Half miljoen schade bij brand in Middelburg Nieuwe brandweerkazerne met vals alarm ingewijd Vruchteloze hearing over benoeming burgemeester Goes I Aanwijzing W. van Alphen blijft gehandhaafd kort] Raad Clinge koopt en verkoopt gronden Wensen en klachten op contactavond met Goese burgerij Gedeputeerde Kaland verdedigde zijn politiek Nw- en St.-Joosland reen verrassingen bedrijfsvolleybal voor dames Ook L. Magnus in raad Hontenisse Commissaris brengt afscheidsbezoek aan raad Zuiddorpe echte zemen 5,75 v.d. Heijden N.V. PvdA-Zeeland stelde lijst samen statenkandidaten Orgel in Grote Kerk Goes in gebruik Liberalen wij verhoging kiesdrempel a sprak tot NVV- kader in Zeelam PvdA Middelburg stelde kandidatenlijst voor de raad samen Wat en waar VANDAAG Films Toneel - Muziek - Dai Schietingen Diversen Tentoonstellingen Hoogwater „LINKSE" VLEI 3a DE STEM VAN MAANDAG 2 MAART 197u (ADVERTENTIE) De brand was dermate fel dat er ernstig gevaar ontstond voor de belendende percelen, zodat de Mid delburgse brandweer de hulp inriep van de korpsen van Vlissingen, Nieuw en St. Joosland en St.-Lau- rens. Zeven percelen werden min of meer ernstig beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee panden in de oude smalle Lange Noord straat in Middelburg, waarin Hotel Pension De Post was gevestigd, in de as gelegd. Het hotel, gelegen tegenover het postkantoor, werd geheel verwoest. Het hotel had op het moment van de brand geen gasten in huis. De brand werd tegen drie uur door een voorbijrijdende vrachtrij der ontdekt. Op dat moment kwa men er al zware rookwolken door de ramen van de bovenverdieping. Ongeveer tezelfdertijd constateerde caféhouder M. van Hoepen van het naast het hotel De Post gelegen café De Postkoets de felle brand. De hitte-ontwikkeling bij de brand was zo groot, dat de voorgevel van de witgeschilderde tegenoverliggende panden begonnen te roken. De be woners van deze panden, wakker ge worden van de brandweer-sirenes, vluchtten in paniek in nachtkleding straat op. De invalide sigarenhande laar M. Boot die recht tegenover het uitgebrande hotel woont, werd door de brandweer uit zijn huis ge haald en naar familie overgebracht. De vlammen laaiden inmiddels zo hoog uit het hotelpand op, dat ze de Middelburgse binnenstad in een spookachtig schijnsel zetten. Om streeks tien minuten over vier kon den de brandweerkorpsen het sein „brand meester" geven. De twee panden van hotel De Post waren dusdanig beschadigd, dat de brand weer besloot de topgevel van het hotel om te trekken. Tot laat in de morgen was zaterdag het verkeer in de Lange Noordstraat gestremd. Het verkeer in de binnenstad was gedurende vele uren afgesloten. „Ik ben nog nooit van mijn leven zo geschokken", zei mevrouw Boot zaterdagochtend in haar siga renwinkel, waar houten planken door de hitte gesprongen etalageruiten ver vingen. „Toen ik naar buiten keek zag ik niets anders dan vlammen. Nu zitten we aan de achterkant waar wij slapen helemaal ingesloten door het postkantoor. Ik dacht nog: we komen hier nooit meer uit. We zijn toen in pyjama naar buiten gevlucht" aldus het relaas van mevrouw Boot. Het was voor de tweede maal binnen drie maanden dat deze buurt door een ernstige brand werd op geschrikt. Begin december brak op een steenworp afstand van het nu uitgebrande hotel brand uit in het Gerechtsgebouw. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De scha de is voorlopig geschat op een half miljoen gulden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het bestuur van de L.T.S. in Terneuzen heeft tijdens een vergadering met de Ieraren zijn standpunt omtrent de aanwijzing van de heer W. van Alphen als nieuwe adjunct-directeur uiteengezet. De voorzitter de heer R.R. Visser, deelde mede dat het schoolbestuur geen enkele reden ziet om de aanwijzing in te trekken. Na de vergadering verklaarde de heer Visser zeer tevreden te zijn over het verloop van de vergadering. Men heeft zeer open met elkaar ge sproken en de voorzitter beloofde in de toekomst meer overleg met de le raren, die zullen worden vertegen woordigd door de heren Van de Burgt, De Bokx en Fransse (de commissie van drie). Gevraagd werd nu het bestuur zo zijn goede wil heeft getoond een goede samenwerking met de heer Van Alphen. In het kamp van de leraren wordt gevreesd dat de collegialiteit ver dwenen is, dat onder hen een groeps vorming plaats vindt en zelfs werd de verwachting uitgesproken dat de heer Van Alphen zich eigener bewe ging zou terug trekken. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens een in Goes ge houden vergadering van de Zeeuwse CHU heeft gedeputeerde A. Kaland zijn industrialisatiepolitiek, met na me met betrekking tot de vestiging van Péchiney, verdedigd. Voor de ontwikkeling van Zeeland is het z.i. noodzakelijk dat er bedrijven worden aangetrokken. De heer Kaland zei weinig waardering te kunnen opbren gen voor de houding van de heer Van Bennekom (A.R.). Eerst stond hij volledig achter d« vestiging van industrieën, maar nu het tegen de verkiezingen loopit, begint hij te pra ten over luchtvervuiling, een om mezwaai die volgens de heer Kaland alleen maar is gemaakt om de gunst van de kiezers te winnen. Kringvoorzitter C. van der Peijl analiseerde de verkiezingen in Zeeuwsch-Vlaanderen en noemde deze nauwelijks een maatstaf voor de as. statenverkiezingen. Gezien de be haalde resultaten van de confessio nele groeperingen zei de heer Van der Peijl de komende verkiezingen met vertrouwen tegemoet te zien. Christelijke basisschool De chris telijke basisschool van Nieuw- en St.- Joosland heeft haar jaarlijkse ouder avond gehouden. Na de opening dooi de voorzitter, de heer R. Joosse, zon gen leerlingen uit klas 5 en 6 en de aanwezigen enkele psalmen. De instrumenten die bij het zang- onderricht op school worden gebruikt werden door de leerlingen op kun dige wijze bespeeld. Na de pauze gaf de heer Sulman, die verbonden is aan het zendingsgenootschap van de Evangelische broedergemeenschap te Zeist, aan de hand van dia's een toe lichting over het zendingsonderwijs in Suriname. IN »T (Van onze correspondent) HULST In de eerste klasse van het dames-bedrijfsvolleybal bleven de favoriete teams aan de winnende hand. Koploopster KPJ toonde nog eens duidelijk de huidige sterkte in de wedstrijd tegen een toch niet zo zwak Clitex, dat zich tot het uiterste verdedigde. Het werd een zeer rui me overwinning voor de KFJ-dames. De wedstrijd van Milock tegen Mavo was ondanks de royale zege van Mavo toch aantrekkelijk. De Mi- lock-dames verdedigden zich kranig, maar konden de nederlaag niet ver mijden. De wedstrijduitslagen zijn: KPJ - Clitex 40; Milock - Mavo 04. De rangschikking: l.KPJ 15 13 1 1 27; 2. Mavo 16 9 5 2 23; 3. Clitex 17 5 8 4 18; 4. Milock 16 5 4 7 14; 5. Combo 16 4 4 8 12; 6. Morres 16 4 2 10 9; 7. Olmulo 16 2 4 10 8. In de tweede klasse behaalde Scho lencombinatie een zeer gemakkelijke overwinning op het zwakke Wilking. De wedstrijd van Lybeert tegen Bon dia werd een zeer spannende en goed gespeelde party tussen twee volko men gelijkwaardige teams, die ten slotte de punten deelden. De uitslagen: Scholencombinatie - Wilking 40; Lybeert - Bondia 22. De rangschikking: 1. Dageraad 10 8 2 18; 2. Scholencombinatie 12 8 3 1 18; 3. Bondia 12 5 6 1 15; 4. Lybeert 12 5 2 5 12; 5. CVC 10 4 3 3 11; 6. Hema A 9 2 7 4; 7. Wilking Uil 9 3; 8. Hema B 8 1 7 0. TENNIS Vladimir Zednik (Tsj.) en George Goven (Fr.) zullen elkaar ontmoeten in de eindstrijd van de open tenniskampioenschappen van Frankrijk op overdekte banen. Goven won in de halve eindstrijd van zijn landgenoot Patrio Beust: 61, 108, 97. Zednik heeft vier en een half uur op de baan gestaan om zijn Zweedse tegenstander Jan Erik Lundquist met 1921, 1513, 1210 en 62 uit te schakelen. HOCKEY Het Nederlandse dames B-hockeyelftal heeft gisteren het in ternationale toernooi te Manchester afgesloten met een overwinning van 31 op Schotland-B. De Nederland se damesploeg, die voortdurend ster ker was, maakte haar doelpunten via de sticks van Miep Voets, Marian Gremmen en Marjoke Houtkooper. De uitslagen van de andere wedstrij den zijn: Wales B - Ierland B 21, Engeland B - Australië B 12, Ier land B - Australië B 10, Engeland B - Schotland B 60. SKIëN De Zwitserse skiër Jean Francois Bonvin is tijdens de afda ling voor de grote prijs van Chamo- nix zo ongelukkig ten val gekomen dat hij zijn wervelkolom heeft ge broken. Zijn verwondingen zagen er aanvankelijk niet ernstig uit, maar in het ziekenhuis van Chamonix. waar heen de skiër per helikopter was ver voerd, constateerde men de ernstige blessure. Mariëlle Goitschel, de oud wereld en Olympische kampioene skiën, heeft in een kliniek in de om geving van Grenoble het leven ge schonken aan een zoon. JUDO De Nederlandse judo-jeugd- ploeg heeft in de Kennemer sporthal te Haarlem met 37 van de Poolse jeugd verloren. By de aspiranten be haalde Nederland twee overwinnin gen, bij de junioren een. De Neder landse afvaardiging naar de Euro pese kampioenschappen voor junio ren en aspiranten, die op 13 en 14 maart in Bordeaux gehouden, bestaat uit: Van Rekum (Roermond), Lie- vens (Odyk), Kors (Amsterdam), Brands (Maastricht), Massee (Am sterdam), Boersma (Amersfoort), Ba- selmans (Eindhoven), Siekman (Veendam), Geurtsen (Amersfoort) en Peters (Sittard). (Van onze correspondent) CLINGE Tegenover een aan tal grondaankopen voor de aanleg van wegen en industrieterreinen besloot de raad van Clinge gron den te verkopen. Langs de Ruyterlaan werd een perceel bouwgrond verkocht aan W. Lansu tegen een uitgifteprijs van f 17,- per vierkante meter. Aan E. Rottier te Clinge werd een perceel bouwgrond verkocht langs de Rem- brandtstraat tegen een uitgifteprijs van f 17,- per vierkante meter. Nog werden een tweetal percelen bouwgrond verkocht aan Et. van de Voorde te Hulst en aan F. Willaert te St.-Jansteen. Beide percelen zijn gelegen aan de Breukelstraat. Te Nieuw Namen werden eveneens een tweetal percelen bouwgrond ver kocht langs de Kauterstraat aan T. de Bock te Kieldrecht en E. van den Brande te Nieuw Namen. Door de politiehondendressuurver- eniging „Saeftinge" was een verzoek ingediend voor het aanschaffen van een nieuw bijtpak. De raad was van oordeel dat de gevraagde subsidie ad f 488,- voor de aanschaf aan de ze vereniging gegeven diende te wor den. De vergoeding voor de torenver lichting is gesteld op f 100,-, dat zal gegeven worden aan de r.-k. Kerkbe stuur van Clinge. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE In de nieuwe ge meenteraad van Hontenisse zal ook L. L. A. M. Magnus uit Stoppeldijk een zetel bezetten. Hij heeft op de achtste plaats op lijst-Lambert aan de jongste gemeenteraadsverkiezin gen deelgenomen. De heer Magnus behaalde het hoog ste aantal voorkeurstemmen en is daardoor van de achtste plaats op geschoven naar de tweede. In totaal is lijst-Lambert met vier zetels uit de bus gekomen. Bij de publikatie van de verkiezingsuitslagen in de krant van donderdag kwam dat niet duidelijk tot uitdrukking. (Van onze correspondent) ZU1DDORPEE De gemeenteraad van Zuiddorpe neemt maandagavond afscheid van de commissaris der Ko ningin. Het afscheidsbezoek aan de raad duurt van kwart voor acht tot kwart over acht. De raadsvergadering begint diar- na om kwart over acht. De agenda vermeldt onder meer beëdiging van R. M. de Pau als lid van de raad. Verder worden behandeld de voor stellen toL vaststelling van verkeers maatregelen voor de bebouwde kom en de onderhandse verkoop van een gedeelte van de inventaris der secre tarie. PRACHTIGE plm 3/4 m2, voor slechts ZELFBEDIENING HULST (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse P.v.d.A. heeft tijdens een perscon ferentie in Middelburg de kandida tenlijst bekendgemaakt voor de ko mende statenverkiezingen in Zeeland. Op de lijst staan: 1 M. J- van Poelje uit Vlissingen, 2 J. Stenvert Terneuzen, 3 P. A. Roels St. Maar tensdijk, 4 C. Hoek, Goes, 5 A. C. vanOverbeek Kruiningen, 6 J. J. Vergouwen, Breskens, 7 Ch. van de Zante-Thyss-en, Vlissingen, 8 W. Boon Middelburg 9, J. J. Prins, Goes 10 J. P. Boersma, Brouwershaven, 11 K. A. Keuning, Zierikzee, 12 R- Hal, Terneuzen, 13 N. Filius uit Kortgene en 14 A. J. M. Visser uit Middelburg. GOES Naast de klachten over de spoorwegovergangen in Goes- Zuid, kwamen er op de contact avond van de burgerij met het ge meentebestuur van Goes meer wensen en problemen naar vo ren. Eén van de aanwezigen vroeg de jongens en meisjes van de leeftijd van 12 en 13 jaar die volgens de spreker in de donkere gangen in de flats spelletjes spelen die het dag licht niet kunnen verdragen, speel ruimten te geven. Wethouder J. Roos verwees hier op naar het initiatief uit de wijk zelf om een wijkvereniging op te richten. Verder wees hij op de aanwezige speelweiden. De huidige noodwinkel van De Spar aan de Appelstraat kan in de toekomst wellicht benut worden om creatief bezig te zijn. Verder zijn er plannen om in deze wijk nog een grote sportzaal te bouwen. Een ander probleem waaraan het gemeentebestuur aandacht zal moe ten besteden is het openbaar vervoer in deze wijk. Met de directie van de AMZ is hierover reeds contact ge weest, maar dit heeft nog niet tot po sitieve resultaten geleid. Getracht zal worden de AMZ te bewegen de bushaltes bij Hotel Ockenburg te la ten vervallen en deze te verplaatsen naar de Fruitlaan. (Van onze correspondent) GOES Voor de tweede maal heeft de commissaris der konin gin in Zeeland, mr. J. van Aart- sen, tijdens een hoorzitting in Goes met de Goese raadsleden gespro ken over de burgemeestersvaca ture in Goes. Bij de laatste hoor zitting bleken de standpunten van de Goese raadsleden nagenoeg ongewijzigd. De PvdA-woordvoerder L.H. de Leeuw hield een scherp betoog. Hij trok de inspraak bij de burgemees- stersbenoeming in twijfel en noem de de gevolgde procedure een „schijnvertoning". De heer De Leeuw herhaalde het eerder ingeno men standpunt, dat gezien de uit slag van de verkiezingen in Goes, waarbij de Partij van de Arbeid een ruime winst behaalde en de CHU een vei lies een burgemeester uit PvdA-kring het meest reëel zou zijn. KVP-wethouder J. Roose twijfelde evenals de heer De Leeuw aan de zin van een tweede hearing. „Ik ge loof niet dat iemand er wijzer van geworden is", aldus de heer Roose. Hij sprak zich opnieuw uit voor een open sollicitatie, omdat er bij herin deling vanuit wordt gegaan, dat een gemeente een zo groot mogelijke be stuurskracht krijgt. „Dan moet je de sollicitatie niet gaan beperken", al dus de heer Roose- Van CHU-zijde, met name door dr. J. Dijkgraaf, werd gepleit voor her benoeming van mr. Huber in Goes. Van de zijde van de WD gaf men eveneens de voorkeur aan een CHU- (Van een onzer verslaggevers) GOES Met het opentrekken van de vier luiken van het gerestaureer de orgel van de Grote Kerk in Goes door de heer J. Bardet van Monu mentenzorg, L. Erné, orgeladviseur P. Jensen orgelbouwer, en J.P. Sak- ko die het schilderwerk verzorgde, is dit orgel officieel in gebruik geno men. De heer L. Erné, organist van de Dom in Utrecht, viel de eer te beurt om dit orgel voor de eerste maal in het openbaar te bespelen. Met deze feestelijke gebeurtenis is door een groot aantal belangstellen den werd bijgewoond, werd tevens herdacht dat de restauratie van de kerk gereed is gekomen. Zondag vond tijdens een bijzondere kerkdienst de overdracht van het or gel plaats, terwijl dit zaterdagavond gebeurde voor cultureel gebruik. Vandaag, concerteren de organis ten Stoffel Gunst en Eddy de Jong, terwijl dinsdagavond Albert de Klerk is te beluisteren. burgemeester, waarbij werd geslt dat de minister verantwoordelijk voor de burgemeesstersbenoeming. Dit standpunt werd door de heer Polfliet (KVP) gedeeld. Over de „i tie Huber" werd opgemerkt dat de actie enerzijds gunstig was, doch kansen voor mr. Huber niet h verbeterd. (Van onze parlementaire BREDA De VVD z: tiatief nemen voor besj met KVP, ARP, CHU er te komen tot het stembu: dat de algemene vergadi TA O 11 de liberale partij blijken IJr.lr.dmaUegangl gresuitspraak van vrij. N-LvJl hp^eert. V.V (Van een onzer verslaggevers GOES Op de kaderdag v het NVV district Zeeland zat dag in de Prins van Oranje Goes heeft dr. G. J. Smallegat directeur van het Provinciaal bouworgaan van de Sticht Zeeland, een inleiding gehoui over het onderwerp „Naast economische ontwikkeling een welzijnsbeleid". Dr. Smallegange was van men dat onze huidige maatschappij kenmerkt wordt door onder m welvaart en overvloed en sterk c« bïnatie werd door D '66 begeert. De VVI) wil ook D '66 1 sprek betrekken, ondanks h voormannen van laatstgenoi tij te kennen hebben gegev. voelen voor een stembusakl de confessionele en liberale De voorzitter van de Tweed fractie van de VVD, mr. W. sema, kondigde zijn initiat dag aan tijdens het congr liberalen. Vrijdag had hij i gresrede al gezegd, dat zijn genoemde samenwerking be verlangen waarmee het co akkoord had verklaard. De fractievoorzitter van H. van Mierlo, en de voo die partij, de heer J. Bee den meteen al laten weten, den te zien tot een concen' hun partij met de confessi tijen en de VVD een derge v ii-~. J #2 nrw* 1 I R sumptief is ingesteld. En de jong generatie vormde volgens hem eigen dimensie in onze samenlevi Ze staan min of meer negatief 1 tisch tegenover onze maatschap-pi Er is een roep om een kritl maatschappij die de mensbedr#tg de trends in ons tech-nisch-ew misch bestel signaleert, aldus heer Smallegange. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De P.v.d.A. heeft de volgende kandidatenlijst op gesteld voor de gemeenteraadsver kiezingen in Middelburg: M. A. L. Hubregtse, W. Don, W. J. van der Geerse-van Egdom, D. Boogerd, J. J. G. van der Berge, P. C. Bou- werse, T. Klaver en mevrouw J. J. van der Wel-Beye. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Er is een grote uit slaande brand in de Blaauwe Hoe ve. Alle wagens uitrukken". Met dit „gelukkig fictieve" brand alarm heeft burgemeester Molt- hoff zaterdagmiddag het nieuwe onderkomen van de Hulster vrij willige brandweer ingewijd. En kele minuten na ontvangst van de „brandmelding" stoven vier brandwagens de garage uit. Een van de auto's moest deze snelle paraatheid bezuren met een vernield blauw zwaailicht doordat dit in aanraking was gekomen met de kanteldeur van de garage. Dit was ook de enige dissonant bij de feestelijke ingebruikneming van de nieuwe brandweerkazerne. Voor zestigduizend gulden kocht de gemeente van de vroegere sociale werkplaats en voor f 75.000,- is eraan verbouwd. Het resultaat mag gezien worden. Delegaties van brandweer korpsen uit de naaste omgeving en uit Sint Niklaas konden zich er met eigen ogen van overtuigen dat de Hulster collega's thans heel wat be ter behuisd zijn dan in het vroegere onderdak aan de Markt. Door de re cente uitbreiding met twee nieuwe wa-gens beschikt men nu over vier modern uitgeruste brandbestrijdings- voertuigen. „Dg brandweer van Hulst heeft nu de beste uitrusting van Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook wat deskun digheid betreft kunnen wij ons met de beste korpsen meten", zei burge meester Molthoff in zijn toespraak tot de genodigden- Hij legde de na druk op het tijdelijk karakter van de nieuw* accommodatie. De heef Burgemeester Molthoff van Hulst bij de overdracht van de nieuwe brandweerkazerne. Molthoff prees de grote liefde en zorg waarmee de brandweerlieden het aan hen toevertrouwde materieel omringen. „Ik zal maar niet zeggen hoeveel de -nieuwe wagens kosten maar u bent het ten volle waard". Met de wens dat de brandweer het nieuwe materiaal nooit zal behoeven te ge bruiken, droeg de burgemeester het gebouw over aan commandant J.J. Janssens. Deze bedankte het ge meentebestuur voor het nieuwe on derkomen en de nieuwe wagens. In de kantine boden vier in vuurvaste pakken gehulde brandweerlieden burgemeester Molthoff en de wet houders een herinneringsschildje aan. GOES Grand 20 uur The love bug, a.L HULST Bioscoopgeouw 20 uur Spiomnenmoond 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur: De bende van Quint 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur 20.000 mijlen onder zee 14 jaai VLISSINGEN Alhambra 20 uur: De spookrijders 14 jaar ANTWERPEN Astra: De dolle kever aJ. Astrid: Onze dokter is de beste Monty: De reuzen vam het Wet 14 jaar Ambassades: De regenmensen 1 Festa: De stuntman 18 jaar Forum: Recht op leven 18 jaar Quellin: De elan van de Siciliai 18 jaar Odeon: De gouden weduwe 18 Rubens: Atyricon 18 jaar Pathé: De abdis van Monza 11 GENT Century: Maxiroof in Mini-Moi a.l. Majestic: Hello dolly a.l. Select: Kapitein Nemo en Vlottende stad a.l. Astrid: Sugar Colt 18 jaar Rex: Repulsion 18 jaar ST.-NIKLAAS Renova: Romeo en Julia 14 Scala: Jeff 18 jaar Century: Een tijd voor minna 18 jaar Eden: Sweet Charity 18 jaar ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 Rotterdams Conservatorium. Beethovenprogramma Schouwburg 20.15 uur „Be Spaanse hoer" van Hugo Cli door het Zuidelijk Toneel Gio'D CLINGE J. de Vilder 15 uur BRESKENS Gemeentehuis 19.30 u-ur Raadsvergadering MIDDELBURG Concert- en Gehoorzaal, 20 uur Regiecursus door het Zeeuws Centrum voor het Amateurtoneel Opgave voor deze rubriek tel. 011 7438 of Postbus 116 in Middelt: ceerd als een ongeloofwaar heid. Met name de WD wezen als groepering, waar een programma zou kunne ren. Mr. Geertsema rqagee zaterdag weer met de opme paald geen bewondering t •■•oor zo'n overijlde en voor' actie op zijn rede. Hij wild D '66 in zijn pogen blijven b Na deze uitspraak van sema wilde het congres t bespreking van het fractieb eens weten, wat mr. Geerts I het kernprogramma van dacht. Indachtig zijn uitspn de overijlde reactie van D '6 zeer behoedzaam, dat tal vai in dit kernprogramma zeer geformuleerd, zodat er nog i over te zeggen valt. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie sd derijen, tekeningen en grafiek K. B. Kitaj (t.m. 4 april) Christiaan de Moot (70 jaar) (t 22 mrt.) Rotterd. Kunstkring, W. de Wi str. 35, Rimus van den Bosch, sc derijen en Louis Vorkink, tekei gen (t.m. 8 mrt.) Werkd. 10 zon. 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Kruispl Expositie Louis Paul Boon (t.ffl- mrt.). Werkd. 10-17, zon. 12-17: GENT Kunstgalerij Gravensteen Expos Ben Bonte (t.m. 4 mrt.) Van 1® en 14-18.30 uur. Zon. na 13 uur 's maandags gesloten. Morgen, dinsdag 3 maart: Bergen op Zoom: 11.04. Hanswéert: 10.25 en 23.11. Made-Drimmelen: 14.02. Terneuzen: 9.54 en 22.39. Vlissingen: 9.27 en 22.14. Wemeldinge: 10.54 en 23.52 Maar zowel mr. Geertsema mr. H. van Riel, de liberale leider in de Eerste Kamer, 1 geen twijfel over bestaan, i hen niet te praten valt over s hoging van de kiesdrempel v lating van de partijen in de Kamer. Het KVP-kernpro spreekt over een verhoging drempel tot vijf zetels. Mr. ma toonde zich hierover maar troostte zich met de g dat het nog helemaal niet z dat deze gedachte door de zijn uiteindelijke program worden overgenomen. Het sprak zich tegen een hoge drempel uit. Het VVD-congres verklaa wol voor verlaging van de rechtigde leeftijd en gaf in zicht zelfs het voorbeeld doo sluiten, voortaan reeds acht gen toe te laten als partijlid, treden van aspirant-leden maal niet meer aan een leel bonden. Tijdens het congres bleek een links-liberaal kamp in te bestaan. Deze niet gekwan de „vleugel" in de partij, een Urechtse afgevaardigde tolk maakte, verweet de pari kamerfracties een conservatie ding en een zich buigen voor van christelijke redelijkheids ken. Hij meende te kunnen dat de VVD de geestdrift vc heid en democratie op een Ia heeft gezet. Mr* Geertsema zei in antwoc op, dat een oppositie kenne goed geïnformeerd is over h en laten van partij en fract verklaarde, zich toch wel te gen over deze geluiden, om: zelf ook wel eens probeert di in een wat meer radicale mee te trekken.

de Stem | 1970 | | pagina 2