BIJ ZEEUWS SCHAATSKAMPIOENSCHAP Arjaan van de Kreeke greep titel SPORTIVITEIT GAAT VOOR PRESTATIES UIT IJVC 1 BEHAALDE VERDIENDE ZEGE Weer Deen naar PSV déOnd j VOETBALCLUB STEEN IN ROUW KO GOEREE: VERRASSING Marathon III nog naast Astroïden II Sportvereniging Robur uit Goes TITELKANS WALCHEREN ERG KLEIN Zware opgave herenteams eerste klas EINDSTAND UIT »E LAPPEN MAND „Wij moeten moeilijk jaar doorkomen' Hockey LOTING FA-CUP Broers Charlton niet samen in de finale 22 21 DE STEM VAN DONDERDAG 26 FEBRUARI 197C (Van onze schaatsmedewerker) EINDHOVEN Zonder enige twijfel is Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke op het ogenblik de sterkste schaatsenrijder van Zeeland. Hij heeft op de kunstijsbaan van Eindhoven getoond, een klasse apart te zijn. Op overtuigende wijze heeft hij alle drie de afstan den, te weten de 500, 1500 en 5000 meter, gewonnen in respectievelijk 45.8, 2.30.2 en 9.01.2 onder slechte weersomstandigheden. Er stond een stevige wind dwars over de baan, waarvan de rijders veel last ondervonden in de bocht. Onder betere omstandigheden zou Van de Kreeke zeker zijn Zeeuws record van 45 seconden of de 500 meter verbeterd hebben. Op de twee overige afstanden betekenden zijn tij den nieuwe persoonlijke records. maal nieuwe records betekenden. Op de 5000 meter kwamen beide ri valen tegen elkaar uit. Lange tijd hebben zij elkaar gezelschap gehou den, maar op de helft van de wed strijd bleek de constant draaiende Van de Kreeke over meer energie te beschikken dan Moelker, die overi gens onder bar slechte weersomstan digheden de 1500 meter had gereden. Op een verrassende derde plaats eindigde Ko Goeree uit Kruiningen. Deze 32-jarige schaatsenrijder, waar van men dacht, dat hij zo langzamer hand op zijn retour was, kwam uit stekend voor de dag. Drie nieuwe persoonlijke records op de 500, 1500 en 5000 meter met 49.4, 2.33.4 en 9.34.1. Zijn rit op de 5000 meter viel op door zijn constante rondetijden van 44 en 45 seconden. De overige rijders gingen over het algemeen te snel van start, zodat zij in de laatste ronden op deze afstand te veel moesten prijsgeven. Op de vierde plaats eindigde San- der de Putter uit Cadzand, die met een goede plaats op de 500 meter voor de dag kwam met een tijd van 48.4. Op de 1500 meter, in welke rit hij tegen Jaap Moelker moest rijden, kwam hij op de vijfde plaats met 2.41.5. Zijn rijden op de 5000 meter viel wat tegen: tijd: 9.48.4. Zijn broer Jan de Putter werd vijfde met respectievelijke tijden van 47.1, 2.45.1 en 10.13.1. De verwachting, die hij wekte met zijn goede tijd op de 500 meter werd niet gevolgd door goede tijden op de 1500 en 5000 me ter. Uit de gemaakte tijden blijkt wel, dat het prestatieniveau in Zeeland eindelijk ook aan het stijgen is. Me de oorzaak daarvan is zeker het feit dat nu wekelijks op de kunstijs baan in Eindhoven getraind kan wor den. Bondstrainer Wim Hirdes uit Krabbendijke, die de schaatsenrij ders van boven de Westerschelde twee maal per week traint (een keer conditietraining en een keer ij strai ning te Eindhoven) heeft met zijn rijders succes gehad, door de drie bovenste plaatsen te bezetten. Na afloop van het Zeeuwse kam pioenschap reikte de voorzitter van de technische commissie van het ge west Zeeland van de KNSB, de heer Pomper uit Zierikzee, de prijzen uit en dankte de directie van de kunst ijsbaan te Eindhoven voor het be langeloos beschikbaar stellen van de baan. Zeer goede tweede werd de beken de wielrenner-schaatsenrijder Jaap Moelker uit Wemeldinge. Derde op de 500 meter in een tijd van 48.5 se conden en tweemaal tweede met 2.33.4 over de 1500 meter en 9.10.5 over de 5000 meter, hetgeen alle- (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN De laatste wed strijden in de Zeeuwse badminton- competitie zijn gespeeld. Thans res ten alleen nog de beslissingswedstrij den tussen de diverse gelijksoortige klassen om de uiteindelijke eerste, tweede, derde en vierde plaatsen. In de le klas verloor Marathon I met 0—8 van Avanti 1. Jong Ambon II kon in eigen zaal niet winnen van Rillandia en verloor met 35. In deze wedstrijd kwam na lange tijd Peter Titiheru weer uit. Tegen Wings 2 kwam Jong Ambon 2 tot de volle winst 0—8. In de 2e klas kwam Astroïden 1 twee keer op de baan, wat het kam pioensteam 4 winstpunten oplverde. Tegen Zierikzee 2 werd het een be nauwde 53 overwinning, tegen Ril landia 2 werd slechts 1 partij verlo ren: 71. Wings 3 heeft een goede prestatie geleverd door Avanti 3 in Middelburg met 35 te verslaan, het geen het Koudekerkse team op de ranglijst boven Avanti III bracht. Ma rathon 2 behield de 2e plaats door met 62 van Zierikzee 2 te winnen. In de 3e klas werd een druk pro gramma afgewerkt, vooral door Ma rathon 3, dat door een te spelen in haalwedstrijd 3 wedstrijden moest spelen. De Vlissinigse ploeg heeft hieruit 6 winstpunten behaald, een knappe prestatie, dat hen -op hetzelf de aantal winstpunten bracht als As troïden 2. Dit team modht zich echter een week eerder al kampioen noe men, doordat het een gunstiger sco re had dan Marathon 3. Wings 4 benutte de laatste compe titiewedstrijd om Avanti 4 van de 3e plaats te verdringen. De 2 teams van Fifteenth Point bleven 5 en 6, on danks het gelijke spel van Fifteenth Point 2 tegen Avanti 4. Marathon 3 speelde 53 tegen As troïden 2, terwijl het 3 dagen later dezelfde fortuinlijke uitslag tegen Avanti 4 bereikte. Fifteenth Point 3 had de pech tegen de nummers 1 en - van de ranglijst te moeten uitko ken, Tegen Astroïden 2 werd het 0—8, tegen Marathon 17. Wings 4 won in een spannende wedstrijd met 3—3 van Fifteenth Point 2. Op de ranglijsten in de 2e en 3e klas blijkt d-at in beide klassen teams van dezelfde vereniging op dezelfde Plaats staan. Astroïden 1 en 2 werden kampioen m beide klassen, terwijl Marathon 2 an 3 tweede werden. Vooral van Ma rathon 3, dat in de competitie debu teerde, een goede prestatie. Ook Wings, de nieuwe vereniging uit Koudekerke, heeft een goed de buut gemaakt. Alleen door met het tweede team in de eerste klas in te schrijven heeft het te hoog gegrepen, maar de andere teams hebben prima strijd geleverd, wat voor deze jonge actieve vereniging beloften voor de toekomst inhoudt. De eindrangschikking in 2e en 3e 2e klas Astroïden 1 (kamp.) Marathon 2 Zierikzee 2 Wings 3 Avanti 3 Rillandia 2 3e klas Astroïden 2 (kamp.) Marathon 3 Wings 4 Avanti 4 Fifteenth Point 2 Fifteenth Point 3 10 20 67—13 10 14 54—26 10 11 42—38 10 6 2357 10 5 27—53 10 4 27—53 10 17 58—22 10 17 52—28 10 10 41—39 10 9 44—36 10 7 37—43 10 0 8—72 1. A. van de Kreeke, 's-Heer Arends kerke, 149.897 punten; 2. J. Moelker, Wemeldinge, 154.683: 3. J. Goeree, Kruiningen, 158.877; 4. A. de Putter, Cadzand, 161.113; 5. J. de Putter, Cadzand, 163.044; 6. C.J. de Hulster, Oostburg, 173.673. (ADVERTENTIE) Wat zit er in de meeste lappenmanden? Oude gerafelde todden, zoals versleten ondergoed of afgedankte pyjama's. Barstensvol, u kent dat. Maar als u één schoon stukje nodig heeft, zijn andere huisgenoten u net voor geweest. U kent dat. Daarom is Chif-O-Net, de nieuwe huishoudhulp van Johnson &iohnson een uitkomst. Dit Duizend Dingen Doekje van zacht absorberend textielvlies is ideaal voor alle mogelijke schoonmaak- karweitjes. Makkelijk te wassen. En weer droog in een mum. Om keer op keer te gebruiken. Er zitten er 6 in zo'n zeskantig pak. Let er eens op in de winkel. Eentje gratis proberen? Schrijf dan even naar Johnson Johnson, Antwoordnummer 28, Amersfoort. Plak geen zegel,die betalen wij. 't Duizend Dingen Doekje I Arjaan van de Kreeke, die de Zeeuwse titel greep en twee persoonlijke records verbeterde, in actie. (Van onze correspondent) GOES De katholieke sportver eniging Robur neemt in het Goese sportleven een belangrijke plaats in. Robur is een bloeiende vereniging van 140 leden, waarvan driekwart actief is. Dit betekent momenteel actief in de voetbalsector want sinds vorig jaar is de handbalafde ling van Robur opgegaan in een nieuw geformeerde handbalvereni ging in Goes, die de naam draagt GSC. Ook de beoefening van gym nastiek men had een dames- en meisjes afdeling behoort bij Robur tot het verleden, omdat de animo hiervoor steeds geringer werd. Aan het voetbalfirmament neemt Robur thans geen vooraanstaande plaats in want het bengelt onderaan de ranglijst in. de le klas zondag voetbal, afdeling Zeeland. „Wij be oefenen sport voor ons genoegen en de prestaties komen bij ons niet te staan op de allerhoogste plaats", zegt Guust de Kok die sinds juni van het vorige jaar de functie van voorzitter waarneemt bij Robur. De nu 32-jarige Guust de Kok, die bij zijn vereniging negen jaar secre taris was en van 1959 tot vorig jaar actief was op de grasmat meent dat men in elke vereniging aller eerst moet zorgen voor een prettige sfeer en een gezonde clubgeest. „En die is bij ons in ruime mate aanwezig", aldus De Kok. „Wij wil len nu eenmaal niet ten koste van alles prestaties op hoog niveau be reiken maar beogen alleen een ge zonde sportbeoefening. Zij, die het zelfde doel nastreven, kunnen bij ons terecht en gezien ons ledenaantal zijn dat er heel wat. De praktijk heeft in al die jaren, (Robur is in 1932 opgericht) bewezen dat er voor ons bestaansmogelijkheden genoeg zijn. Die waren er al in de dertiger jaren trouwens, toen Goes vier voet balverenigingen rijk was die 's zon dags speelden, namelijk Goes, Zeeuw se Boys, Goese Boys en Robur ter wijl er ook nog een za'terdagclub bestond. Ook nu menen wij naast onze zus terverenigingen Goes en SVV een eigen taak te hebben die hoofdzake lijk bestaat uit het sportieve ele ment. Het lidmaatschap staat bij ons open voor iedereen ongeacht de le vensovertuiging mits hij voldoet aan de volgende voorwaarden: er mag geen contributieschuld zijn bij een andere sportvereniging; de aanvra ger van het lidmaatschap mag ook geen lopend royement hebben bij een andere sportvereniging of - orga nisatie en bij de justitie niet geregi streerd staan wegens een ernstige overtreding van de wet. Met deze gestelde voorwaarden beogen wij het kweken van een gezonde team geest en een prettige sfeer. Dit wordt op hoge prijs gesteld door al onze leden". Hoewel Robur dan momenteel niet aan de weg timmert wat betreft prestaties op de groene mat zijn er in de loop der jaren toch wel be hoorlijke resultaten geboekt. De beste jaren kwamen voor de Goesenarert na de bevrijding, toen men enige jaren 3e klas KNVB speelde. Na het seizoen 1949-'50 moest men terug naar de 4e klas maar de daaropvolgende vier jaar werd daarin toch een belangrijke rol gespeeld. Het werd enkele jaren een fel duel met Hulst om de kampioens- vlag in top te doen gaan maar de mannen van de overkant bleken tel kens iets sterker te zijn. In 1954 moest Robur een geduchte tegenslag incasseren toen vijf van zijn beste speler voor Goes ging spelen. Dat waren Jan en Gerrit Luyk, Vic en Wim Hopmans en Jan Foudraine, die technisch en tactisch zeer be gaafd was. Het vertrek van dit vijf tal had tot gevolg dat Robur degra deerde naar de le klas afdeling Zee land, terwijl men daarna zelfs nog één jaar in de 2e klas moest vertoe ven. Trainer Dick Mos, de vroegere be faamde rechtsbuiten van Goes en die voor zijn komst naar Zeeland ook nog in het tweede team van Feij en- oord speelde staat nu voor de moei lijke taak zijn jongens te behoeden voor opnieuw een degradatie naar de 2e klas van het afdelingsvoetbal.. „Aan Dick Mos zal het zeker niet liggen, als we een trapje lager moe ten want zijn oefenstof is uitstekend" prijst voorzitter de Kok de Robur- trainer. Om dan resoluut te vervolgen: „Als we dit moeilijke seizoen door komen heb ik wel moed dat het de eerstvolgende jaren beter zal gaan omdat we bij de jeugd over goede krachten beschikken. Ons tweede elftal bijvoorbeeld draait uitstekend en staat op de tweede plaats". Op bestuurlijk niveau hebben H. de Boer en wijlen P.J. Janssens, beiden geruime tijd als voorzitter, een belangrijke rol gespeeld in het verenigingsleven van Robur. Het zelfde geldt voor Anton Aersen, die 29 jaar lang bestuurslid was en nu evenals H. de Boer, die nu in Boxtel woont, het erelidmaatschap draagt. Robur, dat drie senioren, drie ju nioren en twee pupillen-teams bin nen de lijnen brengt, blijft ook na de competitie actief. Jaarlijks staat op het programma het P. J. Janssens- toernooi voor de jeugd, het vetera nen-toernooi en het prestatiewissel- beker-toernooi met deelname van clubs als Goes, Hulst, Breskens en andere. Behalve een interessant en prettig leesbaar clubblad geeft Robur daar naast nog uit een wegwijzer in het verenigingsleven. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN In een goed ge speelde wedstrijd heeft IJVC 1 te Hulst tegen Terhole 2 een verdiende overwinning weten te behalen. Hoe wel Terhole enigszins tegenviel in de afwerking liet het toch aardig spel zien. Het krachtsverschil liep dan ook niet veel uit elkaar. Vooral met harde smashes wist IJVC de punten te winnen. In Groede had de Kikkers 1 vier sets nodig om tot een overwin ning te kunnen komen op het goed spelende OVC 1. dat met invallers in het veld verscheen. In de tweede set, nadat Kikkers de eerste had gewon nen liet OVC goed spel zien, dat zo wel in de opbouw als in de afwerking goed verzorgd werd. Kikkers viel over het algemeen iets tegen. De fel heid waarmee vroeger gestreden werd ontbrak. Mogelijk dat de lage zaal hiervan de oorzaak was omdat hierdoor veel ballen tegen het pla fond kwamen. Al met al toch een aardige wedstrijd. De wedstrijd Voorwaarts - Terhole 1 werd uitge steld wegens ziekte van verschillen de spelers. In de 2e klasse heren moest Sluis kil vrijdagavond te Hoek een neder laag incasseren tegen de leiders, die hierdoor nog steeds ongeslagen zijn. Het was voor de mannen uit Hoek een onmogelijk taak om deze sterk spelende ploeg te verslaan. In Axel hebben de mannen van Voor waarts 2 een verdiende overwinning weten te behalen op het niet onver dienstelijk spelende IJVC 2, dat met zeer jonge spelers in het veld kwam. Ook IJVC 3 leed een nederlaag tegen Kikkers 2. De jeugdige spelers van IJVC stelden alles in het werk om hun huid zo duur mogelijk te verko pen. Er werd af en toe aardig ge speeld al was er van techniek geen sprake. Zaamslag, dat op bezoek was in Groede bij OVC 2, moest met een ne derlaag terug naar huis. OVC liet fanatiek spel zien waartegen Zaamslag niet opgewassen was. Bij de dames bleef koploper Kik kers de baas over Terhole 3, dat met drie invallers in het veld verscheen. Het goed ingespeelde Kikkerteam gaf de tegenstandsters geen kans. Naar mate de strijd vorderde kreeg Terho- (Van onze sportmedewerker) HULST De voorzitter van de voetbalvereniging Steen, de heer Z, F. Pleunis, is dinsdagavond laat in het St.-Lidwinaziekenhuis te Hulst overleden, nadat hij daar ongeveer drie weken geleden voor observatie was opgenomen. De heer Pleunis was vijfenvijftig jaar en was reeds meer dan twintig jaar lid van de voetbalvereniging Steen, voor welke vereniging hij enorm veel heeft gedaan. Naast het voorzitterschap van de voetbalver eniging, bekleedde hij eveneens be stuursfuncties bij de plaatselijke mu ziekvereniging en diverse andere in stellingen ter plaatse. Hij maakte ook deel uit van de gemeenteraad in St.- Jansteen. De heer Pleunis zal zater dag om elf uur in zijn woonplaats worden begraven. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-competitie slaagde BKC er in een tot nu toe voortreffelijk seizoen tussentijds te beëindigen met het micro-kampioenschap in de afdeling 2A. Kennelijk stond BKC wel onder een zekere druk, want Swift 4 wist het in een spannende strijd op 77 te houden. Dit had voor BKC geen ernstige gevolgen, want naaste concurrent Togo 3 was helemaal van slag. Zuid wester 2 was in deze wedstrijd opper machtig. Met 60 werden de Goese- naren verslagen. In afdeling 2B werd Togo 3 kampioen, dat evenals BKC met 77 gelijk speelde tegen Swift 5. maar dit was genoeg voor de titel. Animo 4 en KVL speelden ook al gelijk. Deze wedstrijd eindigde in 33. Bij de junioren werd Zuidwest kampioen. Twee maal winst met 3 2. Tjoba 1 en Animo 1 werden hier van het slachtoffer. Tjoba 1 verloor ook zijn tweede wedstrijd met 32 van Swift 1. Swift 1 behaalde een fraaie tweede plaats op de ranglijst, mede door een 43 overwinning op Stormvogels 1. Togo behaalde slechts één punt- tegen Animo 1 werd met 02 verloren, maar tegen Stormvo gels 1 met 11 gelijk gespeeld. Robur-voorzitter Guust de Kok„Bij ons komt de clubgeest en de spor tiviteit op de eerste plaats. le steeds meer vat op het spel zodat het toch een aardige wedstrijd werd. OVC-dames kregen bezoek van Terhole 2 en moesten met lede ogen. toezien hoe ze totaal overspeeld wer den door een niet groots spelend Ter- hole. OVC slaagde er niet in enige te genstand te bieden waardoor het een eenzijdige wedstrijd werd. De uitslagen luiden: Heren le klas: Terhole 2 - IJVC 0—3 (10—5, 13—15, 12—15); OVC 1 - Kikkers 1 1—3 (12—15, 15—13, 6—15, 1215); Voorwaarts 1 - Terhole 1, uitgesteld. Heren 2e klas: Hoek - Sluiskil 30; Voorwaarts 2 - IJVC 2 30 (15—3, 15—13, 15—6); OVC 2 - Zaamslag 30 (156, 1510, 1513) IJVC 3 - Kikkers 2 0—3 (1—15, 5—15, 0—15). Dames: Terhole 3 - Kikkers 1 03 (3—15, 10—15, 12—15); OVC 1 - Terhole 2 03 (152, 1512, 154), (Van onze medewerker) BREDA Een bijzonder zwaar weekeinde staat in de le klas heren de de hockeyteams te wachten. Zo wel zaterdag als zondag moet een vol ledig programma worden afgewerkt. De elftallen in de lagere klassen duel leren alleen zondag. Hoewel de nood vlag nog niet behoeft te worden gehe sen acht de bond het toch noodzake lijk dit weekeinde „doublés" te laten spelen. Mede door het gesloten seizoen, ge volgd door twee wedstrijddagen, wel ke vanwege de weeromstandigheden verloren gingen, hebben de eftallen nog niet op de velden gespeeld. De gelegenheid tot veldtraining was eveneens minimaal en de enige wijze om de conditie enigszins op peil te houden was zaalhockey spelen. Daar om ook zal het zwaar weekeinde de conditie aanspreken. En daarom zal het niet verwonderlijk zijn dat er enige verrassende resultaten worden geboekt. Dat HTCC na dit weekeinde zich op de bovenste plaats zal hand haven is zeker niet uitgesloten. De plaatselijke derby tegen Eindhoven moet de „zwarten" geen moeilijkhe den opleveren: de thuiswedstrijd te gen Tilburg echter iets meer. Mocht Tilburg deze ontmoeting verliezen, dan maakt Breda een redelijke kans de Tilburgenaren op de belangrijke tweede plaats op de ranglijst te ver dringen, rekening houdend met de kleine zege, welke Tilburg op eigen bodem op Keep Fit zal behalen. Bre da heeft namelijk twee thuiswedstrij den voor de boeg: zaterdag tegen 's Hertogenbosch en zondag tegen MOP. Uit deze twee wedstrijden kunnen de „blauwen" vier winstpun ten vergaren. Concurrent MEP kan eveneens de volle winst boeken uit de ontmoetingen tegen respectieve lijk Venlo (thuis) en Keep Fit (uit). EINDHOVEN (ANP) Het be stuur van PSV en de Deense inter national Henning Munk Jensen heb ben in principe overeenstemming be reikt over het aanvaarden van een contract voor het volgende seizoen. Secretaris Ben van Gelder ver klaarde dinsdag: „Het ligt in de be doeling, dat in juni de overeenkomst ondertekent wordt". Jensen, die bij voorkeur als libero speelt, maar ook uit de voeten kan als half speler, komt voor Aalborg BK uit. De 23-jarige Deen speelde 21 maal in het nationa le elftal. PSV heeft dan de beschik king over drie Denen: Schmidt Han sen, Bjerre en Jensen. Schmidt Han sen is in juni drie jaar in Nederland en zal dan volgens de reglementen niet meer als buitenlandse speler worden beschouwd. LONDEN (ANP) De Engelse tweede divisie club Watford, die za terdag in de kwartfinales van de strijd om de F A cup voor een ver rassing zorgde door Liverpool uit te schakelen, zal in de halve eindstrijd uitkomen tegen Chelsea. De andere halve finale gaat tussen Leeds United en de winnaar van het duel Man chester United - Middlesbrough. Za terdag eindigde de ontmoeting tussen Middlesbrough en de United in een gelijkspel: 11. Beide clubs spelen vandaag de replay. De loting voor de halve finales vernietigde de hoop van Bobby en Jackie Charlton om tegen elkaar uit te komen in de finale in het Wembley stadion op 11 april. Het tweetal speelt namelijk, wanneer Manchester United Middlebrough in de tweede wedstrijd verslaat, al op 14 maart tegen elkaar. Chelsea bereikte de halve finales voor de tiende maal. De club lever de die prestatie vier maal in de af gelopen zes jaar. Watford is voor de eerste keer na zijn oprichting in 1891 zover in het toernooi om de Engelse beker gekomen. Watford versloeg dit seizoen reeds twee eerste divisie clubs (Stoke City en Liverpool) in de strijd om de beker. 5.

de Stem | 1970 | | pagina 21