ekking DURA - ING EERMAN VRIJ ZEKER BIJ ER OP EN ER OVER V er zoeni ngspogin g had reeds succes W. sportraad gewenst Jmmta SPORT DIT WEEKEINDE KNZB-COöRDINATOR WACHT GROTE TAAK 3 etc. 5 maart „TIJD OM TE HANDELEN" Zware opgave St-Aloysius 2 Competitie nog niet in gedrang a KRACHT fraaie zege wim westdorp iViet boos Cees de Vos: faciliteiten -SHOW Breda Steun geven Excuses Taken ~~M Goud Tafeltennis Volleybal VOETBAL I DE STEM VAN ZATERDAG 21 FEBRUARI 1970 enige verplichting een S grote verscheidenheid san zeer lage konkurre- lapijt: Nylonvilt v.a. 9 f 130,-. Tegels 40/40 gels importtapijt 366 cm 24 ig wordt gratis gelegd. tot 18 uur. Minny-fall Halve postiche van half lang haar ca.40cm. Valt dik en- vol tot op de schouder. f165.- FIower-base\ Jeugdig lang aarstuk. Voordeliga aanbie dingen. f80.- en f85.- het Pelatti-etiket, is ia lipper. Grootste kollektie |Üit voorraad leverbaar, is 'n rijk geïllustreerde een grootse Inhage), Haagweg 448. p om 8 uur precies, aande adressen !tten-Leur, nbeek, n, Haagdijk 37, Breda latorenfabriek N.V. ierg 6 te Breda ichelde Groep en opleiding U.L.O. en 25 jaar. Ilicitatie te richten aan bbriek N.V., Konijnen- (Van onze sportredactie) TERNEXJZEN De verzoeningspoging van Wim Hendriks blijkt succes te hebben. De speaker van de KNWU heeft inmiddels contact gehad met Jan van Stee, de voorzitter van „Theo Middelkamp" en met Theo Hol, de praeses van „Er op en er over". Beiden hebben hun medewerking toegezegd. Ook KNWU-consul Ben IJsebaert is op de uitnodiging, om aan het eventuele gesprek deel te nemen, ingegaan. Verder heeft Arjaan de Schipper positief gereageerd op de plannen van Hendriks. De kans is dus groot, dat de zaken, die in de Zeeuwse wielerwereld nogal veel ophef hebben gemaakt, alsnog in goede har monie geregeld worden. Effect heeft de breuk van de samenwerking echter wel gehad. Een van de vooraanstaande leden van de wielerclub „Theo Middelkamp" in Zeeuwsch-Vlaanderen, Gijs Veerman uit Terneuzen, loopt al met plannen rond, om over te stappen naar „Er op en er over". Ben Mulder ziet wel wat in de po ging van Wim Hendriks, om de clubs weej- rond de tafel te krijgen. „Want" zo stelt Ben Mulder, „over samen werking hoeft niet meer gepraat te worden, maar je kunt nog altijd af spreken. dat je elkaar niet tegen zult werken". Het is reeds lang bekend, dat de voorzitter van het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch-VLaan- deren een voorstander is van een wie- lerelub beneden de Westerschelde- Enkele maanden geleden op een ver gadering van de Discussiegroep Wie- lerbelangen Zeeland stelde hfj al, dat als „Er op en er over" even tueel zou verdwijnen, er dan toch binnen een paar j.aar weer een ande re vereniging in Zeeuwsch - Vlaande ren zou worden opgericht. Een stel ling, waar het merendeel van de le den van de groep het volledig mee eens was. Gijs Veerman: „Ik voel gewoon, dat het in dit stadium tijd wordt, om partij te kiezen. Ik zie als Zeeuwsch- Vlaming, dat de vereniging „Er op en er over" behoefte heeft aan men sen, die langer meelopen in de Zeeuwse wielersport. Jaren geleden heb ik zelf ook het plan gehad, om hier een wielerclub op te richten, maar omdat ik bang was, er niet ge noeg tijd voor te hebben, is dat uit eindelijk niet doorgegaan. „Er op en er over" heeft ruggesteun nodig. Be grijp me goed, ik heb niets tegen „Middelkamp". Ik vind het zelfs een7 van de best geleide wielerclubs in üederland. Maar ik voel, nogmaals als Zeeuwsch-Vlaming, dat „Er op en er over" bestaansrecht heeft. I, EHBU In de komende weken hoop ik een paar mensen op te scharrelen, die steun willen geven aan „Er op en er over". Ijp voel mij persoonlijk aange trokken tot deze club. En als ik tot de overtuiging kan komen, en die be dit ik al voor 90 procent dat ik wat voor „Er op en er over" kan doen, zal ik het beslist niet laten. Het is het bestuur van „Er op en er over steeds verweten dat ie over te wei nig kader beschikken. Als er nu een paar ervaren mensen bijkomen, dan zie ik echt wel toekomst in deze club. Maar dan moeten de bestuur ders wel meer armslag nemen. Nu ligt het zwaartepunt geheel op Aar denburg en omgeving, maar de acti viteiten zullen moeten worden uitge breid tot heel Zeeuwsch - Vlaande ren. „Middelkamp" zal doordrongen moeten worden van het feit, dat_ er nu eenmaal een nieuwe vereniging in Zeeuwsch - Vlaanderen bestaat. Binnen een paar jaar kan het zelfs een heel goede vereniging zijn. Op het ogenblik kijkt iedereen de kat uit de boom. Maar juist nu is het tijd om te handelen. Het zou toch zonde zijn, als al het werk, dat „Er. op en er over" al heeft verricht, voor niets zou zijn geweest. En er kan toch wel een prettige sfeer zijn tussen de clubs. Ben Mulder, de voorzitter van de Provinciale Jeugdcommissie, nog een half jaar penningmeester van „Theo Middelkamp" en dan officieel in func tie als hulpconsul van de K.N.W.U voor boven de Westerschelde: „Ik hen niet verrast door de plannen van Gijs Veerman. Het is al jaren bekend dat hij een voorstander is van een dub in Zeeuwsch-Vlaanderen. Ik ben trouwens ook helemaal niet tegen. We weten nu tenminste wat we heb- hen. Zou „Er op en er over" ver dwijnen dan moeten we maar weer afwachten, wat er voor terugkomt". Ben Mulder is niet, zoals iedereen a»u verwachten, boos over de uitla tingen van het bestuur van „Er op "i er over" tijdens de vergaderin; van afgelopen woensdag aan het adres van de Jeugdcommissie. Mul dar: „Nee, boos ben ik niet. Wel te- kurgesteld. Ik dacht, dat het nu ie dereen langzamerhand wel duidelijk woest zijn, dat de Jeugdcommissie w feite niets te maken heeft met de ™ee wielerclubs in Zeeland. Deze tommissie staat los van alles. Het is wc' jammer, dat deze affaire nu apaelt. Het zou beter zijn geweest, Ws het tenminste dan toch zou ge beuren, flat de breuk twee maanden 'ater was gekomen- De jeugdcommis sie had dan de kans gehad om te taaien, voordat de affaires in het Weuws kwamen". En wat de aanval van Cees de Vos "«reft, stelt Ben Mulder: „Er wordt v«"geten, dat ik binnenkort hulpcon- ®1 zal zijn. Ik moet dus wel neutraal ®Jn. Verder denkt men bij „Er op en over", dat die Jeugdcommissie «an de clubs veel geld zou kosten. *fet enige wat echter betaald zal moeten worden door de verenigingen J de zaalhuur en de kosten van het a&'j.' En zelfs is dat nog niet eens Arjaan de Schipper, het lid van de sportcommissie, dat door een nogal fel uitgevallen opmerking bij de breuk tussen de twee wielerverenigingen werd betrokken heeft inmiddels zijn excuses aangeboden aan het bestuur van „Er op en er over". Arjaan de Schipper- „Die bewuste opmerking is een beetje verkeerd overgekomen. Het was mijn bedoeling om te zeggen, dat als de samenwerking zou worden opgezegd, een moeilijke tijd zou aan breken voor „Er op en er over". En daarin zal zelfs het be stuur van de Zeeuwsch-Vlaamse wielervereniging het dan met mij eens zijn". Arjaan de Schipper vindt het een groot pluspunt dat „Er op en er over" haar vertegenwoordigers niet uit de Provinciale Jeugdcommis sie heeft teruggetrokken. „Daar ben ik bijzonder blij om", aldus Dé Schip per. „En verder moeten we maar een afkoelingsperiode in acht nemen, dan kunnen we later wel weer eens gaan praten. Gijs Veerman: heeft bestaansrecht' f „als Zeenwsch-Vlaming sprekend, „Er op en er over" (Van onzesportredactie) TERNEXJZEN De gemeente raad van Terneuzen krijgt volgende week donderdag een voorstel van b. en w. te behandelen, waarin het college voorstelt, om voor Terneu zen een sportraad in het leven te roepen. Het college van b. en w. vindt het alleszins gewenst, zo staat in het raadsstuk, dat de verenigin gen en andere instellingen, die op het gebied van het jeugd- en jonge renwerk en op het terrein van de sport werkzaam zijn, het besef krij gen, dat zij door middel van hun vertrouwensmannen een effectieve invloed kunnen uitoefenen op het gemeentelijk apparaat, dat zich met hun belangen bezig houdt. Het college van b. en w. wil er naar streven, dat de sportraad een zo getrouw mogelijke afspiegeling wordt van de organisaties en in stellingen die op het gebied van de sport actief zijn. Voorts wordt het wenselijk geacht, zo stelt het college van b. en w., naast vertegenwoor digers van de sportverenigingen ook andere personen, die geacht worden op het gebied van de sport bij uit stek deskundig te zijn, in de sport raad op te nemen. b. de aanleg van sportterreinen, ten nisbanen, zwembaden, de bouw van gymnastieklokalen e.d. en de inrich ting van de daarbij behorende ac commodaties; c. het beheer over, het onderhoud van, de exploitatie en het regelen van het gebruik van de onder a. en b. bedoelde objecten; d. het organiseren van sportwed strijden en sportmanifestaties; e. de medische sportkeuring; f. het stimuleren van sport- en spel- beoefening; g. de verhoging van het organisato rische en pedagogische peil der sportbeoefening met name de be moeiing met de kaderschool; h. het organiseren van lezingen, cur sussen enz., die mede gericht kun nen zijn cp de kadervorming, alsme de het geven van voorlichting: i. de bemoeiing met de algemene en bijzondere facetten met betrek king tot de plaatselijke sport; j. het kweken van begrip voor de plaat3 van de sport in de samenle ving en voor de betekenis, die de sport kan hebben voor de lichame lijke en zedelijke vorming van de jonge mens; k. alle overige zaken betreffende de lichamelijke opvoeding en de sport, wel, dat het onderwijs in de licha melijke opvoeding en de sport op de scholen buiten het terrein van de sportraad valt De Terneuzense sportraad zal tenminste moeten be staan uit 23 leden. Elk jaar zal de helft van het aantal leden met uit zondering van de voorzitter volgens een bij loting vast te stellen rooster aftreden Verder stelt het college voor, dat een lid niet langer dan twee jaar deel kan uitmaken van de sportraad. De raad zal tenrnin ste tweemaal per jaar bijeen komen. Het college van b. en w. ziet de volgende taken voor de sportraad in Terneuzen waarbij ook rekening is gehouden met de gang van zaken in Hoek, Zaamslag en Biervliet: het bevorderen van de lichame lijke opvoeding, de sportbeoefening en de samenwerking tussen de orga nisaties en personen op deze terrei nen: het bevorderen van de voorlich ting en de instructie op het gebied van de lichamelijke opvoeding en de sport; het adviseren van burgemeester en wethouders, hetzij uit eigener be weging, hetzij op verzoek, omtrent: a. het bepalen van de behoefte aan sportaccommodaties en daarmee verwante voorzieningen; Het college van b. en w. stelt (ADVERTENTIES) zonnebloem- margarine (Van onze medewerker) MIDDELBURG In verband met de Nederlandse kampioenschappen die aanstaande zondag in Utrecht gehouden worden, ligt de landelijke tafeltenniscompetitie deze week stil. In de afdelingen draait de compe titie echter op volle toeren verder. Een topper in de eerste klas afde ling Zeeland is de wedstrijd tussen leider Si.-AIoysius 2 en Haringman 1. Het thuisteam is licht favoriet, vooral gezien de teleurstellende re sultaten van de Dussenaren in de afgelopen weken. MZ 1 zal tegen het Vlissingse Wil- no 1 niet in gevaar komen. ONA 1 gaat in Middelburg tenminste één punt overhouden aan het duel tegen MZ 2. Ook St.-Aloysius 3 komt uit te-gen Haringman 1 en de uitslag hiervan is moeilijk te voorspellen St.-Aloysius 4 kan in de tweede klas zegevieren tegen Haringmam 3 terwijl leider Haringman 2 in Oost burg ONA 2 gaat kloppen. In de derde klas strijden MZ 5 en Wilno 3 om de bezetting van de eerste plaats in de kampioensgroep en in de juniorengroep A ontvangt ONA 1 het sterke Wilno 1. De Oostburgse jongeren zullen moeten winnen om kampioenskansen te blijven behou den. le Klas- St.-Aloy 2 - Haringman 1 Wilno 1 - MZ 1: MZ 2 - ONA 1; Ha ringman 1 - Aloy 3: Pzem 1 - Wilno 2. 2e Klas: B. Smash 2 - ONA 2; B. Smash 3 - MZ 4: H'man 3 - Aloy 4; ONA 2 H'man 2. 3e Klas: MZ 5 - Wilno 3: HVB - MZ 6. 4e Klas: MZ 7 - Zand 1; MZ 8 - B. Smash 5; Zand 1 - Zand 2; Zand 3 - Apollo 1; Pzem 4 - MZ 9: ONA 3 - Pzem 4, Apollo 1 - ONA 3. 5e Klas: Apollo 2 WTTV. Junioren A: ONA 1 - Wilno 1; B. Smash 1 - MZ 1; MZ 2 - Wilno 2. Junioren B: MZ 4 - ONA 2; MZ 6 - MZ 3: ONA 3 - MZ 5. Hoofdklas dames en heren: Geen wedstrijden vastgesteld. Overgangs klas dames: D.V.O. De Schutters, Swift 2 U.D.I., Athene P.S.V., Heren: geen wedstrijden vastgesteld District Zuid B dames: S.O.A. E.- M.M., Were Di Volt, Olympus Boemerang, Heren: geen wedstrij den vastgesteld. Afdeling West-Nrd.- Brabant dames le klas: E.V.V. Rapid; Heren le klas: geen wedstrij den vastgesteld. Dames 2e klas A: Blauw Wit Dongen. Heren 2e klas A: geen wedstrijden vastgesteld Da mes 2e klas B: Heerle Break Out. Heren 2e klas B: Volt 2 G.H.V., Sporthal Middelburg Afdeling 2 A: Atlas 1 B.K.C., Togo 2 Zuid westers 2, Afdeling 2 B: Animo 4 K.VL 1. Swift 5 Togo 3. Junio ren 1: Tjoba 1 Swift 1, Togo Animo 1 Zuidwesters Tjoba 1, Swift 1 Stormvogels 1, Zuidwes ters Animo 1, Togo Stormvo gels 1. Adspiranten H: Swift H Swift G, Swift H Stormvogels D, Swift G Animo E, Stormvogels D Aniimo E. Pupillen A: TOP Stormvogels A, Stormvogels ABI. Wit A, Blauw Wit A—Animo A, BI. Wit A Atlas. Eredivisie. Dames: Bekkerveld Isola; A.M.V.J. Valboval; Haag '68 - S.FC.; Karanoi Armada; D. V.C. Boemerang; Vredestein Rapid' Heren: Valuas Cito; Ora- wi DOS; Blokkeer SFC; Tornado Hevok, DTS AMVJ. HOOFDKLASSE ZUID Dames: Orawi Hevok; St.-Paul D.V.S.; Theresia P.S.V.; Va» luas Swift; Bekkerveld 2 Shots Jong Pendrecht V.C.T.; Herent Orawi 2 Petrus en Paulus; Were Rapid; Karanoi Bermf; Bekkerveld Hajraa; Concordia Odulphus. OVERGANGSKLASSE 7 Dames: Orawi 2 Set Up; San» to Lyceum; N.K.S. Den Dun.» gen; Heren: Sarto 2 P.S.V4 Atak Odulphus 2; Flamingos Ovoco; Tamar Karanoi 2; N.K.- S. Quos Ego; V.V.C. Willem 2. OVERGANGSKLASSE 8 Dames: A.M.V.J. 2 Delta 2j Sarto 2 Achilias; Moe '17 Z.V.Cj Terhole S.V.C.; Marathon Con cordia; Heren: Delta 2 -Leceumj Moller V.C. 2 Matador; Juliana 2 RHBS; E.V.V.C. Sifrak. VOLLEÏBAL ZEELAND Overgangsklasse dames: Terhole 1 SVC, 16.00 Hulst, Sporthal! Districtsklasse heren 1: OVC 1 de Kikkers 1, 16.00 Groede, Terhole 2 YVC 1, 16.00 Hulst, Voorwaarts 1—Terhole 1, 19.00 Axel. Heren 2e klas: Voorwaarts 2 IJVC 2 20.00, Axel; OVC 2 Zaam slag 19.30, Groede. IJVC 3 De Kikkers 2 16.00, IJzendijke, Hoek Sluiskil 19.30 Hoek, vrijdagavond. Dames: Terhole 3 De Kikkers 1, 16.00 Hulst, OVC Terhole 2 18.30, Groeae. (Van onze sportredactie) BREDA Na ongeveer een jaar zoeken is de KNZB er eindelijk in geslaagd iemand te vinden, die geschikt wordt geacht om als co ordinator voor de topzwemsport op te treden. Na het terugtreden van de laatste toptrainer bij de KNZB, Rob Kerkhoven, stond het vast dat het tot dan toe gehanteerde systeem met een toptrainer in Nederland op te veel weerstanden stuitte, zodat men een ander systeem ontwik kelde wat bestond uit vier trainingsadviseurs en een coördinator. De vier adviseurs (Nico van Dam, Jan Jiskoot, Jo Scheurs en Andre van der Sluis) waren vrij spoedig gevonden, maar het aanstellen van een geschikte coördinator bleek nogal wat voeten in de aarde te heb ben, zodat het bijna een jaar in beslag nam voordat, na diverse adver tenties, de uiteindelijke keuze viel op de 43-jarige Bredanaar Cees de Vos. W VKH» vi- De Vos, die per 1 mei een full-time job aanvaardt, heeft zijn sporen in de zwemwereld meer dan verdiend. Buiten het feit dat hij reeds vanaf zijn negende jaar zelf actief als zwemmer optrad „Ik ben wel nooit een grote geweest" heeft hij heel wat bestuursfuncties in het Ne derlandse zwemorgaan bekleed. On der meer is hij al twintig jaar lid van het kringbestuur van Noord- Brabant (tien jaar als voorzitter) en secretaris van de technische commis sie van zijn vereniging, het Bredase Surae. Ook heeft hij een aantal ja ren zitting gehad ln de sportcommis sie en was hij in 1969 voorzitter van de organisatiecommissie van de na tionale kampioenschappen. Cees de Vos :„Als coördinator moet ik op alerlei gebied proberen de mo gelijkheden te scheppen om een talent naar voren te laten komen". Hij solliciteerde naar de functie van coördinator en werd van een groot aantal kandidaten als de meest geschikte bevonden. „Ik geloof dat dat hoofdzakelijk ligt aan het feit dat lk zo goed ben ingevoerd in de ,?w,emsport, en.„bjj het _handsbestuur! meende de toekomstige coördinator. „Bovendien moet men voor deze functie een behoorlijke dosis men senkennis en tactisch inzicht bezit ten. Vandaar dat volgens mij een aantal jongere kandidaten al vlug zijn afgevallen." Mensenkennis en tact vooral, zal Cees de Vos hard nodig hebben om zijn veelzijdige taak zo goed moge lijk te kunnen uitvoeren. Het coör dinatorsysteem is in de zwemwereld namelijk een unicum en men zou ge neigd zijn om het als experiment te betitelen. „Maar dat is niet zo", ont kent de heer De Vos. „Anders gaf ik mijn vaste baan toch niet zo maar up. In het verleden is gebleken dat het toptrainerssysteem niet aan de verwachtingen voldeed. Hiermee wil ik beslist niets zeggen over de kwa liteit van de toptrainers, want die hadden ze beslist wel. Maar het gro te euvel bestond wel uit het feit dat de meeste topzwemmers door hun eigen trainers tot een hoog niveau werden opgeleid, waarna ze hun jon gens dan moesten afstaan aan de top trainer, die op nationale én interna tionale evenementen met de eer van de successen ging strijken. En dat wekte wrevel op de bij clubtrainers, die zich dan tekort voelden gedaan, gezien het vele werk dat zij aan hun jongens hadden besteed. Daarom heeft de KNZB een ander systeem uitgedokterd, waarbij de individuele trainers volledig de vrije hand wordt gelaten, zodat ze ook de eer krijgen, die hun toekomt. Om deze trainers bij te staan en te helpen de talenten die ze hebben zo goed mogelijk te ontwikkelen, heeft de bond vier trai ningsadviseurs aangesteld, die alle trainers individueel benaderen en hen richtlijnen geven over de te vol gen methodes, die het meest effec tief zijn en die hun inlichtingen over de laatste nieuwe ontwikkelingen op het gebied van training in het bui tenland. Dit is al bijna een jaar aan de gang en verloopt momenteel tot grote tevredenheid. Daarnaast moe ten de individuele trainers en de topmensen natuurlijk wel de moge lijkheid krijgen om zich tot een zo hoog mogelijk niveau te ontwikke len. Kijk, en juist dat laatste gaat mijn taak worden. In principe heb ik dus niets te maken met trainingen, ik moet zorgen voor de faciliteiten. Zo zal ik in overleg met de 4 trainings adviseurs moeten zoeken naar een zo gunstig mogelijk trainingsklimaat voor de talenten. Een talent, dat zich volledig wil ontwikkelen, heeft bij voorbeeld vier, vijf uur per dag trai ning nodig. Er is echter vrijwel geen enkel zwembad, dat vijf uur beschik baar is voor enkele topzwemmers, want dan houden ze het grote zwem- publiek buiten. En per slot van reke ning moeten ze daarvan draaien. Ik zal nu moeten proberen om dit toch zo goed mogelijk voor elkaar te krij gen. Dat ze bijvoorbeeld een baantje uitleggen als zo'n jongen komt trai nen. Verder moet ik contact gaan onderhouden met gemeentelijke en andere overheidsinstanties, zwem baddirecties en verenigingen om hen ertoe te bewegen zo veel mogelijk voor de zich ontwikkelende talenten te doen. Ook werkgevers zal ik be zoeken om te proberen gunstige trai- ningstijden voor de topmenten los te krijgen. Bij dit alles heb je natuur lijk een grote mensenkennis en een dosis tact nodig. Wat de tegenpartij betreft hangt het voornamelijk af van de sportieve instelling, die deze aan de dag legt". (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN Komend week einde gaan we de twaalfde algehele afgelasting van het amateurvoetbal tegemoet. Mogelijk gaan vele voet balbestuurders, de voetballers zelf en alle andere „insiders" zo langza merhand denken: „op die manier voetballen we van de zomer Waarom is de KNVB zo kinderac tig?" Is het nu werkelijk wel zo triest met de competitie? Loopt die wel zo ver uit als velen denken? Nee, het valt reuze mee. Als de competitie op 28 februari weer begint, dan zijn er, afgezien nog van koninginnedag, bevrijdingsdag en hemelvaartsdag, nog 14 weekeinden tot en met de maand mei. Competitie klaar dus op 31 mei 1970. Gaan we over naar de standenlijsten: In de tweede klas B (de klas van Axel en Terneuzen) zijn al elf wedstrijden gespeeld van de 22 (enkele clubs zelfs al 12). Hetzelfde geldt voor de derde klas D, met uitzondering van Goes, dat 10 wedstrijden heeft gespeeld. In de vierde klassen G en H van hetzelf de laken en pak. Alle clubs speelden 10, 11 of 12 wedstrijden. Ook in de KNVB-reserveklassen is er geen en kel elftal, dat nog meer dan 11 wed-» strijden moet spelen. Een uitzondering moet gemaakt worden voor de eerste klas E. De elftallen hebben 24 wedstrijden op het programma, waarvan er tot he den 11 zijn afgewerkt. Koploper TSC staat er nog het slechtste voor met 10 wedstrijden. De Oosterhouters hebben dus nog zeker 14 zondagen nodig, eventuele kampioenswed strijden nog buiten beschouwing ge laten. Nog vers in de herinnering ligt dat Middelburg vorig jaar in juli nog voor de landstitel speelde! Met het zaterdagvoetbal is het al niet anders. In de afdeling zijn er zelfs al clubs, die met dertien van de 22 wedstrijden achter de rug al ver over de helft zijn. Er is dus geen vuiltje aan de lucht. De voetballers behoeven zich echt nog geen zorgen te maken. De KNVB kan het zich zelfs nog wel veroorloven om in maart, als het erg nat zou zijn. nog een keer het hele programma eruit te gooien. (Van onze atletiekmedewerker) HEINKENSZAND De Zeeuwse atleet Wim Westdorp uit Heinkens- zand, die momenteel de wapenrok draagt, zegevierde op fraaie wij ze in een cross voor militairen, die in Middelburg werd gehouden. Op het zware parcours in de omgeving van de sporthal moesten veel risico's worden genomen, maar dit bleek voor Westdorp geen beletsel om zich snel van de leiding te verzekeren en de ze niet meer af te staan. Het 7500 meter lange traject werd door Westdorp afgelegd in de tijd van 25 minuten en 28 seconden. Met een achterstand van 1 minuut en 6 seconden bezette de Middelburger Goudzwaard de tweede plaats. Derde werd Klerk uit Breda, vierde Jon kers uit Gilze-Rijen en vijfde Kuu- nen uit Breda. Bijna tachtig militai ren, hoofdzakelijk uit Brabant en Zeeland namen aan deze veldloop deel. Wim Westdorp, behoort even als de Zeeuwsch-Vlaming Wies van Houte tot een selectiegroep van twintig man, waaruit de Nederandse militaire atletiekploeg zal worden geformeerd.

de Stem | 1970 | | pagina 25