uwaart de dag ïjn even? Willy Fermont gaf atletiekcarrière op BLESSURES ZOUDEN ME RUINEREN" Zaalvoetbaltoernooi van Robur voor Goes Evertse en Tolhoek kwamen alleen aan BESTUUR INGEKROMPEN Schelfhout titel en promotie even 5Werk gaat oor sport Jaarvergadering Er op en er over Trainingen van Zeeuwse wielerclubs 55 SPANNENDE WEDSTRIJDEN DE POOL EN CIOS WONNEN St.-Aloysius 2 behaalde zege op Haringman l La Boïte- Tricot Luxe Mode VAN MOER [Successen I Ontgoochelingen I fa-sk 11" toe beste °P dit on" Uitgesloten TRANINGSRIT THEO MIDDELKAMP Versluis naar Berchem Sport Kloosterman- Bruinooge won Clarijs-rit Vier wielrenners met reclametricots 13 DE STEM VAN DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 15 rakt - iets dat verhinderd werd or louter pech - mijn spelers el meer hadden laten zien. Nu is er constant de dreiging van gelijkmaker en dat maakte het el van mijn jongens na rust wat ampachtig". De pech, waar Frans de Munck doelde, waren twee schoten n Rob Rensenbrink, die door t houtwerk rond doelman Trap- ■niers werden gestuit. De Munck rgat daar echter bij te vertel- a, dat ook Anderlecht vaak ge- aagd werd door pech. Pol van mst en Devrindt trapten, alleen or Brugge-doelman Sanders ge- imen, finaal over de bal heen en n Mulder werd afgestopt in een torbraak door het fluitsignaal m arbiter Schaut, die weigerde voordeelregel toe te passen, Gantoise heeft het in Luik be- ist niet gemakkelijk gehad. Voor in de eerste helft speelden de likenaars zo sterk, dat er voor intoise niets anders overhleei, m massaal verdedigen. En werd Gentse ploeg eens gevaarlijk, m toonden de Luikse verdedigers tré en Philips, dat zij de schut- rij van de Gentenaren, bestaan- uit Dos Santos en Leonard vol- >men de baas waren. De Hon- tar Stzani van Gantoise zei na loop: „Wij mogen ontzettend blij jn met dit puntje. FC Luik speel. echt zeer goed voetbal". „Van Moer en daar achter nog in doelman, dat is voor Standard >ldoende om een wedstrijd te innen", zei iemand na afloop tn het treffen tussen Lierse SK Standard. Een uur lang had lerse in de veronderstelling ge- efd, dat het ondanks het grote rerwicht van Standard de koplo- ;rs toch een punt kon afsnoepen, .aar toen brak het kwartier van 'ilfried van Moer aan. De half- leler van Standard, die reeds lorm veel werk had verzet op 't iddenveld, zocht de voorste linie en scoorde binnen vijf minu- n twee prachtige doelpunten, 'n wartier voor het einde werd de innaar van de „Gouden Schoen" danceerd door Semmeling en hoot vanuit een zeer moeilijke >ek feilloos raak: 01. Vier mi rten later had Van Moer weer icces. Een „eentwee" met Ta re werd door Van Moer afgeslo- n met een ferme dreun, waarte- in doelman Engelen van Lierse iet opgewassen bleek: 02. TTIE) i financieren tien die daarvoor hypotheekbank 3 bedragen, willen uitlenen nte. jgen van de schuldbewijs, et Pandbrief, jeven ze uit. amissionair ze. staan erachter van de theekbanken, Jravenhage. (Van onze sportmedewerker) HULST Nadat de thans 22-jarige Willy Fermont uit Koewacht [vroeger lid van de atletiekclubs Rieme en Hulst, in december 1968 Zeeuws kampioen veldlopen werd bij de senioren te Goes en in die (bewuste wedstrijd niemand minder dan Piet Vonck naar de tweede plaats verwees, heeft de Koewachtenaar nooit meer zijn ongetwijfeld [rijke loopcapaciteiten kunnen laten bewonderen. Een keer heeft hij het nog geprobeerd. Dat was tijdens een cross in het Belgische Bras- jschaat. Hij liep de wedstrijd niet uit. Het feit, dat hij tijdens zijn jlagere-schoolperiode met zijn linkerenkel tussen de spaken van een Jfiets was terechtgekomen, wreekte zich tien jaar later nog. In datzelf- ■ile Brasschaat was hij tijdens zijn juniorentijd voor de eerste keer echt jgaan sukkelen met deze enkelblessure, waardoor hij meteen acht naanden werd uitgeschakeld. En hiermee is dan meteen het feit [achterhaald, waarom Willy Fermont niet meer aanzette voor het Nederlands veldloopkampioenschap, dat op 9 maart 1969 in het Lim- Iburgse Tegelen werd beslist. Piet Vonck werd er eerste terwijl hij genoegen moest nemen met een vierde plaats, en dat betekende voor een man met zijn capaciteiten een te leurstelling, te meer daar hij voor ei gen publiek liep. Er kwam een sport- onderzoek aan te pas en daarbij kwam bloedarmoede aan het licht. Het kostte hem twee maanden rust. Pas opnieuw begonnen kreeg hij voor de eerste keer serieus last van zijn linker-enkel tijdens een wedstrijd in Brasschaat. Een medisch onder zoek wees een scheuring uit van de gewrichtsbanden. Hij was gedwon gen acht maanden rust te nemen. Met het nemen van pekelbaden kwam het op den duur toch weer voor elk- aiar, maar intussen was zijn hele seizoen verloren gegaan. Fermont was inmiddels overgegaan naar de senioren. Opnieuw toonde hij zijn kwaliteiten in de zomer van '67, toen hij Zeeuws baankampioen werd op de 5.000 en 10.000 meter. Hij bewees tijdens een wedstrijd in België, de halve marathon over 21 kilometer niet te schuwen. Hij veroverde er een vierde plaats. Winnaar werd de Belg van Tighem, die tijdens het Belgische kampioenschap marathon de derde plaats had weten te beha len. De grootste ontgoocheling kwam echter voor Fermont na het kam pioenschap veldlopen van Zeeland in de winter van 1968 te Goes, toen hij opnieuw begon te sukkelen met zijn enkel. Zeeland voor Piet Vonck, maar de oude blessure was weergekeerd. Een blessure die voorgoed een eind zou maken aan de carrière van een zeer beloftenvolle atleet. 99 I Dat dit niet aanzetten van Fermont [de atletiekclub Hulst het clubkam- Sioenschap van Nederland heeft ge- Kost, staat eveneens praktisch vast, Cmdat de slanke Koewachtenaar al- lijd goed was voor een plaats bij de perste tien. Fermont daarover: „ik pind, dat teveel onware berichten Jpmtrent mijn persoon toentertijd lijn verspreid, dit ondanks het feit, Kat ik voorzitter Koster van de atle- jiekclub Hulst schriftelijk op de Jioogte heb gesteld van mijn toe- Itand. Toen ik hem daarna tegen let lijf liep te St.-Jansteen heeft hij ine zelfs beloofd, dat ik nog ant woord zou krijgen op deze brief, Waar ik heb nooit iets ontvangen. En lat vond ik spijtig. Je moet niet den- len, dat ik iets heb met het bestuur |an de atletiekclub. Dat niet, ik Tend 't alleen zo vervelend, dat er fcveel onjuiste berichten over mijn Iet-deelnemen aan de Nederlandse lldloopkampioenschappen rondgin gen. „Willy Fermont werd op zijn feertiende jaar lid van de Belgische Itletiekclub A. S. Rieme. Daar kwam |iij in handen van de Gantoise-trainer JEtienne Staelens, die tevens trainer is van de Belgische jeugd ploeg. De [Gentenaar had zoveel vertrouwen in de jongen uit Koewacht dat hij hem Tiitnodigde om één keer per week bij hem te komen trainen. Naderhand wist Fermont ook Vonck te bewegen om zich te laten aansluiten bij de at letiekclub A. S. Rieme. Het feit, da't TFermont niet aan het Nederlands kampioenschap kon deelnemen, om dat hij lid van een Belgische club was, zat de man uit Koewacht dwars. Toen Jo Everaert, ex-trainer van Ide atletiekclub Hulst hem tijdens leen wedstrijd in België vroeg om lid van de atletiekclub Hulst te worden hij direct bereid. Hij, de man, Blie 't zich in zijn hoofd had geprent lom eens een Nederlands kampioen- i bij de junioren op zijn naam te Ibrengen, kreeg al vlug de gelegen- Ij beid om te tonen hoe zwaar hij in de Nederlandse atletiekwereld woog. I In het Nederlands veldloopkam pioenschap junioren te Apeldoorn vestigde hij meteen de aandacht van |ie selectieheren van de KNAU op ïieh door een tweede plaats te ver- [overen, na de pas geneutraliseerde Engelsman Fairle, een man, die zich onige tijd daarna wegens een knie blessure uit de wedstrijdsport diende 'erug te trekken, maar nu weer suc- Jtesvol optreedt bij de atletiekclub ■Quick Nijmegen. Toch zag Fermont ■datzelfde jaar zijn wens in vervul- lling gaan. Hij werd kampioen van I Nederland en wel tijdens de baan- Ikampioenschappen op de 3.000 me- jter. Hij vestigde meteen een nieuw I'eeuws record op die afstand. Zijn I verrichtingen waren niet onopge- I Merkt gebleven. Fermont kreeg een plaats in de I-Nederlandse jeugdploeg, die in 1966 |te Beverwijk de strijd aanbond tegen |be jeugd van België en Duitsland, liet werd een derde plaats voor de l«euwsch - Vlaming, die alleen de I wee sterke Belgen Dumont en Pol- unis moest laten voorgaan. Het I seizoen 1965 - 1966 zou trouwens een l'epjaar worden voor de Koewaehte- l»aar, daar hij ook een plaats in de |°enelux-jeugdploeg kreeg toegewe- Ijtn in de wedstrijd, die deze ploeg |®gen Frankrijk te Calais betwistte. «ij werd er vijfde. Winnaar werd de Willy Polleunis. Datzelfde sel- I behaalde hij ook nog veertien I venyinningen in Belgische veldloop- I wedstrijden. J'j1 laatste jaar bij de junioren eeu iaav vol ontgoochelingen, in! gon.a' tijdens de Zeeuwse veld- 3 mPioensc',aPPen, die in zijn 'lei°nplaats Koewacht werden gehou Uk! De atlete Chi Cheng. van ket eiland Formosa ln. Vancouver tijdens interna ls! la<d°°ratletiekwedstrijden de I Da t "orden gewonnen in 6.9 sec. I Rail; ilep de Amerikaanse Mamie l'Whns: 7 sec. precies. Fermont over deze blessure: „Ik hen bij drie verschillende doktoren geweest, maar zowel dokter Mel- chers uit Koewacht, dokter Adriaan- sens uit St.-Jansteen als dokter Nies ten uit Hulst hebben me allen ver teld, dat de blessure terug zou ko men en dat ik mezelf zou ruïneren Aangezien ik lopend werk heb, heb ik besloten de atletieksport vaarwel te zeggen, want mijn werk gaat bo ven de sport. Of ik nog terug zou willen komen in de atletieksport? Natuurlijk zou ik dat willen. Maar ik weet dat de blessure steeds te rugkomt, zodat heel hard trainen uit gesloten zal zijn. Nu heb ik persoonlijk niet zo heel veel training nodig om een middel matige rol te spelen, maar om top prestaties te leveren is wel veel trai ning nodig. En als je eenmaal in de top hebt meegedraaid, zoals ik dat zelf heb ervaren, dan neem je geen genoegen meer met een bescheiden plaats in de atletiekwereld. Het zou je trouwens geen bevre diging meer schenken. Mijn besluit staat dan ook definitief vast: ik kom niet meer terug in de atletieksport. In het begin is het bijzonder moei lijk voor me geweest om tot een der gelijk besluit te komen. Nu ben ik er echter geheel over heen. Mijn con ditie houd ik op peil door in de zo mer de wandel- en zwemsport te be oefenen, in de winter aan gewichthef fen en bedrijfsvolleybal te doen". Wat betreft het werken in ploegen dienst heeft Fermont de volgende mening: „Velen zeggen, dat ploe gendienst voor een atleet slecht is. Persoonlijk vind ik van niet, maar dan moet die atleet zich wat betreft training en voeding geheel aan die dienst aanpassen en ook vroeg naar bed gaan. In de winter vind ik het zelfs een voordeel om ploegendienst te kunnen doen, want dan kun je trainen bij daglicht. In de zomer zou het een nadeel kunnen zijn, want als de zon opkomt en je bent aan het trainen, dan kun je last van zuur stofgebrek ondervinden. Als je ech ter traint voor de zon opkomt, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Je moet dan echter wel vroeg uit de ve ren. Of ik dan helemaal niet meer ge ïnteresseerd ben in de atletieksport? Dat zeker en vast wel, want ik praat nog dikwijls met atleet Bours. die bij mij werkt en aangesloten is bij de atletiekclub Hulst, over atle tiek. Als ik trouwens Piet Vonck zo nu en dan tegen het lijf loop maken we ook meestal een babbeltje over deze sport. Ik volg ook de verrichtin gen van de diverse atleten via de krant. Zelf gaan kijken doe ik voor lopig niet meer, want daaraan voel ik momenteel weinig behoefte. Ik vind het wel jammer dat de atle tiekclub niet meer oefencrossen or ganiseert in de omliggende plaatsen. Ze zouden er alleen maar belangstel ling mee winnen en daar gaat het toch om", Het team van Goes, dat fret door Robur georganiseerde zaalvoetbaltoernooi in de sporthal te Goes won. Op de foto v.Iji.r. staand: L. J. Capello, R. Verbruggen, L. Waisappy, J. van der Sluis, J. Groenwegen, J. Valkier, H. Bal. Zittend: J. Harinck, A. Debbaut, K. van der Sluis. GOES Dat zaalvoetbal aantrek kelijk kan zijn werd bewezen in het toernooi dat het Goese Robur in de sporthal te Goes organiseerde. De on geveer driehonderd vijftig toeschou wers hebben bij alle wedstrijden kun nen genieten van aantrekkelijk voet bal, dat erg spannend was. SSV - GOES 0—2. In het begin zag men weinig van het klasse verschil tussen de beide teams. SSV bood goed partij, maar kon toch niet voor komen dat Goes verdiend won dank zij doelpunten van Hans Bal en Bert Verbrugge. ROBUR - WOLFAARTSDIJK 0—2. Een strijd tussen twee gelijkwaardige teams, die gewonnen werd door de ploeg, die gebruik maakte van de geboden kansen. Verstelle en Wester weel scoorden voor Wolfaartsdijk. Robür had ook enkele keren met pech te kampen doordat goede schoten door paal en lat en het been van een tegenstander gestopt werden. SW - YERSEKE 2—3. In het be gin zag het er niet naar uit dat Yer- seke deze wedstrijd zou gaan winnen. SSV trok zich van de reputatie van zijn tegenstander niets aan en nam door De Laat de leiding. Lang bleef de stand 10, maar Luteyn bracht de partijen op gelijke voet. SSV liet zich niet ontmoedigen en De Ridder maakte op prachtige wijze 21. Dit doelpunt schudde Yerseke wakker en dat resulteerde in doelpunten van L. Minnaard en Hartog. GOES - ROBUR 4—0 In deze wedstrijd toonde Goes duidelijk aspi raties om dit toernooi te winnen. Door Debbaut werd de leiding geno men en v. d. Sluis bracht de stand op 20. Robur bleef goed partij ge ven, maar tegen de schotkraeht van Debbaut was het niet opgewassen. Deze speler bracht de stand op 40. Wolfaartsdijk - Yerseke 11. In deze wedstrijd was de spanning te snijden. Griep bracht Yerseke op een 10 voorsprong. Wolfaartsdijk bleef toen aanvallen. Verstelle miste de kans om gelijk te maken, door een strafschop te missen. Daardoor liet de ploeg zich niet ont moedigen en bleef Yerseke bedrei gen. Een 2e strafschop wegens hands werd nu door v. d. Kreeke wel benut. De gelijke stand was een juiste weer gave van de krachtsverhoudingen in het veld. SSV-Robur 14. In deze wed strijd was Robur duidelijk de sterke re en kwam door v. d. Linden aan de leiding. Een kans op de gelijkmaker werd door De Ridder gemist, omdat hij 'n wegens hands toegekende straf schop miste. Oostrom bracht daarna Willy Fermont de stand op 20. Even zag het er be nauwd uit voor Robur toen Bekenes SVV tot 1-2 terugbracht. Robur zette echter door en door doelpunten van S. Krekelberg en Huyskens werd het 4—1. GOES - WOLFAARTSDIJK 4—1. Goes beheerste het spel door de bal laag te houden. Goossens en v. d. Sluis brachten de stand op 20. Door twee doelpunten van Debbaut en een doelpunt van v. d. Kreeke werd de uitslag 41. YERSEKE - ROBUR 4—3. Yer seke nam de leiding door doelpunten van Steketee en Leys. Na 't wisselen van speelhelft brachten Hartog voor Yerseke en S. Krekelberg de,stand op 31. De wedstrijd leek voor Ro bur verloren, maar het pakte anders uit. De Goesenaren gingen in het of fensief en drongen Yerseke terug. Oostrom en weer S. Krekelberg brachten Robur verdiend op 33. Iedereen verwachtte dat dit de eind stand zou worden, maar een klein foutje in de Robur-verdediging werd door Steketee met een doelpunt af gestraft. SSV - WOLFAARTSDIJK I—1. Een matige wedstrijd, waarin te veel onzuivere passes afgegeven werden. Door Braam kwam SSV op 10. Deze stand bleef lang gehandhaafd, mede omdat Blok van Wolfaartsdijk een strafschop miste. Vlak voor het eindsignaal slaagde Murre er echter GOES In het kader van de teamwedstrijden klein biljart libre van het district Walcheren Zuid- en Noord-Beveland werden twee wed strijden gespeeld. De Pool uit Goes speelde en won in Middelburg van ALM. De uitslagen waren: Schoones - D. Mos 02, Neufeglise - Passieux 02, Gabrielse - P. Mos 02, Wat- tel - De Waart 02. Het extra- matchpunt voor het hoogste percen tage was eveneens voor De Pool, zodat de einduitslag 90 voor De Pool werd. CIOS uit Driewegen speelde tegen ABV uit Vlissingen en won met 72. CIOS won drie van de vier par tijen en kreeg het extra-matchpunt voor het hoogste percentage. De stand met nog een wedstrijd voor iedere ploeg is nu: 1 CIOS, 11 wed strijden, 64 punten; 2 De Pool 11 wedstrijden, 57 pnt; 3 ALM, 11 wedstrijden, 49 pnt; 4 ABV, 11 wed strijden, 28 pnt. De wedstrijden ALM - CIOS en De Pool - ABV, die deze week gespeeld worden, zullen de beslissing brengen wie er kam pioen wordt in om voor Wolfaartsdijk gelijk te maken. GOES - YERSEKE 3—2 Goes had aan een gelijk spel voldoende, maar wilde de volle winst. Al heel snel was het door Debbaut 10 maar Griep maakte gelijk. Yerseke bleef aandringen met goed voetbal en Goes kreeg het moeilijk. Christiaanse mis te de kans om Yerseke op 21 te brengen door een strafschop te mis sen. Twee minuten later maakte hij zijn fout goed en scoorde een prachtig doelpunt. Yerseke zette alles op alles om deze winst vast te houden. Ook toen het met drie man speelde omdat één van de spelers twee minuten straftijd kreeg. Goes had de mede werking van de Yerseke-keeper no dig om gelijk te komen, want deze 'werkte de bal in eigen doel. Het was tenslotte Bal, die Goes definitief naar winst schoot. De eindstand was: 1 Goes, 2 Yer seke, 3 Wolfaartsdijk, 4 Robur en 5 SSV. Na dit toernooi reikte Robur-voor zitter A. J. de Kok de prijzen uit, Daarbij dankte hij de scheidsrech ters en de deelnemende verenigingen voor hun medewerking. (Van onze biljartmedewerker) HOEK In de finale hoofdklasse libre district Zeeuwsch-Vlaanderen der Koninklijke Nederlandse Biljart Bond heeft F. Schelfhout van de Hulsterse biljartclub op overtuigen de wijze het kampioenschap be haald. Dit toernooi werd gehouden in ca fetaria De Instuif te Hoek en geor ganiseerd door de biljartvereniging Door Oefening Sterk. De laatste twee partijen tegen R. Dumez en J. Leeraert won Schelfhout en in de voorlaatste partij tegen Dumez maakte hij nog een prachtige serie van 17Ü caramboles. In de slotpartij tussen F. Schelfhout en J. Leeraert behield Leeraert lang de leiding, maar met een serie van 79 maakte Schelfhout een einde aan de strijd. De uitslag is als volgt: 1 F Schelfhout, Hulst 10 match- punten, algemeen gemiddelde 12,465, 2 J. Leeraert, Hulst, 6, 8,739, 3 F. de Rijk, Hulst, 4, 9,192, 4 R. Dumez, Westdorpe, 4, 7.960. Schelfhout behaalde in dit toer nooi het hoogste partijgemiddelde (zes beurten) en scoorde de hoogste serie van 225 caramboles. J. Leer aert zal deelnemen aan het gewes telijk kampioenschap Brabant-Zee land, dat zal worden gespeeld in district Schouwen-Duiveland in mei. F. Schelfhout promoveerde in deze finale naar de extra klasse libre. (Van onze wielersportmedewerker) TERNEUZEN De wegtraining van de Zeeuwse Ren- en toerclub „Theo Middelkamp" in De Wilhel- minapolder, die op 7 februari had moeten aanvangen, maar door de slechte weersomstandigheden twee maal moest worden uitgesteld, is za terdag van start gegaan. Ook nu was het geen ideaal weer, maar een vijftiental renners meld den zich toch. Vanwege de voorstelling van de Trico Noble-ploeg in Breda ontbra ken Cees Priem en Rinus Remijn terwijl ook Cees Bal niet aanwezig was omdat deze renner de KNWU- training in Zeist volgt. Van de ama teurs, die 65 kilometer zouden af leggen waren Evertse en Tolhoek de enigen die deze afstand volbrachten. Meijaard en P. - Remijn, van wie laatstgenoemde twee maal „plat reed" vonden het een tiental kilome ters voor het einde welletjes en stapten af. Bij de nieuwelingen (60 kilome ter) konden Raas en Huijzen zich het langst vooraan handhaven in (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Doordag dit weekend in Utrecht de Nederlandse kampioenschappen werden gehouden lag de landelijke tafeltenniscompeti- tie stil. In de Zeeuwse afdeling ging de strijd echter voort. St.-Aloysius 2 wist in de eerste klas zijn ongesla gen positie ook tegen Haringman 1 te handhaven en trok met 7-3 aan het langste eind, waarbij Theo Ver- nimmen ongeslagen bleef. Bogaert moest zijn partij tegen Govers uit handen geven. Middelburg-Zuid bleef royaal de baas over Wilno 1, waarin Van Breen de eer tegen Hofman kon red den. St.-Aloysius 3 klom weer enkele plaatsen door een fraaie 8-2 overwin ning op de MZ-reserves. Mathijssen was hier goed voor 3 overwinnin gen. In de strijd om de degradatie Wist Big Smash 1 met 7-3 PZEM 1 op de onderste plaats te houden. Goes 1 en Haringman 3 bleven door over winningen op Big Smash 3 en MZ 4 in de winning-mood. In de derde klas A laagde Wilno 3 erin via een be nauwde 6-4 zege op MZ 5 alleen aan de leiding te komen. In groep B stel de St.-Aloysius 5 teleur door slechts gelijk te spelen tegen PZEM 2. Hier waren dan nog twee winstpartijen van W. de Maat voor nodig. ONA 1 (Oostburg) zorgde voor een verras sing door in de juniorengroep het sterke Wilno 1 te bedwingen en be houdt nu nog kampioenskansen, maar speelde leider MZ 1, dat weer won, wel in de kaart- Uitslagen: eerste klas: PZEM 1 - Big Smash 1 3-7, Aloysius 2 - Ha ringman 1 7-3, Aloysius 3 - MZ 2 8-2, Wilno 1 - MZ 1 1-9, tweede klas: MZ 4- Haringman 3 4-6, Goes 1 - Big Smash 3 9-1, derde klas A: Kroon 1 - PZEM 3 10-0, PZEM 3 - Kroon 1 3-7, MZ 5 - Wilno 3 4-6, derde klas B: Aloysius 5 - PZEM 2 5-5, HVB - MZ 6 0-10, vierde klas A: MZ 7 - Zand 1 1-9, MZ 8 - Big Smash 5 5-5, vierde kla-s B: Apollo 1 - MZ 9 7-3 vijfde klas: WTTV - Big Smash 6 10-0, juniorengroep A: ONA 1 - Wil no 1 5-5, Big Smash 1 - MZ 1 3-7, MZ 2 - Wilno 2 7-3, junioren groep B: MZ 4 - ONA 2 4-6, MZ 6 - MZ 3 2-8. ONA 3 - MZ 5 8-2. (Van onze sportmedewerker) HULST De ex-BiervIiet-speler Adrie Versluys, waaraan de vorige maand in „De Stem" reeds een uit voerig artikel werd gewijd, heeft een dezer dagen bij de Antwerpse club Berchem Sport zijn handteke ning gezet onder een full prof con- tract, hetgeen inhoudt dat hij vanaf volgend seizoen ais volledig betaald speler zal gaan fungeren. Daar Versluys reeds twee seizoe nen na elkaar als tweede topscorer zijn reeks eindigde en momenteel in de Belgische tweede divisie met vijftien doelpunten aan kop gaat. waren ook nog enkele Belgische eredivisieclubs in de Zeeuwsch-Vla- ming geïnteresseerd. Versluys zal tijdens de zomer van dit jaar als voetbaltrainer aan het centraal in stituut voor opleiding sportleiders te dat hij dan het B-diploma op zak Overveen afstuderen. Dit betekent, zal hebben. Hij is voornemens zijn A-diploma aan de bekende school voor trainers in Brussel te gaan be halen. (Van onze sportredactie) AARDENBURG Het bestuur van Er op en er over, de wielerver eniging in Zeeuwsch-Vlaanderen, is sinds vrijdagavond, toen de club de jaarvergadering hield, ingekrompen. Er werd in café Centraal een hoofd bestuur gevormd van vijf man. De heer M. Hol bleef voorzitter, zijn zoon Hans werd gekozen tot secretaris, en de heer A. Coppens uit Retranchement zal fungeren als pen ningmeester. Piet de Vos uit Zaam- slag werd gekozen tot vice-voorzitter en de heer A. Hamelinck uit Philip pine werd tot lid van het hoofd bestuur benoemd. Om de verdere werkzaamheden beter te kunnen co- ordineren, besloten de leden van Er op en er over om vier commissies in het leven te roepen, de heer Leekes heeft de leiding van de com missie die het organiseren van koer sen in Aardenburg op zich zal nemen. De heer J. Boeye zal zich groten deels gaan bezighouden met het club blad en de heer I. I. de Meyer met de begeleiding van de renners. De heer A. Leliaart uit Aardenburg zal belast worden met het jeugdwerk. Verder zal de heer Leliaart kandi daat gesteld worden voor een plaats in de provinciale jeugdcommissie, nu de heer Cees de Vos uit Philippine zich hieruit heeft teruggetrokken. Er waren zestig leden van Er op en er over aanwezig, die allemaal hun instemming betuigden met het gevoerde bestuursbeleid in de kwes tie van de samenwerking tussen de twee Zeeuwse wielerclubs. Zoals bekend is, heeft Er op en er over die samenwerking vorige week opgezegd. een kopgroepje, dat zich kort na het begin had geformeerd en waarin Tolhoek en Evertse de toon aanga ven. Ook Duijzing draaide lange tijd goed mee. De adspiranten reden 25 kilome ter, wat voor deze jongste categorie een zware opgave was, omdat er een stevige bries stond op de polder wegen. De Jager, Schouw, Spaans en enkele anderen weerden zich echter goed. Van de zijde van het Middel kamp-bestuur waren aanwezig Jan van Stee, Ben Mulder, Rinus Hoo- gerland en Rinus Platschorre. Za terdag, wanneer de tweede rit wordt verreden, verwacht men dat de opkomst van de zijde der renners aanmerkelijk groter zal zijn. (Van onze sportmedewerker) GOES De Motor en Automobiel club De Bevelanden is zaterdaga vond het wedstrijdseizoen begonnen met de zogenaamde Clarijs-rit. Het traject van deze oriëntatierit voerde over Zuid-Beveland vanaf Goes via 's Gravenpolder, Kwadendamme, O- vezande, Nisse, 's Heer Abtskerke met als eindpunt Goes bij hotel Ter minus. De equipe Kloosterman - Bruinoo ge uit Kapelle werd winnaar met 31 strafpunten. De uitslag luidt verder: 2. G. Hollestelle - A. Fr aan je 40 straf punten; 3. Mevrouw en de heer A. Deegens 53 pnt.; 4. Mej. Bom - C. Bo de 53 p.; 5. P. Dekker - A. de Rui ter 64 p.; 6- De heer en mevrouw L. Quaak 74 p.; 7. De heer en me vrouw Wirtz 86 p.; 8. de heer en me vrouw P. Franse 88 p.; 9. De heer en mevrouw M.J. Groenleer 92 p.; 10 L. v.(i. Linde - J. v.d. Berge 94 p-. Voorzitter J. Weststrate reikte na de aankomst van alle deelnemers de zeer fraaie prijzen uit. (Van onze sportredactie) HOEK-AXEL Twee Zeeuwse wielerverenigingen hielden gister morgen weer hun wegtrainingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de polders tussen Axel en Hulst kwamen slechts veertien renners aan de start- Deze geringe belangstelling vond zijn oor zaak in het feit, dat de Belgische wielerclubs gisteren hun clubkampi oenschappen organiseerden. Daar de meeste Zeeuwsch-Vlaamse renners naast een lidmaatschap van een Zeeuwse club, ook lid zijn van een Belgische vereniging, reden zij gis teren dus in België. Dinsdag houdt de wielerclub Theo Middelkamp weer een trainingsrit. De renners krijgen dan de gelegen heid om naar de Muur van Ge- raertsbergen te fietsen, als laatste test voor het begin van het seizoen. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij Jan Dieleman in Axel. De start is vanmiddag om één uur bij bar Oase. De wielerclub Er op en er over hield gistermorgen de trai ning weer in De Braakman, waar nu een rondje van 9,5 km lengte was uitgezet. Er waren in De Braak man slechts zeventien deelnemers. Er op en er over gaat voorlopig ge woon door met de trainingen op zondagmorgen die om tien uur be ginnen in 's-Lands Welvaren in Hoek. (Van onze sportredactie) AXEL Jan den Doelder, eige naar van een beplantingsbedrijf in Axel, heeft gisteren vier renners van de wielerclub „Theo Middel kamp" geadopteerd. Den Doelder heeft tegen betaling van een bepaald bedrag het recht verworven, dat de ze vier renners trainingspakken met reclame voor zijn bedrijf erop zul len dragen. (ADVERTENTIE) 'n Winkeltje klein maar héél fijn voor de exclusieve vrouw Ginnekenstraat 42 BREDA t

de Stem | 1970 | | pagina 13