DEODORANT Eenvoudige passie in eeuwenoude Belgische kerk meter 4 uur 10 L Laura groeide in Laad Hoek leslist over zwembad Passies: uitspringers op culturele agenda ...zo bevrijdend fris WV-SECRETARESSE NIEUWV1IET NAM AFSCHEID A. I. Catsman uit Aardenburg overleden Wat en waar VANDAAG J. de Jonge kreeg onderscheiding EXAMENS Feestavond van De Scheldezonen Tentoonstellingen Hoogwater Pand in Oostburg onder grote belangstelling verkocht DE COMPONIST veelzijdigheid zijn daar alom bekend. Onder zijn leiding is het koor al lang uitgegroeid tot het beste a capella- koor van het Vlaamse land. Het promoveerde in de provincia le wedstrijden vlug tot de hoogste afdeling en behaalde een eerste prijs in de ere-categorie op het internatio naal concours te Hilversum. In 1961 werd het eerste geklas seerd in de nationale koorwedstrijd te Antwerpen, en voor dit jaar is zijn Films GOES Grand 20 uur The love bug, a.l. MIDDELBURG City 20 uur: De bende van Quint 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Wie 't laatst lacht a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur 20.000 mijlen onder zee 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De spookrijders 14 jaar ANTWERPEN Astra: De dolle kever a.l. Astrid: Onze dokter is de beste a.l. Monty: De reuzen van het Westen 14 jaar Ambassades: De regenmensen 18 j. Festa: De stuntman 18 jaar Forum: Recht op leven 18 jaar Quellin: De clan van de Sicilianen 18 jaar Odeon: De gouden weduwe 18 jaar Rubens: Atyricon 18 jaar Pathé: De abdis van Monza 18 j. GENT Century: Maxiroof in Mini-Morris a.l. Majestic: Hello dolly a.l. Select: Kapitein Nemo en Vlottende stad a.l. Astrid: Sugar Colt 18 jaar Rex: Repulsion 18 jaar ST.-NIKLAAS Renova: Romeo en Julia 14 jaar Scala. Jeff 18 jaar Century: Een tijd voor minnaars 18 jaar Eden: Sweet Charity 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur Dubravka Tomsic, piano Schouwburg 20.15 uur Nationaal Ballet en het Nederlands Balletorkest o.l.v. Hans Vonk. Pro gramma: „Giselle". TERNEUZEN' Zuidland-theater 14 uur „Les Justes" van Albert Camus door Les Réalisations Théatrales. Jeugdvoorstelling i.s.m. Wikor voor (Van onze correspondent). SCHOONDIJKE De heer I. de Jonge in Schoondijke recipieerde in zaal Wijffels in aanwezigheid van een 30-tal familieleden en relaties om het feit te herdenken dat hij in 1930 als 25-jarige in dienst trad bij de zaadhandel Quist in Schoondijke. De receptie, aangeboden door zijn werkgever werd onder meer bezocht door de waarnemend burgemeester van Schoondijke de heer J. Dreg- mans die de jubilaris namens H. M. de Koningin de bronzen medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau overhandigde, hem toegekend voor 40 jaar trouwe dienst. Na burgemeester Dregmans spra ken achtereenvolgens de heer Quist en zijn zoon J. Quist. (clusiei 4% BTW t.m. ig in-. lie f 1,80 lage1,50 age f 1,00 4% BTW) voor: lief 0,18 Dagef 0,15 0.10 Bijzens automobielbedrijf. Keu- uit 60 a 70 automobielen. AW. 1600 TLS 1967, 1966, Fiat B50 1968, 1967, 1966, Cortina 1968, 1967, 1966, Mercedes 25(1 3 1967 1966, 1965, Taunus 17Mf 1968, 1966, Renault L4S 1968, Triumph Sport met zomerkai 1969 en 1966, Fiat Spriter Spoi 1967, Opel Commodore 1967, 3imca 1501 en 1301 1967, Die sels nieuwe modellen 1968 L p 200D, Mercedes 190 D 191 1963, Simca 1000 1967 1960, •iVauxhall Cresta 1966, verdc. diverse andere automobielen ranaf 1000 gulden. Alle mer. 5cen voorradig. Keuring toeg< staan met makkelijke financii ring en inruil. Al deze wagenM worden in onze eigen werk- blaats getest olie vervêrst van nieuwe onderdelen voor» zien. Garantie op onderdelen >n arbeidsloon. Het Adres, 'Academiesingel 34a, Recht 1 ?enover KMA ingang show. •oom langs de Poort. Ook in gang Spoorstraat 32, vlak bi 'net station. Geopend van 8 i ;ot 8 uur 's avonds. Zondai uur tot 6 uur 's avonds. T< 19870. Privé 43593. n- en verkoop van betrouwb: e gebruikte auto's. Belcrum] garage. Min. Kanstraat 16.1 3reda. Tel. 01600-39900. Geo- jend van 8 uur v.m. tot 10 i.m. Zondags van 1 tot 8 uur] foor al uw reparatie, plaat» m spuitwerk of servicebeu: en Belcrumgarage, Breda. Voor een betrouwbare gebruik-j e auto naar een betrouwbaarr tdres. Belcrumgarage Breda. ;2igen assurantie- en financie- ingskantoor, Belcrumgarage 3reda. Volledige garantie op onderde-| !en en arbeidsloon. BelcrumgaJr age, Breda. 1 Auto kopen en auto lnruilen?| Selcrumgarage Breda Jezoek onze permanente auto-I ;how, Belcrumgarage, Bredaf Alle merken en typen steeds n voorraad, Belcrumgarage 3reda. De grootste voorraad, de aller.l ïrootste service. Belcrumgara-I ?e, Breda. Beid tekort? Belcrumgarage 3reda, financiert vlot. Opel Rekord Coupé 1965, ïrtf.| radiaal banden en nw. radio en trekhaak wil ook ruilen ivoor Mercedes Diesel. Tel. 19935. Breda. (ADVERTENTIE) Vakantie Diversen toop nu het modernste voor- ïchtingsboek „Standen" met 2 echte foto's en 8 doorsnee- ekeningen Dan bent u op sex-l ebled meteen helemaal „bij" I tuur f 14.90 per brief of girol n u ontvangt „Standen" p.o. f discrete verpakking „Super I osmetics" afd Postorders, I postbus 5249 Rotterdam. gfrOl 30798 1 .avita speciaal voor hond en I at tegen haaruitval, voor pri- la konditie en vaste glanzen- e vacht. Geen uitgevallen ha- L m meer op kleding en tapijten I avita lusten zij graag. Gra- f s folders. Geco-Labor. Venlo, I il. 20213. uwelijksreportages 50 foto's I i luxe album, f 99. Jack Vis- f ;r, Broodmarkt 6, Hulst. In de bekende, heerlijk-frisse typen Soft - Clear - Dry en zonder alcohol. Te koop Opel Rekord 1700, eind 1963, goede staat. Te be-l vragen: Leeuwerikstr. 22, St.- I Wïllebrord. Mobiele houten bungalows vanp f 7995,-; Adria tourcaravans| Rype 1970 3-4 persoons vanaf 2968,-; Holliday stacaravan met 2 slaapkamers reeds van-| af f 6944,-; Minster tourcara van vanaf f 3975,-; Belmont 'stacaravans, de nieuwste typenl 1970 vanaf f 6595,-. Knuppe's Automobiel- en caravanbedrijf.| Baarleseweg 34a«b, Chaam. N.-Br tel 01619-248. 'e koop: Bailey caravan .Mikado", 650 kg, 4-pers., ijsk., voortent, raamh., rode itoff., TL-gasverl., scheerapp. amv. gasketel, zonneluifels, mz. Prima onderh. Altijd bin*| nenstalling, 1 x gebruikt. Koopsom f 5.000,-. Dir. v. aart. P. U. v.d. Have, Cha- ïotlaan 183. Rotterdam. Tele- oon 010-225853. Huweliiken Teer, ongehuwd, 44 jaar, zoektj angs deze weg kennismaking net dame, 30 tot 40 jaar. 3rieven met foto, welke op ■rewoord worden retour ge- :onden, nummer SK 98. (Van onze correspondent) HOEK Dinsdag zullen b. en van Hoek tijdens de openbare raadvergadering een voorstel ter joedkeuring voorleggen voor de lanleg van een zwembad in het 'estemmingsplan „Sportpark loek". Het college tekent hierbij aan dat jbet door de Koninklijke Nederlandse [Heidemij. uitgebreide rapport spreekt van een totaal terrein-oppervlak van ongeveer 14.000 m2, inclusief de voet- Paden en parkeerplaats. De totale wateroppervlakte is 695 m2. Wat de financiëën betreft zullen de totale kosten f 1.057.110,bedragen. De exploitatie-lasten belopen jaarlijks t 152.187,Dit bedrag bestaat uit f 95.611,terzake de kapitaalhlasten on f 56.576,voor personele en ma teriële lasten. De ontvangsten worden geschat op f 52.300,Er zou jaarlijks dus een tekort van bijna een ton zijn, hetgeen binnen het kader van de gemeente begroting dient te worden gedekt. Hiervoor dienen de rioolrechten te worden verhoogd tot f 50,waar door f 14.700,meer verkregen wordt en door de verhoging van de reinigingsrechten wordt nog eens een bedrag vain f 6.000,meer geïnd. (Van onze correspondent) NIEUW NAMEN Op 14 maart is de jaarlijkse feestavond van de fan- fere De Scheldezone bij G. Thille- man. Deze dansavond begint om acht uur. TERNEUZEN Voor het E.H.B.- O-diploma slaagden de dames A. de Wi.tte-de Goey, M. Pieters-van Goe- them, D. Lensen-van Drongelen, M. Hamelink-de Bruijn, J. de Kock- Vermunt. A. van Zeeland-Heusschen, F. Hofman-Penne, B. Ulijn-van Beek H. Schmitz, M. Speussens en A. van Waes De heren P. Eekman, H. Verbrug- ge. L. Segers. A. van Meir, A. Rom- bouts, J. Janse, A. Everts, L. Derks, C. Bogerd, L. Martens, E. Scher- beijn, W. Galle, M. van 't Geloof, F. Veldman, H. de Lange, C. Schee- Ie. A Rouw, A. de Putter. De cursus stond onder leiding van dokter Van Herk uit Terneuzen, geas sisteerd door de heren P. de Witte en A v.d Brande. Dokter Kok uit Axel examineerde de kandidaten in de kantine van de M.T.S. Twee kan didaten moesten worden afgewezen MIDDELBURG Aan de Chris telijke Pedagogische Akademie voor Zeeland te Middelburg slaagden on derstaande personen voor het diplo ma Christelijk Onderwlis 1970 twee de gedeelte. De dames: E. Overdulve te Axel, J C. Grootemast te Bergen op Zoom, L. Scherpenisse te Goes, J. Geelhoed, A. Riemens en W. de Vis ser te Middelburg, C. Doorns te Axel, M. de Kam en Y. Richard te Oost- kapelle, mevr. A. Ramondt te Schoondijke. W. Hamelink en F. van Klinken te Souburg, E. de Ligny te Terneuzen, W. van Liere te Vlissin- gen en C. Zuydweg te Yerseke. De heren: J. Wielse te Axel, B. van Mel- le te Breskens, B. Boer, G. Boonstra, B. lee Clercq, H. Nonnekes, R. Ran ter en J. Tholenaar te Goes, H. Die- leman te Hoek, R. de Visser en W. Westerweele te Kamperland, A. Kole te Kapelle, P. de Wild te Kats, H. Boot te Kerkwerve, C. Dees te Kort- gene, C. Beimers, J. Beun en D. Ma- rinussen te Middelburg, D. Geuze te Oostburg, W. Jacobse te Oostkapel- le, W. Kostense te Renesse, H. Lob- bezoo en B. Schwarz te Rilland-Bath, S. Kole te Serooskerke, R. de Boer, T. de Bree en S Joosse te Souburg, A. Oosterhuis en B. Louws te Vlis- singen, J. Heuseveldt te Wissenker- ke, P. Jasperse te Yerseke en L. de Oude te Zierikzee. Van de 46 kan didaten moest 1 kandidaat worden afgewezen. de hoogste klassen v. h. m. o. VLISSINGEN St.-Jacobskerk 20 uur Concert Vhssimgse Oratorium Ver eniging o.l.v. Daniël Manneke. So listen: Ans Rieke (sopraan), Cocky Sbuart (alt), Rob Hall (bas), Finy v. d. Smissen-Coesmans (clave- oimbel) Britania 14.30 uur The Storktowin Dixie Kids o.l.v. Hams Poki. Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs i.s.m. Het Schooleoncert. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Boh'eme Kon. Ned. Schouwburg 20 uur „De zangen van Maldoror" van Comte de Lautréaimoint door prod. Jules Croiset. Diversen BIERVLIET Brakke 19.30 uur Rode Kruis-film 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 19.30 uur Bijeenkomst KVO voor Modeshow GOES Grote Kerk 20 uur Orgelconcert Albert de Klerk Prins van Oranje 20 uur Lezing: „Uitdaging modern toneel" door drs. K. de Jong Ozn. MIDDELBURG De Schakel 20 uur Lezing met lichtbeelden door ir. A. de Jong over: „Waarnemingen in het donker met behulp van warmtebeelden" voor Natuurkun dig Gezelschap Middelburg. Opgave voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie schil derijen, tekeningen en grafiek van K. B. Kitaj (t.m. 4 april) Christiaan de Moor (70 jaar) (tjn. 22 mrt.) Rotterd. Kunstkring, W. de With- str. 35, Rinus van den Bosch, schil derijen en Louis Vorkink, tekenin gen (t.m. 8 mrt.) Werkd. 10-17, zon. 11-16 uur. •Rotterd. Kunststichting, Kruispl. Expositie Louis Paul Boon (t.m. 10 mrt.) Werkd. 10-17, zon. 12-17 uur WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie schilderijen van Roel Frankot (t.m. 31 mrt.) Ma. t.m. zat. van 9-18 uur, zon. van 14-18 uur GENT Kunstgalerij Gravensteen Expositie Ben Bonte (t.m. 4 mrt.) Van 10-12 en 14-18.30 uur. Zon. na 13 uur en 's maandags gesloten. Morgen, woensdag 4 maart. Ber gen op Zoom: 0.02 en 12.50 uur, Hansweert: 11.57 uur, Made en Drim- melen: 2.48 en 15.43 uur, Terneu zen: 11.25 uur, Vlissingen: 10.56 en 23.41 uur, Wemeldinge: 12-40 uur. DE STEM VAN DINSDAG 3 MAART 1970 ■hart geven wij kennis |den is weggenomen, on- en vriend ¥ES DE JONG (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de maand maart staan in totaal vijfenvijftig culturele uitvoeringen op het pro gramma. Daarin zijn zeventien voorstellingen voor scholieren opge nomen. De Mattlieus Passie en in niet mindere mate de Johannes Pas sie springen er ditmaal als het neus je van de culturele zalm uit. Op 13 maart kunnen de liefhebbers in het Belgische Watervliet terecht om in een unieke entourage te luiste ren naar de Johannes Passie van De- mantius. Wie deze voorstelling mist kan op 26 maart in de Nieuwe Kerk te Middelburg een reprise meema ken. Op zondag 15 maart staat Aar denburg in het teken van de Passie spelen. Dit te meer daar de 20-jarige traditie van de Mattheus Passie in Hulst door geldgebrek is afgebroken. Er zijn in de St. Baafskerk in Aar denburg twee voorstellingen, een om 2.15 uur en een om zes uur. Het Zuidelijk toneel Globe kan maar geen afstand doen van het to neelstuk „Oom Wanja". Binnen en kele maanden tijds wordt voor de derde maal dit spel van Tsjechov in Zeeuwsch-Vlaanderen opgevoerd. Na Terneuzen en Oostburg is nu Axel aan de beurt. Waarschijnlijk onder het motto: „Het leven is er toch goed". Een toneelbelevenis van de eerste orde belooft de opvoering van „Ge mengd Dubbel" van de Haarlemse toneelgroep Centrum te worden. Op 25 maart in de schouwburg tè Mid delburg. Verder komt het Neder lands Danstheater deze week eerst naar Middelburg en dan naar Ter- (Van onze correspondent) OOSTBURG Notaris G. L. de Kok uit IJzendijke heeft in hotel Du Commerce in Oostburg in het open baar en op verzoek van de fa. De Feijter het woonhuis met garage en erf aan de Bredestraat 59 in Oost burg verkocht. De hoogste insteller bood 45.000,— Het pand werd door de hoogste in steller - de heer C. van Hoeve te Groede - verworven voor de instel- prijs omdat bij de oproep geen ver dere biedingen op het pand werden gedaan. Voor deze verkoop bestond van de zijde van het publiek zeer veel be langstelling. neuzen. De muziekliefhebbers wor den evenmin vergeten. Het Amster dams Filharmonisch Orkest (het voormalige Kunstmaandorkest) con- centeert maandag 19 maart in het Terneuzens Zuidlandtheater. Op het programma staan werken van Ben jamin Britten, Mozart en Tsjaikows- ki. AXEL De Halle: donderdag 12 maart: 20 uur: lezing W. Moerdijk over het on derwerp: „Het woonhuis en het wo nen van ongeveer 1450 - heden. Dins dag 24 maart De Halle: 20 uur. Zui delijk Toneel Globe met Oom Wanja. GOES Donderdag 12 maart: Prins van Oranje, Zuidelijk toneel Globe, 20 uur Play Strindberg. Maria Magda- lenakerk: 20 uur, Eerste concert met het nieuwe Marcussen-orgel: Evert van Tright, hobo, en Charles de Wolff, orgel. KLOOSTERZANDE Hervormde Kerk: vrijdag 6 maart, 20 uur: concert door het duo Sjef Douwes, klarinet, Cees Smetsers, slagraak. MIDDELBURG City Theater: woensdag 4 maart, 20 uur: film Mon amour, mon amour Schouwburg: donderdag 5 maart, 20 uur: Het Nederlands Danstheater, vrijdag 6 maart, 20.30 uur: Jeugd en Muziek-filmliga: met de Fall van Pe ter White Head. Maandag 9 maart: 20 uur: Zuidelijk Toneel Globe met De Gijzelaar van Brendan Behan. Donderdag en vrijdag 12 en 13 maart 20 uur: Het Middelburgs Dilletanten- toneel met „De natuur regelt alles". City Theater: vrijdag 13 maart, 20.30 uur: optreden van het NVSH- cabaret Tabé, Taboe. Schouwburg: zaterdag 14 maart, 19.30 uur: to neelgroep Studio met Hunka Hunka '69. Woensdag 25 maart, 20 uur: Ge mengd Dubbel door toneelgroep Cen trum. Nieuwe Kerk: donderdag 26 maart, 20 uur: Johannes Passie. Oostburg: Ledeltheater, vrijdag 13 maart, 20 uur: Scapino-ballet. TERNEUZEN Zuidlandtheater, vrijdag 6 maart, 20 uur: Nederlands Danstheater. Vrijdag 13 maart, 20 uur: concert door Harmonie Terneuzen, en de Christelijke Fanfare Hosanna. Don derdag 19 maart: 19.45: Amsterdams Filharmonisch Orkest. 30 maart, 20 uur: lm weissen Rössl. VLISSINGEN St. Jacobskerk, donderdag 19 maart: concert door het Residentie Orkest. Provadya, zaterdag 21 maart 19.30 uur: film Citizen Cane. Britan nia, vrijdag 3 april, 20 uur „Sprin uit het raam schat, we gaan trou wen" door gezelschap Luc Lutz. Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op vrijdag dertien maart wordt in de histo rische kerk van het Belgische Wa tervliet de Johannus Passion van Christoph Demantius (1640) uit gevoerd door het Renaat Veere- mans koor van Brugge onder lei- ding van R. de Ruwe. KLEIN (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De coaster Laura van de Zeeuwse Rederjj in Breskens heeft op de werf van de Terneuzense Scheepsbouwmaat schappij een geslaagde operatie ondergaan. In nog geen vier uur „groeide" het duizend ton meten de schip tien meter, dat is de leng te van het nieuwe rompdeel, dat midscheeps in de Laura werd in gepast. Daarmee werd de totale lengte van de coaster tussen de loodlijnen op vijfenzeventig meter gebracht. Het laadvermogen werd met tweehonderd ton opge voerd. Met het volledige „herstel" van de Laura zijn enkele weken gemoeid. Om half acht maandagmorgen werd in het eigen dok van de T.S.M. begonnen met het uit elkaar trek ken van de scheepshelften, die met snijbranders van elkaar gescheiden waren. Daarna werd met behulp van de drijvende bok Walcheren van het Vlissingse bergingsbedrijf Van der Tak het zeventig ton zware midden stuk op zijn plaats gebracht. Om streeks kwart over tien zat het kar wei erop en kon begonnen worden met het aan elkaar lassen van de drie rompdelen. De Laura is geen onbekende patiënte van de T.S.M. Het schip werd acht jaar gelden op deze Terneuzense scheepswerf ge bouwd. Christoph Demantius (1567-1643) die in zijn tijd een wijdverbeid musi cus schijnt te zijn geweest, behoort tot de velen die door de grote roem van hun tijdgenoten of door de evo lutie in de kunstopvatting ten on rechte vergeten zijn. Naast zijn wereldlijke liederen zijn het meest bekend zijn geestelijke In zijn latere periode openbaarde hij zich als een buitengewoon meester. Op 64-jarige leeftijd midden in de troebelen van de dertigjarige oor log, schreef hij zijn laatste werk: de Johannes Passion voor zesstemmig koor. Dit werk waarin hij de volheid van zijn scheppingskracht bereikte, is een waar monument van de Duit se muziek uit die periode. In de Jo hannes Passion laat Demantius zich kennen als een bedreven polyfonist, die het koor op een uiterst beschei den wijze laat optreden. Hij werd een echte modernist die zijn tijd honderd jaar vooruit was door het gebruik van chromatische vergrote toonafstanden, vergrote tripakkoorden en het gedurfd modu leren naar veraf gelegen toonaarden. Het Renaat Veeremanskoor van Brugge is een van de beste gemeng de koren van België. Het is gespeci aliseerd in de klassieke polyfonie. Het bestaat meer dan twintig jaar en staat twaalf jaar onder leiding van de heer R. de Ruwe, de titula ris-organist van de Brugse kathe draal. Zijn muzikale kennis en zijn Het historische orgel van de kerk in Watervliet (B.). medewerking gevraagd voor het fes tival van Vlaanderen. De zeventig leden van het koor hebben de Johannes Passie reeds vroeger op het programma gehad. Het is door de geestdrift van de zang zelf dat dit werk terug op het reper toire is gekomen. Maar nu echter voor de laatste maal. Inopjes De meubilering en de meesterlijke schilderijen van de kerk dateren uit dezelfde tijd als het uit te voeren werk. De grootste schat van de kerk de Passie-triptiek van een ano nieme Vlaamse primitieve meester, wordt op dertien maart aan de an ders onzichtbare achterzijde, ten toongesteld. Het gesloten raam vertoont Jezus voor Pilatus. De zeventig leden van het Renaat Veeremanskoor worden opgesteld voor het portaal dat da teert uit 1649 en het mooie barokor- gel (1643) dat onlangs is gerestau reerd. Verder is er ook een antiek Passie-kazuifel borduurwerk uit 1530 te bewonderen. ebaard in het St.-Joan- plaatsvinden op don- fin de H. Blasiuskerk te De coaster Laura na haar ver- lengingsoperatie op de werf van de Terneuzense scheepsbouwmaatschap pij. (Van onze correspondent) NIEUWVLIET Mejuffrouw Tienstra hield in Nieuwvliet een drukbezochte receptie ter gelegen heid van het beëindigen van haar werkzaamheden als secretaresse van de VVV-Nieuwvliet. In 1955 begon mejuffrouw Tienstra haar werkzaamheden gratis als se cretaresse van de WV-Nieuwvliet en heeft in die 15 jaar die achter haar liggen vele honderden toeristen zien komen en gaan. De 74-jarige actieve en overigens nog zeer vitale mejuffrouw Tienstra vond het tijd worden om het werk aan jongere krachten over te laten. De voorzitter van de VVV-Nieuwvliet de heer H. Brakman memoreerde haar loopbaan en dankte mejuffrouw Tienstra voor haar grote inzet voor de plaatselijke WV. Waarnemend burgemeester J. A. Leenhouts hield vervolgens een korte toespraak als mede de heer J. de Recht, directeur van de Prov. WV. Waarderende woorden ook van de sprekers J. Schippers, voorzitter van de contact commissie West-Zeeuwsch-Vlaande ren en de heer J. Hoste, oud-voor zitter van de contactcommissie. Tot slot dankte mejuffrouw Tien stra alle aanwezigen voor de vele woorden van waardering en de ont vangen geschenken. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG In zijn woning in Aardenburg is gisteren overleden de heer A. I. Catsman. De heer Cats man was met enkele korte onderbre kingen - van 1927 tot 1962 - wethou der van Aardenburg. Hij was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In 1942 werd de heer Catsman door de Duitse bezetter ge gijzeld. Na de oorlog was hij belast met de organisatie van de hulpactie Roode Kruis H.A.R.K. De heer Catsman was bij de oprichting vain de B.B. en was "het eerste Hoofd der B.B. in Zeeuwsch-Vlaanderen. In Aarden- bung is de heer Catsman comman dant van de brandweer geweest. Naast diverse politieke functies - lid Staten van Zeeland voor de A.R. - was de heer Catsman actief in aller lei onderwijsaangelegenheden. De heer Catsman is 84 jaar geworden.

de Stem | 1970 | | pagina 5