)t |Z.-Vlaams Kinderkoor linnenkort op toernee M.T.S. Ter neuzen geeft voorlichting Straks horeca mogelijk beurzen twee in Goes Maart heeft feestdagen z'n staart. house of enqlan oningbouw- ereniging Izendijke vocht grond Raad St.-Philipsland vergadert 24 maart Schieting in Grauw W)K NIEUWE GRAMMOFOONPLAAT MET POPULAIR WERK SSK-LEIDER f. KLERK VERTREKT I Tijdens de laatste gemeenteraads- ■ing besloot de raad zijn fiat j,i aan een desbetreffend voor- In van B en W. Aan de woning- Pvvereniging wordt 3330 vierkan- E®e'er bouwgrond in dit uitbrei- ï'?sPlan verkocht tegen een grond- fj'f 25 per vierkante meter. I "t hechtte de raad zijn goedkeu- SHïtr?n een voorstei. de plaatselijke r een extra subsidie van Ï300 IJ, enen voor oen door enkele le- volgen „Lotuscursus". Aan A. zal bouwgrond worden ver- aan de Handboogstraat, voor ïnnJS Van Per meter. Aan P. j L%EUZE REPERTOIRE Meisjesschool Groenendijk wint prijs Paasdienst in Trefpunt Axel Beroepingen Ruilbeurs Terneuzen Vrouwenbond NVV- Terneuzen hield j aarvergadering Jeugd-muziek- avond in Oostburg Subsidie EHBO in raad Clinge Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater DE STEM VAN DONDERDAG 19'MAART 1970 gaat. rs zijn bejaard. ,A e Reclame SiRB Eindeloze repetities in een koude kerk, tenslotte beloond met grote belangstelling voor optredens. (Van onze correspondent) [TERNEUZEN De heer T. Klerk, leroepsleider bij de Centrale Stich ting voor Sociaal Kuituurwerk te Ter- leuzen zal zijn werkzaamheden als Itdanig bij deze stichting per 1 april [eëindigen. Hij gaat een internaat lei- in Warmond. (Van onze correspondent) lUZENDUKE De gemeente IJ- lendijke gaat garantie verlenen voor jmte en aflossing van een door de puwseh-Vlaamse Woninginrichting 1 Kloosterzande te sluiten geldle- Dit tot een bedrag van negen- lt procent van de stichtingskosten fw achttien premiewoningen, die 1 worden gebouwd in 't uitbrei- Phn „Kleine Jonkvrouw "verkocht aan de Biestraat, •p.J 14,50 per vierkante meter. •Sens '6 werc' besloten, aan de n im baSere School een krediet 47,17 te verstrekken voor ex- "nschaf ven leermiddelen (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Zeeuwsch-Vlaamse kinderkoor gaat volgende maand een toernee maken in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ligt in de be doeling om in een groot aantal plaatsen, verspreid over verschillende weken, diverse optredens te verzorgen. Daarnaast bestaan er plannen om binnen afzienbare tijd weer een grammofoonplaat met populaire werkjes op de markt te brengen. Het florerende kinderkoor is samengesteld uit verschillende kleinere zang groepjes uit Hulst en Stoppeldijk, die aanvankelijk zelfstandig optraden. De groep telt op dit moment 132 jonge muzikantjes. Het zijn voornamelijk leer lingen van lagere scholen uit de verschillende dorpen, die in hun vrije tijd regelmatig repeteren onder leiding van broeder Leander uit Hulst. ZEN, 18 maart Per 100 jL™ 1: 13-23; veldsla 2 25-66; K groene komkommers 56-61; radijs 54-56; per kg eerste- 'u- bintjes 26,90; andijvie 95- Het geleverde werk is niet onver dienstelijk. De afgelopen jaren zijn de muzikale activiteiten van het kin derkoor dan ook niet onopgemerkt gebleven. Men heeft aanbiedingen voor optredens van BRT gekregen, is tweemaal voor radio en t.v.-optre- dens naar Hilversum geweest en heeft verschillende grammofoonpla ten opgenomen. Daarnaast bestaat er grote belangstelling voor de optredens van de muzikantengroep in bet Land van Hulst, maar ook daarbuiten, zoals bijvoorbeeld St.-Niklaas in België. Voor de komende maanden staan er weer een aantal incidentele activi teiten op het programma, naast het geplande Zeeuwse tournee. De man achter dit succes is broe der Leander, die zelf het resultaat he lemaal toeschrijft aan de inzet van de ruim 130 schoolgaande kinderen. „Ik heb werkelijk bewondering voor ze", vertelt hij. „De moeite die ze zich moeten getroosten i3 niet gering. De groep is zo groot, dat we voor oefen ruimte zijn toegewezen op kerkge bouwen. Ên het is bepaald geen pretje om regelmatig urenlang in een kil kerkgebouw te moeten repeteren, maar ze brengen het elke keer toch weer maar op". Het repertoire van het kinderkoor omvat zowel kerk als profane mu ziek. Dat eerste, omdat de groepen af zonderlijk in de diverse parochieker ken regelmatig nog voor de muzika le omlijsting zorgen van de diensten en de profane muziek voornamelijk Voor gastoptredens. Van plaatselijke dorpskoortjes zijn de groepen uitge groeid tot een koor met grote ver maardheid. „Te danken aan het feit dat de kleine koortjes elkaar goed bleken aan te vullen", aldus broeder Leander. Hij ziet zich bij het in stand houden van het koor niet bepaald voor een gemakkelijke taak geplaatst. Doordat het merendeel der leden schoolkinderen zijn heeft er elk jaar aan het eind van het schoolj aar een verschuiving plaats. Er vertrekken dan jonge muzikanten en er komen weer anderen bij, die de kneepjes van het vak weer van meet af aan moeten leren. Dat is steeds een heel werk, waarin broeder Leander wonderwel steeds slaagt. Om het ge heel voor de kinderen zo aantrekke lijk mogelijk te houden wordt er voor gezorgd dat de groep steeds een ac tiviteit in het verschiet heeft, waar naar men toe kan leven. Meestal is dat op muzikaal gebied, zoals nu het geplande tournee, soms komt daar heel andere ontspanning aan te pas. „Zoals bijvoorbeeld het jaarlijkse uit stapje in de zomermaanden". De groep heeft slechts met twee problemen te kampen, maar dat ziir er dan ook van formaat. Ze liggen niet op het muzikale, maar meer op het financiële en technische vlak. „We moeten op de eerste plaats met weinig geld veel zien te doen", aldus broeder Leander. „En verder kost het telkens weer heel wat hoofdbre kens om de 132 kinderen van de ene naar de andere plaats te transporte ren. En dat heeft ook heel wat voeten in de aarde". (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK Paula Kerck- haert, leerlinge van de r.k. meisjes school in Groenendijk, heeft een prijs gewonnen in de nationale ap- pelkleurwedstrijd van de stichting „Het Ivoren Kruis". De prijs zal haar op maandag 23 maart worden uitgereikt. De klas van Paula, die Hulsterweg 13 in Kloosterzande woont, profiteert mee van haar succes. De leerlingen krij gen namelijk als gemeenschappelijke beloning een kist appelen. rbos,„radjs 54-56 IS- bintjes M3(Wo een Prei 47-87; sav.- 15.39. redekool 55-65; wittekool sPruiten 74-110; uien 17-62; h bk 46; witlof a 123; a2 86- I"; bi' b2 73-lll; afwijkend W en cox orange 2 maat 75 Ie '0 42-76; 65 27-48 3 60 17-32; 55 71) e™°' 16,50-30; crimson cox. 65 50; 60 27-30; 55 16,30- n delicious 2 maat 80 30-39; 125-38; 65 19-28 goudrenet 1 60 18-19; maat 85 [42; ™-50; 65 38-40; 2 maat 85 1 l t."44'5°; 65 35; 3 grof 25-32; at k e nce 1 maa't 65 68-70,50; of ,7 63-64; 60 62-64,50; 55 53-56; "43i legipont 2 maat 60 37. 1 (Van een onzer verslage AXEL Maartdag 23 n l't wordt 's middags in Het Trefpunt in Axel een bijeenkomst gehouden voor alle bejaarden in Axel. De paasdienst wordt geleid door ds. J. van de Wielen. De heer D. Kuyken zal een paasverhaal vertel len. Mevrouw Riemens-De Fouw verleent medewerking met enkele zangnummers. De bijeenkomst waarop alle bejaarden en invaliden welkom zijn begint om half drie. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Afgelopen weken heeft de Terneuzense m.t.s. aan de In dustrieweg veel bezoek gehad van leerlingen van mavo-scholen en l.t.s.- en. Deze leerlingen komen naar aan leiding van de voorlichting over be roepskeuze, die op hun scholen wordt gegeven. De m.t.s. vindt het belang rijk, dat leerlingen, die eventueel de m.t.s. willen volgen, weten waar ze aan toe zijn en stelt hen daarom in de gelegenheid de m.t.s. eens te komen bezichtigen. Ook bestaat er een nauw contact tussen de m.t.s. en alle mavo's en l.t.s.'en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de inwerkingtreding van de Mammoetwet in 1968 werd de drie jarige u.t.s. in Terneuzen vervangen door een vierjarige m.t.s. Terneuzen werd een der zeven experimenteer- scholen en sindsdien heeft men de nodige ervaring opgedaan met de „nieuwe stijl". Naast de afdelingen Werktuigbouw, Elektrotechniek en Bouwkunde, kent de m.t.s. sinds vorig jaar een afdeling Procestechniek. Deze afdeling leidt op voor functies op m.t.s.-niveau in de procesindustrie (kunstmest, plas tics, petroleum, voedingsindustrie, etc.). Via deze opleiding kunnen ook meisjes functies bereiken als assis tent in- en verkoop bij grote bedrij ven. (Onder de huidige 26 leerlingen bevinden zich ook twee meisjes.) De opleiding aan de m.t.s. duurt vier jaar. Eerst twee jaar schoolon derwijs. Het derde jaar is een prak tijkjaar. dat onder toezicht van de school bij bedrijven wordt doorge bracht. In het vierde jaar krijgen de 'eenlingen een afsluitende opleiding, lie tevens voorbereidt op het examen. Naast de beroepsgerichte vakken wordt ruime aandacht besteed aan het onderwijs in Nederlands, Duits, Engels, wis-, natuur- en scheikunde. De toelatingsexamens zijn lande lijk en worden dit jaar gehouden op 14 en 15 mei. Aanmeldingen kunnen nu reeds bij de scholen geschieden. Over de bouw van een nieuw m.t.s.-gebouw in Terneuzen wordt overleg gepleegd. Bedankt voor Axel gereformeerde kerken ds. M. V. J. de Craene te Middelburg - St.-Laurens. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het clubhuis De Sluis aan de Dijkstraat wordt za terdag een ruilbeurs gehouden. Ge ruild kunnen worden: speldjes, luci fersmerken, postzegels, munten, siga renbandjes enz. Tevens is er een gra tis verloting. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vrouwenbond van het NVV afdeling Terneuzen hield haar dertiende jaarvergade ring. Na een kort welkomstwoord van de voorzitster mevrouw M. A. Sol-Van de Broek werden de jaar verslagen van de secretaresse en de penningmeesteresse behandeld en goedgekeurd. Aftredend en niet herkiesbaar waren mevrouw L. D. Dooms-Bliek en C. van de Wege- Riemens. De voorzitster dankte hen voor 'iet vele werk dat zij gedurende ."esp. acht en tien jaar in het bestuur neb ben verricht. Beide dames ontvingen een stoffe lijke herinnering. Bij acclamatie werden in het bestuur herkozen de dames M. A. Sol-Van de Broek en S. van de Pijl-De Kubber. Na de pauze vertoonde de heer Van Vught enige films over Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het college van b. en w. van Sint-Philipsland zal op de raads vergadering van dinsdag 24 maart voorstellen de „Stichting Stad en Landschap" uit Rotterdam aan te wijzen als commissie van advies voor het uitbrengen van welstands adviezen. Het college stelt dit voor om, door middel van deze stichting, een vlotte werkwijze te bevorderen. In overleg met de directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" is gezocht naar een eenvoudige en doeltreffende organisatievorm. Het college meent die te hebben gevonden in voornoemde stichting, temeer, omdat nagenoeg alle ge meenten, aangesloten bij de „Cen trale Dienst", tot dit instituut zullen toetreden. Dit zal de uniformiteit in de administratieve ontwikkeling van de bouwaanvragen ten goede komen. De stichting is reeds tot ieders te vredenheid, met werkzaamheden in diverse gemeenten in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Zuid-Beveland belast. B. en w. stellen verder voor over te gaan tot de vaststelling van het be stemmingsplan Deensestraat. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) GRAAUW De schutterssociëteit De Friezen organiseerde een schie ting op de staande mast achter café Modern. De uitslag van de schieting luidde als volgt; Wip I: le hoogvogel: R. de Block, Graauw. le zijvogel: W. Boussen, St.- Jansteen. 2e zijvogel: Th. Staal, Graauw. 3e zijvogel: F. Herrewegh, Hulst. 4e zijvogel: niet afgeschoten, le kal: A. van de Poel, Graauw. 2e kal: P. Verhaegen, Hulst. 3e kal: niet afgeschoten. 4e kal: niet afge schoten. Wip II: le hoogvogel: N. Goosen, Kloosterzande. 2e hoogvogel: niet af geschoten. le zijvogel: E. Tieleman, Axel. 2e zijvogel: J. Roela'nd, Zuid- dorpe. 3e zijvogel: N. Goossen, Kloos terzande. 4e zijvogel: A. Valkx, St.- Jansteen. le kal: G. van Waes, Graauw. 3e kal: N. Goossen, Kloos terzande. 4e kal: dhr. De Kindt, Kloosterzande. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het is helemaal niet ondenkbaar dat er volgend jaar in Goes twee Horeca-beurzen zullen worden gehouden. Deze vreemde situatie vloeit voort uit het onge noegen van een aantal standhou ders, die naar aanleiding van een aantal voorvallen op de laatste Horecabeurs in de Juliana Schouwburg in Goes het initia tief hebben genomen de beurs de eerstvolgende maal niet in Julia na te houden. Intussen is er door hen reeds een bestuur gevormd bestaande uit de heren A. den Boer, I. A. Fokke, Slab- bekoorn en de Pree. De drie eerstgenoemden zijn regel matige bezoekers van de horeca beurs in Juliana. De heer De Pree is secretaris van de horeca-afdeling Walcheren. Als sponsor voor de nieuwe beurs zal waarschijnlijk de heer Van Malestein uit Hoek van Holland optreden. Deze zal de vol gende week naar Goes komen om contact op te nemen met het bestuur en om de mogelijkheden van een an dere horecabeurs die eventueel in de Prins van Oranje zou worden gehou den, te bekijken. De heer Den Boer vertelde dat het de bedoeling is om het groots aan te pakken. „Wij willen in de eerste plaats een biertapwedstrijd organiseren en daar bij zullen wij ook trachten om een aantal artiesten naar de beurs te ha- (Van onze correspondent) OOSTBURG Door de gezamen lijke jeugdkoren uit Breskens wordt op vrijdag 20 maart in het Ledel theater in Oostburg een kinderope- rette opgevoerd. Deze jeugdkoren, samengesteld uit de Breskense Zan gertjes en het Breskense Teenerkoor, zal de kinderoperette „Repelsteeltje" opvoeren. Voorts zullen op deze avond, die helemaal in het kader van het kin derkoor staat, medewerken de jeugd- muziekkapel uit Cadzand onder lei ding van de heer S. Basting, de Rietvinken uit IJzendijke onder lei ding van zuster Gratiana en het Oostburgs kinderkoor onder leiding van de heer P. de Feyter. De avond gaat uit van de Kring van Christelij ke Zang- en Muziekverenigingen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De avond is bedoeld om de jeugd uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen te to nen wat er op het gebied van muzi kale ontspanning kan worden be reikt. (Van onze correspondent) CLINGE. Vanavond donder dag komt de raad van de gemeen te Clinge om zeven uur in het ge meentehuis voor een openbare raads vergadering bijeen. Besproken wordt het beschikbaar stellen van een krediet voor het ver beteren van de weg ClingeNieuw- Namen. Een drietal verzoeken om subsidie zullen in behandeling ge nomen worden. De aanvrage van de plaatselijke E.H.B.O.-afdeling komt voor de tweede maal in behandeling. Tenslotte wordt een definitief be sluit genomen omtrent de vaststel ling van het bestemmingsplan voor de stichting De Sterre. Waarom zou u deze paasdagen niet eens op uw House-best doorbrengen? Er is keuze genoeg in onze kollektie: veel fijne, feestelijke voorjaarskostuums (heel exclusief en toch maar f 200.- af 275.-), maar ook ongedwongen, sportieve mode voor 't geval dat u uw vrije dagen liever informeel gekleed doorbrengt. Stel dat met Pasen de zon lekker schijnt. Daar moet uw garderobe toch op zijn voorbereid?! Amsterdam Rotterdam Den Haag Hilversum Bussum /Arnhem Groningen Eindhoven Breda /Alkmaar Maastricht len om er een showelement aan toe te voegen". „Ik geloof dat wij er door deze op zet in zullen slagen de beurs veel aantrekkelijker te maken dan tot nu toe het geval is geweest. Ik kan nu nog niet precies het aantal standhou ders opgeven dat solidair met ons is, maar u kunt er van overtuigd zijii dat dit zwijgende meerderheid is". „Indien de zaak eenmaal rond is, denk ik wel dat het overgrote deel onze beurs zal gaan bezoeken". De heer J. M. Meyler, mede-or ganisator van de horecabeurs in de Juliana Schouwburg, is hier echter helemaal niet van overtuigd. „Deze actie heeft volgens mij een averechtse uitwerking gehad. Wij zijn nu al voor de eerstopvolgende beurs geheel volgeboekt". „Ik wil wel zeggen dat ik erg te leurgesteld ben over het feit dat wij niet tijdig door de betrokken stand houders op de hoogte zijn gesteld van hun plannen. Misschien hadden wij dan nog door middel van een gesprek deze hele rel kunnen bespa ren, want de mogelijkheid dat er in Goes een tweede horecabeurs ge houden zal worden is natuurlijk een krankzinnige toestand". „De oplos sing van dit probleem: volgens m(j moeten wij deze hele zaak dood la ten bloeden en er weinig aandacht aan besteden. Ik zelf til er ook niet zo zwaar aan", aldus de heer Meier. Films MIDDELBURG City 20 uur Catherine, het hunkerend hart 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Bankroof op wielen a.k ANTWERPEN Astra: Parachutist tegen wil en dank a.l. Astrid: Onze dokter is de beste a.l. Monty: Oliver 14 jaar Ambassades: De verdoemden 18 j. Capitole: In de greep van de angst 18 jaar Kinox: Arenden vallen aan 18 jaar Metro: Inspecteur Sterling 18 jaar Odeon: Min om Benjamin 18 jaar Quellin: De clan der Sicilianen 18 j. Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar GENT Capitole: De grootste hold up 14 j. Metro: Leven en minnen 14 jaar Century: Met vijf naar de hel 18 j. Majestic: Een leeuw in de winter 18 jaar Plaza: John en Mary 18 jaar Rex: Het oog van de duivel 18 j. ST.-NIKLAAS Select: Hibernatus a.l. Reno va: Vol gas 14 jaar Century: Aprilgekken 18 jaar Scala: De kardinaal 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Solist Robert Casadesus (piano). De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Cabaret Tingel Tang'el van Sieto Hoving. Schouwburg 20.15 uur „Twee heren uit Verona" van Shakespeare door het Nieuw Rot terdams Toneel. TERNEUZEN Zuidland-theater 19.45 uur Amsterdams Philharmonisch Or kest (Kunstmaand Orkest) o.l.v. Anton Kersjes. 15 uur Idem Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs VLISSINGEN St.-Jaeobskerk 20 uur Concert door het Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist George van Renesse (piano). ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur „Johannes Passion" Diversen BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering IJZENDIJKE Gemeentehuls 17 uur Raadsvergadering Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 In Middelburg. ROTTERDAM Museum Boy mans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B Kitaj (t.m. 8 april). Christiaan de Moor (70 jaar) (t.m. 22 mrt.). Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Henk Overduin, boeken, blokken en prenten (t.m. 29 mrt.). Werkd. van 10-17 en zon. van 12-17 uur. Rotterd. Kunstkring, W. de With- straat 35. Giancarlo Sangregorio, sculpturen, (t.m. 11 april). Werkd. 10-17, zon. van 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Expositie schilderijen en tekenin gen Jan Roeland (t.m. 31 mrt.). Werk. 10-17, zon. van 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roel Frankot (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. zat. van 9-18 uur, zon. van 14-18 uur. Morgen vrijdag 20 maart. Bergen op Zoom: 2.33 en 14.57; Hansweert. 1.33 en 14.05; Made-Drimmelen: 5.15 en 17.49; Terneuzen: 0.59 en 13.29; Vlissingen. 0.35 en 13.00; Wemeldinge: 2.23 en 14.47.

de Stem | 1970 | | pagina 5