Kijkje in de archeologische keuken van Zeeland 39 69 Teruggang in 1969 bij Z.-Vlaamse vlasteelt MMKIIA OP BEZOEK IN AARDENBURG BI] IR. J. TRIMPE BURGER Woningbouwvereniging bezocht woningwetwoningen mn£y brewstl Mercedes- Benz occasions Van Dongen;! Jonkers [BESLOMMERINGEN WINKELCENTRUM Westdorpe KEUKEN UJST stemt doelbewust L T 70-2000 (politiek onafhankelijk) de groep voor ieder Opening nieuwe kleuterschool in Terneuzen NWIT onderzoekt zeesportvisserij in Friesland Opper Meulbroek 25 jaar bij rijkspolitie Secretaris Westdorpe neemt afscheid Oostpriesterhulp bezoekt West-Z. Vlaanderen Wat en waar VANDAAG Films Toneel - Muziek - Dans Schietingen Diversen Tentoonstel I i ngen Flinke schade bij aanrijding in Sas van Gent 0AC.HERMA8S PRUSSIAG A/oor 2. personen; knus^mlbaz\Ri l/OOR /ED6&GN heel pond VUGEN HHTfiy&US FILTER2AK0ES 40STUKS 1001 OVERHEMDEN HEREN SUPS 5/e/f HEREN SU NOBIS sim Uitslagen Terneuzense schaakclub e koop aangeboden gebruikte iravans specialiteit staanca. ivans. Bergen op Zoomse Ca. ivanshandel. Showterrein [oerstraatsebaan 1000 m voor. Vrederust. TeU_01640744a Huwelijken oor mijn broer van 44 jaar vaste dienst bij gemeente i plantsoenendienst zoek ik renvoudige vrouw van onge. eer 40 jaar. Bij voorkeur we. I uwe of ongehuwde moeder iet 1 of 2 jonge kinderen. Irieven met uitvoerige inlich. ingen o. no. 4710. I ongeman, 37 jr, zkt. ser. ;ennismaking met een eenv. ieve jongedame. Br. onder no 598K5. Veduwnaar met AOW-neven. >ensioen. niet onbemiddeld, ïieuw huis met c.v., w.k.m, ongedame of weduwe om jenzaamheid op te lossen. Brieven, liefst met foto op erewoord retour, onder nr. HK 2298 bureau v.d. blad. Huisdieren T.k. prachtige lakzwarte en witte dwergpoedeltjes, zeer mooie chow-chows, zwarte eoc. I kerspaniels, pekineesjes, huis. hondjes en een prachtige 1 boxer reu met prima stam. ;boom. Nieuwe-Hoofdweg 12 Zegge. Diversen Koop nu het modernste voor. lichtingsboek „Standen" met 52 echte foto's en 8 doorsnee, tekeningen. Dan bent u op sex. I gebied meteen helemaal „bij" I Stuur f. 14.90 per brief of gin, en u ontvangt „Standen" p,0, I in discrete verpakking. „Super I Cosmetics" afd. Postorders, I Postbus 5249. Rotterdam, girol 630798. DE STEM VAN VRIJDAG 13 FEBRUARI 1970 Geboorteregeling en betere sexuele voorlichting. Vraag du gratis onze aanbieding con. dooms enz. Even een kaartje of brief naar: Traffic-Postbus L 132 - Deventer. (Voorl. bureau erkend door de S.P.HA. Ko ninklijk goedgekeurd). Vraag aan! Geheel gratis! Onze uitgebreide catalogus betr. voorbehoedsmiddelen en I sexartikelen. „Het Boekenpa.1 radijs", Postbus 107, Vlissin. 1 gen. Prijskaarting zaterdag 14 ft. bruari bij P. Leeraert-Nijs, 1 Hulst. Prachtige prijzen. Be. gin 7 uur. Zaterdag 14 februari schieting I op 2 wippen bij R. Heijens te I Lamswaarde. Begin 3 uur, Sociëteit De Vrede. nl8. inonee in de krant, piet. gaat adverteren ;it). thet :hten gaat. anders ziin bejaard^. 250 SE autom. 1966 250 S autom. 1961 220 S m. schuifd. 1961 190 D 1911 Diverse automobielen Morris 1300 1961 B.M.W. 1800 1961 V.W. pers. busjes 196! Audi S90 191 Audi 72 191 Skoda 1000 MB 191 N.V. Garage Guido Gezellelaan 49 Bergen op Zoom Tel. 01640 - 6918 b.g.g. afd. Verkoop O. A. de VOS, tel. 01640-4197. (Van een medewerker) AARDENBURG In zijn, op de tweede etage van zijn huis, in Aardenburg gelegen werkkamer, rit ir. J. A. Trimpe Burger (46), conservator van het R.O.B. (Rijks dienst Oudheidkundig Bodemon- I derzoek) aan zijn schrijftafel. Hij heeft mü de stoel tegenover hem aangeboden. Enkele ogenblikken i laat hij zijn blik gaan over het I hoopje vuursteentjes dat voor I hem ligt, kijkt mjj glimlachend en ietwat verlegen aan en zegt: „Ik hen hier graag, dit is een heerlijke i kamer". Iets dat men alleen maar kan beamen, en zeker vandaag, nu een ietwat voorjaarsachtig licht op deze winterdag alle dingen in deze kamer in een zachte gloed de boeken langs de wand, de kleurige kaarten, geprikt op de achterwand van een dwars in het vertrek geplaatste kast, de grjjs- gespoten kaartenbakken en een glazen stolp voor het venster waaronder het groen van jonge plantjes fonkelt. „Dit is dus het hoofdkwartier van waaruit het archeologisch on derzoek in Zeeland geregeld wordt?", zeg ik. Trimpe Burger kijkt mij aan, I glimlachend en met de blik van de scherpe waarnemer: „Ja, zo zou je fhet kunnen zeggen. Mijn gebied om bat heel Zeeland en de Zuid-Hol- j- landse eilanden. En zo is er nogal ■wat te doen: opgravingen en nood- opgravingen verrichten, gedwongen [■onderzoek en hele reeksen meldin gen onderzoeken. Dat laatste ge- I beurt wanneer mensen menen iets I van oudheidkundige waarde gevon- [den te hebben. Verder ben ik belast [met de opsporing en catalogisering [van alle historische monumenten ten uike van de monumentenwet. Ije moet dan advies geven welke be- Ischermd moeten worden en welke ■niet, waarbij dan een onderscheid [bestaat tussen de A-monumenten, ■die gehandhaafd blijven, en de B- B monumenten, die na onderzoek kun- Inen verdwijnen. Alle oudheidkundige ■gegevens worden op kaarten vastge- llegd, die komen ook ter beschikking |van de planologische dienst. Deze naakt daar bij de planning van nieuwbouw gebruik van. Kijk maar hens". Trimpe Burger neemt mij mee jaar een grote grijze archiefkast en ■trekt willekeurig een paar bakken [open. In hangmappen zijn daar de [gedetailleerde gegevens onderge- I bracht over alle plaatsen waar on derzoekingen werden of worden vu, - Iricht. Ik lees de namen Aardenburg, 1 Souburg en vele andere tk zie een vlucht van kleine opschriften: ste- |nen tijdperk, middeleeuws aarde- I werk, RomeinS. En al dit mnutieu- |te werk in de loop der jaren ver- Iricht door één man! i", verzucht Trimpe Burger, „het is inderdaad wel wat veel. Ik [besteed ook nogal wat vrije tijd aan mijn werk zoals aan het determine- |ten van aardewerk En dan heb ik |nüjn beslommeringen met het Aar- Idenburgs museum, ik zjt in de ad- I viescommissie van de Culturele [Mad, de Zeeuwse Museumstichting, de st'umting Zeeuwse Landschap, ook allemaal dingen die werk meebren gen Eigenlijk zou ik een assistent [nodig hebben, iemand met een HBS- opleiding of iets dergelijks, om me I het routinewerk uit handen te ne- I men". «Hoe staat het nu met de opgra vingen in Aardenburg?" „Die liggen al een paar jaar stil". Trimpe Burger haalt een grote kaart van Aardenburg tevoorschijn en [wijst drie kleine geelgekleurde plek ten daarop aan: „Kijk, daar, daar en daar hebben we gegraven en er u al een museum vol. Je kunt zeg- I f? V7e "°g maar een honderdste I hebben onderzocht van wat mogelijk ton zijn". „Zijn er uit he1, onderzoek tot nu jee al bepaalde conclusies te trek- ken?" II ^,r'mPe Burgers gezicht komt op I bedenkelijk te staan „Nee, defini tieve conclusies niet Wel weten we met zekerheid dat we met een Ro meinse militaire nederzetting te ma- ten hebben Maar van Aardenburg zou je au archeoloog een levens werk kunnen maken Missc-en gaan we volgend jaar in Aardenburg een Paar proefnr derz„eken doen Ik weet n,°Ü een nai-mu>1enen muur in de I ™ae stad, die misschien Romeins I v»Waarom is het werk in Aarden- I ™rg zolang onderbroken?" I o!'YanweSs de noodopgravii'g in D «,1®° 'e teee't prioriteit, omdat le grond straks een winkelcen- Ji? Sel)ouwd wordt. Wat we daar I ecu! e i Lebben is een grote burcht. 1 "dlwerk tegen de Noormannen °ngfveer 900- Met de eêrste arput zaten we toevallig direct (Van een onzer verslaggevers) ZUIDZANDE Bestuur en com missarissen van de Algemene Wo ningbouwvereniging „West - Zeeuwsch-Vlaanderen" bezichtig den dezer dagen in tegenwoordig heid van het college van burge meester en wethouders van Zuid- zande de door haar per 1 januari 1970 in exploitatie overgenomen woningwetwoningen. Vooraf werd in het gemeentehuis een bespreking gehouden, waarbij werd besloten, dat de woningbouw vereniging een stuk grond van de gemeente zou kopen voor het daar op bouwen van een aantal bejaar denwoningen, waaraan in Zuidzande grote behoefte bestaat. Voorts werd besloten, dat de woningbouwvereni ging vandaag een contactavond zal organiseren met de huurders van de woningen in Zuidzande. De bedoeling is, om naast een eerste kennismaking met de nieuwe huiseigenaar de bewoners verder mee te laten denken in de exploita tie van, de door hen bewoonde wo ningen. De heer Mol, lid van de ge meenteraad van Zuidzande, maakt thans reeds deel uit van het be stuur van de Algemene Woningbouw vereniging „West-Zeeuwsch-Vlaan deren", voorlopig tot de goedkeu ring der statuten. Daarna zal er ook voor de andere gemeenten, welke hun woningen nog niet hebben overgedragen aan de re gionale Zeeuwsch-Vlaamse woning bouwvereniging te Kloosterzande, de mogelijkheid bestaan toe te tre den tot het algemeen bestuur. - Feestavond. Zaterdag wordt de teerdag gehouden van het Oberba- yern orkest „De Westzeller Blaska- pelle" In het verenigingslokaal bij Emma de Rijcke wordt de leden met hun dames en enkele genodigden een maaltijd aangeboden, waarna de avond verder in een gezellig samen zijn zal doorgebracht worden. En aan muziek zal het er natuurlijk niet ontbreken. Marinus Kegel (I.) aan de res- tauratiearbeid onder het toeziend oog van ir. Trimpe Burger. op een kruispunt van wegen. Nu zijn we zover dat duidelijk is te zien dat de burcht met zijn cirkelvorm veel weg heeft van de bekende Trelle- borg in Denemarken, ook z j'n bol werk tegen de Noormannen van on geveer honderd jaar vroeger. De burcht in Souburg is opgetrokken op oude bouwgrond, we hebben nog de ploegsporen uit de negende eeuw ge vonden. Half maart beginnen we daar weer te graven. Tot nu toe heeft deze Souburgse opgraving veel belangstelling getrokken, ook inter nationaal. We hebben bezoek gehad van archeologiestudenten uit Wil helmshaven, Kiel en Bonn, die bezig zijn met analoge opgravingen op het eiland Sylt en graag vergelijkingen wilden opstellen. Het is vaak nuttig ervaringen uit te wisselen. Maar het is jammer dat, als we dit jaar m "eel te grote haast deze zaak onder zocht hebben, er een gebouwencom plex over heen komt: dat winkelcen trum, want van wetenschappelijk oogpunt is deze plek de laatste om een dergelijke burcht grondig te on derzoeken. Je zou er met een hele staf van mensen moeten kunnen werken, nu moeten we veel machi naal doen en daarbij gaat natuurlijk veel verloren". „Toch ligt Aardenburg u wel heel na aan het hart?" „Uiteraard ja, we hebben hier al tijd prettig met alle steun van de plaatselijke autoriteiten gewerkt en het .onderzoek heeft veel opgeleverd, ook aan voorwerpen. Aardenburg in teresseert me het meest als het be langrijkste Romeinse gebied hier, misschien wel het belangrijkste van heel Vlaanderen". „Hebt u een voorkeur voor de Ro meinse tijd?" „Ja, maar waarom dat zo is weet ik eigenlijk niet precies. Misschien wel omdat de Romeinse overblijfse len, in tegenstelling tot de prehisto rische meer menselijk houvast bie den, ze staan ons nader. Maar zullen we eens een huisje verderop gaan kijken?", stelt Trimpe Burger voor. (ADVERTENTIE) Dat huisje verderop is de voorma lige gasfabriek van de gemeente Aardenburg. dat die zelfde gemeen te liet opknappen en aan ir. Trimpe Burger als werkplaats ter beschik king stelde. Hier bevindt zich de ei genlijke archeologische keuken van de provincie Zeeland want alle bij opgravingen te voorschijn gekomen vondsten worden hierheen gebracht, gesorteerd en genummerd. In de grote vierkante ruimte staan op schappen aan de wanden schedels van mensen en dieren. Ergens op een bank ligt een mammoetkies tus sen bakjes gips en plakbenodigdhe- den en een paar grote beenderen vormen een stilleven met enkele ge restaureerde Romeinse vazen. In bakken met papieren zakjes aller hande gebruiksvoorwerpen van eeu wen oud. Aan de grote tafel midden in het vertrek zit een stoere rustige Aar denburger met een vriendelijke blik uit een paar donkere attente ogen gebogen over een hele serie scherf jes, die hij netjes in het rond heeft gelegd en die kennelijk de voet van een grote Romeinse vaas vormen Die man heet Marinus Kegel en hij is een van de trouwste en naast me dewerkers van Trimpe Burger. ing Ideële Reclame „Weet u", zegt hij opkijkend van zijn scherven, „ik ben niet zo goed uit de oorlog weggekomen, we heb ben een dochter die er blijvend let sel heeft opgelopen en daarom moest ik veel bij huis blijven. Ik moest een hobby hebben die mij daartoe in staat stelde. En dat was het zoeken naar ouwe spullen in de grond van Aardenburg. Die grond ken ik om zo te zeggen al jaren op mijn duimpje, want van beroep ben ik tuinman en ik heb hier heel wat gespit en spit nog veel. Al heel vroeg begon ik merkwaardige din gen die ik in de grond tegenkwam opzij te leggen, zonder dat ik de be tekenis ervan begreep, maar toen hier de archeologische onderzoekin gen begonnen heb ik ontzaglijk veel geleerd van hem". Hij wijst op ir- Trimpe Burger. En inderdaad, Marinus Kegel weet ir- Trimpe Burger dikwijls een goede tip te geven, als hij iets gezien heeft is het meestal belangrijk en zo is hij er van lieverlede ook toe gekomen om een actiee rol te gaan spelen in de restauratie van in alle delen an Zeeland gevonden aardewerk dat als zakken en dozen vol scherven en scherfjes hierbinnen wordt gebracht. Hij houdt zich bezig met de legpuzzel van de scnerven en bouwt langzaam het geheel op, lijmt de scherven sa men en vult de ontbrekende gedeel ten aan met gips, zodat een eerlijke restauratie ontstaat die origineel en toegevoegd duidelijk laat zien. „Het is ontspannend werk dat restaureren en plakken", zegt Mari nus Kegel. En in het resultaat is het nog dankbaar ook. Daarvan getui gen de overal in het rond staande exemplaren van vazen en pullen meer dan voldoende. „Ik ben wel blij er nu meer van te weten", voegt Kegel er nog aan toe, „want anders weet je niet wat je doet Ik herinner me nog dat mijn vader in mijn jeugd veel zilveren Ka rolingische munten op zijn land vond Hij had ze in de spijkerbak gegooid en als er nu ergens een ringetje on der een spijker of een schroef moest, dan gebruikte hij daarvoor zo'n Ka rolingische munt..", Marinug Kegel schudt het hoofd. Er heerst een aangename sfeer van wetenschappelijke nauwkeurig heid en gc-ede samenwerking in de archeologische keuken van Zeeland in Aardenburg, dat is op het eerste gezicht voor iedereen duidelijk. Die sfeer garandeert dat de ook voor het heden zo belangrijke overblijfselen van Zeelands verleden in goede han den zijn. Ir. Trimpe Burger neemt mij tot slot nog even mee naar zijn tuin. „Dat is mijn hobby", zegt hij. „tui nieren. Ik heb vier tuinen, de groot ste is die achter het museum. Die maakt in de zomer de indruk van een geordende chaos. Ik hou van leuke wilde en niet zo heel bekende planten. Tuinieren is zo ontspannend na het werk bij de graafputten, de wetenschappelijke publikaties, het bezoek aan archeologencongressen in het buitenland en ik zie zo graag iets groeien. „Een soort compensatie voor de dagelijkse omgang met het dode ma teriaal uit het verleden?" „Misschien wel ja", zegt ir. Trim pe 3urger en weer verschijnt die in nemende glimlach op zijn meestal ernstig gezicht, „ja, misschien wel!" WILLEM ENZINCK (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Pastoor L. C. Heij- nen zal op zaterdag 14 februari de kleuterschool „De Paddestoel" aan de Handellaan in Terneuzen-Zuid of ficieel openen. (Van onze correspondent) AXEL De teruggang in on der meer de Zeeuwsch-Vlaamse vlasteelt heeft zich in 1969 onver minderd voortgezet. Ten opzichte van 1968 is de vlasteelt onrendabeler geworden Ondanks de lichte ople ving de laatste maanden in de af zet van vlasprodukten, is de situatie nog bepaald niet rooskleurig. Dit blijkt uit de inleiding van de voor zitter van de Z.L.M., afdeling Axel, W. Dekker, tijdens de woensdag ge houden jaarvergadering. Ondanks de recessie is handha ving van de vlasteelt in het kader van het gehele landbouwbestel vol gens de heer Dekker wenselijk. Wan neer de teelt zich zou kunnen hand haven en eventueel nog beter zou kunnen worden dan zou automatisch minder graan verbouwd worden. wat dan weer een middel zou kunnen zijn om d-e graanoverschotten te be perken, aldus de afdelingsvoorzitter. Overigens heeft de heer Dekker over de algemene situatie in de land bouw ook positieve geluiden laten horen Op velerlei gebied viel in 1969 ten opzichte van het voorgaan de jaar een opleving te bespeuren. De tarweoverschotten zijn nagenoeg verdwener en onder meer de prij zen voor aardappelen en uien waren bevredigend. Vorig jaar heeft de overvloedige regenval bij de zomer- tarwe voor grote moeilijkheden ge zorgd. Hét gevolg was dat onder meer veel -schot iin de tarwe voorkomt, terwijl de opbrengst bo vendien beneden de verwachtingen bleef. De opbrengst wan de meeste percelen wintertarwe is blijkens dit jaaroverzicht normaal geweest. De handel in tarwe was het afgelopen jaar buitengewoon levendig en de afzet steeg zodanig, dat de oude oogstoverschotten, die in augustus bijna 6 miljoen ton bedroegen, niet (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Researchafdeling van het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme (NWIT) te Breda heeft van de Provinciale Frie se VVV opdracht gekregen een con ceptvoorstel op te stellen voor een onderzoek naar de zeesportvisserij in de provincie Friesland. De zeesportvisserij neemt de laatste jaren enorm toe. De voornaamste centra voor deze vrijetijdsbesteding in Friesland zijn Harlingen en Ter schelling, die veel toeristen trekken uit Duitsland en België. Onderzoeken hebben uitgewezen, dat de rederijen voor het Vervoer van zeesportvissers per jaar zo'n 63 miljoen aan „bijverdiensten" incas seren. In Friesland wordt per jaar voor 8 miljoen aan zeepieren omgezet. De rederijen richten hun wervings campagnes, die in de toekomst moge lijk gezamenlijk worden uitgevoerd, in toenemende mate op de zogenaam de „opstappers". Dit zijn /portzeilers, ide hun boot voor een dag of wat la ten liggen en met de zeesportvissers op stap gaan. De Friese reders zoeken ook naar arrangementen voor vrouwen en kin deren, om de trek naar de zeesport visserij ook in de vakantieperiode op peil te houden. stegen, maar afnamen. Als oorzaken van de goede graanhandel noemde de heer Dekker de grote vraag uit derde lauden, het feit dat Neder land één miljoen ton graan beschik baar stelt aan het wereldvoedsel hulpprogramma en de afnemende concurrentie vanuit Frankrijk door de devaluatie van de frank. In zijn jaaroverzicht besteedde de plaatselijke Z.L.M.-voorzitter ook de nodige aandacht aan de toekomstige ontwikkelingen. Naar zijn. mening hebben tot n°g toe te weinig agra- riërs geprofiteerd vain de opgaande prijzen, zoals bijvoorbeeld bij aard appelen Verder zei hij: „Het valt te betreuren dat te weinig aandacht besteed wordt aan het zoeken naar nieuwe afzetgebieden" Als poten tiële afzetgebieden zag hij de ontwik kelingslanden. De algemene secretaris van de Z.L.M., mi E. Wage, ging later op de middag in op het plam-Mamsholt en het lidmaatschap van Nederland in de EEG. De mening dat de landbouwsector niet gezond is en dat daarom gesaneerd moet worden vond de heer Wage minder gelukkig. „Het afgelopen jaar is gekenmerkt door een periode van aanvankelijke rust, daarna gevolgd door een woe lige periode, waarna weer een sta bilisatie valt te bespeuren". (Van een onzer verslaggevers) HOEK De postcommandant van de Rijkspolitie in Hoek, opperwacht meester F. Meulbroek, viert van daag zijn zilveren ambtsjubileum. Vanmiddag tussen vijf en zes uur is er gelegenheid de opper te felici teren (Langestraat 88b). De heer Meulbroek begon zijn loop baan bij de Rijkspolitie op 13 februa ri 1945 in Mill. In 1955 kwam hij naar Ellewoutsdijk, im 1960 naar Heinkenszand en in januari 1966 naar Hoek. (Van onze correspondent) WESTDORPE In het vereni gingsgebouw Concordia in Westdorpe neemt zaterdag om half vijf Westdor pe afscheid van de heer G. van Haelst, die 45 jaar in dienst is ge weest van de gemeente. Naast de functie van gemeente secretaris bekleedt de heer van Haelst nog een groot aantal andere functies: ambtenaar van de burge- lijke stand, secretaris van de Com missie van Bijstand ingevolge de Al gemene Bijstandswet. Ook is hij lan ge tijd bestuurslid geweest van plaatselijke verenigingen: voorzitter van het Wit-Gele Kruis, voorzitter van de plaatselijke voetbalvereni ging R.I A. secretaris van de mu ziekvereniging Eikels worden bomen enz. Mede door zijn verdiensten op sociaal, maatschappelijk en cultu reel gebied, is de heer van Haelst in Westdorpe een geziene figuur. Bij zijn afscheid een grote publieke be langstelling verwacht (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgende week brengt de Oostpriesterhulp na enkele jaren van afwezigheid opnieuw een bezoek aan West-Zeeuwsch-Vlaande- ren met de bedoeling een inzame lingsactie met de kapelwagen te hou den. Gevraagd worden kleding en ver pakte medicamenten. Programma van de kapelwagen: maandag 16 februari: 10.00-13.30 uur bij de r.-k. kerk te Aardenburg, 14.00- 15.00 uur Draaibrug, 15.30-16.30 uur Heille, 17.00-18.00 uur St. Kruis. Dinsdag 17 februari: 10.00-12.30 uur bij de r.-k. kerk in Eede, 13.30- 16.30 uur Grote Markt Sluis, 17.00- 18.00 uur bij de r.-k. kerk te Groede. Woensdag 18 februari10.00-13.30 uur bij de r.-k. kerk Oostburg, 14.00- 17.00 uur Oranjeplein Breskens. Donderdag 19 februari: 10.00-13.30 uur bij de r.-k. kerk Hoofdplaat, 14.00-17.30 uur bij de r.-k. kerk in Biervliet. Vrijdag 20 februari: 10.00-12.30 uur bij de r.-k. kerk IJzendijke, 13.00- 15.30 uur bij de r.-k. kerk Schoondij- ke, 16.00-16.30 uur Nummer Een, 17.00-17.30 uur Sasput en van 18.00 tot 18.30 uur Slijkplaat. GOES Grand 20 uur: Levend ingemetseld, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: The graduate, 18 j. MIDDELBURG Rijkskweekschool (Aula) 10.45 uur: Pianoconcert door Ton Hartsuiker. Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs i.s.m. Het Schoolconcert. OOSTBURG Ledel-theater 20 uur: „Oom Wanja" vam Anton P. Tsjeohow door Zui delijk Toneel Globe. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur: „De Huis bewaarder" van Harold Pinter door het Nieuw Rotterdams Toneel. ZU.RIK7.EE Concertzaal 20 uur: „Dag stoel naast de tafel" van Paul van Os- tayen door de Nieuwe Comedie. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur: „Een liefdesbrief van Lord Byron" en „Het Medium". Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Een dag uit de dood van Piet Snot" van Peter Nieholg door het N.T. Gent. CLINGE J. de Vilder 19.30 uur. GOES De Korenbeurs 20 uur: Vergade ring A.R.-kieskrirag Goes, VLISSINGEN Het Anker, Bonedijkestraat, 20 uur. Voordracht door dokter C. Sluyter voor ouders en opgroeiende kinde ren over het thema: „Wat vragen zij?" IJZENDIJKE Lievens 20 uur: Bijeenkomst K.V.P. Hofzicht-theater Seriekaar ting. Opgave voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg. GOES Burgerweeshuis, Singelstraat. Ten toonstelling „25 jaar Zeeland" (tm. 25 febr.) Ma. t.m. za. van 10.-12 en 14-17 uur. Zon. van 14-17 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 Expositie „Het Zeeuwse dorp" (t.m. 28 febr.) Ma. t.m. vrij. 9.30- 12.30 en 13.30-17.30, zat. van 9.30- 12 30 uur. Stadhuis (v,m. Vleeshal): Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". (t.m. 22 febr.). Ma. tjn. vrijd. van 14-18, zat. 10-18 en zon. 13-17 uur. ROTTERDAM Museun Boy mans: Expositie Toog van 't Hoff met o.a. schilderijen en beelden (t.m. 28 febr.) Rotterd. Kunstkring, W. de Wito- str. 35, Riinus van den Bosch, schil derijen en Louis Vorkink, tekenin gen. (t.m. 8 mrt.) Werkd. 10-17 zon. 11-16 uur. Rotterd. Kunststichting, Kruisplein 40: Rien Bout en Sjef Toby, schil derijen en tekeningen (t.m. 17 febr.) Werkd. 10-17, zon. 12-17 uur WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Expositie Theo Dubbelman met beeldhouw werk in brons en experimentele afdeling „De Porceleyne Fles" met unica in keramiek Ma. t.m. za. van 9-18, zon. van 14-18 uur. (t.m. 28 februari) (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Donderdag morgen om tien over half acht ge beurde op de Oostpoortweg te Sas van Gent een botsing. P. A. D. S., ko mend uit Zelzate en rijdend in de richting Sluiskil, verleende met zijn bromfiets geen voorrang aan de be stuurder van een personenauto, P. T. P., die in de richting Westdorpe reed. Er ontsond flinke materiële schade. (ADVERTENTIE) IflUlT EN KLAAR MAALTÜDBN VAN TM |l VOOR mtn- ■v \*L v. /Welle FfePRKO* CRACKERS1 JÈ pteyes Aém XieBVS per piesje^ per pies VV ?/4ll[fcörewmevlje^oc 4 rol rose TOILÊT 40STUKS 4002. AU.EEN V6RKRDSBAAR IN ONZE CONSUMENTEN MARKTEN METV0UEPI6E TEXTIEL AFPEUIN6! wiib/bteu avoen ov wioor 3?ym44 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De uitslagen van de competitie-wedstrijden die deze week zijn gespeeld door de Terneu zense schaakclub zijn: P.J.M Neve- C.H Provoost 0—1; D Van Dijk-E. Elbertse 10; Chr van Cadzand-H. van der Poel 1—0; W.G. de Ridder- mr E. Hubbeling 01. i

de Stem | 1970 | | pagina 5