Met Pasen met dertig man naar Bath RAPIDE TRIP NAAR ENGELAND Zware Luctor Nieuwdorp-elftal krijgt het moeilijk opgave voor bij Tjoba II SCHELDESPORT GUNSTIGE DAG Standaard bijna zeker van titel Zeelandia vreest team Philippine ZES Rir Optreden De laagste contributie PEPELS 2e Groot toernooi volleybal van Bedrijfsbond TEGEN MIDDELBURG tijdelijk hele literfles Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Royal Club Tonic depittige tonic Te duur Internationaal Gastvrijheid Secret Voetbal VAN HIMST: PRODUCTIEF HATTRICK DROEVIG de beste hekken komen uit Best" 16 DE STEM VAN WOENSDAG 18 MAART 1970 (Van onze sportmedewerker) HULST De mixed-hockeyclub Rapide uit Hulst, die op 2 novem ber 1942 van de grond kwam en daarom tot na de oorlogsjaren moest wachten namelijk tot april 1945 om Koninklijke goedkeuring te verkrijgen, behoort momenteel tot een van de toonaangevende clubs uit Zeeland en de Westhoek van Brabant. De ploeg uit Hulst komt momenteel uit in de derde klas zuid, waarin een middenmootplaats wordt bezet. Samen met Olympia uit Terneuzen is Rapide de enige derde klasser van Zeeland en West-Brabant. De clubs uit Goes, Middelburg, Ber gen op Zoom en Roosendaal komen in lagere afdelingen uit. contact, nu met Bath, een plaats met een inwonersaantal van onge veer 80.000, dat gelegen is op 168 kilometer van Londen. Het is een van de oudste en beroemdste En gelse badsteden, waarvan secreta ris Jaap Stolte van Rapide zegt, dat er „de Vlamingen van Enge land" wonen, welke uitdrukking hij ontleent aan de grote gastvrijheid, die er van de bevolking van die stad uitgaat. Rob Zaman, Jaap Scholte en Ronald Zaman (v.l.n.r.), respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester van de Hulster hockey vereniging Rapid, die met Pasen een trip naar de Engelse plaats Bath maakt. Rapide beschikt over vijf teams: een d-imes-, drie heren- en een jon gens-juniorenteam. Trainen is niet verplicht. Wie wil kan op vrijdag avond in sporthal Den Dullaert te recht voor het beoefenen vam zaal hockey of kan op zaterdagmiddag op een van de velden van het gemeen telijk sportpark aan zijn conditie schaven. Het feit dat trainen niet verplicht is en men er toch telkens in slaagt een vooraanstaande rol te spelen in de Zeeuwse- en Westbra bantse hockeywereld, zou kunnen in houden, dat Rapide over goede spe lers beschikt, die, mits een goede training, zeker hun woordje zouden kunnen meespreken in de landelijke tweede klas. Secretaris Jaap Stolte daarover: „Voor het aantrekken van een trai ner beschikken wij niet over de no dige financiën. Het is zelfs een uni cum voor Hulst, dat wij het hoofd boven waler weten te houden, aange zien wij voor enorme reiskosten staan. Wat denk je dat ons zo'n trip naar het Brabantse Schijndel kost. Onze contributie is laag. Landelijk bekeken is hockey een sport waarvoor de laagste contributie wordt geheven. Ik vind het dan ook waanzin dat sommige beweren dat hockey een elitesport zou zijn. Mocht dat dan toch zo zijn, dan vormt Ra pide daar een uitzondering op. Onze club bestaat uit louter vrienden, die zuiver spelen voor hun plezier, zodat ik bijna zou durven spreken van een familieclub". Stolte verder: „Hockey is ook geen gevaarlijke sport zoals men wel eens hoort zeggen. Ik durf zelfs te bewe ren dat het een veilige sport is, waar bij het aantal ongelukken heel wat minder is dan bijvoorbeeld bij voet ballen het geval is. De hockeysport steunt immers op strenge spelregels, bovendien wordt elke wedstrijd dioor twee scheidsrechters geleid". Naast de belangrijke rol, die Rapi de Hulst in al die jaren in de districtshockeywereld reeds heeft vervuld, mag deze club er zich op beroemen een meester te zijn in het organiseren van internationale toer nooien Bijzondere bekendheid kreeg de laatste jaren het jaarlijkse terugke rend Reinaerttoernooi, waarbij clubs met reputatie als Düren (Duitsland), Douai (Frankrijk) en Dragons (Bel gië) om er slechts enkele te noe men, het toernooi tot een sportevene ment van de eerste orde maakten. Voorzitter Rob Zaman: „We zijn begonnen met internationale contac ten te leggen omdat we van mening waren dat tegen ploegen uit de om geving altijd nog kan gespeeld wor den. Het kost ons alleen een feest avond en verdere kosten zijn er prak tisch niet aan zo'n internationaal toernooi verbonden. De buitenlandse gasten moeten zelf de kosten van hotelverblijf betalen. Desondanks ko men ze toch graag naar Hulst". Penningmeester Ronald Zaman valt zijn broer bij: „Ja, we moeten zelfs selecteren, zoveel aanbod krijgen we elk jaar voor het Reinaerttoernooi". Het hoogtepunt, wat betreft de in ternationale contacten, vindt echter voor de leden van Rapide sinds enke le jaren met de paasdagen plaats. Sedert men met Pasen 1967 onver wachts relaties aanknoopte met een van de twee hockeyclubs, die de Engelse stad Bath rijk is, (de andere club uit Bath onderhoudt contacten met de hockeyclub Alkmaar) valt dit contact eigenlijk niet meer weg te denken. Eigenlijk heeft Rapide dit contact met de Engelsen te danken aan be stuurslid Chris de Vries van de Mid delburgse hockeyclub MMHC. Hij immers belde met Pasen 1967 de gebroeders Zaman uit Hulst op en vroeg hen of Rapide Hulst de Engelse gasten, die op dat moment in de Belgische kustplaats Blanken- berge vertoefden, niet een dag be zig konden houden, omdat de Mid delburgse club er op dat moment niet direct raad mee wist. „Laat ze maar komen", antwoord de de oudste van de gebroeders Zaman. Dat betekende dan meteen de stap tot een nieuw internationaal Het Engeland-comité, dat Rapide in het leven heeft geroepen en dat momenteel voor een belangrijk deel in handen is van de bestuursleden Rob Zaman, voorzitter, Jaap Stolte, secretaris en Ronald Zaman, pen ningmeester, heeft van het Neder lands-comité, dat men in Bath voor het onderhouden van het contact met de Reinaertstede aldaar heeft opgericht, reeds een uitvoerig schrij ven ontvangen, dat Rapide „knalda- gen'te wachten staan, ad rept men in dit schrijven niet over het programma. Dit is „secret". Het enige wat Rapide weet is, dat ook het sportieve vlak niet zal worden vergeten en dat er drie wedstrijden moeten worden gespeeld. Rapide maakt met meer dan 30 personen de trip naar Bath, die van zater dagmorgen 28 maart tot maandag avond 30 maart zal duren. (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de baard van de pijn Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of Irritatie van de buld te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreektZorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. (Van onze sportredactie) RET1E De Limburgse eerste jaarsprof Chris Pepels, die voor Wil lem H rijdt, is tweede geworden tij dens een wedstrijd voor profs in het Belgische plaatsje Retie. Winnaar werd Staf van Roosbroek, die de 172 km aflegde in 4.05. Er waren 96 deelnemers. Leen Poort vliet werd derde, Gerrit van der Win den zevende en Cees Zoontjens 22e. (Van onze medewerer) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie gaat Luctor 1 een bijzonder moeilijk duel tegemoet nu het op bezoek gaat bij Tjoba 2. Tjo- ba 2 is altijd al een zware tegn- stander geweest voor de Terneuzena- ren. Bovendien hebben de Tjobane- zen na de winterpauze een duidelijk herstel getoond, waardoor ze wat verder uit de gevarenzone kwamen. Animo 2 zal tegen Togo wel de bes te blijken te zijn, want de Goesena- ren zijn nog lang niet aan hun oude vorm toe. Zuidwesters 1 kan tegen Blauw Wit 1 een gemakkelijke en royale overwinning behalen. Het ziet er niet naar uit dat Zuidwesters van de eerste plaats verdrongen zal worden. Vedo zou tegen Swift 3 moeten winnen om wat uit de zorgen te ko men, maar daar ziet het nog niet naar uit. Hetzelfde geldt voor Storm vogels, dat tegen Ondo aantreedt. Ondo zal na de nederlaag tegen (Van onze sportmedewerker) HULST Op zaterdag 21 maart zal door de Bedrijfsvolleybalbond uit het rayon Hulst een groot volleybal toernooi worden gehouden in sport hal Den Dullaert. Het toernooi zal om half twee beginnen en tot zeven uur duren. Aan dit toernooi wordt door twaalf damesteams en negen herenteams deelgenomen. De teams dienen twee sets te spelen, terwijl voor de finale partij drie sets zijn vastgesteld. De dames zijn in 4 poules van 3 ver deeld, terwijl de heren in drie poules van drie zijn ondergebracht. De indeling van de poules; da mes: poule 1 Mavo-A, Morres en Ly- beert, poule 2 Milock, Dageraad en Mavo-B, poule 3 KPJ-combinatie, Scholen-combinatie en St.-Liduina ziekh., poule 4 Clitex, Combo en Ma vo-C; heren: poule 5 Clemavo, CVC- A en Ambulo-B, poule 6 Ambulo-A, CVC-C en Morres, poule 7 PMC, Cli tex en Lybeert. (Van onze medewerker) TERNEUZEN De strijd om de twee promotieplaatsen in de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland blijft in teressant nu daarvoor nog steeds drie serieuze gegadigden zijn. Lei der VCK speelt een thuiswedstrijd tegen nummer voorlaatst van de ranglijst Wemeldinge. Zo op het eerste gezicht dus een gemakkelijke taak voor de Koudekerkse ploeg, maar in werkelijkheid zal het nog echt niet meevallen om de momen teel goed draaiende Wemeldinge- formatie onder de duim te honden. VCK kan enige troost putten uit de wetenschap dat ook concurrent Nieuwdorp het niet gemakkelijk zal krijgen. Deze ploeg reist na^r de hoofdstad om Middelburg partij te geven Leider Vogel van de zater dagafdeling hierover: „We zijn echt op een sportieve revanche uit, want d« dikke nederlaag, die wij in Nieuwdorp hebben geleden, zit ons niet lekker. We gaan dus ons uiterste best doen, maar ik vrees dat we het niet zullen redden. Met een gelijk spel zou ik trouwens al tevreden zijn". Voorzitter Koomen van Nieuw dorp is ook niet erg gerust. „We beseffen heel goed dat Middelburg voor ons een heel lastige tegenstan der kan zijn. Dat heeft concurrent VCK ook al ondervonden. We ver wachten dan ook felle tegenstand, maar op grond van de huidige stand op de ranglijst mogen we toh verwachten dat beide punten mee naar Nieuwdorp zullen gaan' Arnemuiden 2 is tegen het bezoe kende Bevelanders zeker niet kans loos te achten. Voor Heinkenszand, de derde promotiegegadigde, staat een niet al te lastige uitwedstrijd in en tegen 's-Heer Arendskerke te wachten. Meeuwen 2 bevindt zich in een zo hopeloze situatie dat zelfs een Mevo-nederlaag in Zoutelande hoegenaamd geen zoden meer aan de dijk zal zetten. Wolphaartsdijk ia op eigen veld waarschijnlijk te sterk voor Zeeland Sport Zuidwesters erop gebrand zijn een duidelijke overwinning te behalen, zodat het er voor „de Vogels" niet best uit ziet. In de tweede klas ste vent All Ready recht naar de eerste klas. Volharding zal daar niets aan kunnen veranderen. BKC krijgt het wat zwaarder, maar van Zuidwes ters 2 kan met een klein verschil toch gewonnen worden. Animo 3 heeft met veel geluk een kans tegen Togo 2. Swift 4 kan zich wat naar boven werken door een kleine zege op Olympia. In de derde klas A moet Atlas 2 tegen TOP niet op punten rekenen, want na de misstap van TOP de vorige week zal deze ploeg wel beter oppassen. KVL is gewaar schuwd door de overwinning van AU Ready 2 vorige week op de koploper. Het kan met de juiste in stelling de punten in eigen huis hou den. In de derde klas B gaat Blauw Wit een grote overwinning behalen op Olympia 2. De Zeeuwsch-Vlaamse derby tussen Luctor 2 en Zaamslag wordt vermoedelijk weer een Ter- neuzense zege. Bij de junioren heeft Animo tegen Togo de beste kansen, Stormvogels 1 en Swift zullen elk aar niet veel ontlopen. Blauw Wit zal niet de minste moeite hebben Stormvogels 2 op de knieën te krij gen. Tjoba krijgt aan Volharding een zware kluif, maar Tjoba is in eigen huis moeilijk te kloppen. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN De nederlaag die De Kikkers 1 in de eerste klas vol leybal (heren) te Sas van Gent leed tegen ISvG 1, mag evenals het ver lies ilat Terhole 1 moest incasseren bij Voorwaarts 1, als een verrassing worden gezien. Voorwaarts is door de overwinning op gelijke hoogte gekomen met Terhole 1, zij het dat het een wedstrijd meer gespeeld heeft. Scheldesport was de lachende derde. Mede door de 31 overwin ning op WH staat Scheldesport nu 6 punten voor op de achtervolgende teams. Het is praktisch onmogelijk geworden om de Terneuzenaren nog van het kampioenschap af te houden. De 32 zege die Voorwaarts wist te behalen op een zeer matig spe lend Terhole was verdiend. De laat ste tijd draait Terhole minder goed en daar weten ploegen zoals Voor waarts, dat er steeds beter in komt, goed van te profiteren. Slechts in de derde en vierde set wist Terhole er (ADVERTENTIE) ao- iets van te maken en kon een 20 achterstand omzetten in een gelijke 22 stand. Met winstkansen voor beide teams begon men aan de laat ste set Al spoedig bleek Voorwaarts over meer inhoud te beshikken. Het behaalde een 153 setzege en daar mee dus de winst. De geringe ruimte in de speelzaal te Sas van Gent, waar verbouwingen aan de gang zijn bleek voor de Kikkers een dusdanige handicap te zijn dat deze niet overwonnen kon worden. Ook hier waren vijf sets no dig om de winnaar aan te wijzen. Door de aanvaUen steeds op de juis te maat te lanceren kon JS v G met gering verschil een 32 zege in de wacht slepen. Scheldesport stuurde na een span nende maar niet op hoog peil staan de wedstrijd de ploeg van WH met een 1-3 nederlaag naar huis. Tot nu toe is WH er nog niet in geslaagd een winstpunt te behalen in de eer ste klas heren. Toch heeft WH in Terneuzen laten zien over goede krachte" te beschikken, hetgeen perspectief voor de toekomst biedt. Het spel van Scheldesport is de laat ste tijd iets teruggelopen, ook al om dat het met enkele zieke spelers te kampen heeft. Uitslagen: Voorwaarts 1 - Terhole 1 3—2 (15—8, 15—12, 6—15, 9—15, 15—3), ISvG 1 - Kikkers 1 3—2, Scheldesport - WH 3—1 (14—16, 15 3, 15—5 16—14). De dames van Voorwaarts kwa men niet verder dan 13 tegen een fel maar niet imponerend spelend OVC, dat met enkele goede krachten in de gelederen een verdiende zege behaalde. De afwezigheid van de aanvoerster en een der beste aan- valsterg was bij Voorwaarts goed te merken. De dames van Scheldesport had den het gemakkelijk tegen ISvG, dat het genoegen van een overwinning nog niet heeft kunnen smaken. De dames van Terhole 2 ondervonden geen zware tegenstand te Axel, waar zij met 30 wonnen. Uitslagen: Voorwaarts 1 - OVC 1—3 (13—15, 12—15, 16—14, 3—15), Scheldesport - ISvG 30 (158, 15 9, 1511), Terhole 2 - Voorwaarts 2 3—0 (152, 153, 15—6). Hoek dat in het weekend twee wedstrijden speelde, heeft de juiste cadans weer teruggevonden door zo wel ISvG 2 en Schoondijke in de tweede klas heren een nederlaag te bezorgen OVC 2 behaalde thuis een zeer gemakkelijke overwinning op Voorwaarts 2, terwijl IJVC 2 met de zelfde cijfers verloor te Aardenburg, waardoor de Kikkers 2 een goed volleybalspel te zien gaf. Ook IJVC speelde technisch goed. maar kwam juist iets tekort om een beter resul taat te behalen. Sluiskil leed een 13 nederlaag bij ISvG 2. Uitslagen: OVC 2 - Voorwaarts 2 3—0 (15—10, 15—8, 15—6), IJVC 2 - Kikkers 2 0—3 (10—15, 11—15, 13— 15), ISvG 2 - Sluiskil 3—1 (15—4, 158, 915, 1513). Schoondijke - Hoek 0—3, Hoek - ISvG 2 3—0. (Van onze correspondent) ANTWERPEN Na de geflat teerde 2—0 overwinning van Stan daard op F.C. Brugge twijfelt nie mand meer aan een hernieuwd Belgisch kampioenschap van de Luikenaars. Iedereen is er echter van overtuigd dat Standaard zon dag tegen ;ijn rechtstreekse ri vaal uit Brugge niet met glans heeft gewonnen. De Brusselse scheidsrechter Minnoy stak de Luikenaars zowel bij het eerste als tweede doelpunt een helpende hand toe. De eerste keer gebeurde dat een minuut voor de rust, toen de Zuldslaviër Galic de bal in 'n duidelijke buitenspelsituatie ont ving en scoorde. Ook de tweede treffer kwam op naam van Galix, die een straf schop benutte. De penalty was toegekend wegens een sliding van de Brugse speler Van den Dale tegen de Zuidslaviër. Veel hilariteit in het stadion verwekte een groot zwart bord waarop in witte letters stond aan gegeven: „Merci, pour les aveu- gles". Wamt ook aam de Luikse zijde was men er zondag dik van overtuigd dat een van die blinden niemand anders kon zijn dan scheidsrechter Minnoy Verrassend was de 12 over winning van Lierse op Gantoise. Die zege kwam binnen enkele mi nuten tot stand door doelpunten van respectievelijk Janssens en De Min, in de 29ste en 30ste minuut. Het laatste kwartier zagen de toe schouwers wel een onstuimig aan vallende thuisploeg, maar verder dam een tegendoelpunt van Del- mulle in de 74ste minuut kwamen de Gentenaren niet meer. Daar voor zorgde doelman Engelen van de Lierenaars, die met veel verve zijn doel stond te verdedigen. De Brusselse derby tussen Union en Anderlecht had 15.000 toe- Lothar Emmerich: winnend doelpunt. schouwers naar het Duden] gelokt- Zij zagen daar een suj eur Anderlecht, dat, liaan de competitie vordert, er sti beter inkomt. Bij Anderlecht had vooral van Himst een produktieve bui. scoorde een hattrick. Het doelpunt van Union kwam van voet van He Smec-ht. Een andere Brusselse plo Crossing Schaarbeek behaalde, zijn thuiswedstrijd tegen FC Lit een zeer kostbare 10 overvn ning, die ir. de vijftiende minu tot stand kwam, toen de Braai aan Gallindo een voorzet van Mi lants knap afrondde. De stond op een bijzonder laag j* Op het Kiel in Antwerpen moetten Beerschot en Bev< elkaar. Beveren stal er de d maar de Duitser Emmerich zorgde Beerschot de zege. scoorde het enige doelpunt. Tit minuten voor tijd had Beverei aanvoerder Rogiers een rende kans op de geli maar alleen voor de Beerschot doelman faalde hij. St.-Truiden heeft zijm aaato; zwaar teleurgesteld in de thii wedstrijd tegen het Brusselse Bi cing White. De thuisclub kwn zelfs niet tot scoren, terwijl dek zoekers driemaal de weg ui het net vonden. Bij St.-Truide ontbrak nog steeds internatii Polleunis op het appèl en dat beslist wel te merken. Voor hoofdstedelingen scoorde Haagdoorn en Dockx zorgden de hervatting voor de resti goals. Beringen toonde in Waregi weer dat het qua voetbal zeker de middenmoot van de Bel| eerste divisie behoort, maar het met het benutten van doelp» ten maar droevig gesteld is. Limburgers kregen weer de mi te kansen. Slechts een maal, na drie nuten in de tweede helft, Steensels er in voor Beringen scoren- De Limburgers beleeHi echter niet veel plezier van voorsprong want in de daaro] gende minuut maakte de thuiscl via de ex-Anderlecht-speler St man gelijk, bij welke stand bleef. AS Oostende greep in zijn thiii) wedstrijd tegen Sporting Charta de kans om twee punten rijker worden niet. Het verloor met 1; waardoor het in een wel zeer' narde positie is komen te ver! Het tegenpunt van Oosti kwam uit een strafschop stand. Toen wezen de bordjes ter reeds 03 aan, een stand 1 trouwens reeds na 35 minuten bereikt. Voor het komende weekf staan in de Belgische eerste dii sie die volgende inhaalwedstrijd! op het programma: zaterdag: ringen - FC Luik, zondag: - Anderlecht, Brugge - Union Gantoise - Beveren. (Van onze medewerker) TERNEUZEN Het programma, dat komende zondag in de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB Zeeland moet worden afge werkt, was reeds eerder vastge steld, maar moest, wegens de slech te velden, toen worden geannuleerd. Intussen zijn er maar twee kam pioenskandidaten overgebleven, na melijk Zeelandia en DFS. Voor bei de elftallen staat een lastige uit wedstrijd op het programma. Zeelandia gaat naar Philippine en moet daar op een warm onthaal re kenen. Secretaris De Leeuw van de leidersploeg is helemaal niet ge rust,: „Philippine is voor ons een heel lastige tegenstander. Dat is in de thuiswedstrijd destijds al geble ken. En nu we aan de kop van de ranglijst staan, is het logisch dat iedere tegenstander bij voorbaat zijn beste beentje gaat voorzetten. Nee, erg optimistisch zie ik het reisje naar Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen niet tegemoet Ik hoop er alleen maar het beste van". Zijn collega bij Philippine, de heer Spuessens, heeft destijds al eens zijn mening te kennen gege ven en nu zijn ploeg tot de vierde plaats is opgeklommen en een goe de kans maakt om Domburg van de derde te verdrijven, is het ver klaarbaar dat Philippine geen duim breed zal willen wijken en inder daad moet Zeelandia dus op felle tegenstand rekenen. Als Zeelandia inderlaad e® zou moeten laten is het de fj of concurrent DFS daarvan z fiteren De mannen uit de w® van Schouwen-Duiveland i melijk een bezoek in H gaan afleggen. Weliswaar thuisclub in het midden vëj ranglijst, maar Hoofdplaat ook nog maar 13 wedstrijden, le minder dan de andere e® in deze klas. Een moeilijke V voor Rijnberg c.s. Lewedorpse Boys is na de 1 te overwinning op Hulster'^ uit de zorgen. Mogelijk wat meer rust in de ploeg 1 thuiswedstrijd tegen Aar»81 kan de afstand tot de rode Wjj nog vergroot worden. Dolt"® nu wel als uitgeschakeld j!, schouwen Voor Luctor is hf] om te tr achten in de b. stens één punt machtig te want het staat nog dicht M| laatste plaats. Hulsterloo heeft met wat pech te kampen. DesondaflP voor Robur te vrezen dat club aan het langste e trekken. De pupillen van v00Jj De Kok moeten dan maar dat ook IJzendijke zal v®!j Daarop is grote kans, ornaat man Fvhoondijke, hoewel kracht ingeboet, toch we' ker moet worden geacht en 1 dien op eigen veld speelt. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De uitreiking va i'elevizierring aan het team va ^tSchaep met vijf poten is in An sterdam een feestelijke aangeleger beid geworden. Iedereen was er, toe Guus Oster van de Nederlandse Cc medie in het I.C.C. van het Vondel park de ringen aan de zes teamlede overhandigde. Wim lbo, de man die zoals beken het wandelende woordenboek van he Nederlandse lied is, voegde de name, van Eli Asser, Harry Bannink, Joe Odufre, Adèle Bloemendaal, Piet Rö mer en Leen Jongewaard toe aan d lange rij Nederlandse cabaretarties ten. Juist nu gebleken was dat d lezers van Televizier bij de keuzi voor deze ring 't Schaep met vijf po ten gekozen hadden, ver boven Flo ris, het bekende jeugdprogramma vai de NOS. De ring voor het beste televisie programma werd al eerder uitgereik aan Toon Hermans, aan Stiefbeen er zoon, aan het programma de Fabel tjeskrant, aan Zo is het toevallig ooi nog eens een keer en aan Ja zuster nee zuster. De jury, onder voorzitter schap van Rein van Rooy, hoofdre dacteur van Televizier, had geen af zonderlijke Schaep-medewerker als beste kunnen aanwijzen. Daarom werden het zes ringen. Eugene Herlaar, die vanavond dt (ADVERTENTIE) B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerken door geheel Nederland tegen .de scherpste prijzen. (Van onze showredacteur) Rotterdam Het botert heie- n'et zo best meer in het Engel- l)...P0l)-wereldje. Nieuwe geluiden zakt6" uit en oude sterke groepen «Ken langzaam maar zeker stuk °r stuk het cliché-moeras in. De uropese tournee van Fleetwood tpÜC' ("e zondag in Rotterdam beslo- val Wrer('- is illustratief voor dit ver- von ,,en 'aar geleden moest men 0 deze groep uren in de rij staan j):, ,een kaartje te kunnen krijgen. 1 jaar liepen de zalen in Europa ar half vol. den°kSens verschillende muziekbla- mét ,hoort Fleetwood Mac samen m, J°hn Mayall en Ten Years After m? steeds tot de beste Engelse w gr°epen. In Rotterdam konden Mick°ï?tateren dat de muziek van iets Fleetwood c.s. nauwelijks nog als blues te maken heeft. Even- op 1 een ,aatste l.p. And then play het 'le' accent voornamelijk op eenvoudige stampwerk. De over-

de Stem | 1970 | | pagina 16