Crisis dreigt in Bredase raad De Stem belangste Paasv in Oo OPENBARE AANBESTEDING KEURSLAGER SPECIALIST THEO BIESBROECK Clausule Geen stunt Zaamslag verloor kaartwedstrijd in Axel Prijskaarting in Hulst Officiële overdracht Nederlands paviljoen Topbïljart Centrum gelijk met Excelsior het bouwen van een kleuter school op een terrein gelegen aan de Molenakker te Dongen. Architectenbureau Jos Sedaux N.V. Jansenius Scholengemeen schap V.W.O.-HAVO te Hulst Aanmelding van nieuwe leerlingen 4,99 3,89 3,89 4,99 0,98 0,99 0,99 1,29 1,58 1,69 1,69 0,59 RECTIFICATIE Garage J. Francke N.V. dagefiiks in meer dan 85.000 gezinnen Raad IJzendijke beslist over bouw 18 premiewoningen I gen- I Hengelconcou rsen in Terneuzen en Hoofdplaat I Koewachtse schutters I behaalden zesde Iplaats in België -aatste vergadering ran industrieschap b P i wmmBmm DE STEM VAN DONDERDAG 12 MAART 1970 VERVOLG VAN PAGINA 1 Burgemeester Merkx zal aan het begin van de gemeenteraadsvergade ring van hedenavond een verklaring afleggen. Vooruitlopend op die ver klaring was ook hij niet bereid om commentaar te geven. Aangenomen mag worden dat de heer Vermeulen deze functie reeds met ingang van 16 februari heeft aanvaard, omdat in de wet politieke pensioenen de bepaling is opgeno men, dat bijverdiensten die een wet houder een half jaar voor zijn ont slag geniet niet in mindering mogen worden gebracht op zijn wachtgeld uitkering. Dit is wel het geval als wethouder Vermeulen deze functie na zijn officieel ontslag op 1 sep tember zou hebben geaccepteerd. Naar wij vernemen zou het college bij aanvaarding van deze nevenfunc tie hebben bepaald, dat met ingang van gelijke datum alle bouw- en op leveringszaken die lopen tusen de fir ma Zeebregts en de gemeente Breda aan de verantwoordelijkheid van de betrokken wethouder worden ont trokken. Het bouwbedrijf Zeebrgts bouwt in Breda al vele jaren in con- tinu-stromen honderden woningen in nieuwbouwwijken. Zo werd een groot aantal woningen gebouwd in de Hoge Vucht en in de nieuwe woonwijk Heusdenhout bouwt Zeebrgts mo menteel nog een groot aantal woning wetwoningen in opdracht van de ge meente Breda. De WD-fractdevoorzitter, de heer F. Melzer verklaarde ons dat de ver- ontrustig over deze zaak geldt voor zijn gehele fractie. Voor het feit dat niet hij maar zijn fractiegenoot Van der Werff inter- pelleert over deze zaak gaf de heer Melzer als verklaring, dat de heer Van der Werff ook Prov. Statenlid is. „Het is niet onmogelijk dat deze zaak ook provinciaal consequenties heeft „aldus de heer Melzer, die ons er aan herinnerde dat Ged. Staten meerma len in soortgelijke omstandigheden hebben ingegrepen. „Het is niet waar dat wij deze af faire hebben aangehouden tot kort voor de verkiezingen. De heer Ver meulen heeft in de afdeling voor openbare werken medeling gedaan van zijn besluit. Bij die gelegenheid is hem er toen al op gewezen dat wij niet erg gelukkig waren met een dergelijk cumulatie van functies en zeker niet deze. Als dit zich vorig jaar zou hebben afgespeeld, zouden we er toen zeker op een zelfde felle wijze op ingesprongen zijn. We heb ben de P. v. d. A.-fractie-voorzitter, voordat wij tot deze interpellatie be sloten, laten weten dat we dit een ongelukkig besluit vonden. De P v. d. A.-fractie heeft toen wel een ge sprek gehad met de wethouder, maar deze bleef bij zijn besluit". „De onverenigbaarheid van beide functies ligt voor de hand", aldus de heer Melzer. In Breda heeft Zee brgts niet alleen honderden woningen gebouwd. Zij bouwt ze nog. Wethou der Vermeulen is gedelegeerd com missaris van het door Zeebregts ge bouwde maar nog niet volledig op geleverde Turfschip". „Het ligt voor de hand", aldus de heer Melzer, „dat er fricties op kunnen treden als er bij de oplevering van gemeentelijke op- (Van onze correspondent) AXEL In het café van de heer Jan Dieleman in Axel speelde de aal- daar gevestigde kaartvereniging een wedstrijd tegen het Zaamslagse DVV. De Axelse kaarters wonnen na span nende strijd met 36 tegen 34 punten. Ook in het individuele klassement bezetten zij de eerste drie plaatsen. De uitslag was: 1 J. de Visser, Axel, 2 C. van de Berge, Axel. 3 J. Diele man, Axel. 4 J. van Doorn, Zaamslag 5 H. Borgt, Axel. Op 10 april volgt in café De Vlas bloem te Zaamslag de returnmatch. (Van onze correspondent) HULST In café P. Leeraert- Nijs werd een prijskaarting gehou den waaraan 46 kaarters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: 1. W. Roovers - E. v. Overmeeren, 2. E. Leeraert - W. de Rijk, 3. G. de Wit - W. Asselman, 4. W. de Cauwer - J. Nijs, 5. A. de Nijs - A. Sikkelerut OSAKA (ANP) Op de Expo in Osaka heeft de Japanse aannemer Takenaka Komuten officieel het Ne derlandse paviljoen overgedragen aan mr. J. Cals, de commissaris-ge neraal van het paviljoen. Bij die korte plechtigheid, die hier mee gepaard ging, hield mr. Cals een toespraak, waarin hij de Japanse aannemer en diens co-architect Ma- sachika Murata prees voor de goede samenwerking, die zij sinds de aan vang van de bouw in november 1968 aan de Nederlanders hadden gebo den. Het Nederlandse paviljoen kan on geveer 36.000 personen per dag ver werken. drachten klachten zijn. De positie waarin de heer Vermeulen zich nu heeft gemanoeuvreerd maakt het bij na onmogelijk om de overlegsfeer tussen b. en w. de betrokken bouw- firma zuiver te houden". Volgens de heer Melzer is over dit besluit geen overleg gepleegd met het senioren convent in de Bredase gemeenteraad. Wethouder Vermeulen is sinds maart 1960 wethouder van openbare werken voor de P. v. d. A. Sinds 1949 heeft hij zitting in de raad en vanaf 1955 tot 1960 trad hij op als fractievoor zitter van de P. v d. A. (Van onze correspondent) HULST In het Oost Zeeuwsch Vlaamse topbiljartkampioenschap stijgt de spanning ten top. Nog vijf verenigingen komen in aanmerking voor het kampioenschap. Het Belgische Excelsior uit St. Ni klaas maakte een goede beurt door te winnen van koploper 't Centrum, waardoor zij op gelijke hoogte komen met de Hulstenaars. In hun eerste wedstrijd moesten de Belgen echter een verrassend gelijkspel toestaan aan STC uit Sluiskil. 't Centrum behaalde een vrij gemak kelijke overwinning tegen Grens- vrienden uit Clinge. Lustige Toepers won verdiend van stadsgenoot 't An ker. ONA won met gering verschil van Grensvrienden, die veel beter speelden dan in hun eerste wedstrijd, 't Anker zegevierde verdiend tegen STC. De wedstrijduitslagen: Excelsior - 't Centrum 11-9; STC - Excelsior 10-10, 't Centrum - Grens vrienden 13-7; Lustige Toepers - 't Anker 12-8; Grensvrienden - ONA 9-11; 't Anker - STC 13-7. De rangschikking: 1. 't Centrum 11-16. 2. Excelsior 11-16, 3. STC 11-14, 4. KOT 9-13, 5. ONA 10-13, 6. 't Anker 11-6, 7. Lustige Toepers 10-4, 8. Grensvrienden 11-2. Het programma voor de twaalfde speeldag: ONA - STC, KOT - 't Anker, Grens vrienden - Excelsior, 't Centrum - Lustige Toepers. Hiermede geven wij u kennis van het overlijden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, in het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, in de leeftijd van 85 jaar, onze geliefde man, vader, grootvader, overgrootvader en oom FRANCIES NEVE echtgenoot van Elizabeth de Dalie Walsoorden: E. Neve-de Dalie Haarlem: A. Neve M. Neve-v. Poorten, kinderen en kleinkinderen Walsoorden: L. Neve M. P. Neve-Sloot, kinderen en klein kind Hoofddorp: R. Neve A. Neve-'t Hoen en kind Middenmeer: M. de Bakker-Neve A. de Bakker en kinderen Axel: Wed. L. v. Rumste-Neve. kinderen en kleinkinderen Wouw: Wed. M. v. Overmeeren-Neve en kinderen Kloosterzande: E. Burm-Neve A. Burm en kinderen Rilland: A. Pauwels-Neve J. Pauwels en kinderen Walsoorden: P. v. Goethem G. v. Goethem-Vioen en kinderen De familie Neve-de Dalie Walsoorden. 10 maart 1970, Molenweg 3. De plechtige uitvaartdienst, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op vrijdag 13 maart a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk, waarna begrafe nis op het R.-K. Kerkhof aldaar. Gebeden voor de overledene op donderdag om 7 uur in de parochiekerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel te Groenendijk, Huize Antonius Bijeenkomst: Huize Antonius om 9.30 uur. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig h beschouwen. Namens haar opdrachtgeefster de „Stichting Ka tholieke Scholen in Dongen West" zal ondergete kende aanbesteden Bestek en tekeningen zijn zolang de voorraad strekt verkrijgbaar op het kantoor van het Archi tectenbureau tegen betaling van f. 50,franco per post f. 51,50. Restitutie na ongeschonden inle vering en uitsluitend aan inschrijvers f. 50, De aanbesteding vindt plaats op woensdag 1 april te 11.30 uur in „Musis Sacrum", Hoge Ham 126 te Dongen. inlichtingen volgens bestek. Dr. Keyzerlaan 2, Goirle. (jongens en meisjes) kan geschieden door het invullen van het formulier dat de Basisschool verstrekt of schriftelijk of telefonisch. De Ouders ontvangen dan een aanmel dingsformulier voor het verstrekken van gegevens. Toelating geschiedt docr een daartoe benoemde commissie op grond van diverse gege vens (Schoolvorderingentest, advies en rapport van het Basisonderwijs en even tuele psychologische test). Er heeft derhalve geen toelatingsexa men plaats. De aanmeldingstermijn sluit 15 april a.s. De beslissing van de commissie wordt de Ouders schriftelijk meegedeeld rond 1 juni. Mannelijke leerlingen met Mulo-diploma B en vrouwelijke leerlingen met Mulo-diploma A of B kunnen zich met de schoolleiding in verbinding stellen, indien zij wensen op HBS-A of B, res pectievelijk de M.M.S. verder te studeren. De Jansenius Scholengemeenschap geeft na het gemeenschappelijk Brugjaar de mogelijkheid tot studie voor het diploma Havo (inclusief brugjaar 5-jarig), Atheneum of Gymnasium (beide inclu sief brugjaar 6-jarig). Varkensfilet Coteletten Stooflappen Braadvlees 500 gr. 500 gr. 500 gr. 500 gr. Snijworst 150 gr. Gekookte Lever 150 gr. Paté 150 gr. Boulonge 150 gr. Extra bij Achterham 150 gr. Gebraden Rosbief 150 gr. Gebraden Varkensvlees 150 gr. 5,- aankoop een pak gesorteerde koekjes van 1,- voor BROODMARKT 5 HULST TELEFOON 2541 FIAT-DEALER Dorpsstr. 84, Krabbendijke In de advertentie van za terdag 7-3-1970 staat een foutief tel.nr. vermeld. Dit moet zijn: 01134-1505. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Voor ons kantoor te Bergen op Zoom zoeken wij een administratief medewerk(st)er en een balie-assistente Voor de administratieve kracht is een ULO-oplei- ding minimaal noodzake lijk en strekt een MBA- diploma tot aanbeveling. Voor de balie-assistente een MMS- of ULO-oplei- ding. Administratieve ervaring is gewenst. Leeftijd 20-30 jaar. Wij bieden afwisselende werkzaamheden, goede sala riëring en aantrekkelijke voorzieningen. Belanghebbenden kunnen contact opnemen met de di rectie van kantoor Bergen op Zoom, Zuivelplein 5. Telefoon 01640-7355. Een publlkatie van het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De hoofdschot j van de op 16 maart te houden raad vergadering, in IJzendijke, wordt behandeling van het voorste] o 3330 m2 bouwgrond in het nieuw uitbreidingsplan „de Kleine Jonl vrouw" te verkopen aan de Region: ]e Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouw vereniging te Kloosterzande, bestem door de bouw van 18 premiewonir Hiermede verband houdend is er ee voorstel om te besluiten garantie t verlenen voor rente en aflossing vai de hiervoor te sluiten geldlening to een bedrag van 90 procent van de stichtingskosten. (Van onze corresondentt ST.-JANSTEEN De zeehengel- I concourssen vangen dit jaar reeds bjj- I zonder vroeg aan. Zo zal de hengel- I sportvereniging De Schelde te Hoofd plaat reeds op zondag 22 maart a.s. I in de Westerschelde haar twaalfde I internationale zeehengelconcours hou I den. De wedstrijd begint om 12.30 [uur en eindigt om 15.30 uur. De •hoofdprijs bestaat uit een linnenuit- I zet tw.v. f 250,-. IDe hengelsportvereniging Philips te ITerneuzen houdt haar wedstrijd in ■de Westerschelde op zondag 5 april len wel van 13 uur tot 16 uur. De Ihoofdprijs bestaat hier uit een draag- (baar t.v.-toestel van f 750,-. Het ltotaal aan prijzen bedraagt f 3500,-. (Van onze correspondent) KOEWACHT Een schuttersploeg van de Koewachtse schietvereniging St,-Sebastiaan nam deel aan schiet wedstrijden in Stekene (België) en klasseerde zich op de zesde plaats. I Aan de wedstrijden namen 151 ploegen deel. De Koewachtse ploeg, ■^staande uit A. Suij, A. van Daele, Thoen en E. Vermandei, schoot pi punten; de winnende ploeg behaal de er 28. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Vandaag zal het ndustriesehap Breskens - Groede - Hoofdplaat - Schoondijke om vijf uur op het gemeentehuis in Breskens voor «e laatste maal vergaderen. Bit industrieschap zal met ingang [Mn 1 april vervallen en opgaan in Pe nieuwe gemeente Oostburg. De fgenda vermeldt onder meer een ■verzicht van de tot nu toe bereik- le risultaten van het industrieschap. - O.-I-."'

de Stem | 1970 | | pagina 4