werk Eerste Zeeuws woononderzoek vindt in Middelburg plaats Een goede buur is beter... ars' n.v. »E OP INITIATIEF VAN VROUWEN ADVIES COMMISSIE Tentoonstelling van oude tegels in Middelburg P.v.d.A.-raadslid stelt zetel beschikbaar na bouwvergunning voor zoon raadslid L. J. van 't W estende in Middelburg overleden 10 N.V. papier voor uw Lpen markante zeeuwse oud-wethouder irkers EVEN KIJKEN s Annie Burbach- de Bruin gaf boeiende voordracht B. en w. Reimerswaal willen herdenkingsboek voor scholieren kopen Naam Baskensburg gaat herleven in Vlissingen Patrijzen' vergaderen over club-jubileum Wandelclub De Zeeuwen uit Goes houdt ballpoint-actie Antieke schoonheid in De Vleeshal P.S.P. Fruittelers Kapelle vergaderen Moratoriumcomité houdt collecte in Middelburg Wolcontainer- dienst op Zeebrugge Historie B. en w. Vlissingen lezen bestuur van leeszaal de les Katholiek DE STEM VAN VRIJDAG 13 FEBRUARI 1970 waar ca. 3000 personen ïn van-, grote en klein» deuren en glasgevels; hnische Dienst is plaats nappen en transportmid delen voor beweegbare tallaties voor de beton- middelen. foor iedere werkdag tui- :hem. ;ure voor oldoende emen en g en er- m alleen ïen. capaci- *d schrif- )neelsza- e waar ca 3000 personen gen van: grote en kleins ïn, deuren en glasgevels; ewerkers. :n buitenland, werken wij den wij: )0 uur in Café „De Sport- jr in Hotel-Café-Restaurant inden verhinderd vul dan ippe zonder postzegel aan' Postbus 32 te Gorinchem (Van onze correspondent) GOES De voordrachtskunstena res mevrouw Annie Burbach-de Bruin heeft voor de talrijke toe schouwsters op de Culturele Avond van de Nederlandse Plattelandsvrou wenbond een boeiende voordracht gehouden. Zij droeg voor uit De Kleine Johan nes van de schrijver Frederick van Eeden, Polletje Piekhaar van Willem van Iependaal en Bartje van Anne de Vries. REIMERSWAAL Het college van b. en w. van Reimerswaal zal dins dag 17 februari in de openbare raads vergadering in het gemeentehuis van Kruiningen voorstellen een krediet te verlenen voor de aanschaf van her denkingsboekjes in verband met de 25-jarige herdenking van de bevrij ding. Het boekje, dat het college op het oog heeft heet Wij en de vrijheid'en is geschreven door drs. A. H. Paape en bestemd voor kinderen in de leef tijdsgroep van 10 tot 14 jaar. Naast feiten van de oorlog, de bezetting, het verzet en de bevrijding is vooral aandacht geschonken aan de vraag: „Wat deden, wat doen en wat gaan wij doen met de verworven vrij heid?" B. en w. willen dit boekje aanbie den aan alle leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de openbare en bijzondere basisscholen. De prijs van het boekje bedraagt bij een afname van vijftig en meer exemplaren 1,95 per stuk. Gerekend wordt dat onge veer 530 kinderen voor dit boekje in aanmerking komen, waarmee een uit gave van 1033,50 gemoeid zal zijn. Vervolgens zal het college voor stellen het krediet voor de uitbrei ding van de algemene begraafplaats in Kruiningen te verhogen. De raad van de voormalige gemeen te Kruiningen heeft een krediet van 34.000 voor uitbreiding van de be graafplaats beschikbaar gesteld. De agenda vermeldt voorts onder meer de benoeming van een derde wethouder. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vele bewoners van Middelburg-Zuid zullen bin nenkort een vragenlijst toegezon den krijgen met het verzoek deze in te vullen. Het gaat hierbij om een uitgebreid woononderzoek, waartoe het initiatief is uitgegaan van de Vrouwen Advies Commis sie voor de Woningbouw, een commissie waarin de Middel burgse vrouwenorganisaties zijn vertegenwoordigd. De taak van de VAC is advies te verstrekken bij de woningbouw aan gemeentebestuur, gemeentelijke dien sten, architecten, aannemers en wo ningbouwverenigingen, Het gaat daar bij om heel praktische zaken waar mee de huisvrouw dagelijks ook in eigen woning te maken heeft. Naarmate de woningmarkt ruimer wordt, zo motiveert de Stichting Zee land dit onderzoek, blijken de be woners hogere eisen te stellen aan de kwaliteit van het wonen. Dit geldt bovendien niet alleen voor de woning op zichzelf, maar ook voor de woon omgeving, zoals bijvoorbeeld de si tuering van de woning en het voor zieningenpakket in de buurt en de wijk. Het woonklimaat gaat in toe nemende mate een rol spelen in het leven, dat niet alleen uit werken be staat. Het grootste gedeelte van de tijd wordt doorgebracht in en om de woning. Een zuivere keuze op het gebied van het wonen wordt mogelijk de woning. Een zuivere keuze op het maar bl'ijkt voor velen nog lang niet ruim genoeg te zijn. Nieuw in deze tijd is bovendien, dat bewoners van tijd tot tijd gelegen heid krijgen te zeggen wat ze van hun woonsituatie vinden en dat be sturen, deskundigen, adviseurs enz. hiernaar te gaan luisteren en er reke ning mee gaan houden. Met dit alles neemt de belangstelling voor het wo nen toe. Voor de Vrouwen Advies Commis sie spitste zich deze belangstelling toe in de vraag: Met welke zaken en in welke mate is men nu tevreden met de bereikte resultaten? Ook voor een gemeentebestuur is dit een kar dinale vraag in verband met het te voeren huisvestingsbeleid en het be leid in verband met de nieuwe wij ken. Het initiatief tot het woononder zoek van de VAC werd dan ook door het gemeentebestuur van Middelburg ondersteund. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland en de Werkgroep Bouwen en Wonen van het Sociolo gisch Instituut van de Rijksuniversi teit in Utrecht, terwijl vele dames zich via de VAC bereid hebben ver klaard met de praktische uitvoering behulpzaam te zijn: een tot dusver in den lande unieke samenwerking. In overleg met de VAC en de ge meente Middelburg is aan het onder zoek een grondige voorbereiding voorafgegaan. In dit verband zijn reeds een tweetal verslagen uitge bracht van vooronderzoek. Aan de hand van de resultaten daar van is reeds een representatieve steekproef getrokken en een enquête lijst samengesteld waarin speciaal die punten aan de orde komen, die de bewoners belangrijk vinden. Initiatiefnemers en uitvoerders ho- Den, dat alle bewoners het belang van dit onderzoek het eerste in zijn soort in Zeeland zullen onder schrijven en hun medewerking wil len verlenen. Gezien de resultaten, in dit opzicht, van het vooronderzoek menen zij hierop zeker te mogen vertrouwen. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De naam Baskensburg gaat in Vlissingen gerieven. Baskensburg was een hoeve, gelegen in de buurt van de hoek van de tegenwoir Mge Beatrixlaan en de President oo- seveltlaan. Een weggetje, dat door de aanleg van het industrie terrein-noord verdwenen is, droeg in het verleden de naam Baskenshurgw eg. Het gemeentebestuur van Vlis singen heeft nu het voorstel ge daan om het pleintje waaraan de ingang van het nieuwe Sport- fondsenbad gelegen is, de naam Baskensburgplein te geven, zo dat deze oude naam gaat her leven. Zoals wij onlangs meldden zal het Sportfondsenbad over circa drie weken worden opgeleverd. Het gebouw bevindt zich dicht in de buurt van de plaats waar in het verleden de hoeve Bas kensburg stond. Met vereende krachten probeer dende vier „sterke mannen" van Kruispolder-Haven de auto van de fo tograaf van De Stem weer op gang te krijgen. om uur (Van een onzer verslaggevers) KRUISPOLDER-HAVEN Tot in alle uithoeken van Zeeuwsch- vlaanderen heeft de onverwachte sneeuwjacht donderdag voor ellen de gezorgd. Onder het romantisch aandoende hagelwitte sneeuwdek bleek heel wat venijn schuil te gaan. In Kruispolder-Haven moesten er donderdag vier fors gebouwde gebroeders en een havenmeester en te pas komen om een gestrande totograaf van De Stem weer op de goede weg te krijgen. In de enige on hoofdstraat van het dorp weiger de zijn auto na gedane werkzaam heden onaangekondigd dienst, sneeuw in de stroomverdeler, wa ter op de elektrische leidingen en de dichtsbijzijnde garage veel te veel kilometers lopen van Kruis polder-Haven vandaan. Voor een inwoner van Kruispol der daarentegen betekent een sleu telende automobilist het sein voor de inzet van een hulpactie. Het kostte dan ook weinig moeite een paar potige, goedgemutste Kruis polder-Havenaars bij elkaar te krijgen. Ze kwamen zich zo aan bieden. Een eind duwen met ver eende krachten kon de verstomde motor niet tot betere gedachten brengen. De behoefte aan een warme ruimte, geschikt voor reparatie was groot. Ongevraagd openden zich automatisch de immense deu ren van een nog grotere graan loods, belangeloos beschikbaar ge steld voor een nader onderzoek van de wagen. Ruim een uur „deskundig" knut selen bracht de door koude en vie zigheid geteisterde weerbarstige motor weer aan het pruttelen. Be loning voor de joviale hulpbieders: een rondje in het plaatselijke café. Resultaat voor de fotograaf: bo venstaande foto en tien kilometer verder toch nog een gedwongen bezoek aan de moderne garage. Al le diagnoses over water en sneeuw in de stroomverdeler ten spijt, bleek er gewoon een draadje los te zitten. Desalniettemin: Kruispol der-Haven, bedankt voor de hulp en de gastvrijheid. (Van onze correspondent) 's-HEEKENHOEK Vrijdag 13 februari 's avonds om 8 uur houden in het gebouw „de Jeugdhoeve" in 's-Hcerenhoek de ieden van de voet balclub „de Patrijzen" een vergade ring. Het onderwerp van de vergadering is het veertigjarig bestaan van de vereniging dat op 15 augustus ge vierd wordt. (Van een onzer verslaggevers) GOES De enige wandelsport vereniging in Goes, De Zeeuwen, houdt momenteel een ballpointactie. Van de opbrengst wil men een der tigtal uniformen aanschaffen. De vereniging, die op 13 oktober van het vorig jaar werd opgericht hoopt zich op zaterdag 4 april in de nieuwe uniformen te kunnen presen teren. Op deze datum houdt De Zeeuwen namelijk haar eerste grote wandeltocht. De actie die ongeveeT veertien da gen geleden is begonnen heeft tot nu toe een kleine vijfhonderd gulden op gebracht. De kosten van een uniform worden op circa 25 geschat. De ball point-actie zal nog twee weken du ren. (Van onze kunstmedewerker) u MIDDELBURG Het hart van menigeen gaat sneller kloppen wanneer hij in een boerderij met een verleden of in een historisch gebouw oude tegels ontdekt op de schouw of tegen de wanden. Zij hebben inderdaadeen onweer staanbare charme, deze kleine vierkante gebakken kleitabletten, versierd met ornamenten, voor stellingen en figuren van verschil lende kleur. Wie er zijn hart aan wil ophalen kan terecht in de tentoonstelling van oude tegels die momenteel in de Middelburgse Vleeshal is inge richt. Aan de hand van op borden opge plakte foto's en afbeeldingen wordt een overzicht gegeven van de ge schiedenis van de tegel: de tegel in de oudheid, in de landen van de Is- (Van onze correspondent) KAPELLE Op vrijdag 20 febru ari zal in die lagere tuinbouwschool een vergadering worden gehouden voor de fruittelers uit Kapelle en omgeving De heer J. Hertgers uit Kloetinge zal daar spreken over de ziektebestrijding in de fruitteelt. Zijn onderwerp is Wie spuit die blijft- (Van onze correspondent) DOMBURG Het Domburgse raadslid voor de Partij van de Ar beid, de heer A. Passenier, heeft zijn zetel beschikbaar gesteld. In deze brief trekt het uitgetreden raadslid de goede trouw van het college van burgemeester en wet houders in twijfel. Aanleiding tot het beschikbaar stellen van zijn raadszetel was het verlenen van een bouw- en exploi tatievergunning voor een kampeer terrein in Oostkapelle aan de -heer J. K. Coppoolse, zoon van een Dom- burgs raadslid, zonder de raad hier van in kennis te stellen. In zijn brief noemt de heer Passenier de behan deling van deze vergunning „de druppel, die de emmer deed overlo pen". Het college van b. en w. heeft wel iswaar zijn verontschuldigingen aan- MIDDELBURG Het Moratorium- comité, waarin zitting hebben afge vaardigden van de F.J.G. Zeeland en het Zeeuwse Vredescomité zal van 16 tot en met 21 februari een collecte houden in Middelburg. De baten hiervan zullen ten goede komen aan het medisch comité Vietnam. Het comité heeft voor ongeveer f 200.000 aan goederen over kunnen laten brengen naar Vietnam. Het vervoer van de medische goederen geschiedt per vliegtuig of boot naar Cambodja en van daaruit gaat het te voet of per fiets door het oerwoud, aldus de heer B. van Mourik, lid van het Zeeuws Moratoriumcomité. Van de collectegelden komt 88 pet. ten goede aan de gewonden en zieken in Noord- en Zuid-Vietnam. In de komende weken gaat het co mité contact zoeken met Zeeuwse medici. Men zal hierbij vragen om de gratis proefmonsters, die elke arts veelvuldig ontvangt, af te willen staan. Een eerdere collecte in Goes heeft duizend gulden opgeleverd. Vlissingen heeft een aanvraag om te mogen collecteren in eerste instan tie afgeslagen. Het comité heeft besloten een aan vraag in te dienen om in Vlissingen omstreeks eind mei, begin juni te collecteren, waarvoor waarschijnlijk wel toestemming gegeven zal worden. BRUSSEL (ANP) Per 1 januari 1971 zai vanuit Australië een gere gelde wolcontainerdienst op de Bel gische haven Zeebrugge onderhou den worden, zo heeft de burgemeester van deze gemeente donderdag in een vraaggesprek meegedeeld. In Zeebrugge verwacht men dat in het eerste jaar 20 a 25 duizend con tainers met wol uit Australia voor verdere verwerking naar de Belgi sche haven zullen komen. Later hoopt men die hoeveelheid nog uit te brei den. geboden, maar dit acht de heer Pas senier onvoldoende. Hij vraagt zich af of het co-llege inderdaad te goe der trouw en met zekere argeloos heid deze zaak heeft behandeld. „Als dit zo is dan betekent dit de zo veelste blunder op de stapel, waar aan toch al geen doorkomen is en dan blijkt opnieuw dat de betrokken personen bepaald ongeschikt voor het ve-rvullen van hun functie zijn", zo stelt hij in zijn brief. Hij noemt de zaak een „zeer kwalijke en laak bare". Dat de aanvrage voor de vergun- niog op naam van de zoon van het A.R.-raadslid A. Co-ppoo-lse zou zijn gesteld, zou volgens de heer Passe nier zijn geschied oin de schijn op te houden dat het raadslid er buiten zou staan. „Mijns inziens kan er van weder zijds respect en vertrouwen geen sprake meer zijn, terwijl wat betreft de eerlijkheid mijnerzijds enkele vraagtekens moeten worden ge plaatst. Dit heeft mij dan ook doen besluiten mijn raadslidmaatschap te beëindigen. Het zal u wel duidelijk zijn dat het onderhavige geval niet aÜeen de reden is voor dit besluit. Het is echter wel de druppel die de bekende emmer doet overlopen", al dus de heer Passenier. lam, in Europa tot ongeveer 560. Vervolgens brengt een tableau het verspreidingsgebied van de Neder landse tegel in beeld en op een kaartje kan men aflezen dat zij toe passing vond ook in het buitenland, met name Portugal, Frankrijk en Duitsland Ook aan de toepassing van de tegel in Nederland wordt uit voerig aandacht besteed Deze borden, waarvan één paneel ook een kort overzicht geeft van de wijze van fabricage, vormen een in structieve inleiding tot het bekijken van een collectie tegels uit verschil lende landen en tijdperken, die tegen schutten werden opgehangen of in vitrines ondergebracht. Bij deze originele stukken, of zij nu uit Perzië, Spanje, Frankrijk of Nederland afkomstig zijn, begint voor de beschouwer de ware vreug de voor het oog: welk een verschei denheid aan ornamentiek, figuratie en kleur' Het zijn vooral ook de oud- Hollandse tegels met hun speelse, ietwat naïeve voorstellingen van vo gels, mannen, vrouwen en kinderen in verschillende dagelijkse bezighe den en niet te vergeten bloemen, waarvoor men graag lang blijft stil staan, gecharmeerd door de scherpe waarneming, de humor en het deco ratief vermogen van hun makers. Om nog maar te zwijgen van de gro tere tegeltableaus, die hele geschie denissen en bijbelse voorstellingen in beeld brengen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het bestuur van de Vlissingse openbare leeszaal en bibliotheek heeft een brief van het college van b. en w. ontvangen, waarin wordt gewezen op een wei nig elegante gedragslijn welke het bestuur heeft gevolgd in verband met de aanvrage van een extrasubsi die over het jaar 1968. In september 1968 werd door de raad een extrasubsidie van ƒ21.000,- aan de openbare leeszaal en biblio theek toegekend, in verband met een toen te verwachten exploitatietekort. Dat tekort was berekend op basis van een herziene begroting, waar mee het bestuur van de leeszaal des tijds akkoord ging. Nu inmiddels de exploitatiereke ning over' 1968 is overgelegd, blijkt dat ondanks dit extrasubsidie nog een exploitatietekort van bijna 23.000,waarmee het bestuur weer bij b. en w. kwam aankloppen. Het is niet de eerste maal dat de Vlissingse raad na afloop van een exploitatiejaar werd geconfronteerd met verzoeken tot het verlenen van extrasubsidies in de exploitatietekor ten van de leeszaal. Vandaar dat b. en w. met een pittig briefje hun mening hierover kenbaar hebben ge maakt. Voortaan zal een lid van het col' lege van b. en w. de bestuursverga' deringen van de openbare leeszaal en bibliotheek bijwonen. Voorlopig is het wel zeker dat het jaar 1969 geen onaangename verrassingen meer zal opleveren, aangezien thans door middel van maandoverzichten een nauwkeuriger budgetbewaking plaatsvindt. Helaas behoren vele specimina van tegels en tegeltableaus die men hier te zien krijgt al tot de- historie; men zal ze niet gauw meer in wer kelijkheid ontdekken en als zich hier en daar in een oude boerderij nog iets belangrijks op tegelgebied be vindt, wordt het vaak onoordeelkun dig gesloopt, belust als men is op het geld dat de antiquair er voor zou kunnen geven. Des te meer vreugde geeft het hier een aantal gave voortbrengselen ook van onze oud-Hollandse tegel kunst t,e kunnen bewonderen. Want dat hier sprake is van kunst (van kunst in het klein, zoals de onderti tel van deze tentoonstelling terecht luid't) is voor iedereen duidelijk. Be langstellenden en liefhebbers zij dan ook aangeraden deze expositie, waarvan de inrichting en presenta tie alle lof verdient, te gaan bekij ken. Dat is mogelijk tot 22 februari. WILLEM ENZINCK In De Stem van vrijdag 6 februari j.l. stond in deze rubriek onder de kop „Eenzijdig II" een ingezonden brief afgedrukt van een zekere C* v.d. S. ub Oosterhout. Deze persoon insinueerde daarin, dat de PSP zich schuldig zou maken aan „een irreële manier van 'propaganda", waardoor zjj zou trachten de jongere generatie te beinvloeden, „omdat zij weet dat deze mensen nog niet het echte be sef van vrijheid hebben, want als zij het werkelijk goed met deze mensen voorhad, dan moest zij ook de tiran nie en onderdrukking in de Oosteuro- pëse landen vermelden". Is v.d. S. niet op de hoogte van de opvattingen die er o.a. onder PSP-leden en -sympathisanten leven m-b.t. de door hem (haar) aangehaalde pun ten? Dat deze opvattingen in een ra dio-uitzending van 10 minuten (woensdag 4 februari j.l. van 18.20 tot 18.30 uur) niet allemaal aan bod kunnen komen moet v.d. S. toch dui delijk zijn De PSP is even fel gekant tegen dictaturen in Oost-Europa als die in West-Europa. Zij is trouwens één van de eerste politieke partijen ge weest die protest heeft aangetekend tegen de inval van de Russen in Tsjechoslcwakije. M.b.t. de DDR stelt zij zich op het standpunt, dat staatsrechtelijke erkenning een reë ler uitgangspunt is om te komen tot een betere toenadering van Oost en West. Dii impliceert zeer beslist niet, da1 PSP-leden voor staatsdicta- turen zijn! Integendeel zelfs, een van de voornaamste thema's in het partijprogramma is de democratise ring van onze maatschappij in alle sectoren. Omdat onze maatschappij een be paald economisch en politiek sys teem heeft, dat medeschuldig is aan de continuering van allerlei dictato riale regimes als die in Griekenland, Spanje, Portugal, Zuid-Afrika etc. dienen we de nauwe banden tussen deze regimes en ons systeem bloot te leggen. Er zal n.l. niets verande ren in deze dictaturen als wij onze eigen maatschappij niet fundamen teel trachten te veranderen. Wat kunnen wij in ons land doen aan een verandering van het staats- kapitalisme in Rusland, en de sate- lietstaten'' Dit lijkt mij een erg moeilijke zaak- (Begrijp me goed: we moeten hiertegen blijven protes teren). We kunnen b.v. wel pleiten voor een uittreden van ons land uit de NAVG. Ik denk hierbij aan het feit, dat NAVO-lid Portugal met NAVO-materiaal in Angola en Mo zambique de vrijheidsstrijd van de inheemse bevolking aldaar op bloe dige wijze onderdrukt; is ook Grie kenland met zijn fascistisch regime geen NAVO-lid? BREDA MEL VAN ELTEREN (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Woensdag is op bijna 76-jarige leeftijd in Mid delburg overled ende heer L. J. van 't Westende. Met hem is een van de markantste Middelburgers uit de na-oorlogse tijd heenge gaan. De naam van 't Westende is onverbrekelijk verbonden met een stuk wederopbouwgeschiede- nis van de stad. De heer Van 't Westende was na melijk van 1945 tot 1957 wethouder van openbare werken en wederop bouw van de Zeeuwse hoofdstad. In die periode heeft het nieuwe Middel burg binnen de wallen, door restau ratie en vernieuwing, zijn gezicht ge kregen. De heer Van 't Westende behoorde tot het geboren ondernemerstype. Van monteur in dienst van de N.V. PZEM werkte hij zich op tot eige- L. J. VAN 'T WESTENDE naar van een electrotechnisch instal latiebureau met tientallen personeels leden. Daarnaast bekleedde hij ver schillende functies in het openbare leven. Zo was hij bestuurslid van de Kamer van Koophandel, voor Mid den en Noord-Zeeland, en jarenlang bestuurslid van de vereniging De Ambachtsschool, laatstelijk nog als tijdelijk voorzitter. Als overtuigend en actief katholiek heeft hij een markante rol in Zeeland gespeeld. Zo heeft hij vurig geijverd voor de stichting van het katholieke bejaardentehuis in Middelburg, St.- Willibrord. Hij had ook een actief aandeel in een klokkenactie voor de in 1950 voltooide r.-k. parochiekerk. Een van de klokken, die dank zij de ze actie konden worden aangekocht draagt zijn voornaam: Laurentius. In zijn laatste levensjaren was de heer Van 't Westende een van de moto ren waarmee de toeristenzielzorg in Zeeland werd aangedreven. Verschil lende toeristenkerken zijn mede door zijn toedoen gesticht. In de oorlogstijd is de heer Van 't Westende geruime tijd, evenals zijn vrouw, uit Zeeland verbannen ge weest wegens zijn ondergrondse acti viteiten tegen de Duitse bezetters. Kort na zijn terugkeer in de totaal ontredderde en verwoeste stad, werd hij door de destijds waarnemend bur gemeester aangezocht zitting te ne men in 't college, dat in afwachting van normale t-den de stad zou moeten besturen, Openbare Werken en We deropbouw was de zwaarste porte feuille. Uit de oorlogstijd stamt ook de bijzondere relatie van de heer Van 't Westende tot de pers. Tot in de jaren zestig was hij lid van de Zeeuwse redactieraad van de stich ting De Stem. De overledene werd wegens zijn ver diensten voor het kerkelijk leven be giftigd met het erekruis Pro Eccle sia et Pontifice. Voorts ontving hij de eremedaille in zilver behorend bij de orde van Oranje-Nassau. Een andere onderscheiding was het Mo- bilisatiekruis 1914-1918. Maandag aan staande vindt om circa twaalf uur op het r.-k. kerkhof te Middelburg de teraardebestelling plaats. Daarna vooraf, om elf uur, wordt te zijner intentie een mis van requiem in de parochiekerk opgedragen.

de Stem | 1970 | | pagina 7