1 waarde Belangenpartijen maakten furore Aandacht concentreerde zich op nieuwkomers omedie periment Vreugde en verdriet in eerste reacties Namen der gekozenen TERNEUZENSE GROEP VAN 18" VERLOOR VIER ZETELS I Totaaloverzicht Zeeuwsch-Vlaanderen (7 gemeenten) illlililitWJlI M" 766 Terneuzen: een gemiste kans Commentaar )e grillige kiezer EXAMENS Sluis Axel Sas van Genl Hontenisse Terneuzen Oostburg Hulst mm A' FOTO BOVEN t Het interieur van 't Fuikske, lOTO ONDER: Zo ziet het er van buiten uit, DE STEM VAN DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 Gemeenteraad '66 stemmen zetels Kamer '67 Gemeenteraad '70 stemmen zetels KVP 8.6 4377 10 10.1 6.7 3582 9 CCP 24.6 12458 26 25.0 20.7 10999 24 PvdA 18.5 9355 21 19.8 18.2 9669 19 WD 7.4 3739 9 8.2 9.5 5089 12 SGP 2.1 1087 1 2.2 2.6 1369 2 GPV 0.9 464 0.9 1.2 634 1 BP 0.5 277 3.8 2.3 1210 1 CPN 0.1 0.3 182 D'66 1.1 3.1 1628 2 PPR 2.1 1122 1 Ov. lijsten 16.4 8305 23 33.3 17700 38 Ov.lst. 66/67*') 21.0 10626 19 28.8 Totaal 100.0 50688 109 100.0 100 53184 109 in 1966 47 verschillende lijsten in 1967 17 verschillende lijsten Komedie, zullen de rollen van Kathy en Eddy respectievelijk door Mi® tje en Piet de Leeuw gespeeld wot den, terwijl Bram Kwekkeloom Sloane en Frans Priester KfflP voor zijn rekening neemt. Er is binnen de Zeeuwse Komt- die heel wat afgepraat over de vxaaf- Kunnen wij als amateurtoneel zoiets brengen in Zeeland? Voorzitter W de Leeuw vertelde, dat de spelers zit' zelf en de tijd rijp achtten om et» dergelijk stuk op de planken te «t- ten. Wel wil de Zeeuwse Komedie het publiek het laatste woord gei® Aan het begin van de voorste® zal aan iedere bezoeker een enquffl formulier worden uitgereikt, waan» vragen staan als: Waar gaat voorkeur naar uit? Hoe vindt u het stuk dat we nu spelen (Spui get® uw kritiek). Op hetzelfde formulier wordt et gevraagd of er eventueel belangst»' ling bestaat onder de bezoekers o® zelf toneel te spelen, of om op ean andere daadwerkelijke manier te doen, want meer mensen kan Zeeuwse Komedie zeker gebruik01- Vooral als in de loop van dit J8aI het Vestzaktheater aan het Bella®?' park in Vlissingen geopend wor®' In dit eigen knusse theater, dat biedt aan een beperkt aantal kers. zullen klassieken of frag®en_" ten daaruit, blijspelen, kluchten ook verzoeken gespeeld worden. De activiteiten van de in juli opgerichte Zeeuwse Komedie zijn gio. Zo treden zij 's zomers ieu® veertien dagen op in Birtannia de toeristen, geven regelmatig °PV0? ringen van nieuw ingestudeerde stt® ken (twee, drie maal in de week r peteren is een gewone zaak). Boven dien zijn bijna alle leden verhortte® aan de Openluchtspelers, waar— veel prominenten uit de amatew toneelwereld zijn aangesloten. Ijen zou een kristallen bol nodig I'T hebben om te kunnen voor tellen in hoeverre de uitslagen pn de gisteren in Zeeuwsch-Vlaan- pren gehouden raadsverkiezingen en graadmeter zijn voor de komen- Staten- en Kamerverkiezingen, Men mag van ons dan ook geen epzinniger commentaar verwach te dan de conclusie, dat de kiezers- unst zich in Zeeuwsch-Vlaaaderen frilliger heeft gedragen dan iemand foor mogelijk hield. Wij sommen enkele gegevens op: Een „groep van 18" in Terneu- .zen lijdt onder het christelijk vaan- lel een dramatisch verlies, maar lekt elders in de Kanaalzone, in is van Gent, een even spectacu- sire winst. De PPR, die momenteel in de eeuwse politiek grote aandacht ekt en die zelf als gevolg van het Jmoer in de Zeeuwse KVP be- aald hooggespannen verwachtin- en gehad, doet alleen in Oostburg iee, waar die ene zetel naar het pijnt, inderdaad op de KVP ver- rerd is. De Boerenpartij, die juist in deze jd tot de agrarische bevolking iets zeggen zou moeten hebben (hoe- iel zij zichzelf graag propageert als algemene partij) is in Zeeuwsch- 'laanderen nu juist in de enige sfe- elijke agglomeratie met één zetel oor de dag gekomen, terwijl zij het de landelijke gebieden niet kon edden. HULST Aan de rijksuniversi teit in Leiden slaagde voor het do toraal examen rechtsgeleerdheid, tariële studierichting, A. P. v Kemseke uit Hulst. Morgen, vrijdag 27 februari, Bergen op Zoom 7.08 en 19-32 uur, Hansweert 6.18 en 18.42 uur; Made-Drimmelen 9.39 en 22.16 uur Terneuzen 5.44 en 18.06 uur; Vlissingen 5.16 en 17.38 uur; Wemeldinge 6.58 en 19.22 uur. De Democraten '66, die vooral in 1 Kanaalzone op winst speelden, ebben met één zetel genoegen toeten nemen. Dit wijten zij aan 00 tegenspeler: T '70/2000. Het beeld van versplintering, dat 'er en daar toch al werd geboden, er niet op verbeterd. Gebleken is dat zelfs in de grote- 1 schaal van denken (en naar wij pPer>: handelen) de belangenpar- ler) gunstig in de markt liggen, m een beursterm te gebruiken. In toimige gevallen gaat het hier om 'ezenlijk liberale partijen, waar- °°r het dan tóch mogelijk is om let gepaste voorzichtigheid te zeg- en dat de kaarten voor de VVD delijk goed liggen. Huist heeft uit een assortiment an dertien lijsten ten gunste van füen groeperingen, die onder lei- ln9 van bekende plaatsgenoten aan, gekozen. Politieke stabiliteit -"'int hier onbereikbaar. De sterk- e raadsfractie zal die van de heer ornmaert (4 zetels) worden, op 6n totaal van 17 zetels in de nieu- 'e raad. Verwacht mag worden dat -besturende partijen èn de oppo- 'W in Hulst van vergadering tot -rgadering verschillend zullen zijn PSesfeld en combinaties en forma- -s zullen vormen precies zoals de mstandigheden van het moment a willen. Dat is geen veelbelo- n perspectief. Het heeft dan ook uwelijks zin om van „Nieuw- of van „Groot-Hulst" te spre- n' ^e' was en is geen van beide- Opgewonden tonelen hebben zich op de avond van de gemeen teraadsverkiezingen in Zeeuwsch- Vlaanderen niet voorgedaan. Dat alle spanning ontbroken heeft kan echter bepaald niet beweerd worden. Vooral de resultaten die de nieuwe groeperingen boekten werden op de diverse centrale punten, aangeduid ais perscen tra" met levendige interesse ge volgd. Men wikte en woog elkanders en de eigen kansen. De raadsverkiezin gen vonden, wat de publieke belang stelling betrof, hun grootste concur rent in de televisie, die de voetbal wedstrijd Engeland - Belgiëuitzond op het moment dat van de meeste gemeenten de verkiezingsuitslagen nog niet bekend waren. Het score bord van het voetbalveld trekt nu eenmaal altijd meer kijkers dan het uitslagenbord van een verkiezings- dienst In vogelvlucht volgen hieronder enkele indrukken van de gebeurte nissen in de verschillende perscentra: KLOOSTERZANDE Tegen half negen werd hotel „De Linde" in Kloosterzande steeds meer het mid delpunt voor belangstellenden voor de verkiezingsuitslagen. De heer Raes had onder meer een geluidsin stallatie laten aanleggen waarmee het verkiezingsnieuws werd omgeroepen dat uit de verschillende kernen binnenkwam. De spanning steeg er met de minuut en het pu bliek leefde met iedere uitslag hoor baar mee. In AXEL en HULST, waar in het raadhuis een perscentrum was inge richt, bleef het tot half negen erg rustig. Van enige verkiezingssfeer was hier nauwelijks sprake. Men wilde eerst de totale verkiezingsuit slag afwachten alvorens daarop com mentaar te leveren. Hier en daar sprak men zijn on gerustheid uit over het resultaat van de lijst-Verhagen „Dorpsbelangen en Toerisme", die wel eens, zo verwacht te men, voor een verrassing zou kun nen zorgen. SAS VAN GENT Tijdens het tellen van de stemmen in café „De Oude Brug", waar het perscentrum van Sas van Gent was ingericht, was weinig of geen opwinding te bespeu ren. Slechts enkele belangstellenden getroostten zich de moeite om iets over de Sasse verkiezingsuitslag te weten te komen. De raadzaal van het Terneuzense stadhuis was gisteravond stampvol belangstellenden. Vooral in kringen van D '66 was de spanning bijna voelbaar aanwezig. Tegen kwart voor negen, toen de cijfers van een groot aantal stembureaus in Terneuzen be kend waren, stond het voor D '66 vast: de verwachte „grote klap" is uitgebleven. De Verenigde Christe lijke Partijen waren op dat moment al enige tijd bezig met het likken van hun wonden. Men besefte in de hoek van D '66, dat de belangengroepering T-70/2000 een belangrijk deel van de sympa thie van het Terneuzense kiezers korps in de wacht heeft gesleept. Dit besef leefde overigens ook bij de V.V.D. Al vroeg. (Van onze verslaggevers) TERNEUZEN Onmiddellijk na het bekend worden van de verkie zingsuitslagen in Zeeuwsch-Vlaande ren vonden wij een aantal vertegen woordigers van partijen en groepe ringen bereid hun mening over het verloon van de verkiezingen te geven. TERNEUZEN Een gelukkige lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid in Terneuzen de heer P. J. Huijbrecht nam direct na het bekend worden van de zetelverdeling de ge lukwensen van vriend en tegenstan der in ontvangst. Hij dankte het suc ces van zijn partij aan het voe ren van een jarenlange progressieve politiek, die nu duidelijk haar vruch- heeft afgeworpen .„Wij hebben, dat blijkt duidelijk, de jonge kiezers aan gesproken. Wij zijn nog net niet de grootste partij. D'66 een voor ons ge vaarlijke partij, heeft zoals uit de cijfers blijkt geen succes gehad", al dus de heer Huijbrecht. die zelf op 6 zetels had gerekend, terwijl hij gokte op zeven De gedachten gaan uit naar een claim op twee welhouderszetels. Drs R C. E. Barbé van de geza menlijke christelijke partijen was duideiijk teleurgesteld. „Wjj zijn nog juist de grootste partij gebleven". De samenwerking tussen de drie partijen zie ik als voornaamste oorzaak van de terugval. Het is er niet uitgeko men Wij hebben veel concurentie van SGP en Boerenpartij ondervon den. Juist met die herindeling is plaatselijk gestemd, aldus de heer Barbé. De verwachtingen voor CVP waien 10 zetels. AXEL Ook in Axel leed de pro testants-christelijke groepering een geducht verlies. Hoewel deze lijst to- taa' 1911 stemmen kreeg verloor de groep 2 zetels. Niettemin was lijst trekker Dekker verheugd over de be haalde 4 zetels. Lijsttrekker Van der Lee van Gemeentebelangen zei ver heugd te zijn dat een kwart van de 1097 behaalde stemmen uit Zuiddor- pe komt. De uitslag van de KVP (3 zetels) was lijstaanvoerder IJsebaert tegengevallen. Hij had op meer aan- hahg gerekend Teleurgesteld was ook de heer J. Dieleman van de P.v.d.A. met name over de groei van het stemmenaantal. Burgemeester Van Dijke van Axel was enigszins somber gestemd over de bestuurbaarheid van zijn gemeen te in de komende jaren. Hij baseerde dit op het feit dat thans vijf van de 15 raadszetels in handen zijn van in woners van Koewacht, de gemeente die per 1 april bij Axel wordt ge voegd. SAS VAN GENT Ondanks het feit dat er voor zijn fractie wellicht een zetel meer in had gezeten was de heer H. F. Scheffer van de P.v.d.A. niet ontevreden over de verkiezings uitslag. „Westdorpe en Philippine heb ben ons eigenlijk de das omgedaan, omdat we in deze kernen geen kan didaten hadden", aldus de heer Scheffer. Ook de heer L, F. S. de Meyer (Gemeentebelangen) toonde zich niet ontevreden. „Dat we er een zetel bij zouden krijgen lag in de lijn der ver wachting" zei hij. HULST Wethouder Stolte van Hulst zei dat de verkiezingsuitslag m zijn gemeente hem erg was tegenge vallen. „Over het algemeen is de ver deeldheid te groot gebleken. Niet temin geloof ik niet dat de gemeen te er nu moeilijker bestuurbaar door is geworden". De heer Blommaert uit St.-Jan steen noemde het resultaat voor zijn lijst fantastisch. „Dit hadden we niet voorzien". OOSTBURG De heer J. Baren- dregt (WD): „Ik ben aangenaam verrast over de uitslag Wij hadden op drie zetels gerekend en kregen er vier". De PPR was gematigd tevreden met de gewonnen zetel. Lijsttrekker G. van Schaick van de KVP meende, dat zijn partij een zetel aan de PPR had verloren. Niettemin had hij op drie zetels gerekend. „IJzendijke heeft ons minder stemmen opgeleverd dan we verwachtten". De lijst Dorpsbelangen en toerisme komt met één zetel voor het eerst in de Oostburgse gemeenteraad. Opval lend in Oostburg was het grote aan tal blanco en ongeldige stemmen, na melijk 570 op een totaal van bijna 11.000. (Van een onzer redacteur) MIDDELBURG Het meest spec taculaire verkiezingsnieuws is gis teren uit Terneuzen gekomen. De verenigde christelijke partijen, die onder een gemeenschappelijke ba nier de raadsvergaderingen tegemoet waren gegaan, hebben vier zetels moeten afstaan. Van de twaalf die zij er te zamen in 1966 nog hadden (bij relatieve vergelijking) vielen zij terug naar acht. De tweede grote verrassing was, dat deze mislukking van een plaatselijke „groep van 18" niet veroorzaakt werd door een ecla tante winst ten gunste van D'66 en de PPR, maar dat zij hun zetels ver speelden aan de Boerenpartij en T 70-2000 (een z.g. pragmatische par tij), en ter andere zijde aan de SGP en het GPV, groeperingen die de naam „uiterst confessioneel" verdie nen. Kenmerkend voor de gisteren ge houden gemeenteraadsverkiezingen is (zoals in Terneuzen al bleek) de stevige greep van de belangenpar tijen om de gunst van de kiezers geweest. Dit verschijnsel deed zich in het bijzonder in de kleinere gemeenten voor. De algemene teneur zou men verder kunnen omschrijven als: toe nemende belangstelling voor de VVD, een neiging tot daling in po pulariteit van de PvdA en een slechts gedeeltelijk geslaagde aanval van Democraten '66 en de PPR. In Terneuzen kwam de PPR nier aan een zetel toe. De democraten, wier verwachtingen hoog gespannen waren, kwamen op één zetel. In Oostburg behaalde de PPR vrij ge makkelijk één zetel. Ook de demo craten (zij het met de hakken over de sloot) brachten het tot één zetel. In de kleinere Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten maakten de belangenpar tijen furore. Hun programma's blij ken beter verkoopbaar te zijn ge weest dan men in gevestigde poli tieke partijen voor mogelijk had ge houden. In Sluis, waar zich achter de naam „Gemeentebelang" in feite de WD ophoudt, kwam men van 2 op 4 ze tels. De KVP raakte hier één zetel kwijt, evenals de PvdA. In Axel was de groepering „Alge meen Belang" de grote winnaar (drie zetels), terwijl „Gemeentebe- langen" hier eveneens op winst speelden. De gezamenlijke prot- christelijke lijst moest een zetel af staan De KVP kwam hier van 2 op 3 zetels, waarvoor in vergelijking met de raadsverkiezingen van 1966, slechts een klein aantal stemmen méér nodig was. In Sas van Gent deed zich een veel meer dan gewone overwinning van de confessionele groeperingen voor Van de 4 zetels die zij in 1965 te zamen bezetten, kwamen ze nu met maar liefst zeven zetels voor de dag. Ook hier deed „Gemeentebelangen' (in feite de VVD) het weer, door van 2 naar 3 zetels te promoveren. Hontenisse noteerde eveneens op merkelijke verschuivingen. Gemeen tebelang, hier voor het eerst aantre dend, begint met twee zetels mee te regeren. De lijst Everaert, ook een belangenpartij, gaat meteen met drie zetels strijken, terwijl de lijst Lam bert van één naar vier zetels ging. De lijst Schelfhout, die in 1966 nog niet meedeed, begint met één zetel, terwijl de groep Anné gelijk geble ven is. al blijkt uit de stemmenaan- tallen dat het getij ten ongunste be gint te leven. De lijst Boo ij raakte een zetel kwijt. De opvallendste uitslagen in Hulst zijn de verdubbeling van zetels van de lijst Blommaert en de twee zetels die de lijst-Keyzer in de wacht wist te slepen. De lijsten Steyaert en Van Arenthals, beide met een zetel in de raad, verdwenen van het plaatselijk politiek terrein. De Boerenpartij wist in de Reinaertstad niet tot de raad zaal door te dringen. 1 Algemene Vrije Katholieke Lijst Cuelenaere, F. T. G., Sluis Kopmels, J. A., Sluis de Badts, A. A. H„ Sluis van Hal, S. A., Sluis van de Sluis, S„ Retranchement 3 Gemeentebelang du Fossé, J. J., Sluis Almekinders, C. J„ Retranchement de Milliano, O. A. P., Sluis v. d. Plasse, C. B. A., Sluis 4 Partij van de Arbeid Wage, J. P. J„ Sluis van Soolingen, H., Retranchement 2 P.v.d.A. Dieleman, Jan, Axel Hamelink, K., Axel 3 KVP Ysebaert, M. L. M., Axel Vink, J„ Axel Dieriek, P. A. C. H„ Koewacht 4 Algemeen Belang IJsebaert, Augustinus, R.A., Koewacht Polspoel, R. A., Koewacht van Damme, H., Koewacht 5 Gemeentebelangen van der Lee, A. H., Axel Apers, P. T. A. M. R., Koewacht den Doelder, J., Axel 6 Chr. Prot. Lijst Dekker, P., Axel de Waard, A„ Axel Oggel, D. J„ Axel 't Gilde, M., Axel 1 P.v.d.A. de Groff, M. P., Sas van Gent Scheffer, H. F., Sas van Gent Garskamp, W„ Sas van Gent 2 Gemeentebelang de Meijer, L. F. S., Sas van Gent Rijnders, J. B., Sas van Gent van Waes, G. J. P., Westdorpe 3 Conf. groep Sas van Gent West dorpe Philippine Colsen, W. H. M., Sas van Gent De Beleir, A. C., Westdorpe van Hecke, E. L., Philippine de Rijk, J. M. G., Sas van Gent Spuesens, R. P. A„ Westdorpe Goense, L., Philippine Piessens, P. J„ Sas van Gent 1 Lijst Schelfhout Schelfhout, E., Hengstdijk 2 Lijst De Booij de Booij, M, J„ Lamswaarde 3 Gemeentebelangen Menu, J. F., Kloosterzande Mangnus, P. J., Kloosterzande 5 Lijst Everaert Everaert, P. J„ Walsoorden Rademakers, R„ Kloosterzande Collot d'Escury (baron), K. J. A., Kloosterzande 6 Lijst Lambert Lambert, W. D„ Stoppeldijk de Bakker, F. A„ Boschkapelle Perdaen, A., Ossenisse 7 Lijst Anné Anné, L. F., Kloosterzande Roetus, A. P. J„ Kloosterzande 1 Bóeren-Partij de Jonge, P., Hoek 2 S.G.P. Dieleman, F„ Terneuzen Pladdet, J., Zaamslag 3 D'66 Vlieger, S„ Terneuzen 5 V.V.D. van Breda Vriesman, A. C. S., Terneuzen 6 T 70 - 2000 de Vriend, H„ Terneuzen 7 Gereformeerd Politiek Verbond de Putter, J„ Hoek 8 Verenigde Christelijke Partijen Barbé, drs. R. C. E., Hoek Lindenbergh, P. A., Terneuzen Ramondt, A., Terneuzen (Sluiskil) Doppegieter geb. Thiel, J. M., Terneuzen van der Plas geb. Tanis, L., Zaamslar van Nispen, M. J. M., Terneuzen (Sluiskil) van Cadsand, J., Zaamslag Verlinde, J. J„ Zaamslag 9 P.v.d.A. Huijbrecht, P. J., Terneuzen Hamelink, J. M., Terneuzen Hol, R„ Terneuzen de Putter, M., Hoek van de Velde, J. J„ Biervliet Balk, H. J„ Terneuzen Kes geb. Spruijt, W„ Terneuzen Strijbos, J. H., Terneuzen 2 Politieke Partij Radikalen P.P.R. Baarends, F. P., Oostburg 3 Lijst Verhage Verhage, A. I., Groede 4 Prot. Chr. Groep (CH/AR) Dekker, E., Oostburg Zegers, P., Breskens de Bruijne, I. P., Cadzand 5 Partij van de Arbeid P.v.d.A. Vergouwe, J. J. Breskens van Beest, A., Oostburg Toesseint, P. W„ Schoondijke van Cadsand, J., IJzendijke 6 Democraten '66 D'66 Niermans geb. Gossije, M. M., Breskens 7 Volkspartij voor Vrijheid en Democratie V.V.D. Barendregt, J., Oostburg Cambier, Th. P., Breskens Salomé, A. J., Groede Haverbeke, A. O. J„ IJzendijke 8 Katholieke Volkspartij K.V.P. van Schaick, G. H. M„ Breskens Claeijs, G. A., Biervliet van Rijen, P. W. W. K., IJzendijke 1 Lijst van Acker van Acker, Rudolf F., St. Jansteen 2 Lijst Blommaert Blommaert, Josephus A., St. Jansteen Eeman, R. J., St. Jansteen Stevens, P., St. Jansteen Martinet, R., St. Jansteen 3 Lijst de Keijzer de Keijzer, Bernardus, Clinge van Duijse, A. P. M., Nieuw Namen 4 Lijst Martens Martens, J. D. J., Hulst 6 Lijst Brand Brand, P. J., Hulst Naessens, G. C., Hulst Vermandei, G. A. P., Hulst 7 Lijst Daalman Daalman, L. F., Graauw c.a. 9 Lijst Willaert Willaert, K. L. S., Clinge 11 Lijst Stolte Stolte, J. H., Hulst van de Voorde, G. A., Hulst de Gucht, H. E. M„ Hulst 13 Lijst Coisen Colsen, W. P. A„ Hulst TERNEUZEN Gem.raad '66 stemmen Kamer '67 zetels Gem.raad '70 stemmen zetels BP 3.3 3.8 616 1 SGP 7.4 1087 1 6.6 7.3 1174 2 D '66 2.7 7.0 1127 1 Bakker 1.6 260 VVD 9.2 1359 2 9.8 6.5 1040 1 T 70-2000 6.7 1084 1 GPV 3.1 464 3.1 3.9 634 1 Ver Chr. Part. - - KVP-ARP-CHU 47.4 6989 12 41.8 30.1 4856 8 PvdA 31.4 4628 8 28.6 29.9 4809 8 PPR 3.1 496 Ov. 1st. 66/67 1.5 222 4.1 Totaal 100.- 14749 23 100- 100 16126 23 in 1966 2 verschillende lijsten in 1967 7 verschillende lijsten HULST Gem raad '66 Kamer '67 Gem.raad 70 stemmen zetels stemmen zetels v. Acker 6.4 515 2 7.4 636 1 Blommaert 8.1 648 2 20.1 1742 4 Keijzer 8.9 774 2 Martens 3.5 283 5.1 439 1 Steyaert 5.1 408 1 2.2 192 Brand 11.5 916 3 16.6 1435 3 Daalman 4.8 385 1 5.0 432 1 BP 3.5 277 13.4 3.9 340 Willaert 10.1 805 2 7.0 602 1 v. Arenthans 4.9 392 1 3.2 275 Stolte 10.8 866 3 13.4 1160 3 Goossens 2.2 173 2.2 191 Colsen 5.0 433 1 Ov. 1st. 66/67 29.1 2322 2 86.6 Totaal 100- 7990 17 100- 100 8651 17 In 1966 9 verschillende lijsten in 1967 16 verschillende lijsten SAS VAN GENT Gem.raad '66 Kamer '67 Gem.raad 70 stemmen zetels stemmen zetels FVdA 17.1 741 3 20.5 20 908 3 Gem.Belang (VVD) 8.9 387 2 9.4 25.5 1157 3 Confessionele groep (KVP-AR-CHU) 31.5 1366 4 55.4 54.5 2470 7 Ov. 1st. 66/67 42.5 1843 4 14.7 Totaal 100- 4337 13 100- 100 4535 13 in 1966 7 verschillende lijsten in 1967 12 verschillende lijsten AXEL Gem.raad '66 stemmen Kamer '67 Gem.raad zetels stemmen 70 zetels BP 5.8 3.8 254 0 PvdA 13.8 917 2 17.4 14.7 983 2 KVP 15.5 1028 2 30.2 15.8 1053 3 Alg. Belang 20.5 1360 3 Gemeentebelangen 11.3 752 2 16.5 1097 3 Chr. Prot. Lst. 30.5 2022 5 32.7 28.7 1911 4 Ov. 1st 66/67 28.9 1916 4 13.9 Totaal 100- 6635 15 100.- 100- 6666 15 in 1966 11 verschillende lijsten in 1967 11 verschillende lijsten SLUIS Gem.raad '66 Kamer '67 Gem.raad '70 stemmen zetels stemmen zetels Alg. Vrije Kath (KVP) 36.5 664 4 32.4 29.6 559 3 Ver. Prot. Kiezers 18.9 344 2 13.8 13.1 248 2 Gem.Belang (VVD) 16.2 294 2 16.7 37.8 715 4 PvdA 20.1 366 3 24.1 19.5 367 2 Ov. 1st. 66/67 8.3 150 13.0 Totaal 100- 1818 11 100- 100.- 1891 11 in 1966 2 verschillende lijsten in 1967 12 verschillende lijsten OOSTBURG Gem.raad '66 Kamer '67 Gem.raad '70 stemmen zetels stemmen zetels SGP 1.3 1.9 195 PPR 5.9 626 1 Verhagen 7.6 807 1 Pr. Chr. (AR-CHU) 17.0 1737 3 14.8 14.3 1514 3 PvdA 26.4 2703 5 31.0 24.6 2600 4 D '66 1.5 4.8 501 1 VVD 16.6 1699 3 188 20.6 2177 4 KVP 26.3 2685 4 25.0 18.6 1970 3 CPN 0.7 1.7 182 Ov. 1st 66/67 13.7 1403 2 6.9 Totaal 100.- 10227 17 100- 100 10572 17 in 1966 7 verschillende lijsten in 1967 8 verschillende lijsten HONTENISSE Gem.raad '66 Kamer 67 Gem.raad 70 stemmen zetels stemmen zetels Schelfhout 8.1 389 1 Booij 11.0 541 2 8.8 421 1 Gem.Belang 13.9 663 2 Cornelissen 6.5 323 1 4.8 228 Everaart 23.3 1113 3 Lambert 9.0 444 1 29.1 1387 4 Anné 17.3 854 2 12.0 572 2 Ov. 1st. 66/67 56.2 2770 7 100- Totaal 100- 4932 13 100- 100 4773 13 in 1967 17 verschillende lijsten

de Stem | 1970 | | pagina 3