verlies fortuin BESLISSENDE SLAG OP DE 3000 METER Attje Keulen en Stien Kaiser namen glansrol van Ans Schut over Nina Statkevitsj kansloos na val i I s' OMLOOP VAN HET VOLK HAD BOEIENDE FINALE VAN KATWIJK: EERSTE IN BELGISCH LIMBURG Prestatie op karakter it 3 smaakt u eenmaal mdersdan andere IHk INDOORTITEL VOOR GO VEN PDICD7 wmh unlcr f VERKOL URACKTIG JW<T! IS .,;:n wmmÈÊm— ÏSï'. "'AM De Vleut andere weg ingeslagen lui/u/i/if/te VERDRONGEN FATAAL EIGENZINNIG AFTAKELING UITSLAG VERKOUDEN? VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 2 MAART 1970 55 (Van onze speciale verslaggever) WEST ALLIS Attje Keulen-Deelstra en Stien Kaiser, hebben met groot succes de glans- Irol van Ans Schut in het wereldkampioenschap schaatsen overgenomen. Dat was overigens Jhard nodig, toen Ans Schut op de 1000 meter ten val kwam en daarmee haar positie van Ne- a' "meurn machine' ha<i|derlaiidse aanvoerdster verspeelde. De hoop die nog restte gold Attje Keulen-Deelstra en Stien ■Bil Vermeeren en met slechts len verschil finishte. Dat alle beloften in voor de laar ook de man uit Bakel eze interland Nederland- geluk niet aan zijn zijde. ;de manche moest hij met ech als Willems de strijd dat hij vanaf het begin de met pech af te rekenen, rre Karsmakers kreeg in de iche met pech afte rekenen. de kopgroep zat. Wolsink, de in de openingsserie leens het hoofd buigen in nche, toen een onwillige hem alle kans op de twee- n de eindstand ontnam. Bij- >1 pech dus voor de Neder- rorieten. Geboers voor het eerst in p zijn Japanse Suzuki ver ren had het in de tweede| ia het uitvallen van prak- favorieten niet veel moei-! ar een zekere overwinning |Kaiser. Na drie afstanden moest Attje landerhalve seconde goed maken Opvallend was het sterkeB0„ Loedmila Titova, Stien Kaiser Stef van der Sluis en Wal-f - - h. il werd het een enigszin ge-I overwinning voor onze en die in deze dertiende 10.8 seconden. Het onderling ver schil tussen Attje en Stien be- roeg ruim 9 seconden. Al in de tweede ronde van het eerste 3000 ss dus revanche namen voorBmeterpaar verspeelde Titova haar agen, die ze vorig jaar leden als in Mortsel ijspannen bleven onze land- lan de winnende hand wat iklassering betreft al won De Kort onbedreigd beide Favoriet Broer Dikx moest tweede plaats genoegen ne- de nationale kampioen Ten de Belg Liekens. junioren waren de Belgen leren met flinke cijfers. 1 in deze klasse was 183- :t voordeel van België. 50 cc-senioren ging de over- naar Gebben. 500 cc ns, 57 punten; 2. Verstaen ienburg, eerste Nederlander Verhaegen 46; 5. Helsen 38 ;n: 1. De Kort 60 punten; 2 3 Ten Thije 50; 4. Liekem iller 42. onalen 500 cc: 1. Vermeeren :n; 2. Baeten 45; 3. v. 4. Karsmakers 40; 5. Selling elmans 33. dstand Nederland 435 pun- ;ië 462 punten. 5K Wim Barsingborg heeft in Noordwijkerhout onale veldloop over acht ki gewonnen. Hij liep de af- 29 minuten en 29 seconden prestatieloop gingen 2501' srs van start. Tijdens de open idoorkampioe>>rchappen jansen. Net zoals Ans Schut nam ze de bocht te scherp en schoot voorlangs Elly van den Brom naar de buitenkant van de baan. Direct daarop reed Attje Keulen- Deelstra, de bochten ruim nemend, naar een tijd van 5.07,8. Om haar van de eerste plaats te verdringen, sou Stien Kaiser in het vierde paar ruim beneden de vijf minuten moe ten komen. Een te zware opgave, tang Weef de De-lftse rijdster in het spoor van de op revanche belustte Ans Schut, maar tegen het einde moest ze terrein prijsgeven. Daar- loor werd de einduitslag: 1 Attje Keulen-Deelstra met 192,303 punten; Stien Kaiser 192,780; 3 Sigrid Sundby 193,473. Ans Schut eindigde als zevende, Elly van den Brom als ichtste en Rieneke Demming als ne gende. Zonder de val van Ans Schut sou het grote Zwanenburgsucces van twee jaar geleden in Helsinki, waar Stien Kaise-r, Ans Schut en Carry Geyssen beslag legden op de eerste drie plaatsen, overtroffen zijn. Ans Schut eiste overwinningen op twee ,-an de vier afstanden voor zich op. De 1500 meter, een zwak onderdeel voor Nederland bij het Europees lampioenschap in Heerenveen, werd lesloten met een viervoudige zege, evenals de 3000 meter. Op beide af standen werd Stien Kaiser tweede :n Rieneke Demming derde. Attje ieulen-Deelstra, die de 1000 meter (Van onze speciale verslaggever) WEST ALLIS Met nog zestig meter te gaan van de 1500 meter knikte de 25-jarige Europese kampioene Nina Statkevitsj door de knieën. Volkomen uitgeput deed ze nog enkele ongecontroleerde po gingen het prestige van Rusland als schaatsnatie ongeschonden over de finish te dragen. Maar de last was te zwaar. Recht voor de lens van de Nederlandse televisiecamera gleden de benen langzaam onder haar gedrongen gestalte weg. Ze viel. De weinige toeschouwers keken verbijsterd toe. Toen ze opkrabbelde van het vuile ijs en seconden later huilend door de finish ging, was Rusland op de 1500 meter ver nietigend verslagen. Elly van den Brom was bij het drama Staskevitsj het nauwst betrokken. Tegen de wind in was zij met inspanning van haar laatste krachten bezig de achterstand in te lopen, toen de Russi sche viel. Het verschil bedroeg nog hooguit vier of vijf meter. - -j verbeterde 3TZweedKlett |b ï^.Jbe„ëin_di.gï'.,iVi?1 ?P dp:Lan_ meter op naam Wolfgang Nordwig. van de S SS "J"»* huldiging: fries, dert 21 februari van dit jaar ^d'Terdbevonden" vooT'heT lop- ichaatsen, won in haar eerste inter- lationaie wedstrijdjaar zowel de na- ionale als de wereldtitel. Op beide oernooien kwam Ans Schut ten val. ,Dat gebeurt nu eenmaal met schaatsen", wuifde Broekman de be- ienkingen van Attje tegen het op Jeze wijze verworven kampioen- ichap weg. de er Bij Ans Schut hieef natuurlijk, loe kon het anders, een gevoel van eleui-stelling. Op het rijden van de '5-jarige typiste rust een doem. leen enkele maai heeft zij ooit een itel kunnen grijpen, hoe vaak zij nok als favoritfte van start ging. Altijd was er wel iets. De val bij iet Nederlands kampioenschap, de ilechte 1500 meter in Heerenveen en iu opnieuw een val. „Ik ging te cherp langs de sneeuwrand", aldus ie ontdane Apeldoornse. „Het bin- ïenste randje was niet geveegd. De neeuw was er op vastgevroren". Ans Schut kwam te vallen, schoot achter haar tegenstandster Kaoeniste loor naar de buitenbaan, stond moei- aam weer op en ging seconden later [olkomen gedesillusioneerd door de rnish. „Toch een gebrek aan wed- trijdinzieht", aldus de begeleidende iokter De Waard. „Ze had nooit zo feel risico's moeten nemen. Als ze een of twee seconden op Titova had ferloren, was er niets aan de hand ieweest". Dat was ook het uitgangs- nuit van Kees Broekman. Hij had bis op een schema gezet van 1.34,0. fear in haar drang naar seeonden- -Viost liet de Oranjerijdster zich weesiepen, met fatale gevolgen. en wereldkampioen Attje Keulen. Deelstra (Ned.) 192,303 pt.; 2 Stien feiser (Ned.) 192,780; 3 Sigrid Sund ay (Noo) 193,473; 4 Diane Holum ;VS) 193.693; 5 Lasma Kaoeniste (kus) 194,613; 6 Lisbetb Berg (Noo) 194,7277 Ans Schut (Ned.) 195,103; Elly van de Brom (Ned) 195,427; Rieneke Demming (Ned) 195,637; 10 Kirsti Biermann (Noo) 195,757; 11 'uula Vilkas (Fin) 195,797; 12 Tatja- "a Averina (Rus) 196,083; 13 Loed- (Titova (Rus) 196,763; 14 Sa- Saito (Jap) 197,017; 15 Tatjana «aorova (Rus) 198,927; 16 Akiko (Jap) 210,073. „Het was verschrikkelijk zwaar. Toen Nina viel, dacht ik alleen maar, nu ga ik nog winnen ook". Aan de hand van Elly's tijd van 2.26,4 valt gemakkelijk te bewijzen dat Statkevitsj indien zij overeind was gebleven, nooit beneden de 2.25 rond was gekomen en dat zij ook zon der val duidelijk door de Nederland se meisjes zou zijn geklopt. Reden waarom in het Nederlandse kamp de voor de Russische favoriete fatale valpartij met gemengde gevoelens werd gadegeslagen. „Ik had liever gezien dat ze op de been was geble ven", aldus Leen Pfrommer. „Nu kan men dat als excuus aanvoeren". Hetgeen dan ook gebeurde. Oud-trai ner Konstantin Koedratsjev, wiens markante gestalte enige jaren op de internationale evenementen heeft ontbroken, maar die thans ten gevol ge van de voortdurende wisseling van begeleiders als voorzitter van de trainersraad aanwezig was, begon daar direct mee. „Ze had op 2.23 kunnen uitkomen. Ik was net bezig haar van achteren te filmen, toen het gebeurde. De voeten gleden ge woon onder haar weg". Koedratsjev deed het voor. De typische krabbel- bewegingen van een kind, dat voor de eerste keer op schaatsen staat. Zo ging de ook door Kees Broek man onverslaanbaar geachte Rus sische favoriete ten onder. De Nederlandse damescoach han delde onmiddellijk. Hij stuurde re serve Carry Geyssen naar de kleed kamer, waar masseur Cor Neder- veen bezig was Stien Kaiser, Ans Schut en Rieneke Demming voor te bereiden op hun eigen optreden. „Ik heb steeds het voorgevoel gehad dat zij zou vallen", was de reactie van Stien Kaiser. Ze had het er een paar dagen tevoren met haar team genoten over gehad. De bevesstiging van dat vermoeden bracht het zelf vertrouwen, dat in de laatste fase van de voorbereiding maar al te zeer ontbrak, terug in de Nederland se ploeg. Op slag veranderde het hele kam pioenschap van aanzien. De Russin nen die nog moesten rijden, raakten in paniek. Evenals de Amerikaanse meisjes gingen zij op het harde stroeve ijs weg met veel te snelle aanvangsronden en moesten daar voor zwaar betalen. De Nederlandse meisjes daarentegen wachtten koel bloedig tot de laatste twee ronden en sloegen toe. Allereerst Stien Kai ser, die nog wat goed te maken had voor een veel te laat vertrek op de 500 meter. Met 38.9 seconden reed de Delftse politie-secretaresse de snel ste slotronde van allemaal. Eerder had Atje Keulen-Deelstra de beste tijd over de 1ste ronden van de 500 meter laten noteren: 11.29 seconden. Vervolgens Ans Schut, die dank zij een snelle opening nog juist over de tijd van Stien kwam en tenslotte Rie neke Demming met eveneens een sterke slotronde. Toen de Oranjetrein uitreed op het witte rangeerspoor, keken de Ame rikanen elkaar ongelovig aan. De eerste vier plaatsen voor Nederland. De in de vierde rit gestarte Atje Keulen-Deelstra was enkel en alleen door toedoen van haan- teamgenoten buiten de prijzen gevallen, de Rus sinnen waren volkomen verslagen. Jos van der Vleuten, die in de finale vierde zou worden, op kop van het peloton in de Omloop van het Volk. Rechts achter hem Wim Dubois. Foto: PIET MUZEN (ADVERTENTIE) Uiteraard is het voorkomen van roest beter dan het betalen van een hoge onko.sten- rekening. En waar kunt U dat dan beter mee voorkomen dan met TECTYL i van Valvoline én de originele I Zweedse ML-methode?* Een gouden combinatie waar u gegarandeerd safe mee zit (in uw auto). TECTVL, perfecte autobescherming. Valvoline OU Nederland N.V. - Postbus 11 - Dordrecht - Tel. (01850) 44011. *(trouwens) Renautl. Frankrljks groolst» automwk, g»ft «[ie modrflM van labriekawega een Mmp!etaTeciVLWt.fH01ECne. (Van onze sportredacteur) GENT Van beroepsrenner Frans Verbeeck zeggen ze in België dat hij meer „karakter" heeft dan „klasse". Bij gebrek aan werkelijk talent, rijdt hij „op de moraal". Van Frans Verbeeck zeggen ze ook, dat hij ontzettend eigenzinnig is. Voorbeeld: hij blies moeiteloos het trainingskamp in Sardinië op, omdat hij weinig nut zag in de voorbe- reddingen daar. Van Frans Verbeeck tenslotte, had niemand gedacht dat hij de Omloop van het Volk de openingskoers zou winnen. Frans Verbeeck is meer gespecialiseerd in tweede en volgende plaat sen. Frans Verbeeck is er al 29. Frans Verbeeck heeft twee seizoenen stil gelegen omdat hij genoeg had van de wielrennerij/Frans Verbeeck kan het zich niet permitteren om alleen maar te fietsen en daarbij komt hij iedere ochtend rond vijf uur het bed uit om melk te gaan bezorgen in zijn woonplaats Wilsele, een gehuchtje bij Leuven. concen door Van Loo en op 50 door Brouwer. Met een voorsprong van ongeveer drie minuten begon Jempie Mo-nseré aan een solo naar de finish die op dat moment precies 30 kilometer ver der lag. Er leek hem niet zo erg veel te kunnen gebeuren, tot de druk van een uit het peloton losgeraakt groep je van 20 (met o.a. de Nederlanders Dolman, Van der Vleuten, Zoontjens en Zoetemelk) onverwacht groot werd. Ongeveer 20 kilometer voor Gent werd Monseré achterhaald en nagenoeg meteen demarreerden Ro- siers, Van der Vleuten, Verbeeck, Dierickx en Pinters voor de beslis sende slag in de Omloop van het Volk die Frans Verbeeck volkomen onverwacht, maar in ieder geval zeer duidelijk, won. Op het podium, bij d» radio- en t.v.-cabines en later in de receptie zaal dus geen vedette, maar een melkboer uit Wilsele. De man van het „karakter", de „eigenzinnige". Een man die in zijn rennersloopbaan grote successen miste en vier jaar geleden voor 2 seizoenen stopte uit teleurstelling over een afrekening die niet betaald werd. Frans Verbeeck werd assistent ploegleider bij Goldor. Hij coachte renners, tot hij ontdekte dat wat die presteerden ook nog wel door hem opgebracht kon worden. Vanaf dat moment was Frans Verbeeck weer kwam terecht hij Geens, bij ploeg leider Jef de Smet met wie hij en kele weken geleden in grote onmin raakte. De eigenzinnige Frans Ver beeck gaf toen onomwonden te ken nen het trainingskamp in Sardinië een tijdverspillende zaak te vinden. „Dat wag geen omgeving voor ons" veroordeelde hij zaterdag tijdens de receptie nog eens de beslissing van De Smet om in zonnige oorden het seizoen voor te bereiden. „Dat was geen omgeving voor ons, met al die cols". Frans Verbeeck het het op een revolutie aankomen. De eigen zinnige ging terug naar Vlaanderen naar de kou, naar de kasseien, naar zijn melkwijk, en hij sleurde zijn ploe-gmaats mee in de opstanc] tegen Jef de Smet. Die strafte het wange drag (geen vertrouwen in de ploegleider", zoals hij het samenvat te) af met inhouding van alle sala rissen over de afgelopen maand. „Ik heb ze ook gezegd", accentueer de De Smet na de Omloop van het Volk zijn straffe regie, „dat ze pas langs de kas hoefden te komen als er een grote koers gewonnen was". Het leek voor de middelmatige ploeg een hopeloze opgave. Uitblinkers zit ten er niet bij Geens. Alleen een ka- Neen, op Frans Verbeeck had nie mand gerekend in deze Omloop van het Volk. Men verwachtte eerder de veelbelovende Jempie Monseré, of Manns troetelkindje Herman van Springel, of de al dikwijls bejubelde Roger de Vlaeminek, of om niet te vergeten het wonder Eddy Merckx. Maar wie stond er zaterdag in het Gentse Zuidpark op het po dium? De melkboer van Wilsele. Frans Verbeeck had in een kop groep van vijf gezeten. Samen met Jos van der Vleuten (de enige Neder lander „van voren"), Georges Pin ters, Roger Rosiers, en André Die- rickx. Ze vonden elkaar in de laatste 20 kilometer van de koers die tot kort daarvoor een vrij vlak verloop had. Slechts twee uitlooppogingen markeerder het strijdbeeld. De eer ste ontsnapping kwam na 40 kilo meter met cén actie van Cooreman, Monty en de Zeeuwsch-Vlaming Du bois die 13 kilometer weg bleven. „Ik heb die vlucht", zegt Wim Du bois later, „nooit serieus genomen- Maar och, op een gegeven moment ontdek je dat er een gat is en dan trap je maar mee.Degelijker zag er een aanval van Walter Bouquet, Herman van Loo, Pieter Nassen, Johnny Brouwer en Jempie Monseré uit. Niet dat ze zo indrukwekkend hard fietsten, maar het peloton bleef twee keer (In Roeselare en Kortrijk) voor een gesloten overweg staan. Daar door liep de voorsprong van de kop groep op tot ruim 5 minuten. Ruim 40 kilometer kleefden de vijf aan el- kaars wielen, toen begon de langza me aftakeling. Eerst kwam Walter Bouquet in moeilijkheden bij de aan loop van de „Vossenhol", een gemeen klimmetje. Daarna verloren Van Loo en Nassen het contact. Bleven over Johnny Brouwer en Jempie Monseré die in de afdeling verstandig wachtten op de achter blijvers van wie Bouquet overi gens te ver was afgezakt om nog bij te kunnen komen in stevig tempo oprukten naar de tweede klim, de Varentberg die 20 kilometer verder lag._ Deze hindernis bleek alleen Mon seré met gemak te kunnen nemen. Hij kwam alleen boven, op 25 secon den gevolgd door Nassen, op 40 se- raktervolle kopman, die door weer en wind 7500 trainin-gskilometers maakte, maling had aan een oefen kamp onder de warme zon, met zijn rebellie in Sardinië verantwoordelijk was voor het niet uitbetalen van maandgeld aan elf ploegmaats en een scherpe controverse met sportdi recteur Jef de Smet veroorzaakte. In de bijtende februari-kou temid den van dure vedetten en bonkend op de Vlaamse klinkers, kwam Frans Verbeeck zaterdag in de Om loop van het Volk tot een uitzonder lijke prestatie, gebouwd op „karak ter" en niet op „klasse". Hij kwam ook tot een nieuwe confrontatie met Jef de Smet. Bij de receptie stond die naast hem op het podium- Daar, op dat verhoog w-eyd toen de vrede gesloten. „Al uw zonden zijn vergeven", sprak De Smet plechtig in de microfoon. De gasten klapten en de eigenzinnige lachte. De kas was weer open. Alleen: Frans Verbeeck zal hoogst waarschijnlijk zijn melkwijk op moe ten geven. „Hij krijgt door deze overwinningen waarschijnlijk con tracten in het buitenland", zei Jef de Smet. „Die verplichtingen kan hij natuurlijk nooit combineren met zijn melfebezorging". PETER HEERKENS lens, 11 Joop Zoetemelk, 12 Eric Le- man, 13 Maurits Eyens, 14 Willy Van neste, 15 Evert Dolman, 19 Johnny Brouwer, 28 Gerard Vianen, 29 Johny ben Kasteurs 30, Harrie Stevens 33 Jan Krekels, 36 Richard Buckaki, 45 Sjaak Frijters, 47 Harrie Steevens, 48 Wim Dubois, 54 Daan Holst. De uitslag van de Omloop van het Volk: 1 Frans Verbeeck 195 kilome ter in 4 uur, 52 minuten, 2 Roger Rosiers, 3 André Dierickx, 4 Jos van der Vleuten, 5 Georges Pint-era, 6 Daniël van Rijckeghem, 7 Eddy Merckx, 8 Roger de Vlaeminek, 9 Willy Vekemans, 10 Christian Cal- Wim Dubois: bij de eerste ont snapping. (Van onze sportredacteur) GENT Tevredenheid, na de Omloop van het Volk, bij de Wil lem II-ploeg, een lichte teleurstel ling bij Caballero, Voldoening bij Willem Il-ploegleider Ton Vissers, omdat hij v. d. Vleuten in de kop groep had, Dolman en Seis in het tweede groepje. „Alleen jammer", oordeelde Vissers, „dat Van der Vleuten geen aanval kon doen op de eerste plaats". Dat vond van zelfsprekend ook Van der Vleuten zelf, die zijn vierde positie verklaar de met; „Last van kramp. Ik kon op het laatst bijna niet meer". Ondanks die tegenslag, toonde Jos van der Vleuten zich uiterst tevreden in Gent. „Ergens", zei hij, „heb ik toch gewonnen Mijn strijd tegen de pil len, als je begrijpt wat ik bedoel. Je kunt erom lachen, maar het is echt zo. Vandaag heb ik ontdekt dat ik ook „schoon" voorin kan rijden en daar ben ik zielsgelukkig mee. Ik hoef niet meer naar noodgrepen te pakken, dat weet ik nu. Alles wat in het ver leden gebeurd is met doping, is voor mij gedaan. Een afgesloten tijdperk, waar ik niks meer van wil horen en weten. Ik ben een andere weg inge slagen, vooral dank zij Eef Ooiman. Die heeft nauwe contacten met een professor die hem precies vertelt hoe hij moet leven als coureur. Eef wis selt die gegevens met mij uit. Ik ver trouw helemaal op hem". Minder tevreden dan collega Ton Vissers, toonde zich Caballero-ploeg- leider Gerard Peeters. „Het is me eerlijk gezegd zwaar tegengevallen. Natuurlijk had ik deze eerste koers geen uitzonderlijke prestaties ver wacht, maar toch meer dan er nu is getoond. Onze renners kwamen in fei te een uur tekort. De laatste 60 minu ten van de koers waren ze er gewoon niet bij. Oké, er zaten er een paar bij valpartijen maar dat vind ik geen goed excuus. Trouwens, het is nog al tijd zo, dat je eerder valt, vinneer je slecht rijdt, dan wanneer h. t goed gaat. Iemand die niet lekker draait, fietst minder attent, is niet zo be dacht en zal eerder tegen de grond gaan, dan wanneer hij makkelijk meegaat". Van de gevallen Caballe- ro's haalde Steevens het record. Hij ging drie keer tegen de keien. Jan Krekels viel 2 keer, Richard Buckaki en Leo Duyndam een maal. De enige Caballero-renner, die door een val moest opgeven, was Jan Harings. René Pijnen was een van de uitvallers in de Willem II-ploeg. Hij hield het vol tot de ravitaillering (120 kilometer) toen kreeg hij zo veel last van zijn rechtervoet (die onder bar koude weersomstandighe den steeds gevoelloos wordt) dat hij besloot af te stappen. „Het was on mogelijk om door te rijden'^ aldus René Pijnen, die zondag thuis bleef van de ronde van Belgisch Limburg. Na de wedstrijden van dit week einde heeft Ton Vissers zijn ploeg voor Parijs-Nice samengesteld. Harm Ottenbros, Rik v. Looy, Rini Wagit- mans, Ward Seis, René Pijnen, Jos van der Vleuten, Evert Dolman en Herman van Loo. Reserve is Jan van Katwijk. Caballero zal het team vandaag bekendmaken. LYON (ANP) De Fransman Geor ges Goven veroverde gisteren in Ly- on de titel herenenkelspel van de internationale indoor tenniskampi oenschappen van Frankrijk door een zege in de finale op de Tsjech Vladimir Zednik. De setstanden wa ren 6-3 6-2 en 6-1. De Frangaise Odile de Roubin be haalde op verrassende wijze het kam pioenschap bij de dames. Zij versloeg de als nummer een geplaatste Gail Ghanfreau-Sherriff met 6-2 en 6-2. ZWEMMEN Karen Moras (Aus tralië) heeft tijdens de Australische zwemkampioenschappen in Sydney het wereldrecord op de 800 meter vrije slag dames verbeterd en ge bracht op 9 minuten en 9.1 seconden. Het oude record stond met 9 minuten en 10.4 seconden op naam van de Amerikaanse Debbie Meyer (V.S.), die deze tijd in 1968 in Los Angeles maakte. (Van onze sportcorrespondent) ST. TRUIDEN Jan van Katwijk is op imponerende wijze winnaar ge worden van de ronde van Belgisch Limburg. Van meet af, was hij met de Belgische amateurkampioen van vorig jaar Raf Hooybergs de meest strijdlustige renner. Zijn eerste aanval plaatste Van Katwijk na 15 kilometer. Hij kreeg gezelschap van Hooybergs met wie hij tot 40 seconden voorsprong kwam, maar het bleek niet genoeg. Na on geveer 50 kilometer greep het pelo ton in. Vijf kilometer verder demar reerde Wim Deelen en onder dege nen die attent reageerden waren op nieuw Van Katwijk en Hooybergs en verder o.m. Dolman en Van Co- ningsloo. Het kopgroepje groeide ge leidelijk aan tot een ploegje van 17 man dat 2.50 voorsprong kreeg, doch ook nu gaf het peloton zich niet ge wonnen. Na 130 kilometer kwamen alle renners weer samen. Direct na de hergroepering sprong Jan van Katwijk opnieuw. En weer volgde Hooybergs.De enige die nog aan sluiting kreeg was Van Coningloo en dit trio kwam tot zo'n goede samen werking dat de beslissende slag viel. Er ontstond een gat van vier minu ten en daar kon het peloton niets meer aan doen. In een vinnige eind spurt, won de man die de meeste aanspraken kon maken op de eerste plaats: Jan van Katwijk. De verdere uitslag 2. Van Coningloo, 3. Hooy bergs, 4. op 1.20 Duyndam, 19 op 2 minuten Steevens, 22. Holst, 27. Buc kaki, 28. Dubois. Roger de Vlaeminek won Kuurne- Brussel-Kuurne. Op 1 seconde finish te Eric Leman als 2e, Daniël van Rijckeghem werd 3e. De enige Ne derlander in deze koers was Harrie Janssen: 31e op 4 minuten. Luciano Armani finishte als eerste in Genua-Nice. Gimondi was 2e, Mor- tensen 3e. Rudi Altig legde beslag op de eer ste plaats in Sassari-Cagliari. De Italiaan Rota was 2e, Santambrogio derde. Raymond Steegmans betrapt op do ping in de Ronde van Sardinië, blijkt nu ook een dergelijke overtreding gemaakt te hebben in de Antwerpse zesdaagse. Dit weekeinde werd be kend dat hij na een BOB-controle positief werd bevonden. (ADVERTENTIE) pijnstillende, koortswerende, snelwerkende cachets

de Stem | 1970 | | pagina 11