Wel weten we, dat de bevolking van Vee re vaak loyaal was tegenover be vriende keizers, koningen, graven en markiezen. Niet voor niets kreeg de stad van Maximiliaan van Bourgon- dië een zwaar vergulde zilveren be ker die eerder had toebehoord aan Maximiliaan van Egmond. Op de be ker, die ook op de tentoonstelling te bezichtigen is en zelfs het pronkstuk is van de expositie, staat de datum 15 september 1546. Op 1 februari 1551 werd de beker eigendom van Veere. Ook Prins Willem van Oranje was het stadje gunstig gezind. Op 11 maart 1574 verleende hij aan Veere het zogenaamde Groot Privilege. Het document, wat toen voor de in woners aanleiding tot grote vreugde geweest moet zijn, ligt nu, vergeeld en verkreukeld in een van de vitrines van het Rijksarchief. Toch was de bevolking van Veere niet altijd even hulpvaardig en mens lievend. Aan de strooptochten van de Verenigde Oostindische Compagnie werd door kooplieden uit Veere even hardvochtig meegedaan als door de Hollanders. Ene Quion le Fort heeft over de oprichting en de ontwikkelin gen van de V.O.C. verschillende stuk ken geschreven die ook op de ten toonstelling te zien zijn. Op 25 mei 1686 voltrekt zich de ramp die een voorteken lijkt te zijn van het verval van Veere: de drie kerken die het stadje rijk was wor den verwoest. Afbeeldingen hiervan, de inschrijvingslijst en nog veel meer interessante bijzonderheden over de rijke historie van Veere zijn te zien op de tentoonstelling. Bladzij den uit Veere's verleden die tot en „De justitie in Zeeland heeft nu be grip voor de persoon van de drugge- (Van onze correspondent) HANSWEERT De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, afd. Kruiningen en Hansweert, heeft in zaal Thalia een ledenvergadering gehouden. De opkomst hiervoor was niet groot. Wegens overlijden van de heer A. C. den Boer, verhuizing van de heer B. Fassaert en perio diek aftreden van de heer J. Lako, welke laatste zich herkiesbaar stel de, diende het bestuur te worden a'angevuld. De heer J. Lako, Z. J. Jansen en A. F. van 't Westende werden tot bestuursleden gekozen. Verder werd besloten om drie puz- zelritten te gaan organiseren, t.w. op 11 juni een avondrit vanaf hotel In- ter Scaldis te Kruiningen, op 11 juli een middagrit vanuit Hansweert, start Zeelandia en 6 augustus a.s. een avondrit vanaf het recreatiege bied Den Inkel te Kruiningen. Tevens werd besloten dat de VVV indien de winkeliersverenigingen in het kader van het komende seizoen een of andere activiteit zouden wil len gaan ondernemen, in zoverre dit mogelijk zal zijn, hieraan haar me dewerking zal verlenen. [at het tehten gaat. ■landers zijn bejaard, (Van onze correspondent) HANSWEERT In het parochie huis te Hansweert hebben de ouder comités van de rooms-katholieke en openbare lagere school en afgevaar digden van het feestcomité tijdens een vergadering ongezouten kritiek ge leverd op het beleid van de gemeente ten aanzien van de 5-mei-viering. Het was de heer J. Boon, hoofd der openbare lagere school die de vele aanwezigen welkom heette. Hij deelde mee, dat het college van b. en w. zonder medespreken, mededenken of welke democratische vorm dan ook, hesloten had ten behoeve van de schoolgaande jeugd voor de lagere klassen ter gelegenheid van de 25- iarige bevrij dings viering een beker ter waarde van f 0,75 en voor de hogere klassen een herdenkingsboek- jo ter waarde van f 1,95 aan te schaf fen. Totale kosten voor de gemeente Reimerswaal f 2600,-. Alle goede beloften ten spijt kwa men onderwijzend personeel en Oran jeverenigingen voor een voldongen feit te staan want, aldus de heer J. Boon, deze aanschaf bleek het uiter ste te zijn wat b. en w. wensten te "oen. Dit zou dus hebben betekend dat het feestvieren zou hebben be staan uit het overhandigen van beker respectievelijk boekje. In de vergadering met de Oranje verenigingen en (voor Hansweert) tpn deputatie van het onderwijzend Personeel van beide scholen met de wethouder J. Nieuwenhuize werd bij zonder felle kritiek geuit op de gang van zaken. Dit resulteerde in een toe zegging van de zijde van de gemeente 'an het daarnaast beschikbaar stel. «n van veertig cent per leerling. Deze, ook weer fel bekritiseerde beslissing is later gewijzigd in de somma van f 1,- per leerling. Hans weert krijgt nu f 300,- van de zijde van de gemeente. Het door het onderwijzend perso- I Joel uitgestippelde programma leek I mjzonder sober te zijn samengesteld I bestaat uit een film voor de kleu- I 'öscholen en eerste klassen der lage- I 'e school, een film voor de leerlingen I andere klassen met daaraan ver- I wnden één consumptie en na afloop I en kleine traktatie. Begroot werd hiervoor een bedrag van f 650,-. Er werd dus tegen een tekort van f 350,- aangekeken. De heer W. J. Pouwer zegde namens het feestcomité een bedrag toe van f 240,-. Daarnaast wenste men te komen tot een gratis dansavond in zaal Zeelandia voor de ouderen waarvoor een bedrag van f 200,- door het feestcomité moest worden gereserveerd. Mevrouw C. den Boer, eigenaresse van de dans gelegenheid, zegde toe geen zaalhuur te zullen rekenen terwijl de Boeren- kapel liet bekend maken tegen gere duceerde prijs te spelen. Nu had men de benodigde gelden voor het jeugd feest van 5 mei. MIDDELBURG Voor een behoor lijk gevulde Middelburgse Schouw burg bracht de toneelgroep „Cen trum" donderdagavond een verzame ling eenakters onder de titel „Ge mengd Dubbel". Acht Engelse toneel schrijvers schreven op uitnodiging een eenakter voor twee personen, man en vrouw. Centrum verdeelde de spelen over vier acteurs, die twee- aan-twee ieder vier stukken voor hun rekening namen. Zoals in het pro gramma staat is een dergelijke op gave een uitdaging aan de spelers. Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat het paar Henny Orri en Frans Vorstman deze uitdaging beter aankon dan het duo Elsje de Wijn en Jules Hamel. Misschien heeft het ook aan de teksten gelegen, die ze te verwerken kregen. De eerste eenakter: De veilige Haven, vonden we een vrij zwak begin, ter wijl de tweede „Hoe staat het 1" helemaal raak was. ér door de vondst van het tennispartijtje (waar het hele programma zijn titel aan ontleende) én door het uitstekende spel van Frans Vorstman en Henny Orri, die hun tennispraatje. zowel met elkaar als de niet aanwezige „overburgen". een prachtig beeld tekenden van hun huwelijk. Elsje de Wijn en Jules Ha mel namen toen hun beurt uitstekend over in Norma, waarin vooral de eerste schitterde als de wat onnozele overspelige Norma, die het allemaal niet zo bedoeld had. De laatste fase voor de pauze werd gevormd door „Nacht" van een deze keer bijna poëtische Pinter, die door de twee ac teurs zeer ingehouden en sfeervol ge bracht werd. Na de pauze exceleerden, Henny Orri en Frans Vorstman zowe] in „Uiteindelijk" als in „Nulpunt" één huwelijk dat eigenlijk niet, en één dat helemaal doodgelopen is Van beiden zagen we in deze zeer uit eenlopende rolfiguren prachtig ge nuanceerde creaties. Datzelfde kunnen we helaas niet zeggen van hun „tegenpartij" In „Zilveren Bruiloft' kon Jules Hamel ons echt niet overtuigen, hij wist het min of meer belangrijke mannetje, dat hij moest zijn, voor ons niet waar te maken, terwijl beiden in het sluit stuk „Rustplaats" o.i. niet helemaal aan het gevaar ontsnapten, van de twee oudjes meer typetjes dan karak ters te maken: mummelmondjes en schuifelpasjes alleer zijn nu eenmaal niet voldoende, om werkelijk oude mensen op het toneel te brengen Vertaling en regie waren in uitste kende handen bij Walter Kous, ter wijl Floris Guntenaar voor een aantal zeer functionele décors had gezorgd. Ondanks onze detailkritiek mogen we zeggen, dat we aan deze voor stelling bijzonder veel genoegen heb ben beleefd. A. H. Ideële Reclame SiW (Van een onzer verslaggevers) GOES „Als het met Pasen mooi weer is leidt dat ongetwijfeld tot gro te opstoppingen op de Zeeuwse weg. Indien nodig zijn we in staat tijdens het paasweekend dertig man in te zetten, ook al kunnen deze mensen weinig anders doen dan de zaken een béétje proberen te regelen". Dat zegt hoofdinspecteur 3. L. de Rave van de Goese gemeentepolitie. Vooral in verband met de werk zaamheden aan de westelijke entree van Goes (aan de kant van Middel burg) worden bij goed weer ernstige moeilijkheden verwacht. Al het ver keer uit Middelburg moet namelijk worden omgeleid over Goese vent- wegen in verband met werkzaamhe den. „Het verkeer komt vanuit „het vrije veld" Goes binnen, waar het maar liefst 19 kruisingen moet pas seren. Onze mensen kunnen alleen maar proberen het verkeer uit die zijwegen zoveel mogelijk tegen te houden", aldus de heer De Rave. Van het nieuwe gedeelte van rijksweg 58 (van de Sloedam tot Ka- pelle) komt in juli één rijbaan klaar met twee rijstroken. Deze weg leidt het verkeer om Goes heen Het paas- verkeer en ook het drukke verkeer, dat met Hemelvaartsdag en Pinkste ren verwacht wordt, kan daar echter nog geen gebruik van maken. Tot die tijd moet het Goese poli tiekorps met lede ogen toezien hoe de karavaan dagjesmensen en (vroege) vakantiemensen in de „bottleneck" Goes zal vastlopen. Jifie" en Agentuur Mij. NEUZEN De heer J. Boon sprak van een tang- bevalling van het 5-mei-feest. Lange besprekingen hebben eraan vooraf moeten gaan. In deze kringen is men gaan twijfelen aan het sprookje dat de samenvoeging van gemeenten tot grotere leefbaarheid zal leiden. Een en ander is ook al uit de begroting gebleken. [n vlug zelfstandig werken- Eedame is dit een leu [lende werkkring salariëring Jtenvergoedimg [vakantietoeslag I kerstgratificatie Iwinstdeling ing minstens mulo en Itypen. Immunikatie tussen en de haven. Voor)re]t fcrtieve jongeman aani Ig enkele jaren Mulo. Ik. Opleiding lagere sclW lommer beschikbaar. I kantoor Westkolkstraat2 114 - 17 uur. Ook na tel. afspraak, tel^ Collecte De collecte ten behoe ve van het Nationaal Rheumafonds heeft in deze gemeente 560,80 op gebracht. Schleting Aan de schieting bij M. de Cock namen 41 schutters deel. Uitslagle Hoogvogel M. de Cock, Zuiddorpe; 2e hoogvogel C. d'Hondt, Zandstraat; le zijvogel A. v. Pottel- berghe, Koewacht; 2e zijvogel A. Puijlaert, Zuiddorpe; le kal Ph. Sil- versmit, Meetjesland; 2e kal Ph. de Pau, Zuiddorpe. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de besprekingen, die tussen de diverse jeugdorganisa ties in Goes met succes zijn ge voerd om een plaatselijke jeugdraad van de grond te krijgen, is duidelijk de wens naar voren gekomen dat de wethouder van jeugdzaken, de heer 3. H. Roose en een nog te be noemen ambtenaar van jeugdzaken in deze raad zitting nemen. De heer Roose weet te vertellen dat een dergelijke benoeming zeker in de lucht zit. „Deze zaak is al een paar maal in de bijeenkomsten van b. en w, aangeroerd en bij de eerstvolgende bespreking zal ik er zeker op terugkomen. Deze benoe ming is overigens geen eenvoudige zaak, omdat alleen een man die wel degelijk kwaliteiten bezit voor deze functie in aanmerking mag komen. Ik heb nog niemand op het oog en al was dat wel het geval, dan ben ik er nog voor dat er voor deze job een open sollicitatie wordt ge houden". Knipdrift In de Prins van Oran je te Goes gaf de N.V.V.H. een de monstratie van Chinese knipkunst, waarbij mevrouw I. G. Kerp-Scale- singer liet zien dat met papier en schaar ieder zijn scheppingsdrift kan uitleven. Dat kan zijn in een eenvoudig kaarsje en boompje ofwel in portretten, of al dan niet religieu ze taferelen. (ADVERTENTIE) De heer Roose gaf te kennen gaarne bereid te zijn in de jeugd raad zitting te nemen. „Ik ben zelfs enorm blij dat men graag wil dat ik in de raad kom, omdat hier uit blijkt dat men mij niet ziet als een of ander onbereikbaar persona ge. Bovendien komt hier duidelijk uit naar voren dat de jeugdorgani saties menen met mij tot een over leg te kunnen komen en dat is al leen maar een verheugend ver schijnsel te noemen. Wat de jeugd raad zelf betreft geloof ik dat deze hard nodig is en eerlijk gezegd al lang had moeten bestaan". I mode, kwaliteit en lage ,Jê I 'fis samengaan, bewijst I schoen. 100leer S I ®w rubber zool. (Van onze correspondente) BORSELE Met een inleidend woord van wnd. burgemeester J.L. Dregmans, is het eerste nummer De Westender, informatieblad van de gemeente Borsele, in de bijbehoren de gemeenten verspreid. Het ligt in de bedoeling dit blad, waarin alle ge gevens aangaande bestuurszaken zul len worden toegelicht, om de drie maanden kosteloos onder de bewo ners te laten verspreiden. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Ongeveer 150 leer lingen van de hoogste klassen van de lagere scholen in Zierikzee, hebben, evenals dit in andere gemeenten in Zeeland is gebeurd, hun beste beentje voorgezet om een bijdrage te leveren aan de nationale boomfeestdag. Op het Groene Weegje werden, onder toezicht van het gemeentebestuur 42 iepen en 200 heesters geplant. De kinderen waren op school aan de hand van films voorgelicht over het nut van een boomfeestdag. VLL VIVA '68 '67 - CITROëN 2 CV 1000 de luxe '68 1 1300 de luxe '68 NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Onder leiding van het personeel van de zondagschool te Nieuw- en Sint- Joosland zullen de kinderen van de ze school de paasliturgie vertellen zondag a.s. in de Ned. Herv Kerk te Nieuw- en Sint-Joosland. Naast een bijbels woord zullen de kinde ren paasvertellingen ten gehore bren gen en paasliederen zingen. De dienst van de kinderen begint om half elf. LSTRAAT 70 15 - 1997 da Karrestraat 27, Tilburg Heuvelstraat 70 terdam Schiedam Viaardingen Dordrecht Den Haag Leiden

de Stem | 1970 | | pagina 7