„Zijn ze nou helemaal gek JANSSEN KWAAD OVER DE AFSTAND RIT MET VERSCHRIKKINGEN Duyndam door pech uit trui Standard maakt aanspraak op landstitel waar Verschui VANA RUDE METE Olympische laat film in premier? Ook Mieke Sterk naar Wenen I9) PARIJS-NICE Rustig bouwen AJAX GAAT UITBREIDE! Zwaluwse Boys leed nederlaag door Peter Heerkens BEZWEKEN SYMBOOL TEGENSLAG GEEN STEUN ONVERGETELIJK NADELIG UITSLAG SAMENSPEL RUSTIG Verwend 17 DE STEM VAN DINSDAG 10 MAART 1970 16 (Van onze speciale verslaggever) JOIGNY De woorden van Jan Janssen knetterden in de kou van Joigny. De modder uit zijn ogen peu terend foeterde hij: ,jZijn ze nou he lemaal gek. We hebben zeker veer tig in het uur gereden. En zijn meer dan vier uur op pad geweest. Dat is toch zeker meer dan 158 kilometer samen. Dat is in totaal minstens 170. Ze moeten natuurlijk niet denken dat ze een beetje met ons kunnen spe len, zo is het natuurlijk niet." Inderdaad bleken de renners in ParijsNice langer gereden te heb ben dan het schema voorschreef: om precies te zijn tien kilometer en het was beslist nog meer geworden als de vijf plaatselijke rondes compleet ge reden waren. Maar na alle tegenslag gaven de rondeleiders, onder wie Jacques Anquetil, die als co-direc teur optreedttwee toeren cadeau. Het werden er dus maar drie. Cees Rentmeester verwenste in Joigny het noodlot: „Ik zat prima van voren. Het ging echt lekker. Nergens last van. Maar tja, op een gegeven moment moet je je eigen belang over boord kunnen zetten voor dat van de ploeg. Ik kon niet anders dan mijn t eigen kans opofferen." Een klaagzang uit de mond van Richard Bukacki: „Begrijpelijk dat ik mijn wiel aan Duyndam moest geven. Maar ontzettend spijtig. Het duurde lang voor ik geholpen kon worden en toen zat het peloton al te ver weg. Ik reed soepel, makkelijk. Zo goed heb ik vorig jaar nooit gedraaid. Mis schien komt het door de verzorging, die miste ik bij de Belgische ploeg waarvoor ik vorig seizoen reed. Mis schien ligt het aan het feit dat ik nu zes kilo lichter ben. Volgens mij ga ik een goede ParijsNice rijden," Sjaak Frijters was, evenals zijn ploegmaat, ook niet van tegenslag gespaard gebleven. „Een paar kilo meter voor de finish liep mijn ach terband ineens leeg. Wat doe je er aan. Dat is pech, gewoon tegenslag. Maar daardoor achterop raken als je goed meekunt, is erg." René Pijnen en Harm Ottenbros kregen in de etappe nauwelijks met materiaal-defect te kampen. Alleen in het begin even, maar op het be slissende moment - en daar gaat het toch om niet. Wat konden ze an ders dan tevreden constateren dat liet alles bij elkaar niet tegengevallen was. In de openingsetappe van Pa rijsMice hebben veel uolgers het zonder radio moeten stellen. De ap paratuur waarmee het koersverloop wordt meegedeeld, kon niet op tijd ingebouwd worden. De organisatie raakte namelijk een hele trailer met wagens gratis beschikbaar gesteld door een Franse autoindustrie kwijt. D.w.z.: de oplegger met wa gens voor volgers kwam pas kort voor de start binnen, en dat na pa niekerige telefoontjes, die leerden dat.de trailer in Ie sneeuw was blij ven steken. Jean Leulliot, de big boss van ParijsNice, heeft rojj een geweldige chauffeur toegewezen. Niemand min der dan Milo Carrara, die nog steeds bejubeld wordt als een groot pistier. Carrara (die tien zesdaagsen won, waarvan drie met de al even be- faamde Lapebie) woont momenteel in Denemarken waar hij een wol- fabriek heeft. Maar wanneer er ge koerst wordt in Frankrijk zoals nu, is hij er dikwijls bij en dient zich aan als chauffeur. Carrara heeft het bij aankomst en vertrek druk met handjes-schudden, want hij is nog steeds zeer populair, ook omdat hij behalve op de baan tot goede wegprestaties kwam, getuige overwinningen in het Criterium der Azen en in nationale kampioenschap pen die hij (bij de profs) twee keer won. Milo Carrara krijgt royaal de gelegenheid om over de goede oude tijd te prat en want in de rust na de koers en de vroegere ochtenduren treft hij oud-tegenstanders die nu als ploegleider optreden: Peters, Schotte, De Muer, Stablinsky, Caput, Bucher en De Gribaldy, om maar eens wat namen te noemen. Waarom Carrara geen chef d'equipe geworden is na zijn carrière: „Och", zegt hij, „ik ben er gewoon niet ge schikt voor. Mijn karakter is anders dan het moet zijn om een ploeg te kunnen leiden. Ik ben te zacht van aard. Niet hard genoeg. Ik geloof dat ik veel te amicaal zou optrekken met de renners en dat kan nooit een goe de basis zijn om een ploeg te run nen." In ParijsNice is Gold Race promotor Herman Krott uit Amster- HERMAN KROTT ploegen charteren. dam verschenen. Hij komt ploegen charteren voor de wedstrijd van 25 april. De eerste besprekingen voerde hij met Salvarani (voor Gimondi) Faemino (Merckx), Bic (.Janssen), Mars-Flandria (Gebrs. de Vlaeminck) en Sonolor (Aimar). Herman Krott toonde zich niet on tevreden over de eerste contacten die hij had en achtte de vooruitzichten gunstig genoeg om een aantrekkelijk veld te kunnen krijgen. PETER HEERKENS (Van onze speciale verslaggever) JOIGNY De rit naar de zon is begonnen met een rit door de hel. Eindpunt van die monstertocht Joigny, een toeristenstadje van rond de tienduizend inwoners. Daar gleed de gemartelde karavaan van III coureurs binnen na vier uur koersen over een circuit vol verschrikkingen. Daar ook verspeelde Leo Duyndam zijn witte leiderstrui aan Ciapiano Chemello, die vorig jaar nota bene twee uur na hem fietste in dezelfde etappe en de dag daarop naar huis ging. Daar, in Joigny, vatte Jan Janssen de duivelse etappe samen met enkele krachttermen die men van een getergde coureur kan verwachten, wat tevens impliceert dat ze minder geschikt zijn voor herhaling. Pieter Nassen en Emile Bodart. Na 75 kilometer was het gebeurd, uitgere kend op het moment dat Wim Dubois zoals hij aan de finish vertelde goed ging rijden. Het peloton was toen nog compleet, zoals het nagenoeg compact op Joigny afstormde, want de enkele uitlooppogingen (begonnen met een demarrage van Harry Jan sen) in deze eerste etappe, hielden geen van alle lang stand. Wim Dubois sukkelde in de achterhoede door bandbreuk van Pieter Nassen die op bevel van ploegleider Brik Schotte samen met Wilfried David terug moest springen. Ondanks deze barre weersomstan digheden hadden eerder dergelijke achtervolgingen op het peloton succes zij het dat er enorme inspanningen geleverd moesten worden maar Dubois en David troffen het bijzon der slecht. Op het moment dat Nas sen bandbreuk kreeg namelijk stond de mecanicien langs de kant in ra zend tempo de fiets van Joop Zoete melk te herstellen, terwijl die op een reservefiets doorging. Zo werd Pieter 'Nassen later geholpen dan verwacht. Het gevecht tegen wind, hagel en regen begon. Een schijnbaar hopeloze strijd tegen de elementen op een, zo als Jan Janssen het noemde, „wegdek vol troep." Jan Janssen, winnaar Parijs-Nice 1964, stond erbij zoals al zijn collega's, vol modder, bijna stijf van de kou. Het peloton tierde in Joigny en te recht. Het traject van Dourdan naar hier was langer dan in het route schema stond, maar erger nog, het parcours leek meer op dat van een cycle-cross dan dat van een wegwed strijd en bovendien regende het soms venijnig koud of vlogen de hagelbui en als raketten over. Niet dikwijls, niet lang, maar dikwijls en lang ge noeg om het peloton te ranselen tot op de botten. Dieptepunt van de trip naar Joigny, een serie lekke banden zoals men die zelden meemaakt. Trouwens, Jan Janssen zei zelf: „Zo'n troep heb ik in Parijs-Nice nog nooit beleefd. Ik doe hem nou voor de zes de keer, maar dit ia uniek," Oorzaak van alle ellende was de strooitechniek om de wegen sneeuw en ijsvrij te maken. Daarvoor ge bruikten de Fransen een mengsel van zout, zand en kiezels. De uitwerking lag voor de hand: de sneeuw ver dween, het ijs smolt weg, het zout loste op, maar zand en kiezels bleven liggen. Daarenboven bleken de we gen die naar Joigny voerden, slecht onderhouden of onder de druk van de laatste weersomstandigheden bezwe ken. Hoe dan ook, het parcours zat vol kuilen, gaten, bulten en barsten. Het kon niet anders of de lekke ban den zouden zich in fors tempo aan dienen. Wel, het gebeurde en weini gen bleven voor de ramp gespaard. Mecaniciens zagen hun voorraad met angstige sprongen slinken, coureurs ploeterden over het glibberige weg dek tegen een stevige wind in, om de achterstanden goed te maken. Bij toeval bleven de ploegen van Willem II en Caballero in het begin gespaard voor tegenslag, maar daar stond tegenover dat alle pech zich op- stpelde in de laatste kilometers en toen kwam de klap dubbel hard aan. Caballero zag Leo Duyndam op 4 kilometer voor de finish platge- vallen uit de leiderstrui verdwij nen, hield maar één man in 't pelo ton en Willem II kreeg drie coureurs in de achterhoede (Seis, Van de Loo, Dolman). JAN JANSSEN: „Zo'n troep heb ik in Parijs-Nice nog nooit meegemaakt". Symbool van de geteisterde kara vaan was zonder enige twijfel de Zeeuwsch-Vlaming Wim Dubois, die zijn lot deelde met Wilfried David, Brik Schotte beoordeelde de situ atie ernstig en dirigeerde ook Ermie Bodart, eens winnaar van Bordeaux- Parijs naar achteren. De extra-steun leek te helpen. Dubois en zijn ploeg maats kregen de volgwagen weer in zicht, maar toen kwam de ene tegen slag na de andere. Eerst reed Bodart plat. Het zelf opgooien van een nieu we tube kosttte tijd. Enkele kilome ters verder viel Dubois plat. Wéér tientallen seconden verloren. De ach terstand liep op tot 3 minuten 10 se conden na 100 kilometer koers en wat nog erger was, het ploegje had nog maar één tube en die liep af, zoals dat in rennersjargon heet) van Wilfried David. Tijd om na te den ken wat er gebeuren moest als et nog een band leegliep, kregen de achtervolgers niet want met een hoorbare klap begaf het de voorband van Wim Dubois. Zonder materiaal stoof de dappere club daarna verder op Joigny aan, tot het noodlot definitief toesloeg. Pieter Nasse kreeg een lekke band. Kilometers lang reed hij op een plat te tube verder, naar publiek schreeu wend om materiaal, tot hij van een der toeschouwers, die als een tove naar een tube uit zijn zak peuterde, geholpen werd. Daarna, zo prees Wim Dubois in Joigny (waar hij op zeven minuten arriveerde) de hemel kon den de vier gelukkig ongestoord ver der. Intussen was ook het peloton niet schadevrij gebleven. Het bekende beeld van handopstekende coureurs, gierend stoppende ploegleiderwagens en mecaniciens die met een verbluf fende snelheid andere wielen staken, herhaalde zich ontelbare keren. De hele koers zwierven de renners, in een decor van verlaten velden volge laden met sneeuw, achter het peloton, dat pas na 120 kilometer aan de eer ste grote ontsnapping toekwam. Het was een actie van Delisle in Bruyère die even later achterhaald werd door Harry Jansen. Eddy Merckx ging zich persoonlijk met de situatie bemoeien, de grote groep kwam tot op vijftig meter, maar viel stil omdat niemand Merckx wil de steunen. De grote mocht het alleen doen, maar hij vertikte het bij dat gebrek aan assistentie. Pas toen „de snee" tegen het kopgroepje uitging door een lekke band van Bruyère, kwam het peloton bij. Daarna ondernamen Vianen en Hit ter (afzonderlijk) een poging en ook die mislukte. Het leek ernst te wor den toen Eddy Merckx met vier man (Vianen, Mortensen, Poulidor en Hit ter) ging lopen en aardig versterkt werd met Pijnen, Harry Jansen, Rey- broeck, Leman, Pingeon, Krekels, Ocana, Motta, Van Vüierberge en Bolley. Voor echter het circuit in Joigny waar enkele rondes van ruim dm kilometer gereden moesten wor den bereikt was, zat het peloton weer bij de vluchtelingen Juist die jacht op de kopgroep is Leo Duyndam fbtaal geworden en sleurde enkele Willem Il'ers in de achterhoede. Wie op dat moment lek reed en dat deden Duyndam en wat Willem Il'ers, was gezien. Daarom ook leek de prestatie van Jan Janssen zo onwaarschijnlijk. Hem lukte het namelijk wél om terug bij te komen, maar vraag niet hoe hij moest afzien. Hoe hij „gebeten" heeft tot men zich ging afvragen waar in 's hemelsnaam het einde van zijn kracht en macht lag. Bemodderd, be zweet, de brilleglazen vuil van „de troep" vocht hij zich terug. Het was een indrukwekkende, onvergetelijke race van de man die na een minder goed 1969 voor dit seizoen begon, aan kondigde dat hij er nog eens fors tegenaan wil gaan. Tegenover dit persoonlijke succes stond als een schrille, trieste tegenstel ling de nederlaag van de Caballero- ploeg. Op de meet had Gerard Peters wegeteld één coureur van voren, Jan Krekels. De rest finisbte op een af stand, variërend van één tot zeven minuten. Alle narigheid die men in een finale maar kan krijgen, over kwam Caballero op het laatste stuk naar Joigny. Eerst viel Holst (voor de vijfde keer vandaag!) plat, daarna Steevens toen Frijters en vervolgens ging Rent meester wachten om de achterblijvers steun te geven. Gerard Peters noem de dat later een fout initiatief, hoe prijzenswaardig het opofferen van eigen kansen ook mag zijn. Peters verweet de Zeeuw dat hij op enkele kilometers van de finish nooit een dergelijk besluit had mogen nemen en door had moeten gaan in het pelo ton. „Gezien de situatie hoorde hij niet te wachten". Wie dacht dat Caballero daarmee alles wel gehad had, vergiste zich, want nauwelijks had mecanicien John ny Krijnen alle schade hersteld of rondeleider Leo Duyndam kreeg een lekke band. Hij vroeg een achterwiel aan Bukacki (waardoor dus ook hij achterop kwam) die het gaf, wat Peters andermaal als een minder ge slaagde beslissing in zijn ploeg kwali ficeerde. „Want", zei Peters, „Duyn dam had natuurlijk de hele fiets moe ten nemen, niet het achterwiel ver wisselen, dat kostte zo kort bij de finish te veel tijd". der af, slechts één renner Kre kels vooraan in het klassement. Collega Ton Vissers van Willem II verspeelde drie renners door de om standigheden waaronder gekoerst moest worden: Van de Loo, Seis en Dolman, welke laatste pech kreeg, terwijl mecanicien Hulshoff ver uit de buurt was om Rik van Looy te helpen. Dolman raakte hierdoor in totaal acht minuten achter. Hij sloot, op de Italiaan Davo na, de rij van geplaagde en beproefde coureurs, die zich vertwijfeld afvroegen of deze koers wel écht naar de zon gaat. Want na alles wat gistermiddag door gemaakt moest worden, kondigde de organisatie 's avonds af dat vijftien kilometer van het parkoers van de tweede etappe naar Autun onbegaan baar is door sneeuwval. Daarom wordt de route verlegd en zodoende dertien klometer langer. En met de verschrikkelijke rit naar Joigny nog vers in het geheugen was dat gisteravond een allesbehalve op wekkend communiqué voor de deel nemers aan Parijs Nice. Het kostte zoveel tijd dat Leo Duyn dam op bijna twee minuten van Chiap- piano Chemello binnenkwam. Daar mee was Peters nog niet van de te genslag af. In de drie plaatselijke rondes door Joigny raakte Gerard Vianen uit het peloton door, ja hoe kon het anders, een lekke hand. De balans was dan ook bijzonder nade lig voor Gerard Peters. Duyndam lei- De uitslag van de eerste etappe, 152 kilometer van Dourdan naar Joigny, is 1. Chemello (Ita) 4 uur 2 minuten en 55 seconden; 2. Reybroeck (Bel); 3. Guimard (Fra); 4. Gutty (Fra); 5. Beghetto (Ita); 6. Pijnen (Ned); 7. Guyot (Fra); 8. Karstens (Ned); 9. Van Katwijk (Ned); 10. Delepine (Fra); 11. Jansen (Ned); 12. Santam- broggio (Ita); 13. Milioli (Ita), 14. Mortensen (Den; 15. Krekels (Ned); 16. Riotte (Fra); 17. Campagner (Fra); 18. Aimar (Fra); 19. Bolley (Fra); 20. Anni (Ita); 21. peloton van nog 47 renners ex aequo, allen in dezelfde tijd als de winnaar. De plaatsing van de Nederlanders, die niet als 21e werden geklasseerd is; 70. Duyndam 4.04,4; 79. Holst 4.05,27; 80. Steevens; 81. Rentmeester zelfde tijd als Duyndam; 84. Buckaki 4.07,17 89. Frijters zelfde tijd als Buckaki; 108. Dubois 4.09,38; 110 Dolman 4.10,55. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN In de Belgi sche eerste klas moesten dit weekeinde niet minder dan vier wedstrijden worden afgeiast, het geen betekent dat ook de velden bij onze zuiderburen de lange, on gelijke strijfl tegen de winter zo langzamerhand moeten opgeven. De meeste clnbs moeten nog on geveer zes wedstrijden spelen, voor de competitie is afgelopen, en dan kan men in België precies op tijd klaar zijn voor het grote avontuur in Mexico. Maar de winter zal nu toch niet meer moe ten toeslaan, want begin mei wil len de van rood in wit omgeto verde duivels, vertrekken naar het eindtoernooi om het wereld kampioenschap voetbal. De competitie in de eerste klas blijkt trouwens al beslist. Stan dard, dat een niet al te moeilijk programma voor zich heeft, ver speelde drie punten minder dan nummer twee, FC Brugge, en gaat met eenenveertig punten uit vijfentwintig wedstrijden aan de leiding. Brugge scoorde een to taal van vierendertig uit drieën twintig competitieduels. Eenzelf de puntentotaal werd tot nu toe bereikt door nummer drie Gan- toise, maar die had er twee wed strijden meer voor nodig- Van de drie koplopers kwam Brugge zon dag niet op het veld. De ontmoe ting met St-Truiden 'werd afge last. Gantoise kwam tegen Beer schot niet verder dan een 11 gelijk spel, zodat Standard via een krappe, maar verdiende 10 zege op Racing White een punt kon uitlopen op de Gentse forma tie. Er zullen dus wel gekke din gen moeten gebeuren wil Stan dard niet de titel voor de tweede achtereenvolgende maal binnen halen. Op het met sneeuw fcj, veld maakten de pupille, oefen-meester René Hauss vanaf het begin niet al te jj maar verhinderden Racing 'j; toch om in het offensief men. Rustig tastten de r, van Standard het bastion dedigers, dat voor het doel was opgetrokken, af. Öp moeilijk bespeelbare veld i® de bal het werk doen. Vele, vallen rolden dam ook op he van Racing-keeper Tack af, het enige doelpunt werd t<v scoord uit een vrije trap. ijj de uitblinker bij Standard, direct uit een vrije trap raai de tweeëntwintigste minuut; AARDENBURG „De jeugdploet zomaar aan de pers voorgesteld, van Turenhout er in principe niet viseur Arjaan de Schipper toch nog die zich „meer zorgen" maakte ov I,ama vond het achteraf toch maar deel had voorgesteld. „Anders voi gesteld", aldus de commercieel-dire werden voorbereid door Muü En Jan Mulder zelf scoorde maal. Een doelpnt dat voorbereid door. de Vrindt. t Hirast maakte het half dozijn Lothar Emmerich blijft altijd, goed voor een doelpunt per w> strijd. Dat heeft de Duitser e dag in de ontmoeting tegen G; toise in Gent weer bewezen Nad Dos Santos Gantoise in de v tiende minuut met een „sweti schuiver" de leiding had was het Emmerich, die Boerst precies een kwartier later op gelijke voet bracht, 1—1, De vierde wedstrijd, die Standard heeft in het treffen met Racing White de internatio nale klasse overduidelijk bewe zen. fers kwamen op naam van landt en Rogiers. v 0e ploeg bestaat uit Kees Bal (Kwadendamme), Henny Gijzel Toine van de Bunder (IJzendyke) ploegleider is Theo Verschure uit Anderlecht leverde een opi| kelijke prestatie door de Beljt, bekerwinnaar van het vorig, zoen Lierse SK met een m', derlaag naar huis te sturen, Johan de Vrindt en Jan der, waarvan vaak wordt dat zij niet naast elkaar in de spits van de Brussel:# val, zorgden voor vijf van ds- treffers. De Vrindt maakt,' nnTl (4rVflT*171 (T vier, die allemaal min of a ddH VvA CIA AAA^ Frans van Turenhout stelde met nadruk, dat deze formatie van eerste jaars-amateurs voltstrekt apart ge zien moet worden van de ploeg Tri- Co-Noble/Acdfit. Van Turenhout Als er in de koers iemand van deze combinatie vooruit zit, dan hoeft nie mand van jullie zich daar iets van aan te trekken. Jullie hebben niets met die ploeg te maken. Alleen zou ik erop willen aandringen, dat de on derlinge samenwerking goed moet zijn. Vorig jaar bij de nieuwelingen was het zo, dat jullie constant op eikaars wiel reden. Maar dat moet (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het is traditie ge worden, dat ieder land dat de Olym pische spelen mag verzorgen, soms wel eens een jaar later, komt met een aanvullende film over dit ge beuren. Leni Riebenstahl maakte er in 1936 toen de spelen in Berlijn gehouden werden een brok propa ganda van, maar zelden kwam de inzet en de concentratie van de atle ten zo goed over als in 1964, toen DEN HAAG (ANP) Na overleg met de organisators van de eerste Europese indoor-atletiekkampioen- schappen, die zaterdag en zondag ln Wenen worden gehouden, heeft de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie Mieke Sterk (ADA) gisteren alsnog in kunnen schrijven voor de titelstrijd. Hoewel de inschrijvings termijn afgelopen woensdag sloot, heeft de KNAU haar pogingen om Mieke Sterk alsnog af te kunnen vaardigen met succes bekroond ge zien. De KNAU besloot alsnog een po ging te wagen, maiclat Mieke Sterk tijdens de nationale kampioenschap pen tot tweemaal toe de limiet vooi deelname in de Oostenrijkse hoofd stad haalde. Zoals bekend weigerde de KNAU dat aanvankelijk te doen. Miep van Beek (ADA), die in Gro ningen evenals Mieke Sterk 8.4 sec. op de 60 meter horden liep, kon niet worden ingeschreven omdat zij in 1969 niet tot de twintig beste Euro pese loopsters op de 100 meter hor den behoorde. Volgens de reglemen ten voor de Europese indoorkam pioenschappen mag een land pas meer dain een atlete of atleet afvaar digen wainneer zij allen in 1969 tot de twintig besten op het betreffende nummer behoorden. Voor Tilly van der Made, die in Groningen kam pioene op de 500 en 800 meter werd, geldt hetzelfde bezwaar als voor Miep van Beek. De Nederlandse afvaardiging naai Wenen bestaat nu uit drie atletes: Wilma van den Berg (De Keien, 60 m), Uja Keizer (De Spartaan, 800 m) en Mieke Sterk (ADA, 60 m horden). weekeinde ondanks de dikke k afgelopen zijn. Het is één ploeg en sneeuw doorging, was Beveitu voor die ploeg moet gereden wor- Waregem, die door de thuiscai den." met 20 werd gewonnen. De tn De jeugdploeg van Trico-Noble kan niet helemaal als een hobby van de gebroeders Van Turenhout be schouwd worden. De formatie is ei genlijk op verzoek van Joop Midde- link de coach van de KNWU, tot stand gekomen. Nu deze winter de top van de Nederlandse amateurs is afgeroomd door de fabrieken met de profgeldbuidels zitten de Olympische Spelen van München, die in 1972 ge houden worden, wat de wielrennerij betreft een beetje in het slop. Mid- deiink heeft dan ook gevraagd, of Trico-Noble de talentvolle nieuwe lingen uit Zeeland van het vorig jaar een beetje bij elkaar wilde houden om deze jongens op deze manier te behoeden van een al te roekeloos koersleven. de fenomenale regisseur Kon lel iva de opdracht kreeg de speld Tokio op de filmband vast Ie gen. Claude Lelouch bracht met film over de winterspelen hel verder dan een mooi gefotogM de lofzang op het skiwonder 1 De Mexicanen hebben met Olympische film, die nu pa première gaat, het niet verder bracht dan een goed verzorgde het fragmentarische reportage de 450 meter film, die 81 eer mannen uit verschillende !s (onder meer Erik van Hare» man en Bert van Dinter) mail werd met zorg een eenhonderi tigste deel gekozen. Daardoor gen hockey, boksen en worsteh het geheel geen beurt. Andere.' ten kwamen er maar zeer lei af. Zo zien we van het wal? alleen het rauwe duel tussen Slavië en Rusland, met onthullt onderwateropnamen. En van voetbal alleen de spectaculaire i tussen Bulgarije en Hongarije,' bij liefst vier man uit het veld den gezonden. Van de paarde alleen de moordende cross-co® opgenomen door onze la John nu Giovanni Korps Veel meer aandacht krijgen de letieknummers, met interes vertraagde opnamen. En het fl men, met de triomf van Ada als hoogtepunt. Ondanks het brokkelige karakter van dei kwartier durende film krijgt de re sportliefhebber waarschij toch wel genoeg te zien. Het ii leen een beetje erg laat. AMSTERDAM (ANP) maakt een bescheiden begin uitbreiding van de accommodate de Watergraafsmeer. De noodte nes aan de beide lange zijde» het veld zullen de komende worden vervangen door een P'r nente voorziening door de beste de zittribunes tot de grond toe te trekken. Daardoor komt Ajax op een van 1500 plaatsen, zodat er 1 ruim 26.000 toeschouwers aan"1 kunnen zijn. Overigens heeft in de „ijskast" nog altijd de nen liggen om de staan tribunes te breiden en te overkappen, om dat te realiseren moeten w® zeker eenmaal en misschien wel twee keer kampioen wo aldus voorzitter Jaap van Praal De lichtinstallatie bij Ajax er wellicht op korte termijn, n" KNVB er naar streeft dat alle enigingen in de eredivisie een installatie hebben. Dinsdago™ worden vertegenwoordigers van bond en technici van Philips m Watergraafsmeer verwacht om situatie in ogenschouw te nel® Zoals bekend had Ajax zelf voornemen om een lichtlnstate aan te schaffen. Men verwacht ter nu door bemiddeling van KNVB goedkoper uit te zijn. Van Turenhout„In het eerste jaar zal er dan ook niet al te zwaar werk van deze jongens worden ver langd. Het is de bedoeling, dat we rustig bouwen aan hun ervaring.1 Van Turenhout tot de renners: „Doen jullie het alsjeblieft kalm aan. JuUie moeten je dat eerste jaar bij de ama teurs niet over de kop rijden. En trek je vooral niet te veel van je suppor ters aan. Die zijn verwend door de successen bij de nieuwelingen, maar (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA In de KNVB-zaterdag- competitie is het afgelopen zaterdag maar een schrale oogst geweest. De Meeste velden waren onbespeelbaar, fn de derde klas Zuid ging geen en kele wedstrijd door, zodat het duel van BVC tegen leider NOAD ook War ©en latere datum verschoven Moest worden. In 4A slechts één wedstrijd. Zwaluwse Boys gaf leider Altena goed partij te Nieuwendijlt. ®°cus van der Stelt zorgde toch dat Altena met de volle winst ging strij ken. Kansen op de gelijkmaker zijn er voor Zwaluwse Boys nog wel ge weest, mam- het maakte er geen ge- brui^ van. Door deze overwinning kwamen de pupillen van trainer v. Strien vaster op de leidersplaats. Se- °Wo ha,d er alles aan gedaan om de wedstrijd tegen Zwart Wit door te la ten gaan, maar een fikse sneeuwbui vlak voor de wedstrijd maakte spe ten onmogeUjk. Scheidsrechter Kraak, helemaal uit Goes overgeko men, kon niet anders besluiten dan ®9t afgelasting over te gaan. In 4B gingen twee wedstrijden door- Lei der Smerd-iek stuurde Wiseenkerke Met een 41 nederlaag terug en tjdek ma,akte aan alle illusies van Lhrislandïa 'n einde. De Blaay zorg de voor het eerste doelpunt, Kiel ïj*>r nummer twee en scherpschutter tee Koeijer nam er nog eens drie voor zijn rekening. In de hoogste A was het een slechte dag voor kC- Zelf zag het zijn terrein afge keurd, maar zijn concurrenten wom- n®n allen. 's-Gravenzande haalde de volle winst bij SIZO en Rijnsburgse °°ys zorgde voor een daverende y^rrassing door Kozakken Boys met 'ege handen terug naar Werkendam 'e sturen. Het zal dringen worden °m de vierde plaats, die nog recht geeft op promotie naar de het vol gend seizoen in te stellen eerste klas. n 2B verloor De Meeuwen met de wievan goal bij Excelsior to Maas-

de Stem | 1970 | | pagina 16