Lamswaarde kan met 10 huizen gaan uitbreiden Sporthal/zwembad zaak voor de nieuwe raad VVV r RAADSLID J. DE PREE ONDERSCHEIDEN hostess Tonnen lei 0NELIES M NATIONAAL Rustend landbouwer speurt met camera naar het miniscule LAATSTE RAAD OOSTBURG LAATSTE RAAD ZAAMSLAG BUSLIJNEN IN BRESKENS OMGELEID EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV. JEUGD WIL ZWEMBAD A. Buysse 40 jaar bij Morres N.V. Westdorpe Kloetinge Sluis Koewacht Kloosterzande Aparte Paasgroente HARRICOTS VERTS 2.60 Zelfbediening v.d. HEIJDEN N.V. - Hulst Harmonie luistert eredienst op in basiliek te Hulst Afscheid van burgemeester van Hootegem sss-za h de,'TMmie °m iUuziekgezelscliappen jin Roosendaal bijeen Maartse buien DE STEM VAN DONDERDAG 26 MAART 1976 (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De busdiensten van de SBM en ZVTM, die altijd door de Westlandstraat hebben gereden, zul len tijdelijk hun route via de Karei Doormanlaan leiden. De Westlandstraat is tijdelijk voor alle verkeer gesloten daar deze straat verbeterd wordt en van een asfalt- laag wordt voorzien. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Provinciale Staten van Zeeland hebben de mid denstand van Lamswaarde laten weten, dat het bestemmingsplan voor dit dorpje na veel vijven en zessen eindelijk is goedgekeurd. De mid denstanders kregen deze schriftelijke mededeling toegezonden naar aanleiding van een brief, waarin ze op 28 januari jongstleden aandron gen op snelle verwezenlijking van dit plan. Dat G.S. dit veel omstreden uit breidingsplan nu heeft goedgekeurd, impliceert, dat Lamswaarde voor het eerst sinds tien jaar weer in aanmer king komt voor de bouw van nieuwe woningen. In het totale woningbe stand is, behoudens de particuliere bouw, de laatste twee decennia geen verandering gekomen, om de een voudige reden, dat het dorpje steeds buiten elke bouwstroom viel. De plaatselijke middenstanders verwach- (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de laatste ge meenteraad van Oostburg (dinsdag avond) zaten negen echtgenoten van de raadsleden op de publieke tribu ne. De ingekomen stukken werden vlot afgehandeld, onder andere het afschrift Koninklijk Besluit, waarbij de heer J. L. van Leeuwen eervol ontslag krijgt als burgemeester van Oostburg met ingang van 1 april. De raad accepteerde verder een voorstel van G.S. de bezoldiging van de wethouders met ingang van 1 ja nuari 1970 vast te stellen op maxi maal f 3.720,- per jaar. De uitslag van de aanbesteding van de sporthal - zwembad is 254.268 gulden duurder uitgevallen dan aan vankelijk was voorzien. Dit als ge volg van het heien, hetgeen niet was voorzien. Daarmee is een extra be drag gemoeid van 115.000 gulden. Het restant ten bedrage van 139.268 gulden is een gevolg van prijsstij gingen (materialen en lonen). Het voorstel van b. en w. een aanvangs- krediet te verlenen werd aangeno men. De heer J. Barendrecht (VVD) stelde b. en w. voor nog vóór 1 april (desnoods in een speciaal daarvoor te beleggen extra werkzitting van de raad) een beslissing over de ver gunning voor de aanbesteding te ne men en dit besluit niet over te laten aan de nieuwe gemeenteraad. Bur- gemeestei Van Leeuwen was het niet eens met de heer Barendrecht, omdat de formele goedkeuring van G.S. pas verwacht kan worden na 1 april. Inside-information bij een aanta! G.S.-leden heeft b. en w. ge leerd dat G.S. over het algemeen van oordeel is, dat de nieuwe ge meenteraad tot formele gunning dient over te gaan. De heer Mijs (VVD) meende dat de raad zich bij de opvatting van b. en w. dient aan te sluiten en een forceren van de formele gunning niet sympathiek is ten opzichte van de nieuwe raad. Alvorens te beginnen met de rond vraag sprak burgemeester Van Leeuwen zijn afscheidsrede uit. Sterke nadruk legde hij op de wen selijkheid van het realiseren van het zogenaamde Bosplan en de culture le bindingen met Belgisch Vlaande ren. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Barendrecht het college waarom de barakken van de regionale soci ale werkplaats te koop worden aan geboden voor afbraak. En om welke redenen bijvoorbeeld de jeugdraad niet tijdelijk over deze noodgebou wen zal kunnen beschikken. Volgens het college zijn deze gebouwen brandgevaarlijk (en mede omdat des tijds door G.S. slechts vergunning is gegeven voor gebruik als regionale werkplaats) kunnen deze niet langer in gebruik blijven of blijven bestaan. G.S zou daarvoor nimmer toestem- ming geven. Burgemeester J. L. van Leeuwen toonde dinsdag tijdens de gemeente raadsvergadering aan de aanwezige pers vol trots een door de raadsle den aan hem geschonken lijvig boek werk ,,De Kroniek van Smallegange" als dank voor de samenwerking in de loop der jaren. Het boekwerk was hem reeds eerder tijdens een af scheidsdiner, waarbij ook de dames van de raadsleden aanwezig waren, aangeboden. Tijdens dit diner bood de raad tevens aan de gemeente secretaris- de heer Bril, die per 1 april na 41 jaar gemeentedienst aan een welverdiend pensioen toe is, een boekwerk aan. DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND I ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (Incl. 7 cent incassokosten), 21,76 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-375) en tel 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Chef-Zeeland: A. F. Koopman (Ü118U-7438) Postbus 116. Middelburg Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berke] (01150-4866 Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel! (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W v Dam (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10 Axel. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281 Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: 3. Schieman. Axel (01155-12241 Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (011)0-8030) (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij het behan delen van een extra krediet voor de bouw van de sporthal annex zwembad tijdens de raadsvergadering, las burge meester J. L. van Leeuwen een briefje aan de raad voor van enige kinderen, dat bij hem thuis in de brievenbus was ge deponeerd. Hij liet het briefje in de raad voorlezen. „Ik zal het niet als ingekomen stuk behan delen", aldus de burgemeester, „doch wil u de tekst niet ont houden". In het briefje, dat dui delijk door kinderen van 6 4 7 jaar was samengesteld, stond onder meer „Beste burgemees ter". Een aanduiding, die de burgemeester de opmerking ontlokte: „Dat hoor je niet alle dagen, beste burgemeester". Het met potlood in nog ongecontro leerd blokschrift getekende epistel vervolgde: „Ik hoop, dat u dit briefje leest. Bij droge da gen willen Wij gaan zwemmen. Wij in Oost burg willen er ook een. Een zwembad dus. Wij wil len al van ons vierde en mis schien wel van ons derde ploe teren, maar nu willen wij een zwembad. Lekker ploeteren". (Van een onzer verslaggevers) HULST Op 1 april aanstaande zal de heer A. Buysse uit de Over- damstraat in Hulst veertig jaar in dienst zijn bij Morres Meubelbedrij ven N.V. in Hulst. De heer Buysse kwam op zeven tienjarige leeftijd na het verlaten van de Ambachtschool bij het des tijds eenmansbedrijf van Morres in dienst als leerling-meubelmaker. Hij heeft zich in zijn vak bekwaamd door het volgen van de avondschool, ter wijl hij verder het middenstandsdi ploma behaalde. In de periode van voor de oorlog werden niet alleen meubels gerepareerd, maar ook ge heel ambachtelijk gemaakt waarbij het vakmanschap van de heer Buys se goed tot zijn recht kwam. Hij heeft de groei van het meubelbedrijf in Hulst meegemaakt en heeft dan ook de meeste dienstjaren van het thans 200 man tellende personeel. De heer Buysse is momenteel chef van de afdeling meubelmakerij, ter wijl hij tevens voorzitter is van de bedrijfsraad. Op woensdag 1 april aanstaande zal hij zijn jubileum thuis herdenken in de intieme kring van familie, vrienden en kennissen ter wijl op vrijdag 3 april in de „Koning van Engeland" dit feit met een fees telijk tintje zal worden herdacht door de directie en het personeel van de meubelbedrijven, waarbij de jubila ris gehuldigd zal worden. ten, dat binnen 'n afzienbare tijd een aanvang gemaakt zal kunnen worden met de uitvoering van het bestem mingsplan en daarmee met de bouw van de nieuwe woningen. Voorlopig zullen er dat in totaal tien zijn, maar er is voldoende plaats voor veertig huizen. Als tweede punt op het ver langlijstje van de middenstanders staat de realisatie van een nieuw ge meenschapshuis. Plannen daarom' trent bestaan al geruime tijd. Nog steeds moet het verenigingsleven in het dorp evenwel gebruik maken van een slecht geoutilleerd patronaatsge- bouw, dat zelfs niet eens voldoet aan de meest elementaire eisen. Daar naast zal in de komende jaren nog aangedrongen worden op 't tot stand komen van speciale voorzieningen voor het dorp. „Voorlopig zijn we met het tot nog toe bereikte resultaat van ons ijveren wel tevreden", gaf een van de betrokken middenstanders ons woensdag als commentaar. De Lamswaardse middenstand is van plan zich de komende jaren er voor in te zetten om Lamswaarde de finitief uit het slop te halen. Door gebrek aan bouwfaciliteiten is 't aan tal inwoners ten opzichte van een aantal jaren terug sterk teruggelO' pen. Voor nieuwe woningen kon Lamswaarde tot voor kort helemaal niet in aanmerking komen wegens het uitblijven van een uitbreidings plan. Geruime tijd geleden heeft de ge meenteraad van Hontenisse wel zijn fiat gegeven aan een dergelijk plan, maar vermoedelijk onder invloed van adviezen van de Provinciale Plano logische Dienst bleef de goedkeuring van G.S. uit. En dat zat de midden standers die met het inwoneraan tal natuurlijk ook hun klandizie zagen teruglopen niet lekker. Daarom heeft men vier maanden geleden voor het eerst de handen in elkaar gesla gen. „Aan de gemeenteraadsverkie zingen hebben we nog niet mee kun nen doen", vertelt voorzitter-slager J. Jansen, „maar er bestaan wel plannen om dat over vier jaar te doen". In afwachting daarvan wil het middenstandsbestuur zich voorlopig oppervlakkig gaan bezighouden met gemeentelijke politieke zaken, voor zover dat uiteraard in hun macht ligt. „We willen voor Lamswaarde nog di verse dingen realiseren, maar daar voor zal heel wat tijd nodig zijn". Met het contingent van tien nieuwe huizen in het vooruitzicht is men voorlopig dik tevreden. Als argument voor de teruglopende bevolkingsaan tallen is steeds het ontbreken van vol doende huisvestingsmogelijkheden aangevoerd. „Waar geen koningen staan, kunnen jonge mensen zich niet vestigen", was de algemene mening in het dorp. Binnen enkele maanden kan dit bezwaar in ieder geval zijn opgeheven. EHBO op school Sinds enige tijd wordt aan de leerlingen van de hoog ste klas van de St. Josephschool te Westdorpe een jeugd-EHBO-cursus gegeven. Nadat de leerlingen deze cursus met succes zullen hebben be ëindigd, zullen ze als jeugdlid worden opgenomen in de plaatselijke EHBO- vereniging „St. Raphael". Inbraak Nadat kort geleden een bedrag van 2000 is buitgemaakt bij een inbraak in een pompstation van de heer M. Meeuwse, is nu ingebro ken in de slagerij Krijger op het Kerkplein. Via een raampje aan de voorkant van de zaak kwam (en) de dader(s) in de winkel, waar echter geen geld aanwezig was. Er werden diverse vleeswaren gemist. Paasdienst Voor de kinderen der zondagsschool wordt op Goede Vrij dag een speciale dienst gehouden in de Nederlands hervormde kerk. Aan vang vijf uur. Op Eerste Paasdag is er 's morgens om negen uur een ge- zinsdienst in dezelfde kerk. Na af loop van deze dienst zullen de zon dagsschoolkinderen 'n paasgroet aan huis brengen bij de bejaarden. Er zal dan een fruitbakje worden aangebo den en paaseieren. Speeltuin Zaterdag 28 maart (om 14.30 uur) zal de speeltuin „De Groo- ten 'Of' te Sluis feestelijk worden heropend met een Paaseieren-zoek- wedstrijd voor alle kinderen tot en met de zesde klas van de lagere school. Bovendien is er voor elk kind dat op deze dag de speeltuin koste loos kan bezoeken, een surprise en gratis limonade. De toegangsprijzen zijn dezelfde als vorig jaar. De speel tuin is geheel opgeknapt en de speel tuigen zijn in frisse moderne kleuren geschilderd. Schieting Aan de schieting bij J. de Guchteneire namen 67 schutters deel. UitslaghoogvogelA. Martens, zijvogels Th. Saman en M. van Goe- them. Bij C. de Coninck waren 61 schutters present. Hier werd de uit slag hoogvogel: R. de Cock, zijvo gels C. de Coninck en J. Hensen. Bij A. de Schepper waren 30 schutters, die de volgende uitslag bij elkaar schoten hoogvogel R. Ceelaert, zij vogels: J. Martens en R. Ongenae. Veilig Verkeer Door het Ver bond voor Veilig Verkeer is in de nieuwe wijken van Kloosterzande het praktisch en theoretisch examen af genomen van een groot deel van de scholieren van de lagere scholen van de gemeenten Hontenisse en Vogel waarde. Er namen 147 scholieren aan de examens deel. Ondanks fifet min der goede weer verliepen de exa mens goed. Van de 147 deelnemers waren er slechts drie scholieren die 'voor* het theoretisch .gedeelte de eind streep niet haalden. Over enkele da gen zal aan de geslaagden het diplo ma worden uitgereikt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BREDA/DEN HAAG De FT e(t minister ir. P. Lardinois vr I andbouw gistermorgen op zijn d oartement aan de Eerste van dt Lsclistraat in Den Haag een gro antal 'ege beurzen met een tola Wiclit van ongeveer drie ton (11 „ostzakken vol) bezorgd. De beu zijn afkomstig van agrarië U vporal het noordoosten van h land en de omgeving van Den Haal j„ Brabant en Zeeland wordt nc niet op grote schaal aan de leg beurzen-actie deelgenomen. Dat wil niet zeggen, dat er in di Burgemeester J. de Pree spreekt voor het laatst de raad van Zaamslag toe. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Tijdens dew oens- dagmiddag gehouden raadsvergade ring van de gemeente Zaamslag ont ving het oudste lid der raad, de heer A. J. de Visser, uit handen van bur gemeester J. de Pree de gouden me daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Deze onderscheiding werd aan de heer De Visser uitge reikt voor zijn 35-jarige dienst als raadslid van de de gemeente Zaam slag, waarvan een achttal jaren als wethouder van deze gemeente. In deze laatste raadsvergadering van de zelfstandige gemeente Zaam slag werden aanmerkelijk veel ca deaus aangeboden. Aan burgemeester J. de Pree werd door wethouder F. de Koeijer namens de bevolking van Zaamslag een schilderij aangeboden van de kunstschilder P. de Bodt. Ver der werd aan hem de ambtsketen overhandigd, die hij jarenlang heeft gedragen. Een raadsbesluit zonder medeweten van de voorzitter, aldus wethouder van Cadzand. Het jongste lid van de raad, de neer T. Dobbelaar, bood namens de raad-' aan burgemeester J. de Pree een projectietafel aan. Verder jya- reh er bloéiheïi Vóór meyrouw De Pree, een radio vóór de gemeente- opzichter, dhr. Duininck, geschenk bonnen voor de 2 plaatselijke op perwachtmeesters der rijkspolitie ën cadeaus namens de gemeente en de DIE HELE DUNNE GROENE BOONTJES per literblik raad aan de scheidende secretaris de heer J. J. Haak. Tientallen belangstel lenden en genodigden waren bij deze laatste werkvergadering aanwezig. Alle fractievoorzitters prezen de sa menwerking met hun collega's en het college van burgemeester en wet houders. Zij spraken hun waardering uit over hetgeen, onder leiding van de huidige burgemeester, in deze gemeente in de laatste jaren tot stand was geko men. Onder andere de bouw van het gymnastieklokaal, bouw van het zwembad, en de uitbreiding van de sportvelden. Al was het dan met de stok ach ter de deur van de herindeling zoals sommige raadsleden opmerkten. Burgemeester de Pree bracht dank aan de bevolking van Zaamslag, waaraan hij door het drukke pro gramma, ook al in verband met de herindeling, naar zijn mening te wei nig aandacht voor individuele con tacten had geschonken. Voor alle raadsleden had hij nog een apart woord. Hij zei blij te zijn een gezond Zaamslag (vooral finan cieel) aan zijn collega in Terneu zen te kunnen overdragen. Aan al le raadsleden werd tenslotte een tin nen bord geschonken met de inscrip tie van het wapen van Zaamslag. Na deze officiële vergadering be gaf het gezelschap zich naar het vere nigingsgebouw De Rank alwaar tij dens een receptie de bevolking in de gelegenheid gesteld werd afscheid te nemen van het gemeentebestuur en de raadsleden. Muziekvereniging De Volharding bracht onder leiding vam de heer J. Meijers uit Terneuzen het scheiden de gemeentebestuur een serenade, waarna raadsleden en gemeentebe stuur zich voor een gezamenlijke maaltijd naar een hotel in Klooster zande begaven. (Van onze correspondent) HULST Zondag eerste p» om. half twaalf zal de Koninü Stedelijke Harmonie te Hulst 4 charistieviering opluisteren in i( siliek. Er zullen verschillende; telijke nummers worden uitgev onder andere Panis Angelicuse- Ave Verum van Mozart. Voorti een koperkwartet het kinderkou broeder Leander begeleiden. Het ligt in de bedoeling om 4' monie in nog meer misvierings doen optreden als begeleiding het kinderkoor. (Van onze correspondent) W SLUIS Op dinsdag 31 maart I (Van een onzer verslaggevers) zal na afloop van de buitenger raadsvergadering, waarin het olf MIDDELBURG De provinci-B ie afscheid wordt gevoerd, van 11 lc vvv in Middelburg heeft tegenheid bestaan om persoonlijk jen van de teamleden van net na- ionaal hostess team. Het is de jerste hostess die de provincie eeland rijk is. Zij heet Annelies arkus. Het is de bedoeling dat ij „verhuurd" wordt aan instan- les die gezelschappen op bezoek Examens trijgen om deze rond te leiden in alle voorkomende gastvrouw scheid te nemen van burgenu P. F. van Hootegem, die binm zal worden ontheven van zijn w- nemend burgemeesterschap Sluis. BREDA Aan de Nedeilï fcerk te verrichten. Economische Hogeschool te Bo! dam slaagde G. S. Hellinga uit I Het nationaal hostessteam staat in deiburg voor het doctoraal exa jienst van het Nationaal Bureau voor in de economische wetenschap; Aan de Universiteit van Amst® ala'agde W. M. C. van Baaien Oost-Souburg voor het kandii; examen sociologie. (Van onze kunstmedewerker) En toen? GROEDE Er zullen niet veel amateurfotografen van het betere en meer gevorderde slag in Ne derland te vinden zijn die zich niet aangesloten hebben bij een amateurfotografenvereniging. Om verschillende redenen ligt het ook voor de hand dat te doen. Niet al dus voor de rustende landbouwer Anthonie Luteyn, die enige jaren geleden zijn boerderij in de polder overgaf aan zijn zoon en zich met zijn vrouw en zijn foto-appara- tuur vestigde in de nieuwbouw wijk van het dorp Groede. En toch weten ingewijden en ken ners allang dat Luteyn een amateur fotograaf is die verre boven het ge middelde uitsteekt, vooral in de ma crofotografie waarop hij zich wel bij uitstek gespecialiseerd heeft. Men ziet Luteyn met zijn nog weel derige grijze haardos en levendige ogen niet aan dat hij negen en zestig jaar is en eens te meer is men ge neigd minstens de negen van zijn leeftijd te schrappen als hij eenmaal over zijn hobby aan het vertellen slaat. Hoe het allemaal zo begonnen is? Eigenlijk heel laat, zegt hij met 'n glimlach. Toen mijn zoon twintig jaar werd, stonden we voor het pro bleem: wat een cadeau zullen we hem nu eens geven? Nou, dat werd tenslotte een fototoestel, een eenvou dige box. Maar ja, ik nam (at appa raat zelf ook eens in handen en ik keek er eens door en nog eens een keer en ik kon er bijna niet meer van af blijven. Toen was het eigen lijk gebeurd. Wat boeide u zo aan dat toestel? Het kijken door de zoeker en dat die zoeker een begrenzing geeft. In het algemeen als je kijkt ziet een mens veel te veel, maar de zoeker zondert uit. Je ziet er delen en dé tails dot. r en dat vond ik geweldig. Toen ging ik natuurlijk ook foto's maken met dat boxje. Maar ik wil de er meer van weten en ik kocht een foto-handboek - van Dick Boer geloof ik - en ben daaruit wat the orie gaan doen. Na een maand of drie al behoefte aan een ander foto toestel. Maar het was moeilijk een keuze te maken uit de grote verscheidenheid En wat werd het tenslotte? Een Praktika. Daar ben ik mee gaan werken. De fotograaf bij wie ik het liet ontwikkelen zei: wat doe je het prima en zo ben ik na een half jaar al in kleur gaan fotograferen: landschappen, binnenopnamen en toen dingen van kort bij. Voor dat dichtbij ben ik begonnen met een stelletje tussenringen, heel primitief. Maar dat bevredigde me al gauw niet meer en toen heb ik de smid buisjes laten maken om een langere brandpuntsafstand te krijgen. Om die buisjes aan mekaar te houden ge bruikte ik reepjes fietsbinnenband en zo heb ik mijn Praktika uitge bouwd. Maar op de duur gaf dat toch ook te beperkte mogelijkheden en boen heb ik de grote stap maar ge daan en heb me een Fxakta met balgapparaat en tussenringen en een 16 mm objektief aangeschaft. Met zo'n 16 mm objektief krijg je tien tot twintig maal de werkelijke grootte. Ja, onderbreekt Luteyn zich zelf, ik zit dit nu wel allemaal ge zellig te vertellen maar er zijn lieel wat moeilijkheden. Dichtbij-fotogra fie en makrowerk wordt echt rekenen wat de belichtingstijden betreft. Daar maak je vooral in het begin fouten mee. Maar Luteyn is al ver over dat be gin heengegroeid. Dat blijkt als we zijn kleurendia's gaan bekijken. Voor het gemak in de viewer maar op het scherm geprojecteerd zijn ze natuur lijk tien maal zo mooi en komen ze eerst werkelijk tot hun recht. Ik zie een fragmentje van een dood gewone dameskous dat door de ver groting duidelijk uit nylonkabeltjes bestaat; de volgende dia geeft het zelfde fragment onder een andere be lichtingen opeens is hef een non-fi guratief schilderijtje. Ik zie bloeien de fuchsia's als rode balletdanseres jes tegen egaalzwarte achtergrond, een zaadpluis van de morgenster, de bloei van de witlol, blauw met daar tegen de vergroeiende meeldraden als donkere miniatuur wandelstokjes, fasen van de bloei van het wilgen roosje. Alles voortreffelijk in het vlak gezet. Ja, zegt Luteyn, eerst fotografeer de ik alleen maar wat ik mooi vond maar ik ben hoe langer hoe meer ook op compositie en vlakverdeling gaan letten. Grassen en de bloei van grassen met hun allerfijnste grafiek tekenen zich af onder de viewer, levermossen op een boomstam, bladeren etende rupsen, vlinders, maar ook fragmen ten van vlindervleugels met hun dak. pansgewijs over elkaar gelegde kleu rige schubjes, fragmenten van een wespenvleugel als een constructivis tisch schilderij van volmaakt even wicht. Wat ik zie brengt mij tot de op merking dat Luteyn wel niet vreemd zal staan tegenover de moderne, met name de nonfiguratieve schilder kunst. Die begrijp ik volkomen, zegt hü, ik heb er de grootste bewondering voor en ik probeer zelf ook creatiever te worden in mijn foto's. Ik heb nu b. v. de schoonheid vam kristallisaties ontdekt. Ik heb altijd al belangstelling voor scheikunde gehad en ik maak nu kristallisaties op glas die ik dan fotógrafeeer. Aan de vorm van die kristallisaties kun je wat doen, dat is het fijne. Luteyn toont mij op deze wijze verkregen fantastische bloe men, niet bestaande landschappen en abstrakte composities, wonderen van kleur en vorm. Daar ben ik nu helemaal in, ver klaart hij terwijl hij dia's van sneeuwkristallen en zoutkorrels in de viewer steekt, en daarom volg ik ook met zoveel interesse die Teleaccur- sus „van molecuul tot mens". II nu weer zoveel mogelijkheden! mijn fotograferen ontdekt, it nog lang niet aan het eind. Krijgt iemand deze mooie dil wel eens te zien? Ja, hier in de huiskamer va die er belangstelling voor hebber, dan heb ik ze wel eens vertoon het openbaar. Een paar de cursisten van het Van EegM in Aardenburg, in de landboin in Schoondijke, voor vrouwenvi gingen, op avonden van ouden dagen en voor gehandicapten, Een antwoord dat gerust stelt tevreden stemt, want het zont mer en zonde zijn als de dia's v» ze eenzaam maar bezeten we» foto-amateur, die zo ver bo'® gemiddelde is uitgestegen, in kasten zouden blijven zitten, op zijn wijze toont Anthonie W ons de schoonheid en geheii heid van de natuur en de om ons zijn. 'oerisme. Er is echter een organisa irische vorm gevonden waarbij het ilaris voor de hostess voor zestig •ocent voor rekening komt van het S.B.T. (Nationaal Bureau Toerisme) a voor veertig procent voor reke- ling van de Provinciale V.V.V. in leeland. Annelies Markus is in 1946 in 'ortsmouth in Engeland geboren en -olgde na haar Middelbareschool- (Van onze correspondent) ROOSENDAAL De Rooms-Ka- tholieke Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in het bisdom Rreda houdt zaterdag 11 april, aan lang half vier, een algemene ver- Smering in hotel Goderie in Roo sendaal. Belangrijkste punt op de 'Senda is een bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn Je heren P. Dircken en P. Verpaalen. Jerstgenoemde stelt zich echter niet lerkiesbaar. Het bestuur zal op de "ergaderin-g een aanbeveling voor len nieuw bestuurslid doen. 0p de vergadering zullen het jaar- WILLEM ENWj I Inslag en het financieel verslag over 1869 worden voorgelezen. Het be duur steit zich voor de kampioens wedstrijden voor de lagere afdelin- ®en samen met de Bossche bond te «ganiseren. Er ontstaat dan een soort Brabants kampioenschap voor e afdelingen 4 tot en met 1. "«uitzichten y vrijdag 2uterdag, ),^ets}pld door ï.et K.N.M.I.: 0rii,rtse buien, Iolt Perioden t zon en "i koud voor ■k tijd van het jaar ^^vooruitzichten in cijfers ge- j Voor over Nederland, tot 7?'LXTÜc'a2: aantal uren. zon: 2 tiaal' flm'"teinp.: van ongeveer nor- ïriav 4 Rvaden onder normaal: Ti0rL'4eP1P-: 1 tot 5 graden onder van JJ. kans op een droge periode kan-: nstens 12 uur: 70 procent: Procent 6en gehee' dr0°g etmaal: 40 totV ?aterdag: aantal uren zon: 1 der '®ln--temp.: 0 tot 4 graden on tradenmaal' max.-temp.: 2 tot 6 drogp on.der normaal; kans op een 50 pjPenode van minstens 12 uur: PtJnaahïm' kans °P een geheel droog 30 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2