Aantal zieke kinderen neemt toe Na een jaar van bombardementen WETENSCHAP BEÏNVLOEDT GEHELE SAMENLEVING Normandië bijna afgesloten van buiten wereld Passagiers gekaapt vliegtuig in vrijheid Blake wilde oorlogen helpen beëindigen De ideologie van het Westen Hervatting ont wapenings conferentie pre handelingen ledewerkers Somber rapport van V.N. VERSCHIL BEPERKING Beschieting Goliath Niet waardevrij Ideologie NU OOK IN BREDA de hoog-gewaardeerde, bekende MARKET6NG-OPLEIDING van het ISW MARKETING-ASSISTENT COUPON No. 16CB2 DE STEM VAN DINSDAG 17 FEBRUARI 1970 11 febr. Boerenkool 4l_ Tiers 50 51, 40 71, 35 5g 4041, rodekool 5059' prei A II 91120, raap! 5, selderij - bos 12jg A 60—70, sla I 20—29 228—242, D II 214—221 A II 166—182, B I 149' 25, witlof A I 108122 waspeen A I 3236, SURG, 13 februari Jo. 80 19—21; 70-75 13—32- 70 14-22; 60-70 13; 60-85 11. Golden Delicious 75 0-75 32—47; 70-80 30-37- -70 18—36; 60-65 152l' 70-80 27—32; 65-70 23-! 70-75 49—51; 65-70 23^ -19; III gr. 10. Gomtesss -70 34. Zoete Ermgaard' 10 77. Kleipeer 55 70. St! 78—82; 60-65 74—75; Iïï 50-65 20; 55-60 16; III rence: III gr. 48-50. Aard! )pm. bl. gr. 43-44; Koopm, Bontje dr. 15. Ha c 14-25; Sla 11/15 31. 119-237. Witlof A 75-97- f. 56-68: Stek 25-58; Was! Breekpeen 16-24; Wijn. Rodekooil 26-38; Sav. kool ïkool 28-32; Boerenkool 46-96; Uien 12-53. Snij. 43-49; Snijselderie kg 92. elderie kg. 73-454. Kas. -122; Sterrekers per dj ivie 122-127; Koolrapen a 80; Schorseneren 38, geschoond: A 55-93; B 45! D 42-90; Spruiten ge. 102-134; B 70-98, )AM 16 febr. Aaiwoeri oer 1542, slaehtrundera ins 369, prijzen: extra wal., 2e fewaiL, 3e kwal, ren (in ets. per kg) 525— 490 395—420 365-385 279—285, 275—279 273 sn 450520, worstkoeien ichtzeuigen 220230, ivra- per stuk) 2.40250, over- er, handel, prijzen, slacht- irter, redelijk, hoger, var- vlug, hoger, enkele pri- notering. DAM 13 febr. Andi.i- 6 p .kg. rodefcool 3340 6—16, prei 77—112, sla spinazie 187 p. kg, uien .erij 1938 p. bos, peter- spruiten Ia 76107 p. kg, 7128, witlof Ia 118—152 >0—124, lib 87—108. Aan- 33 ton. IECHT. Andijvie 125 kool 3552; boerenkool ol 2228; uien 40—56; -230; witlof AI 122—131, Bil 7598; spruiten A 5 118—153, D 85—129; 10—55; sla AI 23—33, Cl ik. 50+ 96, 40+ 74-85, 30+ 49—51, 25+ 38-41, 109, stek 17—73; selderij irselie 2729; cox's Oran- goudreinette 2134. OP ZOOM, 16 febr. 850, iwittekool 36—41, 741, sav.kool 45—59, 15, prei 45100, rabar- knolselderij st. 1542, —221, uien 4052, witlof erenkool 3159, koolra- Golden Delicious 16— n 1034, St. Remy 79— >r. 26—65, sla 10.000 stuks .00—41.50. i febr. Per kg: witlof afw. 5459, koolrapen na 48—99, b 33—91, afw. II 42—43, afw. 24, witte- afw. 10, boerenkool II 39, en geschoond 50, I 50, II teerd 40, stek 21, prei II ekpeen afw. 6. AG (ANP) De heer mdriks, voorzitter van de looms-Katholieke Zieken- irwacht dat het groeien- ewustzijn bij de zieken- I leiden tot hardere on- igen met de medewerkers, rekening gehouden moet ;t een verdergaande ver- tan de tegenstellingen op punten, al was het alleen tt in de gezondheidszorg blijkbaar niet de vraag 1, maar het aanbod »e ild. hem moet worden voor- meer middelen dan struo niet verantwoorde vorm- p het gebied van de êe' irg worden geïnvesteerd daartoe noemde hij <j inhuisvoorzieningen, de bouw van ziekenMi- ook alles wat daarbinnen en scherp gaat regiem® Hendriks is ervan jial blijken dat eventueel bezuinigingen in de z> :tor maximaal uitgedru orden in een minimaal malen achter de kommd t het evenwel dat het on- :h niet uitstrekt tot 0 irzakers, aangezien kosten maar vijf Pr0j^t totale ziekenfonds bu cl 5 oldoende aansluiting v® appelijke zorg op de S ,>rg veroorzaakt volgJLp lendriks een opwaartse e kosten. 319 —3, Rheinfelden 286 sburg 352 -20, FJtte» -28, Maxau 593 —34, PI 14, Mannheim 535 bl —34, Mainz 492 —34 Kaub 472 —5lg,Z Koblenz 523 57, Kuhrort 808 -70,^^ [Nijmegen 1205 --25' 1-22, Eefde IJssel 704 174 —2, Monsin 5555 --■> 14268 —44, Belfe'ld 1®» beneden de sim* NEW YORK (Reuter) Er zijn meer zieke, ondervoede en geen onderwijs genoten hebbende kin deren dan tien jaar geleden. Zon der verenigde actie van de inter nationale gemeenschap zal tegen 1980 het aantal verwaarloosde kin deren met miljoenen zijn toege nomen. Deze waarschuwing laat de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Thant, horen in een somber rapport dat door de com missie voor sociale ontwikkeling is samengesteld in samenwerking met verscheidene VN-instellingen als het kinderfonds (Unicef), de internationale arbeidsorganisatie (ILO) en de organisatie voor on derwijs en cultuur (Uneseo). Daaruit blijkt, dat elke minuut in de ontwikkelingslanden twee honderd kinderen worden gebo ren, maar dat veertig van hen bin nen een jaar overlijden. Van de overblijvende 160 kinderen blijven 120 gedurende hun gehele kinder tijd verstoken van moderne medi sche zorg. Velen lijden in die pe riode aan ondervoeding. Vergele ken met hun Europese of Noord- amerikaanse leeftijdgenootjes is hun sterftekans twintig lot veertig maal zo groot. Van degenen in de leerplichtige leeftijd zal slechts iets meer dan de helft schoolon derwijs kunnen volgen. Slechts vier op de tien van deze groep volgt het gehele basisonderwijs. neden de twintig per duizend. In ontwikkelingslanden varieert dit echter nog tussen 150 tot 250. Vooral het sterftecijfer voor kin deren in de leeftijdsgroep van een tot vijf jaar is in de ontwikke lingslanden bijzonder hoog, na melijk tien tot vijftig maal zo hoog als in ontwikkelde landen. In som mige ontwikkelingslanden berei ken dertig tot veertig procent van de kinderen niet de leeftijd van vijf jaar. De situatie is des te alarmeren der wanneer wij ons realiseren dat op onze wereid driekwart van de kinderen onder de vijftien jaar bijna een miljard in ontwikke lingslanden leven, zegt het rap port. Thant legt de nadruk op de ver plichting van de volkerenorgani satie hulp te verlenen bij nationale geboortenbeperkingsprogramma's. Deze kunnen op den duur een verzachting gaan betekenen voor werkloosheidsvraagstukken en de druk verlichten op de schaarse hulpbronnen welke nodig zijn voor onderwijs, sociale en geneeskun dige hulp. Over gezondheidskwesties spre kend zegt het rapport dat ondanks een algemene verbetering, de ern stige problemen op het gebied van slechte gezondheidstoestanden bij kinderen en de kindersterfte nog steeds voortduren. In sommige ontwikkelde landen is de kindersterfte gedaald tot be llet rapport geeft vervolgens het verschil aan in de oorzaken, waar in kinderen in de ontwikkelde lan den en hur leeftijdgenootjes in ontwikkelingslanden overlijden. Zijn de voornaamste veroorzakers van sterfgevallen bij kinderen in ontwikkelde landen ademhalings infecties, aangeboren ziekten of afwijkingen, ongelukken en kan ker, bij kinderen in ontwikkelings landen zijn dit slechte voeding en besmettelijke ziekten, die zo vaak voortspruiten uit armoede, onkun de en slechte sanitaire voorwaar den. De discriminatie van buitenech telijke kinderen, die zich nog steeds in de meeste landen voor doet, noemt het VN-rapport een „schending van de rechten van de kinderen", waardoor hun kans op een gelukkig en geslaagd leven in grote mate wordt verkleind. Thant bepleit tenslotte strengere straffen tegen ouders die hun kinderen mishandelen of misbruiken. Een autobus met 39 Zuidkore- anen, die zwaaien, lachen en hui len, passeert de grens tussen Noord en Zuid-Korea. De inzit tenden waren de passagiers van een vliegtuig, dat ruim twee maanden geleden gedwongen werd naar Noord-Korea te vlie gen. Deze passagiers zijn nu vrij gelaten. Het vliegtuig en de be manning worden nog vastgehou den. SUEZ: SPOOKSTAD (Door onze speciale AP-correspondent Dennis Neeld) SUEZ Een groot gekleurd portret van president Nasser hangt nog steeds te lachen boven de door zon gebleekte puinhopen van de Egyp tische stad Suez; in de frontlinie van de „kanaal-strijd", waar volgens officiële opgave bij Israëlische bombardementen 400 burgers gedood werden en 950 gewond. Een groep journalisten bracht er een bezoek. Dennis Neeld seinde het volgende relaas door. Suez, dat nu reeds ruim een jaar bijna dagelijks gebombardeerd en beschoten wordt, is een spookstad geworden. Van de 250.000 mensen die hier voor de juni-oorlog van 1967 woonden, zijn er slechts een paar duizend overgebleven. lang gesloten. In het door bommen zwaar beschadigde klooster van de goede herder hangt een verminkte Christus nog met één arm aan zijn kruis. Het portret van Nasser versiert de geve] van een bioscoop. De krullende Het puin van vernielde winkels en huizen, moskeeën, scholen en kerken ligt tot in de straten, die vroeger vol waren met toeristen van de passa giersschepen die door het Suez- kanaa]voeren. Militairen met helmen op en camou flage-pakken aan patrouilleren nu in de door granaten aangevreten stad en gluren door de uitkijkgaten in de mitrailleurnesten op daken en ge camoufleerde versterkingen. De haven aan het zuidelijk einde van het verlamde Suez-kanaal ligt er triest bij. Men ziet er slechts ver woeste en gezonken schepen. De olie raffinaderij is gesloten. De opslag tanks zijn zwart geblakerd, roestig en voor een deel grillig vernield. In de raadskamer van het stadhuis, welke beheerst wordt door een borst beeld van Nasser, vertelt Faroek Me- tawali, de plaatselijke afgevaardigde van de aan de macht zijnde Ara bische socialistische unie, de offi ciële cijfers van dood en vernieling: 3.000 huizen volledig vernield, waar onder 30 scholen, 12 moskeeën, drie kerken, vier ziekenhuizen twaalf schepen gezonken of beschadigd. „Ofschoon honderden mensen gedood en gewond werden, weigeren 10.000 mensen nog steecis te gaan. Zij wil len aan de kant van onze strijd krachten blijven staan en een aan deel hebben in de strijd". MOSKOU (AP) Dr. George Blake, die in 1966 uit de Londense Wormswood Scrubbs-gevangenis ont vluchtte waar hij een straf van 42 jaar uitzat wegens spionage voor de Sovjet-Unie, heeft in een interview met het Russische regeringsblad Iz- westia verklaard dat hij spion is ge worden om te helpen oorlogen te be ëindigen. De 47-jarige Blake zou sinds zijn ontsnapping heimelijk in Moskou wo nen. Het is de eerste maal sinds zijn proces in 1961 dat van hem wordt vernomen. „Ik ben gelukkig dat mijn activiteiten tegen de imperialistische agressie en subversie een kleine bij drage zijn geweest aan de strijd voor vrede en een betere toekomst voor de mensheid", aldus Blake. Volgens de verslaggever van Iz- westia zag Blake er jong en gezond uit. Hij sprak vloeiend Russisch, al dus het blad, dat niet vermeldde waar het gesprek had plaètsgehad. De „spion" van Nederlandse af komst zei ai op het moment van zijn veroordeling te weten dat hij zijn straf nooit volledig zou uitzitten. „Ik kon mezelf niet toestaan zoveel ja ren in de gevangenis te verliezen. Het leven is zo kort", aldus Blake Hij vervolgde dat zijn studie van de Russische taal hem op de gedachte had gebracht een Russisch agent te worden. „De Russische taal stelde me in staat bekend te worden met de prachtige Russische literatuur, met het Russische volk dat in de twee de wereldoorlog zoveel heeft gele den". „Het probleem dat mij dagelijks steeds meer bezig hield, was dat Lon den en Washington niet zouden be grijpen dat West-Duitsland zijn mili tair potentieel vergroot. Op een goe de dag zou alles zich kunnen herha len. Het was noodzakelijk het groeien gevaar van het revanehisme een halt toe te roepen", zo zei hij. Blake verklaarde dat de rede van Winston Churchill, waarin de naam „ijzeren gordijn" het eerst li val len, het begin van de koude oorlog had betekend. „Londen en Washing ton richtten hun subversieve activi teiten tegen de Sovjet-Unie, Bulgarije Polen, Tsjechoslowakije, Roemenië en Oost-Duitsland. Ik kreeg toen de opdracht inlichtingen te verzamelen over Russische troepen in Oost-Duits- wand en bepaalde Russische officie ren gade te slaan met het doel hen mogelijk voor de Britse sionagedienst te werven", aldus Blake over zijn werk bij de Britse inlichtingendienst. De rondgeleide journalisten zagen wel wat burgers, maar 10.000 scheen een overdreven getal De evacuatie van Suez is in september '967 be gonnen toen Israëlische kanonnen voor het eerst de stad beschoten uit vergelding voor het tot zinken bren gen van de torpedotbootjager Eilat. Sindsdien is de beschieting en het bombardement met tussenpozen doorgegaan. De inwoners van Suez zijn nu verspreid in de provincies van de Nijd-Deita de meesten bij vrienden en familie. Zij die achtergebleven zijn, houden de eiektriciteits- en watervoorziening zoveel mogelijk op gang, werken op het land rond de stad en doen dienst bij de bescherming bevolking Fruit en groenten kunnen nog steeds op een straatmarkt gekocht worden en er is nog één café waar de militairen en burgers terecht kunnen. Er zijn geen plannen voor verdere evacuatie zelfs niet voor het geval de Israëli's zouden proberen de stad te veroveren. „De Israëli's zouder nooit Suez kunnen veroveren", zegt Meta- wali. „De mensen die hier na al het lijden nog steeds zijn zullen tot hun laatste ademtocht vechten" Maar voor het grootste gedeelte is de stad leeg. De flatgebouwen van vijf etages langs de spoorbaan dragen de sporen van granaatinslagen, de ramen zijn verdwenen evenals de be woners Gehele straten zijn vrijwel weggemaaid. Er zijn geen scholen meer open. Volgens officieren staat de dichtst bijzijnde Israëlische artilleriebatterij anderhalve km van het centrum van de stad. Op sommige plaatsen zijn de troepen van beide partijen maar 100 meter van elkaar verwijderd Aan de haven staat het casino Rex mistroostig uit te zien over de met wrakken bezaaide haven. Het pronkt met zijn restaurant, tearopm. dans zaal en theater, maar alles is reeds (Van onze onderwijsredacteur) TILBURG Midden 1946, een jaar nadat kernbommen op Japanse ste den een radicaal einde hadden ge waakt aan de tweede wereldoorlog, werd in ons '.and het Verbond van Wetenschappelijke Onderzoekers op gericht Een organisatie geboren uit verontrusting. Verontrusting en ver antwoordelijkheidsbesef van mensen die begrepen dat de resultaten van hun wetenschappelijk werk, gewild °f ongewild, de menselijke samenle- vlnS beïnvloeden. Heel wat weten schapsmensen waren, en zijn, onge rust over de manier waarop hun vin dingen worden gebruikt. Misschien oioet in een aantal gevallen wel wor den gesproken van „misbruikt" Zon 20 jaar lang heeft dat Verbeno een vrij rustig bestaan geleid Het a* een avant-gardistisch groepje an zo'n 500 leden dat probeerde de geesten rijp te maken voor een kri- scner instelling tegenover 'het ei- wILWerk en gevolgen van dat vin» V0°r menseTÜke samenle- Vn1 - beeft het Verbond dat als rriPt ,?mschreven: „Het verbond wil onkritische analyse en stelling name bijdragen tot een verduidelij Uikhedpivan de moge- "'juiageu lOl S?f e" bewustmaki aam w en.en de gevaren die voor de nleving besloten liggen in de versneld voortschrijdende ontplooi ing van het wetenschappelijk onder zoek" En even verder wordt dan gezegd dat het VWO zich verzet tegen onkri tische dienstbaaiïeid van de weten schapsbeoefening aan machtsgroepe ringen in de samenleving en dat het daarom de nadruk legt op individu ele en collectieve verantwoordelijk heid van de wetenschappelijke onder zoekers voor de keuze van onder zoekprojecten en probleemstellingen' Kortom: het Verbond poogt de be oefenaren van wetenschap uit hun ivoren torens te halen en hen te door dringen van het feit dat zij, ook door hun werk, een niet gering stuk ver antwoordelijkheid dragen voor maat schappelijke ontwikkelingen. Het is opvallend dat juist de afge lopen jaren het ledental van het Ver bond in steeds sneller tempo groeit. Het ziet ernaar uit, dat met de komst van jongere wetenschapsbeoefenaren, de gedachte dat wetenschappelijk werk geheel los staat van de maat schappij steeds meer terrein gaat verliezen. Deze ontwikkeling is ook gestimuleerd door het optreden van groeperingen als de Studenten Vak beweging en de voorstanders van de Kritische Universiteit. Het is duidelijk dat vooral, maar niet uitsluitend, de jongere beoefe naren van de wetenschap steeds dui delijker tot het inzicht zijn gekomen dat in het hele wetenschapsbedrijf zelf een groot aantal waarde-oriën- taties aanwezig is. Van werkelijk waardevrije wetenschapsbeoefening is dan ook vrijwel nooit sprake. Het Verbond heeft zich aanvanke lijk vrij sterk gericht op de weten schappen die verband hielden met de natuurwetenschappen. Geen wonder, als men zich realiseert dat het voor al het gebruik van de kernbommen in 1945 is geweest dat de wereld van de kerngeleerden voor grote gewe tensconflicten plaatste De laatste tijd echter is de groei van het Verbond heel duidelijk juist naar de richting van de sociale wetenschappen. Het verband met de beroering in de so ciale faculteiten lijkt voor de hand te liggen. De verontrusting komt ook tot uit drukking in de thema's van de con gressen die het Verbond heeft ge houden. Onderwerpen als revolutie en middelen van het wetenschappelijk onderwijs, gevaren van de atoombom, politieke-antecedentenonderzoek, de prijs van de welvaart, huidige en toe komstige wapenontwikkelingen, me dische. ethiek tussen natuurweten schap en samenleving, kwamen aan de orde, Op 20 en 21 februari congresseert het Verbond in Amsterdam over de ideologie van het Westen. Dat congres opent een reeks van activiteiten die over enkele jaren wordt gespreid en die alle met dit onderwerp in verband staan. De politicoloog G. v. Benthem v.d. Bergh gaat t»e dit congres het be grip ideologie historisch en maat schappelijk omschrijven. De Tilburg- se hoogleraar Th. v.d. Klundert (marxist) gaat ideologie plaatsen te gen de achtergrond van de westelijke economie Voorts zijn er inleidingen over de rol van de wetenshap en het wereldbeeld in de ontwikkeling van het westen (Glastra Van Loon) en het bewuste en onbewuste veronder stellen in ons denken (G. Harmsen). affiches kondigen nog steeds de films van het vorig jaar aan, waaronder „Goliath en de Barbaren", Het was hgt verhaal van een ver schrikkelijk gevecht en zove>- als iemand zich in Suez kan herinneren won Goliath tenslotte GENèVE (DPA) In Genève wordt vanmiddag de ontwapenings conferentie hervat. In diverse Euro pese en Amerikaanse kringen vraagt men zich af of die conferentie nog wel zin heeft, omdat de meeste lan den hun bewapening opvoerden, ter wijl zij in Genève over ontwapening praatten en omdat men meent dat het machtsevenwicht tussen de Sov jet-Unie en de V.S. gebaseerd op hun enorm kernwapenpotentieel, toch in feite de enige waarborg voor de vrede is. Vaststaat in elk geval dat het van de Amerikanen en Russen afhangt of de ontwapeningsconferentie tot een bepaald resultaat zal leiden. Zij hebben, weliswaaT niet uit idealisme maar uit eigen belang, ervoor ge zorgd dat er een verdrag tegen de verspreiding van kernwapens is ge komen. Men weet echter niet in hoeverre zij, zij het wederom uit eigen be lang, tot een akkoord zullen kunnen komen over maatregelen ter beper king van de bewapening. Hierover moeten de zogenaamde Salt-besprekingen opheldering ver schaffen. De steeds in sneller tempo toenemende uitgaven voor de bewa pening die de gelden verslinden, no dig voor de oplossing van zovele an dere problemen, zoals sociale kwes ties en het vraagstuk van de milieu hygiëne dwongen de Amerikanen en Russen in november van het vorig jaar in Helsinki rond de tafel te gaan zitten om végh gq)jacl$jen ie wisselen over de beperking van de strategi sche bewapening. Het resultaat van dit overleg is niet opzienbarend ge weest. Men besloot alleen maar op 16 april in Wenen weer bij elkaar te komen om over dit onderwerp te praten. Een resultaat van grotere beteke nis zou ongetwijfeld voor de ont wapeningsconferentie in Genève, waaraan 25 landen deelnemen, nut tig zijn geweest De conferentie wordt nu hervat in een sfeer van onzekerheid Men zal beginnen met een discussie over het op 30 oktober van het vorig jaar door de Russen en Amerikanen samen ingediende ontwerpverdrag over het vrijhouden van de zeebodem van massavernie- tigingsmiddelen. Ook zullen waar schijnlijk het verbod op het gebruik van biologische en chemische wa pens en de stopzetting van onder grondse kernproeven voor militaire doeleinden aan de orde komen. (Van onze correspondent) PARIJS In de afgelopen dagen heeft iedereen gepraat over de ramp met de lawine in Val d'Isère. Maar intussen heeft Normandië door het slechte weer ook zijn portie gehad, al vallen daar dan geen doden en ge wonden te betreuren. De ramp begon er vrijdagavond toen het begon te sneeuwen. Binnen een paar uur lag heel Normandië dik onder de sneeuw, wat voor stede lingen niet zo erg was maar wat een catastrofe werd voor allen die met een auto onderweg waren. Bin nen enkele uren lag op de wegen een sneeuwlaag van een halve meter, zo dat men niet meer voor of achteruit kon. Sommigen nemen het filosofisch op en bleven die nacht in hun wagen zitten in de ijdele hoop op hulp. An deren lieten hun wagen aan de kant staan en gingen te voet naar een naburig dorp om te proberen daar te kunnen overnachten. Maar het bleef sneeuwen en vrie zen. Plotseling gingen in Cherbourg en ver in de omgeving alle lichten uit. Twee kabels van 90.000 en twee van 30.000 volt bezweken onder het gewicht van sneeuw en ijzel. Cher bourg dacht aanvankelijk aan panne, maar toen de donkerte bleef aan houden en men ook niet meer kon telefoneren begreep men de ware oor zaak. De winkels met kaarsen, olie, batterijen en olielampen werden be stormd en waren binnen een paar uur uitverkocht. Er was in de stad een winkel waar men op ieder pak koffie een gekleurde kaars cadeau kreeg, die zes uur brandde. De win kelier was in een ommezien al zijn koffie kwijt. Duizenden lichtmasten lagen gebroken op de grond en als men bedenkt dat de energiebedrijven vier man en vier uur nodig hebben om een nieuwe paal in de grond te zetten, kan men zich voorstellen, dat Cherbourg een beroep deed op alle omliggende steden en zelfs op Parijs. Niet alleen de elektriciteit was zwaar getroffen, maar ook de telefoon en het zal vermoedelijk nog wel veie weken duren voor iedereen weer normaal kan telefoneren, mits het materiaal op tijd arriveert. Cherbourg had ook geen brood. Want door gebrek aan stroom kon den de bakkers niet bakken. Men deed een beroep op de marine, waar iedereen een brood van een kilo kon halen. De marinewerf is wegens ge brek aan stroom gesloten en hetzelf de geldt voor de lagere en middelba re scholen, waar geen verwarming is. De bewoners zitten momenteel op een kluitje in de keuken bij kaars licht. De brandende gasoven stond open om niet te verkleumen. (ADVERTENTIE) Binnenkort begint het ISW met aparte avondcolleges in Breda voor een gedegen opleiding tot Deze zeer brede opleiding van één jaar met wekelijks één avondcol lege van drie uur heeft reeds velen in Nederland en België in staat gesteld hun natuurlijke talenten op zakelijk gebied te ontplooien en hun kennis te verdiepen. Voor velen was het ook reeds een brug naar de nog hogere opleiding tot Marketing-Manager U bent van harte welkom als introducé op de eerste college avond op 18 februari om 19 uur in De Beurt Moderne, Grote Markt 6 Breda. Nu is het dus tijd om liefst telefonisch inlichtingen aan te vragen bij het secretariaat en om dan snel in te schrijven. Zend mij omgaand vrijblijvend informatiemateriaal over de opleiding Marketing-assistent. NAAM ADRES PLAATS ISW, Wassenaarseweg 39-41. Den Haag, Postbus 2817, tel. 070- 24.45.90* U kunt de coupon aan ons opzenden in een ongefrankeerde enve loppe met vermelding: ISW, Antwoordnummer 1447, Den Haag. INSTITUUT VOOR SOCIALE WETENSCHAPPEN sedert-1931 -m

de Stem | 1970 | | pagina 11