Genoeg mogelijkheden voor grote industrieontwikkeling LUCHTVAARTPIONIERS'' IN AXEL WAGEN EEN NIEUWE POGING Speler rol bi bejaar Raad Hoek stemde voor (verwarmd zwembad) D. I. van der Walle in Hulst onderscheiden W. JJ. Sck RAPPORT OOST-ZEEUWSCH- Prof. dr. Kriellaars laakt belastingstelsel Ondeugdelijke koppeling: f 100 bod STATENLIE Rijnmond wil havenbeheer van Rotterdam overnemen Veel schade bij aanrijding in Hulst Duivenclub Hulst nam afscheid van echtpaar Van Helsland Cabaretwedstrijd KPJ- kring Oostburg St.- Jansteen EDITIE VOOR ZEELAND ONT WHCKELIN G TOENAME JULES ROBIN Wijnhandel v. d. Heijden, Hulst Axeler zandvlakte toch vliegveld? reuró Reactie Kampeerterrein al vroeg open Matheuspassie slechts éénmaal in Aardenburg Hulst Costburg IJzendijke Terhole Zwartkijk! i ..Gebrek aan vertrouwen Pvd A-raadslid bedankt in Middelburg ZJO speelt voor scholieren Buien 2 DE STEM VAN WOENSDAG 4 MAART 1970 3 (Van onze correspondent) HULST Bij het passeren van een aantal rechts van de weg ge parkeerde auto's in de Zoutestraat te Hulst, begon de auto bestuurd door mevrouw P. uit Hulst plotse ling te slippen en botste tegen een wagen die uit tegenovergestelde rich ting kwam, bestuurd door mevrouw de R. uit Hulst. Door de hevige botsing kwam de auto van P. tegen de geparkeerde personenauto van D. uit Hulst te recht. De drie wagens werden flink beschadigd, doch niemand werd ge wond. (Van onze correspondent) HULST De C.C. Hulst hield een drukbezochte afscheidsvergadering in het lokaal bij Jozef en Marie van Helsland. Door de voorzitter van de C.C. en de H.L.B. werden zij beiden in het zonnetje gezet in verband met het verlaten van hun café waar de duivenvereniging de H.L.B. al 36 jaar lang gevestigd is. De heer Van Helslaind dankte, me de namens zijn echtgenote, alle aan wezige leden. „Dit hadden wij niet verwacht. Ik verlaat wel het café, maar hoop nog lang in jullie midden te blijven en 's zondags met het moederke (Moe der Klok) van de ene vereniging naar de andere te mogen gaan". Hierna werd er een oude film over Hulst vertoond, die bij de leden erg in de smaak viel. De avond werd be sloten met een gezellig samenzijn. (Van onze cortespondent) OOSTBURG Het bestuur van de KPJ-kring Oostburg houdt zaterdag a.s. een culturele avond in hotel „Du Commerce". De aanvang is be paald op acht uur. Op deze avond zullen verschillende afdelingen van de KPJ tegen elkaar in het strijdperk treden door elk een stukje cabaret voor het voetlicht te brengen. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te St. Jansteen zijn onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven en nog niet afge haald: 1 bruin lederen herenporte monnee met inhoud; 1 rode dames portemonnee met inhoud; 1 reserve wiel merk Dunlop. ttAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND 4BONNEMENTSPK1JS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); f 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraat 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraai 1, Tel 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel, 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland A. F. Koopman (0118U-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4806) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schei! (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W v Dam (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10. Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K M. de Jong (01150-4281 Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-12241 Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01110-8030) (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn ge noeg mogelijkheden aanwezig op langere termijn voor veelomvat tende industriële ontwikkelingen. Zolang die industriële expansie nog niet is begonnen, zal deze regio in toenemende mate een functie gaan vervullen als woon oord voor de omliggende gebie den. Wél zal aan de realisatie van het Baalhoekplan de hoogst mo gelijke prioriteit gegeven moeten worden. Dit zijn enkele van de conclusies uit de structuurschets die het rechts persoonlijkheid bezittende lichaam Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Oost heeft laten samenstellen door het stede bouwkundig adviesbureau Kuyten in Middelburg en het Instituut Stad en Landschap te Rotterdam. De opdracht daartoe werd in augustus 1968 gege ven. Begin deze week is het rapport openbaar gemaakt. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen beschikt volgens het rapport over voldoende potentiële vestigingsplaatsen voor toekomstige industrieën. Van de ver schillende mogelijkheden kan het ge bied varn De Griete-Ossenisse op de meest korte termijn worden benut. Andere mogelijkheden zijn Reimers- waal en Saeftinghe die beiden in te genstelling tot het gebied Ossenisse tijdsgebonden zijn. Ze komen voor de industriële expansie pas beschikbaar na respectievelijk de afsluiting van de Oosterschelde en realisatie van het Baalhoekplan. Het gebied Ossenisse heeft behalve de relatief snelle termijn waarbinnen het beschikbaar komt nog het voor deel dat het aansluit bij de industriële expansie van de kanaalzone. Het Baalhoekplan daarentegen zal op zijn vroegst in 1980 gerealiseerd kunnen zijn. Met betrekking tot potentiële in dustrievestigingen in het gebied Grie te-Ossenisse wordt in het rapport na drukkelijk gewezen op de noodzake lijkheid straks selectief te werk te gaan. De voorkeur moet gegeven worden aan schone industrie en b.v. de aanleg van containerhavens. Grote aandacht zal in ieder geval ook be steed moeten worden aan de lucht vervuiling. Bij voortzetting van de huidige ont wikkeling zal naar verwacht wordt de tegenwoordige tendens van ont wikkeling met bterekking tot de werkgelegenheid in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-oost zich voortzetten. Re kening wordt verder gehouden met een toenemende pendel op de kanaal zone en een bescheiden groei van nij verheid en diensten tot 1975 en 1980 na gereedkomen van de vaste oever verbinding. Daarnaast wordt bij de ontwikke ling van het industriegebied op de linker Schelde-oever een toenemende pendel op België verwacht na 1985. Doorbreking van het huidige station- naire bevolkingscijfer in Oost- Zeeuwsch-Vlaamderen wordt van het grootste belang genoemd. Volgens het rapport is doorbreking mogelijk bij een toenemende werkgelegenheid c.q. pendel. De groei van de werk gelegenheid in de kanaalzone geeft daartoe de beste kansen, aldus het rapport. Om een functie als woongebied te krijgen, aanvankelijk ten opzichte van de kanaalzone en te zijner tijd voor de industrie aan de linker Schelde-over zal in de regio in de nabije toekomst een grote aandacht besteed moeten worden aan woon klimaat en recreatie. Mogelijkheden daartoe zijn eveneens in voldoende mate aanwezig. Deze ontwikkelingen in acht genomen wordt in de toe komst verwacht: a) een gestage groei op basis van de nu herkenbare tendens van 100 inwoners per jaar. b) toeslag extra pendelsaldo op de kanaalzone is moeilijk te bereiken aanname 100 inwoners per jaar. c) een groei van eigen werkgelegen- heidstoeslag naar een vaste-over- verbinding :aanname 100 inwoners per jaar. Een voorwaarde hiertoe lijkt het bieden van zeer aantrek kelijke vestigingsfaciliteiten. d) toeslag pendelsaldo naar België tot 1985: eveneens 100 inwoners per jaar. Op langere termijn, als alle plan nen gerealiseerd zijn en Zeeuwsch- Vlaanderen Oost langs alle kanten door industriële ontwikkeling wordt ingesloten, wordt in het rapport re kening gehouden met 150.000 a 220.000 arbeidsplaatsen, waaruit een inwo neraantal tussen 470.000 en 660.000 kan worden afgeleid. Dat houdt dan in dat deze omvang van inwoners aantal een stede-lijk oppervlak van 8000 tot 11.000 zal vereisen. In het kader van de te verwachten en te stimuleren economische indu striële ontwikkelingen wordt in dit jongste rapport de nodige aandacht besteed aan de vaste-oever-verbin- dingen. In de structuurschets spreekt de samensteller zich uit voor een vaste oever-verbinding via Saeftinghe in tegenstelling tot de ministerie van Verkeer en Waterstaat, die in prin cipe zijn voorkeur heeft gegeven, al dus het rapport aan een verbinding bij Perkpolder. In Saeftinghe zien de samenstel lers meer voordelen o.m. in combi natie met wegverkeers- en spoorweg verbindingen. Een snelle realisatie van de vaste oever-verbinding wordt wel van het allergrootste belang ge noemd. Het scheppen van goede ver bindingen en het aantrekkelijk ver beteren van het woonklimaat zal daarom een van de dingen moeten zijn, die binnen het rechtspersoonlijk heid bezittende lichaam de grootst mogelijke aandacht moeten hebben. Dit laatste komt dan voor in de be leidsadviezen die tenslotte in het rap port worden gegeven. (Van onze correspondent) HOEK „Een groot plan voor een kleine gemeente", zei waarnemend burgemeester, de heer J. v. d. Peijl, gisteravond in de openbare raadsver gadering van Hoek, toen na enige discussie de raad voor de aanleg van een (verwarmd) zwembad in het bestemmingsplan „Sportpark Hoek" stemde. De heer Van der Peijl betoogde dat het zwembad op een unieke plaats komt te liggen en gemakkelijk be reikbaar voor de toekomstige bezoe kers van de omliggende gemeenten. De secretaris, de heer Fermont, toon de op verzoek enkele tekeningen en gaf er de nodige uitleg bij. Het zwem bad zal in L-vorm worden gebouwd. Het langste gedeelte wordt 41,50 m en het korste gedeelte 25 meter. Het komt in het sportpark grenzend aan het bestaande en het nieuw aan te leggen voetbalveld en tennisveld. Er worden voorzieningen getroffen voor een kleuterbad en zonneweide. De diepte loopt op van 30 cm tot 2.00 meter. De badmeesterspost wordt tus sen het kleuter- en het diepe bad ge projecteerd en via het doucheplateau kunnen de bezoekers naar de speel weide. De kosten bedragen ruim 1 miljoen 57 duizend gulden. De exploitatie lasten worden geraamd op fl. 152.187,-. Het exploitatietekort wordt geraamd op bijna een ton. Teneinde dit bedrag te verminderen stelden b. en w. te voren voor de heffing van de huis vuilbelasting te verhogen tot fl. 25,- voor een emmer en de rioolbelasting te verdubbelen, zodat deze thans vijf. tig gulden zal bedragen. Bij de behandeling hiervan toonde de heer M. de Putter (PvdA) zich niet bijzonder enthousiast en alleen het motief dat daardoor de zwembad, plannen kunnen worden gerealiseerd, was voor hem doorslaggevend. De heer J. Leunis (PvdA) vond het in feite niet reëel dat de gelden voor huisvuil en riool voor een zwembad moeten worden gebruikt, maar toen de voorzitter opmerkte, dat er wel meer moet worden overgeheveld, en een dergelijk project toch de gehele gemeenschap ten goede komt, had ook de heer Leunis geen enkel bezwaar meer. Wethouder L. M. Jansen (CHU) had de kosten liever bestreden uit een hoger zwembadtarief, hetgeen door waarnemend burgemeester Van der Peijl werd bestreden omdat hij zei een tegenstander te zijn van luxe- sport en ontspanning. Tenslotte sprak de heer De Putter zijn bewondering uit jegens b. en w. en de gemeentesecretaris, de heer Fermont, voor dit prachtige ontwerp, waarvoor, volgens de voorzitter, geen verhogingen nodig zouden zijn ge weest, als de gemeente slechts 20 pro cent subsidie zou hebben verkregen. Enkele begrotingswijzigingen wer den goedgekeurd en in de rondvraag vroeg de heer Leunis aandacht voor de wateroverlast die de bewoners van de Marijkestraat ondervinden van het waterschap De Braakman. (Van een onzer verslaggevers) I HULST Oud-hoofdbestuurslid van de diocesane Katholieke Midden standsbond, D. J. van der Walle (74) uit Hulst heeft maandagmiddag uit handen van burgemeester P. Molthoff de gouden eretekenen verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ontvan gen. Hij kreeg deze onderscheiding, alsmede de legpenning van het onder- nemersverbond, voor zijn verdiensten binnen de Middenstandsbond. De heer v. d. Walle is vijftig jaar achtereen actief lid geweest binnen een groot aantal standsorganisaties. Vorig jaar heeft hij zich op enkele functies na geheel uit het verenigings leven teruggetrokken.Maandagmiddag was de voorman het middelpunt van een druk bezochte feestelijke bijeen komst in het restaurant van het be jaardentehuis De Blaauwe Hoeve. Een groot aantal mensen, waarmee de heer v. d. Walle de afgelopen ja ren uit hoofde van zijn functies in contact is geweest waren aanwezig. De feestvergadering werd ingeleid door kringvoorzitter J. Menu uit Kloosterzande, die de echtgenote van de jubilerende verenigingsman in de bloemetjes zette. Daarna was het de (ADVERTENTIE) De bekende Franse cognac voor 'n uitzonderlijk lage prijs van f 15,95 NU f 14,55 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Bij een aantal „lucht vaartpioniers" in Axel bestaat nog steeds intense belangstelling voor de grote zandvlakte aan de voet van de watertoren, als potentiële vestigingsplaats voor een sport- vliegveldje. Pogingen om te komen tot de aan leg van een vliegveld voor sportvlieg- tuigen zijn twee jaar geleden al mis lukt- De animo is echter nog steeds erg groot. De kans dat binnen afzien bare tijd nogmaals zal worden ge tracht Axel een vliegveld te bezorgen is tamelijk groot. De situering van de tot nog toe on gebruikte zandvlakte, die enkelt sportvliegers in Axel op het oog heb ben, is zonder meer gunstig. Officieus bestaan er reeds bepaalde plannen voor dit gebied, waarin de aanleg van een vliegveld vermoedelijk niet voorkomt. Officieel is nog niet bekent wat er met het gebied moet gebeuren. Het heeft alles voor de aanleg van een vliegveldje. De grond is hard ge noeg voor een grasmat met zodanige sterkte, dat lichte vliegtuigen zonder moeilijkheden kunnen opstijgen en landen. De aanvliegroute is met het oog op de overheersende westenwind zodanig, dat van enige hinder van de omliggende obstakels, waaronder de watertoren en een aantal silo's, geen sprake is. Bovendien zou het de be volking van Axel kunnen verlossen van zomerse hinder: laagvliegende straaljagers. De realisatie van een kleine luchthaven zou gepaard moe ten gaan met de instelling van een zone, waarbinnen zich geen andere vliegtuigen mogen bevinden. Com mercieel gezien biedt de aanleg van een Axels vliegveld ook de nodige perspectieven volgens de voorstan ders. Ten opzichte van het luchtvaart- verkeer tussen Nederland en België is de situering gunstig. Verwacht wordt, dat er voor het vliegveld wel de nodige belangstelling zal bestaan. Bovendien zou het een stimulans zijn voo,r de plaatselijke activiteiten op het gebied van de luchtvaart, zo meent men. Ook bezien vanuit het oogpunt van recreatie zal het vliegveld niet mis staan, vinden de voorstanders. In dezelfde omgeving ligt namelijk een kreek, die als roeivijver goede dien sten zou kunnen bewijzen. Bovendien heeft bijvoorbeeld de ont wikkeling rond het vliegveld Seppe in de omgeving van Roosendaal be wezen, dat zelfs een luchthaventje op zich een toeristische attractie van for maat kan zijn. Op zomerse dagen trekken daar honderden belangstel- ADVERTENTIE) FRANSE COMTOISE KLOKKEN .'an het jaar 1750 tot 1880 met garantie altijd in te ruilen voor dezelfde prijs bij aankoop van een andere Prijzen vanaf 175, Restauratie van en handel in ANTIEKE KLOKKEN Rijksgediplomeerd horlogemaker CATHARINASTRAAT 36 42 Breda Tel. 39024 lenden naar toe. „Waarom zou dat in Axel, dat bovendien nog gunstig gesitueerd is ten opzichte van België minder zijn?", vragen de Axeler luchtvaartenthousiasten zich af. Hoewel er steeds meer stemmen opgaan voor een eigen vliegveldje, zijn de vooruitzichten op realisatie niet zo goed. Twee jaar geleden heeft het college van b. en w. uit Axel zich niet zo enthousiast uitgelaten over de bestaande plannen en er is helemaal geen reden om aan te ne men dat men daar nu anders tegen over staat. In principe heeft het college zich niet afwijzend uitgesproken over het vliegveld, maar de potentiële plaats van vestiging toen ook al die zand vlakte vond men minder gelukkig. Na die periode zijn verder geen stap pen meer genomen, Naar verluidt, zou de rijkslucht vaartdienst in principe niet afwijzend tegenover de wensen van vliegend Axel staan. De zakenman H. Dey die in Gent over een vliegtuigje beschikt „Ik meen dat er geen overwegende bezwaren bestaan van deze zijde". Over de behoefte aan eeu eigen ac commodatie in Axel: „Ik geloof zon der meer dat het een levensvatbaar plan is. De vliegtuigsport zou zonder meer kunnen opbloeien. Ik verwacht grote belangstelling uit België". Niettemin is het een gecompliceer de zaak. De vraag is of een en an der financieel te verwezenlijken is. De aanleg hoeft geen problemen op te leveren. Aan een grasstrook van vijftig bij driehonderd meter heeft men, volgens de heer Dey, voldoende. „Alleen de exploitatie zou misschien onoverkomelijke bezwaren opleve ren, al ben ik persoonlijk van mening dat daaraan wet een mouw te passen is". voorzitter van de Hulster midden standsbond afdeling J. Martens, die de bejaarde dankte voor zijn verdiensten. „Ik heb in de notulen over de afgelo pen jaren sinds 1925 slechts één keer uw naam gemist op een afdelingsver gadering", aldus de heer Martens. De voorzitter van de Kamer van Koop handel, F. de Vos, memoreerde dat het oud-hoofdbesturuslid een periode vol problemen en emotionele jaren achter de rug heeft. „De middenstand moest de ontwikelingen niet alleen bijhouden, maar steeds ook een stap voor proberen te blijven". De heer Nouwens van de Katholieke Midden standsorganisaties wees er nog een keer op hoe nauw de naam van de heer v. d. Walle steeds verbonden is geweest met de verenigingen, waar van hij in het bestuur heeft gezeten „U hebt aangetoond een principieel man te zijn, die alle ups en dwns van de Zeeuwse Middenstand heeft mee gemaakt. Ik neem mijn jetje voor u af". Dit zei de voorzitter van de Ka tholieke Zeeuwse Middenstandsorga nisatie de heer Remijri, over het voor malige hoofdbestuurslid. De landelij ke voorzitter van het Federatieve Ka tholieke en Christelijke Ondernemers- verbond de heer W. Perquin, over handigde de heer van der Walle ten slotte namens het verbondsbestuur een zilveren legpenning. Hij liet deze vergezeld gaan van- de opmerking, dat de heer van der Walle steeds veel heeft weten te realiseren met zeer beperkte middelen. In laatste instan tie was burgemeester P. Molthoff, die de Hulstenaar toesprak. De voor hem optredende sprekers hadden het mees te gras al voor de voeten van de Hul ster burgemeester weggemaaid, maar toch zag deze kan een treffende type ring van het oud-hoofdbestuurslid te geven: „een man met een milde wijze van oordelen". Zijn toespraak werd gevolgd met het uitreiken van het eremetaal. Foto boven: Burgemeester P. Molthoff reikt aan de heer D. J. van der Walle het eremataal uit verbonden aan de Orde van Oranje-Nassap. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In verband met de bij zonder vroeg vallende Paasdagen zal het kampeerterrein De Boshoek in Axel op 28 maart aanstaande de poorten al openen. Dat is vier dagen eerder dan gebruikelijk. Het recrea tie bos de Boshoek ligt ten zuiden van de bebouwde kom van Axel. (Van onze correspondent) HULST De voorzitter van de NCB, prof. dr. F. Kriellaars heeft op de vergadering van de kring Hulst van de NCÉ, die werd ge houden in de Koning van Enge land in Hulst veel kritiek geuit op de belastingpolitiek in Neder land, ten opzichte van hoer en tuinder. Ook het belastingvrije inkomen dat mag worden aangewend voor de oude-dag-voorziening moet voor de zelfstandige worden herzien. Mo menteel kan een loontrekker onbe perkt aftrekken, een boer daarente gen tot 5000,voor een zogenaam de lijfrente. De heer Kriellaars zegt dat binnenkort een commissie met een voorstel zal komen om de zelf standige een groter deel van zijn in komen belastingvrij te laten aanwen den voor zijn oude-dag-voorziening en investering in eigen bedrijf. Spre ker hoopt dat dit nog voor de ko mende verkiezingen wordt beslist in het belang van een goede boeren- en tuindersstand. (Van een onzer verslaggevers)! TERNEUZEN In de Cultur, agenda dinsdag in onze krant gep bliceerd is een storende fout ged pen. De Matheuspassie in Aardl burg wordt slechts eenmaal uitl voerd en niet zoals wij berichttl tweemaal. De passie is op zondagl maart en duurt van twee tot ongevf zes uur. (Van een onzer verslaggever! TERNEUZEN „Een ondeugl lijke koppeling is levensgeval lijk", vond de kantonrechter] Terneuzen. Biljarten Bij de laatste ge] den biljartwedstrijd stond „l'Am! sadeur" op zijn kop. A. v. Dalei sloeg de nog ongeslagen A. Ven re met 5953. De andere uitslag L. Boonman - C. Boonman C. Boonman - C. Verhulst 22—21 Boonman - C. Verhulst 2312, l Haelst - G. v. d. Hemel 19—12| Boonman - L. Boonman 1610, Steen - M. Berthou 2534, C. hulst - A. v. Haelst 2512, P. Pij| roon - L. Boonman 714, C. hulst - M. Berthou 1024, G. Bl man - A. v. d. Hemel 3419, J. Ir rens - H. v. Steen 824, A_| Haelst - J. Kolijn 915, G. man - A. v. Daele 2746. Schieting De 85 deelneme«| de in het „Hofzicht" gehouden s' ting op twee liggende wippen deelden de prijzen als volgt: wi;l hoogvogel: Henry Dossche, Of Eeklo; zijvogels: G. de Pa«L Biervliet. Wip 2: hoogvogel: Willjl Boeye, Zuiddorpe; zijvogels: Doens, IJzendijke en S. Meireso: Eeklo. Grootste aantal vogels I stuks): E. van Damme, Koewactil| W. van Batselaer, Eeklo. Luchtbuksclub In „Hof werd tussen de luchtbuksverer DVS uit IJzendijke en „Het gi Schot" uit Axel een vriendscha lijke ontmoeting verspeeld. De j laars wonnen deze ontmoeting 40 punten verschil. Uitslag IJze ke - J. Geernaert 168 p., planke 160 p., F. de Poorter 15!] A. Vermeire 158 p., A. de PM 154 p.; Axel - A. Vasseur 173 p, Aekering 168 p., W. Schauwaert p., J. Provo 166 p. en H. Ocke P- Missiewerk Bij het afscheid] pater De Vree van zijn ouderlijke! rochie is tevens een collecte ga] den voor bijdrage aan zijn iwl werk in Brazilië. Deze collecte "1 ruim 600,opgebracht. Vastenactie In het kader i werkzaamheden voor de vastenal in de parochie Terhole zal a.s. zal dag een muzikale omgang wordenl houden. Bij deze omgang zullen f schillende collectanten huis - huis een collecte houden voor 1 actie. Voor de komende weken i' er nog meer activiteiten op het f gramma. Daarbij is onder meer] zaterdag 14 maart een wafelactil Uitslag prijskaarting Aan prijskaarting in café De Kroon, I Jac. Schonenberg, namen 38 lielf bers deel- Na een spannende de uitslag als volgt: 1 A. van I som, Axel en A. Hulsthout, TerM 2 C. van Britsom, Axel en Hon jj sen, Terhole: 3 Alf. Freijzer en Brooymans, Terhole; 4 Hyp. Fr_eij en Jos. Sponselee, Terhole; 5 Booy, Hulst en mevrouw D. Kaijj voor: 1 mevrouw M. Brand enj Nicolaas, Terhole; 2 L. Clonsen, ge en Th. de Rijk, Kuitaart; 3 Koek, Terhole en A. v. Sikkel®] Stoppeldijk. De heer W. S. B. uit Sluiskil t met een personenwagen met aa ger in Sas van Gent waar hij - aangehouden en hij een nader om zoek bleek dat de koppeling auto en aanhanger ondeugdelijk Verder deden de stoplichten f richtingaanwijzers het niet van I aanhanger. De officier van jus',] eiste een boete van 115 gulden] door de Kantonrechter tot 100 den werd teruggebracht. De heer W. G. van B. uit bleek sinds 1967 een zwartkijkei| zijn. Bij een controle van de luister- en kijkgelden viel hij dooj mand en stond dinsdag terecht i gens het niet op tijd betalen van: verplichtingen. De eis van de officier bedroe:] gulden, terwijl de Kantonrechter! man tot een boete van 60 gulden n oordeelde. Gevonden voorwerpen Aan] bureau van politie te Hulst zijn derstaande voorwerpen als gevon] aangegeven en nog niet afgeha] 1 gebreide wollen rood-zwarte 2 bankbiljetten; 1 Parker vulpi rode dames portemonnee met tel; 1 wollen sjaal overwegend rj met schotse ruit; 1 doos met wol; 1 zwart lederen handscho< dames polshorloge merk Pontiat| heren paraplu; 1 zwarte boodsc pentas; 1 zwarte damesportenl nee met inhoud; 1 portemonnee I inhoud en loonstaatje; 1 fietstas] beugel; 1 linkse blauwe plastic i 1 ijsslee; 1 bos sleutels met opsc (Boerenleenbank); 1 zwarte da: portemonnee knipsluiting; 1 damesportemonnee; 1 zwart nafj tui; 1 paar bruine dameshands; ROTTERDAM (ANP) openbaar lichaam Rijnmond nu in de nieuwe wet over de Rotti damse agglomeratie, ook het 1 venbeheer tot taak hebben, meent het dagelijks bestuur v Rijnmond. De tegenwoordige havenbeheerde I vooral Rotterdam, maar ook Vla: dingen en Maassluis, zouden nog j durende een overgangstijd van jaar deze functie blijven vervullen De nieuwe Rijnmondwet wordt druk aan de voorbereiding I werkt kan over twee a drie ja een feit zijn. Het standpunt van dagelijkse bestuurders van Rijnmo I houdt dus in dat Rotterdam ov acht a negen jaar afstand zou moet doen van de directe zeggenschap ov [het aanleggen, in stand houden exploiteren van zeehavens en daar behorende terreinen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer IG. de Ru, sinds september va het vorig jaar lid van de Midde burgse PvdA, heeft het collej van b. en w. zijn ontslag als raad lid aangeboden. „Mij is gebleken dat in mijn fracti liet vertrouwen in mijn persoon on breekt", zo deelt de heer de Ru zijn brief mee. Volgens hem zijn ten opzichte v; hem de democratische beginsele overtreden. In verband hiermee bi dankt het raadslid ervoor tot aan c nieuwe verkiezingen voor de raad ■september a.s.) aan,te blijven. De heer De Ru deelde ons giste avond mee, dat zijn ontslagaanvrag in de P.v.d.A.-fractie punt van be spreking uitmaakt. Hij achtte h< echter niet waarschijnlijk dat dez bespreking zou leiden tot intrekkin |van zijn ontslagaanvrage. Zijn motieven, „gebrek aan vei trouwen" en „overtreding van deme cratische beginselen" wenste hij ni< nader toe te lichten. „Misschien zal ik dat bij een later [gelegenheid doen", zo gaf hij te ken nen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Zeeuu Jeugd Orkest heeft aan de rector^ van de verschillende scholen vo< voortgezet onderwijs in Midden-Zei land, het aanbod gedaan om school concerten voor de leerlingen van de onderwijsinstellingen te geven. Om zich een indruk te kunne vormen van de kwaliteiten van hi Zeeuws Jeugd Orkest, zijn de ret tores uitgenodigd voor een uitvot ring van het Z.J.O. in het Willibro: duscollege aan de Fruitlaan te Goe De uitvoering begint vanmiddag drie uur. Dit zal de eerste maal zijn dat h< Zeeuws Jeugd Orkest voor leeftijc genoten speelt. Op het programrr staan werken van Telemann, Ket van Baaien, Sullivan en F. Steer huis. De dirigent van het jeugdo: kest, Peter Jense, zal elk werk d: ,)wordt uitgevoerd, van een korte tot lichting voorzien. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag: Plaatselijk sneeuw en in de nacht overwegend lichte vorst. Vooruitzichten in cijfers gemiddel over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zor 1 tot 5; min -temp.: 0 tot 4 grade onder normaal; max-temp.: 1 tot Sraden onder normaal; kans op ee droge periode van minstens 12 uu: '0 procent; kans op een geheel droo etmaal: 40 procent. Voor vrijdag- aantal uren zon: tot 5; min.-temp.: 0 tot 5 graden or der normaal: max.-t.emp: 1 tot 5 gr; den onder normaal; kans op een drc ge periode van minstens 12 uur: 7 Procent: kans op een geheel droo etmaal: 40 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2