PATERS MARISTEN IN HULST STOTEN HUN INTERNAAT AF Aardgas in Zuiddorpe Laatste raad van gemeente Clinge B Burgemeesters benoemingen OPPASSEN N LUCHT eeuw si eleidsa iternationale spectie [issersschepen Hi-Fi STEREO Slecht seizoen voor Zeeuwse voetbalclubs Grens continentale p|j Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" ij ons zien! POSTCOMMANDANT VERLAAT CADZAND Milieuhygiëne Vereniging richt brief aan Staten Vöör Pasen: Geslaagde avond Ons Genoegen in Retranchement EDITIE VOOR ZEELAND REDACTIE ZEELAND: EXPLOITATIE ADV. Fases KOPERDIEF VALT DOOD Rotterdams bisschop moet kunnen luisteren „Schizofrene" Rus Raadsvergadering Sint-Jansteen Examens Hotelbrand 18 doden Burgemeester Schipper OORZITTER RI 180 miljoen gulden schade door brand Transportoorlog Kerkdiensten rij zacht DE STEM VAN ZATERDAG 21 MAART 1970 (Van onze correspondent) SLUIS De postcommandant der rijkspolitie te Cadzand, opperwacht meester M. Kuiperij, is met ingang van 1 april 1970 overgeplaatst naar de groep Loosdreeht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Vereniging Milieuhygiëne Zeeland vindt dat het, met de nu beschikbare gegevens, niet mogelijk is een verantwoorde uitspraak te doen over de milieuhy giënische gevolgen van de vestiging van een olieraffinaderij in het Sloe- gebied. In een brief aan de Staten van Zeeland zegt deze vereniging, dat het rapport, opgesteld door prof. ir. H. Eilers, geen voldoende basis is voor een beslissing. De vereniging vindt verdere studie noodzakelijk, ondermeer over de kan sen op olievervuiling van stranden; de te verwachten stank in recreatie gebieden; de mogelijkheid van toe nemende fluorschade. Er moet ver der, aldus de vereniging, ook duide lijkheid komen over de aan te hou den vervuilingsnormen, de op te leg gen regelingen en dwingende voor schriften en de details van het pro- duktieproces. Het imense Maristenklooster in Hulst: veel ruimte weinig mensen. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Alle percelen, waarvoor een aansluiting was ge vraagd op het aardgasnet, zijn aange sloten. De meeste aangeslotenen zijn reeds tot de aanschaf van aard gaskachels overgegaan. Het wachten is nu op het aardgas. Naar verwacht zal voor Pasen aardgas voor Zuiddor pe beschikbaar komen. Over aansluitingen in de onrenda bele gebieden wordt nog onderhan deld met de PZEM. Door de PZEM is aan de gemeente een bijdrage van 10.000,- in de aanlegkosten ge vraagd. (Van een onzer verslaggevers) RETRANCHEMENT De toneel vereniging „Ons Genoegen" heeft een geslaagde uitvoering gegeven. Opge voerd werd het toneelspel in drie be drijven, „Een zeeman ging passagie ren", onder regie van de heer P. Ha- melink. Aan het slot van de avond bracht burgemeester Leenhouts dank voor de ontspanning, die de vereniging nu al vele jaren in het dorp brengt. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: f 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 Uinen) GOES: Klokstraai 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) Chef-Zeeland: A. F. Koopman (0118u-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel] (01150-4865) Wnd.-redact.euT Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W v Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, TrumanlaaD 10. Axel. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z.-Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (011)0-8030) (Van een onzer verslaggevers) HULST De paters Maristen in Hulst zullen in augustus van dit jaar het jongensinternaat, verbonden aan het klooster aan de Carmelweg, definitief afstoten. De studenten, die daar nu nog intern zijn, zullen hun studie moeten voortzetten op verschillende scholen elders in den lande. Men heeft deze be slissing genomen met het oog op het sterk teruglopende aantal aanmeldingen. In verband daarmee werd het door de leiding van de congregatie niet verantwoord geacht het internaat nog langer voort te zetten. Van de zestien studenten zijn er verschillende, die geen plannen hebben verder te gaan in de theologie. Ze bezoeken momenteel nog het Jan- seniuslyceum of de mavo-school in Hulst. De internen, die hun reli gieuze studie wel willen afmaken, kunnen ook na hun vertrek uit Hulst blijven rekenen op begeleiding van de Maristen. Het besluit om het internaat op te heffen, is genomen in nauw overleg met ouders en met goedkeuring van het Provinciale Bestuur van de Con gregatie. De inkrimping betekent ove rigens niet, dat de Maristen zich bin nenkort geheel uit Hulst zullen te rugtrekken. Na augustus wordt het klooster aan de Carmelweg nog be volkt door acht paters en vier broe ders. Allen zijn werkzaam in het Land van Hulst. Vooralsnog bestaan bij de congregatie nog geen plannen om meteen al uit te kijken naar een aangepaste andere huisvesting. Wel wordt overwogen om de vrijgekomen ruimte eventueel een andere bestem ming te geven. In het verleden is op het klooster bij gebrek aan voldoen de accommodatie in Hulst reeds di verse keren een beroep gedaan door verenigingen en instellingen. Wellicht zal daar in de toekomst door de Ma risten nog meer het accent worden gelegd. Geruchten dat het grote ge bouw zou worden verkocht, zijn vrij dag door de overste van de Maristen in Hulst ontkend. Het afstoten van het internaat is de laatste fase van een geleidelijke inkrimping, waarmee geruime tijd ge leden al een aanvang is gemaakt. In 1952 telde het juvenaat van het Klein Seminarie nog tachtig internen. In ARNHEM (ANP) Bij het stelen van koperdraad bij de PGEM te Arn hem is de bij de politie als koperdief bekend staande 49-jarige Arnhemse arbeider G. J. P. om het leven geko- Personeelsleden van de PGEM von den hem gistermorgen dood in een op slagloods. De man moet op een zes meter hoger gelegen balk geklommen zijn vanwaar hij met een stuk touw met een trekhaak de rollen koper draad omhoog kon halen uit de door gaas afgesloten ruimte. Hij moet daarbij het evenwicht hebben verlo ren, waardoor hij dodelijk ten val kwam. ROTTERDAM Een opiniepeiling in het bisdom Rotterdam om te ko men tot een profiel van de toekom stige bisschop van de Maasstad heeft uitgewezen, dat „het kunnen luiste ren" een van zijn belangrijkste eigen schappen moeten zijn. Ook werd bijzonder op prijs gesteld bereidheid tot samenwerking, een duidelijk eigen mening, de moed om fouten toe te geven, een democrati sche instelling en een goed openbaar optreden. Minder belangrijk vond men: handhaving van eenheid met Rome en het stelling durven nemen in politieke vraagstukken. MOSKOU (RTR) Het Sovjet- russiche regeringsblad Izwestia deelt mee dat de Rus die op 22 januari 1969 op een optocht van ruimtevaarders in het Kremlin had geschoten, als schi zofreen in een inrichting is onder gebracht. 1961 werd met het oog op het sterk teruglopende aantal een vorm van samenwerking aangegaan met de La zaristen, waarbij werd besloten om een gedeelte van de opleiding naar Wernhoutsburg aan de Belgisch-Ne derlandse grens bij Wernhout over te brengen. Toen de Lazaristen later op Wernhoutsburg de opleiding zelf stop ten kwamen de leerlingen van de hoogste klassen weer terug naar Hulst, waar ze hun opleiding konden afmaken. Inmiddels was er evenwel ook een aanvang gemaakt met de overbrenging van de laagste klassen op het Klein Seminarie naar het Jan- seniuslyceum en jongensulo. De leer lingen, die op dit moment nog intern zijn variëren in leeftijd van dertien tot zeventien jaar. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De gemeente raad van St.-Jansteen moet dinsdag 24 maart aanstaande beslissen over het voorstel om in principe te be sluiten tot het toekennen van een bij drage van f 30.000,- in de kosten van de ruilverkaveling Kieldrecht. Daar naast zal de raad zijn fiat moeten geven aan een voorstel voor een een malige subsidie van f 500, -aan de instuif St.-Jansteen. (Van onze correspondent) CLINGE Teneinde de weg Clin ge - Nieuw-Namen te kunnen verbe teren werd door G.S. aan de laatste raadsvergadering van Clinge verzocht om een krediet te verlenen van 304.500 gulden. Van dit bedrag zou 290.000 gulden besteed worden voor het aanbrengen van een slijtlaag op de genoemde weg, terwijl een bedrag van 14.500 gulden zal worden besteed voor de kosten van toezicht. De heer Goossens vond dat door de gemeente nogal veel moet worden voorgefinancierd, terwijl er niet ge sproken wordt over de verschuldigde rente. De voorzitter kon meedelen dat de provincie in tien jaar 90 pro cent van de koster} zal terugbetalen. Voor wat betreft het aangaan van een lening zal door de nieuwe ge meente Hulst een verzoek bij G.S. moeten worden ingediend die dan na toestemming ook de verschuldigde rente zal vergoeden. Van de Clingse volleybalclub was een verzoek ontvangen voor subsidie. Het college van b. en w. was van mening, dat hier ook zou gelden dat per jeugdlid een bedrag van acht gulden gegeven zou worden. De heer De Keijzer vond dit zeer weinig: om dat het aantal jeugdleden slechts achttien bedraagt zou het gaan om een bedrag van slechts f 144. Daar om stelde hij voor om een eenmali ge subsidie te geven van f 250. Wet houder Willaert bleef bij een bedrag van acht gulden per jeugdlid. Doch éénmaal aangevuld tot f 250. Met dit voorstel konden alle raadsleden zich akkoord verklaren. Ook van de voetbalvereniging Clin ge was er een verzoek om subsidie. Voorgesteld werd om f 800 beschik baar te stellen. De heer Van der Ke len gaf nog eens een nadere uiteen zetting van de verschillende moei lijkheden die er waren. Hij gaf voor beelden van grote subsidies welke aan andere verenigingen gegeven worden. Oorspronkelijk was de ge vraagde subsidie f 1.250. Nu kwam hij hierop terug en stelde aan de raad voor om deze subsidie te geven. Tegen dit voorstel stemden de heren Willaert en Ruijmbeke. Nogmaals kwam het verzoek van de plaatselijke EHBO-vereniging te Clinge in behandeling. Zij had ge vraagd een bedrag van f 1.000 voor het aanschaffen van een torso en verbandmiddelen. Door het college was voorgesteld om f 770 te geven voor het aanschaffen van de torso. Sommige raadsleden wilden liever f 1000 geven omdat de vereniging buitengewoon goed Werk verricht. Bij stemming staakten de stemmen, zo dat het voorstel opnieuw in stem ming gebracht werd. Tegen stemden de heren Willaert, Ruijmbeke en Verket. Ook de EHBO-vereniging te Nieuw-Namen kampte met tekorten. De voorzitter had pas op de dag van de laatste raadsvergadering van Clin ge een verzoek van die vereniging ontvangen, zodat dit te laat was om in behandeling te "kunnen nemen. Teneinde ook deze vereniging te hel pen werd besloten om toch nog een subsidie van f 230 toe te kennen. DELFT Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagden voor het kandidaatsexamen civiel ingenieur: J. Heyse, Middelburg en L. Heyboer, Kattendijke. Voor het doctoraal exa men civiel ingenieur slaagde H. L. Hoekstra uit Middelburg. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St Jansteen Hulst teU 01140-2491 (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN Het staat er slecht voor met het Zeeuwse voetbal. Ja renlang is Luctor et Emergo de drijf veer geweest voor de Zeeuwse club Middelburg beleefde vier glorieja ren. Maar het ziet er nu naar uit dat dit seizoen verschillende Zeeuw se clubs zullen ondergaan en pas weer bovenkomen in een lagere klas. Om te beginnen staat landskam pioen Middelburg zelf er ook niet al te rooskleurig voor, maar het ver keert met twee thuiswedstrijden te gen Schijndel en Helmond in het vooruitzicht toch nog minder in werkelijk degradatiegevaar dan zijn aartsrivaal Vlissingen. De Axelaars bungelen helemaal al leen onderaan in de tweede klas B. Rekening houdende met het feit, dat er twee clubs uit deze klas zullen moeten degraderen, wordt het voor Axel wel bijzonder zwaar. Het zal in ieder geval twee concurrenten moeten passeren om veilig te staan. Wil het even lukken bij de Axelaars, dan is Uno Animo nog wel binnen bereik, maar pas dan zal het werke lijk moeilijk worden. Maar met nog negen wedstrijden voor de boeg is nog alles mogelijk. In de derde klas D staan Steen en het Vlissingse Zeeland Sport, sa men met het bijna van degradatie zeker zijnde Steenbergen, in de ge varenzone. Ook in deze klas twee de gradanten, zodat vooral Steen zijn handen vol zal hebben om zich van degradatie te redden. Vosmeer is in de vierde klas G nog lang niet veilig. Vosmeer is in deze klas de enige Zeeuwse verte genwoordiger- In de reserve klassen is het al niet anders. In de reserve eerste klas staat Vlissingen bijzonder precair, terwijl in de reserve tweede klas C Breskens onderstaat. In de reserve derde klas C, waarin slechts twee Brabantse clubs uitkomen, waarvan er een ongeslagen (Alliance 2 won alle 11 wedstrijden en gaat alleen aan de leiding) en Steenbergen nage noeg veilig, verblijven alleen Zeeuw se clubs onderaan. Gelukkig zijn er ook nog Zeeuwse clubs die onvoorwaardelijk geloven in de ontworsteling en daar ook naar spelen. Terneuzen heeft nog alle kans op de titel in de tweede klas B, hoe wel de concurrentie ongekend groot is. In de derde klas D mrg zelfs van een Zeeuwse aangelegenheid gespro ken worden. Goes is dan zondag wel vrijwel uitgeschakeld, maar momen teel gaan HW en Vogelwaarde aan de leiding. Wel is het zo, dat MOC er relatief beter voor staat. SEATTLE In Seattle (staat Washington) zijn gisteren 18 perso nen om het leven gekomen bij een hotelbrand. De politie vermoedt dat er van brandstichting sprake is, daar het vuur op twee plaatsen gelijktij dig uitbrak. (VERVOLG VAN PAGINA 1) De nieuwe burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, zei dat er een enorme spanning van hem was afgevallen en zich nu pas realiseerde wat een aantal van zijn collega's op dit moment moet doorstaan". Het is niet zo dat je nu materieel gezien tekort schiet, maar je gaat bij jezelf wel den ken: wat moet het nu worden". „Dit speelt niet alleen bij de bur gemeestersbenoemingen, maar ook voor andere gemeente-ambtenaren Burgemeester Huber zoals secretarissen, die momenteel door de herindeling op de wip komen te zitten. Het is voor hen ab soluut een kwelling. Onwillekeurig ga je bij jezelf afvragen: bij ik er nu zo ongeschikt voor en hoe langer de benoeming uitblijft, hoe meer dat ge voel toeneemt. Enfin, wat dat betreft, ben ik er gelukkig vanaf. De handte keningenactie is voor mij in deze pe riode een enorme morele steun ge weest. Indien er reacties binnenko men is het altijd een fijne ruggesteun- Als dit niet het geval zou zijn ge weest had ik er echt niet over ge- prakkezeerd om naar deze functie te solliciteren". „Wat die hearings aangaat, dat is voor mij persoonlijk altijd een beetje nare en pijnlijke zaak geweest. Je weet dat je er ten nauwste bij be trokken bent maar het is onmogelijk om je mond open te doen. Voor de onderlinge verhoudingen in de ge meenteraad ben ik absoluut niet bang. De persoonlijke contacten zijn altijd eng goed geweest en ik neem niet aan dat er nu iets is veranderd. Ik heb bijvoorbeeld al onmiddellijk erge leuke reacties van de zijde van de KVP- en WD-fracties gehad". Wethouder J. Dijkgraaf (CHU) zei zonder meer verheugd te zijn dat mr. F. G. A. Huber tot burgemeester van de nieuwe gemeente Goes is benoemd. „Ik wil niet zeggen dat wij dit ver wacht hadden, maar we hadden er :eker op gehoopt en er op onze ma- lier ons best voor gedaan. Overigens 'ind ik het een stuk onrecht wat de teer Huber is aangedaan door hem o lang in de onzekerheid te laten." „Naar onze mening is hij altijd de iangewezen man geweest om de bur gemeesterspost van Goes te bekleden zowel gelet op zijn leeftijd, als op het feit dat hij altijd het bestuur van de grootste kern heeft geleid. Ook moeten we niet vergeten dat hij destijds niet voor niets naar Goes is gehaald. Ik wil hier nog aan toe- Burgemeester Schipper voegen dat ik het beleid van minister Beernink in dezen niet kan bewonde ren, hoewel ik aan de andere kant toch ook mijn waardering voor hem moet uitspreken, dat hij er geen prestigezaak van heeft gemaakt. Ik hoop van ganser harte dat deze hele affaire geen nadelige invloed zal heb ben in de onderlinge verhoudingen." Wethouder J. H. Roose (KVP) gaf zonder meer te kennen dat deze be noeming hem wat had overrompeld en noemde het schandalig dat het college niet eerder in deze zaak is gekend. Evenals de heer Dijkgraaf noemde hij de omstandigheden waar in de heer Huber de laatste tijd moet hebben geleefd nu niet bepaald een pretje omdat een dergelijke zaak toch de nodige spanningen met zich mee brengt. Wat de handtekeningenactie betreft zei de heer Roose: ik kan moeilijk zeggen wat minister Beer nink er toe heeft bewogen om mr. Huber tot burgemeester van Goes te benoemen. Ik kan dus ook moeilijk zeggen of de handtekeningenactie van enerlei invloed is geweest. Dr. E. J. Prins (PvdA) (momenteel loco-burgemeester) zie nog geen en kele mening te willen geven op deze burgemeestersbenoeming. „Ik weet officieel nog van niets. Ik vind het toch een normale gang van zaken als het gemeentebestuur van een der gelijke benoeming in kennis wordt gesteld. Aangezien dit niet het geval is zal ik me zeker in mijn positie nog van enig commentaar moeten ont houden." Naar aanleiding van zijn benoe ming tot burgemeester van Oostburg zei de heer Schipper: „Ik ben zeer ingenomen met deze benoeming, Oostburg is een mooie gemeente en het prettige daarbij is dat dit gebied bijna de gehele kust van Zeeuwsch- Vlaanderen beslaat. Verder is er in de nieuwe gemeente van alles aan wezig: recreatie, visserij, industrie en een welvarende middenstand," aldus de heer Schipper, die hoopte op een goede samenwerking met de nieuwe raad en daarbij zou proberen het ver trouwen te winnen van de 18.000 inwoners. Als voorlopige eerste taak ziet de heer Schipper een gerichte coördina tie in het contact tussen de tien plaatsen en daarnaast het gemeente lijk apparaat aan te passen aan de nieuwe situatie. Overigens heeft de heer Schipper, die ruim twintig jaar burgemeester is, enige ervaring met het besturen van een gemeente, die bestaat uit verspreid liggende ker nen. Vandaag gaat hij poolshoogte ne men in Oostburg. DEN HAAG Nederland, W.-] land en Denemarken hebben ia ginsel overeenstemming bereikte de grensvaststelling van het nehtale plat onder de Noordzee ambtelijke delegaties komen 18 april a.s. opnieuw bijeen te hagen. DEN HAAG (ANP) Branj, hebben In 1969 in Nederland t, schade aangericht van ongeveer miljoen gulden (het jaar daan, 266 miljoen) en het leven gekost 41 mensen, onder wie twee braj weerlieden. BONN (AFP) Tussen Rome dreigt een transportoorloj ontstaan om een speciale heffjjg j Westduitse vrachtwagens bij het p, seren van de Italiaanse grens s maandag j.l. moeten betalen. De Westduitse minister Leber gedreigd ale Italiaanse vrachhvas bij de Westduitse grens tegen ten len houden. (Van een onzer verslaggevers) I0EK - -We moeten op- dat ons recreatiege- 1 door de komende Dow- Lidingen geen hinder ï-rvindt van fabneksla- en luchtverontreini- .'A pat zei de heer J. van Peijl voorzitter van het .eerschap van het recrea- Irebied De Braakman tij- P de in het raadhuis van ■k gehouden algemene tuursvergadering. Het was de laatste be- [nrsvergadering met ver- Uwoordigers van de ge- '■nten Hoek, Philippine en Biervliet. I Peijl zei, meenten ste monie in hebben sa dat er geza: gepresteerd is een sooi worden wa: mensen van ren". De v< allen die a; het recreat huidige o meegewerkt Het algen zijn goedkei wijzigde waarbij rui schapen vo (ADVERTENTIE) ROOMS-KATHOLIEKE KERR Aardenburg. OL.V Tenhemelon ming, zaterdag 19. zondag 7, IJ 10 uur. Axel, H. Gregorius de Grote, j 01155-1532. Zaterdag 19 uur; a dag 8.15. 9.30 en 11 uur. Biervliet, H Maria Onbevl. 0» tel. 01152-382. Zaterdag 19 j zondag 7.30 en 10.30 uur. Breskens: H. Barbara, tel 1587. Zaterdag 19 uur, uur. CLINGE Parochie van dtl Henricus. Zaterdagavond om 11) uur. Zondag 8.00 uur, 10.00 uur 11.30 uur. Eede, Dorpsplein zaterdag 19, dag 10 uur Goes, H. Maria Magd.. tel 0111 6754 Zaterdag 19 uur; zondag 10 30 uur. R.K h.b.s., Fruitlaan zondag 10.39' Groede, H. Bavo, tel. 01171-207. Zt terdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk, H Martinus, teL 0!!f 382 Zaterdag 18.3(1 uur; zont 7.30. 9. 10.30 an 17 uur. (lans-weert, O.L.V. Onbevl, Or.f teL 01130-1363 Zaterdag 19 ut zondag 8, 10 en 11.15 uur (Rn ningen). Hoofdplaat. H Eligius zaterdag uur: zondag 7.30 en 10 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. 0] 2130 Zaterdag 19 uur; zondag 10. 11.30 eD 17 uur. Koewacht, H.H Philipous en Jl bus, tel 01146-360 Zaterdag 19 zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke, Cultureel Centra® zondag 10.15 uur: kerkdienst katholieken. Kwadendamme, H Bonifatius, 01194-219 Zaterdag 19 uur; dag 8 en 10 30 uur Lewedorp, H Eligius, tel. 011! Zaterdag '9 uur zondag 8 en uur. Middelburg: Par, H. Petrus en lus: zaterdag 19 uur; zondag II en 19 uur. Oostburg, H Eligius. tel. 01170' Zaterdag 19 uur; zondag 10 30 uur Ovezande: O L.V Hemelv, teL 214 Zondae 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Martil' kerk: zaterdagavond 19 uur zondag 8.15 en 10.15 uur. Paauwenburg: zaterdag 19 uur; dag 11 en 17 uur Rilland, Gereformeerde kerk, t dag 19 uur er zondag 9 uur. Sas van Gent H Maria Hemelv. 01158-1681 Zaterdag 19.15 zondag 9 30 11 en 17 uur Schoondijke. Dorpsplein, tal 19. zondag 10 uur. Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdaj zondag 9 uur Sluis, St..-Jan de Doper, tel. 208 Zaterdag 19 uur: zondag s-Heerenhoek, Sint-WillibrurdUJ. 01105-264 Zaterdag 19 uur;' dag 7 31) tl 10 en 10.30 uur. Heinkenszand H Blasius. tel 0 9 en 20 45 uur (Ziekenhuis: avond IE uur avondmis), en 19 uur Sluiskil, H Ant v. Padua, tel 418 Zaterdag 19 uur; zondag Souburg: zaterdag 19 uur; 8.15 en 10.15 uur ferneuwn. tl. Willibrordus, 01150-2327 Binnenstad: zaterdag uur, zondag 8 en 11.30 uur. Trlniteitskerk, zaterdag W" zondag 9 10.30 er. 17 uur Kruiskerk (Hoek) zaterdag'" zondag ,0 uur Par ,Dc verrezen Christus1 schooi ,l)e Zeemeeuw"); tatf 19 uur: zondag 9 10. 11 uur Vlissingen: Parochiekerk 0. 8. en St-Jacob, zaterdagavond en zondag 8.30. 10.30, 12 en I» Emmanuel kerk Paauwenburg: terdagavond 19 uur en zondag en 17 uur. St.-Josephziekenhuis: zondag uur- m Kath Mil. Tehuis: zondag 11 Westdorpe, H Maria Vis., tel 327 Zaterdag 19 uur; zondag 10 uur IJzendijke: O.L.V. Tenheod1 e wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge- ouwd. om een vrijblijvende demonstratie bijwonen bij 8 30 faff aaimachinehuis Rikken N.V. ERGEN OP ZOOM tel. 5878 lortemestraat 17 1ERNEUZEN tel. 2294 Vieuwediepstraat 23 30ES tel. 4167 Papegaaistraat 4 HULST tel. 2215 5. F. v. Waesbergliestraat 16 PLISSINGEN tel. 3729 V'ieuwendijk 29 (1 an onze parlementaire redactie) 'EN HAAG De regering heeft "regelen in voorbereiding, die on- meer in het belang van de visse- Deschenning van de zeevisstand 'gen. Op aanbeveling van de „At- itische Visserij Commissie" zal Men voorgesteld zeevisserijvaar- ;en voortaan aan internationale sectie te onderwerpen. ederlandse zeevissers zullen zo- -nde verplicht zijn aan buiten- lv msPecteurs hun medewerking If-r.lj wanneer deze hun inspee lde taak moeten uitoefenen. Een ander in samenhang met nadere ."schriften voor het gebruik van n met het oog op de ondermaat- 113. n,ver|ar|d met de rcente afsluiting net Haringvliet wordt beoogt het ««reglement voor de Zuidhol- e stromen - 1964 in te trekken, nieuw visserijreglement voor de aenvisserij vast te stellen dat ook .jj.nfPnssing is op de afgesloten nnollandse wateren en voorts de jjJ in de Zuidhollandse wateren, kustwateren zijn gebleven, te -8en onder het regime van een w reglement voor de kustvisserij, nnns geldend voor de Waddenzee ue Zeeuwse stromen. Ml; ming. tel «1178-284, zaten"! uu- zondae 8 3D en 111-30 uut YERSEKE 21 22 maar: --' Kerk van de H. Anna te 'ft om 19.15 voor-avondmis van dag; zondag om 9 uur h00®®!]» Voor tel. informatie Ollt" l (Hansweert). Zandstraat: H Past v. Ais. 19 uur: zondag 10 ooi- Zandstraat, H Pastoor can *rs terdag 19 uur; zondag uur '«uitzichten ^oadag baandag, •tk't!d do<n' 18.00 uur: en toe regen VriJ zacht. ii&sV00nutzichten 'n cijfers ge- ;\W °Ver Nederland, it 5. r^uag: aantal uren zon: 1 en norm"'"1!611115" 1 tot 5 grutte11 bo- «eer muX'-temp.: omstreeks «biaal ï?1133' tot 3 graden boven 'n s °P een droge periode '-soï, ens 12 uur: 60 procent; ;etit 6en ge'lee' droog etmaal: 30 mÏÏ,aa.ndag: uantal uren zon: 0 1 uormaaf.mp': 0 tot 5 gra<ten bo- 'fiuaal- k trmx-te-mp.: omstreeks mir,'^ °P een droge periode fans o^i ns 12 uur: 6® procent; docent geheel droog etmaal:

de Stem | 1970 | | pagina 2