Chr. Willemstein in raad te Hulst onderscheiden Mosk consii Nieuwe raad bezoekt annexatiegemeenten Nieuwe richtlijnen voor Koewacht, Overslag en Zuiddorpe VERVOE] RESULT A. VEEL WAARDERING BIJ AFSCHEID ORIëNTATIETOCHT NIEVW-OOSTBURG 4 Baby met twee hoofdendrie handen en drie voeten a Berm in brand Biervliet EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV.: Groothuisbezoek N.- en St.-Joosland Raad IJzendijke nam afscheid IJzendijke ZUIDDORPE'S LAATSTE RAADSVERGADERING T oneel vereniging Thalia jubileerde Statencentrale van ARP kreeg nieuwe voorzitter De bekende DROSTE EITJES vanaf 1,30 per 100 gr. Zelfbediening v. d. HEIJDEN N.V. - Hul, BENOEMING VAN DERDE WETHOU DER IN KAPELLE Goes Terneuzen Beroepingen Pogingen tot iiibra; in Terneuzen Simultaandammen met Tom Sybranè Hoogwate Wat en waqu VANDAAG Films Toneel - Muziek W Tentoonstelling^ Uw schoenenprobleem is ons zorg en opgave. Zon mg DE STEM VAN MAANDAG 23 MAART 1970 FOTO BOVEN Ieder raadslid kreeg, keurig ver pakt, een tinnen drinkbeker. (Van onze correspondent) AARDENBURG Zondagmid dag omstreeks twee uur ontstond een voor het verkeer langs de Eede- weg (tussen Aardenburg en Eede) zeer gevaarlijke situatie. Beide weg bermen stonden in brand, waardoor een grote rookontwikkeling ontstond, die vooral voor de automobilisten groot gevaar opleverde. Een uur la ter was het vuur gedoofd. Bromfiets gestolen De heer Boeije kwam zaterdagavond, toen hij na een gezellige avond van duivenso- ciëteit „Hoop" naar huis wilde terug keren, tot de onprettige ontdekking, dat zijn bromfiets was gestolen. Deze stond voor het clubhuis van de soci ëteit. ("Van een onzer verslaggevers) HULST Het scheidende lid van de raad van Hulst, de heer Chr. Willemstein, is in de raadzaal van het stadhuis in Hulst onderscheiden in de orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg het gouden eremetaal uit handen van burgemeester P. Molthoff tijdens de laatste officiële raadsvergadering met de gemeenteraad in oude samenstelling. Voor deze bijeenkomst bestond, evenals voor de receptie die daarop volgde, grote belangstelling. De heer Willemstein heeft de onder scheiding gekregen voor zijn ver diensten tijdens zijn 21-jarig lidmaat schap van de Hulster gemeenteraad. Hij was daarnaast lid of bestuurslid van tal van andere verenigingen en instellingen in de vestingstad. Voor de gemeenteraadsverkiezingen van vorige maand had hij zich niet meer beschikbaar gesteld. Burgemeester P. Molthoff sprak in zijn afscheidsspeech waarderende woorden over de heer Willemstein voor wie de onderscheiding volko men onverwacht kwam. De laatste raadsvergadering van de Hulster raad is een waar dige bijeenkomst geworden, met veel aandacht voor het verleden en ver trouwen in de toekomst. Burgemees- (Van onze correspondent) OOSTBURG De nieuwgekozen raadsleden hebben kennis gemaakt met de nieuwe burgemeester van Oostburg, de heer A. Schipper uit Kruiningen. DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); f 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HU LST: Steenstras i 14, Tel. 01140-3751 (3 liinen) GOES: Klokstraai 1, Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 <iTï tei 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Chet-Zeeland: A. F. Koopman (0H8U-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteui Zeeuwsch- Vlaanderen G van Berke] (01150-4866) Redacteur O.Z.-Viaanderen: A Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A ScheU (01150-4865) Wnd -redacteuT Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W v Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. Lnspecteur Zeeland: L. K_ M de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Viaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01110-8030) 's Morgens was men gezamenlijk vertrokken om een bezoek te bren gen aan de diverse gemeenten, die na de herindeling hjj Oostburg wor den gevoegd. In Waterlandkerkje werd een be zoek gebracht aan het gemeente- en dorpshuis waarna een rondrit volg de door het uitbreidingsplan. In IJzendijke werd door wethou der A. Termote een overzicht gege ven van de urgentieplannen, waarbij hij noemde de concentratie van de r.k. lagere scholen, verbouwing van de vierklassige meisjesschool, een nieuw te bouwen openbare lagere school, uitbreiding van het zwembad met een springkuil en vernieuwing van enkele hoofdstraten. De moei lijkheden bij het opnbaar slachthuis werden eveneens onder de aandacht gebracht. Als wens werd nog geuit het huidige gemeentehuis te bestem men tot museum. In Hoofdplaat gaf waarnemend burgemeester J. Eekhout een over zicht van het toerisme, de industrie en het verdwijnen van het haventje tengevolge van de aanleg van de Del- tadijk. Er werd bericht, dat de toe stand van de kleuterschool slecht is. Twaalf bejaardenwoningen worden nog gebouwd en een dorpsraad is reeds aanwezig. In Breskens stond de visserij als eerste punt, waarbij in het teken van de recreatie de campings, de jacht haven en 't toeristisch zwembad ge noemd werden. Ook het industrie terrein kwam ter sprake. Als laatste plaats werd Schoondij- ke bezocht. Hier gaf burgemeester Dregmans een overzicht van het agrarisch onderwijs in zijn gemeente. Hen vermeldde tevens dat op dit mo ment de sportterreinen en het zwem bad uitgebreid worden. Het is de bedoeling a.s. zaterdag de overige gemeenten te bezoeken. (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Vanavond (maandag) vindt een groothuisbezoek plaats bij de fa milie Van Eenennaam-Joosse op het Kerkplein 7 te Nieuw- en Sint-Joos- land. De uitnodigingen hiervoor zijn aan belanghebbenden verzonden, maar zij, die eveneens graag wil len komen, zijn op deze avond van harte welkom. ter Molthoff was de eerste, die in zijn toespraak een historisch overzicht had verwerkt. Hij vertelde hoe vele decennia geleden het presentiegeld voor de raad nog 125,- per jaar be droeg en dat het nu haast niet meer te tellen is. Hij vestigde ook de aan dacht op het feit, dat het in het ver leden niet steeds een love-in was ge weest, ook al sprak hij op de laatste raadsvergadering bijzonder „lovend". De raad van Hulst bestond uit een goed stel raadsleden", had de burgei - vader even tevoren gezegd. En: „Ik weet zeker dat de raadsleden die on aardige dingen hebben gezegd in het verleden, daar nu spijt van hebben en het anders ;n ieder geval zeker nog zullen krijgen"! Er waren ooh cadeaus: voor alle raadsleden een tinnen drinkbeker, waarvan het gebruik door schout en schepen uit vroeger tijden stamt. Aanvankelijk waren die drinkbe kers van zilver, maar toen er min der gunstige tijden aanbraken wer den ze van tin vervaardigd. „De omstandigheden nopen er ons helaas toe, om weer tinnen bekers te overhandigen", aldus de heer Molt hoff. „Er ls geen reden voor feestvreug de of aanleiding voor een uitbundige feestpreek", merkte de heer J. Mar tens op. Hij sprak namens alle ge meenteraadsleden. „We mogen ons gelukkig prijzen mee te hebben mo gen werken aan het tot stand komen van zoveel veranderingen", zei hij in zijn betoog. Hij stond nog even stil bij het feit, dat zes raadsleden in de nieuwe gemeenteraad niet meer te rug komen: C. Arenthals, Chr. Willemstein, H. Everaard, P. Broek aart, W. Warnier en G. Leeraert, waarvan hij de heer Arenthals, met zijn 38-jarige raadservaring, de „nes tor" van het team noemde. „Het is wel niet altijd koek en ei geweest", zei hij tenslotte tot de heer Molthoff, „maar we hebben u leren kennen als een voorvechter en goed verliezer". Gemeentesecretaris J. van Denderen, voor wie het afscheid als secretaris van Hulst ook voorgoed is, bracht tenslotte nog dank aan alle gemeen telijke medewerkers. Na het offici ële gedeelte volgde in de Burgerzaal nog een receptie. Burgemeester Molthoff speldt de heer Willenstein het gouden ereme taal op van de Orde van Oranje Nassau (Van onze correspondent) AXEL Begin volgende week zullen in Koewacht, Overslag en Zuiddorpe, mede namens het ge meentebestuur van Axel, huis- aan-huis folders worden verspreid om de nieuwe bewoners van de gemeente Axel van enkele te ne men maatregelen op de hoogte te stellen, zoals deze door de vier samenwerkende gemeenten zjjn opgesteld. Per 1 april a.s. zal er maar één gemeentehuis zijn en wel te Axel. Dit betekent echter niet, dat de bewoners van de drie andere gemeenten voor alle zaken naar Axel zullen moeten komen. Voorlopig zijn op dinsdag- en don derdagmiddag de volgende zituren vastgesteld: Te Overslag van 1 tot 2 uur; te Zuiddorpe van 2.15 tot 3.30 uur; te Koewacht van 3.45 tot 5.15 uur in de oude gemeentehuizen. Voor allerlei kleine zaken als pas- (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In de laatstge houden gemeenteraadsvergadering waarbij het gemeentepersoneel met zijn dames aanwezig was deelde wethouder A. J. Termote mee, dat waarnemend burgemees ter R. den Boer wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. In zijn openingsrede wees waar nemend voorzitter Termote erop, dat met het verliezen van de zelf standigheid de praktijk zal uitwij zen dat de lasten hoger en de ser vice minder worden. Veel van wat men vroeger als normaal beschouw de zal nu tot het verleden gaan behoren. Hij sprak de hoop uit dat de vertegenwoordigers van IJzen dijke in de nieuwe raad van Oost burg steeds op de bres mogen staan voor de belangen van IJzen dijke. Hij bracht dank uit aan de kiezers en raadsleden voor het ver trouwen, dat hij gedurende zijn 17 jaar als wethouder heeft mogen on dervinden. Ook dankte hij burge meester Ficq voor het vele dat hij voor IJzendijke tot stapd heeft ge bracht. Verder betrok hij in zijn hulde ook het gemeentepersoneel, dat tot volle tevredenheid zijn werk heeft gedaan. Wethouder Van Rijen, die even het voorzitterschap in deze verga dering waarnam, kon de heer Ter mote meedelen, dat de koningin hem onderscheiden had met de gou den medaille in de Orde van Oran je Nassau. Daarna speldde hij de onderscheiding bij de heer Termote op. Hierna nam wethouder Termote de draad weer op en wees op het vele werk, dat secretaris A. Hen- driksen de laatste twee jaren voot IJzendijke heeft verricht. Raadslid A. Bogaert wijst nog op de bijzonder goede verstandhouding tussen de verschillende partijen. Na dat de heer Van Rijen de overleden raadsleden Van Hijfte en Van Cad- sand en de voorman gemeentewer ken J. Martens had herdacht, werd de vergadering met een gebed be sloten. Daarna ging het hele gezel schap naar hotel Lievens, waar een maaltijd werd aamgeboden. Rectificatie In het raadsver- slag van IJzendijke, geplaatst in ons nummer van 19 maart, zijn en' kele fouten geslopen. De EHBO kreeg niet 1300,- extra-subsidie, doch 300,-. De heer A. Sinack kocht de bouwgrond niet voor f 125,- doch voor 25,- per vierkante meter. De grond aan de Biestraat werd aan P. Lammens niet verkocht voor 14,50 doch voor 4,50 per vierkante meter. poorten en rijbewijzen, uittreksels uit de bevolkingsregisters, arbeids kaarten, rijtijdenhoekjes, zal men daar terecht kunnen. Voor aangiften voor de burgerlijke stand (geboorte, ondertrouw, huwe lijk en overlijden) en sociale zaken zal men naar de gemeentesecretarie te Axel moeten komen. Dit geldt ook voor andere zaken als het aanvragen van bouwvergunningen en hinder wetsvergunningen. In bepaalde ge vallen kar. men vooraf op het zituur overleg plegen met de aanwezige ambtenaar Hierbij wordt vooral ge dacht aan oudere mensen, die over leg willen plegen over de algemene bijstandswet of andere sociale uitke ringen Deze kunnen, in plaats van zelf naar Axel te gaan, een bezoek van de maatschappelijk werkster aanvragen. Het kantoor van de ge meente-ontvanger is eveneens in het stadhuis gevestigd en geopend van 9-12 uur. Met het oog op het overbrengen van de administraties zullen de ge meente-secretarieën van Axel, Koe wacht, Overslag en Zuiddorpe voor het publiek gesloten zijn op: donder dag 26 maart, vrijdag 27 maart (goede vrijdag), zaterdag, zondag en maandag (Pasen) en dinsdag 31 maart a.s Voor zaken betreffende de burger lijke stand kan men tot en met 31 maart a.s. nog terecht op de ge meentehuizen van Koewacht, Over slag en Zuiddorpe. Het bestuur van de nieuwe ge meente zal worden voorgesteld de brandweren te Koewacht en Zuid dorpe te handhaven. Na het bekend worden van meer dere nieuwe gegevens zal opnieuw een circulaire worden uitgegeven. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Vanavond (maan dag) om zeven uur is de laatste raadsvergadering van Zuiddorpe. Op deze vergadering komen nog diver se zaken aan de orde. Door het r.-k. schoolbestuur wordt gevraagd om een televisietoestel, een stenciline-brandblusapparaat en speel- en leermateriaal. De inspec- trice van het lager onderwijs van de inspectie Goes adviseert de aanschaf van het t.v.-toestel, het beknotten van het speel- en leermateriaal tot het hoogst noodzakelijke en als eis te stellen, dat de betreffende leer kracht daarvoor een speciale oplei ding heeft genoten. De inspeetrice adviseert niet tot aanschaf van de stencilapparatuur over te gaan. Verder staan nog op de agenda; grondruil met J. de Clerck; centrale verwarming kleuterschool; aanleg aardigasleiding in de St.-Janstraat, Canisvlietweg en Oude Polder voor een bedrag van f 10.000,-; subsidie van f 2.900,- voor het schuttersgilde St.-Sebastiaan, verbetering Hoofd weg Zuid en Overslagseweg met te vens het aanbrengen van een witte belijning, waar een bedrag van f 23.000,- mee gemoeid is. Voor de vergadering zal een groepsfoto van de huidige raad ge maakt worden. (Van onze correspondent) BRESKENS De toneelvereniging Thalia heeft in het Casino, bij gele genheid van het 25-jarig bestaan, een toneeluitvoering gegeven, waar voor goede belangstelling bestond. Opgevoerd werd het toneelstuk in twee bedrijven „Getrouwd of niet". Men was vol lof over de kwaliteit van spelers en speelsters. (Van onze correspondent) KAPELLE De A.R. Statencen trale Goes heeft afscheid genomen van haar voorzitter de heer J. Bal kenende te Biezelinge, die in ver band met zijn leeftijd zich niet meer herkiesbaar had gesteld. De heer Balkenende heeft vanaf 1946 zitting gehad in het bestuur van de staten centrale. In 1953 werd hij vice-voor zitter en sinds 1959 is hij voorzitter geweest. Vice voorzitter J. C. Fossen uit Goes, die hem tijdens de in „de Vroone" gehouden vergadering toe sprak, wees op de grote betekenis die de heer Balkenende heeft gehad voor het politieke leven in Zeeland. Hij zei, dat het de heer Balkenende voldoening zal geven, dat één zoon van hem in de gemeenteraad van Kapelle zit en daar wethouder is, terwijl een andere zoon deze week een zetel in de Provinciale Staten heeft gekregen. Tot nieuwe voorzitter van de A.R. statencentrale werd gekozen de heer K. van Oosteom uit Kruiningen In de vacature C. Clarisse te 's-Gra- venpolder werd als bestuurslid geko zen de heer P. J. Elenbaas te Baar land. (ADVERTENTIE) VOOR GEZELLIGE PAASDAGEN gyanduj - noot - melk - room - sinaasappel - koffie - marsepejj (Van onze correspondent) KAPELLE In de raadsvergade ring van dinsdagavond 24 maart zal een voorstel behandeld worden om over te gaan tot de benoeming van een derde wethouder van Kapelle. Op 20 maart werd het bericht ont vangen dat Gedeputeerde Staten van Zeeland het besluit van de raad om een derde wethouder te benoemen hebben goedgekeurd en b. en w. stellen nu voor hiertoe dinsdag over te gaan. Bontshow Morgen dinsdag zal in de Prins van Oranje te Goes een grote bontehow worden gehou den van 14.00 tot 22.00 uur. Op deze show zullen nertsbontjassen en -vél len worden getoond van o.a. Pastel, Saphire, Silver, Blue, etc. Voorts be staat de mogelijkheid om hoedjes, stola's en shawls van nertsbont te bezichtigen. VARA 40 jaar Dit jaar bestaat het Zeeuwse district van de VARA 40 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal op zaterdagmiddag 4 april a.s. een grote feestmiddag worden gehouden in de Prins van Oranje te Goes, wel ke ona 3 uur begint. Aan het pro gramma werken o.a. mee De Jonge Flierefluiters. Kaarten ad. 50 cent zijn verkrijgbaar op Breitnerstraat 42 's-Heerhendrikskinderendijk 15 en Jacob Catsstraat 22 te Goes. Raiffeisenbank Op zaterdag april a.s. zal de Coöperatieve Raiffei senbank Borsele om 14.00 uur een algemene ledenvergadering houden in het Verenigingsgebouw te Borsele De volledige agenda en de jaarstuk ken liggen voor de leden ter inzage op het kantoor van de bank. BURGERLIJKE STAND Geboren: Martina C., d. v. G. A Lensen-Meijer; Erica, d. v. L. P. M, Veire-Boerjan; Petra M. R., d. v. A, P. A. Lauret-Verstraeten; Pieter Bart, z. v. H. Hoeve-van Paasschen; Anniek C. G., d. v. D. R. P. M. van Maele- Claeijs; Karin, d. v. F. de Caluwé- van Neijhof; Albertus, z. v. A. L. L. Mel-Moens; Manita, d. v. L. M. Dal- linga-van der Linde; Jan Peter, z. v. G. J. van Wijck-Bos; Peter M. R., z. v. F. E. J. Jacobs-van den Branden; Ma ria M., d. v. H. G. Haelst-van de Vij ver; Cornelis W. A., z. v. C. W. M. Nieuwenhuizen-de Groote; Mylgia S., d. v. M. S. C. Uytrecht-Daflaar. Ondertrouwd: J. W. Bentz, 21 j. en J. W. Kalden, 20 j. Getrouwd: J. R. J. Fayet, 29 j. en J. C. van Drongelen, 28 j.; F. V. van Bochove, 21 j. en C. E. Loof, 22 j. Overleden: Catlina van Hoeve, 76 J., e. v. F. Moes; Petrus A. J. Rekkers, 54 j., geh. Ingekomen personen: P. J. A. de Hoon, Beethovenhof 108, St.-Jansteen J. P. Montenij, Diepenbrockstraat 21 Zuiddorpe; A. F. M. Lindelauf, Die penbrockstraat 299, Bergen op Zoom C. A. T. Maas, P. v. Anrooylaan 2, Hillegom; C. Audenaert, Oostkolk- straat 2, Middelburg; G. J. de Krij ger, Jac. Catsstraat 25, Philippine; F. Janssens, de Genestetstraat 11, Jo hannesburg Z.-A.; A. Wijnands, J. v. Looystraat 2, Zevenbergen; J. E. Tim mer, Nieuwediepstraat 78, 's-Graven- hage; H. Baumgardt, le de Korte- straat 8, Aken Did.; D. McLeod, Beet hovenhof 34, Gr. Brittannië; M. J. van der Weele, Langs de Kreek 6, Veen dam; J. L. Meijer, Tramstraat 3, 's-Gravenhage; P. L. C. Wullems, Ho- gendijk 40, Hontenisse; H. Versteeg, Frans Halslaan 16, Oostburg; L. van der Plas, P. van Anrooylaan 6, Kat wijk; W. Bakker, P. van Anrooylaan 84, Soest. Vertrokken personen: A. A. Gue- rand, Jac. v. Lennepstraat 35, Hoek. W. G. Flamm, Debussyhof 195, Goes. GEMEENTE TERNEUZEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene ken nis dat in de week van 23 maart t/m 27 maart 1970, in verband met Goede Vrijdag, het huisvuil in de dinsdag en vrijdagwijk (ook de buitenwijken) slechts één keer opgehaald zal wor den, namelijk op dinsdag 24 maart aanstaande. In de week van 30 maart t/m i april wordt, in verband met de twee de paasdag, het huisvuil in de maan dag- en donderdagwijk eveneens slechts één keer opgehaald, namelijk op donderdag 2 april 1970. Het gebruik van plastic zakken, ge merkt G.R. Terneuzen, wordt aanbe vol en. Terneuzen, 19 maart 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. Aschoff, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. NED. HERV. KERK Beroepen te Dinteloord T. Lekker- kerker te Oosterwolde (Gld Bedankt voor Amstelveen - Buiten- veldert M. van den Bosch te Goes. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rotterdam A. Hooger- land te Werkendam en J. C. West- strate te Meliskerke. Beroepen te Ouddorp Chr. van den Poel te Yerseke. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens het, eind werden twee pogingen J braak gepleegd bij de firma t man aan de Industrieweg, een ventilator werd gestolen de aardappelopslagplaats vanj ma Van de Wege, eveneens as Industrieweg Bij deze niets vermist MEER ZEEUWS NIEUWS PAG. 4 (Van onze correspondent! KAPELLE Woensdagav maart a.s. zullen in De Vro, Kapelle simultaanwedstrijdeif den gespeeld. Hiervoor komti derlamds en Europees danism Tom Sybrands naar Kapelle, M strijden beginnen om zeven n» brand zal spelen tegen tacta negentig dammers, die leden i| verschillende clubs in alle dele Zeeland. Ook voor individuele! ners van Kapelle is er gele;? om mee te doen aan deze simt wedstrijden. Morgen, dinsdag 24 maart.! op Zoom: 4.45 *n 17.04 uur, f weert: 3.56 en 16.16 uur, Mij- Drimmelen: 7.11 en 19.43 uur, neuzen: 3.15 en 15.33 uur, Vlis. 2.46 en 15.02 uur, Wemeldingt; en 16.54 uur. GOES Grand 20 uur; De dolle dwaze waaghalzen scherpe bochten, a.l. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Zo schieten de Schotten, 14 jr,| MIDDELBURG City 20 uur De bastaard, 18 jr. OOSTBURG Ledeltheater 20 uur: Ik een v: (II) 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Sectie „S" contra Goldman, li VLISSINGEN Alhambra 20 uur Via erotika, 18 jr. ANTWERPEN Artis: De jouwe, de mijne, d« a.l. Astra: Onze dokter is de belli Festa: Hibernatus a.l. Monty: Sneeuwwitje en de s dwergen a.l. Ritz: De keikoppen van de 11 Carlo-rally a.l. Forum: Ben Hur 14 jaar Metro: Schiet niet op de she:! 14 jaar Ambassades: De verdoemde! Moderne: De laureaat 18 jas Odeon: Mijn oom Benjamin lf Quellin: De clan van de Sic® 18 jaar Rubens: West side story 18 Is Savoy: Satyricon 18 jaar GENT Century: Charo 14 jaar Savoy: Ons landhuisje 14 jaar Select: Funny girl 14 jaar Plaza: John en Mary 14 jaf ST.-NIKLAAS Select: Bambi a.l. Renova: Aanval op de wagen 14 jaar Century: „If" 14 jaar Scala: Casino Royale 14 jaar MIDDELBURG Rijkskweekschool (Aula) 10.45 Trio Adr. Bonsel (fluit), j/ Swilleng (hobo) en Hermaak' (piano). Jeugdooncert voor voortgezet onderwijs i-s® Schoolconeert. VLISSINGEN Britannia 10.30 en 14.15 uur, „Twee emmertjes water halen Aad Greidanus door de Niet*', medie. Jeugdvoorstellingen lager onderwijs. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 familie Tot" van Stefan On® I (lil' Opgave van deze rubriek tel; 7438 of Postbus 116 te M>adt" ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie aerijen, tekeningen en gra,: K B Kitaj (t.m 8 april)- Rotterd. Kunststichting, Henk Overduin, boeken, 'A en prenten (t.m 29 mrtJ- van 10-17 en zon. van '»'Lj Rotterd. Kunstkring, W. de Sangrei straat 35. Giancarlo °a',ö.VfVf sculpturen, (t.m. 11 april)- 10-17, zon. van 11-16 Rotterd. Kunststichting, ïn er Expositie schilderijen en^-^ zon. van gen Jan Roeland Werk 10-17, WESTDORPE Galerie Troutzaerte: schilderijen van Roel Fra" (t.m 31 mrt.). Ma. t.m. zat 9-18 uur, zon. van ïr, issii d (Van onze redactie binnenland DEN HAAG/UTRECHT «ens de lieer Hulsker van de Nei landse bond van vervoerspersor ,*l pakhoed n.v. nog meer activ ten gaan afstoten. Zij hebben beti kink"op de Pakhoeabedrijven in I terdnu De heer Hulsker citeerde terdJï t'jöens een demonstratieve eenk«msf uit een „geheim rappo De raad van bestuur van Pakh haastte zich gisteren te verzeke gat er geen „geheim rapport" staat over de onderwerpen die Utrecht aan de orde waren gekoir president-directeur drs. Broui voegde nieraan toe dat de door vakbonden genoemde onderwer) nooit in overweging zijn gewr Hierover werden intern of met gere partijen bovendien nimmer (Van onze BONN De Sovjet-Unit gekomen consulaten te ves om er voornamelijk te ondei handel, scheepsbouw en toe Dit is een van de resultaten v minister van Buitenlandse Zakt secretaris Egon Bahr, om ondi een mogelijk Russisch-Duits vt Bahr kwam gisteren uit Moskt deze gesprekken over een ontn AMMAN (AFP) In de Jorda: hoofdstad Amman heeft het afgeli pen weekeinde de welhaast uniei geboorte plaatsgevonden van een b, by met twee hoofden. De mediscl autoriteiten zijn onmiddellijk diepgaande studie begonnen met n: me over het feit dat beide hoofd volkomen normaal zijn, d.w.z. d: alle organen zoals ogen, neus, ori en mond aanwezig zijn. Een tweede bijzonderheid aan baby is dat hij drie handen (wai van twee met vijf vingers en een mi tien vingers) en drie voeten (wai van eveneens twee met vijf tenen een met tien tenen) bezit. Het probleem van de voeding hee: men eenvoudig opgelost: elk hooi brijgt een liter melk per dag en hi ziet er naar uit dat dit voorlopig d goede gezondheidstoestand van de b; by kan waarborgen. In het centrale ziekenhuis van Am man neemt men aan dat het hier gas om twee „personen". Men heeft da ook twee geboorteaktes opgemaakt. (ADVERTENTIE) Wij zullen ze oplossen PASSAGE BREDA 14-18 Vooruitzichten ™0r dinsdag en st°f?sdag» opge- KNt„d00r het Zonnige perio den, hier en daar dalii, en enige fear?" tem" m,1"Ije,rvooruitzichten in cijfers ge Vn over Nederland, tot 800r dinsdag: Aantal uren zon: Max'n- temp. omstreeks normaa! maal v-mp- 1 t°t 5 graden onder nor Kans op een droge periode va: een 5s 12 uur: 70 Procent. Kans oj Vrvf droog etmaal 40 proceni ?or woensdag: Aantal uren zon temp. 0 tot 4 graden onde t°t 7"^woensdag: Aantal uren zon normaaim" ÏÏd-er no Penode v 2*t. Ka, aa': 60 procent. norm V ™P. u tot i graaen ona ondeL Mat', temp. 0 tot 5 grader Peri/a normaal. Kans op een drog cent tI van minstens 12 uur: 90 pro maai-e„ns op een geheel droog et

de Stem | 1970 | | pagina 2