EN DE INDUSTRIALISATIE ALS SCHOOLPROJECT Domburg wel visie, geen geld heeft korfbalclub houdt acties „Het loopt geweldig' Driedaagse studieconferentie in Middelburg VERSIER-TOER(ISME) KWAAD OP DEN HAAG Vader leende auto aan zijn zoon DE STEM Volleybalclub in Westkapelle opgericht Overlegorgaan bespreekt concept Zeehavenbeleid Nieuwlands haventje wordt toch gedempt Kettingbotsing in Goes 1 wmmmmmmmmmmrnrnrnrn WOONHUIS C. v. Kerkhoven ENQUêTE In IQoetinge Programma van Oran j evereni ging ^apelle-Biezelin ge J?P. 4 mei, de vooravond van de be- JjJFmssdag, zullen herdenkingsbjj- «Misten worden gehouden. De Hion 's een interkerkelijke jjst te houden. Verder een stille met kranslegging op de be- ''Plaatsen en een voorstelling de film „De Bom", die een waar- M_YmS inhoudt tegen het gebruik va£ «e atoombom. VERONTWAARDIGD Rilland PRAKTIJK EERSTE OPENBARE VERGADERING Zeehengelwedstrij d in Westkapelle Op en bare gymles turnzaal Kloetinge Ir. Akkerman lijstaanvoerder van d'66 te Middelburg Mutaties directie Ned. Credietbank Pop leeft op in Middelburg Oesterseizoen niet erg gunstig Bejaarden bijeen te Heinkenszand papier oor uw pen Stadsgewest Breda Stom gestemd II Stom gestemd III Mentale injectie iding vragen wij voor slijk enkele /illen meewerken aan de :nde Mi-Lock produkten zo- >rtkousen, tienerkousen en iriftelijk (per briefkaart b.v. s) of mondeling, dagelijks 2751). 269 TE KOOP Zoutestraat 93, Hulst DE STEM VAN WOENSDAG 25 MAART 7970 lllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIHm welkome huisvriend in meer dan 85.000 gezinnen tiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim' as en licht en Uien betalen, [en ik er ie AO W-er zo'n sten hebben. afe;.4..,. (Van onze correspondent) i KNOKKE Waar men de had- stad Knokke ook binnenkomt, onder] elk plaatsnaambord treft men een extra-vermelding „Groene stad" aan. Bij navraag naar de bedoeling van deze aanduiding, wist men ons bij het Stedelijk Bureau voor Toerisme te vertellen, dat Knokke is uitgeroe pen tot „Groene stad, categorie 1". Deze titel wordt verstrekt door een speciale commissie van het Belgische ministerie van Landbouw en heeft ten doel de aanplant van openbaar groen in de steden te bevorderen. Hetgeen uiteraard voor badplaat sen aan de kust mede een extra toe ristische waarde heeft. Zaterdag 21 maart heeft het voltallige stadsbe stuur van Knokke in de hoofdstraat, de Lippenslaan, een aantal bomen geplant. Op 15 en 17 april aanstaan de zal de gezamenlijke schooljeugd het voorbeeld van het stadsbestuur volgen en de Lippenslaan volplanten met opgaande bomen ter versiering van de binnenstad. De boompjes worden bekostigd door de gemeente met subsidie van het rijk. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De studenten en leerlingen aan de Rijkspedago- gische Academie en de aan dit in stituut verbonden HAVO-afdeling, en de rijksopleiding voor kleuter leidsters te Middelburg, houden zich drie dagen intensief bezig met de industrialisatie van Zee land. Dit in het kader van een groots opgezet project „Industria lisatie in Zeeland", waaraan het Provinciaal Ophouw Orgaan Stich ting Zeeland, en de projectgroep Rijn-Schelde van de Technische Hogeschool te Delft hun mede werking verlenen. De studenten en leerlingen worden tijdens de projectdagen, die gisteren van start zijn gegaan, geconfronteerd met een uitgebreid programma. Een indrukwekkend aantal inleiders, waaronder biologen, sociologen, ar cheologen, economen, enige directeu ren van grote bedrijven, de directeur van het havenschap Vlissingen, een kunstschilder en een cineast, dragen de eerste twee ochtenden stof tot dis cussie aan. Daartoe zijn de 450 stu denten ondergebracht in tien groe pen, die elk tweemaal per ochtend een lezing voorgeschoteld krijgen, 's Middags wordt de stof op verschil lende manieren verwerkt in cabaret, toneel, muziek, tekenen, fotografie, handvaardigheid en schriftelijke ver slagen. Deze laatste zullen worden gebundeld tot een informatiemap. Voorts wordt tijdens de project- dagen In samenwerking met de Stich ting Zeeland in Nieuw-Borsele (de vroegere dorpen in de directe om geving van het industriegebied Vlis- singen-Oost) onder de bevolking een enquête gehouden. De resultaten van deze enquête zullen door de Stich ting Zeeland worden verwerkt in een rapport, dat waarschijnlijk zal wor den aangeboden aan het Provinciaal Bestuur. (Van onze correspondent) KLOETINGE De Kloetingse korf balclub Blauw-Wit heeft weer diver- se jjc'ies op stapel staan. Morgen houdt men oliebollen- Wond. Huis- aan-huis zullen zakjes met oliebollen te koop worden aange- ooden. Zaterdag halen de leden van Wauw-Wit weer oud-papier op. (Van onze correspondent) KAPELLE De oranjevereni. h«jj?n van Kapelle en Biezelinge grote plannen voor de viering «n Koninginnedag op 30 april «et bevrijdingsfeest op 5 mei. mi het 'ees' mogelijk te maken jje7e week in beide dorpen geld Wrden ingezameld. feestprogramma bevat onder ODtSv, derfeesten> dorpsversiering, en k voetbalwedstrijden, muzikale showprogramma's, bevrijdings- voor ouderen en een jeugdfeest nj? medewerking van de bekende Amsterdam, ^feestprogramma wordt binnen- n definitief vastgesteld. (Van onze correspondent) DOMBURG Het college van bur gemeester en wethouders heeft wel een visie maar geen geld. Dit zei gis teravond burgemeester F. G. Spren- ger van Domburg in antwoord op op merkingen van de socialistische frac tieleider A. Don, dat de begroting voor 1970 van weinig visie getuigt. De slechte financiële positie van de Walcherse badplaats Domburg drukte zijn stempel op de behande ling van de gemeentebegroting in de Domburgse raad, waar de spannin gen, die reeds enkele jaren de goede onderlinge verhoudingen in dit col lege vertroebelden, schenen te zijn verdwenen. De heer W. K. van Nieuwenhuysen (CHU) zei in zijn algemene beschou wingen dat voor Domburg de invoe ring van toeristenbelasting en een extra bijdrage noodzakelijk zijn om de recreatieve ontwikkeling voldoen de te kunnen volgen. Burgemeester Sprenger antwoordde hem dat men voorzichtig moet zijn, niet de gouden kip te slachten. De heer Don (PvdA) drong aan op het scheppen van budgettaire ruimte. Hij wees erop, dat de inkomsten van de gemeente ten opzichte van 1968 met slechts 7,6 procent gestegen zijn, terwijl de uitgaven ten opzichte van datzelfde jaar een stijging van meer dan 22 procent te zien gaven. Al becijferende hield hij het col lege voor, dat de post onvoorzien met twintigduizend gulden verhoogd kon worden, waardoor voor de door on der andere de heer J. de Visser (SGP) dringend noodzakelijk geach te kapitaalswerken een investering van twee ton vrij zou kunnen komen. Burgemeester Sprenger sprak inde beantwoording zijn teleurstelling uit over de financiële verhouding rijk gemeente. „De minister wil maar niet inzien dat een gemeente als de onze, waar in de zomer het inwonertal aan zienlijk toeneemt, niet toe kan komen met het beschikbaar gestelde geld", aldus de burgemeester. Voorts sprak hij zijn verontwaardiging uit over de reglementering van de leningsmoge lijkheden voor gemeenten, waardoor het de gemeenten niet is toegestaan zonder toestemming te lenen op de vrije kapitaalsmarkt. Op voorstel van de heer Don zul len het college van b. en w. zich In overleg met de raad schriftelijk tot de ministeries van C.R.M., Economi sche Zaken, Binnenlandse Zaken en Financiën wenden, waarin zij de moeilijkheden van een recreatiege meente als Domburg zullen schetsen. Bovendien zou hierin om een onder houd verzocht worden met de staats secretaris voor Economische Zaken. Vaardigheidsproeven Door de leden van de gymnastiekvereniging „Willen is kunnen" werden de jaar lijkse vaardigheidsproeven afgelegd. Als juryleden van de Zeeuwse Bra bantse Turnkring waren aanwezig de heren M. Griep en C. van Weele uit Krabbendijke. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Een volleybal vereniging werd onlangs in Westka pelle opgericht. Het ligt in de bedoe ling op donderdagavond de trainings avond te houden. Het bestuur be staat uit K. Lievense (voorzitter), B. Peene (secretaris) en P. Huibregtse (penningmeester). (ADVERTENTIE) In de enquête wordt onder meer gevraagd naar de voor- en nadelen die de bewoners van de voormalige dorpen denken te ondervinden van de industrialisatie in hun naaste om geving. Voorts wordt hun mening gevraagd over de vraag of er vol doende gelegenheid is om informatie te verkrijgen over de industrialisatie en zijn gevolgen en of men ooit de moeite heeft gedaan deze te verkrij gen. Bovendien wordt naar de be reidheid gevraagd in chemische in dustrieën te werken. De enquête wordt verricht door de studenten zelf. Het idee voor dit project is afkom stig van Rinus Vader, leerling van de tweede klas van de beroepsoplei ding. In hechte samenwerking tussen studenten en leraren heeft men het project sinds de kerstdagen voorbe reid. „Het project heeft twee kan ten", aldus de leraar pedagogie L. A. C. Soeters, „een onderwijskundige, kant (het project als onderwijs be leven) en ten tweede vormt het on derwerp de materie waarmee we als Zeeuwen sterk geconfronteerd wor den". „Het is bovendien de doorbreking van het schoolse systeem, hoewel het project op zich niet nieuw is", zo vult student Ben de Reu hém aan. Volgens pedagogie-leraar J. Ham zit er nog een aspect aan het project. De studenten zullen straks in de praktijk als onderwijzer met projec ten geconfronteerd worden. Nu kun nen ze dit projectonderwijs in een andere relatie zelf ervaren. Een ander voordeel van dit project op de Middelburgse pedagogische academie is, dat alle afdelingen als één eenhéid in zeer hechte samen werking aan iets bezig zijn. Het pro ject biedt mogelijkheden om in de praktijk mee verder te werken. Zo kunnen de resultaten van het project neergelegd worden in „lesbrieven' voor het lager onderwijs. Het pro bleem dat zich hierbij voordoet, is, hoe deze materie te vertalen in een probleemstelling die een kind van de zesde klas lagere school aanspreekt. Bovendien kunnen de studenten tij dens de didactische middagen (de praktijkmiddagen op de lagere scho len) de materie op experimentele wijze uitbouwen en aan de praktijk toetsen. „Het loopt geweldig", zo was alge meen de reactie na de eerste, inspan nende, dag van dit project. Donder dag hoopt men te komen tot een evaluatie en verdere verwerking van hetgeen tijdens de voorgaande dagen naar voren is gekomen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De agenda voo de eerste openbare vergadering vai iet Overlegorgaan Zeehavenontwik 'reling Zuid-West-Nederland, te hou den op 6 april in de Statenzaal vai de abdij in Middelburg, bevat twee belangrijke punten. Het eerste is de openbaarheid van vergaderingen van het algemeen bestuur van het Overlegorgaan, het tweede de vast stelling van het beleidsadvies zee havenontwikkeling. Ten aanzien van de openbaarheid van de algemeen bestuursvergade ringen is al een beslissing genomen op 15 januari, toen het algemeen bestuur in Rotterdam vergaderde. Tot en met die datum waren de vergaderingen besloten en werd na afloop steeds een perscommuniqué verstrekt. Daartegen werden meer malen bezwaren aangevoerd en in vertegenwoordigende lichamen, o.a. de staten van Brabant, werd om meer openbaarheid gevra&'gd. Voor de vergadering van 6 april zal het dagelijks bestuur een pre-advies sa menstellen. Het te bespreken beleidsadvies voor de zeehavenontwikkeling is eveneens op 15 januari in concept gereedgekomen en daarna aan de deelnemers in het overleg toegezon den voor nadere bespreking. Met de daarop uitgebrachte amendementen zal het op 6 april in Middelburg ter vaststelling voorgelegd worden. Dit beleidsadvies werd samengesteld (Van onze correspondent) KAPELLE. De achttienjarige J. J. de J. uit Kapelle mocht de auto van zijn vader gebruiken om naar Goes te rijden, maar de rit eindigde niet al te best. Toen hij 's avonds laat naar huis kwam reed hij bij de verkeerslichten in Kloetinge eerst tegen een VW-busje, maar dat was voor hem geen aanleiding om te stoppen. Via Biezelinge reed hij te rug naar huis, maar hij vergat een bocht te nemen. De auto vloog door een bétonschutting van de landbou wer De J. De auto werd zwaar be schadigd maar de bestuurder man keerde niets. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De hengel- sportvereniginig „Westkapelle" hield een viswedstrijd in zee. Hieraan na men 43 leden deel die in totaal 272 vissen vingen. Prijswinnaars waren: 1 B. van Vaardigem 13 vissen 1324 punten, 2 G. van Berkum 11, 1190; 3 P. Lie vense 15, 1118; 4 J. Saala 7, 1116; 5 A. Cijvat 12, 1063; 6 K. de Witte 8, 988; 7 K. Tatenhove 12, 971; 8 W. Waterman 8, 929; 9 P. de Bruin 7, 813. Er werd in totaal 23 kilo vis ge vangen. (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT-JOOSLAND De Arne, het haventje van Nieuwland, tal definitief gedempt worden. Gede puteerde Staten van Zeeland hebben het bestuur van de wijkraad Niéuw- tand een antwoord gestuurd op een verzoekschrift, waarin werd ge vraagd het desbetreffende besluit van de gemeente Middelburg ongeldig te verklaren. Het college van G.S. schrijft de pro testerende Nieuwlanders nu, dat het probleem van het dempen van het haventje niet losgezien kan worden van het algemene probleem van de vuilverbranding op Walcheren. Liefst zou men tot een regionale aanpak ko men en daarvoor is, aldus het pro vinciebestuur, veel studie nodig. Voor deze studie is afgerond, zullen zeker nog enige maanden voorbij zijn ge gaan. Een jaar geleden nam de gemeente raad van Middelburg het besluit om de Arne te dempen met puin en grof vuil. Er ging toen een storm van pro test op bij de Nieuwlanders, omdat het haventje in hun ogen als lig plaats van jachten en losplaats van schapen (graan en stro) van groot belang is voor de plaatselijke ge meenschap. Een en ander resulteerde in het verzoekschrift, dat nu is afge wezen. De enige mogelijkheid die de Nieuwlanders nog rest, is het indie- (Van onze correspondent) KLOETINGE In de nieuwe turn zaal in het Wesselopark heeft de Kloetingse gymnastiekvereniging een openbare les gegeven aan de jong- sten. De ouders van deze kleinsten hadden dankbaar van de uitnodiging om de les bij te wonen, gebruikge maakt. De oefenstof werd diverse ma len met applaus beloond. nen van een verzoekschrift tot onwet- tigverklaring bij de Kroon. Gedeputeerde Staten delen nog mee, dat in afwachting van het afronden van de studie over het provinciale vuilvernietigingsprobleem, alvast een begin zal worden gemaakt met het dempen van het haventje. Met na druk verklaart het provinciebestuur dat het grove vuil geen stank zal V/er- spreiden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Lijstaanvoerder voor D'66 bij de komende gemeente raadsverkiezingen in Middelburg is ir. W. J. Akkerman. Op de tweede plaats was aanvankelijk de heer G. J. Swiers gekozen, maar op zijn eigen verzoek werd hij op de derde plaats van de lijst gezet. Tweede werd in zijn plaats de heer A. J. A. Veld kamp. De verdere volgorde luidt: 4. C. M. Kole, 5. mevrouw Bergwerff- van 't Land, 6. J. Pieterse, 7. R. J. L. Timmerman, 8. F. A. Bergwerf! Het concept-programma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen was zonder wijzigingen aangenomen. VLISSINGEN Mr. C. J. Pluy- gers is benoemd tot directeur van de kantoren Middelburg en Vlissingen van de Nederlandsche Credietbank N.V. De heer F. J. M. Kosters is be noemd tot directeur van het kantoor te Goeg van deze bank en blijft me dedirecteur van de kantoren Middel burg en Vlissingen, nadat het rapport van de commissi, Verburg, dat een meerderheids standpunt en een minderheidsstand punt van Rotterdam bevatte, nie voldoende grondslag bevatte voc een adviserend stuk voor de pari ners van de zeehavenontwikkelin. Het thans voorliggende concept ste. o.a., dat de onmiddellijke taak va. het overlegorgaan bestaat uit ee. krachtig stimuleren van de moge lijkheden van het midden en he zuiden van de Delta en een ondei zoek naar de verdere uitbreidings mogelijkheden voor de noordelijkt Delta. Volgens het conceptadvies zal het industrialisatiebeleid voor het noordelijk gebied uiterst selec tief moeten blijven. Voorts beveelt het o.a. aan spoedig een kosten- batenraming te maken voor de eerstkomende periode van vijf jaar. (Va.n een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na geruime tijd van een behoorlijk qua organisatie en kwaliteit popgebeuren versto ken te zijn geweest, is er voor Mid delburgse jongelui eindelijk weer het een en ander te doen op dit gebied. In de sporthal traden in de afgelo pen en treden in de komende we ken groepen op, die, als men op de naam afgaat, in staat mogen wor den geacht het iets betere popwerk te brengen. Sinds de voorlopige sluiting van Provadya? en de zo goed als afge- lonen jazz- en popliga van Jeugd Muziek is er voor jongeren weinig te beleven in Middelburg, als daar- bii de dansavonden met de veelal zwakke streekgroepen even buiten beschouwing worden gelaten. In hei „„gUop- weel -,de trad in de sporthal de groep Aquarius -p. over het geheel genomen vrij zwakke repertoire (met veel fanta sieloos overgenomen Byrds-composi- ties cn het geijkte blueswerk) bevat te toch wel enkele uitschieters, zoals het zij het niet helemaal origine le arrangement op „If I were a Car penter"- Het afgeschermde gedeelte van de SDOrthal is uitstekend geschikt voor voor popconcerten heeft de hal een slechte akoestiek. Met deze uitvoerin gen wordt eindelijk eens iets ge daan voor de groep jongeren van even onder de zestien jaar, die door Pro vadya? een beetje vergeten wordt. Zaterdag wordt de serie concert- dans-avonden voortgezet met een op treden van „Ginger Ale". TERSEKE (ANP) Volgens het jaarverslag (per 31-5-'69) van de N.V. Nederlandse Maatschappij voor Oesterteelt De Meulemeester en Co. was de afgelopen zomer niet bij zonder gunstig voor de groei van de oesters. Veel last werd onder vonden van zeepokken, die zich op de oesters hadden vastgezet. In het seizoen 1968-'69 werden vanuit Zee land 11.089.000 oesters (vorig jaar 11.805.000) verzonden, merendeels naar België en Duitsland. Nederland was de derde afnemer. Daarna kwamen Frankrijk, Zwit serland, Denemarken e.a. De resul taten van de kreeftenhandel waren bevredigend. De slotafrekening van de schadeloosstelling voor de oes tercultuur is nog niet gebeurd en er zijn geen tekenen die er op wijzen, dat dit in de nabije toekomst wel het geval zal zijn. De opbrengst van schaal- en schelpdieren steeg van f. 283.500 tot f. 345.900. Het voordelig saldo nam toe van f. 41.000 tot f. 315.000. Hiervan gaat f. 197.000 naar de algemene reser ve. Met het opvoeren van de her- waarderingswinst heeft het bestuur gemeend beter tot uitdrukking te brengen de werkelijke waarde die aan het aandeel kan worden toege kend (incourant genoteerd). Het be stuur blijft van mening dat een re delijk rendement op het nieuwe no minale kapitaal te verwachten is. Thans wordt over het vergrote ka pitaal een slotdividend van tien gul den uitgekeerd. In totaal is over 1968-'69 betaald f. 98,25, waarvan f. 70 in aandelen. De laatste 4 jaar werd (voor de omwisseling) 30 pet. uitgekeerd. (Van onze correspondent) HEINKENSAND In de verga derzaal van de Hervormde Kerk te Heinkenszand hielden de bejaarden uit het dorp een bijeenkomst. Er wa ren veertig bejaarden aanwezig. Spreker op deze bijeenkomst was de heer P. Raas, voorzitter van de r.-k. bejaardenbond, afdeling 's Hee- renhoek, op wiens voorstel de r.-k. bejaardenbond te Heinkenszand werd opgericht. De aanwezigen waren het er over eens dat het zeer noodzake lijk was een dergelijke bond op te richten, omdat 13 procent van de be volking van het kerndorp Heinkens zand uit personen van 65 jaar en ou der bestaat. Over vier weken komen de bejaar den uit Heinkenszand weer bijeen. Binnen een afzienbare tijd zal een bestuur worden gekozen. Uit de omliggende dorpen van 's Heerenhoek is nu een kring sa mengesteld, die deel uitmaakt van de r.-k. Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden. Door de moderne ontwikkeling ,-an techniek, verkeer en telecom- nunicatie, waardoor de afstanden iteeds kleiner worden en de reik- vijdte van de dagelijkse betrekkin- len steeds groter vindt er allerwegen schaalvergroting plaats. Wij zien dit niet alleen in het economische leven (denk aar de fusies), maar evenzeer op het bestuurlijk gebied. In de eerste nota inzake de ruim telijke ordening is reeds de samen voeging van onder de huidige om standigheden te kleine gemeenten als beleidslijn aangegeven; voorts voor de middelgrote steden: waar nodig gebiedsuitbreiding, en vsor de grootste agglomeraties; nieuwe bij zondere bestuursvormen. In de periode 1960-1966 werden in Nederland reeds 68 gemeenten op geheven, 19 nieuwe gemeenten ge vormd, terwijl 24 middelgrote en gro te gemeenten een gebiedsuitbreiding kregen en 14 grenscorrecties van ge ringe importantie tot stand werden gebracht. Naast de stadsgewesten Rijnmond en Eindhoven lijken met name de stedelijke gebieden rond het Noord- zeekanaal, rond Den Haag, Utrecht en Arnhem-Nijmegen en verder het Gooi, alsmede Twente en de Mijn streken in aanmerking te komen in een groter bestuursverband te wor den gebracht. Een dergelijk groter verband is echter denkbaar in ver schillende vormen en ook op dit ge bied zal men de tijd moeten krijgen tot experimenteren. In het kader van deze ontwikkeling zou ik het jammer vinden, wanneer Breda de genoemde schaalvergroting slechts zal trachten te bereiken middels een aantal annexaties. Het moet toch mogelijk binnen het stadsge west Breda te komen tot een boven- gemeentelijk bestuursapparaat, dat de hoofdlijnen van het beleid van het stadsgewest aangeeft en verze kerd met behoud van de essentiële functie der verschillende gemeente besturen. Aan een zodanig verband kunnen coördinerende en andere niet -gemeentelijke bevoegdheden (vaststelling van streekplannen) worden toegekend. Een dergelijk bo- vengemeentelijk bestuursapparaat moet direct door de burgers te kie zen zijn. Dit laatste is zeker ma de geringe opkomst voor de Provinciale Staten een duidelijke zaak. Op deze wijze betrekt men de burger by de gang van zaken in zijn onmiddellijke omgeving. DRS. H. J. M. THIADENS TERHEIJDEN. Naar aanleiding van het artikel „Stom gestemd" de volgende opmer kingen: Dit artikel is volgens mijn zienswijze wel zeer eenzijdig gesteld. Het is geschreven namens een grote groep sympathisanten van lijst 6, maar als ik het goed begrijp, dan toch enkel sympathisanten van Fons de Bakker en Willy Gelderland. Dat Boschkapelle er twee boeren door heeft gestemd, is niet waar. Deze twee hebben in Boschkapelle n.l. in totaal 45 stemmen behaald. Er wordt tevens gesuggereerd dat een bepaal de grote werkgever in eigen dorp niet gezien is. Deze behaalde in ei gen plaats toch altijd nog meer stem men dan de heer De Bakker en Gel derland in Boschkapelle behaalden. Blijkbaar zijn dus deze heren in Boschkapelle nog minder gezien. Ten laatste ben ik van mening dat de nu gekozen mensen van lijst 6 ook de belangen van Boschkapelle zullen be hartigen. STOPPELDIJK NAMENS LIJST 6. Veel commentaar na de gemeente raadsverkiezing vind ik. Er is abso luut niet stom gestemd: de oude en nieuwe raadsleden zijn allemaal mensen die voor iedereen op de bres staan. En wat de boeren betreft, als deze mensen er tijdens de oorlog niet waren geweest, dan hadden wij allen wel een enkele reis kunnen be stellen, en waren wij nergens meer geweest. BOSCHKAPELLE FR. V. LEUVEN Bij trainer Canjels ligt de fout en nergens anders, dat NAC nu slecht draait. Hoe is het anders mogelijk dat beide Polen ineens zo zijn terug gevallen, en dat er geen zelfvertrou wen is in de ploeg? NAC kan voet ballen, dat is in het begin van de competitie wel bewezen, maar nu! Het is verschrikkelijk. Mentaal is NAC nergens en daar zit juist de oorzaak die mentale injectie"' kan Canjels het elftal niet geven. BREDA R. ADRIAANSEN (aVn onze correspondent) GOES Op de Van der Spiegel straat, nabij hotel Ockenburg, heeft zich een kettingbotsing voorgedaan, waarbij vier auto's aanzienlijke ma teriële schade opliepen. De heer P. C. uit Vlissingen wilde met zijn auto liknsaf de voorstad ingaan, maar moest wachten op het rechtdoorgaan- de tegemoetkomende verkeer. Achter hem stonden te wachten een perso nenauto, bestuurd door W. G. uit Middelburg, en een vrachtauto be stuurd door C. P. J. uit Middelburg. Een andere vrachtauto bestuurd door •7. G. P. uit 's-Heer Hendrikslrinde- ren kwam aangereden, remde af, doch slipte op het gladde wegdek, hetgeen bovengenoemde materiële ravage veroorzaakte.

de Stem | 1970 | | pagina 7