ACTIE WAS VERGEEFS MARLIES DAMEN WORDT EERSTE KEURMEESTER(ES) stude; Balpennen en loss centen voor de ontwikkelingshul [RUIZING, éCHINEY rie r eela dr ji ijfSfe Cecil verwarmd zwembad in Kloosterzande Raad niet eens met actiegroep J. de Fouw loopt in Modeshow in Hulst; opbrengst naar Ghana K.M.C.-gebouw bestemd voor muziekschool hw geeft t een aan Vrijheid voor 55 Grieken Geen condoomautomaten langs openbare weg in Sas van Gent RAAD TERNEUZEN EDITIE VOOR ZEELAND De Vier Ambachten in Hulst houdt j aarvergadering VASTENACTIE Rijst verkopen voor Ghana BILJARTEN OOSTBURG AVG St.-Jansteen Alb. Janssens 40 jaar lid Kans op het voorkomen van misvormde baby's 22-jarige Oosterhoutse Gemeente Breda fl ULSTER jlULDE Pi Hamerstukken Rowan-Hulst won volleybaltoernooi Superbazar in St.-Kruis [aartse buien V DE STEM VAN WOENSDAG 18 MAART 1970 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Het water van het openluchtzwembad in Kloosterzande zal voorlopig nog niet worden verwarmd. Het col lege van b. en w. en het meren deel der raadsleden van de ge meente Hontenisse blijven bij hun eerder ingenomen standpunt, dat aan de aanleg van het derde sport terrein in Kloosterzande hogere prioriteit moet worden gegeven. Aan deze plannen gaf de gemeen teraad van Hontenisse op de raads vergadering van gistermiddag wel haar fiat en de voorstellen van raads lid J. Menu met betrekking tot het zwembad werden bij herhaling afge stemd. De heer Wesemaal adviseerde daarop om dan een fontein aan te leggen in Kloosterzande. De gemeenteraad zag zich met de ze kwestie andermaal geplaatst voor de moeilijke keuze van een zwembad of en derde sportterrein. Voor dat derde sportterrein kon het college van b. en w. een concept begroting van de Nederlandse Heide- mij, presenteren. De totale kosten voor aanleg worden daarin geraamd op 90.000 gulden en dat vond J. Me nu te veel. De aanleg moet namelijk bekostigd worden uit de reserve voor dorps ontwikkeling en die zal op het eind van dit jaar hooguit 85.000 gulden bedragen. Resteert een nadelig saldo van 5.000 gulden. Voor de heer Menu aanleiding om het college te attenderen op de mo gelijkheden voor het verkrijgen van subsidie. Tenslotte werd het voorstel voor de aanleg van de sportterreinen toch aangenomen, maar met de ge wijzigde redactie op het onderdeel van de kostendekking. Niet de gehele dorpsreserve zal worden aangewend voor het aanleg gen van het sportterein, slechts een gedeelte, gelijk aan het niet subsidia bele bedrag. En daarmee was ook de heer Menu akkoord. Het had heel wat voeten in aarde voordat men tenslotte tot deze be slissing kwam. De heer Colot maak te tijdens de discussie de heer Cor- jnelissen het verwijt, weinig ver trouwen te hebben in de besluiten van de andere raadsleden. „Ik neem het u hoogst kwalijk dat denkt dat we Terhole geen sportveld gunnen", aldus de heer Collot tot de heer Cornelissen. Dit laatste sloeg dan op de mening van de heer Cor nelissen, dat Kloosterzande bij de aanleg van bepaalde voorzieningen, voorgetrokken werd ten opzichte van andere dorpskernen en met name Terhole. Ook hier is de behoefte aan een sportveld groot. Tenslotte werd toch besloten om het sportterrein aan te leggen, waar bij twee leden zich onthielden van stemming. Daaronder was de heer Cornelissen, die verbolgen was over het feit dat de raad aan deze goed keuring nog niet bindend de belofte wilde koppelen, dat een sportterrein voor Terhole nog zal volgen. DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); f 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 an tel 01158-1940 (Z.-Vlaanderen} REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland A. F. Koopman (0118u-7438i Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schell (01150-4865) Wnd.-redactetrr Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W. v. Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10 Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281 Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-122 Walcheren en Zuid-Beveland C. Menu (011)0-8030) Het zwembad van Hontenisse: onderwerp van politieke touw trekkenj. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Dat de raad van Hontenisse toch besloten heeft de verwar, ming van het zwembad in Kloosterzande niet goed te keuren betekent dat de moeite die het groepje jon gelui zich heeft getroost om zoveel mogelijk handteke ningen te verzamelen ver geefs is geweest. De 800 handtekeningen van sympathisanten die J. Menu 't college van b. en w. overhandigde kon het college en de raad niet ver murwen. Zelfs de mini-demonstra tie, die hetzelfde groepje jongelui voor de aanvang van de raadsvergadering voor de ingang van het ge meentehuis had gehouden bleek geen enkel gewicht in de schaal te leggen. Bij die demonstratie wer den de gemeenteraadsle den door middel van een doornat spandoek geatten deerd op de wensen van de Kloosterzandse bevolking. De jongelui hadden van achter de beslagen ruiten van de raadszaal wel de nodige aandacht. In een stromende regen hebben ze geruime tijd op straat ge post, totdat het laatste ge meenteraadslid binnen was. Aan de heer Cornelissen ontlokte deze demonstra tieve activiteiten de op merking: „Nu ze daar bui ten staan hebben ze in ie der geval water". Wethouder P. Everaert ant woordde daarop: „Ja, maar het is niet verwarmd". Het piepjonge actiegroep- je volgde later de „debat- t m" met betrekking tot deze zaak vanaf de publie ke tribune. Zo groot was de publie ke belangstelling, dat er zelfs extra stoelen moes ten worden aangedragen. Een aantal raadsleden, zo bleek uit de discussie tij dens de vergadering scheen te twijfelen aan de waar de van de handtekeningen actie. „Zijn de mensen ook op de hoogte van de finan. ciële consequenties, die de verwarming van het zwem- had met zich mee brengt", vroeg wethouder Radema kers zich af, en verder „de aanleg van het sportterrein is een wens van de raad en die moeten we respec teren". De heer Menu had daar op een andere visie: „De mensen willen een zwem bad en dat moeten we als uitgangspunt nemen'. (Van onze correspondent) HULST De Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten" houdt dinsdag 24 maart de jaarlijkse leden vergadering in hotel De Graanbeurs te Hulst. De vergadering begint om half acht. De voornaamste punten op de agenda zijn de jaarverslagen van de kascommissie, de bibliothecaris, de conservatrice en de secretaris. Er is een bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de heren P. Brand en drs. H Meyer, die beiden herkies baar zijn Na afloop van de vergadering zal de heer J Gremmen, aan de hand van kleurendia's, een overzicht geven van „de historie van Hulst tot 1645". (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In het kader van de Vastenactie, waarvan de op brengst voor Ghana is bestemd, worden in Sas van Gent vanavond vanaf half zeven, zakjes rijst voor f 1 verkocht. Zaterdagmiddag worden door jon gelui op het Keizer Karei Plein, de Grote Markt en het Vorstplein auto's gewassen. De laatste inzameling van offer zakjes vindt plaats op woensdag 25 maart. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de tweede klas se neemt de spanning toe. J. de Fouw zag kans door een overwin ning op A. Aalbregtse dichter bij de top te komen. Verdere uitsla gen: A. Aalbregtse - Boerjan 57-33, A. de Wmdt - A. Aalbregtse 72-29. In „L'Ambassadeur" toonde M. Berthou zich veruit de sterkste te gen A. van Dale. Overige uitslagen: A. de Bart - A. v. Dale 8-35, A. de Bart - J. Beerens 15-12, A. v. Haelst - P. Pijfferoen 10-5, G. Boon man - J. Kolijn 19-22, C. Boonman - J. Kolijn 16-9, L. Boonman - C. Boonman 23-27. Bij de biljartvereni ging „St.-Eloy" klopte J. de Millia- no P. van Damme met 42-31. Ove rige uitslagen: G. Hinneman - J. v. Hauwe 20-15, C. de Witte - R. Dhae- nens 104-40. THENE (A.F.P.) Het Griekse ministerie van openbare orde heeft gisteren meegedeeld dat 55 commu nistische gedeporteerden in vrijheid zijn gesteld. Aangenomen wordt dat het merendeel van het op de Griekse eilanden was geïnterneerd. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Op de leden vergadering van het A.V.G. werd het bestuurslid Alb. Janssens gehul digd vuor het 40-jarig lidmaatschap van het N.K.V. Door het hoofdbe stuurslid van het A.V.G., de heer Kenter, werd hij geprezen om zijn eenvoud en betrouwbaarheid. Hij reikte hem het gouden N.K.V.-insig- ne uit. Do voorzitter van de afde ling, de heer A. Pieters, noemde de jubilaris een goed bestuurslid en overhandigde hem een rookstan- daard en een kist sigaren. De echt genote van de heer Janssens ont ving bloemen. LONDEN (Reuter) Wanneer het gevaar dreigt dat een baby misvormd geboren wordt, is het waarschijnlijk binnenkort mogelijk dat hij uit de baarmoeder genomen wordt, geope reerd en dan weer teruggeplaatst. Dit is de mening van dr. Allan Weingold, hoogleraar in de obstetrie en gynae cologie in New York. Het zou ook mogelijk zijn de baby's in de baarjnoeder medicijnen toe te dienen. Hij meende dat ondanks de mogelijkheden, die de huidige stand van de technologie biedt, de baar moeder nog steeds de beste omge ving voor het embryo is. De beste oplossing zou zijn als we de baby na de behandeling in de baarmoeder terug kunnen brengen, aldus Wein gold. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Op 8 april heeft Nederland zijn eerste vrouwe lijke „Keurmeester van Vee en Vlees". Dit is de mening van drs. M. J. M. Driessen, directeur van het openbaar slachthuis te Breda. De betrokkene, de 22- jarige Marlies Damen uit Oos terhout, is iets minder positief, maar ziet toch het op die datum in Haarlem te houden examen met vertrouwen tegemoet. Marlies Damen is de eerste vrou welijke cursist, die de opleiding voor keurmeester volgt. „En met veel interesse", aldus dhr. Dries sen, de cursusleider. Hoe komt een meisje ertoe om een tot nu toe toch specifiek man nelijk beroep te kiezen? Vee en vlees zijn haar niet vreemd. Zij is een van de zes doch ters vam de familie Damen, die in Oosterhout een slagerij exploiteert. Zes jaar heeft Marlies thuis in de zaak geholpen- Via het Slagersvak- diploma had zij zich de nodige ken nis verworven. Tijdens de opleiding voor dit diploma werd zij opge merkt door de heer Driessen. „Ik zag dat zij de lessen met bijzonder veel interesse volgde en ik moedig de haar aan na het behalen van dat diploma voor keurmeesters een vereiste) door te gaan voor keur meester", aldus de heer Driessen. „Bovendien" zo vervolgt hij, „in deze tijd van Dolle Mina's zie ik niet in, waarom een vrouw geen keurmeester zou kunnen worden". „Het is wel een kluif, die cur sus", zegt mejuffrouw Damen. „De opleiding duur drie en een halve maand, dagelijks van 8.30 tot 17.00 uur. Afwisselend worden praktijk en theorie gegeven". De theorielessen worden gegeven door drs. Driessen, cursusleider, en de ouddirecteur van het slachthuis, de heer A. Berkemeyer. Voor laatstgenoemde is het leuk, dat zijn laatste (21e) cursus een vrouwelij ke keurmeester gaat afleveren. Wat houdt de opleiding zoal in? „Wel", zegt mejuffrouw Damen, „anatomie, ziektenleer, bacteriolo gie, bedrijfshygiëne en wetsken- nis". Hoewel elk onderdeel op zich belangrijk is, springt de ziekten leer eruit. „Want", zegt de heer Driessen. „het onderkennen van ziekten is belangrijk. Elk dier, dat geslacht wordt, ondergaat tweemaal een intensieve keuring door de keurmeesters. Eenmaal voor en eenmaal na het slachten. Hierbij wordt elk onderdeel nauwgezet on derzocht, vooral de organen en met name de lymfeklieren, die belang rijke aanwijzingen voor een eventu ele ziekte bij het geslachte dier kun nen bevatten". Hoe ervaart mejuffrouw Damen de sfeer in zo'n typische mannen gemeenschap als een slachthuis? „De sfeer is enorm goed. Het is, vaktechnisch gesproken, heel pret tig werken in dit hypermoderne slachthuis. Door de manne- ben ik hier als gelijke opgenomen". Voor al veel waardering heeft zij voor de keurmeesters van het slachthuis die de cursisten met raad en daad tijdens de praktijkuren bijstaan. Wat gaat zij met het diploma doen, als zij geslaagd is? „De mogelijkheden zijn legio. Er bestaat veel vraag naar keurmees ters", aldus mejuffrouw Damen. „Ik kan dus als keurmeester gaan werken bij diverse gemeenten. Ik kan ook opzichter worden bij de veeartsenijkundige dienst van de provincie". Op de vraag wat dit inhoudt zegt de heer Driessen: „Wering .an be smettelijke ziekten onder he'. vee. Toezicht bij im- en export van vlees en vee". Ook kan mejuffrouw Damen, als zij dit wil, doorstuderen voop vlees- keuringslaborante. Hoewel het keurmeestersdiploma geen vereiste is, worden de laboranten bij voor keur uit deze kringen gerecruteerd. „Ik denk er echt aan als keur- keur uit deze kringen gerekruteerd, had ik deze opleiding niet behoe ven te volgen", zegt zij. Even later geeft ze toe toch wel met de gedach te te spelen later nog eens de labo- rantenopleiding te volgen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas mogen geen condoomautomaten aan de bui tenmuren van drogisterijen of apo theken worden geplaatst. Dit besluit nam de raad van Sas van Gent dinsdagavond ondanks een andersluidend voorstel van de heer J. M. S. de Meijer (Gemeentebelan gen). Deze wilde juist wèl dat de inwoners van zijn gemeente anti- conceptionele middelen in het open baar konden kopen. Hij was erop tegen dat dit straks alleen in horeca bedrijven mogelijk is. De heer De Meijer diende daarom een voorstel in om een wijziging aan te brengen in de algemene politie verordening naar zijn opvatting. Daarmee ging hij verder dan het voorstel van het college van b. en w. dat voorstelde alleen in horecabedrij ven automaten goed te keuren. Het voorstel van de heer De Meijer werd met acht stemmen tegen drie verworpen. De tegenstemmers vonden het niet gepast nu al op za ken, die misschien over vijf jaar wel kunnen, vooruit te lopen. Na enige discussie over het ver huren van het sportcomplex aan de St.-Albertdijk, dat op 1 april gereed zal zijn, aan de sport- en ontspan ningsvereniging Corn Boys, gingen de raadsleden met het voorstel ak koord. De vereniging, tot nu toe de enige huurder van het complex, zal indien gegadigden zich aanmelden, het terrein met anderen moeten de len. Daarna moet de vereniging ƒ700 aan huur betalen. De rioolbelasting in Sas is nog steeds de wereld niet uit. Twistpunt is ook nu nog de dubbelbetaling aan respectievelijk Provinciale Water staat en de gemeente. B. en w. heb ben dan ook op aandringen van de raad besloten de materie opnieuw te bekijken. De extra subsidie van 40.000,- voor het cultureel centrum werd zonder enige moeite aanvaard. De totale subsidie voor het centrum is nu gekomen op een bedrag van 240.000,—. In de officiële bekendmaking van de gemeente Breda van 13 1970 betreffende registratie naam/aanduiding politieke groeperih voor de komende verkiezing van de Gemeenteraad is een stom zetfout geslopen. Onder nummer 12 .Democraten 2000' is ten onrechte de naam „VeraaJ vermeld. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK Het Neder- landse aluminiuincomité in Am- (Van onze correspondent) AXEL Met de verkoop van duizend balpennen en het sparen van losse centen en statiegeld, hebben de leerlingen van de chris telijke lagere technische scholen in Axel, de afgelopen weken een bedrag van ruim f. 1100 bijeenge bracht voor drie ontwikkelings projecten in Indonesië, Brazilië wikk esolac ed rn- vo rh otgtrniib en Rwanda. De actie werd in het kader van een landelijke actie ge houden onder het motto: „Toon je hart". Initiatiefnemers van deze ge slaagde actie zijn de gezamenlijke christelijke beroepsscholen in Ne derland geweest. De oproep tot medewerking aan deze activitei ten heeft in Axel meteen gehoor gekregen. De afgelopen weken is is door nagenoeg alle leerlingen onder leiding van de afzonderlijke klasseleraren en onder supervisie van de heer G. T. Zegers enthou siast gewerkt. Een gedeelte van de opbrengst was zelfs afkomstig van do verkoop van creatieve produkten van eigen leerlingen. Het is niet zeker dat de l.t.s.-leerlingen na verkoop duizend balpennen nog een schi, stift kunnen zién, om nog uaati zwijgen van de lege flessen. H, bij de organisators heeft prestatie nogal wat bewonder gewekt. Met het bijeengebra geld zal weer een klein onderd#- tje van de drie ontwikkeling! jecten kunnen worden verwei lijkt In Indonesië moet een roepsschool komen en in Br: en Rwanda is grote behot aan huishoudscholen. Voor verwezenlijking van beide proj# ten is een flink kapitaal nodig Overigens kennen de gen op de l.t.s. van Axel het kli] pen van de zweep op dit gel wel. Eerder hebben zij met tri succes al meer van dergelijke tiviteiten ontplooid. De intentj van deze jongste actie zo zeer het streefbedrag mets ouders gekregen geld te vergu maar om het door eigen inzeil krijgen. In die doelstelling zijnd leerlingen, blijkens de enthoua te reacties van de actieleidsj goed geslaagd. derdani heeft zich uitgesproken te- n de voorgenomen Péchincy-ves- fjtjng in het Sloegebied. De argu menten daarvoor zijn de vrees voor 'rdere milieuverontreiniging in Zeeland en de mening dat het bauxietleverende Suriname zelf recht heeft op vestiging binnen de landsgrenzen van verwerkende in dustrieën. Het belangrijkste deel van de grondstof voor de aluminum- roduktie is afkomstig uit Suriname Jnaar wordt buiten de landsgrenzen verwerkt. Ook de grote winsjen van de alu- uiiniumconcerns vloeien naar het I buitenland af. Het comité dat onder [meer °P initiatief van een aantal ISurinaamse studenten in het ïeven Ijs «eroepen, heeft berekend, dat de ■opbrengst van de aluminiumproduk- |tie van één jaar reeds voldoende Izou zijn, om Suriname uit het eco- Inomische slop te halen. Bovendien Izou het belangrijk zijn, in verband |met het doorbreken van de mono- HULST Een uitverkocht „huis" en daarmee een, opbrengst van ruim 500 gulden was het resultaat van een modeshow, die dinsdagavond door leerlingen van klas 3Ms. van het St.- Janseniuslyceujn in Hulst in het schoolgebouw is gehouden. Het initia. tief van de leerlingen is een mode- gebeuren van formaat geworden, dankzij de medewerking van een aan tal modezaken en boetieken in het land van Hulst. De gisteravond geshowde creaties varieerden nogal in stijl en kwali teit, de overhand had toch wel de maxi, incidenteel afgewisseld met aardige mini-werkjes. Om de mode show voor alle categoriën van de leerlingen aantrekkelijk te maken, werden ook creaties voor heren ge showd, zij het in veel minder mate, dan voor de dames. De geslaagde modeshow werd in geleid door reetor P. J. Boeren, die zijn waardering voor dit initiatief niet onder stoelen of in dit geval banken stak en bovendien een toe lichting gaf op de bedoeling. De opbrengst komt namelijk ten goe de aan de ontwikkelingshulp in Gha na. De show werd muzikaal afgewis seld met een spontaan optreden van het zangduo Annelies de Brouwer en Ans Busch. Ze vertolkten een aantal bekende songs. Als lady-speakers traden op Bea van Maasakker en Ma- rie-Therèse de Krijger. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. ïolthoff heeft tijdens de laatste aadsvergadering zijn waarde- jng uitgesproken over het feit at de rijkspolitie van Hulst de (gelopen dagen een aantal dief- tfilen heeft weten op te lossen, (aaronder die in het stadhuis. Hij maakte het korps dit com- lliment aan het einde van de aatste werkvergadering. Het ioor de plaatselijke politie ver- ichte werk omschreef de bur gmeester als „snel en doeltref- End". (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteravond heeft de raad van de gemeente Terneuzen ruim een uur in besloten vergadering van gedachten gewisseld over het voorstel tot huur van het perceel Leeuwenlaan 31 (het gebouw van het Katholiek Maatschappelijk Centrum). Na afloop deelde de voorzitter, bur gemeester J. C. Aschoff mede dat be sloten was dit gebouw te huren voor de Temeuzense muziekschool. In de rondvraag vroeg de heer R. Hol (PvdA) de aandacht van het ge meentebestuur voor de rattenoverlast, die de bewoners in de omgeving van de Bosjesweg in Sluiskil op het ogen blik ondervinden. De heer Van Breda Vriesman zei zeer veel waardering te hebben voor het optreden van de brandweer toen een dag of tien geleden in een wo ning een gasontploffing plaats had en twee mensen ernstig werden ge wond. Hij vroeg voorts de mogelijk heid te onderzoeken om in de meter kast van iedere woning een schema met de toevoerleidingen van water, gas enz. te doen plaatsen. De overige twaalf agendapunten waren, op een enkele uitzondering na, hamerstukken. Bij het voorstel tot verkoop van een perceel grond (ongeveer 1600 m2 a 115,aan het Algemeen Zieken fonds voor Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen, in het plan „Java", zei de heer Huijbrecht (PvdA) hieraan wel zijn goedkeuring te willen hechten, maar verzocht tevens er voor te wil len waken dat dit plan niet in .klei ne stukken' wordt verkocht. Hjj wilde bovendien wel een afgerond plan zien Wethouder De Vos van openbare werken moest hierop tot zijn spijt mededelen dat dit plan nog niet ge reed is, ofschoon hij wel kon ver zekeren dat er voortdurend aan wordt gewerkt. „Niet alleen de stedebouw- kundige, ook een werkgroep is daar mee bezig, omdat het plan „Java" in het geheel dient te passen". De heer Ramondt (CHU) en woord voerder voor de christelijke partijen, zei te menen dat bedoeld plan niet alleen financieel „goed moet zitten" zoals de wethouder van openbare werken even tevoren had verzekerd, maar dat het ook in het volledige plan van Terneuzen dient te passen. Mevrouw Doppegieter-Tiei en de heren Dieleman.en Huijbrecht onder zochten de geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden. De voorstellen tot verkoop van grond in het exploitatieplan „Sluis kil" aan de woningbouwvereniging „Terneuzen" voor de bouw van 40 woningen, 8 bejaardenwoningen en 16 boxen voor een totaalprijs van 196.800,en aan enkele particu lieren werden goedgekeurd, evenals de voorstellen tot het verlenen van voorschotten op de gemeentelijke vergoeding aan diverse scholen Ook het voorstel tot het verlenen van medewerking aan de stichting katholiek schoolbestuur voor de aan schaf van een radio-geluidsinstallatie werd goedgekeurd. (Van onze correspondent) HULST De Rowanafdeling 89 uit Hulst heeft de eerste prijs be haald op het jaarlijkse volleybaltoer nooi van de Zeeuwse Rowanafdelin- gen dat dit jaar gehouden werd in Hoek. Aanvoerder Jos van Hove ontving uit handen van de gewestelijke com missaris een beker. (Van een onzer verslage'® ST.-KRUIS Het Bazar concern heeft bij de gemeente St.-Kruis zijn ve« „super bazar center" geopeij De nieuwe gigantische suf" beslaat een oppervlakte van kante meter. De investenni belopen 135 miljoen fran*\. bedrijf zijn ongeveer 200 leden werkzaam. Het winkelc™ dat aan de Maalsesteenweg 1 bouwd, omvat een bazar van een supermart van 1430 mZie tant met 250 zitplaatsen, een benzinestation, een plan' wasserij en drogerij, een p3" schap en een parkeerterrein; auto's, waarvan 340 op het het gebouw een plaats kun» den. De n.v. GB-bedrijven va' werk aan 11.000 mensen. neI bereikte vorig jaar een ruim elf miljard frank, hetjjjy, toename betekent van 35 pre™ opzichte van 1968. In tegenwoordigheid van genodigden, onder wie de van West-Vlaanderen en ver»' burgemeesters, verrichtte M. Cauwe, voorzitter van der bestuur van de GB-bedrijven J ningsplechtigheid. Het nieuw bazar center is vandaag voer bliek opengesteld. „J Het winkelcentrum is j gen van 9 uur 's morgen W 's avonds open. (Van een onzer verslaggevers) IERNEUZEN In Terneuzen is a er nog steeds niet achter wat oorzaak is van de doordringende nk die Terneuzen maandag in een ade reuk zette. Hoewel van de zij van Dow Chemical in' eerste in- otie werd verklaard dat de kwa- ke lucht niet door dit fabriekscom- ix was verspreid, is men daar een 'Wgezet onderzoek begonnen naar wogelijke oorzaak van de lucht- ontreiniging. "3 Dow is men overigens van me- dat gezien de windrichting het 'niets anders kan dan dat de 'ah]ke geuren van een der Dow- tallaties afkomstig waren, oor de Dow-directie is de stank- ■spreiding aanleiding om binnen Isni over te~ ga£m tot liet Kellen van meetapparaten tussen j> fabrieksterrein en de stad Ter- Kn' ^eze apparatuur moet de ntuele verontreiniging van de ."'registreren, zo werd ons mee- S door de heer C. Kuyl, admi- atief-directeur van Dow Chemi- ■«eaerland in Terneuzen. ZI O i'i V( se al zij zij ki br ze: „d hy de ^uitzichten r donderdag i'Ujdag, B-'«d d°01' «P 18,00 uur* f* buien ^narh»Uren ovei'dag onder en in normal" het algemeen iets bo" PddeMVooruatzlc'rlten 'n cijfers ge- iVoor NT Nederland, tot s. .derdag: aantal uren zon: aven 1 min--temp.: 0 tot 3 graden taden jaal( max.-temp.: I tot 5 V °a.der normaal; kans op een I Procent??,® van minstens 12 uur: ."haal- ün ans °P een geheel droog [Voor v?--5rocent- ft 7; mj ydag: aantal uren zon: 2 •l8al tot i p" uan ongeveer nor- .'ax.-tetna fraden boven normaal; Ptuaal- k tot 5 graden onder van °P een droge perio- on pSf s 12 uur: 30 procent; oeent. geheel droog etmaal: 50

de Stem | 1970 | | pagina 2