net Zaak My Lai: 14 officieren beschuldigd Arts en patiënt eenzaam in strijd tegen kanker FUSIE PHILIPS - NEDERL. KABEL Bolletje Stoph en Brandt praten morgen Witte Stones-elpee uit de handel P. RICOEUR -AANTERRE- TREEDT AF AVRO N! PROEFSCHRIFT DR. C. A. DE GEUS: BRAZILIë MARTELT POLITIEKE GEVANGENEN Amerika trekt in '71 troepen terug uit Europa ONDERNEMINGSRAAD DREIGT AF TE TREDEN Endosulfan- raadsel blijft Volkstelling pas eind februari 71? ALS ZEGGEN: 3AATJES, Commentaar basisonderwijs Minister Rogers: In mei ook gesprek over sportzaken Drie gebieden Verkeersactie „Het zal je band maar wezen" DE STEM VAN WOENSDAG 18 MAART 1970 13 et discussiestuk over het toe komstig wettelijk kader waarin taatssecretaris mr. J. H. Grosheide basisonderwijs de lagere jjol wil passen is een indruk kend program. Een stuk, dat de ©rvenheden van onze kennis onderwijsvernieuwing, het Irproces, de psychologie, de peda- iek en methodiek volop kan- biedt. Een stuk voorgenomen iderwijswefgeving dat logisch gaat issen in het onderwijsgebouw dat ons land de afgelopen twintig Jar is neergezet, maar dat zo (ynamisch is de ontwikkeling - laarschijnlijk nooit uit de steigers iat komen. Er zal altijd wat zijn te bouwen, te restaureren, te iranderen. Het wordt inderdaad tijd dat de verouderde wet t lager onderwijs van 1920 irdt bijgezet. Met eerbied, want wet heeft een stuk zegenrijk on- irwijs mogelijk gemaakt. Het voorontwerp, dat nu op tafel gaat uit van heel andere peda- lische opvattingen. Het streeft lar onderwijs, dat past in de erva- igswereld van het kind. Het stelt jet de school, maar het kind cen tal. Het breekt, in feite, met het issikale onderwijs. Het doorbreekt vakdiscipline en geeft volop kans in de expressievakken. En niet linder belangrijk: het opent de mo- ilijkheid van een soepel samen- tussen kleuterschool en basis- Waardoor het zitten blijven eerste klas elf procent lan- lijk - kan verdwijnen, et is duidelijk dat dit alles ge- n vraagt om anders opgeleide rkrachten en die stampt men niet de grond. De worsteling om de (leiding aan de pedagogische aca- imies te vernieuwen is in volle g. Wanneer krijgt ze haar be ll Het is ook duidelijk dat het wel enige jaren zal duren voor- dit voorontwerp via een wets- itwerp en via de Staten-Generaal S gaat worden. Als staatssecreta- mr. Grosheide zegt dat hij in 171 een wet hoopt te kunnen in nen bij de Tweede Kamer, is hij gematigd optimist. ervaring in ons land is dat fwijswetgeving steeds tot grote traversen vaak over bijzaken verouderde principes aanlei- 9 geeft. Onze kleuteronderwijs- ithad vier jaar nodig om door het 'fement te komen. De wet op het tenschappelijk onderwijs deed er langer over. En de mammoet- haalde het in vijf jaar. Maar isschien beseffen de politici dat ms land voor het basisonderwijs klok reeds geruime tijd op vijf i' 12 staat. Ruim 8000 scholen, 'duizenden onderwijskrachten en aderdduizenden kinderen zijn af- ikelijk van het besluit dat de wnentariërs gaan nemen en van waag of ze het snel kunnen ne- h als het voorontwerp is getoetst ln de opvattingen van vele des- "dige instituten, instellingen en "onen, is een feit, dat het basison- wijs, zoals het straks wettelijk ageid wordt, niet geringe finan- °frers zal vragen- Over de om- 1 daarvan is nog niets te zeg- Het is ook een feit, dat vele za- ■die in dit voorontwerp zijn aan- ■"id, later bij algemene maatre- tan bestuur hun uitwerking zul- moeten krijgen. Het hangt dan r de politieke inzichten van het Lj,A.'is van c'e dan aan hst be rd zijnde minister af welke priori- [Cn in he kader van dit basison- '"'Is worden uitgezet. lfsatssecretaris mr. Grosheide gezegd dat hij denkt aan een Pj"9 waarbij de exploitatiever- 5? voor het basisonderwijs ■"ijk door de rijksoverheid zal er> vastgesteld. Hij wil dus af ^n vergoeding die per ge- "it de bus komt. hoopvol plan dat een eind """aken aan het heilloze spel van 'aide gemeentebesturen, die s heel krapjes vergoedingen en vastgesteld en daardoor de Idit' C'100' ^e' van 'iun 'cort' '8® rekening lieten worden. l'Pyd ook, omdat daarbij een van dit „bedrag-per-leer- v°°r die scholen in gemeen- ■'earvan de besturen hun plicht <ennen door een aparte bepa- ln de wet onmogelijk gemaakt "orden. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Veertien Amerikaanse officieren, onder wie twee generaals, zijn formeel door het leger ervan beschuldigd hun superieuren gegevens te hebben onthouden over de zaak van de massamaord die in 1968 in My Lai zou zjjn gepleegd. Dit maakte het Pentagon gisteren bekend bij monde van generaal Wil liam Peers, die door het ministerie is belast met een onderzoek naar eventuele achterhouding van feiten, die op de My-Lal zaak betrekking hebben. Het onderzoek vain het leger naar het waarom van het feit, dat het meer dan een jaar duurde voor de berichten over het beweerde ver moorden van Zui-dvietnaomese bur gers door Amerikaanse militairen Washington bereikten, heeft, zoals het wordt genoemd, ernstige tekort komingen aan het licht gebracht in de handelingen van een aantal offi cieren, die commanderende en ande re staffuncties bij de bewuste „Ame- rical-divisie" bekleedden. Generaal Peers verklaarde op de gisteren gehouden persconferentie „Men heeft mij verscheidene malen gevraagd wat in het dorp Song My (dat ook My Lad omvat) op 16 maart 1968 is gebeurd. Ik ben niet van plan de gebeurtenissen te kenschetsen. Ik kan echter zeggen, en het publiek heeft er recht op het te weten, dat ons onderzoek duidelijk heeft aan getoond dat zich daar op die dag een tragedie vam belangrijke omvang heeft voorgedaan." (Van onze correspondent) UTRECHT „De huisarts aan wie de zorg voor een kankerpatiënt is toevertrouwd, verricht een bij zondere dienst. Hij is hierop voorbereid door specia listen, die hem vertrouwd hebben gemaakt met de pathologie van de gezweigroei en met de mogelijk heden van de geneeskunde op dit terrein. Vaak, zo niet altijd, is een kankergezwel echter het centrale gegeven in een problematiek van veel wijder strek- kinen en is het deze problematiek die de dienst uit maakt. Het lijkt dan ook veilig de plicht van de huis arts jegens patiënt en gezin vooralsnog ruim op te vatten. Omschrijvingen als verlengen van het leven of verzachten van het lijden, schieten te kort. Hier is een meer omvattend, een meer algemeen begrip te verkiezen. Helpen. Hij moet de helper zijn". Dat zegt dr. C. A. de Geus, die dinsdagmiddag pro moveerde op het proefschrift huisarts en kanker patiënt aan de rijksuniversiteit van Utrecht tot doc tor in de geneeskunde. De arts moet de helper zijn, maar hij staat alleen. Evenals de patiënt met zichzelf alleen is. Dr. De Geus zegt dan ook: „Aan de universiteiten komt bij de huisartsenopleiding de dood niet aan de orde. Het zelfde kun je zeggen over God. Die komt niet in de collegezaal aan bod, alleen bij de psychiater en dan nog alleen als het gaat over godsdienstwaanzin". Het is wat scherp geformuleerd, maar het proef schrift van dr. De Geus is scherp. Kanker is een veel voorkomende ziekte. Het Cen traal Bureau voor de Statistiek becijferde voor 1965 de sterkte aan kwaadaardige nieuwvormingen voor Nederland op 23.349, voor 1968 op 25.145. Gaan we met benaderende getallen uit van een 4500 huisart sen op 20.000 kankersterfgevallen, dan zal bij gelijke verdeling van deze sterfgevallen over de praktijken ied :re huisarts in een jaar vier of vijf patiënten aan kanker verliezen. Reeds enkele jaren is kanker in ons land no. 2 op de lijst van doodsoorzaken. „Tegenover deze situatie staat de huisarts, instru menteel, functioneel en persoonlijk. De relatie huis arts-patiënt is onder meer instrumenteel. De medicus zelf is instrument. Hij staat met zijn wetenschappelij ke uitrusting ter beschikking van de patiënt. Wie hij is, doet tot op zekere hoogte niet ter zake als hij maar kundig is. De relatie is ook functioneel. Gevraagd om in behoeften te voorzien (welzijnszorg) vervult de municatief. De arts mag verwachten, dat de patiënt huisarts zelf daarin een rol. De relatie is tevens com- hem niet overvragen zal. Zijn status belet de dokter zich overal voor te lenen. De relatie huisarts-patiënt is ook persoonlijk. Het is een vertrouwensrelatie"? aldus dr. De Geus in zijn proefschrift. De huisarts als individualist alleen tegenover de mens die aan kanker lijdt: hij kan niet steunen op zijn collegae. Dr. De Geus pleit daar in zijn proef schrift ook niet voor. Hij zegt: „Het is een proefschrift dat in eerste instantie is geschreven voor collegae". Hij wil zeggen, dat én de huisarts én de kankrepa- tiënt alleen zullen blijven staan. dr. C. A. de Geus werd in 1930 geboren in Dor drecht en is thans huisarts in Waddinxveen. 9? (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN/DELFT Philips zal door een bod op alle aandelen de N.V. Nederlandsche Kabelfabrieken overnemen. De fusie zal doorgang vinden op voorwaarde dat een naar het oordeel van de raad van bestuur van de N.V. Philips voldoende aantal aandelen, certificaten e.d. N.K.F. ter omwisseling worden aangeboden, al dus een gisteravond uitgegeven com muniqué. De vakbonden zijn van de fusieplannen op de hoogte gesteld, aldus het communiqué. Per thains uitstaand aaindeel van 1000 nom. NKF wordt aangeboden 42 nieuwe uit te geven aandelen N.V. Gemeenschappelijk Bezit Philips Gloeilampenfabrieken. Philips' grote belangstelling voor de NKF wordt verklaard uit de ste vige omzetstijging in '68 in de tele communicatiesector. De N.V. Nederlandsche Kabelfa- DEN HAAG (ANP) Om tege moet te komen aan de bezwaren, on der meer van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, tegen de voor genomen volkstelling op 31 december van dit jaar, vindt momenteel over leg plaats om deze volkstelling te doen houden op 28 februari van het volgend jaar. Minister mr. R. J. Nelissen (Eco nomische Zaken) heeft dit gistermid dag in de Tweede Kamer meegedeeld bij de voortzetting van het debat over de volkstellingenwet. Minister Nelissen, die opmerkte dat de te ver krijgen gegevens „met duidelijk on geduld" worden tegemoet gezien, zegde de Kamer toe dat de te han teren vragenlijsten bij deze volks telling vooraf na definitieve goed keuring aan de Kamer ter beschik king zullen worden gesteld. brieken werd in 1913 opgericht als „Nedierlanidsche Kahelfabriek". Het concern bezit kabelfabrieken, het staalbedrijf te Alblasserdam (waar voor overigens Hoogovens belang stelling zou hebben) en verschillende fabrieken voor plasticprodukten. De produkten van het concern zijn voor namelijk sterk- en zwakstroomkabels, koperdraad, gevlochten koperdraad, jjzerdraad, staaldraad en bandijzer. In 1968 bedroeg de eoncernomzet aan derden ruim 800 min., in 1967 was dit nog 686 min. en in 1964 512 min. Het bruto-exploitatiesaldo over 1968 kwam uit op 92,7 min. tegen 77,1 min. in 1967. De winst na belastingen bedroeg 31 min. 24,2 min.). Aan aandeelhouders werd over 1968 een dividend in con tanten uitgekeerd van 18 pet. (16 pet. over 1967). Dit jaar wil men een slotdividend van 14 pet. uitkeren. In een buitengewone aandeelhou dersvergadering in februari j.l. is meegedeeld dat de winst over 1969 ca. 15 pet. hoger zal zijn dan die over 1968, (Van onze redactie buitenland) PARIJS De decaan van de facul teit der letteren te Nanterre, Paul Ricoeur, is gisteren afgetreden met het verwijt dat de regering haar politieke verantwoordelijkheden af schuift op de universitaire autori teiten. Nanterre bij Parijs vormde het startpunt van de studentenrevolte van 1968 en is nog altijd een cen trum van onrust. Enkele weken ge leden werd de politie te hulp geroe pen om een einde te maken aan ge vechten tussen rechtse en linkse stu- dentengroepen, waarna het tot felle botsingen tussen studenten en de politie kwam, waarbij 185 gewonden vielen. (ADVERTENTIE) De vijf gevangenen (foto boven) die door de Braziliaanse regering zijn uitgewisseld tegen de door re volutionairen ontvoerde Japanse con sul-generaal (hiernaast met zijn vrouw herenigd) in Sao Paulo, heb ben op een persconferentie in Mexico een beroep op de publieke opinie ge daan zich het lot aan te trekken van de „duizenden politieke gevangenen die in de Braziliaanse gevangenissen gemarteld worden". De vijf bevestig den dat zij mishandeld zijn toen ze in Brazilië in de gevangenis zaten. Een van hen wees in het bijzonder op de toestand van de priesters die om politieke redenen gevangen zit' ten. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON - Volgens de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken William Rogers zal de regering volgend jaar „ernstig overwegen" het aantal Amerikaanse militairen in Europa te verminderen. Rogers beweerde dat Amerika „meer dan zijn aandeel" draagt in de lasten van de NAVO-verdediging in Europa. De minister beantwoordde vragen in het televisieprogramma „Today show" van de NBC. Hij zei dat op het ogenblik reeds de toekomst van de Amerikaanse troe penmacht voor de NAVO bekeken Wordt, maar dat de sterkte van de onderdelen in Europa in elk geval tot halverwege 1971 op het huidige peil blijft. UTRECHT (ANP) De leden van de ondernemingsraad van de N.V. Stuwadoors Maatschappij Heijplaat in Rotterdam dreigen hun zetels be schikbaar te stellen als voor 25 maart a.s. geen duidelijk inzicht in het be leid van de directie wordt verkregen. Er bestond ongerustheid in het be drijf, nadat in de ondernemingsraad- vergadering van 12 februari j.L was aangekondigd dat de Steenkolen Han dels Vereeniging met Furness onder handelingen was begonnen om de stukgoedsector binnen het concern af te stoten. (Vervolg vam pag. 1) De belangrijkste vraag, die de Hil- versumse omroepbestuurders kwelt is, of de overheid de benodigde fi nanciën zal willen verstrekken, zo wel voor uitbreiding van zendtijd van omroepstaven. Men maakt zich in de omroepwe reld overigens geen valse illusies over een eventueel ingrijpen van re geringszijde tegen de piratenzender Veronica. Met nog twee verkiezingen voor de boeg voelt geen enkele poli ticus zich geroepen om dit populaire station de grond in te boren. MANILLA (AFP) Drie jonge mensen zijn gisteren in Manilla dood geschoten door onbekenden en ver scheidene personen zijn gewond bjj ongeregeldheden naar aanleiding van een „protestmars van de armoede", waaraan ongeveer 5.000 arbeiders en studenten deelnamen. (Van onze redactie buitenland) BONN Bondskanselier Brandt heeft gisteren van zijn kabinet alle steun gekregen ten aanzien van wat hij wil bereiken als hij morgen naar Erfurt gaat voor het voor Duitsland zo historische gesprek met de eerste minister van de DDR, Stoph. Gisteren heeft het voltallige kabi net te Bonn vergaderd en de tekst van een „verklaring van grondbe ginselen" goedgekeurd, die Brandt zal voorlezen te Erfurt, in antwoord op een dergelijke verklaring van Stoph van zijn regering. Als onderdeel van de voorberei dingen van de Duitse topconferentie heeft Brandt gisteren ook een onder houd gehad met zijn voorganger, nu oppositieleider Kiesinger. Oost-Duitsland heeft gisteren voor gesteld, dat de bondsrepubliek on derhandelaars naar O.-Berlijn zendt, in mei, om daar te praten over het organiseren van een sportuitwisseling tussen oost en west. De voorzitter van de Westduitse sportbond, Willi Daume, had in fe bruari een brief geschreven aan de voorzitter van de Oostduitse gym nastiek- en sportbond, Manfred Ewald, en daarin voorgesteld eens van gedachten te wisselen over een dergelijke uitwisseling. Ewald heeft nu Daume geantwoord en gezegd dat de besprekingen zou den kunnen beginnen op 8 mei. Op drie gebieden is, of wordt thans het contact tussen de twee Duitslan- den hersteld. Vandaag worden er in Düsseldorf voorbereidende bespre kingen gehouden tussen de Oostduit se en de Westduitse vakbonden. De volgende dag, de 19e, komt dus het onderhoud tussen Brandt en Stoph te Erfurt. En ten derde komen dan die be sprekingen over de sport. Ewald liet in zijn brief uitkomen dat hij eist dat West-Duitsland wat sportzaken betreft ophoudt te zeg gen voor geheel Duitsland te spre ken, dat er geen „discrimminatie" wordt nagestreefd door West-Duits land tegen het deelnemen van Oost- Duitsland aan internationale sport manifestaties of ontmoetingen, en dat West-Duitsland zich niet bemoeit met „binnenlandse" Oostduitse sportkwes. ties. Op min of meer gelijke voorwaar den wordt ook het komende ge sprek tussen de vakbondsleiders ge houden, en is ook het overleg tus sen Brandt en Stoph gebaseerd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het rijksinstituut voor de volksgezondheid, het Duitse ministerie van volksgezondheid en 't Hoechst-concern gaan gezamenlijk onderzoeken wat de oorzaak is van een nogal groot verschil bij metingen van de hoeveelheid Endosulfan in het Rijnwater. 'etngnien-retdaen en en en Dit is het resultaat van de bespre kingen, die het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid op ver zoek van de Hoechst-directie is ge voerd. Hoechst mat een lozing van 4 tot 10 kg Endosulfan per dag, terwijl me tingen van het rijksinstituut voor de volksgezondheid wezen op een lozing van 40 kg. UTRECHT (ANP) Onder het motto „Het zal je band maar wezen" start het Verbond voor Veilig Ver keer eind maart met een grootscheep se voorlichtingsactie die het publiek wil wijzen op de gevaren van het rij den met slechte banden. Enige honderden garagebedrijven verlenen medewerking aan deze cam pagne door in de maand april auto mobilisten in de gelegenheid te stel len hun banden gratis te laten con troleren. Er bereiken mij, geachte vriendin nen en vrienden, klachten. Dat is niets nieuws, want dat gebeurt wel meer. Maar nog nooit, zoals in deze wankele tijden, over de controleurs van de diverse ziekenfondsen. U weet het, de buikgriep waart rond als een spook in de nacht en duikt op op de plaatsen waar men hem niet ver wacht. Maar waarom aldus een klaag ster maken de controleurs zo'n heisa als je alleen thuis bent, ziek en verlaten en je kunt niet eens snel de deur opendoenOgenblikkelijk aldus mijn klaagster blinkt de achterdocht in 's controleurs ogen. Mot-tat zo?, vraagt deze bedlegerige. Ik weet het niet, want ik ben geen Lieve Merijn of iets dergelijks, maar ik zou zeggen van niet. Heren con troleurs: heb medelijden. Je-Remia-des in Bergen op Zoom'. „Papa," sprak het zoontje tegen zijn vader, „ik wil brandweerman worden. Geen tramconducteur, piloot of politieagent." „En waarom dan wed, beste zoon," zo sprak de vader. „D'r is niet zo vaak brand!" Over de verkiezingen van vandaag wilde ik eigenlijk niet zoveel woor den meer vuilmaken. Op dit moment heeft u trouwens misschien al ge stemd. De teerling is dan al gewor pen, zoals dat zo fraai pleegt te heten. Vanavond (na Feijenoord) weten we meer. Zijn we (min of meerbekend met de manier waarop onze provin cies bestuurd zullen worden in de komende vier jaar. Ik zou u wel aan willen raden te gaan stemmen (niet verwonderlijk voor iemand van een krant met zo'n naam). Stem dus, je weet nooit waar het goed voor is (voor de twijfe laars). Nipo: de KVP wordt gePAKt! Kloos ziet moeilijkheden in 1971. Zou-ie toch in de politiek gaan? (ge lezen). Staatssecretaris Van Son gaat paal en perk stellen aan brutale en over rompelende verkoopmethodes. Ten slotte zijn de prijzen al genoeg geste gen bij normale verkoopmethoden! Regering: Er een Bern-hard hoofd in hebben. Nu eens een heel ander bericht uit de r.k.-sector. Carlos Bascaran Collan- tes, uiterst succesvol topscorer van de FC Oporto (Portugal) heeft het voetballen het voetballen aelaten en is priester geworden. Hij is boven dien muzikaal, want hij speelt viool, elektrische gitaar en natuurlijk orgel. Collantes schijnt een verster king te zijn. De transfersom is niet bekend gemaakt. Succes vandaag. MERIJ M (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BREDA-AMSTERDAM De via een forse reclamecampagne aange kondigde illegale langspeelplaat van de Rolling Stones, die vanaf giste ren in enkele tientallen platenzaken in Nederland verkrijgbaar zou zijn, wordt niet gedistribueerd. Tijdens een in Amsterdam gehouden verga dering, waar aanwezig waren de twee distribuanten, de NV Glorie en de firma Vilters uit Amsterdam, verte genwoordigers van de Nederlandse Vereniging van Grammofoonplaten Importeurs (NVGI) en van de maat schappij Phonogram, die in Neder land de officiële platen van de Rol ling Stones uitbrengt, is dit besluit genomen. De vergadering was belegd omdat Phonogram had gedreigd maatrege len te nemen tegen platenhandelaren die de zogenaamde „witte elpee" zouden verkopen. Een van deze maatregelen zou zijn deze winke liers van verdere levering uit te slui ten. „Als kleine David zijn we naar Go liath gegaan", zegt de heer U. Glorie jr. „Ons standpunt is totaal gewij zigd en we zullen in de toekomst geen witte platen meer verkopen. Het gaat tenslotte om gestolen mate riaal, hoewel alle rechten er op zijn betaald. Maar ja, de Stones staan on der contract van Phonogram en die moet zijn artiesten natuurlijk be schermen tegen dergelijke zaken. Het distribueren en verkopen van die elpee zou een strafbaar feit zijn en daar willen we niets mee te maken hebben". De twee Bredase firma's die de omstreden plaat zouden gaan verko- pn, Spronk en Van Boxtel, zijn niet gelukkig met de genomen beslissing. De heer Spronk: „Als het aan mij zou liggen gine die verkoop gewoon door. Ik geloof niet zo in die maatre gelen van Phonogram, want alle rechten zijn betaald. Maar als Glorie r mee stopt kunnen we de plaat niet krijgen". Toch ziet het er naar uit dat de witte Stones-elpee „Liver then they'll ever be" langs allerlei illegale wegen de consument zal bereiken. De heer Glorie: „We hebben geen enke! exem plaar in huis omdat bij de eerste persingen de plaat steeds brak. Er is een nieuwe matrijs gemaakt en de man achter de schermen, die de banden te pakken heeft gekregen en wiens naam ik natuurlijk niet kan noemen, gaat er mee naar het bui tenland om de plaat daar te laten persen. Vandaar zal de elpee wel via allerlei wegen de koper bereiken- Het wordt op die manier een echte on dergrondse plaat". Ook de witte elpee van Bob Dylan, die onder de titel „Little white won der" in diverse platenzaken te koop is, zal binnenkort uit de handel wor den genomen omdat er nummers op staan voor de opname waarvan Dy lan nooit toestemming heeft gegeven. Dat die plaat toch een tijdje in Ne derland te koop is geweest is te dan ken aan het feit dat CBS-Artone, de maatschappij die de Dylanplaten uit brengt, in tegenstelling tot Phono gram geen druk heeft uitgeoefend op de betrokken platenhandelaren. Het aanbod om een nieuwe witte Dylan- elpee te distribueren is door Glorie geweigerd. In de Verenigde Staten worden naast de witte Stones-elpee, drie illegale langspeelplaten van Bob Dylan en één van de Plastic Ono Band clandestien verhandeld.

de Stem | 1970 | | pagina 13