Bisdom Breda vraagt nog meer geld voor Afrika Sneeuw en hagel zorgden voor confetti5 bij carnavalsstoeten HEAR VOOR DER E GEHOOPTE OPBRENGST: F 609.050 Omstreden wagen kwam uit gehucht Absdale Middelburg betrekt bevolking bij begrotingsproblemen Afdeling kan niet afzijdig staan bij herindeling BESLISStt ALUMINA VALT IN t Buien IlSfe Op 5 mac Carnavalesk rumoer verstomt al weer EDITIE VOOR ZEELAND Botsing te Kruinïngen Interkerkelijk Middelburgers wonnen prijzen voor militairen Laat op VALENT1JN bloemen uw tolk ripSS?--' ff KWEKE KWEKERIJ M. H. DEKKER HULST ZUIDDORPE Schietiiigen in Koewacht Voorzitter ZLM-afdeling Nieuw vim Gemeente gaat oorzaak stank in Middelburgse wijk onderzoeken V ernieuwingen in Oostburg C.J.V. Westkapelle houdt feestavond Beroepingen Hoogwater V DE STEM VAN WOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het bisdom Bre da durft het aan om in de ko mende weken de vastentijd, veel meer geld te vragen voor ontwikkelingsprojecten, dan ooit in voorgaande jaren. Vroeg, èn kreeg, het Bredase bisdom vorig jaar het dubbele van de bijdragen van het jaar daar voor, dit jaar vraagt men, in het kader van de Vastenactie 1970 „Bouwen met Afrika", opnieuw de helft méér. In 1968 brachten de ongeveer 472.000 parochianen in totaal f 254.926,74 op, het jaar daarop (in '69) bijna het dubbele, f 466.724,85. Dit jaar mikt het bis dom op f 609.050. Evenals vorige jaren worden bij dragen gevraagd voor concrete ont wikkelingsprojecten per dekenaat. Al die projecten zijn ook niu weer ge legen in Afrika. Juist aan deze me thode aan elk dekenaat een of meer concrete projecten „toever trouwen" meent men van de zijde van het bisdom de enorme stijging in de bijdragen van 1969 te danken te hebben Men wondt duidelijker aan gesproken en is zo eerder geneigd van mentaliteit te veranderen dan bij grote, maar meer vage hulpacties, waar de bijdrage weer gemakkelij ker uit een eenmalige opwelling voortkomt. In totaal gaat het om 29 projec ten in 9 Afrikaanse landen, die ver deeld zijn over 13 dekenaten. Per de kenaat geven we hieronder het land, de projecten en het gevraagde be drag, alsmede de bedragen in 1968 en 1969 door het betrokken dekenaat zijn opgebracht. Aardenburg: Kameroen, materiaal voor landbouw-modelcentrum en aanschaf graanmolen f 15.500 '68: f 7.408,13; '69: f 11.415,81) Hulst en Ter-neuzen: Ghana, bouw en inrich ting school voor voortgezet onder wijs f 50.000,- ('68 Hulst: f 11.775,94; '69: 25.078,43; Terneuzen '68: 10-275,91 '69: 10.991,30). Bergen op Zoom en Steenbergen: Kameroen, landbouw- en veeteeltpro ject, oprichting modeldorp, vor mingscentrum meisjes, afbouw me disch centrum f 92.000,- (B. o. Zoom "68; f 24.658,32; '69 f 55.428,61; Steen bergen '68: f 12.159,74; '69 f 15.223,81) Middelburg: Malawi, uitbreiding ziekenhuis f 30.000 ('68: f 19.623,10, '69: 27.354,68). Roosendaal: Kenia, middelbare meisjesschool, bouw medisch cen trum, uitbouw vakonderwijs f 77.000 ('68: f 29.362,33; '69: f 53.150,51) Et- ten: Tanzania, bouw en inrichting so ciaal centrum, bouw internaat bij timmerschool f 55.000 ('68: f 23-740,86 '69: f 54.835,90). Gilze: Oeganda, inrichting offset- drukkerij, vormingsmateriaal so ciaal centrum, veeteeltproject f 56.000,- ('68 f 27.456,91; '69: f 43.677,69 Oosterhout: Boeroendi, vormings centrum, elektr. install, voor me disch centrum uitbreiding huishoud school f 32.600 ('68: f 7.735,79; '69: f 26.201,99). Geertruidenberg: Oppes Volta, bij- doage jn voorlichtingswerk over land bouwmethoden; woningbouwproject van jonge landbouwers f 30.000 ('68: f 11.906,37; '69 f 21.826.12). (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Pastoor Van Leeuwen uit St.-Jansteeu is bijzon der verwonderd over berichten als zou mede op zijn aandringen een car navalswagen over het celibaat niet openlijk aan de carnavalsoptocht in St.-Jansteen hebben mogen deelne men. De pastoor heeft dinsdag ont- UAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ABONNEMENTSPRIJS: 14,75 per kwartaal binnen verspr.- gebied (excl. 50 cent inkasso- kosten); 5,10 per maand (incl. 7 cent incassokosten), 21,75 per kwartaal buiten verspr.gebied. RAYONKANTOREN HULST: Steenstraai 14, Tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Kiokstraat 1, Tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING Na kantooruren: tel. 01180-5550 (Midden-Zeeland) en tel. 01158-1940 (Z -Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Chef-Zeeland A. F. Koopman 101180-7438) Postbus 116, Middelburg. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen A Schel) (01150-4865) Wnd.-redacteur Zuid-Beveland en N.-Zeeland: W. v. Dam. (01100-8030) Sportredactie Zeeland: R. van Deorsen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer, Trumanlaan 10, Axel. EXPLOITATIE ADV. Inspecteur Zeeland: L. K. M. de Jong (01150-4281) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman, Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: C. Menu (01120-8030) kend enig aandeel te hebben gehad in een verzoek om de betreffende groepering deelname aan carnaval te verbieden. „Ik ben bijzonder verwonderd dat mij deze aangelegenheid min of meer in de schoenen wordt geschoven. Ik kan me dan ook nauwelijks voorstel len dat deze grachten zijn verspreid door het officiële carnavalsbestuur in St.-Jansteen", aldus pastoor Van Leeuwen. Zijn standpunt in deze he le kwestie heeft hij niet bekendge maakt. „Mijn mening over deze wa gen en het celibaat doet niets terza ke, maar ik kan verzekeren dat ik geen enkele poging heb gedaan om een stokje voor deelneming te ste ken". De heer Van Leeuwen heeft laten weten tevoren niet op de hoogte te zijn geweest van de aard en de strek king van deze carnavalswagen. Zo als gemeld, was de wagen een paro die op de afschaffing van het celi baat. Enkele mensen achtten de voor stelling beledigend voor verschillen de geloofszaken. De groep die de crea tie heeft ontworpen en gebouwd, hee tenslotte te elfder ure besloten wel met de wagen mee te rijden. De op bouw en teksten werden evenwel aan het oog onttrokken door een zwart plastic zeil met daarop het woord „censuur". Zoals gemeld, leverde dit originele idee nog een prijs op. Overigens is de carnavalswagen niet zoals we abusievelijk vermeld den afkomstig uit Hulst, maar uit de buurtschap Absdale. De wagen heeft ook niet meegereden in de op tocht van de vestingstad. In alle car navalsgedruis is daaromtrent enig misverstand ontstaan, omdat ook in de geslaagde optocht van Hulst een wagen van dezelfde strekking mee reed. Hoewel door sommige mensen ook daarop kritiek is uitgeoefend, werd deze groep uit de nieuwe wijk Den Dullaert geen duimbreed in de weg gelegd. Overigens is niemand in St.-Jansteen gelukkig met de deining, die een en ander heeft veroorzaakt. Ook de „ge dupeerde" groep heeft duidelijk la ten blijken de gehele geschiedenis zo snel mogelijk te wiUen vergeten. (Van onze correspondent) KRUINÏNGEN Bij de verkeers lichten in Kruiningen is een aanrij ding ontstaan tusen een personen auto en een vrachtauto. De botsing ontstond doordat de personenwagen bestuurd door Van der S. uit Bier vliet, voor het rode stoplicht stond te wachten. Hij werd van achteren aangereden door de vrachtauto, bestuurd door van E. uit St.-Jansteen. De personen auto werd daardoor van achteren ingedrukt, de vrachtauto werd licht beschadigd aan de bumper. Zevenbergen: Malawi, trabtor voor tabaksbedrijf, brugbou wproj eet I 24.250 ('68: f 11.847,54; '69 f 14731,25; In het dekenaat Breda wordt de vastenactie dit jaar op initiatief van de Werkgemeenschap van Kerken al- aaar interkerkelijk opgezet en heet dan ook Interkerkelijke Vastenactie 1970. De projecten voor Breda liggen alle in Kongo-Kinshasa: aanleg van een weg voor marktontsluiting, bouw en inrichting van een gezondheids centrum, gereedschap voor een tech nische school, voortzetting steun aan een drukkerij en sociaal centrum, bouw kraaminrichting, uitrusting voor veeteeltproject, totaal voor f 146.700 '68 (niet interkerkelijk) f 56.975,80, '69: f 106.808,75). Aan de verschillende projecten als mede aan de diverse plaatselijke ac tiviteiten in de dekenaten zullen wij in de komende weken regelmatig aandacht besteden. Wat betreft de vastenactie in de rest van het land: voor de 526 kleine hulpprojecten welke de komende vas tenactie in totaal in Nederland op de lijst heeft staan voor financiële hulp is 10 miljoen gulden nodig. De tien de vastenactie staat onder het mot to: „Mens durf te geven". Er zullen evenwel landelijk gezien vele projecten niet voor hulp in aan merking komen, want in 1969 konden 300 projecten geholpen worden en be droeg de opbrengst va-n drie inzame lingen tijdens de vasten/tijd 5,4 mil joen gulden. In 1968 was dat 5 mil joen gulden. De 400.000 gulden meer opbrengst wordt door de organisa toren toegeschreven aan extra-activi teiten, in verband met adoptees. De ze adoptie-acties, waarbij een bepaal de parochie dekenaat of bisdom (zie bisdom Breda) een speciaal project uitkiest voor haar vasten-activiteiten blijk entoe te nemen en aan te slaan bij de mensen. Op drie zondagen kan men zijn geld voor de vastenactie afdragen: op 1 maart, de derde zondag van de vas ten, op 15 maart, eerste passiezon dag en op Pasen, 29 maart. De aktie wordt o.m- begeleid door een vasten- krant, welke in de week van 914 maart huis aan huis wordt verspreid, en verder door t.v.-spots, advertenties en affiches. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Bij de 18e foto-, film-, teken- en schilderwedstrijden voor militairen in het stedelijk mu seum De Lakenhal in Leiden heeft F. Tiebout uit Middelburg een eer volle vermelding in de afdeling te keningen en schilderijen ontvangen, terwijl soldaat A. M. Hartgers uit Middelburg de vierde prijs won bij de afdeling fotografie. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het car navalsfeest in Kloosterzande heeft dinsdag een hoogtepunt bereikt met de traditionele optocht. On danks het bijzonder slechte weer bestond voor dit koude buitenge beuren een overweldigende be langstelling. Reeds geruime tijd voor de eerste wagens vertrokken, stond het publiek al rijen dik langs de natte straten. Met deze carna valsoptocht hebben de Kloosterse carnavalsorganisators alle hoogte punten van voorgaande jaren ruim overtroffen. (ADVERTENTIE) Langevielesingel 34 Middelburg Tel. 01180 - 5253 Kanaalstraat 59, tel. 01183 Souburg 1772 Lange Vorststraat 34 tel. 01100 - 7621 Goes (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ter introductie van de behandeling van de gemeentebegroting op 16 en 17 februari aanstaande, heeft het ge meentebestuur van Middelburg in de gehele stad een brochure laten verspreiden, welke de bevolking een kijkje in de kasboeken gunt. De brochure, welke op bijzonder artistieke wijze (Jac. Prince le verde de illustraties) enkele hoogtepunten uit 1969 in beeld brengt, vertelt de bevolking hoe het totaal aan inkomsten en uit gaven voor 1970, een bedrag van bijna negen-tien miljoen gulden, is verkregen en hoe men het denkt uit te geven. Per inwoner gaat er in Middelburg in het lopende jaar 626, via de overheid om. Daarvan wordt ƒ215,;uitgegeven voor volks huisvesting en openbare werken, 106,voor onderwijs, een even groot bedrag voor volksgezondheid en sociale zorg, 76,per hoofd voor bestuur en administratie, 63,voor openbare veiligheid, 43,voor cultuur en sport en 17,voor allerlei andere zaken. Door zijn aandeel uit de rijksbelastingen en via uitkeringen van het rijk ontvangt de gemeente in 1970 een bedrag van ƒ458,per inwoner. De gemeentelijke bedrijven verdienen voor elke inwoner 12,per jaar en uit de gemeentelijke belastingen komt ƒ64,per inwoner in de schatkist. Tegelijk met de begrotingsfolder, die tevens als een uitnodiging om eens bij de begrotingsbehandeling te komen luisteren bedoeld is, is men in Middelburg begonnen met de verspreiding van een eigen blad voor de nieuwe woonwijken. „Wijk in wording" heet dit blad, dat verschillende edities krijgt. Nummer 1 van jaargang nummer 1 is gewijd aan Dauwendaele. Het bureau ontwikkeling en voorlich ting van de gemeente-tekent voor de inhoud. De belangrijkste mededeling welke het nieuwe blad doet, heeft betrekking op de plannen voor een winkelcentrum in Dauwendaele. Omstreeks juni of juli van dit jaar zal met de bouw worden be gonnen, meldt het blad. Reeds deze maand wordt er echter aange vangen met de bouw van een tijdelijke supermarkt van de Coöp. Deze noodwinkel komt aan de Roozenburg te staan, tegenover de Torenhoflaan, op de plaats waar nu een eenzame bank-caravan staat. Het grote winkelcentrum wordt aan de Vrijlandstraat ge bouwd. Hier komt ook ruimte voor de kerken, voor sport, spel en recreatie. In de nieuwe stadswijken „Over het kanaal" in Middelburg wonen thans ongeveer 4680 personen, waarvan 3536 in de Magistraatwjjk en 1144 in Dauwendaele. In de laatstgenoemde wijk, welke met het oog op de industriële ontwikkelingen in het Sloehavengebied en op het Middelburgse industrieterrein is ontworpen, staan momenteel ongeveer 500 woningen. Dit aantal moet uitgroeien tot 3350, waar van 720 eengezinswoningwetwoningen, 585 premiewoningen (even eens eengezins) en 645 dito vrije sectorwoningen. De andere wonin gen worden in hoogbouw gerealiseerd. FOTO BOVEN: Beeld van de optocht in Klooster zande In verbanid met de va©ring ven het tweede lustrum was deze keer aan dit onderdeel extra aandacht besteed, Het resultaat was dan ook navenant, Het talrijke publiek zag ruim twin tig kleurige wagens voorbij trekken. De meest geliefde onderwerpen voor deze creatie bleken behalve de ge meentelijke herindeling, verder de Fabeltjeskrant en een aantal gemeen telijke aangelegenheden. De stoet had een paar uur nodig om de meest belangrijke straten in Kloosterzande te bezoeken." Hagel buien vormden daarbij een mooie witte confetti-regen, waarvan de deel nemers aan de optocht veel last had den, en waarvan het materieel veel te lijden had. Met een laatste dweilavond is dins dag in Kloosterzande voorlopig een van dit jaar. Voor het zover was had prins Camilus en zijn actieve ra-ad nog een druk programma af te wer ken, dat voornamelijk bestond uit een laatste kroegentocht en een enkele verlate speech. In de dorps-straiten is tot na middernacht verder gefeest- Ook in Hulst is de stemming tot de allerlaatste carnavaleske minuut bijzonder goed geweest. In de Graan- beurs was dinsdagmiddag voor een paar honderd kinderen een grandioos jongerenbal georganiseerd, waarbij uiteraard ook de prins en zijn raad tot groot vermaak van de aanwezigen acte de présence gaven. Voorts wa ren er de gebruikelijke activiteiten in de cafés waar het dinsdagavond nog een drukte van belang was. In het gemeentehuis heeft dinsdag middag tenslotte nog een min of meer officiële ontvangst plaatsgehad, waar bij kwistig met erelinten werd gesme ten. Met enig ceremonieel is de prins ln de late avonduren tenslotte na een vierde drukke carnavalsdag uitgelei de gedaan. Datzelfde geldt voor earnavalvie- rend St.-Jansteen, waar gisteren de allerlaatste kroegentocht werd afge werkt, met bal na. Ook deze gemeen te kan terugzien op een geslaagd car naval, dat zaterdag begon met een optocht en later werd voortgezet met bijeenkomsten voor bejaarden en kin deren. Zuiddorpe behoort op carnavalsge- bied tot de kleinere plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen, maar daarom beslist nog niet tot de minderen. De laatste carnavalsdag stond in het te ken van de jeugd. Tegen twee uur kwamen ruim hon derd jongeren in Zuiddorpe bijeen. Uit hun midden werd eerst 'n prinses gekozen, en daarna volgde op een spe" ciaal daarvoor gebouwde carnavals wagen een rondrit door het dorp. De stemming was goed, maar het weer werkte niet mee, en tenslotte viel dit buitenigebeuren door een plot selinge sneeuwjacht (letterlijk) in 't water. Aan het succes deed dat wei nig af. De sfeer bereikte een hoogte punt toen tenslotte de groep een be zoek bracht aan het bejaardentehuis. Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de bejaarden- schieting bij J. de Guchteneire na men 37 schutters deel. Uitslag, hoogvogel: F. van Geer- sum, Zuiddorpe, le zijvogel: J. Lau were, De Kraai, 2e zijvogel: Th. Mervis, Koewacht, meeste kleine vo gels: J. Coone, Koewacht. Aan de zaterdagschieting bij A. de Bock n-amer 56 schutters deel. De uitslag was: hoogvogel: Th. van Vlierbergê, zij vogels: P. de Bock en J. Hensen. Aan de schieting bij J, de Guchte neire namen 93 schutters deel- Uit slag: hoogvogel: M. de Wilde, Moer- beke, le zijvogel: G. van Qautem, Koewacht, 2e zijvogel: V- de Schep per, Mo-erbeke. (Van een onzer verslaggevers) NIEUWVLIET De afdeling Nieuwvliet van de ZLM heeft de twee de vergadering van het winterpro- gramma gehouden in café Parkzicht, De ZLM is geen algemene politie ke instelling", aldus voorzitter J. de Hullu. „Zij houdt zich er dan ook zo ver mogelijk van verwijderd doch er staan bij de gemeentelijke herinde ling grote belangen op het spel van verschillende op te heffen gemeenten zodat men zich als ZLM-afdeling niet afzijdig kan houden". „Door deze gang van zaken moe ten wij ons nog hechter aan één slui ten als ZLM afdeling en meer voor elkaar klaar staan, opdat wij straks niet geheel in de verdrukking ko men", aldus de voorzitter. „Wij moeten trachten ons zelf te blijven ook als wij o-nze stem uit brengen bij de gemeenteraadsverkie zing en daarbij geen onverstandige dingen doen, maar gewoon de partij kiezen die we onder normale om standigheden ook zouden kiezen' Voorts wees de spreker op het uit brengen van voorkeursstemmen. Bij de rondvraag werd door een der leden van een politieke partij het woord gevoerd, maar hij kon niet overtuigend bewijzen dat de kandi daatstelling van de diverse groeperin gen in de bestaande gemeenten be vredigend was ontvangen. Hij vrees de wel voor enige verwarring bij het uitbrengen van de stemmen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Jac. Herweijer herkozen en in de plaats van Jac. Provoost werd gekozen John Provoost. De heer J. Scheele uit Terneuzen hield een inleiding over: „Zeeuwsch- (Van onze correspondente) MIDDELBURG De bewoners der Middelburgse Magistratenwijk smaken sinds twee maanden het twij felachtige genoegen een fikse beer- lueht in hun huizen waar te nemen. De huiseigenaar en de gemeente staan voor een groot raadsel, som mige bewoners in de omgeving van de Schepenenlaan denken er zelfs aan geen huur meer te betalen tot afdoende maatregelen zijn getroffen. Omstreeks eind november begin de cember heeft de gemeente een stuk grond aan de Oude Vlissingseweg ter grootte van 3500 vierkante meter bouwrijp gemaakt. Daarbij is de grond opgehoogd en is de sloot die er langs liep gedempt. Nu denken de bewoners dat hierin de afwatering van hun huizen plaats,- vond. Volgens de directeur van ge meentewerken de heer H. Minder hout, is dit beslist niet het geval. Wel zou het kunnen zijn dat met het bouwrijp maken van de grond een of meer buizen zijn beschadigd. Nog deze week stelt men van ge meentewege een onderzoek in. De huiseigenaar, de Nil] My heeft in de afgelopen weken roosters op diverse hoogten in de woningen aangebracht. De waterstand onder de huizen wordt er echter geen centimeter lager van, en de walgelijke stank is er niet min der om. Het moge een schrale troost zijn voor de bewoners dat nu ook de gemeen te na enkele maanden modderen stappen gaat ondernemen een ein de te maken aan de overlast Vlaanderen in wording", een i aanwezige jongeren werd nogm| gewezen op de wenselijkheid vanil zoveel mogelijk samengaan van! drie standsorganisaties, waarbij I noodzaak van gehele samenvoej steeds meer begint te dringen. I (Van onze correspondent) OOSTBURG De Henneqiili straat in Oostburg nadert ten tot van een fraaie kastanjeboom, vernieuwing. Tussen Zui (Izands straat en Veerhoek is een groot deelte van de nieuwe weg klaar, betegeling rondom het bejaard» huis is een kwestie van enkele ken- Naast de opening van Burcht" staat die van de Bof leenbank o-p 't program. Het Ko plein tussen Markt en Ned- He Kerk onderging een ware metair. fose. De 2e ingang van Maison 1 grand, heeft een nieuwe neoro lichting, die voor een zee van lid zorgt. Bovendien wordt in Oosfc gezorgd voor meer parkeerruimte (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De ledent de C.J.V. jeugdclubs organiseren vrijdag 13 februari een feestavond het hervormd jeugdgebouw in kapelle. Na de opening zal het program gevuld worden met zamg door matrozenkoor, Gerrit Groei#® een spel voor de zaal en het I „Nog vele jaren". In de pauze wordt de tradition verloting gehouden en worden voorwerpen verkocht die tijdens handenarbeidavoniden zijn ven® digd. NED. HERV. KERK Beroepen te Maassluis R. Heirf veld te Nagele-Tollebeek - te, "5 (Prot. Evang. Gem. van België) A. D. W. Aris, sehoolpredtant - Eindhoven. Aangenomen de benoeming tot t. stand in het pastoraat te OnuMJ (Gld.) A. J. van Heuven, a.s.et' ritus-predikant te 's-Gravendeel bedankte voor de benoeming tot stand in het pastoraat te HoofoF (Zld.). GEREF. KERKEN VRIJGEMAA® Beroepen te Hoek K. Folkerts®1 kandidaat te Bedum. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam-Zuid comb, met Oost en West) J. ring te Haamstede-Kerkwerve. Beroepen Te Benthuizen Blok te Dirksland, te Oost-Kap®" f Harinck te Utrecht, te Opheusde" Karens te Nieuwerkerk. Morgen, aonaerdag 12 feb\UJ'| Bergen op Zoom: 7-57 en 20.24; 1 weert: 6.59 en 19.33; Made-DrW®,l len: 10.36 en 23.17: Terneuzen jhi en -18.57; Vlissingen: 5.54 en Wemeldinge: 7.47 en 20.14. (Van een onzer verslagge- TERNEUZEN Op derdag 5 maart wordei Zeeuwsch-Vlaanderen rings (hoorzittingen) ge den voor nieuw gekozen ra leden, op welke bijeenkom van gedachten kan worder1 wisseld over de persoon kwaliteiten van de te bei men nieuwe burgemees van de zeven heringedeelde meenten in Zeeuwsch-VL deren. De hearings worden leg d onder voorzittersc van de commissaris der ningin in Zeeland, mr. J. Aartsen. Zoals bekend hebben de ve: zingen van de raadsleden in d ven nieuwe gemeenten Terne Oostburg, Sluis, Axel, Sas van t Hulst en Hontenisse plaats op 2, bruari. De achtste gemeente denburg) wordt niet opgehevei alle andere gemeenten zal 'n ni burgemeester benoemd moeten den. De zittende burgemeester, waarnemend burgemeesters van per 1 april a.s. op te heffen gem- ten worden op wachtgeld geste De op 5 maart te houden he ings hebben plaats in Oostburg hotel „De Eenhoorn", in Terneu in grand hotel „Rotterdam" en Kloosterzande in hotel „De Line De nieuwe raadsleden van Oostb komen 's morgens om half tien 1 een. De nieuwe raadsleden van SI vergaderen eveneens in „De E- hoorn" en wel om kwart over ti De nieuwe raadsleden van Terneu; worden om kwart voor twaalf hoord". De nieuw gekozen raads den van Axel verzamelen zich 's m dags twee uur in hotel Rotterdam de nieuwe raadsleden van Sas v Gent komen eveneens in hotel „Ri terdam" om kwart voor drie a bod De hearing van de nieuwe raac leden van Hulst in Kloosterzande b gint om vier uur. De nieuw gekoz (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ook België volgens insiders kandidaat voor ve tiging van de nieuwe aluminaf briek, welke door het consortiu Péchiney-Kaiser ergens in het Eur marktgebied, doch in elk geval a. de Noordzee en bij een diepe havi zal worden gebouwd. Naar verwac ting zal tegen het najaar een b- slissing over de plaats van vestigin worden genomen. Er breekt than eerst een periode aan, waarin d vestigingsvoorwaarden, welke de re geringen der betrokken landen bie den, door het consortium worden ge inventariseerd en vergeleken. In di competitie spelen Nederland, Belgii en Frankrijk mee. Anders dan het geval was bij he besluit tot vestiging van de alumi niumsmelter van Péchiney in hes bloegebied is de aanwezigheid val goedkope elektrische energie ii grote hoeveelheden niet van overwe gend belang. Bij de vervaardiging) van alumina (aluinaarde) uit dé grondstof bauxiet, welke in dit geval ofwel uit Australië ofwel uit Afrika moet worden aangevoerd, bestaa wel behoefte aan grote hoeveelhe- n-stookolie. Deze is nodig voor het verhitten van de boilers, waarin stoom wordt geproduceerd, welke bij net produktieproces nodig is. „1 u' volgens insiders niet uitge-; en dat ui het Sloegebied een ag- giomeratie-effect van oliebehoevende bedrijven ontstaat. „Total" (evenals van Frainse origine) zou an by de plannen voor vestiging; an een raffinaderij in West-Europa Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door 5?t K.N.MX op dinsdag om 18.00 uur: Kngele regen- ot sneeuwbuien vorst*1 de nacht overwegend lichte miYaeu?Vooruitzichten ln cijfers ge- V™ d over Nederland. n<?ei"dag: aantal uren zon: n-* min.-temp.: van ongeveer mav graden onder normaal; de„ „mP-: van 0 tot 4 graden on- nn,r0rmaal; hans op een droge pe- cent- £Sn minstens 12 uur: 70 pro- maal- nnM op een ga-heel droog et- maat. 30 procent. tot 4°r UÜdag: aantal uren zon: 0 maal-' J"mn-"temp.: omstreeks nor onder ®ax-*temp.: van 0 tot 5 graden Perindp ITnaah' hans op een droge cent- t„VaB minstens 12 uur: 60 pro- Haal- in118 0p een §eheel droog et- L- oo procent.

de Stem | 1970 | | pagina 2