NA 3 UUR VERGADEREN SPORTWETHOUDERS 'roblemen lijken onoplosbaar ZEEHENGELAARS KUNNEN VOORUIT Noorse dagbladen prijzen prestaties van Nederlanders Grot coun in Ri Van Katwijk in Ronde Andalusiè Indonesië in finale Thomas Cup Okker won dubbelspel Motta-Post op kop in Milaan BEUGELS BRAK KAAK I VAN Commissie gaat alles bestuderen Carlos Crus verongelukt NEC VRAAGT KNVB DEEL KOSTEN TE DRAGEN JUBILEUM V DE SCHOUV RUITERS" Eerste sege Nederland ST.-ALOYSIUS BELCRUM 2 gevolg<< d00r DC STEM VAN DINSDAG 17 FEBRUARI 1970 (Van onze sportredactie) DEN BOSCH Eenendertig gemeenten hadden gehoor gegeven aan de oproep om gezamenlqk een poging te doen om te komen tot de sanering van het betaald voetbal en het daaraan verbonden subsidie beleid. Acht gemeenten waren door de slechte weersomstandigheden niet vertegenwoordigd en slechts twee, Wageningen en Den Haag, hadden bij voorbaat verstek laten gaan. „Dat vond ik wel het meest positieve. Die grote belangstelling toont duidelijk aan dat het pro bleem in vrijwel heel Nederland aanwezig is en dat er veel gemeenten mee tobben", zei de Bredase wethouder van sportzaken, de heer Van Bijnen, die tijdens de vergadering, die gistermiddag in de Stads schouwburg te Den Bosch werd gehouden, de voorzittershamer han teerde, na afloop. En inderdaad waren er wel een aantal positieve punten aan te wij zen, die tijdens deze vergadering naar voren kwamen. Zo werd onder meer een commissie in het leven geroe pen. die verdeeld werd in „drie divi- Hierin hebben voorlopig zitting: de vertegenwoordigers van Groningen, Haarlem en Breda voor de eredivisie, Ataielo, Utrecht en Rotterdam voor de eerste en Emmen, Apeldoorn en Brunssum voor de tweede divisie. De taak van de commissie zal bestaan uit het opstellen van een rapport, waarin de vraag moet worden beant woord of er al dan niet subsidie moet wordlen verleend, onder welke voor waarden en door welke instanties. Vooral de laatste factor woog in de vergadering erg zwaar. Immers zo wel de plaatselijke, de regionale, pro vinciale en zelfs landelijke overheid zijn kandidaten voor het geven van suibsidie. Verder kreeg de commissie de op dracht om contact op te nemen met die instanties, die een zinvolle bij drage kunnen leveren aan het ver vullen van de opdracht van de com missie. Zelfs werd besloten in de toekomst over te gaan tot de oprich ting van een commissie, die niet en kel het betaald voetbal, maar de he le topsport onder de loep zal nemen. En dat waren, na drie uur praten, de enige positieve resultaten. „Het is toch al heel wat", meende wet houder Van Bijnen. Als men zijn aandeel hierin bekijkt is dat inder daad zo, maar als men de inbreng van 31 andere wethouders daar te genover stelt, en men rekent dat men drie uur nodig had om tot de oprich ting van de commissie te komen, dan kan men de „vertoning" tocih wel met een korreltje zout nemen. In plaats van te zoeken naar een overeenkomst in problemen om tot een gemeenschappelijk standpunt te komen, haalde het merendeel der aanwezige wethouders een penning te voorschijn om ook een duit in het zakje te doen. Op elke penning stond echter het specifieke eigen gemeentewapen, zo dat van een uniformiteit nauwelijks sprake was. Steeds maar kwamen de typisch eigen problemen aan de dag en daarom dreigde de discussie te lei den naar een opeenstapeling van kleine probleempjes, die op het gros niet van toepassing waren. Voorzitter Van Bijnen voelde dit goed .aan en terecht onderbrak hij enkele sprekers, die weer eens in hun eigen tuin begonnen te graven. Om dat de heer Van Bijnen echter ver plicht was iedereen de gelegenheid tot spreken te geven en daarom een grote tegemoetkoming aan de dag moest leggen, kon het gebeuren dat men na eien uur en drie kwartier nauwelijks een stap verder was ge komen. De stappen werden dan ook maar kortweg genomen door de voor zitter zelf, die voortreffelijk werd bij gestaan door de wethouders van Gro ningen en Haarlem., „Iedereen er mee eens?", vroeg de heer Van Bijnen en als niemand erop antwoordde, het geen gebruikelijk was, was het voor stel aangenomen. Spijkers met kop pen slaan heet dat. Kennelijk waren eenendertig wethouders uit het hele land daartoe niet in staat, zodat de heer Van Bijnen van de nood een deugd maakte en het stilzwijgen van zijn collega's met een dreunende tik van de hamer voor ja-knikken ver- •klaarde En zo gebeurde het dat er ondanks alle negatieve dingen toch nog posi tieve naar voren kwamen, al blijft de vraag of men nu inderdaad kan spreken van een vergadering van Ne derlandse gemeenten. In feite immers waren er slechts enkelen, die iets bruikbaars naar vo ren brachten. Die enkelen ook beslo ten om te komen tot de oprichting van een commissie. De rest legde zich daarbij neer. Sterker nog, ze steun den zelfs de vorming van een com missie en werden plotseling zo en thousiast dat ze twee commissies wil den zien, hetgeen uiteraard weer een discussiepunt vormde. Ook de op dracht van de commissie werd door de heer Van Bijnen scherp gesteld. En daarmee was, na drie uur over en weer gepraat eindelijk wat bereikt: een commissie en een opdracht. Een kardinaal punt echter had men blijkbaar over het hoofd gezien, of moest men over het hoofd zien. De vraag namelijk of de commissie enige kans van slagen had in het vervullen van zijn opdracht werd niet beant woord. Uiteraard kan mpn zeggen: dat zal de toekomst moeten uitwijzien. Maar wie tussen de regels door drie maal zestig minuten naar eenendertig wethouders heeft geluisterd en alle „plattelandsproblemen" heeft opge stapeld zal tot de conclusie komen dat de commissie alle tekenen ver toont van een doodgeboren kind. Om de woord envan de heer Van Deute- kom, wethouder van Helmond, aan te halen: „Er zijn al zoveel studie commissies. Er komen er steeds meer. De problemen, waar ze in duiken zijn echter vaak oeverloos". Uiteraard kan men proberen een farce te laten leven. Maar dan moet het toneelgezelschap wel op elkaar zijn ingespeeld. En dat bleek gisteren, in de grote Stadsschouwburg van Den Bosch beslist niet het geval. Vandaar dat de vertoning egienlijk te lang duurde JO SIMONS Wethouder van sportzaken van Breda, de heer Van Bijnen, die tijdens de vergadering in Den Bosch de voorzittershamer kundig hanteerde, geflan keerd door de wethouders uit Den Bosch, de heer Verkuilen (op de foto links) en uit Tilburg, de heer De Groot (op de foto rechts). (Van onze hengelsportmedewerker) COLIJNSPLAAT Biologen van het Rijksinstituut voor Visserijonder- zoejt voorspellen een goed garnalen- jaar. Dank zij de langdurige strenge winter, die beslist niet rampzalig voor de tongstand was, is een flin ke broedgolf van jonge garnalen in de komende maanden te verwachten. Ook het winderige weer in november 1969 waardoor de vloot vaak thuis bleef, heeft een groot quantum gar nalen gespaard, dat in voorjaar en zomer op de markt komt. OSLO (ANP) Alle belangrijke Noorse kranten prezen gisteren in grote koppen op de voorpagina's het Nederlandse succes bij de strijd om de wereldtitel schaatsenrijden, die het afgelopen weekeinde in de Noorse hoofdstad werd gehouden. Het grote ochtendblad „Aftenpos- ten" had op de voorpagina de kop: „Alle prijzen voor de Nederlandse tulpen". De krant stelde dat het toer nooi een volledige Nederlandse aan gelegenheid was geweest, waaruit Ard Schenk als waardig kampioen tevoor schijn was gekomen. „Aftenposten" concludeerde verder dat de wereldtitelstrijd een Neder lands-Noorse affaire was en dat de Nederlanders de sterksten waren ge bleken. Ard Schenk is de beste schaatsen rijder van 1970. Hij vernietigde zijn rivalen. In Innsbruck was dat Dag VOETBAL De oefenwedstrijd, die het Nederlands amateurelftal van avond in Rotterdam tegen Feijenoord zou spelen, gaat niet door in verband I met de zware sneeuwval. ARD SCHENK: „Flying Dutchman" Fornaess en zondag Magne Thomas sen. Schenk ging op een overweldi gende manier op de titel af, die hij behaalde met een nieuw record over de vier klassieke afstanden in een wereldkampioenschap'. „Ook de andere Nederlanders heb ben zich", volgens dezelfde krant, „uitstekend geweerd. Vooral Jan Bols op de tien kilometer, terwijl Kees Verkerk eveneens sterk voor de dag kwam. De steun van de ongeveer 4000 Nederlandse supporters in het Bisletstadion heeft een grote rol ge speeld", aldus „Aftenposten". De Oslose middagkrant „Dagbla- det" stelde vast, dat de Nederlandse rijders door slechts in weinig wed strijden voor het wereldkampioen schap uit te komen, meer gebrand waren op de titel dan ooit. „De Ne derlanders verbleven in Davos, waar het weer harde training en zware wedstrijden verhinderde. Zij kwamen uitgerust naar Oslo en dat was dui delijk een voordeel", aldus „Dagbla- det". Het blad vervolgde: „Schenk en Verkerk hebben reeds eerder kleur gegeven aan schaatswedstrijden. Daar kwamen dit weekeinde Jan Bols, Eddie Verheyen en Jappie van Dijk nog bij. Zondag moet een ge weldige dag geweest zijn voor Schenk (die van de Noorse krant het alles zeggende predikaat „Flying Dutch man" meekrijgt). Niet alleen stel de hdj eigen fans tevreden met zijn geweldige prestatie, maar ook de Noorse schaatsliefhebbers". „Arbeidersbladet" had de volgende voorpagina kop: „De Ziilverezeeee voorpaginakop: „De zilveren Magne Thomassen is de Noorse redder in een toernooi, waarin de Nederlan ders alles wilden". De krant meldde verder in het artikel: „Zoalsverwacht greep Ard Schenk zijn derde lau werkrans. zijn indrukwekkende op treden op de 500 en 1500 meter ma ken hem meteen een favoriet voor het sprintkampioenschap van de in ternationale schaats federatie (ISU) en de internationale recordwedstrii- den in Inzeil. Ard greep zilver in twee Europese kampioenschappen en het was zeer verdiend dat hij deze keer de top bereikte", zo besloot de krant. De algemene verwachting op de „Directie Visserijen" in Den Haag is, lat dank zij de nieuwe subsidie regelingen voor de aanvoer van gar nalen, een groot aantal kottervis- sers de nieuwe garniaienspoelzeef zal aankopen, die de ondermaatse gar nalen en platvissen weer levend zee terugspoelt. Volgens een recen te studie van de IJmuidense garna len-bioloog dr. R. Boddeke kunnen de moeilijkheden in het garnalenbe- drijf tot het verleden behoren als in het najaar 1970 de invoering van de gamalenspoelzeef dermate ver is doorgebroken, dat de garraalenstanid op een verantwoorde wijze wordt geëxporteerd. Een berekening van dr. Boddeke heeft uitgewezen, dat op elke boven maatse consumptiegarnaal van min stens 57 mm uit 1969 liefst 10 kleine re ondermaatse garnalen zijn uitge moord. Dat betekent, dat de garna- lenvissers op grote schaal de gar nalen, die enkele paanden later en kele guldens per kilo hadden kunnen opbrengen, voo-r luttele centen als puf aan de wal hebben gebracht. Dit is een van de redenen van de zware gamatencrieis, die de laatste maanden het visbedrijf trof. Er wor den te weinig grote consumptiegar nalen aangevoerd. Juist door de kleinere maten wordt ook het pelprobleem waardoor geen arbeidskrachten beschikbaar zijn, steeds groter. Enkele berekeningen hebben al geleerd hoe rampzalig de ze pure roofbouw op zee voor de prij zen van de visserij is geweest. In plaatsen, waar men de ondermaatse meegev-angen garnalen snel in zee terugspoelt en de gamalenspoelzeef gebruikt, die op de machinefabriek van Verburg in Colijnsplaat werd ont. wikkeld wordt veel meer verdiend. Er worden veel hogere prijzen per kilo betaald, omdat de kwaliteit be ter is. Er js een minimummaat voor gar nalen van 51 mm, maar de handel vindt een garnaal van 57 mm pas goed bruikbaar- Gedurende een deel van het jaar 1969 wag het gewichts- aamdeel van garnalen van meer dan 56 mm in Colijnsplaat en Breskens 58 percent, in Den Oever en Hardin gen slechts 37 percent. In de maanden daarna brachten de garnalen in Den Oever en Harlingen gemiddeld 1,34 gulden per kilo op, in Colijnsplaat en Breskens, waar vrijwel geen garna len doordraaiden, waren de prijzen rond de 2,25 gulden per kilo. Het is dus _wel duidelijk, dat de vissers die de jonge garnalen sparen, een half jaar later mooi aan hun trekken ko men. Ze krijgen prachtige consump- tiegarnalen in hun netten, die anders voor een paar cent als puf aan de varkens en kippen waren gevoerd. Ook voor de zeehengelaars heeft de garnalenstand betekenis. Nu er dit jaar een flinke broedgolf verwacht wordt, komt er dus ook veel voedsel (prooivis) voor de Zeeuwse en Zuid hollandse kust. Er zal dus meer platvis, paling en andere sportvis te vangen zijn. Ook de invoering van de gamalenspoelzeef belooft 'n enor me winst aan jonge platvis, vooral tong, schar en schol, die nu niet meer wordt uitgemoord. Ook dat gaat de komende jaren in de vangsten van de zeehengeiaars doortellen. Er is in 1971 ook meer tong te verwachten, omdat 1969 een prima broed jaar was. Deze jonge tong komt over twee jaar, als maat- se vis in de vangst. Het broedjaar 1968 was bijzonder slecht. De zeehen geiaars zullen het deze zomer nog met de resterende kanjers moeten doen, die in 1963 geboren zijn. De zuidelijke deltawateren zullen veel sneller ontwaken uit de winter dan de wadden en Noordhollandse. kust. De zeewater-temperaturen liggen in het noorden enkele graden lager. In dat gebied werden in december en januari liefst 55 vorstdagen geteld, tegen slechts 23 rond Walcheren en de Zeeuwse stromen. Ook al maak ten Zeeland en West-Brabant dan een fikse winter mee, van een ramp zo als in 1963 is geen sprake. Nu de overbevissing van de garnalenstand ten einde loopt, mogen ook de zee hengelaars op stijgende vangsten re kenen. DJAKARTA (ANP) De Interna tionale Badminton Federatie (IBF) heeft gisteren in Londen besloten Indonesië een walk over te geven tegen Thailand in de halve finales van de Aziatische zone van het Tho mas Cup toernooi. Deze beslissing nam de IBF, nadat Thailand de Fede ratie had verwittigd het oneens te zijn met de oplossing, de resterende partijen in Tokio te spelen. Vorige maand werd de ontmoetmg Indonesië-Thailand bij de stand 3-3 afgebroken, nadat een Indonesiër de baan had verlaten omdat hij het niet eens was met lijnrechterbeslissingen. De hele ploeg heeft toen zijn voor beeld gevolgd. Aanvankelijk was Thailand tot winnaar uitgeroepen, maar na een protest van Indonesië besloot de IBF de overige partijen in de Japanse hoofdstad te verwerken. Indonesië ontmoet nu in de finale Japan. HOLLYWOOD (ANP) Tom Ok ker heeft in Hollywood met zijn part ner de Australiër Tony Roche de finale herendubbelspel gewonnen van het internationale proftennistoernooi om de Coupe Montgomery Ward. Het tweetal versloeg de Australiër Rod Laver en de Amerikaan Pancho Gon zales met 8-6 3-6 6-4. De Australiër Roy Emerson be dwong in het enkelspel Gonzales zon der moeite met 6-3 6-2 6-0 en kreeg daarvoor 10.000 dollar. Het was de derde wedstrijd van het uitdagings- toernooi met een totaal van 200.000 dollar aan prijzen. De partijen wor den telkens in een andere stad ge speeld en de winnaar ontvangt zon der uitzondering tienduizend dollar. Gonzales had al gewonnen van Laver en Newcombe. Emerson speelt nu in Los Angeles tegen Ken Rosewall. (ADVERTENTIE) Voor enkele eenten méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, De Kuyper Vieux, met de originele uit Frank rijk geïmporteerde brandy. SANTO DOMINGO (ANP) Bij het vliegtuigongeluk dat gisteren 8 kilometer uit de Dominicaanse kust plaatsvond, is de 32-jarige oud we reldkampioen m het lichtgewicht bok- sen Carolos Teo Cruz om het leven gekomen. Cruz keerde, in gezelschap van zijn I vrouw en twee kinderen, terug naar San Juan om zijn training te hervat, ten-. Hij was juist met promotor De. wey Fr-agetta overeengekomen om I de Franse kampioen Roger Zami 0p 2 maart in het sportpaleis van rijs te bekampen. De man, v-an wie Cruz in 1968 I lichtgewichittiitel overnam, Carlos Or-1 tiz uit Porto Rico, boekte voor de. f zelfde vlucht maar miste het vlieg. tuig. Het 'bericht van de dood van Crtal die in de Verenigde Staten hooj stond aangeschreven, dompelde Ma-1 diison Square Garden, dat zich op. I maakte voor het gevecht om de we-1 reidititel zwaangewicht tussen Jjj I Frazier en Jiimmy Elfis, in diep, I rouw. Voor het begin van de partij zal eet I minuut stikte in acht worden geno.| men. Carlos Theo Cruz, die oP 4 noven.l ber 1937 was geboren, veroverde dtl titel in juni 1968 te Santo DomiirjJ op Carlos Ortiz. Zijn „regering" duir.f de korter dan een jaar- In het 1 gin van 1969 moest Cruz zijn ka pioenschap afgeven aan de Amen-I kaan Mando Ramos, die nog altijjl wereldkampioen is. Cruz betaldil in zijn tienjarige carrière 45 over l winningen, verloor 12 gevechten el zag twee keer het onbeslist over zié uitgesproken. NIJMEGEN (A.N.P.) De Kij| meegse eredivisieclub NEC zal bij èl KNVB een verzoek indienen cel deel van de kosten te dragen, ditl zijn voortgevloeid uit de ontmoe-l ting tegen AZ '67. Nadat de eersti| wedstrijd tussen beide clubs was a gelast (de Nijmegenaren verbleve:! toen reeds in Alkmaar), moest kl tweede duel afgelopen zondag -1 rust worden gestaakt. Bij NEC kl groot men de kosten van deze teal zondagen, vergroot met het over til spelen treffen, dat waarsohijnliji| eind maart plaatsvindt, op ongevs 10.000 gulden. Een voorstel van NEC-zijde de re-I cette van afgelopen zondag te deles omdat de ontmoeting na de he vatting werd gestaakt, moet hetp bliek voor de opnieuw te spela wedstrijd een nieuw entreekaaif) kopen werd door AZ '67 zen. MILAAN (AP) De stand in del Milanese zesdaagse, die zaterdag bel gonnen is: 1 Gianni Motta-Peter Posj (It.-Ned.) 126 pnt. Op 1 ronde: 2 Ca l lo Rancati-Rudy Altig It.-W.-Dld) I 111, 3 Marino Basso-Horst OldenMl (It.-W.-Dld.) 72. Op 2 ronden: 4 EddjI Merckx-Julien Stevens (Belg) 5 Wolfgang Schultze-Albert Frit I (W.-Dld.) 64, 6 Dieter Kemper-Noi l bert Seeuws (W.-Dld.-Belg) 39,7 Eoü Roggendorf-Miel Severeyns (W.-r Belg) 14, 8 Klaus Bugdahl-Sigi 1 (W.-Dld.) 12, 9 Fritz Pfenninger-B» I main Deloof (Zwi.-Belg) 11. I De overige zes koppels hadden dril of meer ronden achterstand. (Van onze paardesportmedewerk BURGH Indien de omstandigheden het toela op zaterdag 21 februari d« lijke rijvereniging De Sc Ruiters voor een zware pi men te staan. Deze rijver organiseert dan namelijk i tiende maal een cross c voor landelijke ruiters en ruiters in de Domeinen te In verband met dit jubileur men deze cross uitgebreid n veelzijdigheids wedstrijd v meergevorderde ruiters. De organisatie van een d< evenement is beslist geen eer ge zaak. Als men de deelnem ten doorkijkt, ziet men dat he atief tot dit hippisch gebeure weerklank in heel Zeeland lie vonden; er zijn namelijk ru deelnemers, welke samen 12 lijke rijverenigingen en pon vertegenwoordigen. Gezien dez te deelname is een geheel open te verwachten al mag niet ve worden, dat de Axelse amazor zan Malcorps, die in Hulst de s gestelde wedstrijd won en in duin de zware cross, thans we van de partij zal zijn en een v overige deelnemers niet te schatten tegenstander is. Het dagprogramma belooft teressante ruitersport vanaf tot de prijsuitreiking, die om uur in hotel De Koster zal plaa den. Om 9 uur beginnen de 21 c ties, die aan de samengestelde strijd deelnemen, een voor eer dressuurproef af te leggen. Vo dere combinatie is 10 minutei schikbaar om in een speciaal samengestelde wedstrijden gei dressuurprogramma te tonen, men beschikt over een goed hand staand en atletisch get paard, dat ten alle tijde ongec gen gehoorzaamt aan de voor vaak onzichtbare hulpen van d( ter. De dressuurproef bestaat u: lonen van de gangen stap, dri galop en het ruim uitstrekken deze drie gangen om te laten dat het paard gehoorzaam is vo beenhulpen. Voorts het rijden een zogenaamde slangenvolte draf, waarin moet blijken, dat paard, dat te allen tijde onged zaam is, het rijden van voltes h lop om te zien of het paard goer ageert op de gewichtshulpen va ruiter en tevens om te control of de ruiter deze hulpen weet tc passen. Als een der moeilijkste derdelen van deze proef dient vast aantal passen achterwaarts toond te worden, om te zien of paard onvoorwaardelijk gel zaamt en goed in de hand geste! Met deze totale dressuurproef men maximaal 150 punten ve nen. Deze dressuurproef zal b< deeld worden door de heer J., Oeveren, jurylid van de Konink Nederlandse Federatie van La lijke Rijverenigingen. Tijdens dressuurproef zullen de ponyru en de deelnemers aan de lichte van 9.30 tot 11 uur een wane maken, waarna deze deelnemei de gelegenheid gesteld worden cross te verkennen. De lengte de hier te verrijden cross is 2500 ter, waarin 14 hindernissen zijn gesteld met een hoogte varië van 90 tot 120 cm en een maxir breedte van 125 cm. De ruiters b V nie (Van onze sportcorrespondent) CORDOBA Jan van Katwijk heeft na de tweede etappe de leiding' in de Ronde van Andaiusië dankzij een hoger puntenaantal dan de Bel gen Eric Leman en Jean Pierré Mon- seré, die dezelfde tijd ais de Willem U-Gazelle-coureur hadden. De rit van gisteren - 191 kilometer lang - leverde een overwinning op voor Monseré, die in de massasprint Van Katwijk net voorbleef. René Pij nen eindigde op de derde plaats. Ed dy Beugels moest noodgedwongen de strijd staken. De Limburger, die deel uitmaakt van de Mars-Flandria-ploeg kwam bij een valpartij in de afdeling van de Puerto de la Rena (30 kilo meter na de «art in Cordoba) zo on gelukkig ten val, dat hij zijn kaak brak. Beugels is opgenomen in het ziekenhuis van Antequera. Op het ogenblik van de valpartij was het hele veld compleet. Hoewel de rit als een van de lastigste van de gehele ronde geldt, bleef de meute ook de rest van de etappe bijeen. Naar eerat nu bekend werd is Rini Wagtmans op de eerste dag van deze Ronde, die door de meeste renners gezien wordt als voorbereiding op het wegseizoen, niet van start gegaan Het vertrek van de Willebrorder werd niet verantwoordelijk geacht, oiri1 I hij klaagde over pijn in zij® I waar hij al langer last van heef- De uitslag van de tweede rit: 1 M°' seré (Belg.) 191 km in 5.52.27 30 sec. bonificatie), 2 Van Katw I (Ned.) 5.52.42 (met 15 sec. bon.) I Pijnen (Ned.) 5.52.57, 4 Bodard ffrJ 4 Komeme (Sp.) 6 Serpenti, 7 bed® I (Belg.) 8 Dierickx (Belg.) 10 Dol®" (Ned.). Algemeen klassement 1 Van wijk 7.53.42 (24 pnt.) 2-3 Leman e" Monseré z.t. (17 pnt.). GALATI (ANP) Nederland herii gisteren de eerste overwinning "e' I haald in het ijshockeytoernooi het wereldkampioenschap (C gr0® I dat in Galati wordt gehouden- n nationale team versloeg Belg'ó 7-1. De scores per periode wat 1-1, 4-0, 2-0. (Van onze tafeltennismedewer MIDDELBURG Ongeslagen der St.'AIoysius 1 is in Breda t Belcrum 2 op felle tegenstand stoten- Desondanks werden I, winstpunten door de Graauwen meegenomen. De eindstand 3-7. Baumgarte was weer i..„ kloppen. Stuifmeel won van W; schoot en Dumez, terwijl laat noemde ook voorrang moest v nen aan Mertens. De grote concurrent van de 2 wen, Jeep uit Vught, wist uiterst gering verschil in Goirle winnen van Red Star, 4-6. Ook ne 2 kwam tegen Ons Vermaa met 6-4 op winst. De leiders i: eerste klas afdeling Zeeland zeilden een moeilijke klip. Zij ten MZ 2 in Middelburg met na een 2-0 achterstand. MZ 1 haalde in Graauw een benauwde fjege op St.-Aloysius 3. Huub Maart scoorde twee maal. Wik zorgde voor de grootste verras uoor outsider Haringman 1 met rS o??1;®3"6 te dwingen. ONA 1 w'1 deelden de punten. L hhmgman 2 had in de tweede moeite met MZ 3, 6-4. ^?Vsius 4 daarentegen iu met 11-9 won van MZ 4. St.-Aloy hJ 6 üet een punt lig och blijft in kansrijke positie, ue junioren - kampioensgroep t grote duel plaats tussen geslagen leiders MZ 1 en W ™uis*lu,b trok met 7-3 as aarwi i61^ en £aat nu trots ONA 1, dat opnieuw won Le Ter ro

de Stem | 1970 | | pagina 12