WEGENS UITBLIJVEN PHANTOMS UIT V.S. Israëli's maken zich zorgen Wereldkerk stelt werk groepen in Meubelfabriek uitgebrand in Made: schade 1,5 min ieke clu| sakelijk Actiegroep v ÜJiifc BLAUW RIJBEWIJS - DOOR DE WEEK ACHTER STUUR Schoorsteen -150 111 - op Total-raffinaderij Onbestendig Jeugd vliegt naar Parijs VANDAAG itoonstellingen PRINS BERNHARD: Reis overtreft mijn stoutste verwachtingen' Brazilië laat vijf gevangenen vrij Naar schatting 5 a 6 min. schade bij brand in Zutphen BLOTE BUIKEN VAN MIN A'S OP VERGADERING GYNAECOLOGEN Noord-Vietnam wil gesprek met Cambodja Woningen Nieuwbouw Prof. dr. W. Buikhuizen: W Gedeputeerde AR krijgt hartaanval INBREKERS KOGELEN MET EIEREN Binding Rechts contra D'66 iat de betreffende bet p dit alles zonder epteren, noemde ze o evenals het feit, dal deel van die groep Is achter de confessioj" schaart. „Ook de werU ordt achtergesteld", a] ;sel. „Met veel moeite et zelfs soms nog niet dag vormingsonderwijj terwijl voor de student, .er miljard per jaar Dat het ook in de jaren in Nederland rozegeur en manescï eerde ze met de uitspra deze tijd nog re n werknemer met veer en wordt afgescheept ioentje van 2,34 gulden DE STEM VAN MAANDAG 16 MAART 1970 Films 20 lun ches 18 jaar ipgebouw 20 uur nog meer bij 14 jaar BURG 0 uur elaars vielen ze aan 14 RG theater 20 uur aam is Peeos 18 jaar [zen 20 uur ven lokt 18 jaar GEN bra 20 uur n het verkeerde bed 14 kpen Parachutist tegen wil en i.l. Onze dokter is de b Oliver 14 jaar sades: De verdoemden II Ie: In de greep van de at Arenden vallen aan 18 j Inspecteur Sterling 18 j Min om Benjamin 18 j De clan der Sicilianenl s: West side story 18 jaai Satyrioan 18 jaar le: De grootste hold up 1' Leven en minnen 14 jaa :y: Met vijf naar de heil ,ic: Een leeuw in de wil John en Mary 18 jaar let oog van de duivel 1 LAAS Hibematus a.l. a: Vol gas 14 jaar ■y: Aprilgekken 18 jaar De kardinaal 18 jaar :el - Muziek - Dam ns van Oranje 10.30 en 1 •programma modern tone 'oneelwerkgroep Proloog, roorstellinigen voor het voa jniderwijs. BURG tzaal 11 en 13.30 uur t door het Nederlands eest. Jeugdconcerten voo ortgezet onderwijs i.s.m.1 concert. 'DAM elen (Kleine zaal) 20.151 dams Conservatorium Schietingen Nge idermans 15 uur Diversen :ns ntehuis 17 uur rieschap JRG ihoorn 20 uur van dr. F. A. Nefemans Verslaving". BURG ■t en Gehoorzaal, Smêc- Regiecursus van het Zeen im voor het AmateurW iT.-JOOSLAND ie Rijksweg 19.30 uur ■king zakelijke kwesties, oor leden. [jke ntehuis 19.30 uur rergaderinig van deze rubriek tel. Postbus 116 in Middelt' -DAM a m Boy mans: Expositie i, tekeningen en grafie Kitaj (t.m. 8 april)- ,(J aan de Moor (70 jaar' 3. Kunststichting, ZuijjE' Overduin, boeken, nten (t.m. 29 iwt.)- i-17 en zon. van 12-1 1. Kunstkring, W. de 35. Giancarlo Sangreê" iren. (t.m. 11 april)- zon. van 11-16 uur£uidpli tekeL «ii phantoms (Van onze redactie buitenland) JERUZALEM De Israëlische regering maakt zich in toenemende mate bezorgd over het uitstel van de door president Nixon beloofde aankondiging of hij meer Phantom straaljagers aan Israël zal leveren. Doorgaans welingelichte kringen in Israël verklaren zelfs dat Nixon rceds heeft besloten de jachtbommenwerpers „voorlopig" niet te leveren. Volgens het dagblad „Haaretz" is de reden hiervoor niet politiek maar mili tair. Nixon zou menen dat de Israëlische luchtmacht voldoende sterk is zonder een verdere levering van Phantoms. Dit bericht, dat Israëlische functionarissen willen bevestigen noch ontken- jen, volgde op steeds verder afnemend optimisme in Israël dat de toestellen uilen worden verscheept. Twee weken geleden had men er in Jeruzalem nog tamelijk veel ver trouwen in dat Washington zou vol doen aan het verzoek van premier Golda Meir om meer Phantoms. Toen de bekendmaking van Nixon na de door hem beloofde datum niet kwam eind februari, had hij ge zegd werden de Israëlische leiders al ongerust en riepen tenslotte Yitz hak Rabin, de Israëlische ambassa deur in Washington, terug voor be sprekingen over dit onderwerp. In Washington verwachten waarnemers deze week een besluit van Nixon. De Israëlische pers toont zich ta melijk pessimistisch. De Jerusalem Post, die gewoonlijk de mening van het ministerie van Buitenlandse Za ken weerspiegelt, meldde dat de terugkeer van Rabin „er op wijst dat de onderhandelingen over een ver dere levering van Amerikaanse vlieg tuigen niet vlot verlopen". Het blad schreef verder: „Als deze veronderstelling juist is, is de situatie tragisch. Zelfs met hun huidige wa pentypes zullen de Egyptenaren wor den aangemoedigd tot een nieuwe aanval, als er ook maar de geringste hoop is dat Israël een tekort heeft aan vliegtuigen voor zijn zelfverde diging". In een commentaar verklaarde het blad „Haaretz" dat „deze beslissing van president Nixon de spanning in het Midden-Oosten zal verhogen en de agressieve aard van de Arabieren nieuw voedsel zal geven". Israëlische commando's, gesteund door vliegtuigen, zijn zaterdag het Suez-kanaal overgestoken en hebben Egyptische posities op de westelijke oever aangevallen. Dit is in Tel Aviv meegedeeld. Bij de aanval zijn zeven Egyptische militairen gedood, volgens Caï'ro maar één. Aan Israëlische zijde vielen twee doden en vier gewonden. Twee Israëlische soldaten en twee Arabieren liepen verwondingen op, toen zaterdag een handgranaat werd geworpen naar een Israëlische pa trouille in het centrum van Gaza. In de afgelopen zes weken zijn bij soort gelijke aanslagen in deze strook 150 personen, merendeels Arabische in woners, gewond. Zes Arabieren wer den gedood. (Van een onzer redacteuren) DEN BOSCH De landelijke ad viesraad van de Actiegroep Wereld kerk heeft zaterdagmiddag tijdens een vergadering in Den Bosch be sloten vier werkgroepen op te rich ten, die goede maar vaak nauwelijks bekende initiatieven van kerkver nieuwing moeten opsporen, er be kendheid aan geven en ze bevorde ren. De vier werkgroepen betreffen gebed en spiritualiteit (onder lei ding van pater J. de Rooij, hoofdre dacteur- van het maandblad „De He raut" in Nijmegen), katechese en verkondiging (onder leiding van de Amsterdamse jezuïet drs. F. Kur- ris), het parochiële leven in het al tenteen (onder leiding van drs. W. lusters van het KASKI te Den iaag) en overlegstructuren (onder eiding van prof. dr. J. Hoefnagels ij, socioloog te Nijmegen). Aan de vele duizenden adhesie- etuigers van Actiegroep Wereld kerk zal gevraagd worden, goede initiatieven en experimenten, die zij in hun omgeving kennen, aan de werkgroepen te melden. Middels het maandblad „De Heraut" en een apart mededelingenblad, zal voor verdere verspreiding worden gezorgd. De Actiegroep Wereldkerk, die biermee een nadere uitvoering wil [even aan haar oorspronkelijk actie plan, ziet er vanaf plaatselijke afde lingen te organiseren. Zij wil daar mee proberen het image van een nieuwe partijvorming in de kerk te zijn, kwijt te raken. Celibaal De landelijke adviesraad heeft verder besloten, geen verklaring in zake het celibaatsvraagstuk af te (eggen, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag. Uit gesprekken met enkele bisschoppen de raad ge bleken, dat dezen op dit moment bet meest gediend zijn met een pe riode van rust. Overigens wil de Ac tiegroep Wereldkerk met deze beslis sing tevens te kennen geven, dat zij bet volste vertrouwen in het Neder lands episcopaat heeft en zich niet geroepen voelt een wig te drijven lussen de bisschoppen en de paus. Tijdens de vergadering in Den J°sch hebben de leden van de lan delijke adviesraad geen oordeel wen- sen uit te spreken over de ontwerp- japporten betreffende oecumene en j relatie tussen christenen en jo- die in de plenaire vergadering jVan tat pastoraal concilie van april as' aan de orde komen. 99 99 IJICE VOORZITTER Denis Menetrey- I jn de Franse studentenvereniging IA'.011 twee medestudenten zullen I °r'wee jaar van examens worden I "Sesloten. omdat ze verantwoorde- i^wden gesteld voor de ongere- ™e4en in Reims. r1"'uitzichten I ?r dinsdag I J Woensdag, iReli door ffVAI.I. 0p I z°ndag fa. «.«O uur: I hur I. Kunststichting, tie schilderijen en - in Roeland (t.m. 31 10-17, zon. van lz >RPE Troutzaerte: Expos:»; rijen van Roel Frank" 1 mrt.). Ma. t.m. za'- ür, zon. van 14-18 u t, dinsdag 17 maart- op Zoom 11.39, 23.32, Made-Drimmeie«3 Terneuzen 10-27 en n 9.59 en 22.36, We»"1 temperaturen de I °onhestendig-, 1 «S'!er '""'male I ijeht 611 geen vors'; raeer i" JIee,rfv°oruitzichten in cijfers ge- I S^over Nederland, tot 5°r aantal uren zon: 0 |i-ea min -temp.: 1 tot 4 graden bo kaal; max.-temp.: omstreeks I Vjp. kans op een droge periode ^ajs stens 12 uur: 70 procent; ®Proce f6" ®e^ee' dr008 etmaal: h^5?r yoensdag: aantal uren zon: 0 J ,-ennon -temp.: 1 tot 4 graden bo- I «om "haal; max.-temp.: omstreeks J "m m kans °P een droge periode koos ens 12 uur: 70 procent; pr0(?en®en geKeel droog etmaal: DJAKARTA (ANP) De Neder, landse ambassadeur mr. H. Scheltema en zijn echtgenote hebben gister avond in hun ambtswoning in Dja karta een receptie gegeven ter ere van prins Bernhard. De prins vertelde, dat zijn ver blijf in Djakarta zijn stoutste ver wachtingen heeft overtroffen. „Allerwegen ontmoet ik een har telijkheid en vriendschap, zoals ik niet had kunnen dromen. Er is een sfeer van ontspannenheid en gast vrijheid. die mij bijzonder heeft ge troffen. Dit hartelijkheid is er beslist niet alleen op officieel niveau- ik onder vind haar ook bij de tot nu toe be trekkelijk schaarse ontmoetingen met de bevolking zelf". Hij slaagde er gisteren in de pers te ontwijken, en voer met een speed boot naar het Prinsesse-eiland, Pa- lau Poetri. Zaterdag bracht de prins een be zoek aan het Nederlands ereveld bij Djakarta, waar hij een krans legde. MEXICO-STAD (AFP) De vijf politieke gevangenen, die door de Braziliaanse regering zijn vrijgelaten in ruil voor de ontvoerde Japanse consul Noboeo Olioeclii zijn gister morgen op het vliegveld van Mexico- Stad aangekomen. Een van hen is moeder-overste Ma rina Borges Soares. Zij werd in no vember vorig jaar gearresteerd om dat zij tonnen conserven verduisterd zou hebben ten behoeve van de re volutionairen, die door de VS aan haar klooster en weeshuis waren ver strekt. Zij werd tijdens haar gevan genschap gemarteld. Dit bracht de bisschop van Ribeirao Preto ertoe, twee politiecommissarissen te ex communiceren. Men verwacht, dat de 56-jarige consul nu ook spoedig zal worden vrijgelaten. Een deel van de verwoeste fabriek in Made UTRECHT (ANP) Een groep van tien Dolle Mina's is zaterdag morgen in het Academisch Zie kenhuis in Utrecht een weten schappelijke vergadering van de gynaecologenvercniging binnen gedrongen. De meeste Mina's waren gekleed in lage heupbroe- ken en korte truitjes. Op het stuk „bloot" daartussen was met verf de kreet „baas in eigen buik" geschilderd. Ter toelich ting deelden de Mina't aan de ongeveer vijftig artsen pamflet ten uit, waarin hun standpunt over de abortus was uiteengezet. De groep werd met applaus en gelach ontvangen; één arts pro testeerde en verliet gestoord de zaal. HONGKONG (Reuter) Noord- Vietnam heeft een bijeenkomst met Cambodja voorgesteld om de geschil len tussen de beide landen tot 'n op lossing te brengen. Het heeft zaterdag beloofd, dat het de onafhankelijkheid van Cambodja zal blijven eerbiedigen. Het wil blij vende vriendschap met het konink rijk Indo-China. Dit staat in een arti kel in het officiële blad „Nhan Dan" van zaterdag. (ADVERTENTIE) OOK VOOR BREDE VOETEN ZIJN ER LEUKE MODELLEN (Van een onzer verslaggevers) MADE Gisterochtend is door een felle brand de meubelfabriek EXZOMA n.v. (den Exter en Zonen) te Made volledig verwoest. Het vuur, dat hoog oplaaide, werd door zeven brandweerkorpsen bestreden. Omdat de fabriek midden in een woonwijk stond, heeft de brandweer met man en macht er voor gewaakt dat het vuur niet naar de woningen oversloeg. De oorzaak van de brand was gisteren nog niet bekend. Naar de heer J. C. den Exter, één van de drie broers die samen de directie vormen, meedeelde, is er voor minstens één miljoen gulden schade. In dit bedrag zit dan nog niet de bedrijfsschade, die door de verzeke ring maar ten dele wordt gedekt. Ongeveer een half miljoen gulden zal het bedrijf vermoedelijk voor eigen rekening moeten nemen. De brand werd zondagochtend om tien voor vier ontdekt door mevrouw A. den Exter-van Ham, de echtgenote van directeur J. C. den Exter. Dit echtpaar woont boven de meubelzaak Emdeva. De brandweer van Made was binnen vijf minuten ter plaatse. Het vuur, dat waarschijnlijk ontstaan is in de montage-afdeling, was toen al naar de machinale houtbewerkings afdeling, de spuiterij, de inpak- afdeling, de expeditie en de kantoren overgeslagen. Het hele bedrijf was één grote vuurzee. In verband met het grote brand gevaar voor de omliggende wonin gen werd de hulp ingeroepen van de brandweerkorpsen uit Geertrui- denberg, Wagenberg, Terheijden, Oosterhout. Hooge en Lage Zwaluwe en Breda. Met 50 tot 55 stralen werd het vuur bestreden. De woningen konden behouden blijven. Er spron gen alleen wat ruiten en een duiven hok vatte vlam. Vande fabriek zelf was echter niets meer te redden. Het bedrijf, waarvan in mei vorig jaar de opslag ruimten en een gedeelte van de wo ning bij de meubelzaak door brand werden vernield, brandde geheel uit. Behalve de grote voorraad hout gin gen ook de administratie en de werk tekeningen verloren. Een gloednieuwe machine van 50.000, die vrijdag was geïnstalleerd en nog niet had ge draaid, werd ook vernield. „Het is verschrikkelijk. En dan denk je dat je iets hebt.... Heb ik hier nu vanaf mijn veertiende jaar voor gewerkt," aldus directeur J. C. den Exter. Rond half zes was men het vuur meester en kon met nablussen wor den begonnen. De directie deelde gisteren mee dat de meubelfabriek niet op dezelfde plaats zal worden herbouwd. De directie was ai sinds enige tijd van plan om eiders in Made een nieuwe en grotere fabriek te bouwen. Deze nieuwbouwplannen houden ook ver band met het patent dat EXZOMA heeft verworven op een anti-hernia- matras. Aanvankelijk was het de be doeling om het eerste gedeelte van de nieuwe fabriek al in september te gaan betrekken. De nieuwbouw plannen zullen nu wellicht in een versneld tempo worden uitgevoerd. Het 60 man tellende personeel zal in financieel opzicht weinig merken van de brand, zo verzekerde gisteren de directie. Het kaderpersoneel zal handen vol werk hebben om te zor gen dat de administratie weer in orde komt en dat er nieuwe werk tekeningen komen. Voor de rest van het personeel is er voorlopig weinig werk. Mogelijk dat EXZOMA een gedeelte van de goed gevulde order portefeuille door collega-bedrijven laat afwerken. Overigens is ook al bedrijfsruimte aangeboden door een tweetal bedrijven in Made, Het is nog niet zeker of de directie op dit aanbod zal ingaan. Vandaag wordt begonnen met een uitgebreid onderzoek door politie en arbeidsinspectie naar de oorzaak van de brand. Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag het bedrijf van Lovable Nederland N.V. in Zutphen (foundations en beha's) voor het grootste deel in de as gelegd en voor naar schatting 5 a 6 mil joen gulden schade aangericht. De snij- en naaizalen, de inpakaf- deling, het directiekantoor ep-de te lefooncentrale, en het volledige ma chinepark. werden geheel verwoest. In de fabriek werkten ongeveer 300 personen, voor het merendeel meisjes. De oorzaak van de brand is niet be kend. De produklie van Lovable heeft voor 80 procent plaats in de ateliers in Ruurlo, Doetinchem, Hoeven en Oosterhout (N.Br.) en voor 20 pet in Zutphen. Het bedrijf stelt alles in het werk om spoedig ruimte te vinden voor een naaizaai in Zutphen, Zolang dat nog niet het geval is zal men trachten de produktie in het nieuwe atelier in Oosterhout op te voeren. AMSTERDAM (ANP) Op het twee daagse congres over „Alcohol en Wegverkeer" heeft prof. dr. W. Buikhuizen, hoogleraar criminolo gie aan de Rijksuniversiteit Gro ningen zaterdag voorgesteld een z.g. „blauw rijbewijs" in te voeren bij veroordelingen voor het rijden onder invloed van alcohol. Een rijbewijs dat de betrokkene wél toestaat door de week overdag te rijden, maar niet gedurende de avonduren en de weekenden. De verkeersveiligheid zal door een dergelijke maatregel volgens de hoogleraar nauwelijks in gevaar komen. „Rijden onder invloed is name lijk een typisch vrijetijdsdelict. liet vindt overwegend in de week enden en gedurende bepaalde avonden plaats", aldus de hoog leraar. „Veel rijders onder invloed zit ten met problemen. Niet meer mogen rijden zou voor een aantal van hen een extra probleem op kunnen leveren. Het betekent na melijk, dat zij hun beroep niet meer kunnen uitoefenen. Dat het hier niet om een kleine groep gaat bleek uit een onderzoek waaruit men kan afleiden dat ongeveer 1 op de 7 personen, die veroor deeld worden wegens rijden on der invloed hierdoor zijn betrek king kwijt raakt. „Het is duidelijk dat dit een eventuele resocialisatie van de betrokkene ongunstig kan beïnvloeden" zei prof. Buikhui zen. „Men mag niet aannemen, dat ook dit de bedoeling van de rech ter is geweest". Het recidive onder het wegens het rijden onder invloed veroor deelde personen is zeer hoog. Voor automobilisten schommelt het tus sen 30 en 40 pet. Ook is bekend dat alcoholgebruik de kans op een ongeval aanmerkelijk vergroot. Prof. Buikhuizen merkte nog op dat het na een jaar ontzegging weer aan het verkeer laten deel nemen van automobilisten ook niet zonder gevaar is. Dit punt verdient naar zijn mening meer aandacht dan het thans heeft. Men zou hier bijvoorbeeld kun nen denken aan het opnieuw laten afleggen van een rijexamen. Statistieken laten zien, dat per sonen die verdacht worden van liet rijden onder invloed gemid deld een bloedalcoholgehalte had den van tussen de 1,75 en 1,85 0 00. Bii een groep van ongeveer fiOO veroordeelde rijders trof prof. Buikhuizen een gemiddelde aan van 1,85 0/00 terwijl de grens reeds bij 0,5 0 00 wordt overschre den. „Wie met gedetineerden uit „Bankenbosch" - ruim 90 pet. zit daar wegens het rijden onder in vloed - gesproken heeft, weet dat deze mensen inderdaad buiten sporig veel drinken", zei prof. Buikhuizen. „De meerderheid van hen stelt bijvoorbeeld, dat zij zonder moeite tien glaasjes kun nen drinken. Uit een onderzoek van het cri minologisch instituut te Groningen naar de effectiviteit van de straf maat blijkt duidelijk, dat de straf geen effect heeft", stelde de hoog leraar. (ADVERTENTIE) met méér inhoud voor dezelfde prijs: 4.45 zwart/grijze bus: normale versteviging groen/grijze bus: extra versteviging" "let op de roos (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De heer J. van den Bos (A.R.), lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, is getroffen voor een hartaanval. Dit gebeurde nadat hij een les had gegeven op de bestuursschool Zee land. waaraan hij verbonden is. De toestand van de heer Van den Bos is thans bevredigend. Er is geen levens gevaar aanwezig. (Van onze correspondent) SCHIPHOL De 170 jeugdige prijswinnaars van de KLM-lucht- vaartwedstrijd hebben zaterdag de dag van hun leven gehad, toen ze met een KLM Super DC-8 naar Pa rijs mochten vliegen. In een bus werd de kinderen de meest bekende plaatsen getoond. Op de Eiffeltoren gebruikten ze de lunch. De „gelukkigen" uit Noord-Brabant waren: Jeanne van Beek. Mariaschool, Prinsenbeek Jose Broos, St.-Francis- cusschool, Oudenbosch; Anita Bus, St.-Aloysiusschool, Stampersgat; Roel Gooskens, St.-Annaschool, Breda; Jetty Minkels, Mariaschool, Den Dun- gen; Hennie Wilke, R.-K.Schippers- school, Oud-Gastel en uit Zeeland: Sonja Dusarduijn, Caspar Berse- school, Goes; Joke van Eenennaam, Van Randwijckschool, Nieuw- en St. Joosland; Ko Hilleman, School v. chr. Volksonderwijs, Serooskerke; Jolan- da Picavet, Sl.-Michaelschool, Sas van Gent; Dinant Quist, O.L.S., Stavenis- se: Petra Roosje. Stamperiusschool, Wilhelminadorp/Goes. (Van een onzer verslaggevers) VEERE „Indien Total een 150 meter ho ge schoorsteen zou ge bruiken om de luchtver ontreiniging in het ge bied rond Vlissingen tot het uiterste te be perken, geloof ik wél dat dit in zekere zin liet aangewezen middel is om althans een groot gedeelte van de schade lijke stoffen te lozen, zonder een direct ge vaar te vormen voor de onmiddellijke omge ving". Dit antwoordde prof. VV. F. M. Krul zater dagmiddag op een vraag tijdens de voor jaarswerkvergadering van de „Vrienden van Veere" in de. raadszaal van het Veerse stad huis. De vragensteller bracht deze vraag naar voren i.v.m. de plannen van Total om in Vlis- singen-Oost een olieraf finaderij te vestigen. Total zou bereid zijn een 150 meter hoge schoorsteen te laten bouwen om de veront reiniging tot een aan vaardbaar minimum te kunnen terugbrengen. Prof. Krul, hoogleraar aan de t.h. in Delft en adviseur van de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezondheid in- zaken de milieu-hygië nische problemen, ver telde dat men bij Hoog ovens met een dergelij ke voorziening tracht het verontreinigings- vraagstuk op te lossen en dat dit redelijk lukt. Alleen bij bepaalde me teorologische invloeden bestaat er kans det de uitgebraakte gifwolk naar beneden slaat, met alle gevolgen van dien. Om dit te voorkomen werkt men nauw samen met het KNMI in De Bilt die dit soort bedrij ven waarschuwt, wan neer er kans bestaat dat zich een dergelijke si tuatie kan voordoen. (Van onze correspondent) STEENBERGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben inbrekers er in het kantoor van de N.V. Betonindustrie Steen bergen een gezellige en smerige boel van gemaakt. Zij gooiden een groot aantal eieren stuk. Meubilair, plafond en muren dienden daarbij als mikpunten. De eieren waren afkomstig uit een mand, die in het kantoor stond. In dezelfde nacht is ook inge broken in de mavo-school aan de Westdam. Daar wordt niets van waarde vermist. HILVERSUM (ANP) „De De moeraten '66, die na drie jaar ein- dellijk een eigen gezicht beginnen, te krijgen, blijken niets anders dan een moderne socialistische partij te zijn. Alles wat kan leiden tot chaos en wanorde wordt door deze partij open lijk gesteund of gestimuleerd. Wij zul len een duidelijk „nee tegen D'66 moeten laten horen". Dit zei zaterdag de fractievoorzit ter van „Binding Rechts" in de Twee de Kamer, de heer E. J. Harmsen op het tweede algemene partijcongres van Bindings Rechts in Hilversum. Ook tegen de VVD sprak hij zich uit. Het congres heeft diverse moties aangenomen. Zo heeft men iedere maatregel veroordeeld, die tot doel heeft om radio Veronica zijn uitzen dingen te doen beëindigen. In een andere motie sprak het con gres zich uit tegen iedere verhoging van de kiesdrempel. Het congres nam ook een motie aan, die maatregelen bepleitte om de be zetting van scholen en universitei ten te bestrijden.

de Stem | 1970 | | pagina 3