KWESTIE VAN LIJSTTREKKER IS NU DEFINITIEF VOORBIJ N.C.B. schaart zich achter G. Volleman Fabery de Jonge BLOEMETJE VOOR HEM/HAAR Aand en oi Verbetering in regelingen fruitteelt Sneeuwbuien Weg «ver Volkerakdam wellicht eerder open Oversteekplaats wordt verlegd Programma van bevrijdingsfeest in Eede i I 3 EDITIE VOOR ZEELAND Laaf op VALENTIJN bloemen uw tolk zijn Handtekeningenactie Symposion over milieuhygiëne in Stadsschouwburg te Tilburg Modehuis Berco Goes verbouwd Kerkdiensten Beroepingen Hoogwater BELEIDSAD1 Commentaar Onverzoenlijk Mutaties bij Veilig Verkeer Zaamslag Werkeenheid Zaams moet beatavonden zelf betalen 2 DE STEM VAN ZATERDAG 14 FEBRUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) HULST Met dertien tegen één stem heeft het kringbestuur van de NCB, Kring Hulst, in een kringvergadering zijn vertrouwen uitgesproken in voorzitter G. Vol leman. Door enkele bestuursle den was op hem kritiek uitgeoe fend, omdat hij zonder overleg met de overige bestuursleden als lijsttrekker voorkomt op een lijst voor de komende Statenverkie zingen. Voordat de volledige vergadering zich tijdens de stemming uitsprak vóór de heer Volleman, is er gerui me tijd verhit gediscussieerd tussen voor- en tegenstanders, waarvan de laatsten tenslotte in de minderheid bleken. Hoewel de kringbestuurders zich achter de heer Volleman schaarden, was men wel van me- (ADVERTENTIE) ZAANSE KLOKKEN in noten-, eiken- of teakuit- voering. Massief koperen ver siering. 8-Daags beislagwerk. Diverse formaten. Prijzen vanaf f189.- JUWELIERS - H0RL0GERS - SINDS 1834 LANGE KERKSTR. 30 - TEL. 5005 - GOES DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland: A. F. Koopman (0118U-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch- Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: A. Schel! (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W. v. Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumaniaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen.- Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneazen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (011)0-8030) ning, dat de NCB-voorzitter er goed aan gedaan zou hebben, als hij tevo ren het bestuur van zijn voornemen op de hoogte had gebracht. De tijd daarvoor was volgens de lijsttrekker veel te kort. Binnen het tijdsbestek van nauwelijks acht dagen werd het initiatief genomen en moest de lijst op de valreep worden samengesteld. Daarvoor bleek men achteraf wel begrip te hebben. Op de vraag, of de heer Volleman werkelijk van zins is, bij een voldoende stemmenaantal zitting te nemen in de Staten kon hij bevestigend antwoorden. Er zijn wat dit aangaat geen bindende afspra ken binnen de groepering gemaakt. Met deze NCB-bestuursvergade ring, die tot donderdagavond laat heeft geduurd, is vermoedelijk defi nitief een eind gekomen aan de dei ning, die de kwestie „Volleman" in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ver oorzaakt. De zaak heeft de gemoede- ren binnen de NCB geruime tijd be zig gehouden. Zoals bekend is de lijst-Volleman samengesteld, omdat men van me ning is, dat de belangen van het ka tholieke volksdeel en de agrariërs in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost door de KVP in de Staten met de huidige samenstelling van de kandi datenlijst niet voldoende wordt be hartigd. De groep heeft zich voorge nomen, zich weer in de KVP-gelede- ren te zullen scharen, zodra bij de samenstelling van eventuele toekom stige lijsten wel rekening zal worden gehouden met de betrokken bevol kingsgroep. Behalve de heer Volle man komen op de nieuwe lijst voor: W. Colsen uit Hulst, dr. ir. J. van de Wolf A. Roctus uit Graauw, mr. E. de Rechter en mevrouw J. Neve- Menu uit St.-Jansteen. (Van een onzer verslaggevers) WILLEMSTAD De mogelijk heid bestaat dat de weg over de Volkerakdam niet tegen het eind van dit jaar, maar reeds eerder in gebruik wordt genomen. Hierover wordt dinsdag in Willem stad in de kantoren van rijkswater staat overleg gepleegd tussen de be trokken gemeentebesturen en verte genwoordigers van rijkswaterstaat, Delta-dienst en provincie. De nieuwe weg over de Volkerak dam zal in juli klaarkomen. Maar rijkswaterstaat heeft besloten dat de weg nog niet gebruikt mag worden omdat zij van mening is dat de aan sluitende lokale wegen het grote ver keersaanbod dat verwacht wordt niet kunnen verwerken. Zij wachten liever met het openen van de dam- weg tot het aansluitende stuk van de Zoomweg tot voorbij Dinteloord klaar is. De gemeentebesturen van Klundert, Fijnaart, Willemstad en Dinteloord zijn van mening dat de weg over de dam zo gauw mogelijk geopend moet worden. Zij zijn het oneens met de opvattingen van rijkswaterstaat over een openstelling tegen het einde van dit jaar. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft op vragen van de Tweede-Kamerleden Cornelissen en Assmann van de KVP en Willems en Van Thijn meegedeeld een onder zoek in te stellen naar een eerder openstellen van de damweg. In hun vragen hadden de kamerle den gewezen op de honderden werk nemers en scholleren die dagelijks uit de noord-westhoek van Brabant pen delen naar het Rotterdamse haven' gebied en Europoort. De weg over de Volkerakdam betekent voor hen een grote tijdsbesparing. Nu moeten zij nog over de Moerdijkbruggen. DEN HAAG (ANP) Minister ir. P. J. Lardinoig zal rekening houden met de wensen van het Landbouw schap voor verbetering van de rege lingen van de fruitteelt. Zo dient de regeling voor overbruggingskredie ten op verschillende punten te wor den verruimd. Dit beeft de voorzit ter van het landbouwschap, ir. C. S. Knottnerus meegedeeld. Deze verruiming betreft onder meer, dat in elk geval een bedrag a fonds perdu dient te worden ge geven, dat overeenkomt met een uitkering voor een half jaar levens onderhoud. Ook is het gewenst, dat het overbruggingskrediet geldt voor elk bedrijf, dat perspectief biedt en dat een werkelijk liquiditeirtstekort heeft. (ADVERTENTIE) KWEKERIJ M. H. DEKKER Langevielesingel 34 Middelburg Tel. 01180 - 5253 Kanaalstraat 59, tel. 01183 - 1772 Souburg Lange Vorsistraat 34 tel. 01100 - 7621 Goes (Van onze correspondent) OOSTBURG Naar aanleiding van het dodelijk ongeval, dat een van de leerlingen van de rijksscho lengemeenschap Koningin Wilhelmi- na in Oostburg overkomen is, heeft een actiecomité van leerlingen van de scholengemeenschap een lijst met handtekeningen overhandigd aan ir. Hoekstra van rijkswaterstaat. De ondertekenaars hebben door het plaatsen van hun handtekening te kennen gegeven dat zij verbete ring wensen van de levensgevaarlijke situatie voor fietsers en bromfietsers op de rijksweg Oostburg-Schoondijke. Het resutaat van de actie is dat de oversteekplaats voor de fiet sers en bromfietsers ongeveer 500 meter verlegd wordt. „Als er niet zo veel sneeuw lag was men", aldus ir. Hoekstra, „vandaag al begonnen met het verleggen van de oversteek plaats". (Van onze correspondent) EEDE In Eede hebben enkelt. initiatiefnemers een feestcomité 5 mei 1970 gevormd. Het comité bestaat uit de heren C. de Crooch (voorzitter), J. van Bellegem (secretaris), W. Stae- lens (penningmeester) en leden Ch. Roets, M. Raedts, Em. Verstraete en mejuffrouw E. van Bellegem. Op zondag 3 mei zal een herden kingsdienst worden gehouden. Het ligt in de bedoeling de toenmalige kapelaan Ch. van Beek uit te nodigen om deze dienst te leiden. Kapelaan Van Beek was een van de eersten, die toen terugkeerde in het verwoes te Eede en op de puinhopen een dienst hield ter herdenking van de gevallenen. Voorts ligt het in de bedoeling op 3 en 5 mei een tentoonstelling te bouden van foto's, dagboeken en an der documentatiemateriaal, alsmede oorlogsmateriaal en souvenirs. Op 5 mei staan op het programma volksspelen, een optocht door de ge meente, gekostumeerd voetbal, een lampionoptoeht. De dag zal worden besloten met een dapsavond. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Dinsdag 17 maart gaat een aantal deskundigen en be langstellenden zich verdiepen in het vraagstuk van de kosten van de mi lieuhygiëne voor het bedrijfsleven. Dat gebeurt op initiatief van de Tilburgse Kamer van Koophandel en het Bureau Milieuhygiëne van de Raad van de Nederlandse Werkge versverbonden. De bijeenkomst is in het studiotheater van de Stads schouwburg. E,r staan drie inleidin gen op het programma en 's mid dags is er een discussie. (Van onze adverteerders (Van een onzer verslaggevers GOES Het Modehuis Berco aan de Lange Voorstraat in Goes heeft haar zaak geopend. De voorkant van de zaak is dusdanig verbouwd, dat de klanten een beter overzicht op de collectie dameskleding hebben. ABSDALE Hoewel ze pas twintig jaar ls heeft Ria Fieters, Platten- dijk 7 in Absdale, de volledige zorg van een gezin van zes personen. Ria wilde graag verpleegster worden. Zij was nog maar een maand van haar examen af, toen hanr moeder ernstig ziek werd en twee jaar geleden stierf. Het meisje aarzelde geen moment, gaf haar verpleegstersopleiding op en nam moeders taak over. Voor haar vader en haar broers en zusje in de leeftijd tussen 13 en 25 jaar, is Ria een hele steun en toeverlaat. Ria vindt dat niets om ophef over te maken. Zij vindt het een heel normale zaak dat zij als oudste dochter de plaats van moeder inneemt. Dat hét huis houden haar uitstekend afgaat, kuhnen velen in Absdale en omgeving ge tuigen. Voor een meisje van twintig jaar vinden we dat een hele prestatie. En daarom is haar de Valentijn bloemenhulde van harte gegund. SLUISKIL Wie kent in Sluiskil pater Ernestus niet? Dat zullen er maar heel weinigen zijn. Er zijn ook maar heel weinig terreinen waarop de pater niet actief bezig is. Van de eigentijdse liturgie in de kerk tot de bouw van het fraaie Gildehuis toe. In Sluiskil is iedereen het er over eens, dat pater Ernestus een evengoed priester als bouwvakker is. Hij schrok er niet voor terug eigenhandig aan de totstandkoming van het Gildehuis mee te werken. Het is dan ook niet vreemd, dat men in Sluiskil zei, dat pater Ernestus zijn preek tussen het sjouwen van bouwmateriaal door maakte. Hij is wel de laatste die graag loftuitingen aanhoort. Dat rirookt allerminst met zijn aard. Jammer genoeg voor Sluiskil vertrekt pater Ernestus binnenkort naar elders. Hij toonde zich met de Valentijnbloemen blij verrast. HULST Mevrouw M. de Baar-Boënne (24) Dubbele Poort 15 in Hulst, verdient onze Valentijnhulde omdat zij haar moederhart dubbel heeft laten spreken. Toen haar zuster stierf, liet zij behalve haar man een baby van tien maanden achter. Mevrouw De Baar ontfermde zich spontaan over het halve weesje, dat nu samen met haar eigen kindje liefderijk wordt verzorgd. Ook op andere mander hebben mevrouw De Baar en haar man van hun sociale bewogenheid blijk gegeven. Een buurvrouw die door ziekte van haar inwonende zuster erg in de put zat werd opgebeurd en voelt zich nu niet meer zo eenzaam. Mevrouw De Baar vindt dat haar begaan zijn met het lot van haar medemens niets is om aan de grote klok te hangen. Niettemin stelde zij onze Valentijngeste bijzonder op prijs. IJZENDIJKE Koster Jacques van Voorenberghe in IJzendijke is de grote animator van de brillen-inzamelactie voor melaatsen. Ook bij de kledinginzameling van de Oostpriesterhulp verzet hij bergen werk. Deze en andere acties slokken een groot deel van zijn vrije tijd op. Maar de heer Van Voorenberghe kijkt niet op een uurtje meer of minder als hij iemand van dienst kan zijn. In IJzendijke weet men dat men nooit ver geefs een beroep op hem doet. „Ik vind het gewoon fijn om mensen te leripen", zegt de altijd opgewekte koster. Wij van onze kant vinden het nu eens leuk om Jacques van Voorenberghe bij gelegenheid van Valentijndag fn de bloemetjes te zetten. In IJzendijke zullen ze het met ons eens zijn dat hij die dubbel en dwars heeft verdiend voor zijn menslievend werk. HEIKANT Mevrouw S. van Houte-Ferket, Schoolstraat 19 in Heikant, verdient onze Valentijn-bloemenhulde omdat zij als moeder van een gezin van acht kinderen, toch nog gelegenheid heeft voor anderen te zorgen. Zo heeft zij haar bijna honderd jaar oude vader en ook nog een zwager in huis genomen. Het klinkt ongelooflijk, maar toch vindt mevrouw Van Houte, ondanks haar zeer drukke huishoudelijke bezigheden, tijd om aan het plaatselijke verenigingsleven en maatschappelijk werk deel te nemen. Zij is onder andere een gewaardeerd lid van het dameszangkoor. Heikant is niet zonder reden trots op deze kranige dorpsgettote. ST.-JANSTEEN Iemand die ook steeds voor anderen klaar staat ls mevrouw M. de Maat-Zaman, Wilhelminastraat 63 in St.-Jansteen. In het bijzonder doet zij veel voor de bejaarden. Maar ook op het gebied van het vrijwilligerswerk, het huisbezoek en de gezinszorg is zij zeer actief. Zoals bijna alle mensen die zich met maatschappelijk werk bezighouden, vindt mevrouw De Maat haar aandeel in deze goede werken niet om aan de grote klok te hangen. De mensen in St.-Jansteen zullen echter met ons van mening zijn dat het voor een keertje best mag dat mevrouw De Maat in het zonnetje wordt gezet. Hetgeen we op deze Valentijndag ook graag doen. WESTDORPE Geen onbekende in Westdorpe is de heer R. Spuesens, Beatrixstraat 30. Op het gebied van het jeugdwerk heeft hij zeker zijn sporen, en onze Valentijnhulde verdiend. De heer Spuesens heeft een soort patronaat opgericht, waar op zondagmiddag de jeugd van zeven tot veertien jaar en 's avonds de ouderen tot en met achttien jaar worden beziggehouden. Daarnaast heeft hij een discotheek waarmee hij op de za terdagavonden de jongens en meisjes van de straat houdt. Een beroep op de hulpvaardigheid van de heer Spuesens is nooit tevergeefs. Meermalen heeft hij met zijn auto doktershulp uit Sas van Gent gehaald. De bloemen van Valentijn zijn daarom, vinden wij, bij de heer Spuesens, die boekhou der bij de NCB is in Sas van Gent, in goede handen. SAS VAN GENT Mevrouw E. van de Putte, Westdam 26 in Sas van Gent, komen de Valentijnbloemen toe omdat zij zich het lot van een be jaarde invalide dame heeft aangetrokken. Meermalen per week neemt zij deze gehandicapten in haar invalidenwagentje mee uit wandelen of gaat zij met haar bij kennissen en vrienden op visite. Dit bewijs van naastenliefde is in Sas van Gent niet onopgemerkt gebleven. De 75-jarige zuster Llguorine heeft, na een half mensenleven in de wijk verpleging, o.a. in Amsterdam, een functie aan het ziekenhuis St.-Joanna te Goes aanvaard. Men kent haar daar nu al sinds jaren als „de zuster van de rouwkamer". Zuster Liguorine is betrokken bij wat men „de laatste eer" noemt. Zij heeft echter volgens degenen, die ons haar naam noemden, blijk gegeven van het besef, dat het in haar wel heel bijzondere functie om meer dan alleen eerbied gaat, doch ook om liefde en troost. Zij weet zelf niet meer hoeveel malen zij is voorgegaan in gebed, ter intentie van een overledene, die in de rouwkamer stond opgebaard. „Ik hoop alleen, dat ik dit werk nog lang mag blijven doen", zegt zij. „Je kunt iets voor de mensen betekenen." Haar eerste reactie, toen wij haar het Valèntijn-bloemstukje overhan digde: „Bloemen? Voor mij? Toen wij met ons bloemstukje bij de heer en mevrouw P. Cardon aan de Cypressenstraat binnenstapten, l/.g de tafel vol vlees en vleeswaren. Vee) meer dan dit bejaarde echtpaar nodig heeft. De vleeswaren zijn dan ook bestemd voor diverse andere oude mensen in het complex bejaardenwonin gen, dat midden in deze nieuwe buurt van Goes-Zuid is gebouwd. Direct na onze entree vertrok de hr. Cardon voor het rondbrbengen van zijn bood schappen. De heer en mevrouw Cardon zijn de steun en toeverlaat van alle bejaar den in hun buurt, die slecht ter been of ziek zijn. De heer Cardon doet oi zijn bromfiets de verre boodschappen, zoals di« bij de slager in de stad terwijl mevrouw Cardon zich met de meer plaatselijke hulpverlening be zig houdt. Een buurvrouw zei: „Je hoeft maar te kikken en ze staan voor je klaar. Ze zorgen ook voor het alarmsysteem, dat wij hier hebben. Me vrouw Cardon was vroeger kapster en wij vrouwen halen haar er graag bij, als wij vinden, dat ons haar gedaan moet worden. Ze heeft nog nooit „neen" verkocht, evenmin als haar man. Mensen zoals deze vind je niet vaak." Mevrouw Cardon: „Maar dat is toch heel gewoon Ik ben pas 65 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Aardenburg, O.L.V. Tenhemelopne- ming, zaterdag 19, zondag 7, 8.80, 10 uur. Axel, H. Gregorius de Grote, tel, 01155-1532. Zaterdag 19 uur; zon dag 8.15, 9.30 en 11 uur. 8iervliet, H Maria Onbevl. Ontv, tel. 01152-382 Zaterdag 19 uur; zondag 7.30 eD 10.30 uur. Breskens: H. Barbara, tel. 01172. 1587. Zaterdag 19 uur, zondag lo uur. CLINGE Parochie van de H. Henricus. Zaterdagavond om 19.01 uur. Zondag 8.00 uur, 10.00 uur en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein, zaterdag 19, zon. dag 10 uur. Goes, H. Maria Magd., teL 01IOO. 6754. Zaterdag 19 uur; zondag g 10.30 uur. R.K. h.b.s., Fruitlaan zondag 10.30 g. Groede, H. Bavo, tel. 01171-207. Za. terdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk, H. Martinus, teL 01148. 382. Zaterdag 18.30 uur; zond» 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. flansweert, O.L.V. Onbevl. Ontv, teL 01130-1363. Zaterdag 19 uur; zondag 8, 10 en 11.15 uur (Krui. ningen). Hoofdplaat, H. Eligius, zaterdag l| uur; zondag 7.30 en 10 uur. Holst, EL Willibrordus, teL 01140- 2130. Zaterdag 19 uur; zondag 8.31, 10, 11.30 en 17 uur. Koewacht, H.H. Philippus en Jaw. bus, teL 01146-360. Zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke, Cultureel Centrum zondag 10.15 uur: kerkdienst vooi katholieken. Kwadendamme, H. Bonifatius, tel 01194-219. Zaterdag 19 uur; zon. dag 8 en 10.30 uur Lewedorp, H. Eligius, teL 01196-331. Zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10.31 uur. Middelburg, H. Petrus en Paulus, tel 01180-2860. Zaterdag 19 uur; zon dag 10, 12 en 19 uur. Het „Zuiderbaken: zondag 11.30 a Stromenwijk, zondag 8.30 uur. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19 uur; zondag 8.30 ei 10.30 uur. Ovezande: O.L.V. Hemelv„ teL 01195- 214. Zondag 8 en 10 uur. Oost- en West-Souburg: St.-Martinus- kerk; zaterdagavond 19 uur en zondag 8.15 en 10.15 uur. Paauwenburg: zaterdag 19 uur; zon dag 11 en 17 uur. Rilland, Gereformeerde kerk, zater dag 19 uur en zondag 9 uur. Sas van Gent, H. Maria Hemelv., 01158-1661. Zaterdag 19.15 uur; zondag 9.30. 11 en 17 uur Schoondijkt, Dorpsplein, zaterds; 19, zondag 10 uur. Sliikplaat, Hulpkerk, zaterdag 17, zondag 9 uur- Sluis, St.-Jan de Dopar, teL 01178- 208. Zaterdag' 19 uur; zondag 8, II 'S-Heerenhoek, Sint-Willibrordus, tel 01105-264. Zaterdag 19 uur; zon dag 7.30. 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand. EL Blasius. teL 01106- 9 en 20.45 uur. (Ziekenhuis: elke avond 18 uur avondmis). en 19 uur. Sluiskil, EL Ant. v. Padua, teL 01157- 418. Zaterdag 19, uur; zondag 7J, Souburg: zaterdag 19 uur; zond» 8.15 en 10.15 uur. Terneuzen: EL Willibrordus, tel 01150-2327. Binnenstad: zaterdag II uur; zondag 8 en 11.30 uur. Triniteitskerk, zaterdag 19.15 uur; zondag 9, 10.30 en 17 uur. ECruiskerk Hoek), zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Par. „De verrezen Christus" (H.-fc school „De Zeemeeuw"): zaterdag 19 uur; zondag 9, 10, 11 uur. Vlissingen: Parochiekerk O. L. Vr. en St.-Jacob: zaterdagavond 19 uur en zondag 8.30, 10.30, 12 en 19 uur. Emmanuelkerk Paauwenburg: za terdagavond 19 uur en zondag 1! en 17 uur. St.-Josephziekenhuis: zondag 9.30 uur. Kath. Mil. Tehuis: zondag 10 uur. Westdorpe, fi Maria Vis., tel, 01158- 327 Zaterdag 19 uur; zondag 8 10 uur IJzendijke: O.L.V. Tenhemelopne ming. teL 01178-284, zaterdag 1' uur zondag 8 30 en 10.30 uur. ïerseke, H Anna, teL 01131-1® Zaterdag 19.10, zondag 7.30 en uur. ïerseke: Pa-r. St.-Anna: Zondag OB 8 en 10 uur h. mis. Zandstraat: El. Past. v. Ars, 19 uur: zondag 10 uur. Zandstraat, H Pastoor van Ars. Za terdag 19 uur: zondag 10 uur Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Mid-cselburg, als predikant vw' buitengewone werkzaamheden, raar christelijke scholengemeenschap voor Walcheren, dr. J. Bakker, k®' did-aat te Middelburg. Bedankt vo® Grijpskerke L. Oosthoek, kandiua» te Utrecht. Geref Kerken. Beroepen Middelburg J.H. v. Boggelen te Vf men. Geref. Gemeenten. Beroepen Zeist Chr v.d. Poel te Yerseke, bedankte voor Scherpenisse. Ncd. Herv. Kerk. Beroepbaar stellingen De kandidaten C.J. der Plas, Karei Doormamlaan 30» te Katwijk aan Zee en J. de Vreuft mr. D. Donker, Durtiusstraat 27 t' Katwijk aan Zee, zijn beroepbaar. Morger., zondag 15 februari- B® gen op Zoom: 10.38 en 23.34 uil Hansweert: 10.08 en 22.47 uur. M®. en Drimmelen: 13.26 uur, Terneuz® 9.34 en 22.15 uur, Vlissingen: 9.07 f- 21.49 uur, Wemeldinge: 10.28 23.24 uur. Maandag, 16 februari. Bergen loom: 12.10 uur, Hansweert: lw» jut, Made en Drimmelen: 2.28i e 15.00 uur, Terneuzen: 10.56 en uur, Vlissingen: 10.28 en 23.05 uW Wemeldinge: 12.00 uur. Drs. Fransen, de Rottei deelnemer aan het bera de Commissie-Verburg, betcx een minderheidsnota bij het advies van het dagelijks van het overlegorgaan „Zuid dat de concurrentiegedachte rode draad door het gehele loopt. „Men heeft de ware ling van de Rotterdamse rap niet kunnen of willen beg zegt hij. Volgens hem leeft het uit< punt van het zeehavenov „Rotterdam groeit in de Del zo wordt de Delta wereldh- niet langer bij de partner plaats van hun zeehaventeri als aanvullend te presenteren den de partners thans deze nen als vervangend voor die Rotterdam aan", zo meent Fransen. „En daar heb je de currentiesfeer". Deze stand van zaken laa zeer. Bovendien tast drs. Frans logische grondslagen van a berekeningen welke de Comrr Verburg heeft gemaakt, aan. rapport mist iedere visie", zee „Er staan vergaande dwalinge En: „Men verkijkt zich in het degebied op de problema Voorts komen er in de mindert nota opmerkingen ten aanzier hef rapport-Verburg voor als: loos", „Een slag in de lucht", commissie-Verburg heeft nogal wat steentjes laten va en „Er komen fundamentele vattingen in het rapport voor". Het is tekenend voor de po sche atmosfeer welke nog alti hef overlegorgaan heerst. De standpunten lijken onver; lijk, omdat de uitgangspunten verenigbaar zijn. Het rapport- burg en de mindterheidsnota t< men leveren een werkelijkheic trouw beeld van het gekraket de Delta op, welk gekrakeel pas einde zal nemen als de havenz werkelijk een nationale zorg men. Aan concrete voorstellen ove manier waarop deze nationale werkelijkheid kan worden, breekt het waarachtig niet. (Van een onzer verslaggever! ZAAMSLAG Door het ve van secretaris, de heer A. Jans het aftreden van voorzitter de F. Dieleman, vonden bij de afd Zaamslag van 't Verbond voor Verkeer enkele bestuursmul plaats. Voorzitter is thans de he Mol, het secretariaat berust bi heer C. Risseeuw. (Van een onzer verslaggevers ZAAMSLAG Het bestuur v; Centrale Stichting voor Sociaal Kultureel werk Terneuzen heeft weten (voorlopig) geen beat voor optreden in het jeugdgei ,De Stropiekanne' in Zaamslag te tracteren. Het bestuur van de V eenheid Zaamslag mag wel zelf band contracteren die echter eigen middelen (bijvoorbeeld en gelden) moet worden betaald. Vooruitzicht voor zondag en maant opgesteld het K.N. vrijdag om 18.00 Enkele sneeuwhuiei «ok opklaringen en in de nacht wegend lichte vorst. Weersvooruitzichten in mwdeld over Nederland. t-„t ?0r ?ondag: aantal uren zc i 5; min.-temp.: van ongeveer aal tot 4 graden onder nrvr, max.-temp.: van 0 tot 4 t ?r narmaal; kans op een a ™d,e ,van minstens 12 uur: maai- IcV °P een Sehee1 maal. 30 procent. tnt c°r maandag: aantal uren omW mm'"temP-: van 0 tot 5 Svïï normaal; max.-temp.: v no™Lin°rmaal M 3 graden de van kaI>E °P oen droge kam lmm$rten» 12 uur: 70 Prot Procent 6611 geheel droog etmaa J.MJ cijfers graden droge ir: 50 droog z< gr o p< 1 prot

de Stem | 1970 | | pagina 2