Raad neemt genoegen met lagere school van vijf klassen Siuiskilse straten staan weer onder water Bejaardenbond Hulst bestaat twintig jaar Landbo u wsch uur open bejaarden werk bestemd ZEEUW. ONTW] Muziekge Zeeland ondergew; Buien Resultaat van rommelige vergadering in Sint-Jansteen Voorzitter C. van der Walle wil alle Hulster bejaarden lid maken OPRICHTING EDITIE VOOR ZEELAND Gezellige gezinsdag in Koewacht Afnemend vervoer veer Kruiningen-Perkpolder Jaarvergadering van Plattelandsvrouwen Visie Gezellig Beroepingen Gemeentebelangen lijst 5 Schieting Vios 's-Heerenhoek Winkel voor jeugcl- schoenen in Goes Schieting Concordia in 's-Heerenhoek Havenspecial Prijsscliieting in Yersetl Honclenbestand i)| Vlissingen niet meer te overzien Voorzitter vai muziekgezelsci DE STEM VAN DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST Naar schatting 70 procent van het totale aantal be jaarden in Hulst is op het ogen blik lid van de plaatselijke bejaar denbond. Binnen afzienbare tijd zal in het kader van het twintig jarig bestaan van de afdeling een grootscheepse ledenwerfactie be ginnen. Inzet is de groep van 300 bejaarden, die tot nog toe niet aangesloten zijn. Ze zullen in de komende weken persoonlijk of per circulaire worden benaderd. Verdere uitbreiding van. het leden aantal is het persoonlijk ideaal van voorzitter C. J. van der Walle, die bij zijn streven gesteund wordt door het voltallige bestuur. In nauwelijks tien jaar tijd heeft hij de plaatselij ke afdeling van een vereniging met 250 leden zien uitgroeien tot een af deling met 700 actieve mensen. „Het moet mogelijk zijn om ook de kleine groep niet-leden voor ons werk te interesseren", is zijn me ning. Hoewel dat in de praktijk wel erg moeilijk zal blijken is het de grote wens van voorzitter Van der Walle om de gehele Hulster oudste generatie onder te brengen in de be jaardenbond. Het zijn uiteraard de bejaarden zelf, die daarin het laatste woord hebben. „Ik heb er goede hoop op", vertelt de voorzitter, „dat we de 800 leden binnen niet al te lange tijd zullen behalen". Op de bejaarden, die nog geen lid zijn, zal een beroep worden gedaan zich uit solidariteit aan te sluiten. „De 300, die niet bij de afdeling zijn aangesloten hebben daaraan misschien in verband met hun maat schappelijke positie geen behoefte", zegt de heer Van der Walle. „Maar ik zou graag zien, dat ze uit solida riteit met hun leeftijdsgenoten waar bij dat wel het geval is, zich wel zouden aansluiten". Hoe groter een afdeling is, hoe meer men ook op landelijk ni veau kan verwezenlijken. Voor de voorzitter van de Hulster afde ling zijn dat de voornaamste motie ven voor zijn merkwaardige stre ven. „Een bejaardenbond heeft, ook nu de positie van de bejaarden aan zienlijk is verbeterd, wel degelijk nut", is zijn mening. „We moeten er voor bijven waken, dat we niet achterop geraken- Dat kan alleen met krachtige afdelingen". Twintig jaar geleden werd op initia, tlef van de toenmalige KAB de Huil ster bejaardenbond opgericht, één jaar nadat in Breda de eerste dio cesane vereniging in het leven was geroepen. DAflBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraai 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland A. F. Koopman (0118U-7438) Postbus 116. Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berke) (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel) (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W v Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumaniaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV.: Inspecteur Zeeland: L. K M, de Jong (01150-4281) Hulst en O Z.-Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (011)0-8030) In 1950 begon men met 36 leden In mei van dit jaar hoopt het be stuur het twintigjarig bestaan te vieren met meer dan 700 leden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is de bejaar denbond van Hulst vermoedelijk de oudste. Omtrent de doelstelling staat in de statuten nog omschreven: het behartigen van godsdienstige, cultu rele, algemeen sociaal-economische belangen. In het verleden zijn er kosten noch moeite gespaard om de be jaarden in hun vrije tijd zo aange naam mogelijk bezig te houden. In eerste instantie was dat alleen het werk van de bond. Nu wordt daar van een gedeelte overgenomen of worden de activiteiten aangevuld met het zogenaamde „open bejaaf- denwerk". In dit kader worden voor bejaar den mogelijkheden geschapen, waar voor de bejaardenbonden zelf wegens gebrek aan faciliteiten niet in de ge legenheid zijn. De heer Van der Walle vindt dat een gunstige ont wikkeling. Ook in Hulst is sprake van een „open bejaardenwerk", al ls dat officieel nog niet van start. „De activiteiten van onze afdeling kunnen gedeeltelijk al hiertoe wor den gerekend. Het open bej a-arden - werk, zoals dat in de toekomst in Hulst ontwikkeld zal worden, zal in nauwe samenwerking met de be staande bejaardenbond worden op gezet". „Ook over de toekomstige ontwik kelingen heeft de heer Van der Wal le zijn eigen visie: „Een van mijn grootste wensen is, dat er in Hulst bejaardenflats komen. Grote blokken met verschillende wooneenheden en recreatieruimten, voorzieningen voor het nuttigen van warme maaltijden en een centraal alarmsysteem." (Van onze correspondent) KOEWACHT De gezinsdag van de Koewachtse Boerenbond, met Katholieke Vrouwen Organisatie en de Katholieke Plattelands Jongeren is weer tot ieders tevredenheid ver lopen. Begonnen werd met een koffietafel met loxenverkoop, in feestzaal De Anjer waarna men naar het Patro naat ging om getuige te zijn van de opvoering van het toneelstuk „Den Haag vergist zich niet" (Bruno J. Duin). Dit stuk-in-twee- bedrijven werd goed opgevoerd. Na het toneel kwam het orkest The Williams op het podium, meteen waren de dans- lustigen in hun sas. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het vervoers aanbod op het veer Kruiningen- Perkpolder, dat sedert 1966 geleide lijk is gestegen, blijkt in de maand januari van dit jaar vrij plotseling te zijn gedaald. Werden er in januari 1969 nog 68.651 auto's overgezet, in januari 1970 daalde dit aantal met een kleine vijfduizend eenheden. Een verklaring voor deze daling kan in de weersomstandigheden wor den gezocht. Het veer Vlissingen- Breskens, dat minder met mist te kampen heeft, boekte een toename van het aantal overgezette vcertui- tuigen, namelijk van 59.405 in janua ri 1969 tot 60.383 in januari 11970. Daarmee kon een totale daling van het vervoersaanbod op alle drie de veerdienten over de Westerschelde niet worden goedgemaakt. Dit to taal liep terug (wederom alleen voor de maand januari) van 130.943 tot 126.288. In het jaar 1968 deed zich in de maand januari een overeenkomstige daling van het vervoersaanbod voor. Het aantal achtergebleven voertui gen op de verschillende veerpleinen steeg alleen te Vlissingen, en wel van 3.330 in januari tot 5.333 in janu ari 1970 (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE De Nederland se bond van plattelandsvrouwen heeft een jaarvergadering gehouden in zaal Wijffels in Schoondijke. Na een welkomstwoord door de presidente mevrouw M. van de Wee- Ie uit Oostburg volgden enkele me dedelingen; onder andere dat op 10 maart in samenwerking met de af deling Sluis een bezoek zal worden gebracht aan een vlasbedrijf in St. Ian in Remo (België). Op 12 mei gaat men op reis naar Rotterdam. Na afwerking van het verdere huishoudelijke gedeelte en de pauze hield mevrouw Van Kampen uit Oostburg een inleiding met dia's over de mode 1970. (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN In een rom melige raadsvergadering heeft de gemeenteraad van St. Jansteen maandagmiddag het belangrijk ste deel van de vergadertijd be steed aan de plannen voor de bouw van een nieuwe lagere school. Tenslotte werd besloten om een vijfklassige lagere school op te trekken op de plaats van de hui dige jongensschool. Dit voorstel is in de plaats geko men van een eerder door de raad ge nomen besluit tot de bouw van een tienklassige gecombineerde school. Deze zou zowel de bestande jongens als meisjesschool moeten vervangen. Het voorstel werd door de schoolin spectie wei gesteund maar in verband met de nog tamelijk goede toestand waarin de meisjesschool verkeert, kwam de gemeente niet in aanmer king voor een urgentieverklaring. Wél voor de bouw van een kleiner complex ter vervanging van de ver sleten jongensschool. Voor de Steense raad was het maandagmiddag kiezen of delen. De meeste raadsleden bleken voorstan der van een tienklassige school en konden 't voorstel van de vijfklassige moeilijk appreciëren. Voor burge meester mr. J. I. M. Reuser was het blijkens diens reactie een duidelijke zaak „Als we honderd procent niet krijgen, kunnen we niet hef risico lopen de vijftig procent te verliezen, maar moeten we daar genoegen mee nemen." De heer Van Akker was het daar mee niet helemaal eens. Hij maande tot voorzichtigheid bij het nemen van beslissingen bij dit soort zaken. Het raadslid sprak de vrees uit, dat in de toekomst de ontwikkelingen in het onderwijs wel eens anders zouden kunnen zijn dan verwacht wordt en dat een nieuwbouw dan al niet meer aan de eisen zou voldoen. De discussie werd tenslotte zo ver hit, dat burgemeester Reuser met een paar flinke dreunen met zijn voorzit tershamer op de tafel de heer Van Akker het zwijgen moest opleggen. Zelfs toen nog kostte het het raadslid moeite zich te verzoenen met de zienswijze van b. en w. Het merendeel der raadsleden bleek tenslotte de visie van het college van bjren w. te delen. Wél werd ervoor gepleit om op de bouw van een tienklassige school te blijven aan dringen, maar de bouw van een vijf klassige te stimuleren als geen an dere mogelijkheden meer openstaan. Dat laatste werd tenslotte conform het voorstel van het college besloten. In afwachting van het nieuwe com plex moet zolang een ander onderko men gezocht worden. Wel wordt er bij de bouw rekening mee gehouden dat men in de toekomst de jongens school kan uitbreiden tot een gecom bineerde school. Met een vermoeide maar forse tik met de voorzittershamer op de tafel, die onder het discussiegeweld toch al heel wat te lijden had, sloot de voor zitter tenslotte de discussie rond deze zaak. De overige agendapunten bleken hamerstukken: aan de vergadering was een officieel afscheidsbezoek van de commissaris der koningin in Zee land voorafgegaan. Toen de vergade- rng begon, stond op de tafel voor ie der raadslid een borrelglas met in houd. Burgemeester Reuser inspireer de dat bij de vraag van de serveer ster of er een tweede kopje koffie geschonken moest worden, tot de op merking „Jawel, want voor sommi gen is het nodig." In déze sfeer werd tenslotte de bijeenkomst afgewik keld. Het „dreigde" zelfs zo gezellig te worden dat een van de raadsleden er tenslotte op aandrong van de ver gadering in ieder geval geen lacher tje te maken. Daarna ging het er weer waft serieuzer aan toe. Achtereenvolgens werd besloten tot verkoop van een perceel grond aan de Wilhelminastraat en werd goedkeuring verleend aan een voor stel om medewerking te geven aan het bestuur van de lagere school voor aanschaf van een televisietoestel en leermiddelen voor de speel-leerklas. Verder werd het bestemmingsplan noord-oost vastgesteld. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Voorhout J. Hoogenkamp te Am sterdam, te Randwijk H. van der Post, kandidaat te Beekbergen. Be roepbaarstelling - Kandidaat J. A. van der Velden, Bisschopweg 156 te Amersfoort, is beroepbaar. Bedankt voor Lage Zwaluwe E. C. van Offe ren te Gelselaar. Aangenomen naar Woudrichem A. de Kleine te Oude- mirdum. Geref. Kerken Aangenomen naar Voorschoten P. Reedijk te Hoo- gezand-Sappemeer. Examens Aan het Zendin-gsseminarie te Baarn slaagde voor het z-end.examen mej. M. van der Marei. Zij zal uitgezon den worden naar Rwanda als anima- trice centrale van de Mouvement familial van de Eglise Presbytérien- ne au Rwanda. Geref. kerken vrijgemaakt Be roepen te Neede, Winterswijk en Aal ten H. Schuurman te Creil. In de Bosjesstraat in Sluiskil zijn de werkzaamheden gestaakt door de hoge grondwaterstand. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Het centrum van Sluiskil heeft opnieuw last van wa teroverlast. Dat is niets nieuws, om dat na de verbreding van het ka naal de kelders in de buurt van het postkantoor en de Middenstraat re gelmatig zol water stroomden. Een enquête vorig jaar september en een verzoek aan het gemeentebe stuur aan deze toestand een einde te maken, was het directe gevolg van een actie, die nog steeds geen resul taat heeft opgeleverd. Ook bewoners van de Bosjesweg en de Spoorstraat hebben plotseling met een overvloed aan water te kampen. De tuinen liggen onder wa ter en sommige kelders staan even (ADVERTENTIE) Kiezers van Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Overslag, stemt a.s. woensdag voor een goed gemeen telijk beleid. (Van een onzer verslaggevers) HULST Door de betrokken gemeentelijke en landelijke auto riteiten is positief gereageerd op de plannen om in Hulst te star ten met het zogenaamde „open bejaardenwerk". De stichting, die daarvoor geruime tijd geleden in het leven is geroepen, hoopt bin nen afzienbare tijd te kunnen be ginnen met de eerste activiteiten. Op het ogenblik wordt uitgekeken naar geschikte huisvesting voor deze voor Hulst en omgeving nieuwe vorm van bejaardenzorg. Als potentieel on derkomen bestaat ook bij de ge meente belangstelling voor een voormalige boerderij van het grote open terrein in de Hulster binnen stad, waar vorig jaar het voormalige bejaardenhuis is afgebroken. Het complex valt niet onder de sanering van de binnenstad, omdat monumen tenzorg voor de boerderij belangstel ling heeft. Het complex is nog niet in eigen dom van de gemeente. Als het even tueel een bestemming krijgt voor het open bejaardenwerk, dan zal een kostbare verbouwing noodzakelijk zijn. De stichting hoopt binnen enkele maanden de eerste stappen te kunnen ondernemen tot verwezenlijking van de lang bestaande plannen. Wanneer dat zal zijn hangt onder meer af van toezeggingen omtrent financiële faci liteiten van de zijde van rijk, provin cie en gemeente. Naar verluidt zou den die vooruitzichten goed zijn. Het is de bedoeling, dat Hulst in de nabije toekomst in de binnenstad een dienstencentrum krijgt. Het bejaar denwerk zal verder in grote lijnen op dezelfde leest worden geschoeid als elders met dit soort activiteiten het geval is. In het dienstencentrum zullen ver moedelijk voorzieningen worden ge troffen voor het nuttigen van warme maaltijden, de bejaarden kunnen er verder terecht voor gesprekken met De voormalige landbouwschuur, waarvoor als eventueel onderko men voor het open hejaardenwerk van verschillende zijden grote be langstelling bestaat. een maatschappelijk werker en voor allerhande activiteiten. In Axel heeft men met deze vorm van bejaardenzorg al geruime tijd goede ervaringen. Hier beschikt men eveneens over een dienstencentrum, dat naar bevrediging functioneert. Een van de voorwaarden, die aan de bouw van een dienstencentrum zijn verbonden, is, dat er in een straal van 800 meter rond het centrum min stens 450 bejaarden moeten wonen of verblijven. Ideaal van de Stichting Open Be jaardenwerk in Hulst is een aange past eigen gebouw in de binnenstad. Van nieuwbouw waar uiteindelijk naar gestreefd wordt zal voorlopig nog wel geen sprake kunnen zi n en daarom wordt al geruime tijd uitge zien naar een voorlopige oploss.ng. eens blank. „Dat komt door het dichtgooien van De Kreek (het Bos je) met de dijk van de oude spoor lijn", zegt de heer J. Bruyns. „Die kreek, die in verbinding stond met de polderafwatering, zorgde hier voor een juist grondwaterpeil. Bij het dempen van de kreek zijn geen voorzieningen getroffen, om het smelt-, regen- en grondwater op juiste wijze af te laten vloeien. Wij ondervinden daarvan veel schade. Onze tuinen verzuren door de veel heid van water", aldus de heer Bruyns, die ook namens zijn buren sprak. De situatie rond de andere aan gelegenheid wat betreft de water overlast, is nog steeds niet opgelost. De kelders staan nog steeds blank. Het vroegere actiecomité, onder aan voering van hoofdonderwijzer A. van Harn, heeft nog steeds niets gehoord over een mogelijke oplossing van dit natte probleem. Directeur van de dienst openbare werken in Terneuzen, de heer A. H. "A. Tirion, is op de hoogte van de wateroverlast in Sluiskil. Een oplos- ging van het vele water in de buurt van de Spoorstraat lijkt de heer Ti rion het aanbrengen van drainage. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Bij de wed. Verhoeven gaf de vereniging Vios een schieting op de liggende wippen. Van 17 sociëteiten waren 55 schut ters aanwezig. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel werd niet afgeschoten; le zijvogel: C. Westdijk van Vios 's- Heerenhoek; 2e zijvogel: C. van Wee- Ie van Juliana uit Oudelande; le bo- venkal: M. van der Guchte van Spes Nostra uit Ovezande; 2e bovenkal: G. M. Geense van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; le onderkal: O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwa- dendamme; 2e onderkal: A. van Zun- deren van Spes Nostra uit Ovezande (De laatste drie bij loting.) le klep: H. Koens van Spes Nostra uit Ove zande; 2e klep: C. D. Raas van Voor uitgang uit Kwadendamme; 3e klep: J.' Bongers van Zeelandia uit Ove zande; 4e klep: J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vo gels: A. de Jonge sr. van Soranus uit Heinkenszand, 7 stuks. De vlie gende vogelprijs was voor A. van 't Westeinde van Willem Teil uit Ove zande. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: J. Rijk van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek; 2e hoofdvo gel: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; le zijvogel: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk; 2e zijvogel: Jac. van der Dries van Vios uit 's-Heerenhoek; 3e zij vogel: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 4e zijvogel; W. Voet van Soranus uit Heinkenszand; le kal; M. van der Guchte van Spes Nostra uit Ovezande; 2e kal: C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek; 3e kal: Jac. Doene van Victoria uit Kwaden damme; 4e kal: C. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek. Meeste klei ne vogels: A. A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, 5 stuks. (Van onze adverteerders) GOES In Goes is een schoenen zaak geopend die speciaal is ingericht en afgestemd op de jeugd. De zaak heet „Shop 15" en is gevestigd aan de Witte Paardenstraat. Eigenaar van de zaak is J. M. van der Wouw. TESTBANK IN OOSTBURG OOSTBURG V.W.-garage firma Gebroeders Brugge te Oostburg is uitgebreid met een testbank (diagno se-test). Bij een zeer vlotte controle door verschillende installaties is het mogelijk de kleinste euvels waar te nemen. De automobilist is hierdoor verzekerd van een goedkope en snel le service. De installatie is zo ge- ilaatst, dat men er direct vanaf de rijweg op kan rijden. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De handto» vereniging Concordia hield een ting bij de Wed. Verhoeven, liggende wippen. Er waren 61 sekt ters aanwezig van 14 vereniging Uitslag eerste wip: hoofdvogel: Lous van Edele Handboog uit Oiii lande; 1ste zijvogel; Janus van 4 Dries van Eensgezindheid uit 's Hl renhoek; 2de zijvogel: P. Vette i Concordia uit 's Heerenhoek; ïstel venkal: P. Vermuë van Jacoba s Beieren uit Goes; 2de bovenkal: Martens van Vios uit 's-Heerenki (loting); le onderkal: O. Sta aert van Vooruitgang uit Kwal damme; 2de onderkal: F. Koens Spes-Nostra uit Ovezande (loting) klep: A- de Jonge - Rijk van Wil] Teil uit Ovezande; 2de klep; B. I van Victoria uit Kwadendamme; klep: C.D. Raa-s van Vooruitgangi Kwadendamme; meeste kleine t gels: Jer. Vette van Concordia uil) Heerenhoek, 5 stuks; vliegende \té prijs P- Vette van Concordia uit') Heerenhoek. Uitslag tweede wip: 1ste hoofd) gel: Cor. Boonman van Vrije Sols ters uit 's Heerenhoek; 2de hoof» gel: Jac. Vermuë van Jacoba Beieren uit Goes; 1ste zijvogel; Vette van Concordia uit 's Heat- hoek; 2de zijvogel: A. van Steeabf gen van Willem Teil uit O-veza» 3de zijvogel: J. Rijk van Jacoba u Beieren uit Goes; 4de bijvogel: Boonman van Vrije Schutters uit: Heerenhoek (loting); 1-ste kal: L. Kraker van Willem Teil uit Kapê 2de kal: J. Rijk van Jacoba van" eren uit Goes; 3de kal: Jac. van Dries van Vios uit 's Heerenhoek;! kal: J. Boonman van Vios uit 's renhoek (Loting); meeste kleine gels: H. Koens van Spes Nostra Ovezande, 7 stuks. In het begin van de jari I is voor Zeeland het keerj tijden aangebroken. Hom tig jaar probleemgebied dan achter ons. In het den van de vorige eeuw k' eerste industrialisatiegol ons land, bijna vijftig jaar „je en Noord-Frankrijk, doet daaraan nauwelijks Een nieuwe beweging van trie-ontwikkeling trekt door land als het na 1945 voor ee lutionaire omschakeling k itaan door het verlies van d niën en door de hoge gebo Weer komt onze provincie? aan. Zij wordt niet aan-gewd probleemgebied, als dit 1 1952 met verschillende and westen wel gebeurt- Zeeland is trouwens met| rijp voor de industrie. De de landbouw en de bestaand, trie verzetten zich; het o; bestuur is niet positief gestel provincie is voorts te verb# zodat de gescheiden arbeidsJ te klein zijn om vestiging drijven aantrekkelijk te mak In 1959 wordt Zeeland ringsgebied met al spoedig nen: Terneuzen, Vlissing Goes, Zierikzee en Sint De tijden van Dow, Hoecb liton, Hercules, Péchiney kernenergiecentrale breken deze keuze juist? Tussen 1945 en heden is gebleken dat de „normale" landse industrie weinig naai land trekt. Philips-TerneuzenJ. Goe3 en Smit-Bolnes-Zierikzf uitzonderingen, evenals de kle! drijven die zich ook in Sin| tensdijk vestigden. Zij geen eind maken aan het gr< proces van ontvolking. De toenemende problemen il rig Nederland: het noorden, burg, Twente bijvoorbeeld, het nodig de inlandindustrie heen te sturen. De regering dat ook. Meer en meer woi een kwestie van regionale si| satie. De specialiteit van Zeeland het terrein van de Zeehaven regeringsbeleid is er op geric® ÏVestersclieldebekken in te i als derde complex naast Ri| IJmond. Er zijn talloze uitsprakei Rijnmond planologisch aan el ronding toe is, dat wil zegge de Westerschelde moet pr| (Van onze correspondent) YERSEKE De verenigde teiten in Kwadendamme en de iurfl boogvereniging Diana in Yet.*| hielden bij de heer Joh. v.d. Bij een schieting op de liggende wip»1 prijzen: 1ste prijs L. de Koeyer® 13 punten, 2. P. de Koeyer 9; UI Bakker 7; 4. Leo de Jonge 7; 5. il drie de Jonge 0; 6. A. Duinkerk! T 7. A. Clarijs 4; 8. M. Steenbakker) 9. L. Verbeek 3; 10. F. Peeters f (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de Schelde I stad zal men in het vervolg totetfl andere manier van heffing en invM'l dcring van de hondenbelasting over- gaan. Tot dusverre was het gebN1' I kelijk, dat een gemeente-ambtenaa11 aan de huizen van de Vlissingse ij' I gezetenen een onderzoek instel»11 naar de in de gemeente aanwezi£(l honden. Naarmate de gemeente groter geworden, wordt het steeds bezwafj lijker om op deze manier het honde»'! bestand van Vlissingen te meten. 0» I die reden willen b. en w. de aangifte* I plicht verfijnen. Ieder die in het a8®r het lopende belastingjaar voorat* I gaande jaar één of meer hon<Ü"l had, wordt in het volgende belas-1 tingjaar ambtshalve voor hetzelfde i aantal honden aangeslagen. De hon-l denbezitters die hun viervoeter va" I de hand hebben gedaan kunnen ee»l automatische, volgende belastingaan* I slag vermijden als zij voor 15 februa-1 ri van het nieuwe belastingjaar ken* I nisgeven van de verandering. I re hondenbezitter is verplicht om zijn l huisdier(en) aan te geven. In raadsvergadering van aanstaand» I vrijdag zal een wijziging van de ver-1 ordening inzake de hondenbelasting I aan de raad worden voorgelegd. (Van onze correspondent) GOES „De muziekgezel pen worden ondergewaardeer we zien wat de gemeentelijke heden ieder jaar uittrekken v< voorzieningen aan sportvelden hallen en de school en jeugi komen wij er beslist slecht a iedere belangrijke gebeurtenis den onze gezelschappen ge deze met muziek op te lui Daarom hebben wij recht op bijdragen van provincie en ge ten dan nu het geval is". D voorzitter J. Uitterhoeve op de jaarvergadering van de bono harmonie- en fanfaregezelschap Zeeland in de Prins van Ora Goes. Aanleiding tot deze geladei spraak was de geringe animo leden om het najaarsconcour: en de zomer- en n-ajaarsconc U971 te organiseren. De eve tekorten bij dergelijke conc komen geheel voor rekening organiserende verenigingen d financieel toch al moeilijk Het bestuur van de Zeeuwse heeft daarom aan alle gemeei sturen een brief geschreven, zij deze colleges op 'deze ondul en discriminerende situatie wij Vooruitzie! voor woer en donder, opgesteld het K.N.Mj maandag om 18.00 li Af en toe buien, enii daling van temperatuur met nacht plaatselijk lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfe: middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal urei tot 4; min.-temp.: omstreek maal; max.-temp.: omstreek; maal; kans op een droge perkx minstens 12 uur: 70 procent; ki een gehee droog etmaal: 40 p: Voor donderdag: aantal ure: tot 5; min.-temp.: omstreek maal; max.-temp.: omstreek: maal; kans op een droge perio. minstens 12 uur: 80 procent; k een geheel droog etmaal: 40 pi

de Stem | 1970 | | pagina 2