INDUSTRIALISATIE STOND CENTRAAL RU DISCUSSIES Zeeuwse lijsttrekkers leverden laatste VOGELWAARDE NAM AFSCHEID VAN WND. BURGEMEESTER P. MOLTHOFF Israë Specifiek katholieke clu niet meer noodzakelijk WEGENS PHANTO Actiegroep Wereldkerk stelt werk groepen in Rotterdammer tuigt echtgenote af Mej. Vael in Heikant gehuldigd Groede bouwt mee aan zuiveringsinstallatie Onbestendig EDITIE VOOR i ZEELAND Dodendans" van Globe grandioos Afscheid pastoor Kerremans in Yerseke Bromfietser gewond bij aanrijding Vijf jongens voor handel in drugs aangehouden Mej. Kessel te Axel VANDAAG Tentoonstellingei Celibaat tEN"- op DE STEM VAN MAANDAG 16 MAART 1970 (Van onze correspondent) MIDDELBURG De lijsttrek kers voor de Provinciale Staten verkiezing hebben zaterdag in De Schakel voor het laatst de strijd aangebonden voor de ver kiezing van woensdag. Zo nu en dan laaide de politieke strijd tij dens de door de Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid georganiseerde forum middag hoog op. De voornaamste punten van discussie: de indu strialisatie van Zeeland en de in spraak van de burgers bij het be stuur. Aanvankelijk leek het erop dat de politici het wel met elkaar eens zou den worden. In hun korte inleidingen wezen alle lijsttrekkers op het be lang van de industrialisatie. „Er is geen enkele partij in Zeeland te vin den, die tegen industrialisatie is", zo vatte D'66-lijsttrekker J. Roodenburg de inleidingen van de politici samen. Bij lange na bleken niet alle politici vertrouwen te hebben in de industrie- en waar het gaat om het treffen van maatregelen voor de lucht-, bo dem- en waterverontreiniging. „Er is een duidelijke bereidheid bij de iridustrieën om verontreini ging tegen te gaan. Zelfs als dit ten koste van een deel der winst gaat", zo meende CHU-gedeputeerde A.J. Kaland, waarbij hij verwees naar „Zuid Chemie", dat anderhalf mil joen gulden investeerde voor maat regelen tegen de uitstoot van fluor. Tijdens de discussie sprak de heer Kaland zich uit voor een internatio nale wetgeving voor de luchtveront reiniging. ,„Ik ben heel wat minder zeker dan Kaland over die grote be reidheid van industrieën om ten kos te van de winst maatregelen te ne men", zei PvdA-gedeputeerde M.J. van Poelje. Hij werd bijgevallen door de heer C. van Waterschoot (PPR). De te nemen maatregelen moeten deel uit maken van de onder handelingen bij de vestiging, zo vond de heer J. Roodenburg. „Het is on verantwoord om aan de industrieën over te laten in welke mate ze de luchtverontreiniging bestrijden. Het is een absolute noodzakelijkheid dat de overheid scherpe eisen stelt", meende de heer W. Landheer (VVD). Een zeer fel debat ontstond over de tijdens de verkiezingstonrnee door de D'66-kandidaten J. Roodenburg en H. Kapenga gedane uitlatingen dat zij de CHU-kandidaat voor Gedepu teerde Staten (de heer Kaland) zou den afwijzen, terwijl ze evenmin ge lukkig waren met de FvdA-kandida- ten. „Waarop is die afwijzing geba seerd?", zo wilde men vanuit de zaal weten. De heer Kalend infor meerde of de uitlatingen waren ge baseerd op een uitspraak van de le den van D'66. KVP-lijsttrekker drs. W.R. Dusarduijn wilde graag van de DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: f 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Ktokstraai l, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. P. Koopman (0H8o-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A. Schell (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W v Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R van Dearsen (UU55-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en Ü.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: 3. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01110-8030) heer Roodenburg weten welk oordeel („of welke veroordeling") D'66 uit sprak over de KVP-kandidaat voor GS, de heer A. van Geesbergen. „Het zal wel voor niemand een verrassing zijn geweest dat Kaland voor ons onaanvaardbaar is. De heer Kaland is iemand met grote capaci teiten en werkkracht. Wij menen dat hij dé man kan zijn om de indu strieën tegenspel te leveren. Het is jammer, dat zijn inzichten omtrent inspraak en openheid niet de onze zijn", aldus de heer Roodenburg. Over de PvdA-kandidaten zei hij: „We hebben beslist niet gezegd dat ze voor ons onaanvaardbaar zijn. We hebben gezegd dat we andere, meer progressieve, kandidaten hadden ver wacht". Op de vraag wie dat dan wel zouden zijn, moest de heer Roo denburg het antwoord schuldig blij ven. „We beschikken hiervoor niet over voldoende informatie over alle kandidaten", was zijn verweer. 11 GOES Opnieuw heeft Globe, 't gezelschap, dat Zeelang als „speel terrein" toegewezen heeft gekregen, zeer duidelijk en overtuigend aange- toond, dat onze provincie zich met deze toewijzing zeer gelukkig mag prijzen. Na De Gijzelaar, Oom Wanja, De Spaanse Hoer, was het nu het door Dürrenmatt bewerkte stuk van Srtindberg „Dodendans" dat ons na drukkelijk in deze mening bevestigde. Terecht heeft Dürrematt de titel ver anderd en er Play Strindberg van ge maakt. Zoals hij zelf zegt: hij heeft zijn voorbeeld ontdaan van de lite raire kant en ervoor gezorgd, dat de acteurs zich niet meer hoeven te ver diepen in duivelse zielestudies, maar wel dat ze een tot in het extreme verdichte tekst op het toneel mogelijk maken. We kunnen ons nauwelijks voor stellen, dat de schrijver een ideale re regisseur voor zijn opvatting zou kunnen vinden dan Ton Lutz. Het vrij sobere en sombere gegeven van een echtpaar, waarvan het huwelijk totaal verniel^ is, waarbij de bezoe kende vriend voornamelijk als taak heeft, dit trieste geheel nog wat toe te spitsen, werd in de tekst van Dür renmatt en de regie van Lutz tot een macaber soort komedie, die de zwa re accenten van Strindberg vermijdt, ©n misschien juist daardoor tot een veel indringender tekening van de benarde situatie komt. Daarbij is volgens de bewerker zeer belangrijk, dat vanuit de drie acteurs een een heid ontstaat van een exact spelend trio. Waarschijnlijk bestaat de grote kracht van deze voorstelling uit de ze briljante eenheid van drie voox treffelijke acteurs. Wij zien Ton Lutz aap het werk als de geboren en getogen egoïst Edgar, lijdend aan een grenzeloze zelfoverschatting. Hij doet dat op een werkelijk sublieme wijze, ingehouden, uitbarstend, to taal ingestort enz. Misschien is zijn grootste verdienste, dat hij geen ogenblik de anderen wegspeelt. Ann Hasekamp speelde de niet minder egoïstische, maar snibberiger echt. genote Alice. En ook hier bewonde ren we het enorme gemak, het van zelfsprekende in deze waarlijk niet eenvoudige rolfiguur. Datzelfde geldt trouwens voor André van den Hen- vel, die de „slechte" vriend moest vertolken, die alleg bij elkaar min der verdorven blijkt te zijn dan het edele tweetal. Hij is duidelijk de buitenstaander, die met zijn bezoek geen andere bedoeling schijnt te heb ben dan met z.g. nietszeggende op merkingen het vuurtje nog wat aan te tsoken. Een wrange nasmaak, op een grandi oze wijze vertolkt door Globe. Wij hopen dit gezelschap nog dik wijls terug te zien in de Zeeuwse schouwburgen! A. H, Forum lijsttrekkers tijdens bijeen komst in „De Schakel" te Middelburg. V.l.n.r.: M. J. van Poelje, A. J. Ka land, C. van Waterschoot, G. A. de Kok (voorzitter), J. Roodenburg, W. Landheer en drs. W. R. Dusarduyn. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De politie in Vlissingen moest zaterdagmiddag in grijpen toen mevrouw L. uit Rotter dam werd afgetuigd door haar man. De vrouw had haar man al enige tijd geleden verlaten en verbleef za terdag, zonder haar vijf kinderen bij een vriendin in Vlissingen. Zaterdag drong haar man de woning van de vriendin binnen, eiste de kinderen te zien en tuigde zijn vrouw af toen de ze hem zei dat de kinderen er niet waren. De politie arresteerde de Rotter dammer en stuurde hem met een proces-verbaal terug naar de Maas stad. (Van onze correspondent) YERSEKE Tijdens een specia le kerkdienst heeft pastoor Kerre mans afscheid genomen van de pa rochie Yerseke, waar hij bijna ze ven jaar pastoor is geweest. In zijn openingswoord verwelkomde pastoor Kerremans speciaal de ver tegenwoordigers van de gemeente Reimerswaal, de vertegenwoordi gers van de plaatselijke kerkgenoot schappen en de toekomstigegeeste lijke verzorger pater De Wit. In zijn afscheidspredikatie, zei pastoor Kerremans dat het niet met blijdschap was, dat hij afscheid nam van Yerseke, vooral nu geen directe opvolger is aangewezen. Dankbaar was hij voor het geschenk van de parochie, (de „Cronijk van Zee land" en het boekwerk Zeeland in beeld) Na afloop was er gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen. Het dameskoor o.l.v. de heer Rijk verzorgde de gezangen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens het weekeinde kwamen op het kruispunt Zeven Tirniteitsstraat - Lindenlaan de bromfietser, J. J. V. W. en de automobilist, A. A. de Z., beidenuit Terneuzen, met elkaar in botsing doordat de bromfietser geen voor rang verleende. Nadat deze door dokter H. Nijsten jr. was verzorgd, werd hij voor ver der onderzoek naar het Julianazie- kenhuis overgebracht. HEIKANT „Lang leve onze juf frouw", stond op een groot bord voor het verenigingsgebouw in Heikant vermeld, toen onderwijzeres mej. Vael zaterdagmiddag met familie en genodigden officieel werd gehuldigd bij haar 40-jarig jubileum. Eerder was zij begeleid door bruidjes, tam boers en de kinderen van de lagere- en kleuterschool te Heikant naar de kerk gebracht, waar zij feestelijk werd ontvangen met o.a. de muziek vereniging Heikant. Bij de rondrit na de mis werd zij vergezeld door tientallen versierde fietsers en wa-gens, waarbij de pech wer^ uitgebeeld welke zij met haar scooter en auto in de loop der tijd op weg naar school heeft gehad. Bij d-e huldiging in het verenigings gebouw noemde de heer Zw-artele (hoofd der school) en voorzitter van het plaatselijk feestcomité het jubi leum een unicum. „De gemeenschap Heikant heeft veel aan u te danken", zo zei de heer Zwartele. Burgemeester Reuser van St.-Jansteen schetste juffrouw Vael als een klein en pittig vrouwtje met zacht karakter, dat veertig jaar Hei kant trouw is gebleven. Dank zij haar is het onderwijs te Hei kant met sprangen vooruit gegaan zo meende hij. Als een van. de meest getrouwe gemeentenaren bood hij haar een tinnen herinneringsbord aan. Mej. Vael ontving dit botd als eerste inwoner van Steen. De heer Martinet (voorzitter van de muziekvereniging Heikant) bood een bloemetje aan. Bijna alle muzi kanten zijn oud-leerlingen van juf frouw Vael. Hierna las de kleuter onderwijzeres mej. Martinet een versje voor en overhandigde de ju- bilaresse namens de gehele gemeen schap Heikant een gouden armband. Nadat de jeugdgroep een lied had gezongen sprak juffrouw Vael een dankwoord, waarin zij de „fijne" be volking van Heikant bijzonder dank bracht. De dag werd met een gekos tumeerde voetbalmatch, een lampion optocht en een vuurwerk en een dans avond besloten. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zaterdagavond is in de Groene Woud door de politie de 18-jarige R. van H. uit Middel burg gearresteerd wegens handel in verdovende middelen. Hij heeft een voorwaardelijke straftijd voor een zelfde feit, Hij zal dinsdag voor de officier van justitie worden geleid. De politie arresteerde al eerder in dezelfde straat een viertal jongens, die in het bezit waren van mariha- na. Het zijn de 16-jarige uit Vlissin gen afkomstige jongens J. I. A. S. en J. M. van L., de 17-jarige A. A. A. E. B. en de 18-jarige M. A. B. Deze jongens hadden de marihuana gekocht van R. van H. (Van onze correspondent) AXEL „Het is niet meer noodzakelijk om in de politiek een specifiek katholieke club te hebben, omdat de katholieken in deze tijd niet meer kunnen spre ken van een achterstelling." Dit zei mej. A. Kessel tijdens een jaarvergadering van het NKV Axel. Ze had daarbij nogal wat kritiek op de KVP. „De KVP heeft een aardig programma", zo vertelde ze, „maar door de maatschappelijke verschillen binnen deze partij is er nooit sprake van een eenheid". Het programma zou daardoor volgens mej. Kessel nooit kunnen worden uitgevoerd, zoals de KVP-top het voorspiegelde. „De gehele KVP is op het VVD-beleid afgestemd: al leen gericht op het welzijn van de beter gesitueerden". Ze wees erop, dat vooral in de sector van de werknemers een politieke ongeïnte resseerdheid te bespeuren is, met als oorzaak het feit dat de politici niet de taal van de bevolking spre ken. „Nederland kent voor de werk nemers een grote achterstand. Er is weinig gedaan aan betere inko mensverdeling, maar wel kwam de loonwet van Roolvink er, waardoor het loon „aan de ketting werd ge- (Van onze correspondent) GROEDE Groede zal meewer ken aan de commissie Kunstgemeen ten die de bouw voorbereidt van een zuiveringsinstallatie voor de lo- zing van afvalwater. Dit is besloten tijdens de raads vergadering van Groede. Voor de installatie geeft het rijk een subsidie van 60 procent. De tota le kosten bedragen f 5.570.000,-. Het aandeel van Groede bedraagt f 486.050,-. Dit betekent een jaarlijkse druk op de begroting van f 45688,- aan rente en aflossing- De zuiveringsinstallatie wordt ge- bouwj nabij de nieuwe sluis vanwaar uit het water door persleidingen naar Breskens zal worden gestuwd, waar het in de Westerschelde terechtkomt. Het subsidieverzoek van de re creatiecommissie van de Protestant se kerken in W.-Zeeuwsch-Vlaande- ren voor de exploitatie in 1970 werd door b. en w. verwezen naar de nieuwe gemeenteraad. Ook een ver zoek van de toneelvereniging Groede om een eenmalige subsidie van f 1460,- werd eveneens naar de nieu we gemeente verwezen. De heer Vermeulen betreurde deze ■gang van zaken omdat kortelings aan de muziekvereniging wel subsidie was verleend. Burgemeester Everaars zei dat het verzoek te laat gekomen was om nog een onderzoek in te stellen. De heer S-alomé had het advies van de toneel adviseur gemist. De ra-ad besloot aan de Stichting Streekjeugdcentrale voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen ook 17 cent per katholieke inwoner te geven. De regionale woningbouwvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen bouwt in 1970 en 1971 twee maal 12 bejaardenwo- ningen ©n 16 woningwetwoningen. In mei begint de bouw van de eerste 12 bejaardenwoningen. De benodigde bouwgrond werd verkocht voor 29,20 per vierkante meter. De raad gaf een garantieverklaring voor het aangaan van een geldlening door de bouwvereniging om de bouw te kunnen verwezenlijken. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE „Het maakt weinig uit, of ik door II zalig ver klaard zou zijn. Daar geef ik niet zo veel om. Zaligverklaarden zijn meest al ook degenen die zijn afgeschreven maar ik wil nog wel een tijdje mee", zei zaterdagmiddag waarnemend burgemeester P. Molthoff van Vogel waarde aan het slot van de laatste officiële raadsvergadering in het ge meentehuis van Vogelwaarde. Tevoren was de heer Molthoff zeer waarderend toegesproken door ver schillende van zijn medewerkers. Als blijk van waardering kreeg hij namens de gehele bevolking een t.v.- toestel Voor het zover was moest burgemeester Molthoff met zijn echt genote heel wat lof gelaten over zich heen laten gaan. Wethouder W. Lam bert, als eerste van een lange rij sprekers, gaf in chronologische volg orde een overzicht van de verdien sten van de heer Molthoff, die in de cember 1962 werd geïnstalleerd. Voor Vogelwaarde was hij een nieuwkomer, wiens verrichtingen aanvankelijk vanuit bepaalde lagen van de bevolking met argusogen wer den bekeken. „We waren aanvanke lijk wel iets te wantrouwend, maar dat veranderde gelukkig snel in ver trouwen. We liepen niet meer op blote voe ten en de meesten van ons zelfs niet meer op klompen. We hadden schoe nen, dat wel. Maar we hadden ze te nauw genomen. U hebt ons geleerd ze wat ruimer te gaan dragen. U maakte ook een goede start en dat geeft steeds een grote voorsprong". Burgemeester Molthoff werd ook achtervolgd door veel pech. De eni ge industrie die Stoppeldijk met kunst en vliegwerk binnen de gren zen had gekregen, kon het financieel niet bolwerken. Later ging boven dien het kostbare bedrijfspand in vlammen. Het oudste raadslid van Vogelwaar de, A. de Bakker (71), diepte uit het verleden stereotiepe herinneringen op. „Toen we samen voor het eerst de gemeente gingen bekijken, moes ten we eerst een paar laarzen gaan kopen", vertelde hij. Gemeente-secretaris Deschepper sprak namens het gemeenteperso- neel. Ook hij ging even terug in de tijd, recapitulerend wat er in de af gelopen jaren door de heer Molt hoff in Vogelwaarde is gebracht. „De manier waarop we hebben mogen samenwerken, zal moeilijk te overtreffen zijn". De heer Deschep per was wel van mening, dat het niet past om in dit stadium klaagzangen aan te heffen. „Want op 1 april zul len we weer aan de startlijn moeten verschijnen". Voor deze bijzondere raadsverga dering was het verbod luidruchtige bewijzen van goedkeuring te uiten en zich via de publieke tribune tot de bevolking van Vogelwaarde te mo gen richten, opgeheven. Het was ook drukker dan op de gemiddelde ge meenteraadsvergadering, maar de urenlange discussies ontbraken. Het was een vergadering zoals de heer Molthoff het zelf wilde: „Er is geen enkele reden tot een begrafenisstem ming". En die was er dan ook inderdaad niet. Zeker niet op de receptie, die in het sportgebouw bij het voetbalveld volgde en ook niet tijdens de af scheidsbijeenkomst in Hengstdijk en Ossenisse, waarop de sfeer in het te ken stond van eerbetoon van bevol king en verenigingen. Honderden mensen, vertegenwoordigers van ver enigingen en instanties, hebben later op de dag nog gebruik gemaakt van de gelegenheid om persoonlijk van de waarnemend burgemeester afscheid te nemen. I legd". Dat de betreffende v kingsgroep dit alles zonder blijft accepteren, noemde ze grijpelijk, evenals het feit, daj grootste deel van die groep' nog steeds achter de confesi. partijen schaart. „Ook de wed jeugd wordt achtergesteld", mej. Kessel. „Met veel moeit pijn is het zelfs soms nog niet gelijk één dag vormingsonderj; krijgen, terwijl voor de i drie a vier miljard per jaar gevoteerd". Dat het ook in d, ventiger jaren in Nederland niet alles rozegeur en maita is illustreerde ze met de uitjp dat het in deze tijd nog is dat een werknemer met dienstjaren wordt afgescheept een pensioentje van 2,34 gr' week. Films GOES Grand 20 uur Les Bi-ches 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Er kan nog meer bij 14 jaa MIDDELBURG City 20 uur Als adelaars vielen ze aan 1(| OOSTBURG Ledel-theater 20 uur Mijn naaim is Pecos 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Het leven lokt 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Dood in het verkeerde bed 1|| ANTWERPEN Astra: Parachutist tegen wil dank a.l. Astrid: Onze dokter is de Monty: Oliver 14 jaar Ambassades: De verdoemde:, Capitole: In de greep van de 18 jaar Kinox: Arenden vallen aan II Metro: Inspecteur Sterling 11 Odeon: Min om Benjamin li Quellin: De clan der Sicilianenj Rubens: West side story IS Savoy: Satyricon 18 jaar GENT Capitole: De grootste hold tip Metro: Leven en minnen lij Century: Met vijf naar de Majestic: Een leeuw in d 18 jaar Plaza: John en Mary 18 j Rex: Het oog van de duivel ST.-NIKLAAS Select: Hibernatus a.l. Renova: Vol gas 14 jaar Century: Aprilgekken 18 jan Scala: De kardinaal 18 jaar Toneel - Muziek GOES De Prins van Oranje 10.30 eit „Intro-programma modern ta door Tone-elwerkgroep Prolixi Jeugdvoorstellingen voor heti gezet onderwijs. MIDDELBURG Concertzaal 11 en 13.30 uur Concert door het Nederland merorkest. Jeugdeoncerten v het voortgezet onderwijs i.s» Schoolconcert. ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.1! Rotterdams Conservatorium Schietingen DE KLINGE R. Geldermans 15 uur Diversen BRESKENS Gemeentehuis 17 uur Industrieschap OOSTBURG De Eenhoorn 20 uur Lezing van dr. F. A. Nelefl® over „Verslaving". MIDDELBURG Concert en Gehoorzaal, Sfflf 20 uur Regiecursus van het Centrum voor het Amateur# N. EN ST.-JOOSLAND Pastorie Rijksweg 19.30 uur Bespreking zakelijke leen voor led-en. IJZENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering Opgave van deze rubriek tel 7438 of Postbus 116 in Midi'11 ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie derijen, tekeningen en grf K. B, Kitaj (t.m. 8 april) Christiaan de Moor (70 ju 22 mrt.). Rotterd. Kunststichting, Henk Overduin, boeken, en prenten (t.m. 29 m™',. van 10-17 en zon. van Rotterd. Kunstkring, W. de straat 35. Giancarlo Sangra sculpturen, (t.m. 11 april)- 10-17, zon. van 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Expositie schilderijen en te' gen Jan Roeland (t.m. 51 Werk. 10-17, zon. van WESTDORPE Galerie Troutzaerte: schilderijen van Roel -- j (t.m. 31 mrt.). Ma. t.m. za 9-18 uur, zon. van 14-18 e (Van onze re JERUZALEM De Israëlische mate bezorgd over het uitstel v. aankondiging of hij meer Phanto Doorgaans welingelichte kringel reeds heeft besloten de jachtb leveren. Volgens het dagblad „Haarelz" is i tair. Nixon zou menen dat de Israelis een verdere levering van Phantoms. Dit bericht, dat Israëlische functid nen, volgde op steeds verder afneme zullen worden verscheept. (Van een onzer redacteuren) DEN BOSCH De landelijke ad viesraad van de Actiegroep Wereld kerk beeft zaterdagmiddag tijdens een vergadering in Den Bosch be- j sloten vier werkgroepen op te rich- I ten, die goede maar vaak nauwelijks I bekende initiatieven van kerkver nieuwing moeten opsporen, er be kendheid aan geven en ze bevorde- I ren. De vier werkgroepen betreffen gebed en spiritualiteit (onder lei ding van pater J. de Rooij, hoofdre dacteur van het maandblad „De He raut" in Nijmegen), katechese en verkondiging (onder leidlirag van de Amsterdamse jezuïet drs. F. Kur- ris), het parochiële leven in het al gemeen (onder leiding van drs. W. Klisters van het KASKI te Den Haag) en overlegstructuren (onder leiding van prof. dr. J. Hoefnagels i.j., socioloog te Nijmegen). Aan de vele duizend-en adhesie- betuigers van Actiegroep Wereld kerk zal gevraagd worden, goede initiatieven en experimenten, die zij in hun omgeving kennen, aan. de werkgroepen te melden. Middels het maandblad „De Heraut" en een apart mededelingenblad, zal voor verdere verspreiding worden gezorgd. De Actiegroep Wereldkerk, die hiermee een nadere uitvoering wil geven aan haar oorspronkelijk actie plan, ziet er vanaf plaatselijke afde lingen te organiseren. Zij wil daar mee proberen het image van een nieuwe partijvorming in de kerk te zijn, kwijt te raken. De landelijke adviesraad heeft verder besloten, geen verklaring in zake het celibaatsvraagstuk af te leggen, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag. Uit gesprekken met enkele bisschoppen de raad ge bleken, dat dezen op dit moment bet meest gediend zijn met een pe riode van rust. Overigens wil de Ac tiegroep Wereldkerk met deze beslis sing tevens te kennen geven, dat zij het volste vertrouwen in het Neder lands episcopaat heeft en zich niet geroepen voelt een wig te drijven tussen de bisschoppen en de paus. Tijdens de vergadering in Den Bosch hebben de leden van de lan delijke adviesraad geen oordeel wen sen uit te spreken over de ontwerp- rapporten betreffende oecumene en de relatie tussen christenen en jo den, die in de plenaire vergadering van het pastoraal concilie van april a-S- aan de orde komen. VICE VOORZITTER Denis Menetrey van de Franse studentenvereniging Unef en twee medestudenten zullen voor twee jaar van examens worden u'tgesloten, omdat ze verantwoorde- 'Jk worden gesteld voor de ongere- êeldheden in Reims. Vooruitzichten voor dinsdag en Woensdag, opgesteld door Morgein, dinsdag 17 maar®' Bergen op Zoom 11.39, 11.00 en 23.32, Made-Drimme^ en 14.32, Terneuzen 10.27. en^ Vlissingen 9.59 en 22.36, 11.29. 18.00 uur: "O'gszins onbestendig, ave1®!601 normale temperaturen nacht en fieen vorst meer in de rn^yfonsvooruitzichten in cijfers ge- Vn °ver Nederland, tot s°r dinsdag: aantal uren zon: 0 ven min-"temp.: 1 tot 4 graden bo- no nnnmaal; max.-temp.: omstreeks van kans op son droge periode bailsm" stens 12 uur: 70 procent; 30 rf- op een geheel droog etmaal: "Procent. tot 5°r vyoensdag: aantal uiren zon: 0 Ven lmin-"temp.: 1 tot 4 graden bo- nortn'0ljmaa®I max.-temp.: omstreeks van 5f. kans op een droge periode kans tens 12 "ur: 70 procent; 30 ®en gelieel droog etmaal:

de Stem | 1970 | | pagina 2