;resse :sers NEDERLANDS KAMPIOENE KEETIE HAGE: ,Goed teken dat de groep wielrensters steeds groter wordt9' ■Hotcr ZEELANDIA VOOR EEN ZWARE TAAK Babar is gehecht aan Lodaiine. Heinkens-V.C.K. topduel le klas Brugge te sterk voor Charleroi Mogelijkheden voor trimmen in Goes Sixott Ik ben er bang voor tip van de week: Kijk niet opeen kolommetje. Dto 30- Twee treffers Reusenbrink Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten IMEREND Veiliger UITGESCHAKELD MEEVALLER STUNTELIG 17 r 1 XI 1 XI l ADO X 1 IXI Ahead X 1 1 1 X rt-NEC X nd Sport X FC 1 X ^illem II X 11 linkwijk X 1 sningen 1 X IX IX 1 DE STEM VAN WOENSDAG 4 MAART 1970 un mars, maar tegen Rotterdamse defensie, rond international nbroek, zal dat waar- reinig voordeel opleve- Sport is favoriet in de egen NEC. En dat al- t feit dat de Hagenaars t nagenoeg onverslaan- 7oor de Nijmegenaren kans op een positief |S goalgetter en tevens n Holland Sport, Sjaak aan banden kan wor- Of dat zal lukken sterk te betwijfelen. Helmond Sport ver- reinig in kracht. Het an eigen terrein geeft le doorslag ten gunste nersfoorters. Veendam een veel slechter sei- dan het vorige jaar, tnge tijd uitzichten op aar de eredivisie had. en met DFC, dat na een le start naar de grauwe afzakte, zit er voor *ers hooguit een pun- Waarsrhijnliiker lijkt de Dordtse ploeg, die ardiger is, de zege zal Bosch heeft nog een lelijkheid bij de eerste ndigen met een auto- vergang naar de eredi- ïloning. De Bosschena- zich die zeker niet la- ïen door Willem II, dat akeld is Als topscorer :ers een mandekking 3 Tilburgse ploeg trou- ongevaarlijk. Elinkwijk llauw Wit. Excelsior en de beste perspectieven ie Ook na zondag zal nog tot de kanshebbers rant het behalen van p De Graafschap moet emen opleveren. DVS - Wageningen le- >edelijk winst voor de ers op, die een wat ho- am hebben Gezien het de ranglijst moet het iik geacht worden dat' Klazinaveen over SC uikelt. les mee gezegd. Richting brichtstadion wordt het le huizen steeds donkerder dat zich teruggetrokken en trainingskamp in een van Oost-Berlijn, waar o- lles wat er ook maar even s uitziet met grote beslist- t geweerd, is niet populair tduitsers Het is een leger- slechts 4000 toeschouwers per competitiewedstrijd r het treffen tegen Feije- len ten hoogste 20.000 men- icht, waarvan dan nog de helft Nederlanders, varen er in totaal 17.000 irkocht. spelers van de Nederland- lensformatie zal het ook jn om zich in dit kille wal- htstadion tot het uiterste •eren. Alleen de entree van oet al deprimerend werken noorder moet voor de begint een soort skihelling, in grauw beton, afglibbe- t speelveld te bereiken. De ijn op behoorlijke afstand ld gebouwd en het stadion breed uit, dat er van enig :t de Nederlandse suppor- sprake kan zijn. aanhang van Vorwarts verwacht te worden. Vo- cupontmoetingen in Oost- bben geleerd, dat slechts e toeschouwers zijn van ijd. er een groep Oostberlijners, t groot in aantaldie don- veet, dat Feijenoord in de it zijn de obers in de bars tels. Zij hebben vele kisten ingeslagen om de dorst ijenoordsupporters te kun- Want deviezen moeten er men, hoe dan ook. DEUREN ADVERTENTIE) 'et meer handcrême proberen, samenstelling, helpt. En dit doet 't! drogist of apotheker. maakt uw handen ■er gaal en zacht. (Van een onzer sportmedewerkers) ,0ES De groep vrouwelijke wielrenners wordt ons land lang niet zo geaccepteerd als in andere uropese landen zoals Frankrijk en België. De me- ingen over de vrouw in deze tak van sport lopen ier nogal sterk uiteen. Nederlands topwielrenster leetie Hage: „Als ik niet op de racefiets was ge lommen had ik een andere tak van sport geko- want stilzitten kan ik toch niet. Belachelijk ewoon dat wielrennen enkel een sport voor man nen zou zijn. Overigens ben ik er toevallig ingerold. Pa was lid van een tourclub in Roosendaal en hij nam me vaak mee. We kwamen nogal eens in België terecht en daar was het dameswielrennen al inge burgerd. En zo werd fietsen mijn hobby". Het feit dat haar zusje Bella, die een jaar ouder is, inmid dels al een licentie had, inspireerde Keetie om de wielersport te gaan beoefenen. Keetie begon haar carrière in 1966. Zus Bella werd toen nationaal kam- jioene op de weg, maar ook Keetie ileek al direct aanleg te hebben en iiishte als tweede. Bovendien werd 4j kampioene van Nederland in de ichtervolging en als klap op de zuurpijl veroverde Keetie een fraaie weede plaats in het wereldkampi- lenschap. Als een komeet was het •jarige meisje uit St.-Maartensdijk >p het eiland Tholen, aan het wie- erfirmanent omhoog geschoten. Met lertien eerste prijzen kon zijn het eizoen afsluiten. Een jaar later flitste zij vijftien ;eer als eerste over de streep, werd reer nationaal kampioene achtervol- jng, derde in het wegkampioen- chap en zevende in het wereldkam- lioenschap op de weg. In 1968 kon Keetie haar zusje Bel- niet achter zich houden in het Werlands wegkampioenschap, (ADVERTENTIES) -''js#-' -r Yt»' maar de triomf die zij in Imola in Italië behaalde was belangrijker: Keetie Hage werd wereldkampioene op de weg. Vorig jaar in Brno waren weer aller ogen gericht op de struise Zeeuwse in de strijd om de wereld titel, maar nu had Keetie minder geluk. Op het moment dat zij 50 se conden voorsprong had moest zij wegens een lekke band veel terrein prijs geven. En toen Keetie op jacht naar de kopgroep nog eens ten val kwam ook waren haar illussies aan diggelen gesmeten. Evenals een jaar tevoren wist zij op het nummer achtervolging derde te worden en voor het eerst werd Kee tie in 1969 kampioene van Nederland op de weg. Een verloren jaar was het dus beslist niet voor haar geweest. Keetie Hage, sinds vorig jaar lid van Theo Middelkamp en ondergebracht bij de Zeeuwse wielergroepering Tri- co Noble, die dit jaar combineert met Acifit, heeft deze winter ook deelge nomen aan de centrale conditietrai ning van de KNWU op zaterdagmor gen. „Van die training, waaraan 15 meis jes deelnamen, hebben we heel wat opgestoken. Vooral ook het tactische praatje van Frans Mahn vond ik wel interessant". Als het weer het maar enigszins toelaat en wanneer er tijd voor is gaat Keetie weer dagelijks de weg op „Ik verlang weer al naar het nieuwe seizoen, want in de week ends moet je toch wat om handen hebben". De 20-iarige Keetie Hage heeft geen vast trainingsprogramma. „Vol gens mij moet je zelf aanvoelen hoe je traint. Daar maak ik me niet zo druk om. Voor de aanvang van een koers ben ik echter wel gecon centreerd en ik mik dan wel op het goede moment om te ontsnappen. Ook bij een eindsprint let ik goed op mijn concurrenten. Jammer dat het dames-wielrennen in ons land nog niet zo'n grote belangstelling heeft dan in België en in Frankrijk. Daar is het leuk om te fietsen, want daar schreeuwen ze net zo hard voor ons als voor de jongens. Dat moet je heb ben, dat inspireert je. Misschien komt dit hier ook nog wel. In ieder geval breidt de groep wielrennende dames zich elk jaar uit, dus dit is een goed teken! Door het beoefenen van de wieler sport heb ik al een stukje van Euro pa gezien. Dit jaar zit er een kans in dat ik nog in Rusland kom. De KNWU heeft een invitatie ontvan gen om daar aan enkele baanwed- strijden deel te nemen met enkele rensters en amateur-renners. Bij de voorstelling van onze ploeg Acifit-Trico -Noble in Breda heeft de heer Vyth al toegezegd dat hij zou bijspringen wanneer de KNWU deze driedaagse trip om financiële redene niet zou kunnen accepteren. Ik hoop dat het reisje naar Rusland doorgaat want ik zou graag ook eens iets van dit grote land zien en eens een indruk krijgen hoe het daar gaat in de wielersport. Tenslotte blijf je altijd nieuwsgierig naar punten waar je zelf nauw bij betrokken bent". Nationaal kampioene wielrennen het dameswielrennen in ons land België of Frankrijk". op de weg Keetie Hage: „Jammer dat nog niet zo geaccepteerd wordt als in (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland staat leider Zeelandia opnieuw voor een bijzonder zware taak. Aarden- burg is per traditie een lastige te genstander waar Zeelandia altijd heel wat last mee heeft. Secreta ris De Leeuw: „ik ben er eerlijk gezegd wel een beetje bang voor Ook onze spelers gaan er met een zekere angst naar toe. Voor ons is het gelukkig dat Aardenburg mo menteel een goede afwerker in de 't Is zuinig op uw nagels (Lodaiine voorkomt dat ze brokkelig worden, zij blijven sterk en stevig). En 't is zuinig op uw handen (Lodaiine houdt ze gaaf en zacht). Koop dus een fles Lodaiine met Babar. Zodat u de kinderen in ieder geval met zachte hand kunt voorlezen. Jawel, Babar, het grappige olifantje. De meeste kinderen kennen hem van de televisie. Maar zijn avonturen staan nu ook in leuke, kleine voorleesboekjes. En die boekjes kosten niets.. Want u krijgt ze nu cadeau bij een grote voordeelfles Lodaiine (die van f 1,48). De Babar-boekjes zijn daar 1 gemakshalve aan vastgehecht En de kans is groot dat ook u aan Lodaiine gehecht raakt. Want eigenlijk is 't een weergaloos afwasmiddel. 't Is zuinig in 't gebruik. (Met een heel klein kneepje doet u een heel grote afwas). 5? 5? voorhoede mist, want qua spel en speltype is het eqn gelijkwaardige tegenstander. We spelen er ook bijzonder graag tegen. Maar, eer lijk gezegd, erg gerust ben ik er toch niet op." Zijn collega-secretaris Klooté van Aardenburg houdt rekening met een nederlaag. „De lange gedwongen rustperiode speelt helaas wat in ons nadeel, want we hebben daardoor zonder twijfel wat aan conditie inge boet. Maar in ieder geval rekenen we, als vanouds, op een prettige en sportieve wedstrijd. Onze spelers hebben. Zeelandia graag als tegen stander. Ze zullen er hard voor moe ten vechten maar als ze als ver diende overwinnaars van het veld gaan is ze dat, bij voorbaat, van harte gegund." DFS zal van Hulsterloo moeten winnen om de aansluiting met Zee landia te behouden en mogelijk kun nen de mannen uit de Westhoek zelfs profiteren van een misstapje van de leiders. In elk geval moet Hulsterloo zich maar op een neder laag prepareren. Hoofdplaat speelt thuis tegen Domburg. De badplaats bewoners zijn nog niet uitgeschakeld en zullen zeker al het mogelijke doen om nog wat in de top te blij ven meedraaien. Desondanks zullen ze goed op hun tellen moeten passen om niet door Hoofdplaat verrast, te worden. Lewedorpse Boys heeft door de re cente zege op Robur wat afstand kunnen nemen van de fatale plaats. Nu Schoondijke op bezoek komt is er een redelijke kans dat men zich nog wat veiliger gaat stellen, want de bezoekers hebben toch wel duide lijk aan kracht ingeboet. Luctor en I.Izendijke zótten nog zwaar in de zorgen en het onderlinge duel is dus van het grootste belang. Luctor heeft het voordeel van eigen veld en moge lijk is dat juist voldoende om de vol le winst in de wacht te slepen. Ro bur staat nog steeds onderaan. Nog niet hopeloos echter, want de achter stand bedraagt relatief maar 2 pun ten. Met het vorderen van het sei zoen wordt echter de kans op ont snapping steeds kleiner. Nu Philip pine in Goqs op visite komt zit er weer weinig perspectief in voor de hekkesluiters. (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland staat het topduel Heinkenszand - VCK op het programma. VCK is momenteel lijstaanvoerder met twee punten voorsprong op Heinkenszand, dat echter een wedstrijd minder speelde. Het is dus duidelijk, dat er veel op het spel staat. Daar is men het in beide kampen ook wel over eens. Secretaris A. Hannewijk van Hein kenszand: „Het is een moeilijke op gave. Maar in de wedstrijd tegen Bevelanders heus geen gemakke lijke tegenstander is wel gebleken dat er aan de conditie weinig man keert. Mede gezien het feit dat we destijds in Koudekerke met 21 wis ten te winnen, zi,e ik ook nu met veel vertrouwen het duel tegen de leiders tegemoet. Ik zie er wel een kleine zege voor ons inzitten". Ook in VCK-kringen ziet men het niet al te duister in. Voorzitter P. Flipse althans geeft zijn ploeg een goede kans op winst. „Afgelopen za terdag draaide het nog wel niet zo best, maar we beschikken over goed materiaal en hebben op één uit zondering na de beschikking over alle spelers. Bommeljé is gebles seerd en voor geruime tijd niet be schikbaar, maar desondanks reken ik toch wel op een kleine zege". Meeuwen 2 speelt thuis tegen Ar- nemuiden 2. Kansloos is de thuisclub zeker niet, maar de achterstand lijkt haast te groot om de dans nog te kunnen ontspringen. Mevo - Bevelan ders is een wedstrijd tussen twee ploegen die precies gelijk staan op de ranglijst. Een puntenverdeling lijkt hier aannemelijk. Wemeldinge, dat Nieuwdorp zo verrassend een puntje door de neus boorde, is ook tegen het bezoekende 's-Heer Arends- kerke allerminst kansloos en als men inderdaad iets aan deze wedstrijd weet over te houden wordt het voor de hekkesluiters een nog zwaardere opgave. Wolfaartsdijk maakt heel weinig doelpunten, maar zijn verde diging is ook heel wat mans en mede daarom moet Middelburg maar niet al te vast op winst rekenen. Nieuwdorp heeft, na de teleurstel lende uitslag tegen Wemeldinge, wat goed te maken. Of Zeeland Sport, ondanks de slechte plaats op de ranglijst, zo'n gemakkelijke kluif zal zijn valt nog te bezien. (Van onze sportmedewerker) ANTWERPEN In de Belgi sche voetbalcompetitie heeft leider Standard Luik geen steek laten vallen tegen het wispelturige Be- veren. Het hoefde zelfs niet alle registers open te trekken om de 3-0 zege te bereiken. Standard-speler Wilfried van Moer (ex-Beveren) ontving bij ge legenheid van zijn vijfentwintigste verjaardag zijn tweede gouden, schoen, hetgeen nogmaals ieder een in België zal hebben overtuigd van zijn werkkracht, intelligentie en schutterscapaciteiten. Nadat in de vijfde minuut Depi- reux voor de Luikenaars de ope ningstreffer had gemaakt, zorgde Van Moer in de zesenderdigste mi nuut reeds voor een 2-0 score, waarna de Luikenaren in feite reeds zeker waren van hun over winning, en reeds met hun gedach ten bü de wedstrijd van vandaag tegen Leeds waren. Dat de Luikenaars zich helemaal geen zorgen meer hoefden te ma ken over de einduitslag, daarvoor zorgde Taeae twintig minuten voor het eindsignaal, toen hij nummer drie op het scorebord bracht. De naaste rivaal van Standard, FC Brugge, waarvan iedereen had gedacht dat het Sporting Charleroi onder de voet zou lopen, moest eerst op een fluitconcert van zijn supporters worden onthaald alvo rens het actief werd. Het was in de Klokke overigens weer de dag der Nederlanders, want Rensen- brink met twee doelpunten, en Houwaert met een doelpunt zorg den er tenslotte voor dat Brugge door een 3-1 zege in het voetspoor van leider Standard blijft. De Bruggenaren hebben nu vijf pun ten minder dan Standard, maar hebben een wedstrijd minder ge speeld. zend toeschouwers zagen er een stuntelig Beerschot en een vooral na de rust groots spelend Ander- lecht aan het werk. Vooral het duo Mulder - van Himst speelde na half time voortreffelijk. Anderlecht leidde bij de rust dank zij een doelpunt van De- vrindt, die met het hoofd scoorde. Het laatste kwartier sloegen de Brusselaars nog twee keer toe. De eerste keer door Mulder, die een 1-2 combinatie met van Himst af rondde, en de tweede keer door van Himst, die op zijn beurt een soortgelijke combinatie met Mul der afrondde. De Antwerpenaars scoorden het enige doelpunt via een strafschop, die door Emmerich werd benut. De Duitser scoorde daarmee zijn 21ste doelpunt. Lierse SK kreeg op eigen veld tegen het in degradatiegevaar ver kerende FC Luik de kous op de kop. Met 1-2 moest het het onder spit delven. Dat de Luikenaars Lierse niet goed ligt is wel duide lijk op te maken uit het feit dat van de laatste zes thuiswedstrijden tegen deze ploeg vijfmaal de pun ten uit handen gegeven moesten worden. Toen De Nul in de 25ste minuut voor de thuisclub de score opende en daarna een waar bom bardement op het Luikse doel werd uitgevoerd, opende dit toch goede perspectieven voor de Lie renaren. Te slordig omspringen met de vele kansen werd hen ech ter fataal; toen Luik tweemaal via een snelle uitval toesloeg. De eer ste keer via Bras en de tweede keer vlak na rust toen de gevaar lijke Rodekamp een gaatje zag. Daarna trok Luik een sterke ver dedigingsgordel voor zijn doel op, die de thuisclub alle verdere kan sen ontnam. In het Dudenpark te Brussel kreeg Union lantaarndrager Be ringen op bezoek. Met de kleinst mogelijke cijfers, 1-0, wisten de Brusselaren de Limburgers te ver slaan. Het doelpunt van Union werd werd vijf minuten voor rust gescoord door De Smecht. Nummer drie in de Belgische eerste afdeling, het Gentse Gan- toise, gaf opnieuw een puntje prijs, nu bij zijn bezoek aan St. Truiden. Het kan door dit gelijk spel als uit geschakeld voor de titel worden beschouwd. Nu het met nog zes wedstrijden voor de boeg op zes punten van leider Standard is ge komen. St. Truiden speelde zondag zonder twee van zijn steunpilaren. Zowel international Polleunis als Selis moest verstek laten gaan, zo dat het voor de hand lag dat de Gentenaars gemakkelijk de zege zouden behalen. Het veldoverwicht dat Gantoise ten toon spreidde, alsmede de vlug ge treffer in de dertiende minuut door Dos Santos gescoord, duidden dan ook danig in die richting. Gan toise stuitte echter op een fantas tische doelman Bosmans, die de onmogelijkste ballen uit zijn doel wist te ranselen. Hij werd de held van de middag. Gantoise was zelfs nog even aangeslagen toen een on schuldig schot van dertig meter afstand via een achterspeler Ghel- linck de gelijkmaker voor St. Trui den op het scorebord bracht. Gan toise zou even later nog wel sterk terugkomen, en heel St. Truiden als een harmonica in elkaar druk ken, doch doelman Bosmans stond succes in de weg. Het was zelfs nog even uitkijken geblazen voor Gantoise, toen Koens enkele keren gevaarlijk aan de haal ging. In het Kiel stonden zaterdag avond de nummers vier en vijf, namelijk Beerschot en Anderlecht tegenover elkaar. De zestien dui- De ploegen die in de Belgische hoogste afdeling scheidsrechter Geluck als leider heeft, kunnen er steeds van verzekerd zijn dat er iets valt te heieven. Hij is een specialist in strafschoppen. Tijdens de wedstrijd tussen Crossing Schaarbeek en AS Ostende, die volledig in het teken van de de gradatie stond, en die door de Brusselaars met 2-0 werd gewon nen, keurde hij het tweede doel punt van de Hongaar Kremer (de ze had ook het eerste doelpunt op zijn naam gebracht), nadat deze de bal met de hand had meegenomen, goed. Ondanks deze meevaller mag de overwinning van Crossing toch ais verdiend worden betiteld, aan gezien Crossing bet grootste deel van de wedstrijd een overwicht had. In het West-Vlaamse Waregem was Racing White op bezoek. Te gen de verhouding in wisten de Brusselaars zes minuten voor het eindsignaal door de gevaarlijke Haagdoren een gelijkspel uit het vuur te slepen. Tijdens de eerste helft had Kinsabul voor Waregem gescoord. Het programma voor zondag 8 maart ziet er in de Belgische eer ste afdeling als volgt uitCharle roi-Union; Beringen - Crossing; Racing White - Standard; Ander lecht - Liersche; Voetbalclub Luik- AS Ostende; Voetbalclub Brugge- St. Truiden; Beveren - Waregem- Gantoise - Beerschot. (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot «*n de haard Tan de pijn Oeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-bahem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsel» in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bi] ae hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. (Van onze sportmedewerker) GOES De Goese sportambte naar en beheerder van de sPo-thal in die plaats, Hans de Ridder, gaat het trimmen in Goes en omgeving stimuleren. De Ridder daarover: „Als gevolg van de toenemende me chanisatie en automatisering gaat de mens een steeds passievere rol spe len en daardoor wordt zijn lichame lijke inbreng steeds kleiner- Een te kort aan lichaamsbeweging veroor zaakt bewegingsarmoede, die volgens vele doktoren gezondheidsvijand nummer ®én gaat worden. Mensen met een tekort aan li chaamsbeweging zijn veelal de vaste klanten van doktoren en daarom gaan we in Goes een actie op touw zetten om de mensen fit te houden", aldus Hans de Ridder. Voor hen die nog niet weten wat trimmen bete kent of voorstelt: Trim is het woord dat in Noorwegen wordt gebruikt bij bovengenoemde activiteiten en waar onder men verstaat oefening en vreugde. In sportkringen betekent het niets anders dan „bij-sturen" of „bij-schaven". Men kan zich voor het trimmen opgeven bij de sportverenigingen in en rondom Goes of bij de zogenaam de Trim-groepen. In Goes zijn de volgende mogelijkheden: op zaterdag van 8.30 - 9.30 uur in Goes-Zuid (bosplan). Start om 8.30 uur vanaf het hertenkamp (telefonische inlich tingen) 6701 in Goes. In de Goese sporthal bestaat er vanaf dinsdag 3 maai t deel te ne men aan de door de gemeente Goes georganiseerde trimactiviteiten die elke week op dinsdag, donderdag en vrijdag zullen plaatsvinden tussen zes en zeven uur 's avonds. De lei ding heeft Hans de Ridder die tele fonisch bereikbaar is onder nummer 4009 in Goes. De heer de Ridder acht het be langrijk dat alle geinteresseerden even aan hun dokter vragen of het goed zit met hun gezondheid.

de Stem | 1970 | | pagina 17