Grote cross- leider lalusië BELANGSTELLING VOOR ZAALVOETBAL GROEIT Kritiek op Zebra-bestuur over beleid „opleidingen' BRUGGE HAD WEER PECH! araagt deel 'en ragen ta-Post cop tliiaan KAAK jurileum van de schouwse ruiters" SWIFT II KLOPTE ANIMO I Goes veel sterker dan Middelburg >s Cru gelukt ste sege Ierland Uw Kunstgebit Belgische competitie st,aloysws won van belcrum 2 ZONDER MOEITE Het geld heeft toch geen waarde 13 13 DE STEM VAN DINSDAG 17 FEBRUARI 1970 iHNGO <ANP) Bij igeluk dat gisteren 8 de Dominicaanse kust de 32-jarige oud we- in het lichtgewicht bok- eo Cruz om het leven in gezelschap van zijn :e kinderen, terug naar zijn training te hervat- luist met promotor De- overeengekomen om mpioen Roger Zaini op et sportpaleis van Pa pen. ,n wie Cruz in 1968 de tel overnam, Carlos Or- Rico, boekte voor de- maar miste het vlieg- van de dood van Cruz rerenigde Staten hoog threven, dompelde Ma- Garden, dat zich op. het gevecht om de we- largewicht tussen Joe Jimmy Ellis, in diepe in van de partij zal een in acht worden geno- Cruz, die oP 4 novem- geboren, veroverde de 1968 te Santo Domingo ;iz. Zijn „regering" duur. m een jaar- In het be- moest Cruz zijn kam- ifgeven aan de Ameri- Ramos, die nog altijd oen is. Cruz behaalde arige carrière 45 over- ■erloor 12 gevechten en r het onbeslist over zich N (A.N.P.) De Nij- ivisieclub NEC zal bij de verzoek indienen een kosten te dragen, die nvloeid uit de ontmoe- \Z '67. Nadat de eerste ssen beide clubs was af- Nijmegenaren verbleven in Alkmaar), moest het afgelopen zondag na gestaakt. Bij NEC he le kosten van deze twee ergroot met het over te fen, dat waarschijnlijk plaatsvindt, op ongeveer n. tel van NEC-zijde de re- igelopen zondag te delen e ontmoeting na de her- d gestaakt, moet het pu- de opnieuw te spelen en nieuw entreekaartje erd door AZ '67 afgewe- (AP) De stand in de isdaagse, die zaterdag be- Gianni Motta-Peter Pos' 26 pnt. Op 1 ronde: 2 Car- Rudy Altig (It.-W.-Dld.) ïo Basso-Horst Oldenburg 72. Op 2 ronden: 4 Eddy ien Stevens (Belg) g Schultze-Albert Fritz 14, 6 Dieter Kemper-Nor- 3 (W.-Dld.-Belg) 39, 7 Ho« -Miel Severeyns (W.-Dld.- Klaus Bugdahl-Sigi Renz 2, 9 Fritz Pfenninger-Ro- >f (Zwi.-Belg) 11. ;e zes koppels hadden drie aden achterstand. twoordelijk geacht, omdat over pijn in zijn k«ie' langer last van heeft, van de tweede rit: 1 Mon- 191 km in 5.52.27 (m« rificatie), 2 Van Katwij* 2.42 (met 15 sec. bond d.) 5.52.57, 4 Bodard (F« (Sp.) 6 Serpenti, 7 Le»® ieriekx (Belg.) 10 Dolma n klassement 1 Van Ka'" 2 (24 pnt.) 2-3 Leman en t. (17 pnt.). (ANP) Nederland heeft eerste overwinning et ijshockeytoernooi vo kampioenschap (C êr0Jlt ati wordt gehouden; earn versloeg Belg» ores per periode war 1). (Van onze paardesportmedewerker) BÜRGH Indien de weers omstandigheden het toelaten, zal op zaterdag 21 februari de lande lijke rijvereniging De Schouwse Ruiters voor een zware proef ko men te staan. Deze rijvereniging organiseert dan namelijk voor de tiende maal een cross country voor landelijke ruiters en pony- ruiters in de Domeinen te Burgh. In verband met dit jubileum heeft men deze cross uitgebreid met een veelzijdigheidswedstrijd voor de meergevorderde ruiters. 11 De organisatie van een dergelijk evenement is beslist geen eenvoudi ge zaak. Als men de deelnemerslijs ten doorkijkt, ziet men dat het initi atief tot dit hippisch gebeuren zijn weerklank in heel Zeeland heeft ge vonden; er zijn namelijk ruim 80 deelnemers, welke samen 12 lande lijke rijverenigingen en ponyclubs vertegenwoordigen. Gezien deze gro te deelname is een geheel open strijd te verwachten al mag niet vergeten worden, dat de Axelse amazone Su zan Malcorps, die in Hulst de samen gestelde wedstrijd won en in Hoog duin de zware cross, thans wederom van de partij zal zijn en een voor de overige deelnemers niet te onder schatten tegenstander is. Het dagprogramma belooft in teressante ruitersport vanaf 9 uur tot de prijsuitreiking, die om 16.30 uur in hotel De Koster zal plaatsvin den. Om 9 uur beginnen de 21 combi- ties, die aan de samengestelde wed strijd deelnemen, een voor een hun dressuurproef af te leggen. Voor ie dere combinatie is 10 minuten be schikbaar om in een speciaal voor samengestelde wedstrijden gemaakt dressuurprogramma te tonen, dat men beschikt over een goed in de hand staand en atletisch getraind paard, dat ten alle tijde ongedwon gen gehoorzaamt aan de voor leken vaak onzichtbare hulpen van de rui ter. De dressuurproef bestaat uit het tonen van de gangen stap, draf en galop en het ruim uitstrekken van deze drie gangen om te laten zien dat het paard gehoorzaam is voor de beenhulpen. Voorts het rijden van een zogenaamde slangenvolte in draf, waarin moet blijken, dat het paard, dat te allen tijde ongedwon- zaam is, het rijden van voltes in ga lop om te zien of het paard goed re ageert op de gewichtshulpen van de ruiter en tevens om te controleren of de ruiter deze hulpen weet toe te passen. Als een der moeilijkste on derdelen van deze proef dient een vast aantal passen achterwaarts ge toond te worden, om te zien of het paard onvoorwaardelijk gehoor zaamt en goed in de hand gesteld is. Met deze totale dressuurproef kan men maximaal 150 punten verdie nen. Deze dressuurproef zal beoor deeld worden door de heer J. van Oeveren, jurylid van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen. Tijdens deze dressuurproef zullen de ponyruiters en de deelnemers aan de lichte cross van 9.30 tot 11 uur een wandelrit maken, waarna deze deelnemers in de gelegenheid gesteld worden de cross te verkennen. De lengte van de hier te verrijden cross is 2500 me ter, waarin 14 hindernissen zijn op gesteld met een hoogte variërend van 90 tot 120 cm en een maximum breedte van 125 cm. De ruiters zul- (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Ongeslagen lei der St.'Aloysius X is in Breda tegen Belcrum 2 op felle tegenstand ge stoten- Desondanks werden beide Winstpunten door de Graauwenaren meegenomen. De eindstand werd 3-7. Baumgarte was weer niet te kloppen. Stuifmeel won van Water schoot en Dumez, terwijl laatstge noemde ook voorrang moest verle nen aan Mertens. De grote concurrent van de Zeeu wen, Jeep uit Vught, wist met uiterst gering verschil in Goirle te winnen van Red Star, 4-6. Ook Ire ne 2 kwam tegen Ons Vermaak 2 met 6-4 op winst. De leiders in de eerste klas afdeling Zeeland om zeilden een moeilijke klip. Zij klop ten MZ 2 in Middelburg met 3-7, jjn een 2-0 achterstand. MZ 1 be haalde in Graauw een benauwde 4-6 zege Op St.-Aloysius 3. Huub de Maat scoorde twee maal. Wil-no 2 zorgde voor de grootste verrassing door outsider Haringman 1 met 6-4 S* wergaive te dwingen. ONA 1 en rzEM 1 deelden de punten. Leider hanngman 2 had in de tweede klas ^el moeite met MZ 3, 6-4. Terwijl t.-Aloysius 4 daarentegen royaal met 11-9 won van MZ 4. St.-Aloysius tegen MZ 6 liet een punt liggen, doch blijft jn kansrijke positie. In EJunioren - kampioensgroep vond t grote duel plaats tussen de on geslagen leiders MZ 1 en Wilno 1- e thuisclub trok met 7-3 aan het J? ,e™1, en gaat nu trots alleen 1 L nieAlding' gevolge* door Wilno 1, dat opnieuw won. Ien verschillende hindernissen moe ten nemen, zoals een schaapskooi, dat is een in- en een uitsprong, een tuinbank, een brug, diverse land hekken en een paar niet te verwaar lozen afsprongen. Indien men deze cross rijdt in een overeenkomende tijd met een tempo van 400 meter per minuut, krijgt men 100 punten, elke seconde sneller geeft een vierde winstpunt, elke seconde langzamer geeft een vierde verliespunt. Een tijd overeenkomende met 350 meter per minuut is onvoldoende, terwijl een tempo sneller dan 500 meter per minuut niet met winstpunten wordt gehonoreerd. De aldus verdiende punten worden voor de deelnemers aan de samengestelde wedstrijd ge teld bij de in de dressuur behaalde punten. Men dient dan wel alle hin dernissen gesprongen te hebben en alle vlaggen juist gepasseerd, dat wil zeggen, dat men de witte vlag gen aan zijn linkerhand en de rode vlaggen aan zijn rechterhand moet hebben gehouden. Na aankomst bij de finish moet men zich met paard melden bij de dienstdoende veearts E. van Roon uit Zierikzee, die aan de hand van hartslag en ademhaling de conditie van het paard bepaalt en eventueel uitsluiting kan vorderen, indien de ruiter te veel van het paard heeft geëist of zijn paard niet voldoende voor een dergelijke zware opgave als een samengestelde wedstrijd heeft voorbereid. De uiteindelijke beslissing ligt bij de vertegenwoordiger van de federa tie de heer A.J. Priester. De deelne mers aan de samengestelde wed strijd starten om 13.15 uur, waarna iedere volgende deelnemer 2 minu ten later aan zijn cross parcours kan beginnen. Om 14 uur start de eerste van de ongeveer 33 deelne mers aan de lichte cross, gevolgd door de 15 deelnemers categorie C D van de ponycross, terwijl de 12 allerkleinsten van de categorie AB als hekkesluiters fungeren. Om 14.15 uur beginnen de veelzijdigheidsrui- ters aan hun springconcours: dit bestaat uit 11 hindernissen en 12 sprongen, waarvan een dubbel- sprong met een hoogte variërend van 90 tot 110 cm en een breedte van 100 tot 120 cm van een aantal sprongen. Indien men foutloos rond komt met een tempo van 375 meter per minuut, krijgt men 100 punten. Sneller rijden geeft geen winstpun ten, langzamer rijden een vierde strafpunt per seconde, omverwerpen van een hindernis 5 strafpunten, val van ruiter en-of paard 15 strafpun ten, eerste ongehoorzaamheid 5 strafpunten, twee ongehoorzaamheid levert 10 strafpunten op, terwijl bij een derde ongehoorzaamheid uitslui ting volgt. Indien men 60 punten of minder heeft in het springconcours, wordt dit als onvoldoende beschouwd De aldus verkregen punten worden bij de punten van de beide andere onderdelen geteld en zo is winnaar, diegene, die het hoogste puntentotaal heeft weten te verzamelen. Een on voldoende, een overschrijding van de tijdslimiet of diskwalificatie in een der onderdelen met uitzondering van de dressuurproef, sluit uit voor de plaatsing in het totaalklassement. De Landelijke Rijvereniging Walche ren zal ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan op 28 februari 1970 eveneens een samengestelde wed strijd, annex cross, in het Noordsloe organiseren. Ook een gerenommeerde combinatie kan ten val komen ruitersport. n de cross country, een van i onderdelen van de Jac. Roose (voorzitter rayon Goes): „De belangstelling wordt steeds groter". GOES Belangrijkste punten op de te Goes, door de Zeeuws Brabant se Turnkring gehouden jaarvergade ring vormden het keurturnen en het 75-jarig bestaan van de kring in 1970. Speciaal het keurturnen hoewel het hier om slechts enkele van de 10.000 leden gaat, heeft nogal wat tijd in beslag genomen. Nadat het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond haar subsidies voor de kringtrainingsgroepen had ingetrokken en de belangstelling van de individuele leden voor het keur turnen danig was afgenomen, lan ceerde het kringbestuur de vorige jaarvergadering 't voorstel de kring- trainimgsgroepen, als zijnde op dat moment overbodig, voorlopig af te schaffen. Dit met Uitzondering van de meisjestrainingsgroep dat wel een toevloed van jong talent had. Het kringvoorstel, dat dus overeenkwam met de structuurwijziging in het Ver bond, waarbij van de kring op regio nale trainingsgroepen werd overge schakeld en waarin die turners(sters) worden opgenomen van wie een veel belovende carrière als keurturner (ster) kan worden verwacht, werd zowel om technische, als om finan ciële redenen met overgrote meer derheid aanvaard. Het kringbestuur verdedigde de stelling, dat het opleiden van keur- turners(sters) uitsluitend in vereni gingsverband kan geschieden. „Daar is één kringtraining per maand niet toe in staat, dat is een kwestie van meerdere uren zo mogelijk meerdere dagen per week intensief trainen". En weer werd de bereidheid her haald om, indien uit de verenigingen voldoende keurtalent naar voren blijk te komen, dit terstond ook weer in kringverband op te vangen en te be geleiden. Als voorbeeld werd de meis jestrainingsgroep aangehaald. Tij dens de laatste meisjeskringkampi- oenschappen werden zeer goede pres taties geleverd, daarom is en was het noodzakelijk en verantwoord deze trainingsgroep in stand te houden. De aandacht werd er verder op ge vestigd, dat op dit moment nog slechts enkele van de 25 kringen o- ver eigen trainingsgroepen beschik ken, praktisch allen zijn opgeheven. Enkele verenigingen daarentegen, Satrow uit Souburg, VZOS uit Yerse- ke, VTV uit Vlissingen en Deltasport uit Zierikzee, meenden dat het be leid van het kringbestuur op dit punt had gefaald en vielen hierop het be stuur heftig aan. Vanuit de verga dering werd, aangezien de twee standpunten niet tot elkaar kwamen, van meerdere zijden het voorstel ge daan deze kwestie tijdens een specia le vergadering van belanghebbenden met het kringbestuur eens uitvoerig te bespreken. Zou men na het vorenstaande den ken, dat de positie van de Zebra in haar lustrumjaar niet goed is, dan blijkt duidelijk uit de openingswoor den van de kringvoorzitter, H. Osse- waarde, het tegendeel. De kring groeit als kool en heeft in 1969, on danks een fusie, haar vijftigste ver eniging mogen inschrijven, terwijl sindsdien een aanvraag is ontvangen van de vereniging Tuleda uit Lewe- dorp. Het ledental is in één jaar tijd met niet minder dan 14 procent toe genomen en is thans de 10.000 reeds aanzienlijk overschreden. De verschillende jaarverslagen wer den met veel waardering voor de sa menstellers aanvaard. Moeilijkheden bleek het aantrekken van een nieuwe kringpenningmeester op te leveren. De werkzaamheden aan deze functie verbonden, zijn van dien aard, dat het kringbestuur vanuit de vergade ring werd geadviseerd de mogelijk heid te onderzoeken hiervoor t z.t. een betaalde kracht aan te trekken. De v.d. Sande, die deze functie 12 jaar lang met uiterste accuratesse heeft vervuld, werd tot ere-lid van de Ze bra benoemd. De heer Beijer uit Vlis singen werd in het kringbestuur ge kozen en zal zich speciaal met de af deling gymnastiek gaan bezighouden. De begroting voor het 75-jarig be staan van de kring leverde aanvan kelijk enige moeilijkheden op, doch werd, evenals de gewone begroting voor 1970, door de vergadering goed gekeurd. De aanvankelijk op 6 juni te Ka- pelle geplande jeugddag leverde in verband met een eveneens op die dag te houden wielerwedstrijd moei lijkheden op en werd daarom ver plaatst naar 13 juni. De districts- wedstrijd voor jongens van het KN GV waaraan ook door verschillen de afgevaardigden uit de Zebra zal worden deelgenomen, wordt op 21 maart in Bergen op Zoom georgani seerd. De definitieve data van de feeste lijkheden ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de Zeeuws Bra bantse Turnkring zijn: 2 mei recep tie, verenigingswedstrijden, huisvrou wenwedstrijden en turnersbal te Goes. 30 mei verenigingswedstrijden jongens en meisjes van 12 t.m. 15 jr. en een sokkenbal te Goes, 13 juni, jeugddag jongens en meisjes tm. 11 jaar te Kapelle. (ADVERTENTIE) zit de gehele dag stevig op zijn plaats! Ihans IS het niet meer nodig, dat Uw kunst gebit bij het spreken, eten, lachen of niezen losschiet of verschuift. Een weinig Dentofix- poeder op de gebitsplaat, en deze onge makken bestaan voor U niet meer; Dento- fix geeft U een ongekend gevoel van zeker heid en welbehagen. Aangenaam en hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale piastic flacons, prijs f. 2,60, bij apotheken en drogisterijen. (Van onze sportmedewerker) GOES De zaalvoetbalcompetitie die op 14 januari in de Goese sport hal van start is gegaan, loopt ge smeerd. Zestien teams uit Zuid- en Noord-Beveland, die op woensdag of vrijdagavond op de vloer komen strij den enthousiast voor de punten en meestal is de belangstelling van de zijde van het publiek zeer behoorlijk. Men verwacht dat het aantal kijkers nog belangrijk zal toenemen in de slotfase van de competitie die op 24 april wordt beëindigd. De heer Jac. Roose, voorzitter van de zaalvoetbalcommissie rayon Goes toonde zich dan ook uitermate tevre den over de gang van zaken tot nu toe. Deze Goese vertegenwoordiger, die ook als voorzitter fungeert van het zomeravondvoetbal in Goes en tevens districtsjury-lid is van de KN AU heeft vroeger nooit actief tegen de bal getrapt maar is nu bij het zaalvoetbal wel in actie gekomen. De heer Roose speelt in het team van de Keuringsdienst van Waren en be hoort met zijn 44 jaar tct de oudste spelers op de rubbervloer. „Het zaal voetbal is een enorm snel spel dat veel reactievermogen vraagt en dus een goede conditie vereist", meent de heer Roose. „Elke veldspeler heeft geruime tijd nodig om zich aan te passen in het zaalvoetbal omdat daarbij uiteraard andere spelregels gelden. Eén van de voornaamste re gels houdt immers in, dat bij zaal voetbal lichamelijk contact niet is toegestaan. Men moet zich leren be heersen om alleen de bal te spelen, wat wel eens moeilijk is maar onge vallen praktisch uitschakelt. De spelregels zullen in de toekomst zeker nog wel een aanvulling nodig hebben want de praktijk leert im mers wat wel en wat niet kan wor den toegepast. Wij verkeren wat het zaalvoetbal betreft nog pas in het beginstadium. Maar dat deze tak van sport landelijk in opkomst is, staat wel vast". Voor het volgende seizoen ziet de heer Roose genoeg perspectieven om het zaalvoetbal ook in Zeeland te sti muleren en te propageren. „Bij de aanvang van de competitie kreeg ik de indruk, dat er nogal wat clubs naar de sporthal waren gekomen om vooral hun conditie wat op peil te houden. Men maakte zich toen nog niet zo druk. Deze situatie heeft zich snel gewijzigd en de meeste clubs vechten nu toch wel intensief voor een goed resultaat. Er staan niet zul ke grote belangen op het spel maar ik dacht toch wel dat het niet alléén leuk is om bovenaan de ranglijst te eindigen. De winnaar van de competitie hier in Goes en die van het rayon Vlis singen komen dan tegen elkaar in het strijdperk om uit te maken wel ke club Zeeland vertegenwoordigt in het landelijk kampioenschap in Zwol le. En dat brengt toch wel wat eer gevoel met zich mee, dacht ik zo". „Voor het volgende seizoen gaan we trouwens de zaak wat attractie ver maken. Het ligt namelijk in de bedoeling om aan het eind van deze competitie een le en een 2e afdeling of klas te formeren. Dat zal het spelpeil zeker ten goede komen e- venals het kijkspel voor het publiek. Wat nu de financiële kant van de zaak betreft, mag ik zeggen, dat dit ons niet voor onoplosbare proble men stelt. Ook de bezoekers wordt het vel niet over de oren getrokken, want de entree-prijs is één gulden en kinderen beneden de vijftien jaar kunnen bij ons terecht voor een pri.is van vijftig cent. Alle deelnemende verenigingen werken geanimeerd mee om alles zo goedkoo-p mogelijk en op rolletjes te doen verlopen. Öm toerbeurt leveren de clubs een loket- tist, een zaalwacht en dergelijke per sonen, die nodig zijn voor het goed functioneren van het geheel". De heer Roose, die persoonlijk angstvallig waakt om het befaamde „buikje" geen kans te geven en be halve de beoefening van het zaal voetbal ook nog driemaal per week zo'n 10 a 15 kilometer gaat trimmen maakt zich beslist geen zorgen, dat het zaalvoetbal op de Bevelanden niet volledig van de grond komt. „Volgend seizoen zullen er beslist nog meer verenigingen aan de com petitie deelnemen. De belangstelling wordt steeds groter". BOKSEN De Westduitsep Peter Weiland zal op 13 maart te Madrid zijn Europese titel boksen in het zwaargewicht verdedigen tegen de Spaanse uitdager José Marnuel I-bar. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Doordat FC Brugge in Brussel bij Racing White niet verder kwam dan een 1-1 ge lijkspel, liep koploper Standard iets verder uit op de achtervolgen de meute in de Belgische eerste klas. De Luikse formatie heeft nu vier punten voorsprong op num mer twee, Gantoise, en vijf op FC Brugge, dat echter een wedstrijd min-der speelde. In feite heeft Stan dard dus drie verliespunten min der dan de pupillen van Frans de Munck. Het zit FC Brugge tegenwoor dig niet mee. In de weken dat de strijd om de Belgische titel defi nitief wordt uitgevochten, heeft het zondagmiddag in Brussel een punt en misschien wel de titel moeten prijsgeven aan. scheidsrechter Rion. De arbiter uit Luik verzuimde in de zesentwin tigste minuut van de eerste speel periode in te grijpen, toen de doorgebroken Rob Rensenbrink in het strafschopgebied van Racing White door Willy Tuyaerts finaal onderuitgehaald werd. De over-' treding was zo duidelijk dat de spelers van Racing zich al bij voor baat neerlegden bij de enige be slissing, die de arbiter kon nemen: strafschop. Maar tot ieders verras sing besloot arbiter Rion, die ken nelijk de sneeuw als oorzaak van de val van Rensenbrink zag, ge woon te laten doorspelen. Het pleit voor de discipline van FC Brugge dat het treffen toen niet in een gooi- en smijtpartij ontaardde. De Bruggenaren gingen echter ge woon door met voetballen, en na men in de vierendertigste minuut dan toch de leiding. Midvoor Lam bert werd gelanceerd door Rob Rensenbrink. In plaats van te schieten, zoals iedereen verwacht te, leverde de Luxemburgse top schutter een voorzet op maat af aan rechtsbuiten Thio, die geen moeite had van dichtbij, op zijn knieën zelfs, te scoren0-1. FC Brugge verdiende deze voorsprong ten volle. Vooral op tactische wa pens waren de Bruggenaren Ra cing White veruit de baas. De in ternationaal van de Brusselse ploeg, Jean Dockx, kreeg geen schijn van kans zijn spelverdelende taak uit te voeren. Steeds werd hij afgestopt door Mermenout en Reische. Beiden lokten de „motor" van Racing White constant FC Brugges verdedigende trechter in, waar Pierre Carteus klaar stond om elke aanval bekwaam af te slaan. FC Brugge was oppermachtig, maar kon de voorsprong niet ver der uitbouwen. Lambert liet een eenvoudige kans liggen, en Ren senbrink schoot van dichtbij tegen doelman Tack van Racing White aan. Verder werd een tweede tref fer van Thio om twijfelachtige re denen door arbiter Rion afge keurd. De grootste opdoffer kre gen de Bruggenaren echter tien minuten voor het einde. Uiteinde lijk zag Dockx dan toch een gaat je, en schoot Racing White be heerst naar FC Brugge 1-1. Op een moeilijk bespeelbaar veld, waarvan alleen de twee strafschopgebieden en de lijnen sneeuwvrij waren gemaakt, heeft goalgetter Dos Santos, cte Brazi liaan, Gantoise zondag twee pun ten bezorgd, en weer naar de tweede plaats op de ranglijst ge tild. Het was een nipte 1-0 zege die de Gentse formatie op Union St. Gillis behaalde. Op grond van het vertoonde spel had Union zelfs al het recht van de wereld op de puntenverdeling. Maar in de defensie van Gantoise hield uitblinker Lucien Ghellynck het hoofd in de sneeuw koel, en wist steeds op het laatste moment de zaak te klaren. Het enige doel punt in de wedstrijd kwam tot stand in de negenentwintigste mi nuut, toen Dos Santos na twee reële kansen gemist te hebben, de derde mogelijkheid wel koelbloe dig benutte: 1-0. Koploper Standard heeft in Char leroi niet te veel moeite gehad met de sportclub van die naam. De Belgische kampioenen wonnen met 2-4 en als de schutterij iets meer precisie aan de dag had ge legd, dan was de zege nog wel groter uitgevallen. Reeds in de vierde minuut maakte Wilfried van Moer duidelijk dat het Stan dard ernst was. Met een simpele voetbeweging passeerde de win naar van de „Gouden Schoen" doelman Tossini, na aangeven van Pilot voor de eerste maal: 0-1. Zes minuten later profiteerde Pilot van een fout van de Char- leroi-doelman Tossini, en het was 2-0 voor Standard. Na rust mocht Boulet voor Charleroi uit een strafschop de achterstand verklei nen, maar de twee Joegoslaven in dienst van Standard, stelden daar na de Luikse overwinning veilig. Eerst scoorde Galie, daarna Ta- kac waarna Bissop tenslotte de eindstand op 2-4 bepaalde. Het Antwerpse Beerschot moest zondag ondervinden dat FC Luik op dit moment een periode van wonderbaarlijk herstel doormaakt. Stonden de Limburgers enkele we ken geleden nog hopeloos onder aan de ranglijst, nu komen ze al dicht in de buurt van een veilige plaats in de middenmoot. De Ant werpse ploeg verloor zondag ver diend met 2-1. Voor FC Luik scoorden Kozlina en Vliegen; voor Beerschot redde uiteraard Lothar Emmerich de eer. (ADVERTENTIE) "Of je nu 150 of 200 gulden in de week verdient, je geeft het tóch uit!" Het is een kreet, die je vaak hoort. Het wil zeggen: let maar niet op de prijs, het geld heeft toch geen waarde, koop maar raak! Het is prettig als jonge mensen die soms royaler in hun geld zitten, zich zoveel plezierige dingen kunnen veroorloven: brommer, transistor, grammo foon, vakantietrip. De vraag is of ze zich met hun geld nog niet méér kunnen ver oorloven. Als ze scherp op de prijs zouden letten en zo voor delig mogelijk kopen, zou die brommer misschien een autootje kunnen worden, die vakantietrip een reis naar Amerika en de grammofoon een hi-fi stereo in stallatie. Moderne intelligente, kiene jon- gemensen kopen met verstand en letten wel degelijk op de prijs. Publikatie nr. 9 van Jac. Hermans (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse mi cro-korfbalcompetitie zorgde Swift II in afdeling 1B voor een grote verras sing. Het versloeg Animo I in een spannende wedstrijd met 3-2 en dat betekende, dat de Souburgers uitge schakeld werden voor de titel, waar voor hun reserveteam de beste kan sen heeft. Swift II is de enige nog overgebleven concurrent voor Ani mo II, dat met nog één wedstrijd te spelen één punt voorsprong heeft. In afdeling 1B kwamen Stormvo gels en Vedo tegen elkaar uit. Deze, geen invloed meer hebbende wed strijd werd gewonnen door Stormvo gels met 4-2. In afdeling 2A deed de Breskense ploeg BKC het uitstekend. Zag het er eerst naar uit, dat Togo II de beste papieren zou hebben, nu is dat BKC, dat het nog ongelagen To go II de eerste nederlaag toebracht met 5-4. Hierdoor is BKC de enige ploeg in 2A, die nog zonder verlies- punten is. (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Overduidelijk heeft Goes in zijn laatste wedstrijd tegen Middelburg bewezen dat het de ware kampioen is in de hoofdklas. Met een grote overwinning van 5-15 werden de Middelburgse dammers verslagen. In de eindstand staat Goes nu op eenzame hoogte met een sco re van 15 punten; slechts aan Lam- merenburg moesten zij een punt af staan in deze competitie. In de gewestelijke wedstrijden komt Goes uit tegen VOS uit Kerkrade en DAVO uit Tilburg. Het programma hiervoor ziet er als volgt uit: zondag 22 februari DAVO-VOS, zaterdag 28 februari en zondag 1 maart op beide dagen vijf partijen VOS-Goes en op zaterdag 7 en zondag 8 maart Goes- DAVO in hotel Terminus te 13.00 uur. Aagtekerke en Lammerenburg beslo ten de competitie met overwinningen respectievelijk op Souburg 15-5 en St-Laurens 13-7. Lammerenburg heeft een goed seizoen achter de rug met een tweede plaats op de ranglijst sa men met Vlissingen en 's-Gravenpol- der. In de eerste klas nog steeds geen beslissing mede gezien de carnavals- tijd in Brabant, waardoor DOS uit Bergen op Zoom niet heeft kunnen spelen. Goes II behaalde twee pun ten op Sommelsdijk I, dat met een nederlaag van 11-9 naar huis werd teruggestuurd. De reserves van Som melsdijk verloren van Zierikzee met 15-5. EINDSTAND HOOFDKLAS (De clubs met een gelijk aantal punten werden gerangschikt volgens het Sonnenborg-Berger systeem). 1 Goes 8 7 1 0 15 2 Lammerenburg 8 4 2 2 10 3 Vlissingen 8 5 0 3 10 4 's-Gravenpolder 8 4 2 2 10 5 Middelburg 8 3 3 2 9 6 Aagtekerke 8 4 1 3 9 7 Souburg 8 3 0 5 6 8 St.-Laurens 8 1 0 7 2 9 Kapelle 8 0 1 7 1 STANDENLIJST le klas 1 DOS 5 5 0 0 10 2 Goes II 7 4 0 3 8 3 Ouddorp 5 3 0 2 6 4 Sommelsdijk I 6 3 0 3 6 5 Middelburg II 5 2 0 3 4 6 Zierikzee 6 2 0 4 4 7 Sommelsdijk II 7 2 0 5 4 8 Tholen 3 0 0 3 0

de Stem | 1970 | | pagina 13