Federatief havenbeheer in Zuidwest-Nederland PLEIDOOI VAN MINISTER IN TWEEDE KAMER Raad Kapelle vraagt derde wethouder Landbouw moet streven naar samenwerking en grotere structuren Botsing op Provincialeweg te Hoek Opleiding stuurlieden in Scheveningen naar Rotterdam POPGROEP STELT GEMEENTEBESTUUR VAN GOES AANSPRAKELIJK rpapier voor uw •—pen Borsele krijgt wellicht perslucht- apparatuur Westerschei de- verbinding eind '73 voor uitvoering klaar Middenstandsbond neemt afscheid van de heer Van der Walle Rijkslandbouwconsulent ir. De Wit UITSTOOT Sjef Bordui uit 's-Heerenhoek kreeg koninklijke onderscheiding Jaarvergadering NKV Lewedorp Schade bij aanrijding op Vlakebrug Automobilist bij aanrijding gewond Kijkuren van politie in Vlissingen Damresultaten in 's-Gravenpolder Wijziging plannen *voor zwembad in Breskense raad Toch De Sade Dr. Lafeber pleit voor politieke bewustmaking Jeugdige leden bij fanfare St. Caecilia DE STEM VAN DONDERDAG 26 FEBRUAR. ,«,v 7 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een gezon de ontwikkeling van het zee- havenbeleid is geen taak meer voor één havengebied alleen. Voor het Zuidwesten van het land is een federatief havenbe heer, geplaatst in een natio naal kader, een dringende noodzaak. Deze beschouwing lanceer de minister Bakker gisteren in de Tweede Kamer tijdens de begrotingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat. De minister zei veel waarde te hech ten aan de commissie Zeehavenover- leg, die al een jaar functioneert en zich in de toekomst vooral bezig zal houden met de coördinatie van be stuur en beheer van de havens in Zuidwest-Nederland. De regering streeft, aldus de mi nister, betreffende de zeehavenont wikkeling in het Deltagebied, een ge richt spreidingsbeleid na over Rijn mond, het Scheldegebied, Reimers- waal en Moerdijk. De minister verklaarde echter na drukkelijk, dat hij de ontwikkelingen slechts wil baseren op weloverwogen studies, waarin zowel sociaal-econo mische als ruimtelijke consequenties zijn overwogen. De bewindsman zei eerst een overzicht te willen hebben van de zeehovenontwikkeling als ge heel, alvorens deelbeslisslngen te ne men. In antwoord op vragen van kamer lid Assmann (KVP) verklaarde de minister met nadruk, dat de regering de expansie van Rijnmond zal inper ken en met betrekking tot het ha vengebied van Rotterdam een streng Selectiebeleid zal voeren. De demarcatielijn van het Water weggebied loopt voor de kust van Voorne. De regering heeft uitbrei- lingen in de Hoekschewaard en op Voorne resoluut van de hand gewe zen, zei hij. Mogelijkheden voor nieuwe haven en industrie-uitbreidingen zag de mi nister voor Terneuzen, Borsele, Os- ■tenisse, Reimerswaal en de monding van de Eems. Hij deed geen definitieve uitspra ken over de aanleg van een kanaal bij Waarde en het kanaal van Hans- weert naar Wemeldinge. De regering heeft zich voorts posi tief opgesteld tegenover het Rijn- poorthavenproject. Dit geschiedde na dat de adviezen binnen waren van de commissie zeehavenoverleg, de raad van de waterstaat en de rijks plano logische commissie, aldus drs. Bakker. Deskundigen hebben de minister met klem verzekerd dat van deze hayen geen vereilting van het West- land te duchten valt. De minister deelde mee dat Rotter dam heeft gevraagd de vaargeul voor de Nieuwe Waterweg met nog 1 m te verdiepen, opdat 65-voetsschepen de Maasvlakte kunnen bereiken. Hij kon niet meedelen of dit verzoek zal kunnen worden ingewilligd. Het Scheldebekken is volgens mi nister Bakker op de goede weg. Met de vestiging van Pechiney is de weg naar autonome groei geopend. Over de mogelijke vestiging van Total in dit gebied kon minister Bakker geen mededelingen doen, aangezien hij de onderhandelingspositie van minister Nelissen (Ecnri. Zaken) niet wilde doorkruisen. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Het college van b. cn w. van Borsseie zal op de raads vergadering van dinsdag 3 maart in het gemeentehuis in Heinkens- zand voorstellen een persluchtappa- ratuur aan te schaffen. De aanschaf- fingskosten hiervan bedragen f 5488 inclusief B.T.W. Het eoliege stelt verder voor om een wachtgelegenheid neer te zetten voor de buspassagiers van de lijn dienst Goes-provinciale aanlegstei ger veer Hoedekenskerke - Terneu zen. De praktijk heeft uitgewezen dat er aan een wachtlokaal behoefte be staat. (Van onze correspondent) HOEK Woensdagmiddag is op de Provincialeweg te Hoek een per sonenauto in botsing gekomen met een vrachtauto. Het ongeluk ontstond doordat een tractor met aanhang wagen grond stond te laden op deze weg. De heer W. J. P. W. uit IJzen- dijke, bestuurder van een vrachtauto, voelde zich toen genoodzaakt te stop pen, waardoor een achterop komende personenauto, die bestuurd werd door de heer J. G. uit Hoek, frontaal in botsing kwam met de vrachtauto. De voorzijde van de personenauto werd totaal vernield. (Van onze correspondent) KAPELLE Het gemeentebe stuur van Kapelle zal Gedepu teerde Staten verzoeken een derde wethouder te mogen benoemen. Tijdens de raadsvergadering kwam naar voren, dat in verband met de vele op stapel staande plannen duidelijk blijkt dat Kapelle een grote ontwikkeling staat te wach- een, vooral als woongemeente. Raadslid C. Bras (ehr. gr.) vond dat de taak van de wethouders bijzonder zwaar is en hij stelde voor, een derde wethouder „aan te vragen". Dit voor stel werd ondersteund door ook vele andere raadsleden. B. en w. .deelden mee nader te willen beraadslagen: Na heropening deelde burgemeester Van Suylekom mee, dat ook b. en w. het voorstel van de heer Bras steu nen. Het voorstel werd aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Tegen stem den de heren J. J. Ganseman (vrije lijst) en F. van Hoorn (VVD). Burgemeester Van Suylekom deelde in deze vergadering mee, dat er bij enkele institutionele beleggers veel animo is om in Kapelle te bouwen. Er is nu een plan in voorbereiding 'voor de bouw van een aantal bunga lows rond „De zwarte weel? in Bie- zelinge. In plaats van 14 kreeg de gemeente 16 keuzewoningen, waarvan er 10 in Wemeldinge en 6 in Schore gebouwd zullen worden. De raad koos burgemeester Van Suylekom als vertegenwoordiger van Kapelle in de algemene vergadering van de N.V. P.Z.E.M. De heer C. Bras werd herkozen als lid van de stich ting Dorpshuis in Wemeldinge. De heer C. M. Dagevos had zich niet herkiesbaar gesteld. In deze vacature zal in de volgende raadsvergadering worden voorzien. (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN De Hogere Zeevaartschool in Scheveningen leidt met ingang van 1 augustus geen stuurlieden op. De twintig leerlingen die voor deze cursus hebben ingeschreven worden over geplaatst naar Rotterdam. In Scheveningen zal alleen de visserij opleiding blijven bestaan. De oorzaak van de opheffing is de toenemende onderbezetting van de school Men wijt het gebrek aan animo om de opleiding tot stuurman grote of kleine vaart of opleiding tot radio-of ficier te volgen aan de niet zo roos kleurige situatie in de Nederlandse scheepvaartwereld. De sluiting van de school zal mo gelijk worden gevolgd door nog meer concentraties. Besprekingen hierover worden nog niet gevoerd, maar alge meen wordt aangenomen, dat verde re concentraties wenselijk zijn. Ne derland heeft zeevaartscholen op Ter schelling, in Den Helder, Groningen, Delfzijl, Amsterdam, Vlissingen en Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft in de Tweede Kamer meegedeeld, dat er naar gestreefd wordt de Westerschel- deverbinding eind 1973 voor uitvoe ring gereed te hebben. Hij kon nog niet zeggen of voor de Westerschel- ue verbinding voor een 1 rug. een tun- nel dan wel voor een brus tunnel combinatie zal worden gekozen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Nederlandse Katho lieke Middenstandsbond, kring Zeeuwsch-VIaanderen, neemt tijdens een buitengewone kringvergadering op dinsdag 3 maart afscheid van het oud-hoofdbestuurslid D. L. A. van der Walle. De bijeenkomst wordt gehouden in de aula van de Blauwe Hoeve en be gint om half vier. Na de vergadering is er een afscheidsreceptie. De heer Van der Walle is vijftig jaar actief gewest binnen de middenstands bond. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „De landbouw heeft nog toekomst, maar niet meer op de wijze zoals die nu wordt uitgeoefend. Er zijn te veel onrendabele bedrijven. De landbouw moet streven naar meer samenwerking en de totstandkoming van grotere structuren, waarin meerdere bedrijven de elementen zijn van één complex, waardoor een goede arbeidsver deling kan plaatsvinden. Hierin is slechts plaats voor een deel van de landbouwers". Dit zei rijkslandbouwconsulent ir. L. de Wit tijdens de algemene jaarvergadering van de kring Walcheren van de Z.L.M. in Middelburg. In zijn inleiding „Heeft de land bouw nog toekomst en zo ja, in wel ke richting?" wees ir. De Wit er op dat de ontwikkeling die op Walche ren op gang is gekomen, sterk onder invloed staat van de industrialisatie. Hij achtte een loon van f 13.000 per jaar, waarbij gevoegd een beloning voor het ondernemerschap en een beloning voor de investering van eigen kapitaal, een redelijk inkomen voor ondernemers in de landbouw. De rijkslandbouwconsulent waar schuwde er voor niet te hoge ver wachtingen te hebben van de prijzen. Deze zullen, zo zei hij, op hetzelfde niveau blijven, terwijl het loonpeil verder zal stijgen. Met enkele cijfers toonde ir. De Wit aan dat in de landbouw de laat ste tien jaar de uitstoot belangrijk is toegenomen. Hij benadrukte dat opvoering van de arbeidsproduktiviteit gepaard moet gaan met de vermindering van Je kosten, onder meer door het inzet ten van grotere machines en bedrijfs- /ergroting. Ir. De Wit waarschuwde voor over- inechanisatie, die een steeds groter gevaar gaat opleveren nu de werk tuigen in capaciteit en vermogen toe- •lemen. Hij drong daarom met klem aan op onderlinge samenwerking en inschakeling van loonbedrijven. Over de angst dat jonge boeren op Walcheren slechts met moeite en grote financiële inspanning een be drijf zullen kunnen beginnen van voldoende grootte in verband met de schaarste en duurte van de grond twaalfduizend gulden per hectare) zei ir. De Wit dat de helft van de ooeren boven de vijftig jaar op Wal cheren geen bedrijfsopvolger hebben, Bovendien is tachtig procent van de grond in Zeeland in pacht. Dat ver laagt de investeringen bij de opzetten van een nieuw bedrijf. In zijn openingswoord wees kring voorzitter S. de Visser er op de ge compliceerdheid van de problematiek (n de landbouw. De heer De Visser meende dat de regeringen ook geen raad meer weten met de overschotten. „Er schijnt ner gens geld meer te zijn behalve bij het ministerie van C.R.M. Laten ze de bo terberg maar bij monumentenzorg onderbrengen", aldus de heer De Visser. „We zullen moeten leren leven met overschotten", zo meende hij. „Overproduktie kan men op een lijn stellen met inflatie en de steeds te rugkerende werkloosheid. De indi viduele boer kan dat niet bestrijden. Dat is een taak voor de overheid", aldus de heer De Visser. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Burgemees ter J.L Dregmans van de gemeente Borsele heeft aan Joseph (voor 's-Heerenhoek Sjef) Bordui de bron zen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Bij de laatste openbare raadsvergadering van de voormalige gemeente 's-Hee renhoek was men van plan dit ere metaal bij Sjef op te spelden, maar de vereiste papleren waren toen nog niet aanwezig. Sjef Bordui, die nog steeds de Bel gische nationaliteit heeft/werd op 17 mei 1899 in Heinkenszand geboren. Zijn ouders hadden zich daar in 1893 vanuit België gevestigd. Sjef heeft eerst bij zijn ouders 13 jaar klompen gemaakt en daarna werkte hij als boerenknecht. Na deze periode ging hij op 42-jarige leeftijd werken bij de PZEM. De grootste hobby van Sjef is mu ziek. Hij is nu ai 55 jaar tamboer. Eerst was hij 25 jaar zelfstandig tamboer bij Ëuterpe te Heinkenszand en daarop 8 jaar tamboer bij muziek- gezelscnappen in 's-Heerenhoek, Nis- se, Nieuwdorp en Borsseie. Hij heeft in totaal 87 tamboers opgeleid. In 1930 werd de Origineel Bordui Band opgericht, met Sjef als slagwerker. De band bestaat uit vier broers en was tot 1955 in veel dansgelegenhe den in Noord, en Zuid-Beveland be kend. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP „Ik ben niet alleen erg geschrokken van de schrikba rend hoge bedragen die de industria lisatie met zich meebrengt, maar ook van de prognoses die voor 1990 zijn gegeven. Ais ik deze mag gelo ven ziet de toekomst er voor de plat- telandsgemtenten niet bepaald rooskleurig uit. Indien de voorspel lingen uitkomen zal Goes in 1990 133.000 inwoners tellen". Dit zei de heer J. Roose wethouder van Goes dinsdagavond op de algemene jaar- vei gadering van het NKV-afdeling Lewedorp Deze verstedelijking zal het gevolg zijn van de industrialisatie. De heer Roose, die een inleiding hield over het onderwerp „wat de ontwikkeling van de industrialisatie in de toe komst zal gaan betekenen en wat voor gevolgen deze zal hebben voor de plattelandsgemeenten", bracht ook de luchtverontreinigingskwestie rond Péchiney nog even ter sprake. „Indien de allerpessimistische ver wachtingen niet bewaarheid zullen worden, zullen zij toch nog bijzonder kwaadaardig zijn". (Van onze correspondent) KRUINEN GEN Op rijksweg 58 op de Vlakebrug vond een aanrij ding plaats tussen twee vrachtauto's, respectievelijk bestuurd door B. J. S. uit Kruiningen en v. d. B. uit Drachten. S. reed met zijn auto in de richting Bergen op Zoom; de andeer auto reed in tegengestelde richting. Een van beide auto's moet te veel op de weghelft van de andere zijn geko men. Een achter de vrachtauto van B. J. S. rijdende personenauto, bestuurd door S. de V. uit Middelburg, werd door de van de vrachtauto van B. J. S. vallende lading stenen zwaar beschadigd. De beide vrachtauto's liepen lichte schade op. Door deze aanrijding werd het verkeer in bei de richtingen ongeveer tien minu ten gestagneerd. De raad besloot om het bestem mingsplan met voorbereidingsbesluit voor het bouwplan Kapelle-Oost te herzien. Dit in verband met de ver gevorderde plannen om over te gaan tot de bouw van 100 bejaardenwo ningen in dit gebied. Burgemeester Van Suylekom deel de mee dat wordt overwogen het nieuwe sportvelden-complex aan te leggen op het vam de erven Lens hoek aangekochte perceel grond aan de Vroonlandseweg. Over de brandbeveiliging in het Kanaal door Zuid-Beveland, deelde de voorzitter mee, dat de voormalige politieboot R.P.-10 op een werf in Terneuzen wordt omgebouwd als brandweerschip. Het vaartuig zal een ligplaats krijgen in Hansweert. Voor hetzelfde doel wordt een boot om gebouwd die Wemeldinge als lig plaats krijgt. Daarnaast komt er een ponton, met brandblussingsappara- tuur. De heer J. J. Ganseman had hand tekeningen verzameld van bewoners van de C. D. Vereekestraat over ge luidshinder veroorzaakt door bezoe kers van „De Vroone". Hij wil 's avonds en 's nachts een inrijverbod vanaf „De Vroone" in deze straat. De andere raadsleden bestreden, dat er geluidshinder zou zijn en voorzitter Van Suylekom wees erop dat het be langrijk is, dat een dergelijk belang rijk centrum van twee zijden bereik baar is. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Dinsdagmid dag verleende de bestuurder van een personenauto, de heer Duivaart uit Vlissingen op de kruising Oostkapel- seweg - Hoge Duvekotsweg - Zwa- nenburgsweg geen voorrang aan een personenauto bestuurd door J. Harpe uit Seoorskerke. De heer J. Harpe werd uit de auto geslingerd en moest per ambulance worden overgebracht naar het Gast huis in Middelburg. Ook de heer Dui vaart uit Vlissingen liep verwondin gen op, doch kon na behandeling tiaar huis worden vervoerd. Beide auto's belandden in een naast de weg gele gen sloot en werden beide geheel vernield. (Van een onzer verslaggevers) GOES De uitvoering van de eerste Nederlandse popopera „Kid Kalahad" door de Amsterdamse formatie „Group Amsterdam" in het Schuttershof in Goes heeft voor het gemeentebestuur een ver velend staartje gekregen. De groep stelt het gemeentebe stuur namelijk aansprakelijk om dat de drummer tijdens de uit voering door het podium is ge zakt en eist een schadevergoeding van f 4000,-. De drummer, de 21-jarige Martin van Os, zou bij zijn val in de kel der terecht zijn gekomen. De dok ter constateerde dat Martin aan deze onverwachte duik één gebro ken en twee gekneusde ribben had overgehouden. Tengevolge hiervan moet hij enige tijd rust houden, waardoor de groep niet kan optreden en een aantal concerten heeft moeten af zeggen. De voorzitter van de jeugdsociëtelt „Fyfan", die het optreden organi seerde, de heer Dingemans, geeft echter een heel andere lezing van het gebeurde. „Die drummer is niet door het podium gezakt maar van een trapje gevallen". De zaak zal door een verzekeringsmaat schappij van het gemeentebestuur nader worden bestudeerd. (Van onze' correspondent) VLISSINGEN Zaterdag tussen negen en twaalf uur wordt in de voormalige elektrische centrale van de PZEM ingang Koningsweg Aag je Dekenstraat, (tegenover de tim merfabriek van de Schelde) door de gemeentepolitie kijkuren gehouden betreffende gevonden fietsen en bromfietsen. Ook degenen die reeds aangifte hebben gedaan van vermis sing van een fiets of bromfiets wordt dringend verzocht, naar deze gevon den twee wieiers te komen kijken. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER De uitsla gen van de onderlinge competitie van de damclub 's-Gravenpolder luiden: N Tramper - A. van Over- beeke 11, D. L. Huissoon - G. de Vries 02, Jac. op 't Hof - J. Schout 2- -0. J. Blom - G. Blom 11, Chr. van Overbeeke J. Veerhoek 11, M. Quakkelaar - A. van Overbeeke 02, N. Tramper - J. Veerhoek 1—1, J. Blom - Iz. op 't Hof 20, Jac. op 't Hof M. Nijsse 20, A. Quakke laar - M. Quakkelaar 20, D. L. Huissoon Chr. van Overbeeke 20, M. Quakkelaar - D. L. Huissoon 2—0. Jeugdafdeling: M. Boogert - J. Zandee 20, A. de Witte - K. Buy- ze 0—2, R. Nijsse - L. van Eenen- naam 20, K. Polderman - S. Ver> brugge 2—0, J. Verbrugge - W. Neels 02, J. Zandee - A. de Witte 02, L. van Eenennaam - K. Buyze 02, S. Verbrugge - M. Boogert 02, W. Neels - R. Nijsse 20, J. Verbrug ge - K. Polderman 02. (Van onze correspondent) BRESKENS De werkcommissie van de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland heeft Gedepu teerde Staten geadviseerd in Bres- kens een toeristisch zwembad aan te leggen, met de daarbij behorende in frastructuur. G.S. stellen wel voor de bestaande plannen enigszins te wijzigen: het overdekte instruetiebad kan volgens net college vervallen, omdat men in Oostburg al plannen in die richting heeft. Dit zou voor Breskens een ver laging van de kosten betekenen, het geen belangrijk is in verband met de beperkte subsidie. G.S. zijn het eens met de verwarming van het bad water, omdat dit de exploitatie gun stig zal beïnvloeden. Tijdens de raadsvergadering van maandag 2 maart zal een nieuw plan moeten worden goedgekeurd. Met groot leedwezen verneem ik uw krant dat „De Sade" nu toch in. Breda te zien zal zijn. Dezelfde dag stond in uw krant bij een portret van de heer Van Asseldonk van de partij „Binding Rechts" vermeld, dat deze partij de christelijke grondslag van onze samenleving zal verdedigen. Hoe staan de andere partijen tegen over dat verdedigen van de christe lijke grondslag van onze samenle ving? Ik meen b.v. dat meerdere le den van de R.-K. Volkspartij vóór toelating van „De Sade" zijn. Behoort dat ook tot het verdedigen van de christelijke grondslag van onze sa menleving? Uit de prachtige brief van de heer Van der Zwan moge ik het volgende citeren betreffende „De Sade". a. Jezus wordt genoemd „Die vuile viezerik uit Nazareth". b. Maria de Moeder van Jezus wordt voorgesteld als een slet. c. Het kruis wordt gedegradeerd tot een sex-symbool. d. Bij de woorden „Dit is mijn li chaam" uit de Avondmaalsviering springt een naakte „heer" op het to neel. Men heeft het doorlopend over de liefde tot zijn evenmens. Is de opvoe ring van zo'n stuk 'n liefdedaad? „Of vertoont het maatschappelijk, poli tiek systeem zoveel rottingsverschijn- selen, dat het rijp is voor instorting nu dat systeem blijkbaar geen boven bouw meer heeft, die de staat be schermt en de maatschappij in stand houdt?" BREDA J. VAN D. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Politiek op school, in vakbeweging en in de kerk. Daar voor hield dr. Lafeber uit Tilburg, hoofdbestuurslid van de Politieke Partij Radikalen, een bewogen plei dooi tijdens de eerste bijeenkomst van de onlangs opgerichte P.P.R. Vlissingen. De heer Lafeber betoogde dat de mensen zich in steeds toenemender mate van de politiek afwenden, om dat er „te veel geknoeid wordt ten koste van zeer veel". Deze mensen moeten weer politiek bewust worden gemaakt. „Het is begrijpelijk dat mensen zich afwenden van dit wal gelijk bedrijf", aldus dr. Lafeber. „Po litici doen beloften, maar eenmaal gezeten op de stoel keren zij zich van de kiezers af en laten hen in mach teloze woede stikken". Die machte loze woede, is de aanleiding geweest tot de oprichting van de P.P.R., zo betoogde hij. Hij riep alle radikalen op lid te worden van een partij, on geacht welke. „Het gaat er om in alle partijen radikalen te krijgen, want geen enkele partij is zo verschrikke lijk belangrijk op zichzelf. Wel belangrijk zijn idealen. Een partij is geen doel op zich, maar een middel dat we moeten loslaten als betere middelen zich aandienen", zo zei h(j. In dat verband achtte dr. La feber het van groot belang dat scho len, vakbeweging en kerken aan po litiek doen. „De leraren moeten ech ter geen politieke dogma's verkopen. Evenmin moeten de kerken zich uit spreken voor één partij, maar als godsdienst en onderwijs zich waar willen maken, moeten zij niet theore tiseren, maar dit in daden omzet ten", aldus dr. Lafeber. *s-HEERENHOEK In de kleine zaal van hotel De Korenbeurs vond een algemene ledenvergadering plaats van de fanfare Sint Caecilia, waar voor van de zijde van de werkende leden een grote belangstelling be stond. De hoofdschotel van deze ver gadering, in feite de jaarvergadering, was bespreking van het nieuwe huis houdelijk reglement. Dit werd door de voorzitter, de heer A.F.R. van Op- dorp, in het openingswoord uitdruk kelijk gesteld. Tijeens de puntsgewijze behande ling van het reglement werd nogal gediscussieerd. Men kwam tot de con clusie dat dit reglement voor een ver eniging als deze wel onontbeerlijk is. De onlangs verkregen nieuwe uni formen en de aankoop van nieuwe instrumenten waren ook punten die ter sprake kwamen. Ook werd ge sproken over jeugdigen die tot de ver eniging kunnen toetreden. Men ging akkoord met de leeftijd van 10 jaar. Voorzichtigheidshalve werd opge merkt dat men niet van plan is om een jeugdkorps op te richten. Deze jeugdige leden zullen als leer ling worden aangenomen en als zij voldoende blijk hebben gegeven van muzikale kennis en vaardigheid zul len zij meteen als volwaardig wer kend lid in de gelederen van de fan fare meemarcheren. Tijdens deze vergadering werd een kracht aangesteld, die zich be reid heeft verklaard les in exercitie te geven, hetgeen voor een muziek gezelschap een vereiste is. Tenslot te sprak- men over de aankoop van een nieuw vaandel en toetreding als lid van de Zeeuwse Bond voor har monie- en fanfaregezelschappen.

de Stem | 1970 | | pagina 7