Inatuur- lijk! isterdam Hop-ceiitralenieuwe concurrent voor PTT Arabisch verzet gaat onverminderd door r gratis 65-plussers land Spanje Komst Jarring routinekwestie Oppositie wil nieuwe regeling pensioenen oorlogs slachtoffers -i Luns over sluiten consulaat Salisbury Onderstreping van Nederlandse houding t.o.v. Rhodesië DE STEM VAN DONDERDAG 12 MAART 1970 17 OR (ploegleider Louis ille (Frankrijk), Gé- 'r.), Jacques Cadiou er (Fr), Georges Chap. Errandonea (Spanje), lenet (Frankrijk), IBelgië), Cyrille Gui- •rek Harisson (Enge- liddinga (Nederland), is (Big.), Jean Jour- ard Labourdette (Fr.), •ker (Fr.), Pierre Ma- on-Paul Ménard (Fr.), (Fr.), Eddy Peelman Perin (Fr.), Domingo Poulidor (Fr.), Da- Gustaaf Van Roos- Rolf Wolfshohl (Duits- oegléider Plaud) ard (Frankrijk), Willi- Ingeland), Robert Bou- linand Bracke (België), loningsloo (Big Jean- dlaume (Fr.), Jean- (Fr.), Raymond Del- Dumont (Fr.), Ray- r.), Gerben Karstens ésiré Letort (Fr.), Ben ,inde (Fr.), Pierre Mar- Jean-Pierre Parenteau ingeon (Fr.), Christian Cha -les Rouxel (Fr.), (Big-), Valère Van O, Bernard Thevenet Tschan (Duitsland). ploegleider Jean Sta- rahamian (Frankrijk), (Fr.), Gilbert Bellone trouwers (Nederland), Fr.), Christian Van de Igië), Bernard Guyot Guyot (Fr), Henri Barry Hoban (Enge- fan Impe (Big.), Harry Serge Lapébie (Fr.), (Fr.), Daniël Rebillard Ricci (Fr Raymond Jean-Claude Theilliere e Waele (Belg), André Vingerhoets en ge~ tleend aan de offi- (U-mededelingen in Drt". NP, Cor de Boer, Boen Johan van t Mij zen en Tonnie en Lay-outPeter (Van onze correspondent) PELDOORN De PTT krijgt op- I I1« concurrentie. Na de stadsbe- Siensten is het nu de Apeldoor- I 5 Willem Hop (28), die in de I üiiurtschap Wenum een eigen tele fooncentrale begint. Zijn buurman krijst binnenkort de eerste aanslUl- pl c»11"1'''- 11 111,. I - Hup mee „De PTT is veel te duur, en je moet jaren op je aansluiting wach ten. Hier in de buurt bijvoorbeeld komen ze steeds bij ons, omdat ik de enige ben met telefoon. Er zijn massa's mensen die het anders zou den willen. Die ene centrale heb ik vast en zeker zo vol. In Denemarken hebben ze een paar andere al voor me vast gehouden". Dn OOPcfa o <l!o <w« "o"" niet bang, „Welnee, over een paar jaar ben ik zo groot geworden, dat ze met mij komen onderhandelen om samen te gaan." Voorlopig neemt mevrouw Hop de plaats van telefoniste in de Hop-cen- traie aan de Wenumse Broeklander- weg in. Als het hem meezit hoopt de nieuwe telefoonondernemer binnen- V««1. -- AU- (Van onze redactie buitenland) JERUZALEM/NEW YORK Terwijl de Verénigde Naties bekend maakten dat de overkomst van de VN-bemiddelaar dr. Gunnar Jar ring voonamelijk als een routinebezoek moet worden beschouwd, iiviteiten in het door de Israëliërs bezet- ""oral in de Gazastrook. ay Barker. Sid Barras, ill Painter, Hugh P°r- [Yevor Bull, Toiny Gow- lly, Arthur Metcalfe. ART: Reg Barnett, John Smith, Reg Smith, .an Huntington, Barry etty. Edie White, Derek ohn Aslin, Albert Hit- (olmes, Danny Harton, Australië). ■TH: Bob Addy, Mike Lewis, Dave Nie, Les- I: Dave Bonner, Dick ek Green. irry Davies, Eric Stone. Pete Jenner. DE STEM WIELERKRANT 1970 De twee meest opvallende transfers vonden ongetwijfeld in Italië plaats. Rudi Altig verliet namelijk Salvarani en ging naar het Zwitserse GBC-Zimba en Walter Godefroot stapte van Flandria over naar Salva rani. Vermeldenswaard is ook het feit dat Fagor (Spanje) ophield te bestaan als zelfstandige ploeg en een fusie aanging met het Franse Mercier. burg), Claudio Miccel-otti, Guido Neri, Enrico Paolini, Giancarlo Polidori, Ambrogio Portalupi, Pierino Prima- vera, Guerrino Tosello, Paolo Zini. COSATTO-MARSICANO (ploegleider: Diego Ronchini) Adriano Amici, Giannino Bianco, Do- menico Marco, Giuseppe De Simone, Primo Franchini, Flaviano Martini, Stefanino Mezzetti, Sandro Quintarelli, Vito Taccone, Giancarlo Tartoni, Emi- lio Santantonio, Franco Zat. DREHER (ploegleider: Franco Cri- biori) Renzo Baldan, Roberto Ballini, Giu seppe Fezzardi, Gianni Fusar Impera- tore, Bernard Vande Kerkhove (Bel gië), Giampiero Macchi, Adriano Pas- suello, Attilio Rota, Patrick Sereu (Bel gië), Luigi Sgarbozza, Luciano Soave. FERRETTI (ploegleider: Alfredo Mar tini) Giuseppe Beghetto, Eraldo Bocci, Franco Cortonovis, Giampaolo Cuc- chietti, Vilmo Francioni, Enrico Mag- gioni, Mario Nicoletti, Erik Petterson (Zweden), Gosta Petterson (Zweden), Sture Petterson (Zweden), Tomas Pet terson (Zweden), Renato Rota, Mauro Simonetti, Pietro Tamiazzo, Alberto Tazzi, Romano Tummeloro, Loris Vig- nolini, Albert Van Vlierberghe (Bel gië). FILOTEX (ploegleider: Waldemaro Bartolozzi) Marcello Bergamo, Franco Bitossi, Ugo Colombo, Arnaldo Caverzasi, Vit- torio Cumino, Alberto Delia Torre, Fa- briazo Fabbri, Donato Giuliani, Giu seppe Grassi, Antonio Marzoli, Alfio Poli, Giuseppe Rosolen, Antonio Salu- tini, Vittorio Urbani, Flaviano Vicen- tini. GERMANVOX (ploegleider: Italo Maz- zacurati) Angelo Bassini, Giovanni Bramucci, Dino Campitelli, Bruno Lana, Julien Van Lint (België), Giuseppe Miliolli, Adriano Pella, Guido Reybroeck (Bel gië), Ole Ritter (Denemarken), Gian carlo Toschi, Paul In 't Ven (België), Celestino Vercelli. MOLTENI (ploegleider: Marino Fon- tana) Mario Anni, Marino Basso, Gianfran- co Bianchin, Davide Boifava, Luigi Castelletti, Carlo Chiappano, Michele Dancelli, Franco Mori, Arturo Pecchie- Giacinto Santambrogio, Martin Vandcnbossche (België), Pier-franco vianelli. SAGIT (ploegleider: Lodovico Lissoni) Aldo Balasso, Ernesto Donghi, Giu seppe Fantini, Giorgio Favaro, Renato Laghi, Virginio Levati, Oleviero Mo- rotti, Wladimoro Palazzi, Felice Saline, Roberto Sorlini, Franco Vanzin. SALVARANI (ploegleiders: Luciano Pezzi en Arnaldo Pambianco) Franco Balmamion, Lino Carletto, Giovanni Cavalcanti, Cipriano Che- wello, Ottavio Crevaldi, Luciano Dalla Rqna, Silvano Davo, Tomasso De Pra, Giancarlo Ferretti, Felice Gimondi, Antoon Houbrechts (België), Ercole Gualazzini, Pietro Guerra, Walter Go- befroot (België), Renato Longo, Vitto- J5 Marcelli, Primo Mori, Gianni Motta, Jadimoro Panizza, Roberto Poggiali, 'wano Schiavon, Dino Zandegu. SCIC (ploegleider: Eraldo Giganti) jHtorio Adorni, Luciano Armani, P Benfatto, Emilio Casalini, Tino iti, Mino Denti, Adriano Durante, lesto Jotti, Eddy Schutz (Luxem- LAURENS-CABALLERO (ploegleider Gerard Peters) Job van Beers, Henk Benjamins, Ri chard Bukacki, Leo Duyndam, Sjaak Frijters, Huub Harings, Jan Harings, Arie den Hartoig, Piet Hoekstra, Daan Holst, Jam van der Holst, Geramd Koel, Jan Krekels, Cees Rentmeester, Wim Schepers, Hairry Steevens, Gerard Via- nien, Piet de Wit, Adri Wouters, Cees Zooai'tjens. PEYCOM-VISSER VAINQUER (ploeg leider Theo Sythoff). Gert Bongers, Maarten Breure, Henk Cornelisse, Leo van Dongen, Graham Gilmore (Australië), Peter Heymig, Rein de Jong, Arie Jonigejam, Marinus Paiul, Cor Schuuring, Warnier Swane- veid, Gé vara der Winden. WILLEM II-GAZELLE (ploegleider Tom Vissers) Evert Dolman, Jules vara der Flaas (België), Frits Hoogerheide, Herman Hoogzaad, Jan van Katwijk, Piet van der Lams, Herman van Loo (België), Rik van Looy (België), Albert van Midden, Victor Nuelamt (België), Jain van Nueten (België), Harm Ottenbros, Chris Pepels, René Pijnen, Leen Poort vliet, Peter Post, Ward Seis (België), Jam Serpenti, Jos Timmerman (Bel gië), Jos van der Vleuten, Rirai Wagt- mams, Gilbert Wuytack (België). Een u. --,ijongeren ux de Willem li-ploeg: René Pijnen. Op een ongelukkige manier uit zijn eerste Tour de France verdwenen, daarna winnaar van de Tour du Nora. De Nederlandse kampioen, Sjaak Frijters, ging iveg bij het Belgische Mann en kreeg een contract van Caballero. (Italië), Dieter Kemper (Duitsland), Remaito Lafranchi (Italië), Felice Mar ches: (Italië), Fran-cis Perez (Spanje), André Rossel, Richard Steiner. G.B.C.-ZIMBA (ploegleiders: Enzo Moser en Armaild Schatty) Peter Abt, Rudi Altig (DuitslandPe ter Frischknecht, Samte Gaiairdonii (Ita lië), Augustie Giraird, Luciano Luciamd (Italië), Imerio Massignam (Italië), Aldo Moser (Italië), Diego Moser (Italië), Wi-lfrded Peffgen (Duiiltslaind), Louis Pfenningar, Dieter Puschel (Duitsland), Carlo Rairaoati (Itailië), Feliix Rennihaird, Kurt Rub, Eric Spahm Erwki Thalhnamn. BONANZA (ploegleider: Eric Gries- haber) Franco Fama (Itailië), Albert Fritz Vifi-an, Emil Zimmermamn. (Duitsland), Paul Koeehli, Bernard HUSER (ploegleider: Harry Hetrber) Otto Benniewitz (Duitsland), Juam Ca- rinena (Spanje), Bruno Colombo (Ita lië), Freddy Dubach, Ernesto Guidali KARPY (ploegleider Julio San Emetcno) Aja, José Albelda, Felix Azcue, Bar- ringon, Eduardo Castello, Julian Cue- vas, Luis Elorriaga, Fuentes, Alf. Ir- rusta, Eugenio Lisarde, Martinez, Me- nendez, Santisteban, Juan Sillondz, Pe- dro-M. Ugarte, Juan-M. Uribezubia. KAS (ploegleider Dalmacio Langarcia) Carlos Echeverria, Sebastian Elor- za, Gabino Erenozaga, Fkancisco Ga- bica, Andres Gandarias, Francisca Galdos, Antonio Gomez del Moral, Au- relio Gonzales, Nemesio Jimenez, San tiago Lascano, Gonzales Linares, Vi cente Lopez Carril, Gabriel Mascaro, Gregorio San Miguel, José-M. Uribe zubia, Luis Zubero. LA CASERA (ploegleider Carmelo Morales) Ignacio Azcasibar Eurique Ciffuen- tes, Mariano Diaz, Fernandez Duenas, José-M. Eirandonea, Joacquin Gale ra, Felix Gonzales, José-M- Lasa, Mi- guel-M. Lasa, José Lopez Rodrigues, Jorge Marine, José Ponton, Manuel Rodrigues, Enrique Sahagun, Daniel Verella. WERNER TV (ploegleiders Gab. Ver de en Fernando Manzaneque) José Alba, Joel Alonso, Manuel An- drade, Miguel Androver, Luis Balag- né, José Casas, Antonio Cerda, Ventu ra Diaz, Jaime Fullama, José Gomez Lucas, Jesus Grande, Francisco Julia, José Lopez-Carril, Jesus Manzaneque, Antonio Martos, Manuel Mesa, José- Antonio Momene, Enrique Rodriguez, Ramon Saez, Luis-Pedro Santamaria, Agustin Tamaines, Manuel Titoa. Want ze zijn «bei even goed. Allebei Zo fds als fruit! Lekker! gaaii samen ecu nciuciicigiciiciiuaic in de buurt van Aken bouwen. De kosten zullen 400 miljoen mark (109,2 miljoen dollar) bedragen. Volgens een woordvoerder zal men volgend jaar met de bouw beginnen. Het pro ject zal in 1976 gereed komen. Het belangrijkste bedrijf bij het project is de Duitse Rheinische-West- falische Elektrizitatswerke A.G., die 70 procent van de aandelen zal heb ben. Het Nederlandse elektriciteits bedrijf van Arnhem en de Belgische vereniging Synatom zullen ieder 15 procent van de aandelen hebben. Cyprus op zaterdag j.l. EEN GROEP r.-k. missionarissen is gisteren Nigeria uitgewezen, allen van Ierse of Britse nationaliteit. DE GRIEKSE regering heeft het be richt dat de componist Mikis Theo- dorakis zou worden vrijgelaten, „ver zonnen" genoemd. OP DE wereldtentoonstelling Expo 70, die volgende week zondag in Osaka wordt geopend, zullen 34 fo to's van Hiroshima na het eerste atoombombardement worden ver toond. de vernietiging van de joodse staat, maar ook op de radicale binnenland se vernieuwing in de Arabische lan den gericht. Volgens de hoofdredacteur van het Egyptische regeringsblad El Achram staat Rusland op het punt een be langrijke beslissing over het Midden oosten te nemen. Hij leidt dat af uit de antizionistische en antijoodse campagnes, die op het ogenblik in de Sovjet-Unie woeden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De oppositie in de Tweede Kamer wil een nieuwe pen sioenregeling voor slachtoffers van concentratiekampen. De regeling zou ook moeten gelden voor andere Ne derlandse vervolgden en ondergedo- kenen die niet in een kamp hebben gezeten, maar die als gevolg van de oorlogservaringen invalide zijn. De nieuwe regeling zou moeten berusten op een medische verklaring van invaliditeit, samen met een ver klaring van de Stichting '40-'45, het joods maatschappelijk werk of een andere aan te wijzen instelling dat de betrokkene in een kamp heeft ge zeten of ondergedoken is geweest. Deze twee verklaringen moeten vol doende zijn om aan te nemen dat de invaliditeit een gevolg van de oorlog is, zo wil de motie. De nieuwe rege ling zou niet zoals de huidige rege ling onder de bijstandswet moeten vallen en 1 juni moeten ingaan. De Tweede Kamercommissie voor CRM heeft woensdagmorgen de re geling oorlogsslachtoffers besproken met minister Klompé en staatssecre taris Van de Poel, naar aanleiding van de actie van maatschappelijk werksters van het joods maatschap pelijk werk. Staatssecretaris Van de Poel kon slechts toezeggen dat hij de problemen goed zal onderzoeken en binnen enkele maanden de Kamer zal inlichten over de stappen die hij wil nemen ter verbetering van de situatie van de oorlogsslachtoffers. Vrijwel alle partijen in de Kamer vroegen vereenvoudiging en zo mo gelijk volledige afschaffing van de vragenlijsten, die de slachtoffers moeten invullen om voor bijstand in aanmerking te komen. Ook de lange wachttijden voordat een beslissing wordt genomen, moet verbeterd wor den, zo vonden de Kamerleden. an 65+-kaarten (treinabonnementen die recht geven op reizen voor half geld) i kaart weer enkele dagen gratis met de voorgeschoteld, waarvan zeer twee kun en dat wat in januari is gevolgd, toen de dinsdagen konden reizen, is dat men met in dat de drukte in de treinen ook wat Nederlanders een 65+-kaart. De N.S. al zijn gestegen tot 90.000. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Bij het dames modemagazijn Krause en Vogelsang in de Kalverstraat in Amsterdam is gistermorgen brand uitgebroken. Het vuur is op de benedenverdieping begonnen en overgeslagen naar de eerste verdieping. De brandweer heeft het alarm „grote brand" gege ven. Eén van de brandweerlieden werd bedolven onder een neerstortend plafond, maar kon door collega's na vijf minuten worden gered. Hij is gewond naar het ziekenhuis overge bracht. Na ruim een uur had men de brand onder de knie en was het ge vaar dat het vuur zou overslaan be dwongen. Over de oorzaak en de omvang van de brand is nog niets bekend. We moeten weer van alles. Hebt u het ook gelezen? we moeten nodig gaan „trimmen" en onze tweede va kantie moeten we eigenlijk binnens lands opmaken, ik doe maar een greep. Dat trimmen vind ik best, ik zeg altijd maar: trimmen doet de kuitjes glimmen. Maar we moeten ook niet overdrij ven, er zijn andere manieren om ge zond en lang te leven. Ja, je zou er nog ouderdomstrimpeltjes van krij gen. Die tweede binnenlandse va kantie zit me niet zo lekker. Voor de meeste mensen zit er om te be ginnen geen tweede vakantie in. Voor hen die zich wel een tweede vakantie kunnen permitteren, zit het er meestal financieel niet aan om dan buitenlands te gaan. Een tweede vakantietoeslag is er immers niet bij. En de weinigen die én een tweede vakantie én genoeg centen hebben, die gaan inderdaad het land uit, naar de wintersport, naar Lech of zo. De actie van het Nationaal Bureau voor Toerisme is dus eigenlijk een beetje overbodig zolang we geen tweede vakantietoeslag krijgen. Luns: beter consu-laat dan nooit. De koffie is weer duurder gewor den: reden te meer om gereserveerd te blijven ten aanzien van de nogal gouden bergen die het Centraal Plan bureau vorige week beloofde. Het Arnhemse protestants-christe lijke raadslid Groenewold deze week in de raadsvergadering over „Dolle Mina's": „Ik heb er een foto van ge zien. Geweldig. Net een stilleven van kostelijk fruit. Om in te bijten". En terwijl de Arnhemse raad paf zal te zitten, vervolgde de man: „We moeten ze bij hun acties begeleiden. Te lang is de vrouw als een seksko- nijntje beschouwd". Reactie van een mijner (vrouwe lijke) collega's: Nou èn? Die vrouwen moeten niet zoveel pretenties krijgen. Oleke Ritter. Nu mogen we stemmen (jaja, nog zes nachtjes) en hup, wil de oppositie in die Kamer dat de mensen al van af 18 jaar moeten mogen stemmen. En terecht, want juist in die leef tijdsgroep kun je nog enthousiastelin gen verwachten. (Of mensen die niet meer in de bestaande politieke blok kendoos geloven, maar dat is als je goed nadenkt bijna hetzelfde.) In Amsterdam is nummer 1, eerste jaargang van de Kabouterkrant uit gekomen. Daar staan leuke dingen in. Volgens het „Kabouterpersburo" is bijvoorbeeld „de eerste actie van de verschrikkelijke sneeuwman in dienst van de Oranjevrijstaat een groot suk- ses". Want deze sneeuwman „produ ceerde grote hoeveelheden verblin dende witte sneeuw.... enz. Het re sultaat was overweldigend. De ge hele stad werd onderworpen aan de natuur". Volgende keer zal er wel iets in staan over Sneeuwwitje met de ze ven kabouters. Ja, ik vind kabouters best aardig. Je moet niet vergeten, het zijn ook maar mensen. En hoogachtend gr oeit ik hierbij al le Dolle Mina's, trimmers, tweede va kantiegangers, koffiedrinkers, pro testants-christelijke raadsleden, vr ou wen, 18-jarigen-en-ouder en kabou ters. MERIJN. DEN HAAG De Nederlandse re gering heeft besloten de Nederlandse consulaire vertegenwoordiging in Sa lisbury te sluiten, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. In middels heeft minister Luns vragen van het Tweeds-Kamerlid P. Dan- kert (PvdA) over de kwestie van het Nederlandse consulaat in Rhode sië beantwoord. Het besluit de con sulaire vertegenwoordiging te sluiten is genomen om de afwijzende hou ding van de regering ten aanzien van het huidige bewind te onderstre pen, zo zegt minister Luns. In verband met de sluiting van de consulaire vertegenwoordiging in Salisbury worden maatregelen voor bereid om de persoonlijke belangen van de ongeveer 1.600 in Zuid-Rho- desie woonachtige Nederlanders te behartigen, zo blijkt voorts uit het antwoord van minister Luns.

de Stem | 1970 | | pagina 19