arbeidskracht biedt een stuk gezelligheid De Stem 85.000 De r steed. Sint Pi< W ereldkampioen kweken van dwergpapegaaien Is werken bij Philips Roosendaal interessant voor u? mannelijke en vrouwelijke medewerkers PHILIPS Rijdende secretarie voor Reimerswaal? P.iv. MieÉem dagelijks in meer dan gezinnen HOEKWONING BEDRIJFSPAND LETTY De heer Hillebrand uit Rïlland-Bath Voorlichtingsdag suikerbietenteelt in St.-Aimaland Borsele gevraagd voor havenschap i'r Eenden oorzaak van aanrijding Appelcrisis in België en Frankrijk Hans van Mierlo naar Terneuzen f geen s f Bandenhandel „LUCTOR' Tourmgcarbedrijf en Reisbureau Aug. Maes Vraagt uitgebreid programma r r Aanduiding politieke groeperingen boven kandidaatlijsten Gemeente Reimerswaal Te koop aangeboden met bovenwoning CvM L. R. VAN HECKE N.V. - Zelfstandig werkend kok - Hulpkok - Assistent beheerder - Chauffeur algemene dienst - Kantinejuffrouw V 4 DE STEM VAN MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 4 (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH „Voor zo'n kampioensvogel worden soms bijzon der aantrekkelijke bedragen gebo den maar hier ga ik niet op in, want dan is het geen sport meer", zegt de heer C. Hillebrand, schoenmaker in Rilland-Bath, die op de internationa le vogeltentoonstelling in Lissabon met zijn Agap roze collie de wereld titel in de wacht wist te slepen. Als herinnering van deze droom wens van elke vogelkweker, zoals de heer Hillebrand verklaarde, heeft hij een legpenning, een beker en een ge tuigschrift ontvangen. Geldprijzen worden er niet ter beschikking ge steld. De schoenmaker uit Rilland-Bath, die alleen Agaporniden (dwergpape gaaien) kweekt, heeft met zijn vo gels al heel wat prijzen weten te be machtigen. In de huiskamer staat een prijskast vol medailles, bekers en andere herinneringen- „Hoeveel ik er heb gewonnen weet ik niet. Ik hste ;«ti„nooit gefejd. Bovendien heb ik er een hele hoop weggegeven, want wat moet ik eg allemaal mee. Natüurlijli is het leuk, als jé een be kertje of zo wint, maar ik kan ze haast niet meer bergen". Twee jaar geleden won de heer Hil lebrand op de Europese kampioen schappen in Rotterdam de eerste (Van onze correspondent) ST.-ANNALAND Op initiatief van het consulentschap voor de ak kerbouw in Zeeland en de vereniging voor bedrijfsvoorlichting op Tholen en St.-Philipsland werd in de St.-An- nalandse veilinghaj 'n mechanisatie- voorlichtingsdag georganiseerd. Talrijke argrariërs uit de streek hoorden een praatje van de vertegen woordiger van de Centrale Suiker maatschappij de heer W. van Sant over de jongste ontwikkeling in de bietenteelt. Zowel voor teler als fa briek is het gewesnt tot een zo goed mogelijke coördinatie en daardoor rendement te komen waarmee dan uiteraard ook de consument is ge diend. verklaarde de heer Van Sant. Ir. J A. Hoenderken gaf toelich ting op het daarna volgende défilé van de nieuwste bewerkings- zaai- en rooimethoden van de suikerbieten. Tenslotte werd nog aandacht ge schonken aan de nieuwste transport methoden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het voorlopig be stuur van het in oprichting zijnde Havenschap Vlissingen heeft de ge meente Borsele uitgenodigd deel te nemen aan de werkzaamheden. Het havenschap herinnert b. en w. van Borsele eraan dat het wetsont werp inzake de regeling tot oprich ting van het havenschap voorziet in de mogelijkheid tot toetreding van andere gemeenten als de belangen van het havenschap de uitbreiding van zijn gebied tot dat van de andere gemeenten noodzakelijk maken. (Van onze corresDondent) HANS WEERT Op rijksweg 58, ter hoogte van de uitrit naar Hans- weert-Oost, heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personen auto, bestuurd door M. H. uit Soest, en een bestelauto, bestuurd door J. A. W. uit Soest. De personenauto werd hierbij aan de achterzijde zwaar beschadigd, terijl de bestelauto aan de voorzijde anzienlijke materiële schade opliep. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurder van de perso nenauto, die in de richting Bergen op Zoom reed, werd opgeschrikt door een aantal eenden die plotseling van uit de naast de weg gelegen sloot de rijksweg overstaken. Hierdoor ver schrikt remde de bestuurder van de personenauto af- De achter hem rij dende bestuurder van de bestelauto werd hierdoor verrast en kon niet tijdig meer remmen. prijs en heeft toen van alle kanten aanbiedingen gehad om zijn vogels tegen hoge prijzen tè verkopen. Maar nogmgals, zo zegt hij, begin ik er niet aan. Het moet een aardigheid blijven. Als ik een vogel verkoop, doe ik dat voor de gangbare prijs van ongeveer f. 17.50, ook al is hij wereldkampioen. (Van onze correspondent) GOES Blijkens een bericht in „Groenten en Fruit" is op donder dag 5 februari in Frankrijk een ap pelcrisis ingetreden ingevolge de EEG-interventieregeiing en in België begon op maandag 9 februari een appelcrisis.Een 1 appelcrisis begint Wannéér (jé prijs gedurende drie achtereenvolgende dagen bij een van de peilveilingen lager ligt dan de crisispriis. Deze bedraagt in fe bruari f 33,35 per 100 kg en ze geldt voor het ras Golden Delicious. In ons land is er nog geen sprake van een appelcrisis want Golden Delici ous klasse I boven 70 mm, welk ras en maai bepalend is voor de crisis- inga-ng, wordt betrekkelijk weinig aangevoerd op de Nederlandse vei lingen en wat er komt brengt meer op dan de crisisprijs. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de raadsvergadering v>an Reimerswaal op dinsdag 17 fe bruari in het gemeentehuis van Krui- nin-gen zal het college van b- en w. voorstellen om een rijden-de secreta rie aan te schaffen. Teneinde de be volking in de gemeente zoveel moge lijk van dienst te zijn, wordt door de ambtenaren momenteel in alle woon kernen van Reimerswaal, met uit zondering van Kruiningen een of tweemaal per week zitting gehouden. Voor deze zittingsdagen, die een gro te belangstelling genieten, worden de gemeentehuizen var de voormalige gemeenten Krabbendijke, Rilland Bath, Waarde en Yerseke benut, terwijl in Hansweert het gebouw Kaj Munk wordt gebruikt. B. en w. zijn van mening dat de gemeentehuizen voor dit gebruik gedurende enkele uren per week niet kunnen worden aangehouden. De kosten van verlich ting, verwarming, schoonhouden en onderhout zouden in verhouding tot het nut te hoog worden. Het colle ge meent dat hiervoor een ande re oplossing gevonden dient te wor den en hoopt deze te vinden in de aankoop en het geschikt maken vam een rijdende secretarie. Het Verbond voor Veilig Verker heeft thans over compleet een vrachtauto met aan hanger, ingericht als jeugdverkeers- school Deze auto, die in goede staat verkeert, is met eenvoudige midde len tot rijden-de secretarie om te bou wen. Het verbond voor Veilig Verkeer vraagt voor de auto en aanhangwa gen die eventueel dienst kan doen als directiekeet f 4500,-. De kosten van het inrichten en schilderen wor den geschat op f 5500,-, zodat het ge heel o-p f 10.000.- komt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag 19 maart belegt de werkgroep D'66 in café-restaurant Dc Vij-'erhof in Ter- neuzen een openbare bijeenkomst. De Tweede Kamer fractievoorzitter, Hans van Mierlo, de lijsttrekker voor ie gemeenteraadsverkiezingen op 25 februari, Sieb Vlieger en Joop Roo- denburg. lijsttrekker voor de provin ciale staten, zullen op deze vergade ring het woord voeren. Heden werd door Onze Lieve Heer teruggeroe pen onze kleine lieveling MARISKA We mochten haar maar dertien maanden bij ons houden. De diepbedroefde ouders en broertje J. M. Seegers M. G. Seegers-de Pré Patrick Familie Seegers Familie De Pré. Terneuzen, 13 februari 1970. Aagje Dekenstraat 7. De gezongen engelenmis zal plaatshebben dinsdag 17 februari a.s. in de Triniteitskerk te Terneuzen om 15.00 uur. Betreffende overlijden van EMMA M. DE LOOZE Biervliet: C. van Renterghem M. van Renterghem-de Boevere en kinderen Sluis: M. M. Ide-van Renterghem O. F. Ide en kinderen. DANKBETUIGING Voor de zeer gewaardeer de blijken van belangstel ling. welke wij ter gele genheid van ons huwelijk mochten ontvangen, zeg gen wij u, mede namens wederzijdse ouders, harte lijk dank. W. Wauters M. Wauters-Stallaart Vogelwaarde, febr. '70. Wilhelminastraat 19. TANDARTS Terneuzen Dinsdag 17 februari In de ouderdom van 73 jaar is heden onver wacht van ons heengegaan, mevrouw ADRIANA WILHELMINA VAN NIEUWENHUIJZEN weduwe van de heer Pieter Willem Anthonisse Familie Anthonisse Familie Van Nieuwenhuijzen Josephine de Koek t Liza Vlassenroot naar verzorgsters Hulst, 14 februari 1970. Tivoliweg 85. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 17 fe bruari a.s. te Hulst om ongeveer 14.45 uur op de algemene begraafplaats na voorafgaande rouw dienst in de hervormde ^kerk te Hulst, aanvan gende te 14.00 uur. In grote verslagenheid delen wij u mede, dat tengevolge van een noodlottig ongeval op 25-ja- rige leeftijd plotseling van een is heengegaan, onze vriend en kollega JOHN BARTELSE onderwijzer aan de Angelo Roncallischoo-1 te Breda De grote toewijding voor zijn werk, zijn liefde voor de kinderen en zijn blijmoedige vriend schap zullen ons steeds in herinnering blijven. Op woensdag 18 februari a.s. om 14 00 uur zal in zjjn geboorteplaats Goes de uitvaartdienst en be grafenis plaatsvinden. Onze schoolgemeenschap zal hem speciaal ge denken in een Eucharistieviering in de parochie kerk van het H. Kruis, Bernard de Wildestr-aat 402 te Breda op woensdag 18 februari om 9 uur. Bestuur, leerkrachten en leerlingen Angelo Roncallischool e Breda. Breda, 13 februari 1970. GEVRAAGD Tivoliweg 63 Hulst. Julianastraat 20, St.-Jansteen, Tel. 01140-2662 10-daagse Lourdesreis met bezoek aan Lisieux en Nevers, prijs 330,per persoon. Vertrek 4 mei. 12 dagen Adriatische Rivièra, met ver blijf in Rimini, prijs vanaf 292,per persoon. 9 dagen Zwitserse en Italiaanse meren, prijs vanaf 284,per persoon. Bij een verkiezing van de leden van de gemeen teraad kan een politieke groepering telkens schriftelijk verzoeken voor die verkiezing haar naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd Het desbetreffende verzoek moet schriftelijk wor den gedaan bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer ge meente binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling. Aange zien de kandidaatstelling voor de aanstaande ver kiezing van de gemeenteraad zal plaatshebben op 21 april a.s loopt de termijn waarin boven bedoelde verzoeken kunnen worden gedaan, dus van 24 februari 1970 tot en met 9 maart 1970. Wanneer de politieke groepering de inschrijving verzoekt van een naam of een aanduiding, welke bij de Kiesraad is geregistreerd, moet daarbij een verklaring (officieel model G 2-1) van de recht hebbende groepering worden overlegd, waaruit blijkt, dat deze machtiging heeft verleend de in schrijving aan te vragen. Het centraal stembureau beschikt slechts afwij zend op het verzoek: a. indien daartoe redenen, verband houdende met de openbare orde of de goede zeden aan wezig zijn; b. indien de aanduiding meer dan 35 letters be vat; c. indien de naam der politieke groepering dan wel de aanduiding daarvan bij de Kiesraad is geregistreerd, of met die, waarvoor reeds een verzoek is ingediend, en daardoor verwarring te duchten is; d. indien de hiervoor genoemde verklaring, mo del G 2-1, ontbreekt. 12 februari 1970 De burgemeester der gemeente Middelburg (w.g.) W. P. J. Baars l.b. ONTHOUDING GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN „HANSWEERT-WEST" De burgemeester der gemeente Reimerswaal maakt bekend, dat van 18 februari 1960 tot en met 17 maart 1970 ter secretarie voor eenieder ter inzage ligt, het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 13 januari 1970, no. 586/378, 4e afdeling R.O., waarbij goedkeuring is onthouden aan het bestemmingsplan „Hans- weert-west", en het plan met bijbehorende toe lichting. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad als tot gedeputeerde staten hebben ge wend schriftelijk beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeu ring door gedeputeerde staten. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden inge diend bij de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's-Gravenhage. Reimerswaal, 16 februari 1970. De burgemeester voornoemd, MR. C. PIJL HOGEWEG. In Terneuzen te koop fraai gelegen moderne met c.v. en garage, bev. 4 slaapk., badk. m. ligbad, luxe keuken. Blijvend vrij uitzicht. Brieven onder nr. H 40014 bureau v.d. blad. op erfpachtsgrond in het oude gedeelte van de binnenstad Terneuzen. De bedrijfsvloeropper vlakte is beneden ca. 200 m2 en boven ca. 120 m2. Brieven onder nummer H 17303 bureau van dit blad. Maatschappij tot beheer van kantines. Van Hecke is een modern en snelgroeiend be drijf, met vele vestigingen vooral in de randstad. Zij stelt zich ten dienste van instellingen en ondernemingen voor de ontwikkeling van be drijfskantines en het beheer daarover. Zeer binnenkort staat Van Hecke met de dienst verlening voor haar eerste opdrachtgeefster in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daartoe zijn ni Terneuzen nog enkele funkties vakant voor een die volgens een te ontwerpen wisseldienst rooster belast zal worden met de verzor ging van dagelijkse maaltijden voor ca. 1250 werknemers. ter assistentie van de keukengroep. deze zal in wisseldienst-rooster voorname lijk buffet- en kantine-werkzaamheden ver richten. die interesse heeft in het horecabedrijf en voldoende improvisatievermogen heeft om een zeer afwisselende taak te verrichten. die in teamverband afwisselend kantine- en keukenwerkzaamheden zal verrichten. Sollicitaties kunnen geschieden na telefonische afspraak met onze heer G. A. H. M. Peters, die na 19.00 uur telefonisch bereikbaar is in Hotel De Graanbeurs te Hulst, tel. 01140-3455, of bij ons hoofdkantoor te Rotterdam, afdeling Per soneelszaken, 010-11.15.75. Het kan beslist de moeite waard zijn u eens te laten voorlichten over de mogelijkheden die er bij Philips Roosendaal voor u zijn. Waarschijnlijk openen zich geheel nieuwe toekomstmogelijkheden voor u, waar u nog geen weet van hebt Ons bedrijf te Roosendaal produceert lichtprodukten in vele variaties en afmetingen. En de vraag ernaar is nauwelijks bij te houden. Dat betekent, dat wij in de produktie-sector zowel in dag- als in ploegendienst behoefte hebben aan Naar een diploma vragen wij u niet. Handigheid en accuratesse zijn een eerste vereiste. De rest leert u gemakkelijk in het bedrijf. Het spreekt vanzelf, dat we u een goed salaris betalen (óók tijdens de inwerkperiode krijgt u volledig uitbetaald). De extra's maken het echter nog aantrekkelijker en op dat punt heeft Philips u wel het een en ander te bieden. Om eens iets te noemen: géén tarief- of uurloon, maar een vast maandsalaris uitstekende pensioen- en spaarregeling met speciale regeling voor de jeugd. Naast de 6% vakantietoeslag, een winstuitkering (in 1967 was dat 7%) en nog eens een kerstgratificatie studiekostenregeling niet alleen voor uzelf, maar ook voor studerende kinderen speciale jeugdcursussen voor jongens en meisjes in werktijd(l) en nog veel meer. Wij nodigen u uit er eens met ons over te komen praten. Ook al hebt u nog niet direct het plan te solliciteren. Iedere dag kunt u terecht bij onze afdeling Personeelzaken van 8.00 -12.00 en 13.30-17.00 uur en bovendien elke dinsdag avond nog van 18.00 -19.15 uur. U kunt gewoon komen binnenlopen. We zullen dan graag al uw vragen beantwoorden. Vindt u het misschien prettiger een afspraak te maken voor een tijd die u het beste uitkomt? Of wilt u graag schriftelijke inlichtingen? Dat kan allemaal. Belt of schrijft u dan even naar onze afdeling Personeelzaken Zwaanhoefstraat 2, Roosendaal, tel. 01650-35920 en vraag naar de heer Vergouwen. Ook kunt u onderstaande coupon invullen. Zend deze op als brief aan Philips Personeelzaken, Roosendaal. Informatiecoupon. T Invullen en opzenden als brief gefrankeerd met post- zegel van 25 ct. aan N.V. Philips, afdeling Personeel- zaken, Zwaanhoefstraat 2, Roosendaal. I Naam; Voornamen: Geboorteplaats: Geboortedatum: I Woonplaats: Straat Nr Ik verzoek hierdoor om nadere inlichtingen te I ontvangen: schriftelijk I tijdens een gesprek op het bedrijf Doorhalen wat niet gewenst is. j N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Roosendaal. AMSTERDAM O woondoos, die voorlopl stad Buitenveldert Igk nog wel zin heeft ma „Opmaat". Nu de heeft omgedraaid, is een grafrede te worde dèn. Is het in dat geva te volstaan met bloeme Achteraf blijkt pas, dat ners van Hellenburg 37 d alweer aardig te boven zi het er wel over eens, dat de samenstellers van Of meer tijd hadden moetei „We zochten nog naar de ve vorm, toen we al te gen dat het niet meer hoe) natuurlijk sneu". Is dat al mentaar? Letty Kosterman kijkt naar haar man, die vanai cursief aan de nabeschouv neemt. „Akkoord", zegt z avonden, waarop vroeger C het scherm kwam, willen w wel eens een protestje lat Wij zijn fanatieke televi soms denk ik wel eens: we z verslaafd. Dan rijden we Ik ben ijdel, maar ai (Van onze showredactie) VATICAANSTAD Zij heeft dan 100 pausen overleefd. Ha metingen zijn 13408,8 bij 211 13746,5 centimeter en met zuil metingen is het een wonder, c pas nu een sterrol in een film spelen. Zij zal bij haar debuut in een rol voor de camera's enigszins den gesteund door haar vriend medesterren, sir Ralph Richar Dirk Bogarde, Orson Welles Edith Evans. „Zij" is de basiliek van Sint ter, op een na de grootste kerl de christenheid. Voor het eer de geschiedenis heeft het Vat toestemming gegeven haar vai ven tot onder te filmen. Om het normale leven in enorme basiliek niet te ontw ten zullen de strijklichten va camera's zes weken lang gedi de de nacht onder de beroe door Michelangelo gebouwde Pel oplaaien nadat de bronzen ren s middags om zes uur ziii sloten. »Wij zullen haar filmen van

de Stem | 1970 | | pagina 4