kker Fusie veilingen in midden- Zeeland vooreerst nog geen haalbare kaart van LEindelijk der Hooning: voor meself vekerij Jongeman stak opbrengst verkoop in eigen zak \Frouck Op de yerkiezingstoer JPERMARKT ITRUM SCHRIJFSTER VAN 22 KINDERBOEKEN Bredase wethouder niet afgestemd van K.W.J. Boschkapelle Kruisverensghigeii op ScSiouwen-Duiveland gaan dit jaar fuseren Hoofdplaat heeft dorpsraad Groenvoeder- drogerij door Suiker Unie overgenomen EAAK Hulst Yoorzitters veilingverenigingen menen Uit de kerken Vermiste schapen verdronken tijdens sneeuwval Motie Zijlstra inzake fruit teelt aanvaard Brand bij sloperij te Middelburg Dr. Veldkamp in Vlissingen Dr. Lafeber in IJzendijke Brommer onder auto te Souburg Hlansweert papier uw pen Te Sluiskil Uit liefdadigheid Voorzichtig met „telefonische" automaten Modeshow in Goes -NEN EN SJAALS [PPERTASSEN irigineel geschenkje eek geopend, e rondwan erterrein 3 Zeeuwse oes en Souburg 4, tel. 01180-5253* es, tel. 01100-7621 DE STEM VAN VRIJDAG 13 MAART 1970 (Van een onzer verslaggevers) GOES Ondanks de mededeling die minister Lardinois woensdag in de Tweede Kamer heeft gedaan dat hij de nieuwe ondersteuningsmaatregelen in je fruitteeltsector zal goedkeuren en een extra-subsidie zal verlenen indien diverse veilingen zullen gaan fuseren, ziet het er niet naar uit dat de drie veilingen in Midden-Zeeland, Goes, Middelburg en Kapelle, nog dit jaar een fusie zullen aangaan omdat naast de financiële problemen ook de plaatselijke belangen een grote rol in deze belangrijke zaak blijken te spelen. De heer J. Kakebee, voorzitter vain de veilingvereniging Zuid-Beve-larad in Goes, vertelde d-ait ondanks deze beslissing van de minister een fusiie op korte termijn geen haalbare kaart al zijn. De financiële problemen ffi0gen dan door de toegezegde sub sidie voor een groot gedeelte uit de wereld zijn geholpen, een groot aan tal van de leden voelt weinig voor een samengaan omdat zij met de hui dige veiling in de loop der jaren ver trouwd zijn geraakt en een grotere and die uit deze fusie omgetwij- zal voortvloeien voor hen bij- moeilijk is te overbruggen, de heer P. Dekker, voorzitter l van de provinciale organisatie van I de veilingverenigingen in Zeeland, I tevens voorzitter van de vei'lingver- I eniging Kapelle-Biezeldnge, liet niet een hoopvol geluid horen. „Hoewel ik er persoonlijk van over- I (jiigd ben dat een fusie zoals deze op I den duur onvermijdelijk zal blijken te zijn, geloof ik echt niet dat dit in 1970 nog zal kunnen worden verwe zenlijkt. Nadat de fusieplannen me dio maart vorig jaar werden afge stemd, hebben de diverse veilingver enigingen niet stilgezeten, hetgeen zich manifesteert in de vele soorten van samenwerking tussen de ver schillende veilingen. Ik denk bijvoor beeld aan Tereeuzen en Kapelle. Ik ben het dan ook geheel met minister Lardinois eens als hij zegt dat een veiling voor Midden-Zeeland de beste oplossing zou zijn. Op economische gronden is een groot veilingcomplex absoluut noodzakelijk. Maar voor een dergelijke fusie hebben wij een sta tutaire meerderheid van de leden no dig en dit aantal stemmen moet zo groot zijn dat ik echt niet geloof dat een dergelijk voorstel zal worden ge accepteerd, hoewel ik dit nog zo be treur omdat ik een groot voorstan der ben van deze fusie", aldus de heer Dekker. De heer Visser, voorzitter van de veilingvereniging Walcheren uit Mid delburg, Zei zich aan geen enkele voorspelling te durven wagen. „Wij zullen eerst overleg moeten plegen met de leden en dan kunnen we pas ons uiteindelijke standpunt bepalen. Of ik optimistisch gestemd ben? Niet meer dan voorheen omda-1 wij al op de hoogte waren van het besluit van de minister voor bet officieel werd afgekondigd." MIDDELBURG De gereformeer de kerk vam Br .«kens heeft van de classis Zeeuwsch-Vlaanderen toe stemming gekregen om op Goede Vrijdag samen met de Hervormde gemeente en de Vrij Evangelische gemeente het Heilig Avondmaal te vieren. Zondag 22 maart a.s. zal 's middags om vijf uur in de gereformeerde kerk van Aardenburg het lekespel „Jozef irn Dothan" worden opgevoerd. Dit spei is reeds in verschillende plaat sen te zien geweest en de reacties zijn over het algemeen gunstig. AXEL „Het bevalt me best lin Zeeuwsch-Vlaanderen Dat is leen van de eerste dingen die |Frouck van den Hooning, schrijf- |ster van welgeteld twee-en-twin- kinderboeken en medsjesrfo- [mans, zegt nadat ze voor ons bei een kopje thee heeft inge schonken in haar flatwoning in |M. „We wonen hier nu een i half jaar, mijn man en ik, maar [we hebben al wel gemerkt dat de mentaliteit van de mensen hier Iveel vrijer en toleranter is dan in Ihet oosten van het land, waar we |tot dan toe woonden". Een half leven lang woonde me- jvrouw Van der Hooning (62) in de 'Noord-Westhoek van Overijssel in Vollenhove, waar haar man, nu ge pensioneerd, hoofd was van de her- 'ormde school, waaraan zij zelf als «Heerkracht verbonden was. „We hebben daar hard gewerkt, ik heb «el aan verenigingsleven gedaan, presidente van dit en secreta- 'esse van dat, enfin, u weet hoe dat fiat en als je eraan terugdenkt is "•et wel fijn om dat allemaal te heb ben kunnen doen". Er glijdt een vriendelijke moederlijke glimlach oer haar gezicht. „Maar", voegt ze er aan toe, „nu wil ik eindelijk toch 'el eens een beetje tijd voor mezelf nebben om te kunnen schrijven. Ik 'en net begonnen aan een boek over Anna van Oranje, de gemalin van Willem de Zwijger. Ik doe nu de he- I 'e dag niets als dikke boeken lezen J'er vorstenhuizen om in de sfeer te «men en het zal wel niet lang meer duren of ik ben zelf helemaal Anna Mn Oranje. Ja, vult ze zelf aan, "ont zo moet het toch; als je schrijft toetje helemaal één worden met je van onze betere doordou- hele hebben en houwen angen. uit 't lood, maar See Zijn voorstel: krant dun- 'en die 83.836 abonnees i deugdelijke brievenbus ,'ollepondt toch óók. Zijn e: d'r zou iets aan die te ifgeschermde brievenbus- uren. Hepondt afgesproken, dat dat schriftelijk zullen vra- et u er wat aan? bezorger Vollepondt en boek over Anna van Oranje Ijjjl dus haar drie- en twintigste pu- ulicatie voor de jeugd worden, met [Mme voor oudere meisjes. Boe bent u eigenlijk tot schrijven tekomen? Nou, ik ben begonnen op mijn ne- eende jaar. Toen heb ik mijn eerste eraaaltje gepubliceerd in De Auto- eet, een blaadje dat voor de oorlog ratis door de petroleumleveran- op het platteland verspreid era. Ik weet nog goed: het leverde honorarium drie gulden en en dertig en een halve cent En ja, u ziet het wel, ik heb n geboortefout, die voet die niet tafrv en ^an ken ak3 na~ cant tu n°® eens meer gehandi- v "e kon vroeger op school niet te, ntle meespelen met de kinde ik <en han trek je je terug in je zelf. Idat r<^e vee' met mijn poppen ookWaren m'in kinderen. Ik knipte dij.ÏÏ3,1? toif poppetjes uit papier; it 11 aan avonturen beleven die 'ater op schreef. bJ! n uw ouders begrip voor dat *alen schrijven? ond6' 20 h>eei erg. Ook later mijn vader dat ik maar moest l ZUIDWEST NEDERLAND 1 te hal' akte voor onderwijzeres ikten ?i me daarvan niet moest Ben door de schrijverij, uithet een heeft het ander niet korde h bent onderwijzeres ge- IVannen kinderboekenschrijfster, te ®r imnt u in uw laatste kwali- het eerst met een boek voor e* voetlicht getreden? aat kijken, dat moet in 1930 verscheen mijn Tenbruggencates", Het gaat over een eerste Toen I een !J-°ek. -De meisje dat ik eigenlijk zelf ben. Och, je schrijft eigenlijk meestal over je zelf. Ik heb ook een boek geschreven dat heet Joop en Joko, dat gaat over een tweeling. Ik wou namelijk vroe ger zelf zo graag een tweeling zijn In veel van mijn verhalen komen ook gehandicapte kinderen voor, dat kan bijna niet anders, het is je eigen probleem. En in de meeste van mijn kinderboeken komt ook een Chow- Chow hond voor. We hebben er zelf drie gehad, dat zijn zulke schatten van dieren. Onze laatste stierf kort voor we uit Vollenhove vertrokken en ik mis hem wel heel erg. Maar ja, een hond op een bovenhuis dat gaat niet, ik kan zelf niet met hem gaan wandelen, want ik kan niet lan ger dan tweehonderd meter buiten lopen. Wil ik verder, dan maak ik ge bruik van een invalidenwagentje. En na uw eerste boek bent u door gegaan? Nee, in 1935 ben ik getrouwd en toen had ik geen tijd meer voor schrijven, toen kwamen mijn eigen kinderen. Ik stond zelf voor de klas en bovendien werd mijn voet erger. Maar, in 1953 zal dat geweest zijn, ried de dokter mij aan, me weer eens bezig te gaan houden met de schrijverij. Toen ben ik een hele se rie begonnen, de Evelien en Majo-se- rie, verschenen bij La Rivière en Voorhoeve in Zwolle. De meeste van mijn boeken spelen in en om Vollen hove omdat dat zo rijk is aan histo rie en ik ben dol op geschiedenis Het is zo fijn wanneer daaruit dan figuren voor je opdoemen die je kunt laten leven. En als je ze dan werke lijk tot leven gebracht hebt, als je dat gelukt is, zijn de reacties van de jonge lezertjes vaak zo leuk. Je krijgt brieven: hoe komt u daaraan? en hoe doet u dat? Ja, in de zomer gaan we ieder jaar naar Ameland en we hebben daar een hele grote tent. Die tent heet De Toutenburg naar dat kasteel bij Vollenhove. Die tent heb ik ook in een van mijn boeken beschreven. En op een dag kwamen er een paar kamperende meisjes die op Ameland op zoek waren naar die tent uit mijn boek en ze hebben hem gevonden ook. D hebt kinderboeken geschreven en meisjesromans. Die twee scheidt u van elkaar? Ja, in den beginne heb ik kinder boeken geschreven, zo voor de leef tijd van negen tot twaalf jaar, ik had toen zelf kinderen en had de kinderen op school. Daarna zijn het meisjesboeken geworden, maar ik ga toch weer terug naar de kinderboe ken, maar het prille daarvan. Als je op het ogenblik een meisjesroman schrijft moet je ook wel het pro bleem van de pil aansnijden en dat ligt me niet zo Maar ik schrijf ook vaak korte verhalen (Mevrouw Van der Hooning toont mij o.a. de Im- manuelkalender, waarop een verhaal voor „grote mensen" is afgedrukt). Dw boeken hebben ongetwijfeld een protestants-christelijke inslag? Ja, maar het ligt er niet dik op, ik heb het er nooit dik op gelegd, dat is ook niet nodig. Je kleedt het in deze tijd ook iets anders in dan voor de oorlog. Maar inderdaad, in mijn kin derboeken speelt het geloof wel een rol. Zoals ook voor mij zelf. In mijn eigen positie ook, met mijn gebrek, is het geloof dat mij staande houdt. Aan het venster van de lichte kamer met haar witte schrijfbureautje en de vele boeken op schappen en kas ten, is het gaan sneeuwen. Maart- sneeuw, door de wind tot wolken op gedreven. Kijk, zegt Frouck van der Hoo ning, -dat vind ik nu zo fijn om naar te kijken, dat inspireert je gewoon, net als dagdromen, dat is ook wat je als schrijvend mens moet doen. En weet u, ofschoon het wat moeilijk gaat, ik reis ook zo graag, ik houd nogal veel lezingen en bezoek verga deringen, heerlijk die boottocht over de Schelde steeds weer, dan is het net of ik aan boord van een oceaan stomer ben, op weg na'ar een ver land. Is het een wonder dat wie zo voelt en praat kinderen weet aan te spre ken en te boeien? De herdrukken van Frouck van der Hoonings verhalen bewijzen het overigens. WILLEM ENZINCK (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase VVD-frac tie is bij haar aanvankelijk ingeno men standpunt gebleven en heeft te gen het aanblijven gestemd van de Bredase wethouder van openbare werken, de heer J. Vermeulen, die, zoals gisteren gemeld, per 16 febru ari naast zijn wethouderschap een functie als adviseur van een Bredaas bouwbedrijf heeft geaccepteerd. De meerderheid van de raad ging niet mee: de heer Vermeulen blijft dan aan. De vier man tellende VVD-fractie kreeg de steun van het PPP-raadslid Woes ten borg en het onafhankelijke raadslid Von Schmid, die zich even eens tegen de combinatie van deze functies uitspraken. De grootste fracties in de raad die van de KVP, de prut. christelijke en zijn fractiegenoten in de PvdA stelden zich achter het standpunt van het college. OSSENISSE De KWJ - afdeling Boschkapelle geeft morgen (zater dag) een toneelvoorstelling in het parochiehuis te Ossenisse. Gebracht wordt het stuik „Levensrariteiten" waarmee men, onder regisseur Theo Janssen, enkele weken geleden in Boschkapelle veel succes heeft ge oogst. De voorstelling begint om 20 uur. (Van onze correspondent) GOES De drie schapen, die en kele weken geleden ddor de heer D. Krijger uit Goes werden vermist, blij ken verdronken te zijn. Waarschijn lijk misleid door hevige sneeuwval zijn de dieren in een naast het wei land gelegen sloot gelopen. Doordat het waterpeil in de sloot na de dooi aanzienlijk was gestegen, bleven de schapen onvindbaar. Pas nu, na da ling van het water zijn de dieren ge vonden. De waarde van de verdronken scha pen bedraagt ruim 480. De heer Krijge die vorige week ook al een schadepost kon noteren toen vier van zijn schapen door een hond werden doodgebeten, is niet verzekerd. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De politie rechter in Middelburg, mr. W. F. Solinge heeft J. B. uit Middelburg veroordeeld tot drie weken voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en voor die tijd toezicht van het P.C.R.V. en een geldboete van f 200.—. J. B. had in het afge lopen jaar zijn werkgever finan cieel benadeeld. Bedragen af komstig van verkochte goederen had hij in eigen zak gestoken. Zelf dacht hij dat het om zo'n f 900 ging. Maar bij zijn werkgever had hij een schuldbekentenis ten bedrage van f 7500,- ondertekend. Naderhand sprak hij de grootte van het bedrag tegen en hield hij het bij het eerstgenoemde bedrag. Ook zijn werkgever kon het juiste bedrag niet meer achterhalen. De officier van justitie mr. J. L. Andreae vond deze reeks van knoeierijen en kwalijke zaak en zei: „Ik vind dit ook niet een kwestie van afbetalen of onvoorwaardelijke gevangenis straf". Hij sprak zich uit voor een gecom bineerde straf, namelijk twee maan den gevangenis waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de re- classeringsvereniging. De raadsman van verdachte, mr. DEN HAAG (ANP) Van de vier moties die bij het interpellatiedebat over de noodsituatie in de Neder landse fruitteelt aan minister ir. Lardinois (Landbouw) werden voor gelegd, is alleen de motie van de re geringspartijen de motie-Zijlstra aanvaard. In deze motie wordt de regering dringend gevraagd op zeer korte termijn, doch uiterlijk 1 april a.s., in overleg met het bedrijfsleven aanvullende maatregelen voor de fruitteelt te treffen. Alleen de Boe renpartij onthield haar steun aan deze motie. De andere moties, ingediend door de oppositie, vonden de regerings partijen, de SGP, het GPV en de boerengroeperingen tegenover zich. fn deze moties werd gevraagd de gratis verstrekking van appels aan schoolkinderen mogelijk te maken, een tegemoetkoming aan de fruitte lers te verstrekker, in de kosten van hagelverzekering en te bevorderen dat de overbruggingskredietregeling voor de fruitteelt zodanig kan wor den toegepast, dat in ieder geval een bedrag voor levensonderhoud a fonds perdu aan betrokkenen wordii vei- strekt. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op het opslag- terrein van de sloperij A.H. te Mid delburg is donderdagmiddag brand uitgebroken in de aldaar opgeslagen goederen. De brandweer heeft de brand met een hogedrukspuit weten te blussen. De oorzaak is waarschijn lijk te wijten aan werkzaamheden met een snijbrander die korte tijd te voren hadden plaatsgevonden. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Veel kopstukken van de Zeeuwse K.V.P. waren in Vlissingen aanwezig in het Kath. Militair Tehuis, waar dr. G. J. Veld kamp, voormalig minister in het ka- binet-Cals, momenteel belast met de regeringsopdracht om het sociaal wetboek voor te bereiden, een een malige verkiezingstoespraak hield op uitnodiging van de Vlissingse K.V.P. Al vond hij zichzelf meer toeschou wer dan meespeler in de landspoli- tiek, h(j vond de actuele situatie in ons land bijzonder verontrustend door de krachten die politieke des integratie in de hand werken. In alle politieke partijen is mo menteel vrij veel beweging, gezien de verschijnselen zich los te maken en uit te treden. Hij stelde: „Wij moeten daarbij echter wel bedenken, dat deze splitsingen het politiek krachtenveld onduidelijk, ja zelfs chaotisch maken. Ik pleit voor inte gratie en duidelijkheid, ik ben tégen afsplitsing. Twee partijen hebben minder zetels dan één grote partij". De heer Veldkamp bepleitte samen werking tussen partijen die ook de politieke verantwoording willen dragen. Hij noemde een aantal punten op waarbij duidelijkheid een eerste ver eiste is. 1. Betrekking hebbend op de keus van de partners; 2. het pro gramma en 3. op de mensen die dit programma moeten maken. De heei Veldkamp was heel ge lukkig met de K.V.P.-blauwdruk voor de zeventiger jaren. Dit was nl. een duidelijk antwoord o-p de gezind heid van de K.V.P. Als een punt noemde hij staatkun dige en maatschappelijke vernieuw- wing. Aangaande politieke keuze met wie de drie christelijke partijen moeten samenwerken zei de heer Veldkamp dat hij dit een kwestie vond van standpunt Het komt sterk aan op de mensen die weten wat ze willen. Hij vond dat de K.V.P. en A.R. en C.H.Ï). samen moeten streven naar een klein regeer-akkoord. Wél moe ten wij ruim voor de verkiezingen een vierde partner kiezen. Lukt dit niet dan moeten we ook bereid zijn in de op-positie te gaan, aldus de heer Veldkamp. (Van een onze verslaggevers) IJZENDIJKE Op een verkie zingsbijeenkomst van de PPR afd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen in IJzen dijke sprak het hoofdbestuurslid van deze partij, dr. Kees Lafeber, over het doe] van zijn partij. Lijsttrekker van de PPR, Jan van de Voorde, voor de komende Staten verkiezingen (18 maart) was wegens dringende werkzaamheden niet aan wezig. De heer Lafeber ging in op de vraag waarom de PPR werd opge richt. Hij vond de huidige politiek een walgelijk bedrijf waarin de po litici vaak met de ellebogen werken en hun beloftes vaak vergeten wan neer zij eenmaal gekozen zijn. Maar, aldus de heer Lefeber, zij toucheren wel een dik salaris, maar de burgers kunnen sterrtmen. Vandaar de op richting van de PPR als alternatieve keuze voor de mensen die vroeger alleen traditioneel konden stemmen. Dr. Lafeber gaf aan de hand van een uitvoerige beschouwing over de hui dige toestand in Nederland en in de wereld voorbeelden waarom de kie zers zich radikaal zouden moeten op stellen. Dit zag hij als poging om een betere wereld te creëren. W. Dieleman vond een onvoorwaar delijke gevangenisstraf niet op zijn plaats. De jongeman kwam uit een goed gezin. Voor herhaling hoefde dan ook volgens hem niet meer gevreesd te worden. De politierechter mr. W. F. Solinge vonniste drie weken voorwaardelijke gevangenis met een proeftijd van drie jaar en voor die tijd toezicht van het P.C.R.V. en een geldboete van f 200,- Op 1 oktober vorig jaar waren J A. B., A. M. uit Vlissingen en een inmiddels overleden kameraad na ca fébezoek op het dievenpad gegaan. Ze waren bij het clubhuis van de voetbalclub Vlissingen via een raam naar binnen geslopen en namen daar een plastic varken met enig geld, twee vaten pils van elk 50 liter en enkele flessen drank mee. Dit wilden ze in Rotterdam gaan verkopen. En passant braken ze nog in bij een ver laten benzinestation. Mr. Andreae eiste een maand voorwaardelijke gevangenis met een proeftijd van twee jaar en elk een boete van f 100,-. De politierechter vonniste conform de eis. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Groene Kruisvereni gingen in Brouwershaven, Dreischor Haamstede-Burgh, Terwerve, Noord- gouwe-Schuddebeurs, Renessa Noord welle, Serooskerke, Scharen- dijke, Ellenmeet, Eikerzee, Duiven- dijke en Zonnemaire, hebben beslo ten te fuseren en een nieuwe vereni ging Het Groene Kruis Schouwen- Duiveland in het leven te roepen. Koninklijke goedkeuring op de statu ten is reeds aangevraagd. In verband met het nog niet bezit ten van rechtspersoonlijkheid is be sloten het personeel in 1970 nog in dienst te laten van de deelnemende plaatselijke verenigingen. Per één januari 1971 gaat het personeel over in dienst van de nieuwe vereniging Hoewel dus de administratieve sa menwerking pas op één januari 1971 ingaat zal met de praktische samen werking reeds in de loop van dit jaar worden begonnen. Gedacht kan hier bij worden aan een nog betere rayon- indeling, weekendregeling en vakan tieregeling voor de wijkverpleegsters De acht deelnemende verenigingen hebben ongeveer 3100 leden. In dienst van deze verenigingen zijn vijf wijk verpleegsters. De oude plaatselijke Groene Kruis vereniging blijft bestaan en een plaatselijke contactcommissie wier taak er in bestaat het Groene Kruis werk ter plaatse te stimuleren en zo goed mogelijk te doen verlopen. De plaatselijke contactcommissies vor men samen de ledenraad, aan welke raad het kiezen van een algemeen bestuur is opgedragen. Door het aan gaan van deze fusie hopen de deelne mende verenigingen hun leden nog beter van dienst te kunnen zijn dan nu reeds het geval is. (Van onze correspondent) SOUBURG In Souburg had een aanrijding plaats tussen de auto van J. A. S. uit Vlissingen en de brom fietser R. W. te Souburg. Het ongeluk ontstond doordat de automobilist ter hoogte van de Vrijburgstraat van richting veranderde en op de vent- weg de brommer schepte. Deze werd aan het gezicht gewond. In het St.- Jozefziekenhuis te Vlissingen consta teerde men een lichte hersenschud ding. KVP Zondag vijftien maart zal de plaatselijke afdeling van de KVP in vergadering bijeenkomen om 19.30 uur in zaal Thalia. Hierop zal de ge meentebegroting die dinsdag 17 maart in de raad zal worden behandeld, ter sprake worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT Tijdens een vrij roerige vergadering in zaal Martens, die door ongeveer honderd personen werd bijgewoond, is besloten een dorpsraad voor Hoofdplaat op te richten. Na een heftige discussie over de vraag of de dorpsraad al of niet poli tiek gekleurd moet zijn, werd met meerderheid van stemmen besloten dat de raad bij voorkeur door ver tegenwoordigers van politieke par tijen gevormd dient te worden. In het uit zeven leden bestaande be stuur van de dorpsraad werden ge kozen de heren A. Dekker (CHU), J. Martens (Gemeentebelang), T. Thomaes (KVP), E. Steijaert (KVP), P. van Vooren (PvdA), G. Scherbeijn (PPR) en A. de Bruijcker (geen po litieke partij). De vergadering was uitgeschreven door een plaatselijk actiecomité, bestaande uit de heren J. Thomaes, E. de Waele en R. Calon. Jagers II Het stukje over jagers in dit blad van 10-3-'70 heeft mij en vele ande ren diep getroffen. Hulde aan Marjan Rijnen die alles zo treffend aan de kaak heeft gesteld, want het is onverantwoordelijk dat jagers zo maar vrij kunnen gaan schieten op plaatsen die voor het pu bliek toegankelijk zijn gesteld. Meer malen heb ik er al in dit blad op ge wezen en er op aangedrongen dat dit zou worden verboden, maar men schijnt doof te zijn voor deze waar schuwingen. Zelfs ben ik door die heren jagers een keer aangehouden in de Bouvig- nelaan met mijn hond die daar los liep en kreeg het volgende te horen: „Ge moet die hond vasthouden an ders schiet ik hem kapot". Wild ziet men bijna nooit daar en zelfs de eekhoorn ziet men bijna niet meer. Volgens mij moet het Staatsbosbe heer zorgen voor het op peil houden van de wildstand en als er gedund moet worden zijn de bosbouwkundi gen zelf wel in staat het een en ander ten uitvoer te brengen. Nogmaals weg met de jagers uit het Mast-, Lies- en Ulvenhoutse bos. BREDA J. A. V. S.-B. SLUISKIL (ANP) Het be stuur van Suiker Unie te Dintel- oord heeft besloten per 1 april a.s. de Coöperatieve Groenvoeder- drogerij Zeeuwsch-VIaanderen te Sluiskil over te nemen. De algemene ledenvergadering van de groenvoederdrogerij heeft beslo ten per die datum de coöperatie te Sluiskil te ontbinden. Het is de bedoeling van Suiker Unie het be drijf als zelfstandige dochteronder neming voort te zetten en als droge rij voor suikerbietenpulp en goen- voedergewassen te moderniseren. Het personeel zal zodoende in dienst blijven van de onderneming. (Suiker Unie te Roosendaal is een combinatie van een coöperatieve sui kerfabrieken gevestigd te Dinteloord, Groningen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent en Zevenbergen. De tweede component van de Ne derlandse suikerindustrie is de N.V. Centrale Suiker Maatschappij met hoofdkantoor te Amsterdam. Dit is een open vennootschap, waarvan de aandelen ter beurze genoteerd zijn. Haar fabrieken zijn in Vierverlaten, Halfweg, Oud-Beijerland, Breda, Steenbergen en Sas van Gent - led.j. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gebleken is dat de laatste dagen wordt getracht be stellingen te plaatsen voor onder an dere zeepautomaten, autobrandblus- apparaten, verbouwingsdozen, enzo voorts. Dit geschiedt telefonisch op naam van de Stichting Welzijn ter bevordering van de gehandicapte jeugd. Dit zou grotendeels ten bate komen van invaliden en verenigingen voor reuma- en kankerbestrijding. De prijzen liggen ver boven de normale prijs en de gelden voor het liefdadige doel zijn bijzaak. Zij staan in wan verhouding tot de hoge verdiensten die deze verkoopmethode voor soort gelijke organisaties opleveren. Een eerder ingesteld onderzoek heeft dit uitgewezen en de politie verzoekt dringend voorzichtig te zijn om op deze aanbiedingen in te gaan. (Van onze correspondente) GOES In de Prins van Oranje in Goes is een modeshow gehouden. De kleding die werd getoond was van Lady Bird en Berco-kleding. De schoenen en tassen die te zien waren waren Van Shop 616 van Van der Wouw en de zonnebrillen van Kampman. De modeshow werd gepresenteerd door de heer J. van Spoel. Zes mannequins toonden begeleid door jazz-muziek de verschillende modellen die hoofdzakelijk waren sa mengesteld uit lak- en jersey-mate rialen. Tijdens de show werden dfie filmpjes vertoond.

de Stem | 1970 | | pagina 7