Excelsior in Goes 40 jaar VERDWIJNT MINIATUUR WALCHEREN Lange agenda van raad Kapelle Nieuwe kerk Rilland In tuniek uit Boete voor vernieling van klok havengebonw OVERLIJDENSCEAUSUEE IN KOOPCONTRACT VAN SERVICEFLAT m J Eigenaars schilderijen nog onbekend Opening van kleuterschool in Kapelle Stuurvrouwen in opleiding Automobilist mishandelt meisje na aanrijding SU .J3 >er Noorderbos vierde zilveren dienst jubileum „Pecli onderweg'' in Zeeland Goese vakschool houdt modeshow NKV-feest in Koewacht Bouw 6 woningen weer in raad van Sint-Philipsland V rouwenorganisaties uit Vlissingen houden een politieke avond Burgerij Goes gaat kennis maken met gemeentebestuur Kapelle INBRAKEN IN MIDDELBURG De lieer Van Bilzen districtsaalmoezenier van Zeeuwse KWj Kwadendamme Rilland Klap b( _2t met 75 DE STEM VAN VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 I l: s sèsi i ~,v' [aar f 743,- loofdemployé t en met 25 jaar lijkwaardige ren. de directeur aat 31 te (Van een onzer verslaggevers) GOES In de maanden maart, april en juni zullen de inwoners van Goes volop in de gelegenheid worden gesteld het veertigjarig jubileum van het Goese tamboer- en trompet terkorps Excelsior te vieren. Op vrijdag 20 maart wordt in de Prins van Oranje een feestavond gehou den, waar uiteraard Excelsior een groot gedeelte van het programma voor haar rekening neemt. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 april organiseert de jubilerende vereni- ging een grote bazaar in de Juliana- schouwburg en als afsluiting van de feestelijkheden wordt er zaterdag 20 juni op de Grote Markt een jubileum show gehouden, waaraan ook tal van andere korpsen zullen deelne men. De 10 juli 1930 opgerichte ver eniging heeft in tegenstelling tot een groot aantal andere muziekvereni gingen geen gebrek aan belangstel ling. Met name de jeugd blijkt veel interesse te tonen voor Excelsior. De voorzitter van de vereniging, de heer W.J Goudzwaard, zegt hierover: „Een van de belangrijkste trekpleis ters voor de jeugd is, dat wij niet zoals vele fanfare- en harmoniever enigingen van die loodzware muziek spelen, maar lekker in het gehoor liggende melodieën, zoals songs uit musicals, operetteklanken en af en toe eeh ix>piiuinmer. Hier komt nog een tweede aspect bij, en wel dit: wij zijn niet alleen in de eerste plaats een muziekkorps, maar ook een showkorps. En dat spreekt de jongeren toch ook wel aan". De jeugdafdeling van Excelsior telt veertig leden en de seniorenaf deling beschikt over vijftig leden. Wat het feestprogramma aangaat zegt de heer Goudzwaard, die zelf de bekkens in het korps slaat: „Ik ge loof wel dat het een succes gaat worden. De feestavond in de Prins van Oranje biedt een programma voor elk wat wils. Wij "hebben con tact niet de middenstanders opge nomen, om inet hun hulp de bazaar te doen slagen. In ruil voor hun me dewerking in de vorm van het zij 'geldelijke steun, het zij de beschik baarstelling van prijzen, maken wij reclame voor hen op de bazaar. De opbrengst is bestemd voor de aan koop van nieuwe uniformen en in strumenten voor de jeugdafdeling en bovendien willen we ook een gala uniform voor de senioren aanschaf fen. De totale kosten schatten wij op f 25.000 De opbrengst van de bazaar is voor dit doel bestemd. Al ben ik er natuurlijk van overtuigd, dat de ba zaar een dergelijk hoog bedrag niet zal kunnen opbrengen. Maar wan neer dit zo'n zeven- ad achtduizend gulden oplevert, kunnen wij de rest wel uit onze eigen kas, zij het ook weer door het voeren van acties, aanvullen. Over het slotfestijn in ju ni is nog weinig bekend, maar wel is zeker, dat wij zullen trachten een aantal gerenommeerde korpsen naar Goes to halen". Excelsior is niet alleen in de pro vincie Zeeland bekend, ook in hei buitenland heeft het korps een zeke re reputatie opgebouwd. De vereni ging heeft ai dixtvijls uitnodigingen uit het huitenland ontvangen en ook dit. jaar gaat ze weer de grens over naar België en Frankrijk. Ondanks deze uitnodigingen uit het buitenland Is de heer Goudzwaard van mening, dat de grootste prestatie van het korps op eigen bodem is geleverd, en wel een jaar geleden. „Wij wonnen op het internationale concours in Vlaai-dingen een eerste prijs met lof. Wij behaalden een puntenaantal van 45, terwijl er in to taal 50 te halen vielen. Een niet ge ringe prestatie. Dank zij het enthou siasme van de leden zijn we tot een dergelijke hoogte uitgegroeid. We repeteren vier avonden in de week en het komi zelden voor, dat er ie mand ontbreekt. Bovendien hebben we een uitstekende muzikale leider, en wel de heer j. Groesbeek. Deze man arrangeert niet alleen alle mu ziek, ook zet hij de hele show op po ten en ik kan u verzekeren, dat dit een heksentoer is. Volgens mij heeft deze man twee liefdes: zijn gezin en Excelsior" (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH De enige r.-k. kerk die dit jaar in het bisdom Bre da gebouwd wordt, komt in Rilland- Bath. De kerk dient als vervanging van de oude kerk, die enkele jaren geleden samen met ht klooster werd verkocht. WESTKAPELLE Ter gelegen heid van het zilveren jubileum van opperwachtmeester Noorderbos vond in het badmotel in Westkapel- le een huldiging plaats. In aanwezig heid van burgemeester en wethou ders en veel collega's werd een in terne bijeenkomst gehouden, waar ve le lovende woorden werden gespro ken tot de jubilaris. Burgemeester F.A. Bulder sprak als hoofd der gemeente, adjudant Pepping namens de districtscom mandant, adjudant Visser namens de collega's en adjudant Otter na mens de Christelijke Politiebond. Vele cadeaus werden overhandigd terwijl er voor mevrouw Noorden bos bloemen waren. Opperwacht meester Noorderbos sprak een dank woord waarna een drukbezochte re ceptie volgde. (Van onze correspondente) GOES De cursus Pech onderweg, georganiseerd door de ANWB, zal in Goes, Middelburg en Zierikzee ge houden worden tot eind april, waar voor opgave mogelijk is tot 17 maart bij een der ANWB-kantoren. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Na twee dagen intensief speuren heeft de Bredase politie nog steeds niet de eigenaar (s) kunnen achterhalen van de drrie schilderijen en de potloodtekening die dinsdag avond in Breda zijn aangetroffen in de koffer van een Duitse auto. Op het Bredase bureau van politie zit op dit moment maar één verdach te vast in verband met deze zaak. Gisteravond is ook de Belg J. S. (24) vrijgelaten bij gebrek aan bewijs. De Bredase politie beschikt onder tussen over een hele reeks namen van personen, die zich met de han del van deze en andere schilderijen zouden hebben bemoeid. Een aantal van deze adressen wordt nu door In terpol in Duitsland nagegaan. In middels is volgens hoofdinspecteur L. F. Verhagen wel komen vast te staan dat de waarde van de gevon den kunstwerken minder is dan 1 miljoen. „Dat bedrag is schromelijk overdreven", zegt hij. In de auto van de gearresteerde Duitser werden ook twaalf foto's aangetroffen van andere kunstwer ken, waar geen verklaring voor kon worden gegeven. „Dat geeft te den ken",, aldus de heer Verhagen. De politie houdt er ernstig reke ning mee te maken te hebben met en uitstekend georganiseerde bende. Inspecteur Verhagen deelde ten slotte mee dat de gearresteerde Duit- sr kan rekenen op een tenlasteleg ging voor overtreding van de voor schriften betreffende invoer van kunstwerken in Nederland en ver moedelijk diefstal van kunstwerken. „Kunnen we die diefstal niet waar maken dan geef ik hem over aan de douanerecherche", aldus de heer Ver hagen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op 8 en 9 maart om 19.15 en 20.15 uur zal door de leerlingen van de scholengemeenschap De Vak school in Goes een modeshow worden gehouden Tevens zal een kleine de monstratie worden gegeven in huis houdelijke vakken. De kerk is ontworpen door archi tect Wolfs uit Moergestel en bestaat uit twee gedeelten: een kerkgedeelte (links op de tekening) en een ge- menschapscentrum (rechts)Het kerkgedeelte, dat 198 zitplaatsen krjjgt, gaat ongeveer 222.000, kosten. Het gemeenschapscentrum, dat door een apart stichting wordt bekostigd, biedt plaats aan 198 per sonen. De kerk en het gemeenschaps gebouw worden gescheiden door een ontmoetingshal. De tussenwanden worden zo aangebracht dat met wei nig moeite een grote open ruimte kan worden verkregen. De toren is zonder kruis slechts 6,5 meter hoog. (V an onze correspondent KOEWACHT Tijdens de laatste feestelijke bijeenkomst van het NKV in Koewacht hield men zich bezig met kaarten en teerlingen. Bij het prijskaarten was de uitslag: 1 G. Herman, 2 A. de Gronckel, 3 J. Hamerlinck, 4 J. van Hove, 5 C. Rombout. Bij het teerlingen waren: 1 A. de Block, 2 A. Mahu, 3 G. Waumans, 4 H. de Bruijn. 5 A. v. d. Sijpt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) St.-Philipsland Op de gemeente raadsvergadering van St.-Philipsland op dinsdagavond 24 februari zal het college van b. en w. opnieuw met het voorstel op tafel komen om de bouw van zes woningwetwoningen onderhands aan te besteden aan de firma gebrs. Smits in Nieuw Vosse- meer. Over dit voorstel staakten in de vorige raadsvergadering de stemmen zodat di' voorstel opnieuw in behan deling dient te worden genomen. De agenda vermeldt verder het voorstel om voorschotten op de ex ploitatievergoeding voor het jaar 1970 aan de besturen van de bijzon dere lagere scholen toe te kennen. Aanvragen zijn ingediend door de be sturen van de bijzondere school in St.-Philipsland en in Arana Jaeoba- polder. Voorts zal het verlenen van voorschotten op de exploitatiekosten voor het kleuteronderwijs en het vak onderwijs ter sprake worden ge bracht. B. en w. stellen verder voor om een gemeenschappelijke regeling betref fende het werkvoorzieningsschap Schouwen-Duiveland vast te stellen en de subsidie aan de in St.-Philips land werkzame stichtingen voor maatschappelijk werk en gezinsver zorging te verhogen. Dit elegante tuniek-ensemble is al even geknipt voor lange lentewandelingen als voor een avondje uit. Engerrble: een wit tuniekpak en een gerende mouwloze mantel in bruin, marine, rood of cyclaam, geheel vaü zuiver wollen jersey. Of de prijs voor u in of uit is, laten we aan uzelf over. (f349.-). Breda Grote Markt 25, tel. 01600-30650. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het kader van de komende gemeenteraadsverkie zingen in Vlissingen gaan de ver schillende vrouwenorganisaties een voorlichtingsavond houden. De avond wordt gehouden op donderdag 26 februari in gebouw Het Anker in Vlissingen. Drs. W. Dusarduijn, lid van de Tweede Kamer voor de KVP zal spreken over de betekenis van de statenverkiezingen voor de landspo- litiek, de heer A. J. Kaland, lid van Gedeputeerde Staten voor de CHU, zal spreken over de betekenis van de statenverkiezingen voor de pro vincie en drs. M. Beinema van de AR zal spreken over de betekenis van de statenverkiezingen voor de kiezers. Na de pauze wordt een forum ge houden, waarin de sprekers zitting hebben. (Van onze correspondent) middelburg Financiële moeilijkheden bedreigen het voort bestaan van een van YValcherens aantrekkelijkste attracties: Minia tuur Walcheren. Het bestuur van de stichting, die de Miniatuur ex ploiteert heeft zich tot het gemeen tebestuur van Middelburg gewend om financiële hulp. Loco-burge meester W P J Baars heeft dezer dagen tijdens de behandeling van de gemeentebegroting medegedeeld, dat de raad een voorstel zal (rijgen dat uitgaat van de wenselijkheid deze attractie voor Middelburg te behouden. Miniatuur Walcheren, een natuur getrouwe weergave op schaal van hei eiland Walcheren, is veertien jaar geleden gebouwd op het Mo lenwater op initiatief van de Stich ting Nieuw Walcheren Deze stich- t'Ug werd opgericht direct na de oor log met als doel „bevordering van Waicherens welvaart". De Stichting Nieuw Walcheren hield zich onder meer bezig met het herbeplanten vun het door de inundatie in 1944 zo Waar beschadigde en ontluisterde Walcheren, eens de „tuin van Ne derland" genoemd om zijn befaamde Kronkelende en met fraai groen be toomde binnenweggetjes. Om te laten zien hoe Walcheren was herrezen na de verschrikkelijke gevolgen van de oorlog nam de Stichting Nieuw Walcheren het ini tiatief tot het bouwen van een gro te maquette van Walcheren, waar bij ze de medewerking kreeg van vele hobby-clubs, industrieën en de Nederlandse Heide Mij. Het succes was zo groot dat besloten werd Mi. niatuur Walcheren te laten bestaan. Na een aanvankelijk groot succes liep het bezoekersaantal langzamer hand terug. Mocht Miniatuur Wal cheren zich vier jaar geleden nog verheugen in een groot bezoekers aantal van 240.000, vorig Jaar wer den slechts 158.000 toegangskaartjes verkocht. Dat waren er 42.000 min der dan in het jaar daarvoor De oorzaak van de terugloop van de be langstelling voor Miniatuur Walche ren wijt de secretaris van de Stich ting Miniatuur Walcheren, de heer K. van Everdingen, een van de men sen van het eerste uur, aan de ver minderde koopkracht van het pu bliek gecombineerd met het voor zichtiger worden van het publiek bij het doen van uitgaven in ver band met de vele publicaties over prijsstijgingen, de devaluatie van de Franse franc en het uitblijven van de invoering van de BTYV in Bel gië. Een andere zeer belangrijke factor was bovendien het bijzonder zonnige weer vorige zomer, waar door de mensen liever naar het strand trokken. Als de onderhandelingen met het Middelburgse gemeentebestuur be vredigend verlopen, verwacht de heer Van Everdingen dat dit jaar de fraaie maquette toch weer voor het publiek toegankelijk zal zijn. Het bezoekersaantal voor het aan staande seizoen is geraamd op 143.000, hoewel er goede hoop is dat deze raming overtroffen zal worden. „Je kunt niet zeggen of het ver minderde bezoek zich zal herhalen. Als iets te duur gaat worden is het menselijk, dat je niets koopt en ivaeht tot het volgend jaar", aldus de heer Van Everdingen. Hij wijst er op dat er steeds min der bussen komen, nu meer mensen in het bezit van een auto zijn ge. komen. Ook dat heeft zijn weer slag op het bezoekersaantal gehad. Een vermindering, die ook bij ver gelijkbare attracties als Madurodam in 's-Gravenhage en de Efteling in Kaatsheuvel te zien is geweest. „Je kunt Madurodam en Miniatuur Wal cheren moeili.jk met elkaar verge lijken", vindt de heer K. van Ever dingen. „Madurodam is meer kijk spul met veel meer bewegende din gen. Het heeft ook aanzienlijk meer gekost. Miniatuur Walcheren, op gezet dooi een stel goedwillende knullen, is uitgegroeid tot een be drijfje, Wij hebben heel ernstig ge tracht alles zo natuurgetrouw mo gelijk op Walcheren te doen lijken". Hij wijst erop dat slechts drie dingen in Miniatuur Walcheren niet de zeer consequent aangehou den schaal van een op twintig heb ben: de boten in de Vlissingse mi niatuurhaven. In VVV-kringen zou men het ver dwijnen van Miniatuur Walcheren bijzonder betreuren. „We hebben betrekkelijk weinig attractiepunten in Zeeland, behalve dan natuurlijk onze stranden. We moeten erg zui nig zijn op dergelijke attractiepun ten van klein formaat als Miniatuur Walcheren. We zullen dan ook alle zeilen moeten bijzetten om dit te behouden, tenzij iemand op hèt idee komt om het te vervangen door een andere attractie, maar voorlopig zie ik dat niet. Zeker niet op dezelfde plaats", aldus de heer J. de Regt, directeur van de Provinciale VVV. „Om te voorkomen dat het gaat verdwijnen zou je de attractiewaar- de moeten verhogen. Miniatuur Walcheren is zonder ook maar iets van de artistieke waarde af te doen vrij statisch. Daarom zul. len minder mensen nog eens terug komen. In de verhoging van de en treeprijzen zou ik het zeker niet zoeken om uit de moeilijkheden te komen", aldus de heer De Regt. Ook ziet hij mogelijkheden dat het be zoekersaantal weer wat zal oplopen in vergelijking met het vorige Jaar. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de loop van de vol gende week zal de bevolking van Goes door middel van contactbijeen komsten in de verschillende delen van de stad, kennis kunnen maken met het Goese gemeentebestuur. Op deze bijeenkomsten zullen alle wet houders aanwezig zijn; loco-burge meester dr. E. J. Prins zal een kor te inleiding houden. Hierna worden de bewoners in staat gesteld om vragen te stellen over de in de woonwijk levende problemen. Op maandag 23 februari kan de be volking kennis maken in café-restau rant Slot Ostende aan de Singel- straat, woensdag 25 februari in de H. van der Veenschoo] aan de J.P. Coenstraat donderdag 26 februari in de Jar> Ligthartschool aan de Bergweg en vrijdag 27 februari in de Beileileurschool aan de Besse- straat. Alle bijeenkomsten beginnen om acht uur. (Van onze correspondent) KAPELLE Zaterdag 28 februari om drie uur 's middags zal de offici ële opening zijn van de openbare kleuterschool van het dorp Kapelle. De school is gevestigd in de oude tuinbouwschool aan de Van der Bilt- laan. Tot dusver was er in Kapelle geen openbare kleuterschool. Er wa ren wel twee kleuterschoolgebouwen van de chr. kleuterschoolvereniging. Feestmiddag bejaarden De afde ling Kapelle-Biezelinge van de alge mene bond van bejaarden hoopt op zaterdagmiddag 28 febr. in „De Vroo- ne" een feestavond voor haar leden te organiseren. Het wordt een ge zellige middag en het belangrijkste punt van het programma is de op voering van het toneelstuk „De vroe ge vogel" door de toneelgroep „Kunstvrienden" uit Goes. (Van onze correspondent) KAPELLE Op de agenda van de raad in Kapelle die dinsdag bijeen komt staan o.m. een drietal voorstel len tot het verlenen van een premie tot woningverbetering aan de heren J. Westdorp, C. de Vlieger en C. A. Oele, allen te Kapelle. De heer C. M. Dagevos heeft zich niet meer beschikbaar gesteld als lid van het bestuur van de stichting dorpshuis te Wemeldirage. In zijn plaats stellen b. en w. voor te be noemen de heer J. Veerhoek, oud- wethouder van Wemeldinge. De heer C. W. Bras is aftredend; er wordt voorgesteld hem te herkiezen. Bur gemeester van Suylekom wordt voor gesteld als gemeentelijke vertegen woordiger in de algemene vergade ring van de N.V. PZEM. Voorgesteld wordt oko de vergoe ding voor het personeel van het wo ningbedrijf van de gemeente te ver hogen van 4,tot 6,per wo ning per jaar. Het voorschot per leer ling van de lagere bijzondere scho len voor 1970 wordt voorgesteld op 100,B. en w. stellen ook voor het bedrag per leerling voor de chr. schippersschool te Wemeldirage vast te stellen op 140,— per leerling. Dat was lot nu toe, 120, Voor verbetering van een deel van de West Kanaalweg te Wemeldinge wordt een krediet gevraagd van (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van woensdag op donderdag hebben on bekenden door met een valse sleutel de achterdeur te openenen, zich toe gang verschaft tot de woning van J. S. aan de Koudekerkseweg. Twee portemonnees, inhoudende 18, werden ontvreemd. Later zijn deze beurzen door een buurvrouw geheel weer teruggevonden in een achter het huis gelegen brandgang. In dezelfde nacht is een ongewenst bezoek gebracht bij C. M. de K. aan de De Ruyterstraat 47. Zonder enige moeite kon men eveneens via de ach terdeur bihnenkomen, aangezien de bewoners vergeten waren deze deur af te sluiten. Uit een in de achterka mer staande kast werd 55,mee genomen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Per 13 februari is de heer Van Bilzen, priester in Kwadendamme en Goes benoemd als distnctsaalmoezenier van de K.- W.J. in Zeeland. De voorganger van aalmoezenier Van Bilzen was pater L. Verver uit Hulst, die de K.W.J. op 15 september van het vorige jaar in v-erband met andere werkzaamheden verliet. Fanfareconcert Zaterdagavond concerteert het fanfareorkest Con- Affesione o.l.v. A. v.d. Cingel in de Burcht in Kwadendamme. Met jeugd- korps staat onder leiding van de heer J.T. Mannaert en de leiding van de drumband berust bij G. van Doene. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. Aanvang 20.00 uur. Jaarfeest De hervormde vrou wengroep te Rilland-Bath hield in het gebouw Centrum hun 33e jaar feest o.l.v. mevrouw L. Walrave- Sehram. Zij vond het verheugend, dat de belangstelling voor dit 33e jaarfeest goed was en zij verzorgde hierna de meditatie. Verder werd in deze feestelijke vergadering de ver schillende jaarverslagen gelezen. Na de pauze werd door de leden enkele schetsen en Zeeuwse stukjes vertolkt De avond was bijzonder geslaagd. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Met ingang van het nieuwe cursusjaar 1970-1971 wor den aan de „De Ruyterschool" te Vlis singen twee vrouwelijke leerlingen verwacht. Dat betekent, dat als alles goedgaat over een jaar of vier een nieuw fenomeen zijn intrede zal doen: de vrouw op de brug van een 6chip. Al geruime tijd krijgt de Vlissing se zeevaartschool aanmeldingen van vrouwelijke leerlingen, vooral voor de studierichting radiotelegrafist Men moest deze kandidaten echter steeds teleurstellen, omdat de scheep vaartmaatschappijen geen vraag naar vrouwelijke radiotelegrafisten had den. Sedert echter de Holland Amerika- lijn bekend heeft gemaakt, dat zelfs brugfuncties wat haar betreft, voor de vrouw openstaan, heeft de leiding van de De Ruyterschool positief kunnen reageren op aanvragen van meisjes die zich aan deze tot dusver exclusie ve mannenopleiding willen wagen. De De Ruyterschool heeft thans twee serieuze kandidaten, die allebei tot stuurmansleerling zullen worden opgeleid. Directeur Brouwer begroet hen zonder vooroordelen. „Zij kunnen alleen niet in het in ternaat worden ondergebracht", zegt hjj 9500,—. B. en w. stellen ook voor de heer J. Kroon te benoemen tot competabele van de gemeente en de heer P. Driesprong tot kassier. Voorgesteld wordt voorts het pand Dijkwelseweg 4 van de heer A. Paar- dekoper te Arnhem aan te kopen en verder zijn er voorstellen tot verkoop van bouwgronden in het bouwplan Bruelis II aan de heer M. J. Ie Clercq te Kruiningen en aan de N.V. Beleg- gingsbouw te Loosdrecht. Dit. betreit een groot aantal perceleen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De officier van justitie in Middelburg, mr. T. Lebret, eiste tegen C. S. uit Middelburg we gens het vernielen van de klok van het havengebouw in Yerseke een boete van tachtig gulden. Politierech ter mr. P. van Empel veroordeelde de jongeman conform de eis. Mr. Lebret noemde de vernieling een „misselijke streek". Hij wees er op dat de klok een geschenk was van de bevolking van Ouderkerk aan de vissers van Yerseke voor hun hulp tijdens de watersnood in 1953. Ver dachte kende deze geschiedenis niet. Hij moest de schade, zevenhonderd gulden, zelf betalen. Mr. Van Empel besloot B. T. uit Middelhamis vrij te spreken hij ge brek aan bewijs. Verdachte zou onder invloed heb ben gereden en daardoor op tien januari bij-Zierikzee zijn geslipt. Zijn alcoholpromillage bedroeg 0,65. Mr. Lebret eiste vijf dagen onvoorwaar delijke gevangenisstraf, driehonderd gulden boete en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegheid. De ver dediger, mr. Den Hollander, wees echter op een rapport van mr. Asher waarin gesteld wordt, dat de bloed proef niet als enig bewijs mag wor den gehanteerd. Mr. Van Empel vond ook de bloed proef alleen niet voldoende en von niste vrijspraak. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De politierech ter in Middelburg, mr. P. van Empel, veroordeelde T. de B. uit Terneuzen tot vijfenzeventig gulden boete om dat hij de Belg J. B. een klap zou hebben gegeven. Tevoren had de Belg op zijn voor hoofd gewezen, omdat De B. een verkeersfout zou hebben gemaakt. De B. ging daarop verhaal halen en gaf de Belg een klap op zijn oog. (Van een onzer verslaggevers) OSSENDRECHT De 23-jarige secretaresse C. de Wit uit Ossen- drecht is in de nacht van woensdag- op donderdag mishandeld door een automobilist, die tegen haar auto was aangereden. De man ongeveer 25 jaar, spits gezicht en blond haar heeft in een kennelijke panieksituatie het. meisje met een ijzeren staaf een klap op het hoofd gegeven. Zij wist te ontvluch ten, waardoor erger werd voorkomen. Ze is gewond, maar hoefde niet in een ziekenhuis te worden opgenomen. De handelswijze van de man, die voortvluchtig is, laat zich verklaren omdat, zoals later is gebleken, hij in een gestolen auto de aanrijding ver oorzaakte. Het meisje wilde de scha de regelen, maar daar wilde hij niets van weten. Ze had evenwel nog, voordat hij de klap uitdeelde kans gezien het kenteken van de witte Fiat sport coupé te noteren. De wa gen is in Maastricht gestolen. Volgens een mededeling van de rijkspolitie heeft de man wel bij de jonge vrouw in de auto gezeten, maar geen aanstalten gemaakt haar aan te randen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bouwtijd van de serviceflat „Middelburcht" in Mid delburg is dermate lang, dat besloten is, zulks op verzoek van de adspi- rant-kopers een overlijdensclausule in de voorlopige koopcontracten op te nemen. De verkoper, makelaarskantoor „De Koepel" heeft van de bouwheer, „Pro- jectbouw Nederland nv" toestemming gekregen de voorlopige koopcontrac ten uit te breiden met een bepaling waarin staat, dat indien de koper en/of diens echtgenote tijdens de bouwtijd van de serviceflat overlijdt, de voorlopige overeenkomst kan wor den geannuleerd, onder terugbeta ling van de reeds gestorte termijnen. Indien een overlijden plaatsvindt bin- een een termijn van zes maanden vóór de datum van oplevering der ajiuT-t-mcnten. dan geldt de clau sule niet.

de Stem | 1970 | | pagina 7