ONDERWIJSVERNIEUWING NIEUWE WEGEN VOOR SCHOOL IN CLINGE ENTOURAGE VOOR STENENRJ Harin Informatie over de onderwijsvernieuwing Gouden spijltjes De Pijp in Vogelwaarde geopend Minderjarige meisjes aangehouden hartoperaties Plannen Lichtgewonden bij frontale botsing bij Axel EDITIE VOOR ZEELAND Klassen Verwezenlijkt GEEN OPHELDERING IN SMOKKEEAFEAIRE Lezing over kerkelijke feesten in Aardenburg Hulster beiaardier speelt in Amsterdam Dode bij botsing tegen boom Lijk gevonden Westkapelle Jubileum bij belasting Ai van Kerkhoven uit Hulst viert zilveren jubileum HAIRSPRAY v. d. Heijden N.V.- Hulst Kleuters Voorlichting Derde kunstmaand geopend in Vogelwaarde Straatnamen in Clinge werden veranderd Nieuw-Namen Sneeuw of hagel 2 DE STEM VAN DINSDAG 3 MAART 1970 2 (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De afgelopen vijf jaar hebben op de Bernardus- school voor basisonderwijs in Clinge in het teken gestaan van de onderwijsvernieuwing. In het schooljaar 1970-1971 zal weer een fase van deze vernieuwing wor den afgewikkeld. Deze omvat het in voeren van gedifferentieerd aanvan kelijk lezen (een nieuwe methode voor leesonderricht in de lagere klas) en daarna een samenvoeging van de tweede en derde klas tot een zgn. sa menvattende onderbouw. Op het gebied van de onderwijs vernieuwing binnen het lager on derwijs verricht de Clingense school pionierswerk. Hij behoort tot een se lectieve groep van zeven instellingen voor basisonderwijs in Zuid-Neder land. Op al deze scholen, waarvan Clinge de enige in Zeeland is, wordt geëxperimenteerd met nieuwe on derwijsmethodes. Het conventionele onderwijssysteem is voor een belangrijk deel reeds ver vangen door een nieuwe methode: het zogenaamde niveau-systeem, dat uitgaat van de flexibele onderwijsge- dachte. Daarmee beoogt men door breking van het klassesysteem van de bestaande lagere scholen en een „opstaan tegen zittenblijven". Populair gezegd is het uiteindelijke doel dat wordt nagestreefd: een vol komen nieuwe lagere school zonder klassen en wat voor de onderwijs wereld een revolutionaire verande ring betekent ook zonder zitten- blijvers. Vijf jaar geleden werden in Clinge, onder begeleiding van het Katholiek Pedagogisch Centrum de eerste stap pen gezet op weg naar verwezenlij king van deze plannen. Nu een decennium later, zijn en kele van de belangrijkste fasen met succes gereedgekomen. Voor rekenen bestaan er in feite al geen klassen meer. Een leerling die goed is in dit vak, gaat na verloop van een jaar niet meer naar een hogere klas, maar eventueel in een veel kortere tijd (Van onze correspondent) AXEL Maandagnacht heeft zich op de Provinciale weg Axel - Zuiddorpe, even voorbij de kruising met de Langeweg een frontale bot sing voorgedaan tussen twee perso nenauto's. In een flauwe bocht reed R.G. uit Sluiskil in de richting Axel, G.H. uit Oostburg reed in tegenovergestelde richting en de auto's botsten hierbij frontaal op elkaar. Beide bestuurders, alsmede een passagier, liepen lichte verwondin gen op aan hoofd en benen. Na be handeling door dokter Kok konden zij naar huis terugkeren. De auto's werden totaal vernield. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN: HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraai 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (01180-7438) Rostbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-V laanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Temeuzen: A. Schel) (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W. v. Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV.: inspecteur Zeeland; L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01110-8030) dan een jaar naar een „hoger ni veau". In de toekomst wordt een leerling van de lagere school dus niet meer bevorderd van klas 3 naar 4 maai van bijvoorbeeld niveau 3a naar 3b of van niveau 4a naar 4b. Een sy steem, dat tot nog toe bevredigend werkt. In de ogen van buitenstaan ders is het misschien onbegrijpelijk, maar insiders hebben er voor de toe komst hoge verwachttingen van. De lagere school van Clinge zal in de toekomst voor geen enkel vak meer een school zijn met zes ver schillende klassen, maar met 12 ver schillende niveau's. De eerste klas blijft als zodanig bestaan, de tweede en derde worden samengevoegd tot een onderbouw, de vierde, vijfde en zesd tot een boven bouw. Het „bevorderd" van kas 2 naar 3 zal voortaan ontbreken op de rapporten. Daarvoor in de plaats komt: „gaal over naar een hoger niveau". Cijfers zullen evenmin meer te zien zijn. Re sultaat van dit alles: geen teleurstel lingen meer door zitten blijven en vooral ook geen kostbaar tijdverlies meer door ondoelmatig lesgeven. De ingrijpende systematische ver anderingen op de Clingese lagere school worden op de voet weten schappelijk gevolgd. Regelmatig wor den onder de leerlingen tests gehou den. Daaruit moet blijken of de ver anderingen ook inderdaad verbete ringen zijn. Tot nog toe zijn vanuit de bij de experimenten betrokken schol enniets anders dan positieve re acties gekomen. Datzelfde geldt voor Clinge waar zelfs de ouders van de betrokken leerlingen van fase tot fase nauwkeu rig op de hoogte worden gehouden Op de school In Clinge zijn diverse fases reeds uitgevored, waaronder het niveau onderwijs rekenen en het gedifferentieerd voortgezet lezen. Dit laatste is een methode, waarbij de leerlingen van een bepaalde klas niet gezamenlijk een boek krijgen te lezen, maar ieder afzonderlijk een eigen werkje, afgestemd op het ni veau dat de desbetreffende leerling heeft bereikt. Achter deze onderwijsvernieuwing op de St.-Bernardussohool van Clin ge staat een enthousiast onderwij zersteam. Van hen hebben de revolu tionaire wijzigingen een mentale aanpassing gevraagd. Hoofdonderwijzer P. Lansu: „Er wordt geweldig hard gewerkt. Je moet niet vergeten dat de huidige on- (Van een onzer verslaggevers) BREDA De douanerecherche weigert categorisch elk commen taar over de sigarettensmokkel- affaire, die zaterdagavond laat door de douanerecherche in de monding van de Oosterschelde nabij Wissekerke ontdekt is. Het is inmiddels wel duidelijk ge worden dat de kotter, de vroegere Tholen 12 is geweest, die indertijd op oestervangst ging. Deze kotter is echter enkele jaren geleden door een oestervisser uit Tholen van de hand gedaan. De schuit zou de Zeeuwse wateren wel zijn blijven bevaren als recreatievaartuig. In het bijzonder voor de sportvisserij De tien tons vrachtwagen die in de polder onder Goes is gevonden met 2 miljoen smokkelsigaretten zou afkomstig zijn uit Breda. Het ken teken staat in ieder geval op naam van een Bredanaar. De politie kon niet zeggen of deze smokkelaffaire, waar zeer zeker een .deskundige' bende achter schuil gaat, ook te maken zou hebben met het gerucht dat er enkele weken geleden in een boerenschuur in Princenhage (Breda) een grote partij sigaretten zou zijn overgeladen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Financiën zijn er geen arrestaties verricht tot op heden. (Van onze correspondent) AARDENBURG Op vrijdag 13 maart zal mevrouw Eberlé-Gottlieb in de Ontmoteingsikerk aan de Sassen- straat in Aardenburg een lezing hou den over het onderwerp „De verhou ding tussen de feesten van Israël en de Christelijke kerkelijke feesten" (Van onze correspondent) ZUIDDORPE De beiaardier van Hulst, Marie-Jeanne Moerdijk-Van- derswalm uit Zuiddorpe, heeft ook dit jaar weer de vererende uitnodi ging gehad ais gastbeiaardier op Am sterdamse klokkenspelen concerten te geven. Op zaterdag 22 augustus speelt zij van twee tot drie uur op de beiaard van de Munttoren en van half vijf tot half zes op het bevrijdingscarillon in SlO'termeer. derwijzers nog een opleiding volgens het oude systeem hebben gevolgd. Dat vergt een geweldig aanpassings vermogen. Na vijf jaar onderwijsver nieuwingen kan de eerste balans worden opgemaakt: een hoger rende ment en minder frustraties". De flexibele schoolgedachte, zoals dit systeem fraai wordt aangeduid, neigt naar individualistisch onder wijs. De leerlingen krijgen in per soonlijke groepjes meer aandacht dan vroeger en dat is een ontwikkeling die de heer Lansu toejuicht. Bij de lagere scholen dreigt de gro te ommezwaai ten gunste sneller te zullen gaan, dan men in de opleidin gen voor onderwijzers heeft kunnen voorzien. De heer Lansu daarover: „Het is jammer, dat de kweekschool van nu nog te weinig in de geest van de on derwijsvernieuwingen opleidt". In het nieuwe systeem bewandelt ieder zijn eigen weg. De uitblinkers (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT De 24-jarige F. J. de Jong uit Heinkenszand is zondag avond om het leven gekomen, toen hij in de Vylainlaan komende uit de richting Heikant vermoedelijk met hoge snelheid uit de bocht is gevlo gen. Zijn auto kwam aan de linkerkant van de weg tegen een boom tot stil stand. Deze boorde zich over de helft in de auto. De bestuurder is ver moedelijk op slag dood geweest. De oorzaak van het ongeluk, dat hij slecht weer gebeurde, is niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) ZANDVLIET De rivierpolitie heeft in de omgeving van de Zand- vlietsluis het lichaam van de 43 jarige matroos Gerard Knaepkens uit Antwerpen uit het water opgevist. Hij kwam om het leven bij het onge luk met het containerschip Atlantic Star met de Belgische lichter „Hugo van der Goes". Daarmee zijn nu alle slachtoffers, die bij deze scheepsramp om het le ven zijn gekomen, gevonden. Onge veer vier weken geleden werd even eens in deze omgeving het lichaam van de 3%-jarige Dirk-Christiaan van Hovestadt uit Werkendam opgehaald. Uit het wrak van de „Hugo van der Goes" is vorige week het lichaam van de verdronken schipper geborgen. Jubileumuitvoering In verband met het 50-jarig bestaan zal het Westkaippels dameskoor onder lei ding van de dirigent, Peter Jensen, een jubileumuitvoering geven im het verenigingsgebouw „Weskaipelle Herrijst". Het programma bestaat voor de pauze uit een achttal zangnummers, waarbij het jeugdorkest uit Middel burg voor de orkestbegeleiding zal zorgen. Na de pauze zal de cabaret groep van het dameskoor „Hadsjieki- dé" een programma brengen, be staande uit duetten, sketches, piano muziek, accordeonmuziek enz. Na afloop is er een bal. (Van onze correspondent) HULST Op 8 maart viert de heer A. P. van Kerkhoven uit Hulst zijn zilveren ambtsjubileum bij de Rijksbelastingen. De jubilaris, assis tent-A, werd geboren in St.-Jansteen. Hij be-gon zijn loopbaan op 8 maart 1945 in Nieuw-Namen als hulpcom mies. Op 30 november 1946 werd de heer Van Kerkhoven, die inmiddels was bevorderd tot grenscomanies, overgeplaatst naar Chaam. Zijn vol lende standplaats was Wern-houi, waarna hij op 1 september 1961 werd ivergeplaats-t naar Hulst. De jubilaris viert dit feit op vrij- lag 6 maart. Van twee tot vijf uur is gelegenheid de heer Van Kerkho ven bij hem thuis, Churchillweg 13 te feliciteren. (ADVERTENTIE) gebruikt 'n vrouw meer malen per dag en 't bes te moet goed genoeg zijn. TOVANET HAIRSPRAY 5,25 reuzenbus NU SPOTGOEDKOOP 2 reuzenbussen voor slechts Deze hairspray is op al coholbasis (zoals Ell- net) is volkomen veilig voor Uw haar en met één streek is Uw haar weer soepel. ZELFBEDIENING Hoofd der school P. Lansu: „Het is hard werken, het kost veel tijd en geld, maar ik geloof erin". zullen wat eerder met het te verwer ken onderwijspakket klaar zijn, de wat minder begaafden doen er lan ger over, maar ze krijgen ook die ge legenheid om er wat langer over te doen. „En dat is de grote verdienste van deze flexibele schoolgedachte". (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Tijdens een eerste in een serie van drie bijeenkomsten zijn maandagavond een groot aantal ouders van leerlingen van de lagere school in Clinge op de hoogte ge bracht van de onderwijsvernieuwin gen, die het volgend schooljaar op de 'Bernardusschcol verwacht kunnen worden .De informatieve bijeenkomst werd gehouden in de hal van de school. Hoofdonderwijzer P. Lansu gaf een toelichting op de komende veranderingen. In het schooljaar 1970-'71 zijn een aantal ingrijpende veranderingen op komst. De nog bestaande tweede en derde klassen zullen n.l. in het vol gend schooljaar worden omgevormd tot n groep, onderverdeeld in een aantal subgroepen naaig elang het aantal beschikbare onderwijskrach ten. Dit zulen er vermoedelijk drie zijn. Er zullen naar ale waarschijn lijkheid drie groepen geformeerd worden met daarin door elkaar voor malige tweede en derde klassers. Ze zullen gezamenlijk opgeleid worden met mogelijkheden tot individuele begeleiding van kleine groepjes of een enkele leerling, die de normaal te behandelen leerstof nog niet met een zou aankunnen. Binnen afzienbare tijd zal ook voor het eerst op de kleuterschool bij po tentiële leerlingen van de basisschool (lagere school) een ieesrijpheidstest worden afgenomen. In de toekomst zal het wellicht mogelijk zijn, dat op grond van de uitslag geadviseerd zal worden om een bepaald kind langer dan aanvankelijk in de bedoeling lag, de kleuterschool te laten bezoeken. De test zal verder aanwijzigingen moeten geven omtrent rijpheid bij kleuters om snel te kunnen leren le zen. Het aantal doublures in de eerste klas - die in tegenstelling tot overige klassen wel als een echte klas ge handhaafd zal blijven - kan daardoor vermoedelijk sterk worden terugge bracht. Volgend schooljaar ook zal die „ontklassikalisering" van de tweede - en derde een feit moeten worden. Met de drie hoogste klassen zal omwille van de geleidelijkheid voorlopig nog gewacht worden, al ligt het wel in de bedoeling de vierde, vijfde en zesde klas op langere ter mijn eveneens te combineren. De heer Lansu deed gisteravond het een en ander met betrekking tot deze plannen voor de ouders uit de doe ken. Na een algemene inleiding was er voor de ouders gelegenheid om over deze nieuwe fase van dit systeem vragen te stellen. Koffie kon er in die pauze niet geserveerd worden. De financiën van de spiksplinternieuwe Clingense school lieten dat volgens hoofdonderwijzer Lansu niet toe. Wat de onderwijsvernieuwingen aangaat, loopt de school met een aantal Bra bantse scholen, in Zuid-Nederland in de eerste gelederen. „Dat brengt wel extra kosten mee, maar geen extra subsidies" aldus de heer Lansu. Hoewel er op de school pioniers werk vericht wordt, geeft men geen 'financiële faciliteiten. Vandaar het ontbreken van koffie op de voorlldh- 'tingsbijeenkomst. Zowel vanavond als donderdag avond worden in de aula van de Bernardussohool nog soortgelijke bij eenkomsten gehouden. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De huisves. tingsproblemen van de jongerensocië. teit De Pijp in Vogelwaarde zijn op. gelost. Het nieuwe home 't Fuikskc, gevestigd in de tot sfeervolle soos. ruimte ingerichte kantine van de af. gebrande fabriek van Meyerinck is officieel geopend. Onder de talrijke belangstellende» waren onder anderen wethouder Gel. derland en gemeentesecretaris De Schepper van Vogelwaarde. In ziji welkomstwoord prees en dankte soos. voorzitter J. Duerinck de mensei die de afgelopen weken hard hebbet gewerkt om het onderkomen te ver wezenlijken. Zij hebben met veel en thousiasme getimmerd, geverfd ej gemetseld. Hij bedankte tevens hel gemeentebestuur van Vogelwaard! voor hun grote medewerking. Maatschappelijk werker, advise rend bestuurslid en tevens penning, meester van de Pijp, de heer O, Vos- veld, complimenteerde op zijn beur de werkers. Tevens prees hij het be stuur omdat zij ondanks vele moei- lijlcheden de soos reeds vier jaar stand hebben kunnen houden. Door het ontsteken van een licht bak met het opschrift ,,'t Fuikske" werd de nieuwe jeugdsoos vervolgen! officieel in gebruik genomen. (Van onze correspondent) AARDENBURG Op zondag 15 maart wordt in de St.-Baafskerk te Aardenburg voor de zeventiende keer de Matthaus Passion opgevoerd, onder leiding van Piet van Egmond. Het Utrechts Stedelijk Orkest is dit jaar niet heschikbaar. Hiervoor in de plaats komt het Gewestelijk Zuid- Hollands Orkest. Het Amsterdams Oratoriumkoor en de St.-Joseph zangertjes uit Hil versum zullen weer hun medewer king verlenen. Ook bij de vocale so llisten zijn dit jaar weer vele bekende namen. De evangelist is Willy vam Hese (België), de chiristuspartij wordt vertdlkt door Bruce Boyce (Engeland), sopraan is Rina Corne- liissen, alt Delia Woodfoirt (Engeland), tenor Reinier Schweppe en bas Henk Smit. Thjjs Kramer bespeelt het or gel en Leny van dier Lee claivecimbel. Nu bekerud is geworden, dat de jaarlijkse Matthaus Passion in Hulst geen doorgang kan vinden, wordt verwacht, dat de belangstelling in Aardenburg nog groter zal zijn dan voorgaande jaren. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeentepoli tie van Temeuzen hield maandag morgen twee Belgische meisjes aai van respectievelijk 16 en 17 jaar, dii uit een inrichting in Namen (B) wa ren ontsnapt en op weg w? -en naai Amsterdam. Zij werden aan de rijks wacht te Zelzate overgedragen. (Van een onzer verslaggevers HELLEVOETSLUIS In -erste helft van september zal 1 Haringvliet door een waterdicl lam van de Noordzee zijn afgesl ten. Dit is gisteren tijdens e werkbezoek van minister drs. Bakker van Verkeer en Watt taat aan Hellevoetsluis door )eltadienst bekendgemaakt. In het najaar van 1971 moet veg over de dan voltooide da roor het verkeer opengesteld ku jen worden. Ook de aansluiten egen zouden dan gereed moet» lijn. Met de afsluiting van het Harinl -liet is het noordelijk deel van hffl )eltagebied definitief tegen de zM leveiligd. Deze dam is de meest m ompliceerde van de zeewerende Dc ademmen; ook de duurste (ruim 7l jiljoen gulden). I Vijftien jaar geleden is Waterstaj oegonnen met de bouwput voor (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Burgemees ter P. J. G. Molthoff heeft zaterdag middag in de toonzaal van woning-ljeyne geen moeilijkheid, inrichting Serrarens de officiëli (Vervolg van pagina 1) Spijltjes zal zij wel altijd blijv» cwaren. „Ach, volgens de gebri en bewaarde je die als aandenk» an de overledenen. Het merkwaa ige was, dat de spijltjes, die tijde e leven onder de huid van plaa eranderen, korte tijd na de do» anzelf uit het lichaam komen. M» an ze dan zo pakken en opberge lijn moeder, die in Califomië wooi eeft ze van mijn vader. Zij vond li verigens maar niets, dat ik die of' atie heb gewild. Maar nogmaals: er land zijn eigen gebruiken". Bij nadree informatie bleken di undigen op dit gebied niets van Dort gebruiken af te weten. Mi ermoedde, dat het hier een plai elijk gebruik betreft tegen de slecl e machten van ter plaatse „optrl ende" goden. Wel is bekend de gl ieesmethode met behulp van' sp»| ien, die in zenuwknopen worden gl token. Dit gebruik is afkomstig u ihina. In Brits-Indië bestaat het gi iruik van het diamantje, dat in h» oorhoofd van meisjes wordt aang» iracht. Hoe het komt, dat desondank eer weinigen van dit „gouden" g< iruik afweten, is voor het echtpa: „Hier in Nederland kun je er wi opening verricht van de derde kunst Ver praten. Maar in Nederlands-li maand Vogelwaarde, die wordt ge mocht dat absoluut niet. Dan w: bracht onder het motto: „Dit was Vo-§je kracht ervan gebroken. Die ang gelwaarde". Burgemeester Molthoff vond in dl getoonde eenheid en samenwerkini 11 sfeer van ae magie en ae piaa aanleidine het motto van deze kunst elijke verhalen, zoals die in de he Lrchipel voorkwamen en nog vee uldig voorkomen. aanleiding het motto van deze kunst maand te veranderen in „Dit was, is en zal Vogelwaarde blijven". Di voorzitter van het gemeenschapj werk Vogelwaarde, de heer J. Koop- mans, gaf een beschouwing bij hel programma van de derde kunst maand. Bij het samenstellen van dit pro gramma heeft de gedachte voorgeze- ten de mensen te laten zien op welk wijze de steeds ruimer wordende vrije tijd op een prettige wijze ge vuld Iran worden. In de toonzaal van woninginrich- zondag schilderijen van de heer C van Damme en kunstvoorwerpen van de heer L. Kleijne te bewonderen. Het werk van de heer Kleijne wa! bijzonder gevarieerd. In de raadzaal van het gemeente huis waren foto's, kindertekeningen, oude gebruiksvoorwerpen, produkten van handenarbeid en dia's te be- zichtigeh, alles van eigen Vogel waardse bodem. Beide tentoonstel lingen werden zeer druk bezocht. De expositie wordt herhaald op za terdag 21 en zondag 22 maart in het parochiehuis in Ossenisse. Op vrijdag 13 maart treedt de dansgroep Hava Naguila op in het parochiehuis te Bosehkapelle. De KWJ-afdeling Boschkapelle verzorgt toneelvoor- it er bij de mensen lang in". Het gebruik ,van de spijltjes pa, de sfeer van de magie en de plaa (Vervolg van pagina 1) De stichting van een hartcentru ou ook in andere plaatsen word»j iverwogen. Het ontbreekt echter t au toe in Nederland aan een me vetenschappelijk-statistische benad ting Serrarens waren zaterdag en ,ing van de bestaande behoefte. indhoven is men er acht jaar g eden mee gestart „omdat er in h uiden nog niets was". Door de sne ontwikkeling van de mediscl wetenschap blijkt ook de behoef >ijzonder snel toe te nemen. Sin nen twee jaar geleden met de hai >peraties is begonnen, zijn inmidde 50 patiënten geholpen. Nadrukk ijk werd echter naar voren gebrac lat niet iedere hartpatiënt voor e» operatieve' behandeling in aanme ting komt en zelfs het grootste aai al niet. Niet alleen op het gebied van hai pecialisme is er sprake van nau\ amen werking in de regio Eindh ren. Dit is ook het geval wat bet-re iadio-Therapeutisch Instituut, de p ihologische anatomie, de geneesmi leien voorziening en op het terrel ran de longziekten. In deze regio >ok een gezamenlijke studie aan j ang over het gebruik van de coJ outer in de ziekenhuizen. Activity :en die superregionaal verlopen zi; o.a. de bacteriologie en serologic, gespecialiseerde opleidingen rauwe samenwerking met het Ins ;uut voor Hoger Beroepsonderwij| ;n de neuro-chirurgie, op welk ried intensief wordt samengeweij met het neuro-chirurgisch centrrj in Tilburg, stellingen op zaterdag 14 maart in 't 'e activiteiten in het kader van h -v D n I VI. - - M rth T —4 1 41 11 1T rt.rt D parochiehuis m Ossenisse en op za terdag 21 maart in zaal Van Dijk in Hengstdijk. (Van onze correspondent) CLINGE Met de gemeentelijke herindoling zullen een tiental straat namen in Clinge gewijzigd worden. De Geslechtendijk gaat Knolweg he ten; de Hogeweg wordt de Schelp straat en de Heerenstraat wordt de Statenboomweg. In het dorp Nieuw-Namen zal de Nieuwstraat Clingeweg gaan heten, de Sportlaan wordt Malpertuuslaan, de Steenstraat wordt Klinkerstraat en de Vondelstraat wordt Breukel- straat. In het dorp Nieuw Namen zal de Schoolstraat voortaan Vosstr-aat he ten en de Wilhelminastraat voortaan Tybaertstraat. De Gentsestraat wordt Gentsevaart. De Dwarsstraat komt te vervallen. Alle bewoners van de straten die een of andere wijziging ondergaan zullen hiervan schriftelijk bericht ontvangen. Wijziging straathamen In de raadsvergadering van 27 februari 1.1. werd besloten per 25 maart a.s. de volgende straatnamen te wijzigen! Hogeweg wordt Schelpstraat, Hee renstraat wordt Stalenboomweg, Schoolstraat wordt Voss-traat. Wil helminastraat wordt Lybaertstraat. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door liet K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Sneeuw- of hagelbuien, ook opklaringen en in de na» overwegend lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. I Voor woensdag: aantal uren zon tot 6; min.-temp.: van ongeveer m maal tot 3 graden onder normal max.-temp.: 1 tot 5 graden ont normaal; kans op een droge peric van minstens 12 uur: 50 proce kans op een geheel droog etmaal: procent. Voor donderdag: aantal uren zi 1 tot 6; min.-temp.: van ongevi normaal tot 4 graden onder n maal; max.-temp.: 1 tot 5 graden der normaal; kans op een droge riode van minstens 12 uur: 60 p cent; kans op een geheel droog maal: 30 procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2