natte HEARING RAADSLEDEN VOOR BENOEMING DER BURGEMEESTERS BESLISSING OVER ALUMINAFABRIEK VALT IN NAJAAR Scholieren doen suggestie gevaarlijke kruising Oostburg te omzeilen om in E.T.I. en havenschap Vlissingen-Oostin het Sloe is havengebouw spoedig noodzakelijk jfe I afzijdig ding Op 5 maart in Zeeuivsc F. Baarends lijsttrekker PPR. Groot-Oostburg m Nieuwvliet Actie tegen carnaval in Middelburg vizier Herindeling Z.-Vlaanderen iuwmgen stburg Westkapelle I feestavond migen |ed. herv. kerk Geruchten KOPERDIE VEN IN ARREST Buien In Hontenisse Kandidaten lijst Anné ontkennen bedreigingen Actie naar aanleiding van dodelijk ongeval van dinsdag Overleg in parochie St.-Jan de Doper Hengelwedstrijd voor feest van EHBO in Westdorpe Nederlands zandschip door Duitse tanker bij Hansweert aangevaren VOORSTEL DOUANE i# 'Vit; DE STEM VAN WOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 in wording", een jongeren werd nogmaals I de wenselijkheid van tól Igelijk samengaan van ds I fisorganisaties, waarbij <fct Ivan gehele samenvoegt pr begint te dringen. onze correspondent) [JRG De Hennequiiil Jostburg nadert ten koste "fraaie kastanjeboom, haai ng. Tussen Zuidzanilse- Veerhoek is een groot ge- de nieuwe weg klaar. D( rondom het bejaardente- la kwestie van enkele de opening van „D( I staat die van de Boeren-f lop 't program. Het Kerk-1 len Markt en Ned- Herv.l [erging een ware metamor-l lie ingang van Maison U-i pft een nieuwe neonver-1 tie voor een zee van licht 1 lendien wordt in Oostbuü| or meer parkeerruimte. onze correspondent) VPELLE De leden w» I jeugdclubs organiseren oP 'februari een feestavond m ad jeugdgebouw in West- pening zal het programffl!l Irden met zang door I oor, Gerrit Groeig» I or de zaal en het blijsPel| I jaren". huze wordt de traditioneel [gehouden en worden <p| li verkocht die tijdens I leidavonden zijn vervaal' te Maassluis R. -^eUg"jt| lagele-Tollebeek - te. ng. Gem. van Belg)®) Aris, schoolpredikant (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op don derdag 5 maart worden in Zeeuwsch-Vlaanderen hea rings (hoorzittingen) gehou den voor nieuw gekozen raads leden, op welke bijeenkomsten van gedachten kan worden ge wisseld over de persoon en kwaliteiten van de te benoe men nieuwe burgemeesters van de zeven heringedeelde ge meenten in Zeeuwsch-Vlaan deren. De hearings worden be legd onder voorzitterschap van de commissaris der ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Zoals bekend hebben de verkie zingen van de raadsleden in de ze ven nieuwe gemeenten Terneuzen, Oostburg, Sluis, Axel, Sas van Gent, Hulst en Hontenisse plaats op 25 fe bruari. De achtste gemeente (Aar denburg) wordt niet opgeheven. In alle andere gemeenten zal 'n nieuwe burgemeester benoemd moeten wor den. De zittende burgemeesters of waarnemend burgemeesters van de per 1 april a.s. op te heffen gemeen ten worden op wachtgeld gesteld. De op 5 maart te houden hear ings hebben plaats in Oostburg in hotel „De Eenhoorn", in Terneuzen in grand hotel „Rotterdam" en in Kloosterzande in hotel „De Linde". De nieuwe raadsleden van Oostburg komen 's morgens om half tien bij een. De nieuwe raadsleden van Sluis vergaderen eveneens in „De Een hoorn" en wel om kwart over tien. De nieuwe raadsleden van Terneuzen worden om kwart voor twaalf „ge hoord". De nieuw gekozen raadsle den van Axel verzamelen zich 's mid dags twee uur in hotel Rotterdam en de nieuwe raadsleden van Sas van Gent komen eveneens in hotel „Rot terdam" om kwart voor drie aan bod De hearing van de nieuwe raads leden van Hulst in Kloosterzande be gint om vier uur. De nieuw gekozen raadsleden van Hontenisse vergade ren om kwart voor vijf in ,De Linde'. Na de hearings zal de com- misaris der koningin de voordrach ten opstellen voor de benoeming van burgemeesters in de zeven nieuwe gemeenten in Zeeuwseh-Viaanderei?. Op het ogenblik zijn de burgemees tersbenoemingen in dit gebied het onderwerp van allerlei geruchten en veronderstellingen. Een woordvoer der van het provinciaal bestuur in Middelburg kwalificeerde deze fluis tercampagne als „het openen van de jacht op de burgemeesterszetels". Er doen allerlei namen van mogelijke kandidaten de ronde. Als vrij zeker van hun benoeming worden aangemerkt burgemeester Aschoff van Terneuzen en burge meester Molthoff van Hulst. Als mo gelijke burgemeester van Hontenisse wordt naar voren geschoven mr. Reu- ser, thans burgemeester van St.- Jansteen. Meermalen is de naam van oud-burgemeester Schipper van Krui- ningen gevallen als kandidaat voor Oostburg, terwijl burgemeester Van Waes van Westdorpe als eventuele nieuwe eerste burger van Sas van Gent wordt genoemd. Verder wordt als vrij zeker aangenomen, dat bur gemeester Van Dijke in Axel ge handhaafd blijft. De enige burge meester die zich van al deze geruch ten niets hoeft aan te trekken is burgemeester Van Berckel van Aar denburg, wiens gemeente buiten de gemeentelijke herindeling is geble ven. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Bij de metaal- handel van de N.V. Nimeta aan de Binnenhaven te Vlissingen is in de nacht van maandag op din.dag hon derd kilogram koper weggenomen. De recherche heeft dinsdag, naar aan leiding van deze diefstal, twee arres taties verricht. Het betreft de 19-ja- rige A. V. uit Vlissingen en de 18-ja- rige L. J. B. uit Souburg. Beide kna pen zijn in verzekerde bewaring in het politiebureau van Vlissingen. Zij hebben de diefstal bekend. Urnen de benoeming tot M I laet pastoraat te 0»»® I J. van Heuven, a.s. «kant te 's-Gravendeel, I Voor de benoeming tot I et pastoraat te HoofdP»8 I Ierken vrijgemaaS1 te Hoek K. Folkertstf3' Ite Bedum. pt. geref. kerken r te Amsterdam-Zuid Oost en West) J. West lamstede-Kerkwerve. Te Benthuizen •ksland, te Oost-Kap®"® J Utrecht, te Opheusden iNieuwerkerk. d uonaerdag 12 I ■zoom: 7 57 en 20.24; Ha® I en 19.33; Madc-DrimW8, len 23.17: Terneuzen I ■Vlissingen: 5.54 en Ie: 7.47 en 20.14. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ook België is volgens insiders kandidaat voor ves tiging van de nieuwe aluminafa- briek, welke door het consortium Péchiney-Kaiser ergens in het Euro marktgebied, doch in elk geval aan de Noordzee en bij een diepe haven zal worden gebouwd. Naar verwach ting zal tegen het najaar een be slissing over de plaats van vestiging worden genomen. Er breekt thans eerst een periode aan, waarin de vestigingsvoorwaarden, welke de re- seringen der betrokken landen bie den, door het consortium worden ge ïnventariseerd en vergeleken. In de competitie spelen Nederland, België en Frankrijk mee. Anders dan het geval was bij het besluit tot vestiging van de alumi niumsmelter van Péchiney in het Sloegebied is de aanwezigheid van goedkope elektrische energie in grote hoeveelheden niet van overwe gend belang. Bij de vervaardiging van alumina (aluinaarde) uit de grondstof bauxiet, welke in dit geval ofwel uit Australië ofwel uit Afrika moet worden aangevoerd, bestaat wel behoefte aan grote hoeveelhe- I "ei stookolie. Deze is nodig voor het verhitten van de boilers, waarin stoom wordt geproduceerd, welke bij net produktieproces nodig is. Het is volgens insiders niet uitge sloten dat in het Sloegebied een ag glomeratie-effect van oliebehoevende bedrijven ontstaat. „Total" (evenals rechiney van Franse origine) zou dan bjj de plannen voor vestiging van een raffinaderij in West-Europa overwegend lichte Vooruitzichten v°°r donderdag en vrijdag, °PffesteId door 5?' K.N.MX op dinsdag 18.00 uur; Kngele regen- M sneeuwbuien en in de nacht vorst. m)f?e,rsvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. 1 ,??r,^ond®rdag: aantal uren zon: I' min.-temp.: van ongeveer ttnaal tot 4 graden onder normaal; jte®?.: van 0 tot 4 graden on- -1. nonriaal; kans op een droge pe- c o van minstens 12 uur: 70 pro- m"op een geheel droog et- maai. 30 procent. tot ^riida§: aantal uren zon: 0 maii.' m'n-"t6Inp.: omstreeks nor- o»., 'max--temp.: van 0 tot 5 graden n°rmaal: kans op een droge Periode van minstens 12 uur: 60 pro- maai An"8 op een geheel droog" et- oo Procent. meer aandacht vo°r Zeeland tonen. Zoals bekend is niet alleen Dow Chemical in Terneuzen 'n belang rijke afnemer van aardolieproduk- ten, maar dit geldt ook voor de nieuwe conventionele elektrische centrale, welke de N.V. PZEM bij Borsele bouwt. De te stichten alu- minafabriek moet de bedrijven van Péchiney en Kaiser op het vaste land van Europa van grondstoffen gaan voorzien. Péchiney heeft, be halve zijn fabriek in Frankrijk, een grote aluminiumsmelter in het Sloe gebied in aanbouw, welke in zijn eerste produktiefase circa 75.000 ton aluminium per jaar gaat produ ceren. Het Amerikaanse Kaisercon- cern (in grootte de vierde ter we reld) bez'l een aluminiumsmelter in het Westduitse Rijnland, waar 80.000 ton aluminium per jaar wordt vervaardigd. De produktiecapaciteit van de aluminiumfabriek. is begroot op één miljoen ton per jaar, waar voor 2,5 miljoen ton bauxiet moet worden verwerkt. Het overleg met de autoriteiten in de landen, die principieel voor vestiging van de aluminafabriek in aanmerking ko men is volop gaande. In het huidige overlegstadium worden allereerst de financiële tegemoetkomingen, welke diverse Landen bieden, met elkaar vergeleken. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De kandidaten voor de komende gemeenteraadver- ftiezingen op de lijst-Anné hebben zich gedistantieerd van de bedreigin gen die aan het adres van wethouder Everaert in het kader van de poli tieke verkiezingsstrijd zijn geuit. Zo als bekend staat de heer Anné met zijn zelfstandige groepering in de verkiezingsstrijd tegenover wethou der Everaert, die als NKV-man op een gecombineerde lijst zal deelne men. Een woordvoerder van de groepe ring-Anné heeft zich duidelijk uitge sproken tegen bedreigingen, die in wat voor vorm ook geuit zijn of eventueel nog geuit zullen wor den aan het adres van de heer Eve raert. Deze bedreigingen zijn, volgens de woordvoerder, zeker niet afkom stig vaa de kandidaten op de lijst: hoogstens van sympathisanten die de strijd van verre volgen. „We dachten dat de verkiezings strijd zeker niet op deze manier ge voerd moet worden", was dinsdag het commentaar van de kandidaten op de lijst-Anné. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De Evangeli satiecommissie van de Gereformeer de kerk in Middelburg is door mid del van de verspreiding van folders een campagne tegen de carnavals viering begonnen. De aanleiding tot deze voor de evangelisatiecommis sie nieuwe campagne, is de toene mende belangstelling voor carna valsvieringen in de door veel ka tholieken bewoonde stadswijk Mid delburg-Zuid. De folder schildert de carnavals viering af als „massawaan", „in houdloos als holle vaten", „een flop", die in geen enkele verhou ding staat tot wat de Bijbel met vreugde bedoelt en waarvan zo als de folder zegt de zaligspre kingen uit Mattheus 5 getuigen. „Het holle tegenover het volle", verklaart de evangelisatiecommis sie. De commissie, aldus de heer Van Horssen, heeft nog geen reac ties op haar streven vernomen. „Die zullen nog wei komen," zo meent hij. De motivering van de campagne, zegt de heer Van Hors sen: „De mens is als God-lover in het paradijs door God geschapen. Na de zondeval van Adam heeft de mens zich van God afgekeerd, maar door Christus is zijn verzoening mogelijk geworden. Wat doet de mens echter? Hij dient de wereld. Van nature wordt hij bezield door Satan." De evangelisatiecommissie be schouwt haar activiteiten als een vorm van ambtsbediening waartoe de gelovigen geroepen zijn. De heer Van Horssen zegt: „Als je iemand op de spoorrails ziet lig gen terwijl er een trein nadert, dan trek je hem toch van de rails af, nietwaar? Welnu, wij zijn er van overtuigd dat Gods oordeel nabij is en wij voelen ons dan ook verplicht om te proberen de mensen te helpen, zich tijdig in veiligheid te brengen." (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Wij zien een ge makkelijke oplossing om de gevaar lijke wegkruising op rijksweg 58 van I Schoondijke naar Oostburg te omzei-| len. Vlak bij onze scholengemeen schap in Oostburg loopt een weg, die, dachten wij, zonder veel moeite tot aan de beruchte fietsenoversteek- plaats kan worden doorgetrokken". Dit zei woordvoerder Harry Graham (Van onze correspondent) LAGE-ZWALUWE De raad van overleg van de parochie St.- Jan de Doper kwam dezer dagen in vergadering bijeen. Direct na de opening werd opgemerkt dat de verhoging van het zitplaatsen- geld met vijf cent goed voldoet. Over het thema huisbezoek hleek tijdens het dekenaal overleg, dat andere parochies dezelfde en vaak nog grotere moeilijkheden heb ben. Er zal naar gestreefd wor den de mensen die 70 jaar of ou der zijn, op hun verjaardag te be zoeken, mits de namen worden doorgegeven. Er moeten id)g twee nieuwe leden in de raad van overleg worden geko zen. De heer Van Diemen is al ge ruime tijd geen lid meer, en nu heeft ook de heer Ronge te kennen gege ven zich (na de volgende vergade ring) terug te trekken. £r werd een vraag gesteld, of de gezamenlijke kerkdienst niet wait minder is aange slagen dan in voorgaande jaren. Het blijft belangrijk dat het een gezamen lijke dienst is, zo werd gesteld. Er werd besloten, hierover eens met de oecumenische gespreksgroep te pra ten, en te bezien hoe deze dienst nog meer populair te maken. Men was het erover eens dat drie missen op een dag te veel is. De pastoor zal hierover met het heren koor in overleg treden, of het mis schien mogelijk is eenmaal per maand op zaterdagavond de hoog. mis te houden Voorts kwam de vraag naar vo ren: heeft het zin om gelegenheid te geven tot auto- en motorzegening? Hier zou een liturgieviering aan vooraf dienen te gaan. Er zal advies worden ingewonnen bij de leiding vande auto-rallyclub. Er zal getracht worden, met kerst en paasviering de gezamenlijke ko ren te laten optreden, Tijdens de rondvraag werd bei strooien bij gladheid op het kerk plein, ter sprake gebracht- Dit strooien gebeurt met vrijwillegers. Er zal gevraagd worden of er de mo gelijkheid is dit in de toekomst met een zandauto te laten doen. De raad van overleg komt op don derdag 19 maart opnieuw bijeen. Een Leder is tot die tijd in de gelegenheid vragen over de parochie in te dienen. (Van onze correspondent) WESTDORPE De E.H.B.O.-ver- eniging St.-Raphaël uit Westdorpe bestaat binnenkort twintig jaar. Om dit een beetje feestelijk te vieren is uit de leden van de E.HB.O. een commissie samengesteld die zal trachten de nodige gelden bijeen te brijgen voor deze viering. Er zullen verschillende activitei ten worden gehouden. De eerste vindt plaats op zaterdag 4 april. Dan wordt op het viswater van de Roode Sluis bij P. Smolenaars (ge meente Moerbeke) een grote hen gelwedstrijd georganiseerd. Deze wedstrijd wordt gehouden van drie uur tot half vijf. De organisatie hier van is in handen van de bekende hengelaar Fr. Mechelinck. Er is een groot aantal prilzen be schikbaar gesteld door fabrikanten, middenstanders en sympathisanten. Ook zijn er drie bekers te winnen voor de overwinnaar, voor de ere- reeks (minstens vijf inschrijvingen) voor de eerste Westdorpenaar en een medaille voor de beste junior. Na de wedstrijd is de prijsuitreiking bij P. Smolenaars. (Van onze correspondent) HANSWEERT Gistermorgen dinsdag omstreeks acht uur werd in de monding van de buitenhaven in Hansweert het Nederlandse motor schip Ingona van 350 ton (geladen met zand), terwijl men bezig was de haven te verlaten, aangevaren door het Duitse motortankschip Eiltank- XII. De Eiltank-XII groot 1220 ton, ge laden met 1014 ton benzine, van Ant werpen op weg naar Essen, kwam vanaf de Westerschelde, voor stroom varend, de haven binnen, op het mo ment dat de Ingona eruit zou varen. De vaartuigen voeren met de voor stevens op elkr/ir in. De Eiltank-XH kreeg slechts lichte averij, doch de Ingona liep zeer zware schade op. Het gehele voorschip werd in elkaar gevaren, waarbij de voorpiek vol wa ter liep. Het vaartuig, dat van Kerkdriel op weg was naar Kortrijk, zal de la ding zand waarschijnlijk in Hans- weert moeten lossen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, (Van een onzér verslaggevers) MIDDELBURG De omvang rijke industriële vestigingen in de Sloe-haven en de spoedige tot standkoming van een laad- en los- wal langs deze haven, hebben bij het E.T.I. voor Zeeland en enkele direct-geïnteresseerden, zoals het havenschap Vlissingen-oost in op richting, de vraag doen rijzen of er geen behoefte gaat bestaan aan een dienstencentrum of een ha vengebouw in het Zuid-Sloe. Naar de mening van deze geïnteres seerden kan een dergelijk gebouw in de naaste toekomst niet gemist wor den. De bouwactiviteiten in het Sloe gebied brengen omvangrijke admi nistratieve apparaten in het geweer. Als de laad- en loswal gereed is en de Sloehaven zijn overslagfunctie krijgt, zullen ook diensten zoals de douane- en het loodswezen, maar eveneens bevrachtingskantoren, ban ken en transportondernemingen daar aanwezig moeten zijn. Zij allen heb ben behoorlijke kantoren nodig. Volgens een ruwe berekening zijn honderd diensten en bedrijven te be schouwen als geïnteresseerden voor een havengebouw. Het zou door deze belanghebbenden voor gezamenlijke rekening gebouwd kunnen worden, waarbij naar de mening van het E.T.I. al vrij gauw zou blijken, dat tie investeringen rendabel zullen zijn geweest. Op overheidssubsidie be hoeft voor een dergelijk project even wel niet gerekend te worden. De groep van honderd belangheb benden is in het najaar van 1969 door het E.T.I. benaderd met de vraag of men tot deelname aan een project voor gezamenlijke rekening bereid was. Het idee ontmoette bij een aan tal aangeschreven diensten en bedrij ven warme belangstelling. Over het geheel genomen waren de reacties echter niet zodanig, dat het teken bord al uit de kast kon worden ge haald. Het is dan ook te verwachten, zo vernemen wij, dat voor de naaste toekomst naar een tussenoplossing gestreefd zal worden, gegeven het feit dat het nu eenmaal niet aangaat om administratieve werkers bij voort during in nissenhutten, directieketen of woonwagens onder te brengen. Bij de tussenoplossing wordt onder meer gedacht aan de mogelijkheid om één functie van het bestaande ge bouw van de Missions to Seaman, namelijk die van dagrestaurant, te combineren met de kantoorfunctie van een eenvoudig havenbureau in de nabijheid van de laad- en loswal. De Missions to Seaman bevindt zich op het terrein van de reparatiewerf Scheldepoort. In elk geval zal voor de douane op vrij korte termijn een geschikte accommodatie aan de Sloehaven moe ten worden gevonden. Behalve voor zlin bureau heeft de douane straks ook behoefte aan ruimten voor de zogenaamde douane-technische ver sluitingen. Waarschijnlijk zal aan list eind van deze maand worden beslist, op welke manier men aan de te ver wachten behoefte aan onderdak in het. Sloe zal moeten voldoen. Het E.T.I. heeft in zijn streven om een havengebouw te stichten, in" fei te met hetzelfde probleem te kampen als bij het aanwerven van toeleve ringsbedrijven voor reeds aanwezige industrie. Het begin is het moeilijkst. De grote industrie is nu over dat be gin heen. De toeleveringsbedrijven en de diensten aarzelen echter nog. Men blijft echter optimistisch bij het E.T.I. De uitkomsten van het on derzoek onder de belanghebbende diensten en bedrijven geven daartoe zelfs enige reden. Een der aange schreven ondernemingen, een groot bevrachtingskantoor uit Rotterdam, suggereerde desgevraagd een veel grotere tfpzet van het project, door aan het havengebouw een opvang centrum voor wegvervoer te verbin den. De financiële deelname van deze onderneming zou in principe, zo ver nemen wij, bij deze opzet enkele ton nen kunnen bedragen. Van een havengebouw of diensten centrum verwacht het E.T.I. een ag- glomererende werking. (17) van een actiegroep bestaande uit leerlingen van de scholengemeen schap Oostburg die op korte termijn maatregelen genomen wil zien om de onveilige situatie bij die oversteek plaats op te heffen. Zoals wij dinsdag meldden, kwam op dat punt een vijftienjarige scho lier uit IJzendijke om het leven, toen hij de rijksweg overstak. Het is het tweede dodelijke ongeval binnen vijf maanden Dinsdagmiddag had de actiegroep, die bezig is met een handtekeningen actie op alle scholen van Oostburg, een gesprek met burgemeester Van Leeuwen. Deze laatste staat sympa thiek tegenover de actie en wil sa men met de scholieren bekijken hoe het gevaar kan worden gekeerd. Da gelijks pendelen namelijk veel scholie ren in groepen van Schoondijke naar Oostburg en omgekeerd. In beide plaatsen zijn veel scholen voor voort gezet onderwijs gevestigd. „In eerste instantie wordt gedacht aan een aftellende snelheid op de rijksweg" vertelde burgemeester Van Leeuwen. „De suggesties van de leer lingen moetein op hun praktische uit voerbaarheid worden bekeken. Bo vendien is dat een aangelegenheid van rijkswaterstaat". Een woordvoerder van rijkswater staat vertelde dat de plannen voor een parallelweg langs de weg Schoon, dijke - Oostburg gereed zijn. Maar door allerlei procedures zal zonder stremmingen die weg pas in 1972 ge reed kunnen zijn. Verder is naar aanleiding van het dodelijk ongeval vorig jaar septem ber toestemming gevraagd een af tellende snelheid op die weg in te stellen. Dat verzoek werd in Den Haag geweigerd. Een andere moge lijkheid zou zijn de fietsersoversteek- plaats binnen de bebouwde kom te brengen. Ook daar geldt echter een procedure voor, namelijk het aankopen van grond. De woordvoerder van rijks waterstaat betreurde in hoge mate het voorgevallen ongeluk, maar hij kon op korte termijn geen afdoende oplossing bewerkstelligen. De leerlingen gaan in ieder geval door met hun actie. Op wat voor wij ze is nog niet bekend. Burgemeester Van Leeuwen hoopt dat dit particu lier initiatief versnellend zal werken bij eventuële grondtransacties, als dit nodig mocht zijn. (Van een onzer verslaggevers). OOSTBURG „Doormijn Kaïldidateil ill bezorgdheid voor de streek ben ik in de politiek verzeild ge- -« raakt. Wij van de PPR in Oost- burg zullen proberen door het voeren van een dusdanige poli tiek, dit gebied nieuwe impul sen te geven. In de nieuwe gro te gemeente West-Zeeuwsch- Vlaanderen is vorig jaar de be volking met eenenveertig per sonen teruggelopen. Vandaar onze bezorgdheid". Aan het woord is de heer F. P. Baa rends, lijsttrekker van de PPR In Groot-Oostburg. „Wij zijn een van de weinige partijen die aan de raadsverkie zingen van vijfentwintig februari meedoen met een vastomlijnd pro gramma. Het is ons opgevallen dat de laatste - jaren de gemeentelijke politiek volkomen ingeslapen is. Moties bijvoorbeeld werden spaar zaam als wapen gehanteerd. Dat willen wij veranderd zien. Even tuele rapporten over allerlei za ken in onze samenleving aanbie den. Je zou het ook zo kunnen zeggen: wij willen de democratie eindelijk laten functioneren zoals hbt moet. Een ander belangrijk punt is de openheid. Hier in Oostburg wordt veel te veel verborgen ge houden. Er bestaat geen duidelijke keus. Alles wordt in commissie vergaderingen beslist. De bevol king moet toch ook tussen een linkse en een rechtse benade ringswijze van de problemen kun nen kiezen. Bovendien hoeft een gemeenteraad zich niet te beper ken tot het aannemen of verwer pen van voorstellen, en er moeten meer minderheids- en meerder- heidsvoorsrtellen van het toekom stige college van b. en w. komen," aldus de heer Baarends, die werk zaam is bij het algemeen voortge zet onderwijs. Vorig jaar zomer splitste hij zich af van de KVP, nadat deze partij hem had verzocht kandidaat te zijn voor de komende raadsver kiezingen. Hij wees dat af, maar toen de PPR in november vorig jaar besloot in Terneuzen en Oost burg aan de raadsverkiezingen mee te doen, ging de heer Baa rends wel, akkoord. Actieve politiek heeft de zes Jaar in Oostburg wonende van origine Zeeuw, nooit bedreven. Zijn anti-KVP-houding werd ver oorzaakt door het afkeuren van het landelijk gedrag van die par ty. De PPR zag hij ais enig alter natief. Vóór de kandidaten voor de gemeenteraad van de PPR hun toestemming gaven op de lijst te staan, werd eerst met leden en sympathisanten een duidelijk pro gramma in elkaar gezet, waarna in alle openheid een lijsttrekker werd aangewezen. Tot progressieve concentratie is het wegens tijdgebrek niet geko men. Wel stemmen de program ma's van de PvdA en PPR aardig met elkaar overeen, een samen- werkingsmogelijkheid wordt dan ook redelijk geacht. De heer Baarends verwacht bij de komende verkiezingen zetels. ,,Het is alleen de vraag of wij de kiezers van het plichtmatig stem men af kunnen brengen. Veel van onze aanhang komt uit NKV-krin- gen. Tevens ondervinden wij veel belangstelling uit de hoek van on derwijzers en leraren. Ook oud- leerlingen vallen ons bij. De gro te leus bij onze verkiezingscam pagne is de leefbaarheid op te voe ren. Misschien kunnen we dan met veel krachtsinspanning van West-Zeeuwsch-Vlaanderen een echt woongebied maken," aldus PPR-lijsttrekker Baarends.

de Stem | 1970 | | pagina 3