Aantal zeeschepen in Kanaalzone is bijna verdubbeld H >E BOSHOEK GAAT IP 20 MAART OPEN NIEUW MOSSELRESTAURANT Aanleg park Otheense kreek vordert Schutterssociëteiten stellen schietingen vast Eerste periode '70 ten opzichte mn eerste periode vorig jaar Pliilharmonisch orkest in Zuidland-theater Mini-vergadering van raad Axel jn- VS nieuwste heetman Mfe naaimachine metde •derde hand" bi) ons zien! rl®«; ^aaintachinehnit Rikken N.V.v hSSSrassr* Samenwerking van VVV's in Z.-Vlaanderen BOUW SPORTHAL IN OOSTBURG AANBESTEED Stemmachine in veertien gemeenten Knolschool in Hoek raakt nu bij de tijd 'f ROLEX Beroepingen Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater DE STEM VAN WOENSDAG 18 MAART 1970 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Op het Axelse kam- «centrum De Boshoek worden [«bereidingen getroffen voor 'i ontvangst van de eerste va- Bitiegasten. Met het oog op Pasen zullen de ''"«en of in dit geval de slagbo- Hn van de camping op 28 maart jervroeg open gaan. Dan worden ook «eerste bezoekers verwacht. het ogenblik wordt door de rjwe kampbeheerder, L. Ortelee, de P®e hand gelegd aan de voorberei dde werkzaamheden. I he toiletgebouwen worden in orde pracht en de kampwinkel krijgt pen afzienbare tijd een nieuwe (ADVERTENTIE) 3 Je -wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Konreen vrijblijvende ÖPTTlf\rtef«»nfJft N v bijwonen bij pfaff Cu op ZOOM tel. 5878 iSSjM'raat 17 |sSr?.ZEN tel. 2294 c0:s Mep,straat 23 I Pan»? tel «6V B&a,(st,raat B f 1 teI- 2215 1 Wendijk 29 voorraad allerhande levensmiddelen. Al laat het weer dam nog regelma tig verstek gaan, de rust op de Bos hoek nodigt automatisch uit tot een weekendje kamperen. Vooral bij de Belgen geniet dit Axelse kampeercentrum een grote populariteit in verband met de aan wezigheid van een grote visvijver in de onmiddellijke omgeving. Verwacht wordt, dat het daarom voornamelijk ook Belgische vissers zullen zijn, die de komende maanden voor de vakanties him keuze op Axel zullen laten vallen. Aan de Axelse WV zal het in ieder geval niet lig gen. Het bestuur heeft voor het komen de vakantieseizoen r in en rond de stad voor de echtgenotes van vissen de vakantiegasten en eventueel ook voor nog andere bezoekers die daar voor belangstelling hebben een aan tal aantrekkelijke wandel-, foto- en fietsroutes uitgestippeld. (Van onze muziekmedewerker) TERNEUZEN Donderdag avond om kwart voor acht treedt in het Terneuzense Zuidland- Theater het Amsterdams Philhar- monisch orkest op onder leiding van Anton Kesjes. De belangstelling voor dit concert belooft nu al groot te worden (niet te verwonderen na het grote succes van dit orkest op het feestconcert van 8 november j.l.). Solist donderdag is de in 1936 te Alkmaar geboren eerste klarinettist van het orkest, Emiel Kleijnmeer. Hij vertolkt het bijzonder geniale en ge liefde concert voor klarinet en orkest van Mozart. Kleijnmeer speelde als twaalfjarige jongen in een harmonie orkest, studeerde later in Salzburg en verder bij Bram de Wilde, de solo klarinettist van het Concertgebouw Orkest. Emiel Kleijnmeer is behalve klarinettist ook slagwerker. Het concert besluit met Tsjaikofs- ki's meeslepende vierde symfonie dat eindigt met een ontstuimig laatste deel. (Van een onzer' verslaggevers) TERNEUZEN Het scheep vaartverkeer van zeeschepen op het kanaal GentTerneuzen is in de eerste twee maanden van dit jaar ten opzichte van dezelfde pe riode van 1969 bijna tweemaal zo druk geweest. Het aantal zeesche pen dat in de Westsluis werd ge schut bedroeg in januari en fe bruari in totaal 1320 tegen 682 in 1969. Het totaal laadvermogen van de geschutte zeeschepen was in januari en februari 2.707.519 brt tegen 1.506.036 brt in dezelfde maanden van vorig jaar. Daarentegen liep het aan tal zeeschepen dat van de Midden- sluis gebruikt maakte in de af-gëlopen twee maanden sterk terug, namelijk van 697 (575.968 brt) in 1969 tot 276 (142.838 brt) in dezelfde periode van 1969. In de Zeeuwsch-Vlaamse kanaal zone losten 123 zeeschepen in totaal 394-990 ton goederen. In dezelfde pe riode van 1969 waren dat 76 schepen met 450.671 ton goederen. Het aantal zeeschepen dat in de kanaalzone goe deren laadde was tot en met februari 1970 170 en zij laadden 148.673 ton goederen in de overeenkomstige pe riode van 1969. In de drie Terneuzense sluizen wer den voorts tot en met februari van dit jaar 9.530 binnenvaartschepen met 5.508.107 ton laadvermogen geschut tegen 11.138 schepen met 6.250.818 ton laadvermogen in de eerste twee maanden van 1969, In de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone werden tot en met februari 639 binnenvaartsche pen gelost. Het aantal geloste ton goederen bedroeg 477.584, tegen 872 schepen en 508.865 ton in dezelfde pe riode van 1969. Het aantal binnenvaartschepen dat in de kanaalzone goederen laadde was 954 tegen 1.328 in de eerste twee maanden van 1969. In januari en fe bruari van dit jaar bedroeg het aan tal geladen tonnen 482.220 tegen 714.973 in 1969- (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) AXEL Als er een record be stond in het houden van korte raadsvergaderingen, dan zou Axel gisteravond het record on getwijfeld hebben gebroken. In 12 minuten werden de 10 agendapunten afgewerkt en daar van zijn dan nog vijf minuten bij inbegrepen voor het onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden. Alle nieuwgekozen raadsleden werden aangenomen. Goedge keurd werden verder een voor. stel om akkoord te gaan met de wijziging van de bezoldigings regeling voor gemeentesecreta rissen in Zeeland 1965, een voor stel om akkoord te gaan met de wijziging van de bezoldigings regeling voor gemeente-ontvan gers van 1965 en een voorstel tot vaststelling van de exploita tievergoeding van de bijzondere lagere school over het jaar 1968, met verrekening van het ont vangen voorschot en vaststelling van de vergoeding van het vak onderwijs over het jaar 1968. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Het mosseldorp bij uitstek Philippine heeft er weer een mosseirestauranl bij. Diimaal een voor. de lekkerbekken onder de grage eters van dit zeebanket. Auberge des Moules is de naam van het etablisse ment aan de Visserslaan en grenst aan het bekende mosselrestaurant Wis- kerke .waarmee nauwe banden be staan. De mosselherberg is als aan vulling bedoeld voor de bezoekers aan Philippine die op een wat spe cialistische wijze van de mosselen willen genieten. Gastheer en gastvrouw zijn de heer en mevrouw Tlelbman-Wiskerke. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De contactcommis sie van de West Zeeuwsch-Vlaamse VVV's zal woensdag 25 maart om 8 uur 's avonds bijeenkomen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Op de agenda staat onder meer het opstel len van een voordracht in verband met het periodiek aftreden van het lid en plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de Zeeuwse VVV, namens het district West- Zeeuwsch-Vlaanderen, resp. de he ren A. van Beijsterveld (Sluis) en J. M. Paridaen (Aardenburg). Beiden zijn herkiesbaar. Aan de orde komt ook doe samenwerking tussen de VVV's van Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Er is een informeel gesprek ge weest tussen de besturen van de con tactcommissies vam Oost en West over het zoeken naar samenwerkings vormen. I,n deze vergadering zal daarvan verslag worden gedaan. In de tweede helft van april zal de contactcommissie de nieuwe struc tuurnota van de Zeeuwsche VW, die binnenkort verschijnt, behandelen. Deze nota zal op 22 mei door de pro vinciale VW aan de algemene voorjaarsvergadering ter goedkeu ring worden voorgelegd. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Door b. en w. van Oostburg is de bouw van een sport hal met overdekt instructiebad aan besteed. Voor het bouwkundig ge deelte waren twee inschrijvers de firma L. J. Krieckaert uit Hengst dijk met f 1.052.000 en het aanne mingsbedrijf Leenhouts in Sluis met f 1.098.000. De opgegeven bouw sommen zijn exxclusief b.t.w. (Van onze correspondent) HULST Door de schutterssociëteiten te Graauw, St. Jansteen, Hulst, Clinge, Nieuw-Namen en Kloosterzande werden de schietingen op de staande wip, in onderling overleg, geregeld en als volgt vastgesteld GRAAUW 11 en 19 april, 18 mei, 20, 21 en 22 juni (kermis), 26 juli, 5 augustus, 8 augustus (24-tallen), 22 augustus, 19 september (kalkoenschieting) 27 september, 21 oktober (hazenschieting). KLOOSTERZANDE 22 maart, 18 en 26 april, 23 mei (districtskampioenschappen), 24 mei, 13 juni, 14 juni (finale kampioenschappen), 4, 5 en 6 juli (kermis) 1 augustus, 15, 16 en 17 augustus (kermis), 20 september, 17 oktober (wildschieting). CLINGE 29 maart, 3 mei en 31 mei, 19, 20 en 21 juli (kermis), 9 augustus, 18 oktober (wildschieting). SINT-JANSTEEN 30 maart, 2 en 7 mei, 7 juni, 27, 28 en 29 juni (kermis), 31 augustus (vakantieschieting), 29 en 30 augustus (Wilhelminaschietingen), 12 september, 11 oktober (wildschieting), 24 oktober (hazenschieting). NIEUW-NAMEN 5 april, 17 mei, 12 juli, 23 augustus, 13, 14 en 15 september (kermis), 25 oktober (hazenschieting). HULST 9, 10 en 11 mei (kermis), 2 augustus (vakantieschieting), 6 september, 26 september (kalkoenschieting), 3, 4 en 5 oktober (kermis), 31 ok tober (hazenschieting). Beginurenmaart, april, augustus en september half drie, andere maanden om 3 uur. (Van onze correspondent) UTRECHT Inwoners van veer- tin gemeenten in Nederland gaan mor- morgen stemmen met een stemma chine. De gemeente Asperen, Ber- licum, Eist, Groenlo, Klaaswaal en Renswoude zullen er geheel gebruik van maken; de gemeenten Alphen aan de Rijn, Dordrecht, Gilze-Rijen, Krimpen a/d IJssel, Leiderdorp, Op- sterland, Steenwijk en Uden slechts gedeeltelijk. Zo'n 40.000 kiezers hoe ven daarvoor geen potlood meer ter hand te nemen, maar simpeltjes weg op een paar knoppen te drukken om de man van hun keuze wat naar boven te drukken. Eeerder zijn proeven genomen in de Zeeuwse gemeenten Kapelle en Terneuzen. Eerder ook zijn onder andere in Wassenaar proeven geno men met een Amerikaanse stern- machine. Deze proeven heb ben niet voldaan. De minister heeft nu zijn goedkeuring gehecht aan deze machine van Nederlands fabrikaat. De gemeenten moeten hem echter wel zelf kopen en dat gaat zo'n 8000 gulden kosten. Toepassing in heel Nederland zal waarschijnlijk pas in de jaren '74 tot '78 plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) HOEK In de school aan de Knol in Hoek werd dezer dagen een ouderavond gehouden. Uit het jaar verslag van secretaris W. Pijpelink bleek dat de school in 1969 centrale verwarming kreeg en dat het han- denarbeiidlobaal grondig is opge knapt. Vrijwilligers uit de oudervereni ging namen het schilderwerk voor hun rekening. De heer Boot, hoofd der school, gaf een toelichting op de onderwijsvernieuwing. De Knol- school is bezig door de aanschaf van nieuwe leermethodes „bij de tijd" te komen. Het is de bedoeling dat zittenblijvers „uit de tijd" zul len zijn. De laatste twee jaar zijn alle leerlingen in een hogere klas gekomen. Na de pauze werden va ders en moeders met handenarbeid bezig gehouden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Langs de Otheen se Kreek in Terneuzen krijgt het hier geplande recreatiegebied steeds meer vorm. Nadat vorig jaar de beplanting is aangebracht, is men thans begon nen met de aanleg van wandelpaden. Deze paden zijn van asfalt met een deklaag van fijn grint. In een verdere fase van het recreatieplan zal het ge deelte ten zuiden van Hof Zeldenrust worden aangevat. Het tijdstip waar op dat zal gebeuren hangt af van het afkomen van de nodige subsidiegel den. In de loop van dit jaar hoopt men te kunnen beginnen aan de op stallen voor de kinderboerderij in het noordelijk deel van het recreatieplan Otheense Kreek. Het meesterstuk van Rolex, gedragen door vele grote persoonlijkheden over de hele wereld. Een officiële chronometer met automatische opwinding door Rolex Perpetual rotor mechanisme. Gegarandeerd waterdicht tot op 50 meter door Oyster kast met Twinlook opwindknop. Duidelijke datumaanwijzing door ingenieuze Cyclops lens. ROLEX DATEJUST vanaf 635,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Lijnbaan 92 - Oostzeedijk 155-157 Tel. 1166 70 Rotterdam Gereformeerde kerken Bedankt voor Aalten en voor Doe- tinchem J. C. van Egmond te 's-Gra- venzand'e, voorheen te Tholen. Aan genomen naar Willemstad (Curagao) J. Helderman te Domburg. Christ. Geref. kerken Beroepen te Papendrecht J. Weste rink te Kerkwerve. Geref. Gemeenten Bedankt voor Goudswaard A. Hoo- gerland te Werkendam. Films ANTWERPEN Astra: Parachutist tegen wil en dank a.l. Astrid: Onze do-kter is de beste a.l. Monty: Oliver 14 jaar Ambassades: De verdoemden 18 j. Capitole: In de greep van de angst 18 jaar t Kinox: Arenden vallen aan 18 jaar Metro: Inspecteur Sterling 18 jaar Odeon: Min om Benjamin 18 jaar Quellin: De elan der Sicilianen 18 j. Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricon 18 jaar GENT Capitole: De grootste hold up 14 j. Metro: Leven en minnen 14 jaar Century: Met vijf naar de hel 18 j. Majestic: Een leeuw in de winter 18 jaar Plaza: John en Mary 18 jaar Rex: Het oog van de duivel 18 j. ST.-NIKLAAS Select: Hibematus a.l. Renova: Vol gas 14 jaar Century: Aprilgekken 18 jaar Scala: De kardinaal 18 jaar Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Schouwburg 10.30 uur „Intro-programma modem toneel" door Toneelwerkgroep Proloog. Jeugdvoorstellingen voor het voort gezet onderwijs. ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 12.45 13.15 uur Lunchconcert Dora Mimt- cheva (violoncel) en Elizabeth van Malde (piano). De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Vara-Omroeporkest o.l.v. Anatole Fistoutard m.m.v. Michèle Campa- neila (piano). Schouwburg 20.15 uur „De Huisbewaarder" van Harold Pinter door het Nieuw Rotterdams Toneel. Diversen 's-IIEERENHOEK Jeugdhoeve 19.30 uur Bijeenkomst NKV Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 In Middelburg. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B Kitaj (t.m. 8 april). Christiaan de Moor (70 jaar) (t.m. 22 mrt.). Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Henk Overduin, boeken, blokken en prenten (t.m 29 mrt.). Werkd. van 10-17 en zon. van 12-17 uur. Rotterd. Kunstkring, W. de With- straat 35. Giancarlo Sangregorio, sculpturen, (t.m. 11 april). Werkd. 10-17, zo-n. van 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Expositie schilderijen en tekenin gen Jan Roeland (t.m. 31 mrt.). Werk 10-17, zon. van 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roel Frankot (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. zat. van 9-18 uur, zon. van 14-18 uur. Morgen donderdag 19 maart. Bergen op Zoom: 1.40 en 14.06; Hansweert 0.43 en 13.20; Made-Drimmelen: 4.28 en 17.03: Terneuzen 0.09 en 12.47; Vlissingen 12.18; Wemoldinge: 1.30 en 13.56.

de Stem | 1970 | | pagina 5