OSLO: GROOT SUCCES Verkerkhet is me meegevallen I Bols niet helemaal tevreden Pfrommer: als ploeg waren de Noren misschien we! beier SCHENK: IK WAS ONTSPANNEN „Mijn studie bleek toch geen nadeel" Van Ravens: het kon bijna niet mis gaan Manager RELLEN IN DISCUSSIE KNHB DAGBLAD VOOR ZUIDWESr Suzuki. schuld de van starter Toto 28 TEVREDEN JUDOCOACH Demy-record voor Theo erschueren se vrouwen Een eerste plaats, en dus de wereldtitel, voor Ard Schenk, de derde voor Kees Verkerk en de vierde voor Jan Bols, hebben het schaatsweekeinde in Oslo tot een groot Nederlands succes gemaakt. Imponerend was tenslotte ook het rijden van Eddy Verheyen, die op de 10 kilometer titelverdediger Dag Fornaess versloeg. Twee keer als eerste starten en zulke scherpe tijden maken, is geweldig. Ard Schenk toonde grote klasse 1 X IX 1 X 'olyester/katoen 5/35, in rose, bleu n groen. Met Button own kraagje. 8-46 7.- 00 acryl, in heel eel kleuren. Nieuw oiomodel met tergarnering. 4-44 13.- Zie de 2e pagina De beste drie van Oslo: v.l.n.r. Magne Thomassen, Ard Schenk en Cees Verkerk. „Het rijden van Eddy Verheyen lieett me bijzonder verrast. Vooral zijn 10 kilometer vond ik bijzonder sterk". Leen Pfrommer, als coach van de schaatsploeg bezig aan een geweldig seizoen, was vanzelfspre kend een uiterst tevreden man in het Bislet-stadion. „Ard Schenk", zei hij, „toonde geweldige klasse. Twee keer als eerste starten en zulke scherpe tijden maken, is geweldig". Pfrommer vond niet dat de Noren verpletterend waren verslagen. „Ik geloof zelfs dat de ploeg in zijn geheel iets sterkerjs dan de onze". Ard Schenk wereldkampioen. „Weet je", zei hij ver buiten het supportersrumoer in Oslo, „ik ben in zeven jaar geroutineerd gewor den. Het doet me allemaal niet zoveel meer wat ze tevoren zeg gen en schrijven over mijn kan sen. Volgens mij is dat de reden waarom ik hier sterker heb gere den dan in Innsbruck". Ard Schenk, de wereldkampioen, maakte bij de wedstrijden in Oslo een rustige indruk.„Ik ont spannen. Het feit dat ik doorman studie iets minder kon trainen, was voor mij in een bepaald op zicht een voordeel. Ik heb bijvoor beeld in tegenstelling tot andere seizoenen, die keer geen moment een hekel gekregen aan 't schaat sen". Dinsdag vertrekt Ard Schenk met zijn coach (en natuurlijk ook Jan Bazen) naar West Allis voor de sprintkampioenschappen. „Wie weet", zei hij gisteren in Oslo, „leg ik me volgend jaar helemaal toe op dit onderdeel". (2e pagina) Jan Bols „in ruste", na zijn schitterende wedstrijd op de 10 kilometer. (5e pagina) Koos Henneveldt, coach van de Ne derlandse judoploeg, constateerde dit weekeinde in Utrecht dat zijn ploeg het niet alleen van de „zware jon gens" hoeft te hebben. Tegen West- Duitsland werd er in de lichtere gewichtsklassen uitstekend gewerkt. Meer over deze door Nederland ge wonnen interland op de 4e pagina. Ard Schenk, onder aanmoedigingen en adviezen van coach Leen Pfrommer (achtergrond), op weg naar het wereldkampioenschap 1970. Everton-Arsenal Stoke C.-Wolver. W. Tottenham-Leeds R.W. Ob.-Duisburg Bor MG-Bor. Dortm. XI Köln-Hertha BSC (4e pagina) „De gedragingen van de toeschou wers worden voor een niet onbelang rijk deel in de hand gewerkt door het provocerende optreden van de spelers, wanneer die het niet eens zijn met de scheidsrechter." Dat zei zaterdag in Zeist Leo van der Kroft als voorzitter van de werkcommissie „scheidsrechters betaald voetbal". Er is, in Zeist, nogal lang gediscussieerd over de incidenten van de laatste tijd. „Het sectie-bestuur," zo kon de heer Van Dalen als voorzitter van de scheidsrechterscommissie mee delen, „heeft de clubs een brief ge stuurd waarin geattendeerd wordt op het feit dat de verantwoordelijkheid in dat soort zaken nog steeds bij de verenigingen ligt." In Zeist werd verder bekend dat volgend voetbalseizoen een waar schuwing wegens wangedrag niet meteen een schorsing zal opleveren. Dat gebeurt pas bij een tweede over treding. Nieuw wordt ook de vergoe ding voor de arbiters in het betaald voetbal. Het bedrag werd van 100.- verhoogd tot 150.-. NAC - Holl. Sp. Vitesse-Veendam DFC-Excelsior Eindhoven-Drente Limbuirgia-Baronie Chelsea-Liverpool Stuttgart-RW Essen 1 X I In overleg met de elftalcommissie heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond de heer H. C. W. Schnitger benoemd tot ma nager van het Nederlands hockey- elftal. De heer C. J. Tania, die tot dusver de conditietrainingen leidde, zal voortaan de volledige training op zich nemen. In de vacature, die na het bedanken van de heer Kruize in de elftalcommissie is ontstaan, is voorlopig voorzien door de benoe ming van de heer J. Th. Ancion. De centrale training zal half maart wor- Anton Geesink, als toeschouwer op de tribune in Utrecht. Op de voor den hervat. frond de gebroeders Snijders. Deelnemers: 713.216 Inleg: 1.537.525 Prijzenbedrag 691.886 Eerste en derde prijs 207.566 Tweede en extra prijs 138.377 Zondagavond waren er vijf meldin gen van dertien goed voorspelde uit slagen.

de Stem | 1970 | | pagina 15