kleine provincie liggen taken ietwat zwaarder niet ieste gro- e ,die en: I Hamelink leidt HET WAARSCHIJNLIJK NIEUWE COLLEGE G.S. Axel heeft boetiek voor zijn tienergeneratie Tom Mix Gin NA 2'/i JAAR AANGEHOUDEN Kijksgoedkeuring m 120 woningen |in Terneuzen-Zuid GOED CONCERT VAN „HOSANNAH" EN „TERNEUZEN" vrpvi I Taakverbreding aai'tcompetitie J1'1 Zaamslag aaf j r Beleid '«i V ^3.1 INLEIDING OVER HOMOFILIE IN TERNEUZEN „De Kwakers" wonnen in Aardenburg V olksliedcursussen hebben succes Paul Lion en echtgenote PASSIE-CONCERT IN WATERVLIET ,,'t Sluusje" heft in 1970 geen contributie Terneuzen VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater iiepe droefheid, na een iien van de H, Sacra- inniggeldefde echtgeno- :r, grootmoeder, zuster (URINCK, te van de Rooy DE STEM VAN DINSDAG 17 MAART IWo nze dierbare overledene V-van de Bergen en kinderen y-Fruytier en kind oy igaert-de Rooy en kinderen y-de Nijs en kind iy-Kint en kind rtooy inck. 1970. paard in het St.-Liduina- 1st, gevolgd door de be- [td wordt uitgenodigd, zal I :rdag 19 maart 1970 om O. L. Vrouw Tenhemel- -ziekenhuis te Hulst in- 60 uur. |den worden woensdag- voornoemde parochie- I (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Aan de po litieke partijen in Zeeland is ge vraagd» haar kandidaten voor een zetel in het college van G.S. te noemen, nog vóór de Statenver kiezingen achter de rug zouden pe vraag kwam van „D'66", een nattij die op dit moment nog niet jn de Staten is vertegenwoordigd cn waarvan men uiteraard ook niet kan voorspellen of zij al dan niet een eigen ploeg in de Abdjj zal gaan binnenvoeren. Formeel gesproken hadden de partijleiders kunnen zeggen: „Het gaat u niets aan, wie wij onze beste man voor G.S. vinden. Wacht u dat maar af," Doch op een wat duldzame en soms laconieke manier, kwa men daar dan toch de namen te voorschijn. Aan het noemen van die namen I geeft het publiek, dat de betrokke- i niet kent, natuurlijk niets. Dege- ,„.i die onze serie „Kiezen voor de I Zeeuwse toekomst" aandachtig heb- I ten gelezen, zullen zich wellicht een I indruk hebben kunnen vormen, maar I ook niet meer dan dat. Men vraagt I behalve om namen, partij-program- I ma's en stoere volzinnen, nu een- I maal ook om een kwalificatie van I de betrokken personen. Zij gaanwel- llicht het beleid voor de komende vier I jaren in de provincie bepalen. I Wij willen trachten een vluchtige I schets te tekenen van zes mensen, van I wie in redelijkheid kan worden ver- I waóht, dat zij de kandidaten zullen liijn voor het toekomstige college van 1G.S. Ook aan die schets heeft de kiezer I weinig, als hij niet duidelijk inziet I welk type bestuurder de provincie in I deze tijd nodig heeft. En daaruit I volgt weer, dat de kiezer enig besef [moet hebben van wat zijn eigen pro- |tincie is en waarheen zij op weg is. Zeeland behoort met zijn 300.000 |inwoners tot de kleinste provincies Ivan ons land. In zeer grote steden Ivormen 300.000 inwoners te zamen de [bevolking van een stadswijk. In Zeeland, dat door de grillen [van de natuur uit scherp begrensde [regio's bestaat, bevindt zich geen en- Ikele, echt grote stad. Een Brabants [dorp kan méér inwoners tellen dan I- bijvoorbeeld de Zeeuwse hoofd stad. Dat betekent dat er in de relatie Itussen rijk en (Zeeuwse) gemeenten |een geweldige afstand moet worden gd. Om het plastisch te zeg- |gen: de burgemeesters van Arnhem, [Rotterdam of zelfs Groningen of Maastricht, krijgen op de departe menten in Den Haag (vanwaar al [bun heil neerdaalt) een diepere bui- dan hun waarschijnlijk ook wat ninder effect zoekende, ambtsbroe ders uit een willekeurige Zeeuwse Ttad. [De gemeenten missen bovendien ')or haar kleine omvang voldoende mow how", hoewel de taken waar- te zij staan omgekeerd evenredig pijn aan haar financiële middelen. Kan er tussen een grote Nederlandse Gemeente en het rijk een ongedwon- |(tn dochter-moederverhouding be- [ilaan, de Zeeuwse gemeenten hebben [eitelijk de hulp van een oudste zus "tg. Dat is „de provincie". 9 I B'j het koninkrijksherstel, ruim jat jaar geleden, zijn de provincies [Mitisch machteloos gemaakt. Het ïfcd kruipt echter waar het niet ■nan kan. Met name in die gewesten aar grote steden ontbreken, ziet <tn dan ook hoe de gemeenten ïteds meer op de feitelijk smalle jraouders van „de provincie" gaan [leunen. Dit heeft tot gevolg, dat een provinciale bestuurstop in Zeeland of 'Taai een onzer verslaggevers) 1ERNEUZEN De gemeente Ter- teen heeft de rijksgoedkeuring ont- l'togen voor de bouw van 120 woning- ''woningen in het bestemmingsplan Inpolder in Terneuzen-Zuid. ■J!6' bouwplan omvat in totaal 156 Isetto^u1' waarvan 36 in de premie- |U, «et complex is gesitueerd op Ij,0:6111 tussen de Schuberthof en THlvarezlaan. iinl°?draehtgever van de 120 wo- °01n§en 13 He woning- wvereniging Terneuzen. Dan is er ook voor u NKF te Alblasserdath. heden, de voorwaarde en het vervoer erheen Xerstuur hem in een 9 lel naar: Nederlandse^ Ir 26, Alblasserdan1- J over enkele dagen ei [op uw gemak be^jh^^j i/end alle inlichtingen, kal, Alblasserdam. onze correspondent) L;tó'SUG In de Zaamslagse hL mPetitie van de vereniging heeft na 10 gespeelde partijen Leeftijd L A _S_S_E_RJ2. - J lit heer u - - - ■li, Hamelink de leiding met 2 Pinten. I' t» ffl6* stand aan de kop is: IJ'an h "eren H. Schoonakker en J. Oeijer pï heiden 98 punten. J. de „Ponten. 5 en 6 A. C. de Missu beiden 84 punten. in Drente, bijna in strijd met haar eigen bestuurlijk geweten, aan taak verbreding doet. Moet doen. Er wordt om een voetbalterm te gebrui ken, ook veel zwaarder „op de man" gespeeld dan in gewesten waar we tenschap en talent geen bijzondere eigenschappen van mensen zijn, maar vrij alledaagse hoedanigheden. Dit Zeeland nu, dat zijn „manpo wer" uit een beperkte bevolking moet rekruteren, heeft niet minder dan de pretentie een apart hoofdstuk te schrijven in het geschiedenisboek der vaderlandse economie. Dit Zee land grijpt het briesende paard van de industrialisatie en de zeehaven economie stoutmoedig bij de teugels en hoopt het veilig op stal te kunnen krijgen. Het is een ontzaglijke, bijna bo venmenselijke opgave. Of zij tot een goed einde zal worden gebracht, zal vooreerst van een handjevol mensen afhangen. Het college van G.S. van Zeeland vormt als het ware de groep van staffunctionarissen, die bij gestaan door ijverige, wetenschappe lijk geschoolde mensen en deskundi ge adviseurs, zin, richting en inhoud moeten geven aan de lijnfunctiona- rissen. En dat zijn wij allemaal zo'n beetje. Van het college als totaal en van elk lid afzonderlijk wordt dan ook een filosofie verwacht. Het is niet voldoende als het college zegt of denkt dat industrialisatie de waar borg voor de Zeeuwse toekomst is. Het college moet een zuiver en scherp beeld hebben van wat „indus trialisatie en zeehavenontwikkeling" betekenen en welke categorieën er gemaakt moeten worden om te kun nen spreken van een „beleid" op dit punt. Het is mogelijk om naar bevind van zaken te handelen en toch te wor den aangezien voor iemand die „be leid" voert. Evenzeer als het moge lijk is om een erbarmelijke improvi satie het etiket „organisatie" op te plakken. De schijn bedriegt vaak. Dat geldt naar twee kanten. Achter de schijnbaar zelfbewuste manager kan een totaal ontredderde persoonlijkheid schuilgaan en in de schijnbaar weifelende goeierd kan een genie schuilen. In gelukkige om standigheden zijn in een team zowel de energie van de manager als de geniale visie van de geleerde verte genwoordigd en vullen zij elkaarr aan, in plaats van ten koste van elkaar te bestaan. Ook dat aspect moet men bezien. Het vormt het grondpatroon voor een bestuurscollege. Over dat pa troon kan men als transparanten de hoedanigheden van elk lid van het college (naast vele andere, zo als de kwaliteit van de ambtelijke diensten) leggen-en zo ontstaat er een tamelijk vaag totaalbeeld. Meer kan en mag men niet eissen. A. KAL AND (CHU) Iedereen kent Kaland. Hij laat zich ook gemakke lijk kennen, hetgeen niet moet wor den uitgelegd ais„Hij zit gauw op de kast". Hij heeft een zeer grote overredingskracht, een timbre in zijn stem dat kalmerend werkt en een weldoortimmerd vertrouwen in zichzelf en in de mensen met wie hij dagelijks moet omgaan. Hij schrikt niet van het grote pro ject terug, is bereid het met hand en tand te verdedigen (waarbij hij nooit het allerachterste stuk van zijn tong laat zien) en is kortom een man die weet wat hij wil. Wetenschappelijke scholing ontbreekt hem, maar een grote dosis flair in de goede zin van het woord, compenseert daft. Zonder Kaland zou het college van G.S. van Zeeland zijn gezicht kwijt zijn. A. van Geesbergen (KVP) A. VAN GEESBERGEN (KVP) heeft zich in de afgelopen vier jaren op een rustige wijze, maar met gro te toewijding en ijver ais gedeputeer de opgewerkt. Z'n kwaliteiten komen niet zo direct in de openbare zittin gen van Provinciale Staten naar vo ren hij is geen redekunstenaar maar zij blijken meer bij persoonlij ke gesprekken. In het debat heeft hij gemakkelijk de neiging in de verdediging te gaan, ook als dat niet nodig is. Van Gees bergen is een integer man, die zijn portefeuilles, waaronder recreatie en sociaal-culturele infrastructuur met kennelijk enthousiasme beheert. Van Geesbergens carrière als lid van G.S. van Zeeland is nog niet afge rond. Hij is als het ware nog steeds in de praktijkopleiding. Het zit er in dat hij zich geleidelijk aan verder ontplooit tot een bekwaam bestuur der. M. J. van Poelje (PvdA) M. J. VAN POELJE (P.v.d.A.) Hij is een socialist van de oude garde, ongetwijfeld een integer en humaan man, met iets in zijn karakter dat ontwapenend werkt. Bij tijden ont waakt een felle vechtlust in hem, maar eerder over principes dan over zaken. Van hem was het idee om het pro bleem van de verbindingen over de Westerschelde aan te pakken door dubbeldeksveerboten te laten bou wen. Hij is niet gespeend van zelf spot. Zijn vrienden, en die heeft hij vele, maken zich wat bezorgd over zijn gezondheid. Hij heeft, niet lang geleden, een ernstige ziekte gehad. Van Poelje moet zichzelf ontzien. Hij zou dat waarschijnlijk doen als hij er zeker van was te worden op gevolgd door een man in wie hij een onbegrensd vertrouwen zou kunnen stellen. V A. Kaland (CHU) C. Hoek (P.v.d.A.) wordt door zijn partij als kandidaat voor een tweede G.S.-zetel voor de P.v.d.A. getipt. Hoek is vakbondsbestuurder en er is bijna geen discussie denk baar waarin hij geen kans ziet de zaak vanuit de gezichtshoek van de werknemer te belichten. Energie heeft hij, hoewel hij niet meer in zijn strijdbaarste jaren is, blijkbaar nog voldoende. Een nadeel waaraan hij overigens niets kan doen, is zijn stemgeluid dat op één of andere manier altijd klinkt alsof Hoek aan het insinueren is. Men kan niet voorspellen hoe hij het ach ter de tafel van G.S. zal gaan doen, als hij daar komt te zitten. Dat zal van de portefeuille afhangen- die hij krijgt. Sociale Zaken en Volksge zondheid zouden in hem een goede pleitbezorger hebben. Planologie bij voorbeeld niet. J. van den Bos (AR) J. VAN DEN BOS (AR) zit thans in het college van G.S. Niet-Zeeuwen beschouwen hem als de „meest Zeeuwse volksvertegenwoordiger", hetgeen deze man die zich door zelf studie omhoog heeft gewerkt, waar schijnlijk dankt aan zijn wat goed moedige manier van optreden, de onverstoorbaarheid welke hij aan de dag legt, en zijn vaak blijkbare christelijke levensovertuiging. Met Van den Bos valt te praten. Hij begrijpt dat velen van het goede der aarde willen genieten en misgunt him dat niet. Op het gebied van de bestuursadministratie en gemeente recht is hij (dank zij een lange er varing in de praktijk en zijn verbeten zelfstudie) een kei. Een principieel man, maar geen dogmaticus, zo wil len wij hem kenschetsen. Geen dy namische vernieuwer, maar een man die de continuïteit van bestuur waarborgt. De portefeuilles Financi en en Onderwijs (onder andere) be heert hij met de rustige verantwoor delijkheid van de man die zijn boe ken en zijn pappenheimers kent. (Zoals bekend is de heer Van den Bos vorige week getroffen door een hartaanval.) C. Hoek (PvdA) Mr. J. Schlingemann (VVD) MR. J. SCHLINGEMANN (VVD) wordt door zijn partij als kandidaat voor G.S. gepresenteerd. Hij heeft als fractieleider van de WD in de Staten en als lid van de Tweede Ka mer een ruime ervaring. Een echt strijdros in de politieke arena is hij niet. Hij roept bij ons altijd het beeld van de eeuwige, een tikje ver moeide student op, maar hij heeft een goed stel hersens meegekregen. Als wij mr. Schlingemann juist be oordelen, dan wil hij zowef Kamer lid als gedeputeerde van Zeeland zijn. In de praktijk kan dat beteke nen dat hij een gemakkelijke porte feuille in G.S. en een gemakkelijk specialisme in de Kamerfractie moet nastreven om zijn dubbele taak aan te kunnen. Zou dat inderdaad lukken, dan is daar noch het parlement, noch het dagelijks bestuur der pro vincie mee gediend. Beide functies vragen geen zwierige ruiters, maar mensen die zich volledig willen inzet ten. Voor een complete mr. Schlinge mann als G.S.-lid tippen wij de por tefeuilles Ruimtelijke Ordening, Landbouw en Waterschappen. (ADVERTENTIE) Eindelijk is er... lie ideale "tic" in longdrinks met frisdrank of vruchtensap Om"lang"te drinken lil elke aankoop kans WT YpgYatïsfLes ook pu uFHêTörrelvoor moderne mensen (Van onze muziekmedewerker) TERNEUZEN In het goed gevulde, enthousiast reagerende Zuidlandtheater hebben de chris telijke fanfare Hosannah uit Axel en de harmonie Terneuzen onder leiding van him dirigenten Johan de Witte en Piet Eekman een zeer geslaagd concert gegeven, zijn. Na een welkomstwoord van har monie-voorzitter Stenvert begon Jo han de Witte met twee pittig gespeel de nummers voor beide orkesten ge zamenlijk. Daarna bewees hij in een aantal nummers van de fanfare al leen dat zijn orkest tot een zeer goed korps is uitgegroeid, een bevestiging van de uitstekende concoursresulta ten van de laatste jaren. Vermelding verdienen de goede trompet- en pistonsoli in het tweede nummer van resp. Kees Polvliet en Kees van de Broek. Verdi's Nabucco- ouverture was wel een hoogtepunt. Na de pauze gaf de jonge solist Stoffers een fraaie tamboersolo van Laros ten beste, waarin hij een vol ledige beheersing van de tromstok- ken demonstreerde. Vervolgens speel de Clement van den Bulck met gave, zuivere toon de oosterse schets van Kips. Deze klarinettist ontwikkelt zich zeer snel naar het hoge beroeps niveau dat hij stellig zal bereiken. Jo Koster begeleidde hem goed en attent aan de piano. Piet Eekman dirigeerde zijn har monie (vorig jaar, op uitnodiging, zelfs in Parijs en België te horen) in een zevental nummer. Hoe feestelijk was de opkomst van de tamboers en majorettes in de Dixielandmars. Bij zonder succesvol waren de Kleine Suite van Stalmeier en de Jour de Fête-mars van Furgeot. De beide korpsen besloten weer gezamenlijk onder leiding van Piet Eekman de avond met twee nummers waarbij de Radetzki-mars van Strauss het ver rukkelijke slot vormde. Deze orkesten demonstreerden als inbreng uit de eigen streek een stuk belangrijke muziekcultuur dat in bre de kring gesteund en bevorderd dient te worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de N.V.S.H. belegt vrijdag 20 maart om acht uur in hotel „Rotterdam" in Terneuzen een bijeenkomst met als inleiding - „Homofilie". Er is daarna gelegenheid voor discussie. (Van onze correspondent) AARDENBURG De biljartwed strijd in café „Centraal" op de Markt in Aardenburg tussen de plaat selijke biljartclubs „Met Moeders Wil" en „De Kwakers" eindigde in een ruime overwinning voor de „Kwakers". De uitslagen waren: P. Cauwels - G. de Baerdemaeker 4760 20; A Loos - J. de Rijcke 58 - 38 20; J v.d. Broecke - G. de Rijck 44 - 55 20; H. Geirnaert - M. Paridaen 10 - 28 02; A. de Hullu - G. Govers 28 - 36 02; N. Waterschoot - G. Pari daen 6-21 02; M. Nobus - A. Buijs- se 34 - 14 20; H. de Vleeschouwer - A. de Vos 5 34 0—2; H. Wijffels - E. Corveleijn 21 - 17 02; J. Verkes- te - J. Maenhout 40 - 63 02; J. Evers - H. v.d. Vaart 17 - 20 02; M. Lekens - E. de Wispelaere 22 - 60 0—2. De einduitslag was 8—16. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE De vereniging Marie-Cécile Moerdijk geeft op 13 april en op 11, 30 en 31 mei een volks liedcursus voor het jongeren cen trum in Breda. De volksliedcursussen van de Ne derlandse vereniging voor de volks zang, Marie Cécile Moerdijk, die worden gegeven door de directeur van de vereniging, blijken in de smaak te vallen. Cursussen voor de leden van de Z.V.U. en de bond van Plattelandsvrouwen in Goes, Oostbung en Zierikzee en in het vormingscen trum „Den Merdinck" in Zwolle zijn «en succes geworden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Gedempt licht, aar dige damestoilet]'es en vooral aardige dametjes domineerden bij de opening van de boetiek van Paul Lion en zijn echtgenote. Met die boetiek heeft de Axeler tie nergeneratie er een eigen piep klein, maar gezellig „etablisse ment" bij. Niet het commerciële aspect van zo'n zaakje voor hippe dameskleding prevaleert bij Paul Lion, maar het feit dat Axels hip pe generatie er zich in het ver volg zal thuisvoelen. Enkele maanden geleden hadden Paul en zijn jonge echtgenote nog het beheer over een zaak van ba- bykleding. Nu zijn het bij voorkeur jonge mensen, die de trap naar de eerste etage van de confectiezaak in de Axelse binnenstad beklimmen. „Hoewel ik het zakelijke natuurlijk niet wil verwaarlozen, is het me er op de eerste plaats om te doen, dat (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor de officier van Justitie in Middelburg is de 21- jarige Duitser H. I. voorgeleid. De Duitser was door de Amster damse politie op het Centraal Station aangehouden. Zij deed dit in verband met een verzoek tot aanhouding dat de Terneuzense politie ongeveer tweeënhalf jaar geleden had doen uitgaan. H. I. was toen knecht op een bin nenschip dat in de haven van Sluiskil lag. Hij verdween toen spoorloos met een bedrag van f 100,- en zijn iden titeitskaart. De Amsterdamse politie bracht de jongen na aanhouding naar Terneu zen. (Van onze correspondent) WATERVLIET Het was een goe de gedachte van de organiserende Vrienden van Watervliet om het Ve remans Koor uit Brugge uit te nodi gen voor het opvoeren van een pas sie concert met als hoofdopus de Jo hannes Passie van Demantius. Orgelintermezzi (en introductie) werden verzorgd door de Belgische meesterorganist Camiel D'Hooghe. Hij bepaalde met twee openingswer- ken (Fantasia van Cornet en Prelu dium in fuga van Van de Kerkhoven) Met een grote stilistische kennis van zaken en spirituele fantasie speelde D'Hooghe deze werken: bepaald voor fijnproevers. Het Veremans Koor o.l.v. dirigent De Ruwe begon zijn optreden met Exurge van De Kerle en Christus Factus Est van Anerio, voorafgegaan door de Gregoriaanse graduale voor Witte Donderdag. Een niet heel gelukkig („O vos om- nes") van de avant-garde componist Gesualdo (15601613) ging vooraf aan het beroemde glansstuk Cruci- fixus voor Achtstemmig koor van Lot- ti. Camiel D'Hooghe besloot zijn bij drage na intussen twee prachtige mi niaturen van Dufay Ockeghem te hebben uitgevoerd met Bach's pas sie koraal „O Gott voll Blut und Wunden". (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Tijdens de jaarver gadering van de ijsclub 't Sluusje heeft het bestuur besloten dit jaar geen contributie te heffen over het jaar 1970. Men besloot hiertoe omdat de ac tiviteiten en daarmee de uitgaven van de ongeveer 250 leden tellende vereniging, door het niet kunnen hou den van wedstrijden tot een minimum beperkt bleven. Bij de bestuursverkiezing werden de heren F. Bareman (Zaamslag) en P. Scheele (Axel) herkozen. In de plaats van de heer M. Boogert (Zaamslag) werd gekozen mejuf frouw C. de Feijter (Vogelwaarde). Opening „De Schakel" Op maan dag 23 maart om 14.30 uur zal het verbouwde gebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan officieel geopend worden. Tevens zal de overdracht gebeuren aan de Stichting Open Be- jaardenwerk. de jongeren hier terecht kunnen voor een babbeltje en het draaien van een plaat", vertelt Paul. De in richting van zijn zaakje is er naar. De grootste ruimte op die eerste etage wordt niet ingenomen door rekken met dameskledii daarop, maar door sfeervolle praathoekies, een bar en een discotheek. De boe tiek wekt dan ook niet bepaald de indruk van een winkel, maar veel eer van een sociëtpit. „Zo willen we het ook", motiveert de eige naar, de heer Lion. Was de stap van een babyzaak naar een dames boetiekje niet erg groot? „Och", vertelt hij, „alles went en boven dien heb ik de zaak eerst rustig af gekeken in een winkel voor dames kleding". De grote publieke belang stelling op de openingsavond zou een bewijs kunnen zijn dat hij met zijn zaak precies in de roos heeft geschoten. „Ja, ook mensen die niets willen kopen, maar voor de gezelligheid hier naar toe willen ko men, zijn van harte welkom", licht hij toe. Het risico dat hij straks meer soosbezoekers dan potentiële kopers binnen zal krijgen, neemt hij blijkens zijn uitlating graag op de koop toe. „Ik heb een grenzeloos vertrouwen in de jeugd", zegt hij. Films GOES Grand 20 uur Les Biches 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Als adelaars vielen ze aam 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Het leven lokt 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Dood im het verkeerde bed 14 jaar ANTWERPEN Astra: Parachutist tegen wil en dank a.l. Astrid: Onze dokter is de beste a.l. Monty: Oliver 14 jaar Ambassades: De verdoemden 18 j. Capitole: In de greep vam de angst 18 jaar Kinox: Arenden vallen aam 18 jaar Metro: Inspecteur Sterling 18 jaar Odeon: Min om Benjamin 18 jaar Quellin: De clam der Siciliamen 18 j. Rubens: West side story 18 jaar Savoy: Satyricom 18 jaar GENT Capitole: De grootste hold up 14 j. Metro: Leven en minnen 14 jaar Century: Met vijf naar de hel 18 j. Majestic: Een leeuw in de winter 18 jaar Plaza: John en Mary 18 jaar Rex: Het oog vam de duivel 18 j. ST.-NIKLAAS Select: Hibernatus a.l. Renova: Vol gas 14 jaar Century: Aprilgekken 18 jaar Scala: De kardinaal 18 jaar Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Schouwburg 10.30 en 14 uur „Intro-programma modern toneel" door Tomeelwerkgroep Proloog. Jeugdvoorstellingen voor het voort gezet onderwijs. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Beethoven-cyclus Robert Casadesus (piano) Schouwburg 20.15 uur „Het verjaardagsfeest" vam Harold Pinter door de Haagse Comedie ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Aïda Schietingen KOEWACHT J. de Guchteneire: voor bejaarden Diversen BRESKENS Gemeentehuls 19.30 uur Verbond Veilig Verkeer MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing van dr. F. A. Nelémams over „Verslaving" N. EN ST.-JOOSLAND Verenigingslokaal, Veerstraat 19.30 uur Ledenvergadering „Orainje Bovenal" Opgave van deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. «BUWfcGiSSSSÏas ROTTERDAM Museum Boy mans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B. Kitaj (t.m. 8 april). Christiaam de Moor (70 jaar) (t.m. 22 mrt.). Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Henk Overduin, boeken, blokken en prenten (t.m. 29 mrt.). Werkd. van 10-17 en zon. van 12-17 uur. Rotterd. Kunstkring, W. de With- straat 35. Giancarlo Sangregorio, sculpturen, (t.m. 11 april). Werkd. 10-17, zon. van 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Zuidplein Expositie schilderijen en tekenin gen Jan Roeland (t.m. 31 mrt.). Werk. 10-17, zon. vam 12-17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roel Framkot (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. zat. van 9-18 uur, zon. van 14-18 uur. Morgen, woensdag 18 maart. Bergen op Zoom: 0.31 en 13.04; Hansweert: 12.20; Made-Drimmelen: 3.22 en 16.03; Terneuzen: 11.47; Vlissingen: 11,18 en 23.46; Wemeldinge: 0.21 en 12.54.

de Stem | 1970 | | pagina 5