Bewoners hebben inspraak bonw van wijkcentrum IEN NINGEN ©pstal VESTIGING VAN TWEEDE NATIONALE LUCHTHAVEN OP THOLEN IS FICTIE Bekakte adel speelt in Zeeland geen rol DOS klopte Kapelle Centrum Paauwenberg kost ruim half miljoen 370-861418 UFFEURSCAFé Gedeputeerde Kaland Voetbreuk bij uitkloppen van dekens RAAD GOES STEUNT JEUGDBRIGADE Maxi-midi op modeshow in s-Heerenhoek Nieuw beroep op Rumor Gedeputeerde T. Schorer: Veilingomzet in 1969 gestegen Goes Vooruit betrekt bij viering bevrijding \Tieuwlandse luurtverenigin gen kozen nieuw bestuur ïn sngezinswoningen IPhilatelica" heeft goed jaar Ichter de rug 'iiises Marijke-school P uitvoering in Axel Zware schade bij aanrijding Commissie Barnard ivil hersenen transplanteren DAMMEN Bedrijfsongeval bij Dow voor polilierecbter Subsidie papier #oor uw pen Stom gestemd II T.v.-commentaar DE STEM VAN ZATERDAG 21 MAART 1970 ar, luxe kunststof in- en dubbele spoelbak, reuken en badkamer, fel boven de voordeur, oren. Dankzij nog zo- vanaf 49.200,- geheel geld 3600,-. In. de loop 300,- bij voor o.a. rente (kosten, zodat U bij de lal 5900,- betaald heeft, and slechts 167,-. Dat nog een meevaller. Een ien jaar liefst f 12.080,-. gebreide documentatie it ook iedere zaterdag informatiecentrum te aard). U vindt het aan estmaas (t.o. Chevron tegelijkertijd dezelfde breven in aanbouw zien, nderlaan te Westmaas, (Van onze correspondent) NIEUW- EN SINT JOOSLAND Pt buurtenbond „Oranje Bovenal" wam dezer dagen in algemene ver- adering bijeen in het verenigings zaal. Aanwezig was het volledige lestuur en twaalf leden. De voorzitter, de heer A. C. Pol- dijk, heette allen hartelijk welkom, naar betreurde het, dat de opkomst i gering was. De uitslag van de bestuursverkie- ngwas: K. Warns, 10 stemmen; Ch. weistra 5 stemmen; J. Joosse Johzn. stemmen; L. van Eenennaaam 10 immen- M. Kwekkeboom 10 stem- J. Dellebeke 3 stemmen; T. erweel 3 stemmen en mevrouw Min- tere-Kusse 10 stemmen. De heren K Warns en Ch. Zwei- ra lieten hun verkiezing niet wel- vallen. Als bestuursleden werden i slotte gekozen de heren: R. Joos- Johzn., P. Kakebeeke, C. v. Waar- t Hzn., L. van Eenennaam. T. Over- en mevr. Minheere-Kusse. eze laatste onder voorbehoud, dat nog een dame in het bestuur zal omen. ise werd de nieuwe voorzitter. Binnen korte tijd zal er nogmaals algemene vergadering worden ge- aden voor verdere besprekingen it de te organiseren festiviteiten op 'mei, speciaal wat de financiële zij- betreft. De voorzitter Joosse dankte het Ie bestuur voor de vele jaren dat hun beste krachten hieraan heb- besteed. IORDZIJ N.V.I rd-2, met blijvend vry» jnstrook, zeer binnenkort I •eetkamer, open keuken, Ij fer, voorzien van centrale [arage. Geheel eigen S' iden. Goederen 010-260403. isèlSÖSÏSi 5 - HOEK - AARDENBURG len gebouwd: 'erwarming, garages en b« n: v.a. f 39.310.— incl. e: v.a. f 8.000.— Min. e. >t lastenbegroting wordt °PI blijvend toegezonden. I ).G. Stulemeyerlaan 16 oom tel. 01640-7456 ngeboden g*rolS •weg, met grote parkeer? 37400 21-3-70 I (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het afgelopen jaar is bijzonder goed jaar voor onze Iteniging geweest, en wij kunnen F met veel genoegen op te lt*''' aldus de heer C. J. Bal, TMtter van de internationale (haar jaarvergadering in de kan- ps van de veiling in Goes, a enkele tips over het postzegel- zamelen vestigde hij de aandacht komende grote tentoonstelling gen met de alle daaraan i evenementen, waaronder 'oplaten van een ballon. Vervol- M dankte hij de bestuursleden, Wede een aantal functionarissen F het werk dat zij het afgelopen Ji- hebben verricht. |w secretaris, de heer B. C. van ™ven, deelde in zijn jaarver- f dat het aantal leden con- "t blijft op ongeveer 210 leden en J,et S°ede contacten zijn geweest Jj| te andere Zeeuwse afdelingen. Ui verslag van de penning- P®ter de heer J. M. Clement, C1 4at er ook dat Jaar weer een F'? sa'do is. De directeur rond- eer, de heer S. Kodde toon- I1™ m zijn verslag verheugd ■ld gang van zaken. Er l n 1332 nieuwe boekjes met ze- >n°ï>nr 'eden circuleren, het- I meer was dan in het voor- 1 Jaar. J de bestuursverkiezing werd de vermeule met algemene stem- „"erkozen terwijl voor de heer ..beukelaar, die zich niet meer fcllo j f had gesteld, bij accli- £0ze beer T- J- Hooikaas werd U> °nze correspondent) l..'. De leerlingen van de i.,'«sere school Prinses Marij T k V00r een '°t 4e laatste ii, ize|'e zaal hun jaarlijkse to- gegeven, welke een li' '?er"ngen van de laagste t;e™ bet sprookje „De legen- 'ht v ronde Potje" ten tonele Ktld ?^r Pauze werd verder Bit i9. £*»li ,.r'»«n ae noogste Kias lsPel in drie bedrijven „De «slj, °wboys" voortreffelijk ge- MhLsï1 biizonder leuke avond •ten n SP6!615 en speelsters -. een iTa, elk programma-onder- fe nern dien<i aPPlaus in ont" Klasse vier" en „Toch riin Pauze werd door S tonPO?en v.an de hoogste klassen em,. ~Pcl in drie bedrijven (Van onze correspondent) VLISSINGEN Nog dit jaar - en wel in september - hoopt de Stichting Wijkcentrum Paauwen- burg met de bouw van het nieuwe wijkcentrum in de snel uitbrei dende Vlissingse wijk Paauwen berg te beginnen. Voordat de eerste paal in de grond gaat hebben de bewoners van Paau- wenburg, de toekomstige gebruikers ruimschoots hun bijdrage kunnen le veren aan de totstandkoming van het wijkcentrum met woord en daad. De Stichting Wijkcentrum Paau- wenburg hecht veel waarde aan de inspraak van de bewoners van de wijk. Zo is reeds geruime tijd gele den een enquête gehouden onder di verse verenigingen en groeperingen. Met de wensen, die uit deze enquête naar voren zijn gekomen, heeft het architectenbureau Steen en Tuinhof uit Vlissingen zo veel mogelijk reke ning gehouden in het schetsplan. Bo vendien is tijdens een hoorzitting van het gemeentebestuur ruime aandacht besteed aan het wijkcentrum. Het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland zal onder de be woners van Paauwenburg nog een behoeftepeiling houden, terwijl de Het toekomstig wijkcentrum in Pau wenburg. Links het kerkgedeelte, rechts het gedeelte voor algemeen gebruik. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Een bekak te adel uit het verleden speelt in Zeeland geen rol van betekenis meer. Het is beslist niet zo, dat mensen die zich van elders in Zee land vestigen een soort zendings- of missionaire opdracht in dit ge west hebben te vervullen. Wij kunnen het best zelf af!". Deze krasse taal klonk gisteren door de vergaderzaal van de Zeeuwse staten uit de mond van de CH-gede- puteerde A. J. Kaland. Hij reageerde op een korte arti kelenreeks in het Dagblad Trouw, die naar hij zei, een verkeerde voorstel ling van zaken over het Zeeland van nu gaf. Om aan te geven hoe tendentieus de bewuste artikelenserie was, ci teerde de heer Kaland het blad dat de Chemische fabriek van Dow in verband bracht met napalm-fabrica- ge, het bedrijf van Hoechst een vrucht van vijandelijk Duits vermogen noem de, en de aluminiumfabriek van Pé chiney liever in Suriname gesitueerd zag. De heer Kaland weerlegde in zijn betoog, dat hij hield in verband met de nota van prof. ir. Eilers over de gevolgen voor het milieu voor de vestiging van een olie-raffinaderij, ook de bewering als zou de Canade se Asbestos fabriek in het geheel geen vestigingsaanvraag voor Zeeland heb ben ingediend. Zoals bekend heeft het provinciaal bestuur enkele maanden geleden be kendgemaakt dat het de asbestfabriek heeft doorgestuurd omdat bij asbest- verwerking en de opslag van asbest, gevaarlijke stoffen kunnen vrijkomen die een gevaarlijke vorm van kanker in het longweefsel kunnen veroorza ken. „Hier heb ik de aanvraag, mijne heren", riep de heer Kaland gisteren uit, het bewuste papier omhoog ha lend, „en hier staat de handtekening van de aanvrager". of een weerkundig onderzoek in Zee land niet noodzakelijk was. De heer Kaland: „Dat onderzoek heeft plaatsgevonden en heeft zich uitgestrekt over de jaren 1954 tot 1963 Veel mensen weten blijkbaar van zulke studies niets af". (Van onze correspondent) GOES Op de kruising Rijksweg 58Molenweg gebeurde een aanrij ding tussen een personenauto, be stuurd door A. D. uit Kloetinge, en een truck met oplegger bestuurd door A. O. uit Wemeldinge. De personenauto werd zwaar be schadigd. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurder van de truck te laat op merkte dat de heer A. D. voor sorteerde om naar Kloetinge af te slaan waardoor de kop-staart-botsing plaatsvond. (Van onze correspondent) YERSEKE Toen mevrouw Dronkers uit Yerseke bezig was met het uitslaan van een deken op het plat achter de woning aan de Beatrixstraat kreeg de wind vat op de deken en drukte hierdoor mevr. Dronkers tegen de afrastering die afbrak. Hoe wel de deken de val wat ver zachtte moest mevrouw Dron kers met ernstige fracturen aan beide voeten naar het zieken huis te Goes worden vervoerd. De staten toonden zich gisteren ak koord met de algemene gedachte, dat er een olieraffinaderij in het Wester- scheldebekken moet worden geves tigd om het agglomeratie effect te versterken. Het rapport van prof. Eilers over de gevolgen daarvan voor het milieu, bleek hem in hoge mate gerust te hebben gesteld, al werd van vele zijden aangedrongen op strikte voor waarden bij de vestiging van een raf finaderij. Drs. Dusarduijn, die in de decem- bervergadering de noodzaak van een speciale statencommissie voor de mi lieuhygiëne had beklemtoond, kreeg tot zijn voldoening te horen dat G.S. het idee in overweging hebben ge nomen. Gedeputeerde Kaland zei dat er in de vergadering van mei waarschijn lijk een voorstel komt voor het be trekken van de staten bij de werk zaamheden van de provinciale Raad voor de Luchtverontreiniging. In verband met het tamelijk vlakke debat over het rapport Eilers werd door de heer Kaland nog even inge haakt op een vraag van de Vereni ging voor de Milieu Hygiëne in Zee land, die zich in de discussies over een raffinaderij heeft gemengd. De vereniging had onder meer gevraagd PARIJS (Reuter) De Zuidafri- kaanse chirurg dr. Christian Bernard, die bekend is geworden door zijn harttransplantaties, heeft gisteren in Parijs gezegd van plan te zijn hersen- transplantaties te gaan verrichten. toekomstige gebruikers vrijdagavond 3 april tijdens een hoorzitting in de Emmanuelkerk (aanvang acht uur) de laatste mogelijkheid krijgen hun wensen, verlangens en eventuele kri tiek te uiten. Na dit laatste advies van de be volking zal terstond de subsidie- en de credietaanvrage volgen. Deze zomer hoopt het architecten bureau de plannen aanbestedings- klaar te maken, waarna - indien de nodige middelen er zijn - in septem ber met de bouw zou kunnen worden begonnen, Naar verwacht wordt zal de bouw een jaar vergen. De totaie investering voor het wijkcentrum wordt geraamd op 571.200 gulden. Daarvan zal het par ticulier initiatief - bewoners, vereni gingen, instellingen en bedrijfsleven - tien procent moeten opbrengen. Onlangs is een Stichting Wijkcen trum Paauwenburg opgericht waarin vertegenwoordigers zitting hebben van: het college van b. en w., de gemeenteraad, de Gereformeerde Kerk, de Ned. Herv. Gemeente; de R.K. Kerk, de Federatie van Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening, de Stichting Culturele Gemeenschap, de Vlissingse Jeugdraad, de Raad voor Maatschappelijk Welzijn en de kruis verenigingen De opdracht voor de bouw gaat uit van de stichting en van de Gerefor meerde Kerk, omdat ingevolge een raadsbesluit de Gereformeerde Kerk de grond zou kunnen verwerven mits de halve grond voor een wijkcentrum zou worden gereserveerd. Het wijkcentrum zai bestaan uit een kerkgedeelte en een algemeen wijkcentrum. Het gebouw zal voor meerdere doeleinden kunnen worden gebruikt: Zo komt er in het'wijkcen trum een „kruisblok" voor de ver schillende kruisverenigingen bestaan de uit een dokterskamer, een kamer voor de zuster en een boxenkamer. Voorts is er een „grote zaal", die tevens dienst kan doen als foyer voor de kerkruimte. Deze grote zaal kan plaats bieden aan 150 stoelen en kan desgewenst worden uitgebreid door het bijtrekken van een kleinere zaal. In deze grote zaal staat een experi menteel podium. De grote kerkzaal heeft ongeveer 600 zitplaatsen. Ook deze zaal kan voor verschillende doeleinden ge bruikt worden. Zo zal er een flexibele liturgische ruimte in worden aange bracht evenals een verrijdbaar orgel. Verschillende kerkgenootschappen zullen van de kerkzaal gebruik ma ken. In het keldergedeelte zijn een jeugd- kapel (eveneens te gebruiken als so ciëteitsruimte), een jeugdkelder, twee hobbyruimten en twee vergaderruim ten ondergebracht. De bij de bouw te gebruiken ma terialen staan nog niet vast. Nietemin wil de architect het gebouw uitvoeren in witte betonblokjes, terwijl het zal worden afgewerkt met houten strips. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de Goese gemeente raad is besloten een bedrag van f 559,28 beschikbaar te stellen, om het instellen van een jeugdverkeers- brigade voor Goes-Zuid mogelijk te maken. B. en w. kwamen met dit voorstel naar aanleiding van een verzoek van de schoolgaande kinde ren die in Goes-Zuid wonen. In de betrokken wijk staan geen scholen, en de kinderen bezoeken voor het overgrote deel scholen in de Beukenstraat, Bessestraat en Toma- tenstraat. Het is voor deze kinderen noodzakelijk vierr maal per dag de vrij drukke Kloetingse weg over te steken, hetgeen niet van gevaar is ontbloot. De hoofden van de betrokken scholen hebben zich bereid getoond om hun medewerking aan een ver- keersbrigade te verlenen bij het doen functioneren van deze brigade De heren P. G. van Ooijen (CHU) meende, evenals de heer De Jong, niet akkoord te kunnen gaan met dit voorstel omdat hij weinig waarde ring kon opbrengen voor de gedach te dat de veiligheid door de kinde ren zelf moet worden verhoogd, het geen niet zonder gevaar zou zijn. Voor de restauratie van het orgel van de Grote Kerk werd een subsi die van f 18.000 verleend, terwijl f 29.000 werd uitgetrokken voor de bestrating bij de torenflats Boszicht. Voorts werden de legesgelden vastgesteld (Van onze dammedewerker) TERNFUZEN In de eerste pro. motie-degradatiestrijd dammen tussen de hoofdklasser Kapelle en de kam pioen van de eerste klas DOS uit Ber. gen op Zoom, boekten de gastheren een duidelijke overwinning; 13-7. In de retum, aanstaande maandag te Kapelle, zal het dus moeilijk worden voor Kapelle om zich te handhaven in de hoofdklasse. DOS voor de tweede keer kam pioen heeft blijkbaar serieuze plan nen om door te stoten naar de hoofd klas ten koste van Kapelle. Het is natuurlijk nog niet zo ver, want het dambord is nu eenmaal glad en er kan nog van alles gebeuren, doch Ka pelle zal in de thuiswedstrijd met minstens dezelfde cijfers moeten win nen om in de hoofdklasse te blijven. De totaal-score van beide wedstrij den is namelijk doorslaggevend voor de uiteindelijke beslissing. Bij een ge lijk aantal bordpunten (20-20) blijft Kapelle er in, doch wint het met slechts 12-8 dan is de totaal score 21-19 in het voordeel van DOS, met promotie voor deze club. De gedetailleerde uitslagen van de eerste wedstrijd. DOS - Kapelle 13-7: 1. C. Suurland - A. v. d. Schraaf 1-1, 2. H. Brouwer - K. de Koeyer 1-1, 3. F. Kievit - C. de Blaay 1-1, 4. A. v. d. Kreeke - L. Adriaanse 1-1, 5. E. Ver- doolaege - A. Zegers 2-0, 6. P. Dal- sum - C. Korstanje 1-1, 7. H. Wage- naar - C. v. Liere 1-1, 8. A. A. v. de Mark - H. v. d. Vrie 2-0, 9. A. Hol- lestelle - J. C. v. d. Liere 2-0, 10. F. Openneer - C. v. d. Moere 1-1. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de recht, bank te Middelburg diende gisteren de nasleep van een bedrijfsongeval op het terrein van de Dow in Terneu- zen. Enkele arbeiders waren op het Dow- terrein in augustus bezig een aftak king te maken in een afwateringska naal. Nadat een zogenaamde langsdam in heta afwateringskanaal was aange legd begon met de betonnen talud platen te ondergraven. Een van deze platen bleek daar niet tegen bestand. Een arbeider werd onder de omval lende plaat bedolven. Hij overleed aan de opgelopen verwondingen. De uitvoerder van het werk S. A. K. die tercht stond wegens dood door schuld, omdat hij niet voldoende voor zorgmaatregelen had getroffen, voer de ter verdediging aan, dat hij op de zelfde werkwijze reeds meerdere af takkingen had gemaakt in het afwa teringskanaal op het Dow-terrein. Naar zijn mening was het ongeval te wijten aan het ontbreken van be wapening in de taludplaat. Deze be wapening zou wel in de andere pla ten hebben gezeten. Naar hij zei was hij niet op de hoogte geweest van het ontbreken van deze bewapening in de bewuste plaat.: Ook de raadsman van de uit voerder, jhr. inr. H. P. J. Quarles van Uffort uit Breda meende dat van gro ve schuld geen sprake was. De officier van justitie, mr. Th, Le- bret, meende dat de uitvoerder wel degelijk schuld had aan het dodelijke ongeval. Hij vorderde voor het pri mair ten laste gelegde (dood door schuld) een geldboete van 300 gul den en, indien de meervoudige straf kamer slechts tot bewezenverklaring van het subsidiair ten laste gelegde, (overtreding van de veiligheidswet) zou komen, een geldboete van 200 gulden. (Van onze correspondente) 's-HEERENHOEK In het ge bouw „de Jeugdboeve" te 's-Heeren hoek heeft het modehuis „Berco" uit Goes een zeer geslaagde modeshow verzorgd voor de dames van het NKV. De grote zaal van de Jeugd boeve was zeer goed bezet. Nadat presidente mevrouw M. Hazen-Saa- man de aanwezige dames had ver welkomd, werd het programma ver der afgewerkt door mevrouw Berks en haar mannequins. Er was een ge varieerde collectie te bewonderen en het jeugdige publiek, in het hijzonder, was hierover zeer enthousiast. Door de mannequins werden Veel broekpakken geshowd, waaronder en kele mooie tuniekpakken, zeer ge schikt voor de grotere maten. De tu niek van deze pakken kon tevens als japonnetje worden gedragen. Ook waren voor de wat grotere maten en kele geruite mantels te bewonderen. Verder werd regenkleding vertoond, waaronder een drietal Finse lakjas- sen met bijbehorende kleurrijke pet jes. De mannequins oogstten hiermee het enthousiasme van het jeugdige publiek. De kleuren lila en paars zullen dit seizoen zeer in trek ko men. Een rode broek onder een zwarte battle-dress met bijbehorend petje werd zeer enthousiast ontvan gen. Ook kwam de midi- en maxi- mode aan bod. Deze kleding werd met veel hilariteit ontvangen. De mannequins droegen bij alles wat zij showden, hoofddeksels van de firma Eversdijk-Schrijver. Er waren zeer geklede hoeden bij, maar er werden ook opvallend veel petjes gedragen. De volgende bijeenkomst van de NKV-vrouwen zal plaatsvinden op 2 april a.s. ROME President Saragat van Italië heeft gisteren opnieuw een be roep op premier Rumor gedaan om te proberen een nieuwe regerings coalitie van links en centrum te vor men. Deze stap heeft nieuwe verwar ring gesticht op het politieke toneel. Het is kennelijk een poging om een beslissing over ontbinding van het parlement en het uitschrijven van vervroegde verkiezingen, uit te stel len. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wellicht nog enigszins onder de indruk van hetgeen er tijdens de verkiezings campagne is gezegd over de nood zaak van een slagvaardig beleid, heeft het Zeeuws Provinciaal Be stuur gisteren uit de losse hand gereageerd op een reeks vragen, vreemd aan de orde van de dag, waarmee het statenlid P. A. Roels (PvdA) was komen aandragen. De vragen hadden betrekking op een bericht in De Stem van 18 maart j.l., volgens welk bericht drs. A. Eik- huizen van de Brabantse PPD, heeft gezegd dat voor de vestiging van een tweede nationale luchthaven, aan het eiland Tholen wordt gedacht. De heer Roels had aam deze op merking vam drs. Eikhuizen een se rie vain acht ongeruste vragen ver bonden, waarop mr. T. Schorer na mens het Zeeuwse college van G.S. met duidelijke opluchting kon ant woorden. „Het zit zo", legde hij uit, „dat het Nederlands Economisch Instituut op dracht heeft gekregen om plaatsen te zoeken waar een tweede nationale luchthaven zou kunnen worden aan gelegd. Er zijn In dot verband di verse mogelijkheden in Brabant ge noemd, waaronder Woensdrecht. Ook Tholen is in dat verband ter sprake gekomen." „Behalve het N.E.I. houdt ook de commissie-Polak zich met de vlieg veldkwestie bezig. Deze commissie heeft in het geheel geen Zeeuwse vestigingsplaatsen voor een tweede luchthaven genoemd. In ons college is in verband met berichtgeving hier over dan ook het woord fantasie ge vallen. Het zou trouwens een vreem de zaak zijn als een ambtenaar van de provincie Brabant een terrein in een aangrenzende provincie aanwijst als vestigingsplaats voor een vlieg veld. Zonder overleg kan dat zo maar niet", vond de heer Schorer. Hij stelde nadrukkelijk: „Er zijn twee dingen waarvoor wij planolo gisch niet de minste interesse hebben en dat zijn grote luchthavens en mi litaire oefenterreinen." De heer Roels die met zijn vragen een vliegende start aan de statenver gadering had gegeven, zorgde ook voor een spektakelstuk aan het slot, door een vurig betoog te houden voor het geven van subsidie aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes. G.S. wilde dit subsidieverzoek niet inwilligen, omdat zoals Gedepu teerde J. van Dongen strijdvaardig naar voren bracht, de stichting Z.T.I. momenteel over eigen kapitaal be schikt en een zeer goede kans maakt om haar opleiding (weg- en water bouwkunde) erkend te krijgen voor opnaime in het Rijksscholenplam. Omdat de Provincie op het gebied vain subsidiëring van het onderwijs een secundaire taak heeft en omdat G.S. aam hun afwijzing vam het sub sidieverzoek de clausule hebben ver bonden, dat zij bij acute ifnanciële nood bereid zijn alsnog in de bres te springen, vond de heer Van Dongen een subsidie op dit moment even on nodig als onwenselijk. De sympathie voor het streven vam de stichting Z.T.I., die onder meer personeel voor de provinciale water staat opleidt, stak hij niet onder stoe len of banken. Na hoofdelijke stemming werd een tussenvoorstel van de heer Roels ver worpen en gingen de staten met het voorstel vam G.S. akkoord. De heer Van Dongen, die waarnam voor zijn zieke collega, de heer J. van den Bos, vernam veel bijval bij een voorstel om aan het proefstation voor de fruitteelt te WiHielminadorp een jaarlijkse subsidie van 17.500,- te geven ais een bijdrage via een omweg ter leniging van de nood in de fruitteelt in Nederland, speciaal in Zeeland. Naar aanleiding van het artikel „Stom gestemd" de volgende opmer kingen: Dit artikel is volgens mijn zienswijze wel zeer eenzijdig gesteld. Het is geschreven namens een grote groep sympathisanten van lijst 0, maar als ik het goed begrijp, dan toch enkel sympathisanten van Fons de Bakker en Willy Gelderland. Dat Boschkapelle er twee boeren door heeft gestemd, is niet waar. Deze twee hebben in Boschkapelle n.l. in totaal 45 stemmen behaald. Er wordt tevens gesuggereerd dat een bepaal de grote werkgever in eigen dorp niet gezien is. Deze behaalde in ei gen plaats toch altijd nog meer stem men dan de heer De Bakker en Gel derland in Boschkapelle behaalden. Blijkbaar zijn dus deze heren in Boschkapelle nog minder gezien. Ten laatste ben ik van mening dat de nu gekozen mensen van lijst 6 ook de belangen van Boschkapelle zullen be hartigen. STOPPELDIJK NAMENS LIJST 6 Zo spannend de wedstrijd Feijen- oord-Vorwarts was. is alwéér het commentaar van Herman Kuiphof teleurstellend geweest. Deze man meent volgens het gehele kijkerspu bliek te spreken, maar die verant woording neemt hij voor zichzelf. Kritiek leveren op spelers die zich voor 100 procent inzetten is zijn lief ste bezigheid. OOSTERHOUT A. H. KOOLEN. (Van onze correspondent) GOES Uit de verslagen die werden uitgebracht op de in Goes gehouden jaarvergadering van de provinciale veilingorganisatie in Zeeland en West-Brabant, bleek dat de omzetten van de veilingen in dit gebied in 1969 stegen tot bijna 42 miljoen gulden tegen bij na 40 miljoen gulden in het jaar daarvoor. Deze omzetstijging komt geheel voor rekening van de uienveilingen op Tholen De fruitveilingen hadden al len een lager omzet. Alleen die van de veiling in Kapelle was vrijwel ge lijk aan die van het vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing werden de herer. W C. van der Werff te Krab- bendijke en J. van Sprang in Heinin gen herkozen. In de vacature ont staan door het niet herkiesbaar zijn van de neer P J. J. Dekker zal la ter worden voorzien. De begroting voor 1970 werd vast gesteld De belangrijkste post daarop is de subsidie voor het Proefstation voor de Fruitteelt in de Vollegrond te Wilhelminadorp. Op verzoek van de veilingen in Tho len zal een subsidie van f 2.000,- be schikbaar worden gesteld voor het onderzoek naar de teelt- en afzetmo- gelij kneden van aardappelrassen die niet vatoaar zijn voor aardappelmoe heid. Op de vergaderingen waren ver der aanwezig de voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen, de heer M Prins met en kele leden van het Dagelijks Bestuur en de staf Zij gaven een toelichting op de agenda van de algemene ver gadering van deze organisatie die op 26 maart in Scheveningen zal wor den gehouden. Daar komt dan onder (Van een onzer verslaggevers) GOES Indien de opzet van de stichting „Goes Vooruit" slaagt, zal de 5 mei viering in Goes een bijzon der feestelijk karakter dragen. De stichting heeft het plan opgevat om deze dag een waardige en opbouwen de betekenis mee te geven en hoopt dat de bedrijven en winkels in Goes er hun medewerking aan zullen ver lenen. Het ligt in de bedoeling om op de ze dag een stoet door Goes te' laten trekken die de tegenstellingen van toen (een sterk gehavende samenle ving met een grote schaarste aan goederen) en nu (een maatschappij met ruime werkgelegenheid, hogere produktie en consumptie, belangrij ke sociale voorzieningen en gestegen inkomsten, zoals de stichting die ziet, uitbeeldt. De deelnemers voor deze manifes tatie hoopt de stichting te kunnen putten uit de maatschappelijke en economische sector. Ook hoopt „Goes Vooruit" dat de winkeliers bereid zullen zijn om hun etalages, verkoopruimten of show rooms in het teken van toen en nu te zetten. De stichting beoogt deze plannen niet alleen ten behoeve van de be vrijdingsfestiviteiten, maar acht het bovendien van wezenlijk belang om Goes eens in de schijnwerpers van de publiciteit te zetten. Behalve deze plannen is het ook zeer goed mogelijk dat er ter gelegen heid van de 5 mei viering een feest gids wordt uitgegeven.

de Stem | 1970 | | pagina 7