AFGANG VAN HERMAN POPEIJUS Teegelaar: „Ik ben de sterkste niet" MIERE STERK VIJFDE IN FINALE 60 M HORDEN Fraai slot van schaatsseizoen VREDESTEIN ijzerst I SLECHT GEMIDDELDE Van Poecke derde in Deerlink 11 PARIJS-NICE Uw macht over het stuur door Peter Heerkens VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 16 MAART 1970 (Van onze sportredactie) TILBURG Voor één man werd het Nederlands kampioenschap ere klasse driebanden een complete af gang. Voor Herman Popeijus. Pope- ijus dagen in de ereklasse zijn ge teld. Hij wist zich te handhaven, maar vraag niet hoe. De man, die in de eerste ronde met een geweldig gemiddelde won van zijn clubgenoot Brosens kwam verder in het hoofd stuk niet meer voor. Hij bleek men taal zeer zwak te zijn. Hij, die zes keer de nationale titel heeft ver overd, kan een nederlaag moeilijk accepteren. In plaats van te vechten in de volgende partij, geeft hij met een op. Hij is te weinig serieus, en maakt zich door zijn onprettige op merkingen tijdens een toernooi zo on populair bij zijn medespelers, dat die geen goed woord over hem wil len horen. Popeijus, die na zijn succes tegen Brosens het kostte Brosens, die in Tilburg een zeer goed toernooi speel de, geheel tegen de verwachting in nadat hij weinig heeft kunnen trai nen achteraf de titel zes neder lagen leed had maar een excuus. Een goedkoop excuus: „De tafels lie pen niet goed", was zijn enige ver weer na zijn slechte spel. Popeijus moet echter beseffen, dat alle spe lers hiermee te maken hebben. Die andere spelers kankeren niet. En dat bleek in Tilburg de enige sterke kant van Popeijus: kankeren. Verschillende arbiters bleken In Tilburg niet erg goed uitgeslapen. Dat de partijen misschien wel eens wat uitliepen kan hiervan de oorzaak zijn. Het is voor de spelers wel las tig als er series worden geannonceerd voor de verkeerde man. Dat werkt storend voor de concentratie. Er wa ren arbiters voor wie het moeilijk was twee spelers uit elkaar te hou den. Voor Bert Teegelaar was het de eerste keer in zijn biljartloopbaan, dat hij Nederlands kampioen ereklas se driebanden werd. Hij heeft wel ti tels en records in andere spelsoorten op zijn naam staan, maar in deze, meest spectaculaire spelsoort was hij er niet eerder in geslaagd naar de top te reiken. De kans, dat er een Nederlan der naar het wereldkampioenschap driebanden in het Amerikaanse Las Vegas gaat is gering. Het is name lijk niet aan te nemen, dat Bert Tee gelaar, die de Nederlandse kansen ln banden te Doornik moet verdedigen, op een van de ereplaatsen beslag zal leggen. Daarvoor is zijn moyenne aan de te lage kant. Dat het een verstandig besluit is geweest van de organisatie om ten slotte toch de clubgenoten eerst te gen elkaar te laten spelen is achteraf wel gebleken. De Waalwijkse Van den Brandt-leden, Soeterboek, Van Bracht, en De Ruyter en de DCB-ers Brosens en Popeijus, kraakten elkaar in de eerste partijen. Hierdoor werd het toernooi meer open dan in voor gaande jaren. Daardoor kon het voor komen dat er geen sprake was van combine, maar van pure strijd. Vooral de laatste twee dagen is het bijzonder druk geweest in de Til- burgse Stadsschouwburg, en bijzon der fraaie accommodatie. Honderden biljartliefhebbers hadden de fik se entreeprijzen er graag voor over. Het meeste publiek kwam uit Breda voor Brosens en uit Waalwijk, voor Van der Bracht, Soeterboek en De Ruyter. Vier spelers plaatsten zich in Til burg automatisch voor het volgende Nederlandse kampioenschap. De vier eerstgeplaatsten: Tegelaar, Dog gen, De Ruyter en Brosens. Drie spe lers zullen zich volgend jaar via de voor wedstrijden moeten plaatsen- Van Bracht, Popeijus en Soeterboek. Een man verdween van het ereklas setoneel: Puck van Aart. T. K. TIEST BROSENS: goed toernooi MATIG KAMPIOENSCHAP (Van onze sportredactie) TILBURG „Ik weet, dat ik de sterkste niet ben, maar ik heb ge wonnen", verontschuldigde de Rotterdamse routinier Bert Teegelaar zich gistermiddag tegenover zijn grootste concurrenten, nadat hij in de Stadsschouwburg te Tilburg op verrassende wijze kampioen van Nederland in de ereklasse driebanden was geworden. „Niet de sterkste, maar wel de slimste", was de reactie hierop van bondsvoor zitter Van Engelen, en hij had gelijk. Niemand die met Teegelaar rekening had gehouden. Zelfs op de voorlaatste dag toen Teegelaar twee matchpunten voorsprong had genomen, hield men het niet voor mogelijk dat Teegelaarhet zou worden. Teleurstellend verliep het toernooi ook voor de drie Waalwijkse spelers, Van der Bracht, De Ruyter en Soeter boek. Vooral voor Van der Bracht die niet verder kwam dan een vijfde plaats was dit toernooi een enorme tegenvaller. Hij had zich er beter op voorbereid dan ooit tevoren. De 22- jarige jongste deelnemer in de ere klasse, wist dat hij de grote favoriet was. De druk is te zwaar voor hem gebleken. Hij kon zijn zenuwen niet in bedwang houden. Bovendien werd hij geplaagd door een griepaanval zijn partij tegen Brosens zater dagmiddag moest hij hierdoor gerui me tijd worden onderbroken op ad vies van een aanwezige arts. Zaterdagmiddag ook werd het dra ma Van Bracht ingeluid. Door zijn overigens volkomen verdiende nederlaag tegen Brosens (6054) werden zijn kansen vernietigd. Daar na werd hij nog geklopt door Teege laar en Doggen. Een pijnlijke erva ring voor Van der Bracht, die door zijn vijfde plaats gedwongen is zich volgend jaar via de voorwedstrijden te plaatsen voor de eindstrijd. De man, die in Tilburg het sterkst speelde Henny de Ruyter ein digde als derde. Zijn moyenne kwam net niet boven de een, ondanks een grandioze slotpartij tegen Puck van Aart (6026 in 42 beurten). In zijn partij tegen Van Aart, de 26-jarige Rotterdamse vertegenwoordiger, die als enige degradeerde, fonkelde de ster van De Ruyter. Met series van 7-10-7-7 en 5 legde hij de basis voor de winst in deze formidabele partij. De kans om het Nederlands record algemeen gemiddelde met 1.019 op naam van Popeijus te verbeteren werd hem door diezelfde hopeloos fa lende Popeijus ontnomen. De Ruyter werd kapot gespeeld door Popeijus, die ervoor zorgde dat De Ruyter voor de laatste acht pun ten nog 25 beurten nodig had. De Ruyter: „Ik ben woedend over het gedrag van Popeijus. Vriendschap is bij mij altijd heel belangrijk geweest. Ik heb nog nooit ruzie gehad met Popeijus, maar wat hij me nu gele verd heeft is te bont. Hij heeft voor mij afgedaan. Dat is geen biljarten meer. Dat is onsportiviteit. Ik had dat van Popeijus niet verwacht". Net boven de degradatiegrens bleven Herman Popeijus en Wim Soeter boek. Samenvattend: een zwak kampi oenschap. Een kampioenschap, dat werd gewonnen door de sterkste ca- rotte-speler. Een kampioenschap waarin alle prognoses werden orn- vergekegeld. Zes Brabantse drieban- ders, waartegen twee Rotterdam mers in de ring kwamen. Het werd geen Brabantse aangelegenheid, en dat was wel de grote sensatie. TON KOOMEN Feit was immers, dat Teegelaar .net een moyenne draaide, dat nu niet bepaald van een kampioen ver wacht mag worden. Een gemiddelde, dat tegen de degradatiegrens aan leunde. Voor het ingaan van de laatste ronde lagen de kansen als volgt: Brosens kon kampioen worden als hij zijn partij tegen Teegelaar in winst om zou zetten, maar dan noest Doggen op de andere tafel erliezen van Van Bracht. Doggen ton de titel veroveren, als hij in en redelijk aantal beurten in de auurt van Brosens won van Van Tracht en Teegelaar klop kreeg. Tn Teegelaar tenslotte had zelfs an een remise voldoende tegen Trosens om te kunnen worden afge- aardigd, naar het Europees kam- aioenschap. Teegelaar begon daar- im ook met slecht® een doel voor ogen: hoeveel beurten ik nodig heb 3 volmaakt onbelangrijk, als ik iaar win of in ieder geval gelijk peel- Teegelaar: „Ik wist, dat het een angdurige geschiedenis zou worden, k had me voorgenomen geen knap- -is bal weg te geven. Dat kon ik me jet veroorloven. Desnoods maar in -onderd beurten winnen, dat telde niet mee". Het gekke van het geval vas dat Teegelaars zelfs de kans 'iep te degraderen. Als hij bijvoor beeld van Brosens zou hebben verlo- ■3n in een recordaantal beurten ein- ligde hij op de derde plaats, maar •net een degradatiemoyenne. Het amiddelde is niet belangrijk als je ampioen bent. Dan kun je name- 'jk niet degraderen. Teegelaar liet het zo ver niet ko- aen. In een duel waarin niet met 1 agens, maar met houwelen gestre- 'en werd, klopte Teegelaar, de zich loedig verwerende Brosens met niniem verschil: 6055. De marathonzitting, die bijna drie mr duurde Brosens: „Het was en verschrikking" nam maar iefst 104 beurten in beslag. Tee- rlaar heeft steeds een kleine voor drong gehad. Zeer klein want Bro- ans vocht goed terug. Slechts een eer heeft de Bredanaar het genoe- en gesmaakt op gelijke hoogte te omen met Teegelaar. In de 73ste eurt toen het scorebord 3737 anwees. Carotte-specialist Teege- ïar „Ik wist dat ik dit toer- ■oi aanvallend weinig kon preste- n, er zijn veel betere spelers, urom moest ik vanuit de verdedi ng opereren" bleek mentaal at iets harder dan de hyperner- euze Brosens. Brosens had het dubbel moeilijk, omdat op de andere tafel Jan Dog- g enzijn partij tegen Van Bracht ge makkelijk in winst omgezet had. Van Bracht: „Ik kon vrijuit spelen, want ik was toch kansloos, maar er ukte me niets". Die Van Bracht •verd uitgerangeerd. Doggen heeft oen nog ruim een uur de lijdens weg van Brosens en Teegelaar moe ten volgen, om 1 tenslotte toch te moeten ervaren, dat er voor hem geen prolongatie van de titel was weggelegd- Jammer, want met Dog gen had Nederland een sterkere kampioen gehad. Het moyenne van Teegelaar is niet van dien aard om representatief te kunnen zijn bij de Europese kampioenschappen, die in Doornik worden gehouden. Teleurstelling dus voor Doggen. Doggen: „Ik begrijp het niet. Tiest heeft toch echt wel kansen gehad. Maar hij speelde verschillende bal len meer op afleggen dan Op maken. Dat heeft hem tenslotte toch de par tij gekost". Van der Bracht: teleurstellende vijfde plaats. WENEN (ANP) Mieke Sterk is gisteren in de finale van de 60 meter horden tijdens de Europese indoor kampioenschappen als vijfde geëin digd in 8,6 seconden. Eerste werd de 32-jarige Oostduitse Karin Balzer, die met 8,2 sec. de beste wereldprestatie evenaard. Ook zilveren" Lia Hi trina (Rusland) liet 8,2 seconden noteren. Wilma van den Berg heeft in de finale van de 60 meter beslag gelegd op de derde plaats, in dezelfde tijd als de winnares van het zilver, de Frangaise Sylviane Telliez: 7.5 sec. Ilja Keizer-Laman werd in de finale van de 800 meter vierde in een tijd van 2.07,7, een nieuw Nederlands record. Het oude stond met 2.09,7 reeds op haar naam. Wilma van den Berg van de Keien uit Uden wist zich vrij gemakkelijk te plaatsen voor de finale van de 60 meter. Zij won eerst haar serie in 7,5 sec. en eindigde vervolgens in de eerste halve finalerace als tweede in dezelfde tijd. De Oostduitse Renate Meissner was een tiende seconde sneller. Ook Ilja Keizer-Laman bereikte de finale. In de eerste serie van de 800 meter eindigde de atlete van de Spar taan uit Lisse als tweede in 2.10,5, achter Westduitse Hildegard Janze, die 2.09,9 nodig had. De Engelse Marylin Neufville ver overde op de Europese indoor-atle- tiekkampioenschappen de titel op de 400 meter in de onofficiële wereld recordtijd van 53.0 seconden. De Westduitse Christel Frese had in de voorronden het wereldrecord reeds op 53,7 seconde gebracht. Zij werd nu in een duel met de Engelse verslagen. De voornaamste uitslagen van de finales zijn: 60 meter dames: 1 Re nate Meissner (OD1.) 7.4, 2 Sylviane Telliez (Fr.) 7.5, 3 Wilma van den Berg (Ned.) 7.5, 4 4Nadesja Besfa- milnaja (Rusl.) 7.6, 5 Miroslava Sarna (Pol.) 7.6, 6 Annegret Irrgang (O.D1.) 7.6. 800 meter dames: 1 Maria Sykora (Oost.) 2.07.0, 2 Ljoedmilla Bragina (Rusl.) 2.07.5, 3 Zofia Kolakowska (Pol.) 2.07.6, 4 Ilja Keizer-Laman (Ned.) 2.07.7, 5 Ljoedmilla Safronova (RusL) 2.07.9, 6 Svetlana Zlateva (Buig.) 2.08.6. 60 meter horden dames: 1 Karin Balzer (O.D1.) 8.2 (evenaring beste wereldprestatie), 2 Lia Hitrina (Rusl. 8.2 (ev. beste wereldprestatie), 3 Te- rese Sukniewicz (Pol.) 8.5, 4 Terese Nowak (Pol.) 8.5, 5 Mieke Sterk (Ned.) 8.6, 6 Ivanka Dosjnitsjarska (Buig.) 8.8. INZELL Attje Keulen-Deelstra heeft het schaatsseizoen 1969-'70 af gesloten op de mooist denkbare wij ze: als wereldrecordhoudster op de 1500 meter met een tijd van 2 min. 17.2 sec. gemaakt tijdens een recht streeks duel met haar grote rivale Ans Schut. Attje Keulens triomfan telijke zegetocht op de lange baan be gon bij het Nederlands kampioen schap in Deventer, waar dc grote favoriete Ans Schut ten val kwam. Ze werd in West Allis wereldkam pioene en opnieuw viel Ans. In de ogen van het grote publiek verover de Attje Keulen-Deelstra zowel de nationale als de wereldtitel dankzij het vallen van de Apeldoomse. Dat heeft de Friezin gestoken. Ze bereid de zich voor op de recordwedstrijd van Inzeil, alsof die allerlaatste ont moeting voor haar het hele seizoen moest goedmaken. Het lot was haar gunstig gezind: op de 1500 meter trof zij als direc te tegenstandster naast zich aan de start: Ans Schut, nog steeds de of ficiële wereldrecordhoudster met een tijd van 2.18.5, al maakte de Russi sche Nina Statkewitsj op 18 januari in Alma Ata een tijd van 2.17.3. Coach Kees Broekman had op dat moment geen enkel vermoeden, dat zijn Friese pupil in haar geldings drang zo maar ineens een aanval zou doen op het wereldrecord. Zijn enig houvast: de zekerheid dat Attje in vorm was getuige de 44.5 secon den, waarmee ze even tevoren het Nederlandse record op de 500 meter scherper had gesteld. Zijn bedenkin gen: de vrij sterke wind, die alle ge dachten aan de in Inzeil gebruikelij ke toptijden had vervaagd. Maar tij dens de rit van Carry Geyssen viel de wind weg en toen de Amsterdam se over de finish kwam in 2.23.0, greep Broekman resoluut naar het schema van 2.20.0 seconden. Voor THEO VAN POECKE uit Koewacht is als derde geëindigd in een wieler wedstrijd voor amateurs in het Bel gische Deerlink. Winnaar werd de Belg Julien Vermoten. Hij reed de 110 kilometer in 2 uur en 47 minu ten. RIK VAN LINDEN, die in België als de opvolger van Rik van Looy wordt beschouwd, won een 115 kilo meter wegwedstrijd in Ingelmunster. Zijn tijd: 3 uur en 13 minuten. De Nederlander Aad Duyker werd twee de. HERMAN NACK was met een vier de plaats de beste Nederlander in de ronde van Oud Turnhout. De bloe men waren voor de Belg Jos Saenen, die voor de 100 kilometer een tijd van 2 uur en 21 minuten liet note ren. CEES ZOONTJENS bemachtigde een vierde plaats in de „Elfstedentocht" voor profs te Brugge. Jan Harings werd 29e. Winnaar werd de Belg Van Rijckegem. Hij reed de 225 kilome ter in 5 uur en 28 minuten. KLAAS BALK eindigde als zesde in de wegwedstrijd Gent - leper over 158 kilometer. Met 3 uur en 50 minu ten was de Belg Van der Linden de snelste. In dezelfde tijd, maar op de twintigste plaats eindigde de Neder landers Comelis Koeken. TENNIS. De Tsjechische Olga Moro- zowa heeti de finale damesenkelspel van het internationale tennistoernooi om de open kampioenschappen van de Verenigde Arabische republiek, dat in Cairo werd gehouden, gewon nen. Zij versloeg de Italiaanse Lea Pericoli met 6-3, 3-6 9-7. beide rijdsters wel te verstaan. Maar de wijze waarop Attje de ste tientallen meters afraffelde onmogelijk te volgen voor Ans Si Ze raakte achter en het ver» werd bij elke doorkomst dnideUjkf totdat er tenslotte een flink stuk onder het lamplicht glansde, dat, nog moest overbruggen, toen Af Keulen-Deelstra al was gefinisht, i tjes historische wereldrecordrit eerste m haar carrière werd vu gelegd in de volgende tussent^ 300 meter in 28.5 seconden, 700 1 ter in 1.03.5, 1100 meter in 1.40,2, tenslotte de officiële slottijd van 2] De tussentijden van Ans Schut x ren 29.4, 1.04.7, 1.42.0. Haar eindt bedroeg 2.20.1 Na deze explosie bestond er aanleiding aan te nemen, dat At Keulen-Deelstra ook 't wereldreci over de vier afstanden zou mee ken. Maar het weer weigerde medewerking. De zachte föhjmï bracht zondag grote hoeveelhed sneeuw. De baan werd zwaar, hoewel Attje de 1000 m won en de afsluitende 3000 meter haar te soonlijke record tot 5.04.7 tem bracht, bleef zij met een totaal v 188.266 punten vrij ver van haar J; verwijderd. Haar tweede doei berei te ze echter ruimschoots. Ans Schc - tweede in de totaal rangschikt; had een achterstand van meer drie punten. TAFELTENNIS. Nederland heelt 1 Europese tafeltenniscompetitie in tweede divisie te Voorburg afges ten met een 43 overwinning op ft nemarken. Een, gezien in het lil van de recente nederlaag tegen ft gië, goede prestatie, want de Dew moesten in totaal slechts één k« buigen: voor poule-winnaar Oostti rijk. ZAALHANDBAL. De Nederlani clamesploeg kreeg in sporthal Tel te Heerenveen een lesje in slagvai digheid van Tsjechoslowakije. Na ru3t al met 26 achter gestaan hebben, moest Oranje uiteindelijl met 4—13 capituleren. De Tsjecit sche dames bedienden zich van va scheidene spelsystemen die voor Si derland te machtig bleken. BADMINTON. De 17-jarige Neder landse badmintonkampioene M van Beusekom uit Wassenaar is het internationale toernooi in Brittanic House te Londen tot de hal ve finales damesenkelspel doorge drongen. Zij kwam zover door in derde ronde de Britse Giles met 11- 11-3 te verslaan. De overige landse speelsters werden al eerde uitgeschakeld. I -Tl Cees Rentmeester op kop van SKI. De 31-jarige Oostenrijker rel Sehranz heeft in Voss (Noorwe gen) voor het tweede achtereenvol gende jaar de wereldtitel in de Alp: ne-combinatie gewonnen. De andere candidaat voor de titel de Fransman Patrick Russel, dochi ze faalde in de grote slalom. PAARDESPORT. Dr. Gualtiero Cis tellini uit Italië zegevierde op 1 paard „Fidux" in de Grote Prijs v de Republiek tijdens het interna® nale concours te Dortmund. De derlander Anton Ebben op rouan" werd tweede. Evenals liaan reed hij het parcours strafpunten op te lopen. HOCKEY. De dames hockeypto van Engeland en Australië hebbent het White City stadion te Londen I gen elkaar gelijk gespeeld (1—1),' Australische dames maken een W| nee door Groot-Brittannië. Het1 duitse hockeyelftal verloor in T sa met 02 van Spanje. Er wai 3000 toeschouwers. i'„ De uitslagen van de 7e ronde zijn: Van Aart 26 42 4 0,619 De Ruyter 60 42 10 1,428 Soeterboek 60 79 5 0,759 Popeyus 51 79 5 0,645 Van Bracht 39 53 7 0,732 Doggen 60 53 5 1,132 Teegelaar 60 104 4 0,576 Brosens 55 104 4 0,528 De eindstand: 1 en Nederlands kampioen Bert Teegelaar (R'dam) 12 6 0,746 2 Jan Doggen (Heerle) 10 9 0,916 3 Hennie de Ruyter (Waalwijk) 8 10 0,995 4 Tiest Brosens (Breda) 8 8 0,794 5 Rini van Bracht (Waalwijk) 8 11 0,859 6 Wim Soeterboek (Kaatsheuvel) 6 7 0,729 7 Puck van Aart (Rotterdam) 4 7 0,691 8 Herman Popeyus (Etten-Leur) 2 7 0,725 IVREPESTE1N1 Sprint De soepele radiale band met het brede loopvlak. Het aktieve profiel geeft ongeëvenaarde weg- ligging, ook op gladde wegen. Weers- en wegomstandigheden zullen te allen tijde Uw voorzichtigheid en oplettendheid eisen I MIEKE STERK goede prestatie Wéten, dat Uw auto doet wat U van hem verlangt, in bochten, op hellingen, onder alle omstandigheden, bij alle snelheden. Dat is macht over het stuur. Vredestein banden - tubeless, nylon, radiaal geven maximale betrouwbaarheid en vaste wegligging. Ook bij slechte weersomstandigheden. Voor iedere auto heeft Vredestein de ideale band. Een assortiment met wereldfaam. (Van onze spe SEILLANS „We moeten eei „ik r(jd voor een tweede plaats. maar normaal gesproken wint schitterend voor een man van ir en zeker deze zware, dat telt. als Merckx, vind ik geen schand Een schande is het zeker niet, als Imen weet hoe Jan Janssen bezig is I geweest aan de zijde van het Bel- Igische fenomeen. Hoe hij twee dagen lia de slag zat, terwijl achter hem een I peloton met jongeren finaal aan flar- I den ging. Hoe hij knokte in de tijd, I dat de bezemwagen steeds voller Iwerd. Ottembros stapte af, drie rit- Iwinnaars Ritter, Altig en Chemello) en nog een serie anderen gaven er de Ibrui aan. Hoe hij oprukte naar een [tweede plaats in het algemeen klas- I sement in etappes, die de meeste ren- jners met minuten en minuten ach- Iterstand uitreden. Verslagen wor- 1 '-'en door Eddy Merokx, zondag, in leen rit waarvan de opvallend goed [rijdende Gerben Karstens zei: „Ze I fietsen als beesten", was geen schan- Ide. [Een overwinning op diezelfde Merckx [zaterdag in Hyeres, een grandioze [prestatie. Jan Janssen vierde zijn [feestje met champagne en filtersiga retten. Hij genoot zichtbaar van het rijke gevoel er nog bij te horen in het iwielerpeloton. „Luister", filosofeer de hij, achterover leunend, „de Bel den zullen wel zeggen dat Merckx [we gematst heeft, maar ik kan je [verzekeren dat Eddy geen cadeau- Jes weggeeft Wat hij kanp akken dat Pakt ie. Ik trouwens ook. Poulidor pas kwaad op me, dat ik zo gefietst aeo om vooruit te blijven waardoor rekx nog meer voorsprong kon ne- ijrien. Maar ik heb onderweg natuur- |"jk goed zitten denken. Kijk, rede neerde ik, Parijs-Nice wint ie toch. vaar is nauwelijks wat aan te doen. baat my dan proberen een ritje te Pakken. Dat kunnen ze me nooit 'neer afnemen, begrijp je". hi die tactiek slaagde Jan Jans- se|i grandioos: „Merckx trok de spurt j aan en pal voor de streep viel hij stil. «oen ik. Pats en het was gebeurd, «laar ik heb er wel voor moeten wer- ken, zeg zelf". In het zware karwei naar de overwinningsrace was Jan [Janssen tot zijn ouderwetse vorm ge- omen op de Mont Faron. Toen al I a;s het peloton uit elkaar, omdat de nemende wind en het koude regen- cr slachtoffers eisten op de col Es- P Soulier, waar René Pijnen zo hard lont v at h'i moest opgeven en waar L ™es Rentmeester met een flinke j..ak tegen het asfalt vol prut ging. raakte er ver door achterop en Priu geselschap Van Duyndam, s- Van Katwijk en Bukacki. kgu0® jJ^er in de achterhoede, suk- „oo,e van Looy naar een roem- |ivas ein<le- Wat vooraan overbleef |rerin.een groep van ongeveer dertig ste m ui op de Mont Faron split- |die „e kleine ploegjes tobbers tegen „welijke bult. Daar reet Jan narnJ1 'int in stukjes. Hij de- zr»M aan de voet van de berg. B<tiM!rckx in het wiel. Van der kwam er bij, Capieau en ■°en uS pl°eggenoot Ocana. Monti?" slopende dans tegen Een het ,ar?n- Dit zwsre gevecht .te- 'wind s''lgingspercentage, tegen de ten een reSen, tegen Merckx, te- 'oulidor achterv°lgend groepje met '•'an der ,?.n de verrassend sterke Jos ld» „Oudp» jUten- Een gevecht waarin Pa een m- -kromme" Jan Janssen minder goed 1969 zijn moraal

de Stem | 1970 | | pagina 12