De doop van de prinsjes, alleen maar show? Voor zwembadcomplex Schoondijke J. DREGMANS METSELDE DE EERSTE STEEN Ch. Rammeloo 25 jaar bij de rijksbelasting 'EM Voorzitster verlaat vrouwenhulp EERSTE DAAD NIEUWE RAAD Monumentale gemeente Philippine Beëdiging raadsleden VAN AXEL Auto reed tegen lichtmast in Sint-Jansteen Beroepingen Wat en waai VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Na lege beurzen telegrammen naar Lardinois Foto's Cor J. de Boer Tekst Ria de Boer Examens Waarnemend-burgemeester Dregmans metselt de eerste steen voor het zwembadcomplex in Schoondijke. (Van onze correspondent) SENT-JANSTEEN Tengevolge van een glad weggedeelte in de Wil- helminastraat te St.-Jansteen kwam G. Th. H. uit Ossenisse met zijn per sonenauto te slippen botste tegen een lichtmast. De lichtmast brak af en H. kwam er met lichte kneuzingen van af. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Burgh G. J. van der Stoue, kandidaat te Utrecht, te Vlissingen R.P. IJtsma te Colijnsplaat. Geref. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-West J.C. Weststrate te Meliskerke. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Bruinisse M. van Beek te Opheusden. Films GOES Grand 20 uur: The trouble with girls, a.l. MIDDELBURG City 20 uur: Chitty Chitty Bang Bang, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Rififi onder gangsters, 18 J. Toneel - Muziek - Dans ANTWERPEN Kon Vlaamse Opera 17.30 uur: „Parsifal". Kon. Ned. Schouwburg 14.30 en 20 uur: „De familie Toit" van Stefan Orkény. Schietingen DE KLINGE R. Geldermans 19.30 uui (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het kantoor van rijksbelastingen in Terneuzen is de heer Ch. A. Rammeloo, hoofd van de afdeling loonbelasting, gehuldigd, omdat hij 25 jaar in rijksdienst is. De heer Rammeloo begon zijn ambte lijke loopbaan op de inspectie der in voerrechten en accijnzen. In 1964 verhuisde hij van Terneu- zenn naar Putte, maar op 1 maart 1965 keerde hij op de inspectie der directe belastingen in Terneuzen terug. Op 1 juli 1969 volgde zijn be noeming tot chef van de afdeling loonbelasting. Bij de joto: Mr. J. E. Hubbeling, complimenteert de heer Ch. Ram meloo (links) met zijn zilveren ambtsjubileum. In de kantine van het belastingkan toor werd de heer Rammeloo toege sproken door mr. J. E. Hubbeling, hoofd der directe belastingen, die de jubilaris dankte voor de wijze waar op hij zijn arbeid verricht. Hij over handigde hem de gebruikelijke gra tificatie. Namens het personeel sprak de heer P. A. Tieleman, chef de bu reau, woorden van waardering en bood een barometer aan. Diversen GOES 't Honk 9-12 uur: Filmochtend voor de jeugd. Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 te Middelburg. MIDDELBURG Rijksarchief Expositie curieuze ar chiefstukken (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. vrij. 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur Zat. gesloten. ROTTERDAM Ahoy Hal Visma '70. Tentoonstel ling op hengefeportgebied. (t.m. 2 april). Dag. vam 10.30 - 22.30 uur. Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B. Kitaj (t.m. 8 april). Expositie tekeningen en prenten van Dick Cassée (t.m. 3 mei). Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Henk Overduin, boeken, blokken en prenten (t.m. 29 mrt.) Werkd. van 10-17 en zond. van 12-17 uur. Rotterd. Kunstkring, W. de With- straat 35. Giamcarlo Sangregorio, sculpturen, (t.m. 11 april). Werkd. 10-17, zond. van 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Kruisplein. Expositie schilderijen en tekenin gen Jan Roeland (t.m. 31 mrt.). Werkd. 10-17, zond. van 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen vain Roel Frankot (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. zat. van 9-18 uur, zond. van 14-18 uur. Morgen, zaterdag 28 maart, Ber gen op Zoom 6.50 en 19.17 u., Hans- weert 5.57 en 18.20 uur, Made-Drim- melen 9.24 en 22.01 uur, Terneuzen 5.19 en 17.42, Vlissingen 4.50 en 17.14 uur, Wemeldinge 6.40 en 19.07, DE STEM VAN VRIJDAG 27 MAART 1970 (ADVERTENTIE) Deze week in Eva: Een zaak waarover dominee H.J. Kater die de doopplechtigheid in de Utrechtse Domkerk leidde - en pater Simon Jelsma het allesbehalve eens zijn. Verder o.a.: De nieuwe regenmode (ook voor mannen), reportage over Mevrouw Pompidou, de Franse Jacky Kennedy, interview met Simon en Reineke Vinkenoog en tientallen andere interessante, aktueleenpraktische onderwerpen. een open blad (Van onze verslaggevers) DEN HAAG/BREDA Als een soort sluitstuk van de lege beurzen actie hebben de actiecomités en de Friese Landbouwmaatschappij giste ren telegrammen gestuurd naar de ministers van Landbouw en Viserij en van Economische Zaken en naar de staatssecretaris van Financiën. Daarin geeft men uiting aan de on gerustheid van de boeren en tuinders over de toekomst van de Nederland se land- en tuinbouw. In het telegram aan minister Lar dinois vraagt men om een spoedige uitvoering van het urgentieprogram ma 1970 van het landbouwschap, „waarin duidelijk wordt aangegeven hoe de land- en tuinbouw gezond kunnen worden gemaakt". Minister Nelissen van Economische Zaken wordt gevraagd „alle beletselen voor een betere prijsvorming voor land en tuinbouwprodukten weg te ne men" en staatsecretaris Grapperhaus van Financiën verzoekt men „een spoedige verbetering van het belas tingklimaat" te bewerkstelligen. Minister Lardinois heeft tot nog toe ongeveer 6500 lege beurzen op zijn departement bezorgd gekregen. Helemaal leeg bleken die niet; voor de minister schoot een „fooi" van ruim f 37,over. Veel portemonnees bevatten ook briefjes met allerlei verzoeken aan de minister. De onge veer 20 ambtenaren van het ministe rie, die alle lege beurzen hebben uitgepakt, kregen gisteren Edammer kaasjes van de leden van het actie comité. De voorzitter daarvan, de heer E. Kingma van de Friese Land- bouwmaatschappij, zei bij die gele genheid, dat de actie niet alleen als kritiek op, maar ook als steuntje in de rug van de minister is bedoeld: „Hij wil waarschijnlijk wel, maar hij zit met handen en voeten aan het kabinetsbeleid en aan de E.E.G.-prij- zen". De heer Kingma kondigde aan, dat nieuwe acties zullen worden ge voerd als de eisen van de agrariërs niet worden ingewilligd. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Waarnemend-burgemeester J. Dregmans van Schoon dijke heeft de eerste steen gemetseld voor het zwembadcomplex in zijn ge meente. Het openlucht zwembad heeft een inhoud van 400 kubieke meter. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Op een bijeen komst van de Vrouwelijke Vrijwilli ge Hulpverlening in Schoondijke heeft de voorzitster mevrouw A. van Roosveld-Lare na 12 jaar haar func tie neergelegd. In de afgelopen perio de maakte zij zich verdienstelijk in het bejaardenwerk. Mevrouw De Rijk-De Smet, be stuurslid van het dames-comité in Schoondijke bedankte de scheidende voorzitster voor haar verrichte dien sten en bood haar een schemerlamp aan. Ook de voorzitter van de bejaar- denbond, de heer Rookus, bedankte mevrouw Van Roosveld. Het water kan verwarmd worden. De twee bassins zijn in een L-vorm ontworpen en hebben een diepte, die varieert van 30 centimeter tot 2,10 meter. Het water kam in zes uur ge heel gezuiverd worden. Het zwembad maakt deel uit van een klein sportpark waarin een groot kleedgebouw, twee voetbalvelden en twee tennisbanen zijn geprojecteerd. Een van de voetbalvelden is reeds in gezaaid. Wanneer de tennisbanen aan gelegd worden is nog niet bekend. Het kleedgebouw is bestemd voor de voetballers, zwemmers en later de tenmisliefhebbers. Rondom het zwembad komt een passende beplan ting. Het zwembadcomplex wordt naar een ontwerp van de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij ge bouwd door het aannemingsbedrijf Eik N.V. te Schoondijke. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE De gemeenteraad van Philippine komt dinsdag 31 maart 's middags om half drie, voor het laatst bijeen. Na afloop van de ver gadering zal het gemeentebestuur een moment onthullen ter nagedach tenis aan de zelfstandigheid van de gemeente. In het dorpshuis „De Meer paal" volgt een afscheidsreceptie van viif tot zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van de nieuwe gemeente Terneuzen komt voor het eerst na de gemeente lijke herindeling op donderdag 2 april in openbare vergadering bijeen Tijdens deze vergadering die om half acht begint zullen de nieuwe raadsleden worden beëdigd, het aan tal wethouders worden vastgesteld en de nieuwe wethouders worden be noemd. (Van onze correspondent) nze betere doordou- e hebben en houwen 't lood, maar géén voorstel: krant dun- die 83.836 abonnees I igdelijke brievenbus I ondt tocb óók. Zijn zou iets aan die té hermde brievenbus- idt afgesproken, dat hriftelijk zullen vra- tr wat aan? rger Vollepondt en VEST NEDERLAND AXEL Bloody Picnic - met luwende, fijne, op sublieme wijze (geleidende pop - was het orkest, it onder andere de complete iorjaarsmodeshow van Dey in de Iille van Axel tot een zeer ge- avondje-uit maakte. Het as een show waarin voor de are maten verschillende uit- hieters opvielen. Bijzonder geschikt om in te flane- a en uit te gaan, was het witte in More stijl geborduurde jurkje, in «e modellen getoond, met of zon- rmouw. Zeer sexy werd een witte, au boven tot onder geplisseerde mi-jurk met wijde mouwen ge ïnd. Terecht ontlokte deze creatie al applaus (foto boven). Toor de jeugdigen waren er mini- lojurkjes met ingestikte plooien, et alleen voor de tieners, maar ook or de ouderen, waren er tunieken at wijde broeken en bedrukte jump- its (foto rechtsonder). Erg in de aak viel de rose gebreide poncho t dito broek. Naast deze modege- (Ege zaken werd aangetoond dat de klassieke modellen, zoals mantel pakken, complets en jurken met kor te jasjes steeds in trek zijn. Voor de heren waren er prachtige kostuums van Stijlgroep Groningen: pantalon met of zonder omslag, in de colberts lange zijsplitten. Twee zeer jonge dressmen bewezen dat ook de allerjongste modebewuste mannen eigentijds gekleed kunnen gaan. Zij droegen lange suède vesten met franje (foto links onder), vistram jackets, pastelkleurige polo's en broe ken met heerlijk wijde pijpen. De show was zeer spectaculair gestart met drie dansende dames, van top tot teen voorzien van moderne siera den (foto links). Zeer klassiek-ro- mantisch kwam de finale met een lief bruidje, omlijst door een gala bruidsstoet. AXEL Donderdag 2 april, 's avonds om zeven uur, komt de nieuwe gemeenteraad van Axel voor de eerste maal bijeen. In deze eerste vergadering zullen de nieuwe wethouders worden benoemd. Het stadhuis te Axel zal als gemeente huis worden aangewezen. Tenslotte zullen de tijdelijk secretaris en de tijdelijk functionaris, belast met de taak van de ontvanger, worden be ëdigd. MIDDELBURG Aan de Oplei dingsschool voor het Christelijke Kleuteronderwijs te Middelburg slaagden de volgende kandidaten voor het diploma Christelijk Kleu teronderwijs: Els Abrahamse te Anna Jacoba Polder, Anja Dalebout te Noordgou- we. Dien van Driel te Tholen, Riek Duijnhouwer en Hannie van Wingen te Kapelle, Nel den Hamer, Ria Pij- pelink, Liesbeth de Regt en Marlies de Waard te Axel, Wilma Karman te Colijnsplaat, Conny Labruyere te Sint Philipsland, Corry van Liere te Nieuwdorp, Lenie van Lieren te Wis- senkerke, Ria Lokerse te Wilhelmi- nadorp, Mats Maris te Grijpskerke, Adrie Pieper te Krabbendijke, Han- na Reinhoudt te Wolphaartsdijk, Carla Schijf, Petra Fraanje en Ma rijke Post te Goes, Hannie van Stel te Wemeldinge, Hannie Beijens Ad- dy van den Bosse, Suus Dekker, Ada Everse, Carolien Goedhart, Mar- greet van Huis, Nelleke Lokerse en Inge Slimmen te Middelburg, Nan- ne Brouwer te Oostkapelle, Joke Dingemans te Biggekerke, Lonneke van Es, Santha Jongepier, Maaike Lorier, Willy Puijpe, Lia van de Putte en Willy de Rijke te Oost- en West-Souburg, Willy Harthoorn, en Ineke Rottier te Vlissingen en Lies Mastenbroek te Sommelsdijk, Mieke Louwerse te Oostkapelle en Dineke Witte te Oostkapelle. Geen van de kandidaten werd af gewezen.

de Stem | 1970 | | pagina 5