ISERLIPPENS- VERPLEEGHUIS Jus doranqe 1391.29 Tomatensap Vlag in top van sporthal te Terneuzen haarkleurspoeling 275" kent u een betere? V In rij wielbranche legden 1226 handelaren er liet bijltje bij neer Rustpunt zieke bejaarden Voorbereiding geref. school Axel in beslissend stadium Zaamslag gaat bouwgrond verkopen Wethouder Stevens onderscheiden W Vissers van vrijwillige marinedienst krijgen toch uitkering s'O" 1 3^599 MOR te Goes bijeen Opening van De x Burcht iii Oostburg Raad Sas van Gent Autobotsiiig in Terneuzen Beëdiging nieuwe burgemeesters Kennismaking burg. Aschoff met Hoek e.a. HÜ TITEL BIJNA VOOR A. VERMAIRE Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater op crèmebasis 2 behandelingen per tube 26 sprankelende tinten BE STEM VAN WOENSDAG 25 MAART 1970 (ADVERTENTIE) puur uitgeperst fruit - Hp nu voor een proefprijs ^Geniet van alle B3 fruitsappen - puur geperst uit appels, k tomaten, druiven, sinaasappelen, l abrikozen, peren en perziken. «Van een onzer verslaggevers) 1.042.000 tweewiëfcrs verkocht, te we ten 756.000 fietsen en 286.000 brorn- GOES „De middenstanders Nederland fungeren momen- |1 als buffer, die de klappen die in de economische sector val- moet opvangen", aldus de H. Zandman, landelijk voor- :er van de A.N.B.O.R. (Alge- Veie Nederlandse Bond van On- ®emers in het Rijwielkleinbe- ijf), dinsdagmiddag op een ma- bezocht congres v. d. Zeeuw afdeling van deze bond in de ins van Oranje in Goes. IhOok in de rijwielbranche is dit |(rduidelijk te merken. Ondanks de 'tfflde kosten en lonen mogen wij 8 prijzen niet verhogen, zodat on- winstmarge procentueel gezien "l in verhouding staat met deze ïbgen. Dit negatieve verschil is maar te overbruggen door een groot mogelijke efficiency". [:™at het beleid van de minister van wroüsche Zaken betreft, zei de Zandman: Toen de heer Ne- tot minister werd benoemd, terden wij de hoogste verwach te. Helaas zijn deze hoopvolle Jtehtingen nog steeds niet ge- «vaardigd gebleken, al ben ik er ■|'an overtuigd, dat de minister volledig inzet om een zo gunstig TOijke regeling te treffen". [{fleet Van de Scheer liet in zijn „Heeft onze branche nog wonist?" doorschemeren dat on- 3 het feit dat er in de laatste r laar 1226 rijwielhandelaren er bijltje bij hebben moeten neer- Rten de komende jaren zeker niet 'J Pessimistisch tegemoet gezien "ten worden. wij naar de verkoopcijfer» ,.i? laatste jaren kijken is er een ^'harend stijgende lijn te bespeu- 'p 1969 zijn er niet minder dam (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Deze tekening geeft een indruk van het verpleeg- en rusthuis voor langdurig zieke en en geestelijk gestoorde bejaarden, dat in de Serlippenspolder te Terneuzen zal worden gebouwd. Het gebouw heeft een capaciteit van 162 bedden. De eerste paal voor het complex wordt in september van dit jaar ge slagen. Binnenkort vindt de aanbesteding van de bouw plaats. De stichtingskos- ten zijn geraamd op rond 12 miljoen gulden. Het ziekenhuis wordt na een ontwerp van architect 't Hooft te Goes gebouwd in opdracht van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op vrijdag 29 mei aanstaande zal door de commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen uit Middelburg het bejaardentehuis De Burcht officieel worden geopend. Als administrateur van het bejaar dentehuis De Burcht is benoemd de heer A. Bun ambtenaar bij de belas tingen te Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De „Stichting Gerefor meerd Onderwijs" wil in Axel zo spoedig mogelijk komen tot de stich ting van een lagere streekschool voor gereformeerd onderwijs. De volgen de maand zal daartoe vermoedelijk een verzoek uitgaan naar de betrok ken gemeentelijke instanties. De stichting heeft inmiddels een groot aantal ouders opgeroepen hun kinde ren op te geven voor de nieuwe school. Dit is bekend geworden na de ver gadering die het stichtingsbestuur in de gereformeerde kerk van Axel heeft gehouden. De oprichting van een speciale school voor gerefor meerd onderwijs is weer actueel ge worden na de moeilijkheden binnen het bestuur van de Christelijke Na tionale School. Vijf van de dertien bestuursleden hebben hier bedankt voor hun functie omdat ze zich niet konden verenigen met de benoeming van een nieuw hoofd. De breuk binnen de Christelijke Nationale School werd tijdens de ver gadering vanuit het bestuur omschre ven als „een middel, door God ge geven, om te komen tot de stichting van een gereformeerde school". Voor de bijeenkomst, tijdens welke later op de avond kritiek werd uit geoefend op het beleid van het C.N.S.-bestuur in het verleden, be stond een grote belangstelling. Naar schatting 200 bezoekers luisterden naar de uiteenzettingen van de stich tingspromotors. De stichting voor ge reformeerd onderwijs is in 1965 reeds in het leven geroepen, maar bij ge brek aan voldoende animo is het ijveren aanvankelijk op niets uitge lopen. Het voorlopige bestuur is nu uitgebreid met een deskundige op onderwijsgebied, de heer Van der Laan, die tijdens de jongste bijeen komst een uiteenzetting gaf over de technische moeilijkheden bij de ver wezenlijking van de plannen. In het gereformeerd onderwijs wil men zo veel mogelijk vasthouden aan geloof en belijdenis en dat geeft blijkens de ervaring herhaaldelijk compli caties. De heer Van der Laan gaf tevens een overzicht van de voorwaarden, waaraan eerst voldaan moet worden voordat de Axelse wensen inzake een nieuwe school ingewilligd kunnen worden. Op de eerste plaats moet men een lijst met vijftig namen van potentiële leerlingen hebben, die nog niet naar school gaan voor augustus 1970 of voor augustus 1971. De heer Van der Laan drong er in dit kader bij de aanwezigen op aan om reeds zoveel mogelijk leerlingen op te ge ven. Als men het vereiste aantal heeft zal bij de gemeente een verzoek wor den ingeleverd. Getracht zal worden om dit nog voor 15 april te realise ren. De heer Van der Laan raamde de kosten voor de bouw van een zes- klassige gereformeerde lagere school op een half miljoen, te lenen bij de gemeente. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De raad va.n de ge meente Zaamslag komt woensdag 25 maart (vandaag) 's middags om half drie voor de laatste openbare vergadering bijeen. De raad krijgt daarbij eèji aantal voorstehen tot verkoop van bouwgrond te behande len. De regionale Zeeuwseh-Vlaamse woningbouwvereniging te Klooster- zande wil in het bestemmingsplan Zuid-West grond voor drie percelen. Het gaat hierbij om in totaal 4.420 vierkante meter. De prijs bedraagt f 23 per m2. Verder grond voor 28 bejaarden woningen en voor zes par ticuliere woningen in het bestem mingsplan Noord-Oost. De Stichting tot Steun van de mu ziekvereniging De Volharding wil een perceel grond in Noord-West voor de bouw van een repetitielo kaal, groot 575 vierkante meter. Verder vragen b. en w. de raad goedkeuring van een voorstel om de tennisbaan tot 1 april 1971 te verhu ren aan de sportvereniging Zaam slag, tegen een jaarlijkse huurprijs van f 1.500 met het recht tot onder verhuur. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Dinsdagavond vond op het gemeentehuis te Sas van Gent de afscheidsvergadering plaats van de huidige gemeenteraad. Bur gemeester R. A. J. den Boer reikte wethouder Stevens, die niet in de nieuwe raad terugkeert, de ereme daille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uit. De heer Ste vens is ruim 16 jaar raadslid ge weest, waarvan de laatste zes jaar als wethouder van openbare werken. Er werd tijdens deze laatste bij eenkomst nog meer afscheid geno men en wel van de heren Van de Abeele, Van Assche, Piessens en de heer De Rijck. De heer Van Assche heeft na de Tweede Wereldoorlog nog deel uit gemaakt van de toenmalige nood- raad. Burgemeester Den Boer, die door alle raadsleden met zijn herbe noeming als burgemeester van de nieuWe gemeente was gefeliciteerd, dankte ieder scheidend raadslid voor zijn gedane taak. Hij besloot de korte informele bijeenkomst met een forse hamenslag en merkte daarbij op dat op 31 maart een tijdperk van 424 jaar wordt afgesloten. DEN HAAG De categorie vis sers, die tijdens de tweede wereld oorlog in Engeland dienst heeft ge daan bij de vrijwillige hulpschepen- dienst van de Koninklijke Marine, komt alsnog in aanmerking voor een uitkering. Dit blijkt uit een beschikking van de minister van Landbouw en Visse rij. Op grond van de oorspronkelijke beschikking .vaarplichtbeloning 1968', kwamen deze vissers als militairen niet voor de uitkering aan vaarplich- tige vissers in aanmerking. De mees ten van hen kunnen, daar hun dienst tijd te kort was, evenmin aanspraak maken op militair pensioen. Uit overwegingen van billijkheid is nu echter besloten ook deze vis sers (en hun weduwen) op grond van de door de minister van Land bouw en Visserij in 1968 gestelde regelen voor een uitkering in aan merking te doen komen, voor zover deze vissers althans geen rechten kunnen doen gelden op militair pen sioen. Deze uitkering bedraagt 150 per jaar 90 per jaar voor de wedu wen). Belanghebbenden kunnen tot 31 december 1971 hun aanvragen indie nen bij de directeur van de Visserij in Den Haag. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt Klaassenstraat - Grenulaan te Ter neuzen zijn twee auto's tegen elkaar gebotst. De eerste auto, bestuurd door M.M.A.G. uit Terneuzen, reed vanuit de Klaassenstraat de Grenulaan op. De tweede wagen, bestuurd door W. B. uit Terneuzen, kwam uit de rich ting Schoolweg. Bij deze botsing ont stond veel materiële schade. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De commissaris der koningin in de provincie Zeeland zal op 31 maart in het provinciehuis te Middelburg de nieuwe burge meesters in Zeeuwsch-Vlaanderen beëdigen. Het zijn de burgemeesters Aschoff van Terneuzen, Molthoff van Hulst, Van Dijke van Axel en Schip per van Oostburg. mers, hetgeen neerkomt op een ge middelde vam 105 rijwielen en 48 bromfietsen per winkel". De heer v. d. Scheer wees er op diat het nu eindelijk eens tijd wordt dat vele rijwielhandelaren de fou tieve gedachte van „ik ben toch maar een klein fietsenmakerije" laiten va ren en wat zelfbewuster dienen te warden. „Deze verkoopcijfers hebben uitge wezen dat wij van wezenlijk belang zijn voor de Nederlandse economie, het wordt dan toch ook tijd dat wij de minderwaardige image, die wij zelf hebben opgebouwd laten varen. Alleen door zelfbewustheid kunnen wij gezamenlijk iets bereiken". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar aanleiding van zijn benoeming tot burgemeester van de nieuwe gemeente Terneuzen, waarin per 1 april de huidige ge meenten Hoek, Biervliet en Zaam slag worden opgenomen, komt de heer J. C. Aschoff op donderdag 26 maart met de burgerij van Hoek, Biervliet en Zaamslag kennismaken. Burgemeester Aschoff zal daarbij vergezeld zijn van zijn echtgenote. De kennismakingsbijeenkomsten zijn in Hoek in de gehoorzaal van 's avonds zeven uur tot -acht uur; in Biervliet (eveneens in het raadhuis), van half negen tot half tien en op 1 april in Zaams-lag in „De Rank" van 8 uur tot 9 uur. Afscheid kennismaking in Hoek en Biervliet is op donderdag 26 maart. te te-' - -It K ■K - (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de bouw van de sporthal, die aan de Alvarezlaan in Terneuzen-Zuid aan het verrijzen is, werd gisteren het eerste van de vjjf stalen dakspanten op zijn plaats gebracht. Voor de mannen van de firma Grimbergen, die deze con structies levert, was dat aanleiding om de vlag in top te hijsen. De sporthal in aanbouw een ontwerp van de Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij is nu geheel boven de grond gekomen. Deze week hoopt men met het op richten van de stalen spanten ge reed te komen. Dan komt het met selwerk aan de beurt. Midden april zal het werk zo ver gevorderd zijn, dat begonnen kan worden met het stellen van de vaste tribune, die plaats biedt aan vierhonderd bezoe kers. De vloer van de sporthal meet 42 bij 28 meter, waarmee Terneuzen straks zal beschikken over de groot ste sporthal in Zeeuwsch-Vlaande- ren. De bouw verloopt op het ogen- Op de stalen bouwspanten van de sporthal wappert de vlag ten te ken dat het hoogste punt werd be reikt. blik precies volgens het opgestelde schema. Zonder tegenslag kan de sporthal komend najaar in gebruik worden genomen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de biljartver, „Club Zonder Naam", gevestigd in 1'Ambassadeur is de kampioenstitel reeds voor meer dan 95 procent voor de heer A. Vermaire. Voor de tweedy plaats geven de heren M. Berthou en A. v. Daele geen carambole ca» deau. Evenals bij OBV kan ook hier iedere week de beslissing vallen. Uitslagen: H. v. Steen - J. Boon* man 34—13, P. Pijfferoen - C. Boon» man 159, J. Beerens - M. Berthou 547, J. Beerens - J. Kolijn 1034, M. Berthou - P. Pijfferoen 7912, H, v. Steen - J. v.d. Hemel 2212, A, v, Dale - J. v.d. Hemel 2316, C. Ver hulst - M. Matthijs 2134, A. v, Hae-lst - A. v. Daele 17—43, H. v. Steen - A. v. Daele 3436, A. v, Haelst - J- v.d. Hemel 1015. Geref. Kerken Aangenomen naar Epe J.C. van Egmond te "B» Gravenzande, voorheen te Tholen en Poortvliet. Geref. Gemeenten Beroepen te Westkapelle P. Blok te Dirksland, Bedankt voor Rhenen W. Bagte te Krabbendijke. Films MIDDELBURG City 20 uur: De bastaard, 18 j. ANTWERPEN Artis: De jouwe, de mijne, de onze a.l. Astra: Onze dokter is de beste 8.1. Festa: Hibernates a.l. Monty: Sneeuwwitje en de zeven dwergen a.l. Ritz: De keikoppen van de Monte Carlo-rally a.l. Forum: Ben Hur 14 j. Metro: Schiet niet op de sheriff 14 j. Ambassades: De verdoemden 18 j. Moderne: De laureaat 18 j. Odeon: Mijn oom Benjamin 18 J. Quellin: De clan van de Sicilianen 18 j. Rubens: West side story 18 J. Savoy: Satyricon 18 j. GENT Century: Charo 14 j. Savoy: Ons landhuisje 14 j. Select: Funny girl 14 j. Plaza: John en Mary 14 J. ST.-NIKLAAS Select: Bambi a.l. Renova: Aanval op de gepantserde wagen 14 j. Century: „If" 14 j. Scala: Casino Royale 14 j. Toneel - Muziek Dans MIDDELBURG Schouwburg 20 uur: „Gemengd dubbel" van acht Engel se auteurs door Toneelgroep Cen trum. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur: „Mijnheer gaat op jacht" van Geor ges Feydeau door het Nieuw Rot terdams Toneel. Diversen WEMELDINGE Dorpshuis 20 uur: Alg. Vergadering Coöp. Raiffeisen- bank Wemeldirage. Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 te Middelburg. MIDDELBURG Rijksarchief Expositie curieuze ar- chiefsitukken (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. vrij. 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. Zat. gesloten. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B. Kitaj (tm. 8 april). Expositie tekeningen en prenten van Dick Cassée (t.m. 3 mei). Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Henk Overduin, boeken, blokken en prenten (t.m. 29 mrt.) Werkd. van 10-17 en zond. van 12-17 uur. Rotterd. Kunstkring, W. de With- straat 35. Gianoarlo Sangregorio, sculpturen, (t.m. 11 april). Werkd. 10-17, zond. van 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Kruisplein. Expositie schilderijen en tekenin gen Jan Roeland (t.m. 31 mrt.). Werkd. 10-17, zond. van 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roel Frarikot (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. zat. van 9-18 uur, zond. van 14-18 uur. Morgen, donderdag 26 maart Bergen op Zoom 5.44 en 18.05 Hansweert 4.54 en 17.16 Made-Drimmelen 8.08 en 20.42. Terneuzen 4.13 en 16.33 Vlissingen 3.42 en 16.03 Wemeldinge 5.34 en 17.55 (ADVERTENTIE) aVi na

de Stem | 1970 | | pagina 5