Zweefvliegers bouwen eigen lier Vijf bestuursleden van C.N.S.-Axel afgetreden I FORSE I ZEEil „Spoed maken met Reimerswaalplan" Dokter Mol sr. stuurt pauselijke onder scheidingen terug Baalhoek- kanaal in 1974 klaar? Raad Reimerswaal Bouwenbreken en tien mille besparen Prijskaarting St.-Cecilia EDITIE VOOR ZEELAND Schikking Laatste vergadering huidige raad van Sas Modeshow van MMS bracht 960,- voor Ghana Handtekeningen voor behoud Radio Veronica Licht gewonde bij aanrijding in Axel Inbraak in Middelburg leverde 1000 op Buurtvereniging Kanaalstraat uit Hansweert vierde feest Koewacht CHU Afschriften V ertrouwensman Ontwikkelingslanden Nieuwe deuntjes op „Lange Jan" )e bel heeft twee Zwaar gew< bij ongeval op Zuidsloeweg Wisselvallig ri zag I DE STEM VAN DONDERDAG 19 MAART 1970 (Van onze correspondent) HULST De kaartclub St.-Cecilia hield een grote prijskaarting in café R. de Vilder, waa. .1 44 kaarters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: Winnaarsronde: 1 J. de Block - Th. v. Sikkelerus, 2 P. v. Kerkhoven - Th. v. Immerseel, 3 A. v. Gimst - Th. Clippelaer, 4 A. Pollet - J. v.d. Voor de, 5 D. Verbraecken - W. de Cauwer, 6 K. Kayser C. v. Stevendaal. Verliezersronde: 1 F. Fassaert - J. v. Osselaer, 2 J. Schauwaert - E. Asselman, 3 J. Pleunis - B. de Kesel, 4 G. de Gijsel - A. Taalman, 5 A. v. Sikkelerus - L. de Wilde, 6 A. de Nijs - A. Prince. De prijskaarting was ook de laatste van het winterseizoen. SAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND 4BONNEMENTSERIJS: f 14,76 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent tnkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten). f 21,75 per kwartaal buiten verspr .gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat l, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel 01140-375! en tel 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chel-Zeeland: A. F. Koopman (0118U-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Temeuzen: A. Schel) (01150-4865) Wnd.-redacteuT Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W y Dam (01100-8030) Sportredactie zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer. Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV.: Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281 Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Temeuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (011)0-8030) (Van een onzer verslaggevers) AXEL Vijf van de dertien bestuursleden van de Christelijke Nationale School C.N.S. in Axel hebben in een schrijven aan een aantal ouders van leerlingen mee gedeeld geen prijs meer te stellen op hun bestuursfunctie. Aanleiding tot deze beslissing is de benoeming van J. D. van Toorn uit Temeuzen als hoofd van de school. Hij komt met ingang van augustus van dit jaar in dienst. Daartegen blijken de betrokken be stuursleden, waaronder ook de voor zitter, overweger.ie bezwaren te heb ben, niet zozeer tegen de persoon van de heer Van Toorn of uit gebrek aan vertrouwen aan diens capaciteiten maar met het oog op zijn geloofs overtuiging. De christelijke nationale school is een interkerkelijke onderwijsinstel ling waarin samenwerken de her vormde kerk, de gereformeerde kerk synodaal, de gereformeerde kerk vrij gemaakt en de gereformeerde ge meente. In de statuten van de school is een bepaling opgenomen dat het hoofd van deze school in principe tot een van deze geloofsovertuigingen kan behoren ongeacht welke. In die geest oct; is op een gezamen lijke vergadering de benoeming van de heer Van Toorn tot stand geko men. Voor de vijf bestuursleden van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, betekende dat een teleurstelling. Ge ruime tijd tevoren had men namelijk de wens te kennen gegeven dat nu eens een hoofd van hun geloofsrich ting aangesteld zou worden. De vijf bestuursleden waren van mening dat ze gezien hun vertegen woordiging in het bestuur wel enigs zins aanspraak konden maken op in williging van die wens. De overige bestuursleden wensten daarop niet in te gaan en bleven bij hun eerder ingenomen standpunt. De benoeming van de heer Van Toorn werd niet ge annuleerd. De procedure die men had gevolgd was, tenslotte volgens de statuten cor rect. Naar aanleiding van deze kwestie rommelt het nu al geruime tijd in het bestuur. De acht bestuursleden hoopten tot voor kort dat men door een minnelijke schikking een open lijke breuk zou kunnen voorkomen. Daartoe zou deze week op initia tief van de vijf een bijeenkomst ge houden moeten zijn. Die is niet door gegaan. Daarvoor in de plaats wer den de ouders van leerlingen, beho- (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Dinsdagavond 24 maart om 19.00 uur zal in Sas van Gent een ergadering plaatsvin den, waarir de huidige raad afscheid neemt er. een nieuwe raad geïnstal leerd zal worden. rende tot de vrijgemaakte gerefor meerde kerk, op de hoogte gebracht van de problemen en daarmee was de breuk toch nog een feit. Formeel zijn de overige bestuurs leden volgens een woordvoerder nog niet op de hoogte van deze beslissing. Overigens wordt niet verwacht dat de openlijke breuk voor de school verdere consequenties zal hebben. De benoeming van Van Toorn blijft onveranderd gehandhaafd. De kans dat door de moeilijkheden kinderen van school gehaald zullen worden, is miniem. Axel heeft immers op dit moment nog geen alternatief. Wél wordt al geruime tijd gestreefd naar de stichting van een gereformeerde streekschool. Vermoedelijk zullen de afgetreden bestuursleden deze plannen in de toekomst wel gaan stimuleren, maar op spoedige realisatie is voorlopig nog geen uitzicht. De acht overgebleven bestuursle den betreuren het besluit van hun vijf collega's. De vijf op hun beurt hebben laten weten dat hun lezing niet moet worden gezien als een vorm van kritiek op het bestuur maar voor hen is het een principiële kwestie. Een van de afgetreden bestuursle den gaf gisteren desgevraagd als commentaar: „De gereformeerde vrij gemaakte kerk staat op het standpunt dat ze zich wil houden aan schrift en belijdenis. De laatste jaren is ook in deze sector sprake van een „ver val". We hadden gehoopt een bijdra ge te kunnen leveren in het voorko men daarvan door de aanstelling van een gereformeerd vrijgemaakt hoofd. Er zijn niet zoveel vakkrachten met deze geloofsovertuiging". Nu deed de gelegenheid zich wél voor om er een te benoemen en daarom hadden we graag gezien dat de overige bestuursleden hadden voldaan aan ons verzoek. Dat dit niet gebeurd is noemt men een gebrek aan goodwill". Overigens hebben niet alle verte genwoordigers van de gereformeerde vrijgemaakte kerk bedankt. Een be stuurslid blijft namens deze groepe ring aan omdat hfj van mening is dat de benoeming op democratische wij ze tot stand is gekomen. Wat er gaat gebeuren in de toekomst is niet be kend. Een minnelijke schikking lijkt vooralsnog uitgesloten. Biede kanten vooralsnog uitgesloten. Beide kanten over de verdere ontwikkelingen. op (Van een onzer verslaggevers) HULST. De modeshow die de vijfde klas van de M.M.S. dinsdag avond in het schoolgebouw van het Janseniuslyceum in Hulst heeft ge houden, heeft in totaal 960,opge bracht. Tezamen met een eerder georgani seerde collecte bedraagt de totale op brengst van de acties op het Janse niuslyceum, georganiseerd ten be hoeve van het ontwikkelingswerk in Ghana, nu ruim 1670, Voorlopig is aan de activiteiten nog geen einde gekomen. Morgenavond vrijdagavond volgt in St.-Gapon in Hulst nog een balavond. (Van een onzer verslaggevers) HULST-HEIKANT De zweef- vliegclub Hulst Leeft onder zijn ge lederen niet alk. en enthousiaste zweefvliegers, maar ook inventieve „geesten". Als het erom gaat om te leren met weinig geld zoveel moge lijk klaar te spelen, dan kunnen heel wat verenigingspromotors met een gerust hart terecht in deze lucht vaartkringen. Door eigenhandig een lier te bouwen voor het „oplaten" van zweefvliegtuigen hebben een aantal mannelijke leden met techni sche inslag, de vliegclub maar liefst tien mille weten te besparen. „En dat is geen kleinigheidje' vindt C. de Hooghe uit Heikant. De nieuwe lier wordt momenteel ge bouwd in een voormalige woning op het terrein van zijn fabriek voor het veiwerken van vlasafval. Zo inten sief is het team „technische speci- listen", dat men nu al heeft uitge dokterd, dat er straks een deel van de zijgevel uit zal moeten om het ge vaarte naar buiten te krijgen. Het was geen probleem om in het begin stadium de onderdelen via de norma le weg binnen te krijgen. Dat wordt het wel als het apparaat volledig klaar zal zijn, want vermoedelijk zul len dan vijf gewone huiskamerdeu ren naast elkaar nog een te kleine opening vormen om de lier in de open lucht te kunnen krijgen. Voorlopig zijn dat evenwel nog zorgen voor morgen. Hoewel het gevaarte al aar dig gestalte begint te krijgen ver wachten de bouwers toch nog wel geruime tijd nodig te zullen hebben voor de afwerking. Is de lier gereed, dan zal hij een plaatsje krijgen op het vliegveld Hulst, waar op gezette tijden de zweefvliegkisten van de vliegclub de lucht in gaan. Het grote voordeel is, dat in het vervolg met deze nieuwe lier vier vliegtuigen achtereenvolgens met een snelheid van 80 km het luchtruim ingetrokken kunnen wor den. Dat gebeurt aan voorgerekte staalka bels van 1500 meter lengte. Heeft eeen kist de juiste hoogte bereikt, dan worden die kabels losgehaakt en ko men ze weer op het vliegveld terecht. Met een snelle wagen worden de uit einden bij de lier opgehaald. Aan de andere kant va nhet vliegveld kan er dan weer een nieuw vliegtuig agn vastgehaakt worden. Het probleem is evenwel, dat tussen de lier en het start klare vliegtuig steeds een paar hon derd meter zit. Normaal gesproken moet de afstand na elke start over brugd worden om de kabels weer op te balen. Voor de Hulster vliegclub was dat teveel moeite. Temeer omdat die moeite met een beetje fantasie aan zienlijk teruggebracht kon worden. Deze nieuwe lier in aanbouw heeft n.l. vier trommels. Dat impliceert, diat pas na de start van het vierde vliegtuig een wagen uitgestuurd hoeft te worden om de kabels op te halen. Voor een leek een gecompliceerd werkje, maar voor de zweefvliegle- den iets, wat zo klaar is als een klont je. De nieuwe lier bestaat uit een de gelijke ijzerconstructie met daarop bevestigd een krachtige dierselmotor, afkomstig uit een bus. „Erg voorde lig", vertelt de heer De Hooghe. „De huidige lier - met veel kleinere capa citeit - werkt met een benzinemotor en diat is bij langdurig gebruik toch wel aanzienlijk duurder". Met de ou de lier kunnen twee vliegtuigen de lucht worden ingetrokken. Met een gezamenlijke capaciteit van zes blijft er nu in de toekomst meer tijd over om te vliegen. „Wel nodig ook", voegt constructeur De Hooghe aan zijn be toog toe, „want de belangstelling voor de zweefvliegsport wordt steeds groter. Dat beteken-t op het vliegveld langere wachttijden voor iemand de lucht in kan en die tijd kunnen we nu met grotere capaciteit weer wat terugbrengen". Het ijzermonster in aanbouw zal na voltooiing worden voortbewogen op immense tractor- wisten. Het krijgt een uniforme gele kleur. „Valt goed op", zegt De Hoo ghe tenslotte. Hetzelfde geldt vermoe delijk over enige tijd ook voor zijn voormalige woning, air er eer. deel van de zijgevel aan ontbreekt- FOTO BOVEN De heer De Hooghe bij de nieuwe lier, die door enkele leden van de zweefvliegclub wordt gebouwd in hun vrije tijd. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Op een aantal scholen in Hulst is het landelijk initiatief tot een handtekeningenactie tot behoud van radio Veronica overgenomen. Op de huishoudschool, het Janse niuslyceum en de lagere technische school circuleren notitieblocs, waar op sympatisanten van Veronica hun handtekening kunnen zetten. De actie is onder de leerlingen van de betrokken scholen goed aangesla gen. In enkele dagen tijd heeft men ruim duizend handtekeningen bij elkaar weten te krijgen. De actie loopt tot eind maart. Dan worden de bloes verstuurd naar lan delijk initiatiefneemster Jorien Schrauwer (Zuilenveldlaan 32 2-hoog in Utrecht). Via Veronica zal de lan delijke „oogst" daarna worden aan geboden aan de leden van de Twee de Kamer, in de hoop dat het de pi ratenzender in de naaste toekomst niet al te moeilijk gemaakt zal wor den. In Hulst is het initiatief van de actie overgenomen door M. Jouet, leerling derde klas gymnasium in Hulst en afkomstig uit Nieuw-Na- men. Hij wordt bij alle werk ter zijde gestaan door Sonja Pateer uit Hontenisse (4 M.M.S.), Lue van Wal- le uit Nieuw-Nasmen, Paul Dujardin uit Hulst en contactman Adri Ver- straeten uit Clinge. (Van onze correspondent) AXEL Op de splitsing Kaland- straat Kanaalkade, heeft zich een botsing voorgedaan tussen twee per sonenauto's, waarbij een der bestuur ders een lichte verwonding aan het hoofd opliep en beide auto's flink werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat L. J. K. uit Terneuzen, komende vanuit de Kalandstraat, geen voorrang verleen de aan W. C. H. uit Axel, Laatstge noemde was hét die de verwonding opliep. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In een woning aan de Veersesingel in Middelburg is ingebroken. De achterdeur was ge forceerd. Uit de woonkamer werden twee geldkistjes ontvreemd, met een inhoud van ongeveer 1000,Het geld bestond uit honderd nieuwe bankbiljetten van 5,waarvan de nummering ligt tussen 1 E Q 096635 en 096735, en vijfhonderd nieuwe zilveren guldens. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent) HANSWEERT De buurtvereni ging De Kanaalstraat uit Hansweert heeft een feestavond gehouden in zaal Zeelandia. De avond werd ge opend met een maaltijd, waarbij de voorzitter, de lieer W. J. Pauwer, een welkomstwoord sprak. Met veel succes trad de plaatselijke conferencier Z. J. Jansen op, die daarnaast met mevrouw T. de Boer de Kok diverse schetsjes ten tonele voerde. De boerenkapel De Schelde- golf verzorgde de muziek en wist te bewerkstelligen dat tot diep in de nacht werd gedanst. De avond werd afgesloten met een dankwoord van de voorzitter aan alle medewerkenden terwijl de enige vrouwelijke medewerkster bloemen kreeg aangeboden. Clubkampioenschap Negentien leden van de topbiljartclub TOVAK bonden de strijd aan voor het per soonlijk clubkampioenschap. Na zeer spannende wedstrijden was hét uit eindelijk Chris Martens die kampioen werd voor P. de Caluwe, G. Vercau- teren, L. Coppieters en G. Drubbel. (Van onze correspondent) YERSEKE Tijdens de raads vergadering van de gemeente Reimerswaal in het voormalige gemeentehuis van Yerseke, heb ben alle politieke groeperingen aangedrongen op een snelle en juiste verwezenlijking van het Reimerswaalplan. Men was van mening dat in ver band hiermee het Kanaal door Zuid- Beveland geschikt zal moeten wor den gemaakt en een aftakking moet krijgen nabij Vake naar Yerseke. Voor een kanaal door Waarde had men weinig waardering. Dat zou het derde kanaal betekenen binnen de gemeentegrenzen. Burgemeester C. Pijl Hogeweg ant woordde dat ook hij zich niet kon verenigen met een kanaal door Waar de. Over de ontwikkeling van het Reimerswaalplan zei de burgemees ter, dat daarvoor een Reimerswaal- groep is aangewezen, waarin voor de gemeente de burgemeester- zitting heeft. De ontwikkelingen in land- en tuin bouw en mossel- en oestercultuur hebben volgens burgemeester Pij! Hogeweg de bijzondere aandacht. Verder wist hij te melden dat Rei merswaal contacten heeft gelegd met enkele schone industrieën. Door de aanleg van een tunnel onder het Ka naal door Zuid-Beveland wordt deze zaak opgehouden. Tijdens de vergadering werd de post gemeentewerken met 16.000, besnoeid. De belastingen werden ver hoogd. Bij de beschouwingen sprak na mens de SGP de heer W. Koster zijn misnoegen uit dat de Visma (waar aan financiële steun werd verleend door de gemeente), ook op zondag geopend zal zijn. Hij keerde zich ook tegen de post complementaire sociale voorziening voor Beeldende Kunste naars. Hij zag liever dat deze kunste naars ander produktief werk zouden gaan verrichten. Het bedrag van miljoen ter restauratie van de Hans- weertse Straatweg achtte hij onaan vaardbaar. Ook de post representatie van 15.000,was om principiële redenen niet te verteren. De woordvoerder van de CHU, de heer J. Lako, was bang dat de af stand gemeentebestuur burger in dit groter gemeenteverband groter dreigt te worden. Van bijzonder belang achtte zijn fractie het houden van contactavon den van gemeentebestuur met bevol king. In verband met verontreiniging van water en lucht vroeg hij een meetpost ter vaststelling van de nul fase nabij Krabbendijke. (VERVOLG VAN PAGINA 1) In zijn brief „aan het Staatssecre tariaat van de Pauselijke Staat" somt hij zes redenen op voor het terug zenden van de onderscheidingen. Hij schrijft: „In algehele verbondenheid met het Nederlandse episcopaat, i met groot respect en diepe eerbied voor diens voortdurende zorg en niet aflatende ijver voor de kerkelijke gemeenschap in Nederland in dit tijd perk van het aggiornamento, in bewondering voor het van wijs heid en voorzichtigheid getuigen de beleid van het episcopaat ten over staan van de vele, moeilijke proble men en ernstige noden o.a. in ver band met de wettelijke celibaatsver plichting van de priesters, uit protest tegen de (door mij aangevoeld als niet van welwil lendheid getuigende) wijze waarop „Rome" het Nederlandse episcopaat desavoueert en niet eens rechtstreeks maar zijdelings, uit protest tegen de manier waar op het principe van de collegiali teit van de bisschoppen in de kerke lijke hiërarchie wordt miskend en (ondanks het tweede Vaticaans con cilie) tot de nederlaag is veroordeeld, zo zeer zelfs dat een eerlijke discus sie wordt afgewezen, uit teleurstelling vooral over het feit, dat de communicatie tussen het kerkvolk en de hiërarchie (welke laatste zich door coöptatie in stand houdt in plaats van door samenspraak met de gelovigen), op dit ogenblik volledig verloren lijkt te zijn, (daarom) heb ik het besluit geno men niet langer prijs te stellen op de onderscheidingen van een instituut dat zelfs tegenover zijn eigen gezags dragers 'n beleid voert dat getuigt van zo weinig aanvoelingsvermogen, dat ik er diep door geschokt ben en met mij (daar ben ik van overtuigd) een groot deel van de Nederlandse katho lieken. Mede om mijn respect te uiten voor degenen die de leiders zijn van de Nederlandse katholieken heb ik dit besluit genomen". Volgens de in Rome ontvangen brief werden afschriften ervan gezonden aan o.a. kardinaal Alfrink, bisschop Ernst van Breda en pastoor C. Sof- fers van de H. Hartparochie in Etten- Leur. Dokter Mol, die op het ogenblik in een ziekenhuis te Breda herstel lende is van een verwonding die hij tijdens zijn laatste bezoek aan Afrika heeft opgelopen, was niet voor com mentaar bereikbaar. Van de zijde van de familie verzekerde men ons, dat de heer Mol de brief niet voor publf citeit bestemd had. Daarom wilde men er ook geen commentaar op leveren. Dokter Ch. Mol heeft van 1917 tot 1946 een artsenpraktijk in Etten ge. had. Van laatstgenoemd jaar tot 1956 was hij eerste en enige medicus in de Tweede Kamer. Als lid van de KVP-fractie ijverde hij met succes voor de opname van het hoofdstuk Volksgezondheid in het urgentiepro gramma van zijn partij. De belang rijkste resultaten van zijn parlemen tair werk zijn: de totstandkoming van de Gezondheidswet, de wet op het preventiefonds en de instelling van een vaste Kamercommissie voor volksgezondheid. In die tijd werd hij de „vertrou wensman in de kieskring Tilburg, de vertrouwensman van heel Brabant en heel Nederland" genoemd. Hij was de grote stimulator van het Wit-Gele Kruis, dat onder zijn leiding pro vinciaal en landelijk een enorme groei doormaakte. Hij was bestuurslid van het Praeventiefonds. lid van de Raad van Bestuur van de St.-Radboudstich- ting, lid van de Wereldgezondheids organisatie in Genève, voorzitter van het Instituut voor Reuma-onderzoek en, nog tot zijn 76e iaar, in 1968, voorzitter van de Nationale Federa tie het Wit-Gele Kruis. Sinds de oorlog woont dokter Mol in zijn buitenhuis De Koekoek, iets buiten de gemeente Etten-Leur. die hem in 1956 het ereburgerschap ver leende. De dochters van dokter Mol wa ren verpleegster en maatschappelijk werkster Van zijn zoons zjijn er twee in de medische wereld terechtgeko men (als arts in de ontwikkelings landen) De anderen bewogen zich in de psychologie of op sociaal terrein. Dokter Chr. Mol heeft zelf in Boe- koemi in Tanganjika een ziekenhuis gesticht. Enkele jaren geleden werd het Dokter Chr. Mol Fonds naar hem vernoemd. Dit houdt zich bezig met de opleiding en begeleiding van ver pleegkrachten in de ontwikkelings landen er, het opvoeren van hun des kundigheid. Zijn fractie had weinig wastj voor vele leden van de Prov, die zich ten opzichte van de t zeer kortzichtig tonen. SommijJ' deze heren willen nu de vestiging afremmen. Namens de VVD sprak n( Kamps-Visser. Zij vond het oi de financiële consequenties herindeling af te wenden op woners. De personeelssterkte v( aan de hoge kant. Zij vond juist dat krotwoningen verkocht den als vakantiehuis en vroej tegen maatregelen. Voor de bon woningen zag zij' graag de ijjt van een vrouwen-adviescoi Men staat iets huiverig thans instellen van functionele' en acht dit in het huidige nog niet te verwezenlijken, men heeft open oor hiervoor, D(j terwinkel heeft de aandacht. Hei, Hansweert-west is op een o% pelijke wijze behandeld. Hierop een gesprek volgen. De woordvoerder van de AKI heer P. C. van Putten, vonddi hoegenaamd nauwelijks aan wordt geschonken aan Reimem zelf. De problemen ten aanzien vj. Kanaal dpor Waarde en Zuiijj land werden volgens hem onvoli de onderkend. Zorg over de manier waarop PPD Hansweert behandelt went tolkt door de KVP-woordvoerin A. Süy. De KVP-fractie verwatli b. en w. een voorstel zullen d om in beroep te gaan bij delft De bijstandsnormen moeten q trokken worden naar het niveau voormalige gemeente Krui® Ook de post plantsoenen was i zijn fractie onaanvaardbaar. In de begroting komt volgas fractie weinig over van de beid die de politieke groeperingen de verkiezingen hebben gedaan. J. B. Kostanje vroeg namtti PvdA te komen tot het instellen een viertal functionele raden: j jeugdraad, een culturele raai, sportraad en een bejaardenraai 1 Als alternatief voor de slechte j; van zaken in de fruitteelt wets op het kwekenvan sierheesters bomen. „Alle oevers en dijken ten toegankelijk worden recreanten. Hlet openbaar vervj binnen de gemeente dient verl te worden". Aangezien de hi .P.R. De commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, ling van bovenaf is opgelegd zul de daaraan verbonden kosten respectievelijk gedeeltelijk, door hogere instanties moeten worden financierd, aldus de heer F (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Met ingang het volgende kwartaal zullen ei nieuwe melodieën op het speelt van de Middelburgse „Lange worden gezet. i beurskringen kent men een zegswijze die luidt: „Als de bel veemaal luidt moet je verkopen", w.z. dat twee forse koersdalingen a elkaar voor een bepaald fonds, jiden op een naderende cata- rofe. lied van P. Benoit over de klinken, op de halve uren een ii ment uit de Sehnsuchts Walzer fragmenten uit verheft". „Wie dat sich (Van onze correspondent) ANTWERPEN Als er nog dit jaar een Bell Nederlands akkoord komt over Baalhoekkanaal, dan kan dat aan dat kanaal starten in 19'!11 tooid zijn in 1974. Dat zegt de werpse schepen van de haven waide. De schepen zei dat alle lab® riumproeven klaar zijn, en C werk wat hem betreft onir zou kunnen beginnen. In jarenplan van het Belgische i rie van Openbare Werken is1 som van 3 miljard frank voor" zien. Onafhankelijk van het project bouwt Antwerpen we sluis in Kallo, voor de ontsl11' van de linker oever. Dit beurs-axioma kan men thans de K.V.P. in Zeeland toepassen, et marktaandeel van de katholie- Od de hele uren zal het beis i partij, dat bij de kamerverkiezin- ■n -r, j» [ri van 1967 jn vgi-geüjking met e statenverkiezingen van het jaar Franz Schubert en op de kwartii farvoor ai aan het teruglopen was, sedert gisteren nog verder en el sterker afgebrokkeld. Hoewel e uitslagen plaatselijk sterk ver gillen, wijst de algemene tendens oor de K-V.P., die in 1966 nog 19,6 cf. van de Zeeuwse kiezers achter ch wist, op een bijna verspeeld 'ediet. Hetzelfde kan gezegd worden a<i de Boeren Partij, die wegens ontbreken van afgescheiden foeperingen, zijn kiezers geen al- rnatieven overliet, met als gevolg !an beweging in de richting van 66. Wij veronderstellen dat veel 'oormalige boerenkiezers het thans P lijst 0, de lijst der thuisblijvers ebben gehouden, hoewel het 'antal 0-stemmers in Zeeland rela- ef niet groot was. Vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen 'as' als ging het om communiceren- ie vaten, te zien hoe de P.P.R. com- 'ete kiezerslegioenen wegzoog (Van onze correspondent) VLISSINGEN De bromfi'J M. de V. uit 's-Heer Aren^ werd zwaar gewond bij een op de Zuidsloeweg bij Vlissinge». De V. reed onder de van J. F. uit Zommemaire een inrit opreed en 'de niet opmerkte. De man is - zware hoofdwond, een neusff® en een gespleten gehemelte St. Josephziekenhuis in V® vervoerd. o ^oruitzichten F» vrijdag r11 zaterdag, Ef^-kld door ret K.N.M.I. op Woensdag l"' 18-00 uur: föele buien, Pjwioden met 11 temperaturen in het alge- 2 heneden normaal met in de Plaatselijk lichte vorst. Wee: ^vooruitzichten in cijfers ge- over Nederland. niddeld ^Voor vrijdag: aantal uren zon: 2 "aal' van ongeveer nor- nav t graden onder normaal forma f1*5'' 1 tCft 5 Sraden ouder van n? 153113 °P een droge periode kans s 12 uur: 80 procent; 160 n, op een geheel droog etmaal: procent, Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 ax'!lun--temp.: omstreeks normaal; norm' TP-1 0 tot 4 graden onder (vaj kans op een droge periode kans „mstens 12 uur: 80 procent; Br°cent een geheel droog etmaal; 50 uit Zee voril bare de het t| den darrfi circl leml gincl 12,:l B Boe ruinl gee aan I leid Gra I H wekl Vlaai schil beh gevel D duic katfl in f; vanl werl doo n.kI Zee1 a I lee hebl haar part' ze H ren. hare hou sorr cisrrl den! spee bon poli lanc ditn -ia" tiep gev vori hee V aan I

de Stem | 1970 | | pagina 2