Coler: „Ik weet nog niet hoe we zullen reageren" De erelijst van George Kessler VERSCHUEREN: „VAN LOOY FORMIDABEL" Standard winnaar in prestigeduel Aanbod van Sparta was te mooi Loting FA-cup ONVOLTOOID TWEE Taken GEGROEID Cup International bij Tysc Trappers Doorgaan GVAV- Feijenoord twijfelachtig UURRECORD BELGISCH VOETBAL DE STEM VAN DINSDAG 10 FEBRUARI 1970 10 ROTTERDAM (ANP) De heer heeft van zijn verplichtingen te wor- ken naar het hoe en v jos Coler rast." „Zijn vraag heeft me ver- ROTTERDAM (ANP) De heer Jos Coler, vice-voorzitter van de KNVB, voorzitter van de sectie be taald voetbal en voorzitter van de technische commissie, betreurt het verzoek van Kessler. De heer Coler „Ik kan nu onmogelijk beoordelen hoe mijn medebestuursleden woens dagavond zullen reageren op het ver zoek van de heer Kessler. Het moet nog besproken worden. Zijn vraag heeft mij net zo verrast als wie dan ook. Ik weet eigenlijk weinig meer dan dat de heer Kessler verzocht heeft van zijn verplichtingen te wor den ontheven, hoewel hij nog bijna anderhalf jaar heeft uit te dienen. Persoonlijk zal ik niet a priori roe pen Kessler mag wat mij betreft weg gaan voor zijn contract is afge lopen. Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik hoopte dat Kessler zou blijven als bondscoach en die ge dachte heb ik tijdens onze vergade ringen ook herhaaldelijk uitgespro ken. Ik vind dat hij zijn werk goed heeft gedaan. Wij zullen woensdag avond in de eerste plaats moeten zoe ken naar het hoe en waarom van het verzoek van de heer Kessler." Jan van Beveren, die twaalf maal het doel van het Nederlands elftal verdedigde tijdens het .bewind" van George Kessler, verklaarde verrast te zijn door de komst van Kessler als trainer van Sparta. „Het kwam voor mij totaal onverwacht", zo zei hij, „ik vind het een geslaagde greep van Sparta. Voor mij is Kessler een vak man en ik geloof dan ook dat we een goeie aan hem hebben." lar men niet in de rij koelt aar Siberië is en blijft iet Russische gewoonten, Lussische stempel. Het bij de woningbouw, waar lussische maatstaven ge- [y it. De flats zijn klein ta al de laatste jaren) beter opees Rusland. Men rekent erkante meter oppervlakte lid, hoewel er uitzonderin- regel zijn. Een professor liversiteit mag aanspraak 20 vierkante meter meer, st op tien vierkante mets t de „stand" telt in Site- in Europees Rusland k in de restaurants en oedrijven matig tot slecht, ïn wil gaan moet voor zijn ren uittrekken, want de t dienstertje heeft de tijd; ken heeft de tijd. Men kan aren tegen maken, maar zal hoffelijk verzekeren, niets aan kan doen, want :nde kelner, zo zal hij zeg- meer dan 24 uur in touw; ik-door, zonder rust. Mijn- aar alle begrip voor hek- geloven zal hij het waar- liet. En toch heeft de overdreven. Veel perso- in de dienstverlenend! :en werkdagen van 24 uur; het zo nodig moet, maar iet plezierig vinden. Want dag van 24 uur moet ge len door een vrije periode r; de vermoeide trage kei- rat op deze wijze regekna- ;tra-vakantiedag. nieuwe Europese gezicht bedrieglijk; 30 Europe® rorbeeld Akademgorodok :t land waarschijnlijk no" jftig jaar. Maar de goz'd burgers op straat worden I velen van hen komen Europa. En men kar ssingen komen te staan i In de tweede wereldooi- grote groep „Wolga-Durt- rijze van voorzorgsmaatre- ngen naar Siberië te v«- ze groep en de afstamme- >ben hun oorspronkelijke 1 behouden en houden oo» st aan de Duitse cultuur- an hun bet-overgrootou- «staat een levendig deze bevolkingsgroep n in Siberië gaan 33.'" iteeds een beetje Duitser inderen naar speciale 0!1' ehtingen, die zich met de leutsehe Schule" sier®. vanzelfsprekend wel aan- het Russische onderwijs. in Siberië vormt e'v' apart. In de meeste oude de orthodoxe kerkgebou wen of voor andere ëoel- i de eredienst in gebruis- oudere stad van beteken" wel een kerk waar djeu- houden worden en dez tijdens de diensten over- je gezichten ziet men to en niet graag en dat15 uitgelegd als vrees vo°r rs van de partij, maar is geen juiste: men er' vreemde gezichten als oor het contact tussen de mens en God. Nee. oekommert zich om d'e ;rs weinig: Het orthod0' is in het nieuwe Siberto snde zaak, die gewoon :onder onplezierige tus- n van wie dan ook- et overigens wel mer»" s, dat sekten, zoals o® in Siberië moment46 jd beleven KESSLER: DEBUUT CLUBTRAÏNER George Kessler: „Het heeft geen tin over de afgelopen periode te praten. Dat is voorbij (Van onze sportredactie) DEN HAAG Wanneer het bonds- bestuur besluit George Kessler op diens verzoet per 1 juni a.s. van zijn functie te ontheffen is de op 23 sep tember 1932 bij Saarbrücken geboren trainer vier en een half jaar bonds coach van de voetbalbond geweest. Kessler trad op 1 september 1964 in dienst van de KNVB en werd voornamelijk belast met de oplei ding van jeugdig voetbaltalent- Op 1 december 1965 volgde hij Dennis N'eville op als bondscoach. Kessler behaalde in 1960 het eind diploma van de Sporthochschule in Keulen, waar hij vervolgens een half jaar als hulp-docent werkzaam was. 'n de functie van „verbandtrainer" te Hennef was hij een van de assis tenten van Sepp Herberger. Kessler, die de Westduitse na-tiona- GRONINGEN (ANP) De toe stand van het voetbalveld van GVAV in het Groninger Oosterpark is nog steeds hopeloos. De heer H. A. Bre mekamp, hoofd van de grondtechni- sche dienst van de KNVB, is maan- ,,a?.voor onderzoek geweest op het eld van GVAV. Zijn oordeel was ui- fst somher„Mechanische midde- ei> zijn volstrekt ontoereikend om et veld weer bespeelbaar te maken. ,..rsJ moet de vorst uit de grond zijn. een ontdooide bovenlaag viift- teiTein Zlt tenminste nog jj 'en centimeter vorst in de grond, vpL r wegvloeien van het op het ëSende water volstrekt onmo- «h.rj "jlaabt. De kans dat de wed- »vd ,GVAV-Feijenoord, die voor dom? s- op ^et programma staat, een n zeer klein. Vandaag zal un ssing over eventuele afgelas- g worden genomen. (Van onze sportredactie) ZEIST/BREDA Bondscoach George Kessler voelt zich, hoewel zijn contract formeel nog loopt tot 31 juli 1971, al oud-bondscoach van de KNVB. Kessler zegt dat niet met zo veel woorden. Hij sprak over de KNVB als van zijn oud-werkgever en corrigeerde die uitspraak zeer snel tot: „Mijn huidige werkgever, want de beslissing over mijn ontslag moet nog worden genomen door het bondsbestuur". George Kessler debuteert als clubtrainer in het grote voetbal al heeft hij in zijn beginperiode als oefenmeester wel met verenigin gen gewerkt. Bij een paar Westduitse amateurclubs en elf jaar geleden bij Sanderhout in Sittard, dat onder zijn bewind promo veerde van de derde naar de tweede klasse van de amateurs. Iiteit heeft, kwam in 1939 naar Ne derland. Op 17-jarige leeftijd maakte hij zijn debuut in het eerte klasse voetbal. Hij kwam toen voor Sittard- se Boys uit en speelde samen met onder meer Frans de Munck. Na twee jaar kreeg hij overschrijving naar Maurits. Onder het bewind van George Kessler heeft het Nederlandse elftal 27 officiële interlandwedstrijden ge speeld. Tien daarvan werden gewon nen, zes eindigden in een gelijk spel en elf gingen verloren. Het staatje ziet er als volgt uit: 1966: 23 maart: Rotterdam: Ne derland - West-Duitsland 24; 17 april: Rotterdam: Nederland - Bel gië 31; 11 mei: Glasgow: Schot land - Nederland 03; 7 september: Rotterdam: Nederland - Hongarije 22; 18 september; Wenen Osten- rijk Nederland 21; 6 november: AmsterdamNederland - Tsjecho- Slowakije 12; 30 november: Rot terdam Nederland - Denemarken 20; 1967: 5 april: Leipzig: Oost - Duitsland - Nederland 43; 15 april: Antwerpen: België - Nederland 10; 13 september: Amsterdam: Neder land - Oost-Duitsland 10; 4 okto ber: Kopenhagen: Denemarken - Ne derland 32; 1 november: Rotter dam: Nederland - Zui-d-lavië 12; 29 november: Rotterdam: Nederland Rusland 31. 1968: 7 april: Amsterdam: Neder land - België 12; 1 meiWar schau: Polen - Nederland 00; 30 mei: Amsterdam: Nederland - Schot land 00; 5 juni: BoekarestRoe menië - Nederland 00; 4 septem ber: Rotterdam: Luxemburg - Ne derland 02; 27 oktober: Sofia: Bul garije - Nederland 20. 1969: 26 maart: Rotterdam: Ne derland - Luxemburg 40, 16 april: Rotterdam: Nederland - Tsjeeho - Slowakije 20; 7 mei: Rotterdam: Nederland - Polen 10, 7 september Kattowice: Polen - Nederland 21; 22 oktober; Rotterdam: Nederland - Bulgarije 11, 5 november: Amster dam: Nederland - Engeland 01. 1970: 14 januari: Londen: Enge land - Nederland 00; 28 januari: Tel Aviiv: Israël Nederland 01. De 37-jarige voetbaltrainer wekt de indruk gelukkig te zijn met het aan bod van Sparta. „Ik heb de aanbie ding overdacht en zowel verstande lijk als gevoelsmatig begeesterd „ja" gezegd. Het is een club met een rijke historie en veel aanzien in binnen en buitenland. Dat weegt bij mij zwaar. Op organisatorisch gebied krijg ik uitgebreide mogelijkheden. Het is niet aan mij om precies te ver tellen welke, dat laat ik liever aan mijn nieuwe werkgever over. Praten over de financiële kant van het con tract doe ik niet, dat is een zuiver persoonlijke aangelegenheid". Sparta is niet de enige club die met Kessler contact heeft gezocht. „De besprekingen met Sparta zijn van recente datum. Hiervoor heb ik een aanbieding van een Duitse ver eniging gehad, maar ik heb nee ge zegd. Ik voel mij meer Nederlander dan Duitser. Ik zou mij niet graag losmaken uit de Nederlandse ge meenschap". Kessler weet dat hij bij de bond een stuk werk onvoltooid achter laat, namelijk de opbouw van de trainerscursussen en het jeugdplan Nederland, „Ik heb geaarzeld, maar het contract dat Sparta mij bood, mocht ik niet naast mij neerleggen. Ik wilde bovendien wel naar een club. Zondag heb ik gebeld met Hen nes Weissweiler, do trainer van Bo- russia Mönchen Gladbach, dat nu bovenaan staat in de Duitse Bundes- liga. Met Weissweiler, die vroeger mijn docent is geweest heb ik ovef de zaak gesproken en hem verteld dat ik zo langzamerhand eens een keer in de voorste linie wilde vech ten." Is het niet bereiken van Mexico voor Kessler aanleiding geweest de KNVB afgelopen zaterdag te verzoe ken hem van zijn contract te onthef fen „Primair was er het aanbod van Sparta, secundair de ervaringen rond om het Nederlands A-elftal. In de achter mij liggende periode heb ik nooit gedacht, ik wou maar dat ik clubtrainer was en niet zo ingrijpend te maken had met de moeilijkheden rond de samenstelling van het Ne derlands elftal. Ik ga niet weg omdat de samenwerking met de verantwoor delijke mensen bij de bond mij heeft teleurgesteld". Kessler praat niet graag over de moeilijkheden en de onmogelijkheden uit de voorbereidingstijd voor Mexi co. „Die tijd is voorbij. Het heeft geen zin daarover wat te zeggen." Toch is hij ruim vijf jaar geleden hij trad op 1 september 1964 in dienst voor het cursuswerk en als jeugdtrainer en werd vijftien maanden later bonds coach met bepaalde plannen en gedachten naar Nederland gekomen. Ts de werkelijkheid voor hem dan geen teleurstelling geworden Hij noemt het niet zo. „Wanneer ik-, spe ciaal tijdens de kwalificatiewedstrij den voor het wereldkampioenschap, steeds over alle spelers zou hebben kunnen beschikken, waren er veel meer mogelijkheden geweest". Bondstralner en clubtrainer. Twee takken aan dezelfde boom, ondanks de grote verschillen. Kessler ver wacht veel van zijn werk bij een club. „Ik heb altijd een zo intensief moge lijk contact met de spelers willen hebben. Een dagelijkse omgang met voetballers waar ik mee moet wer ken, spreekt mij bijzonder aan." Hoe wel Kessler bij Sparta uitgebreide volmachten krijgt, heeft hij nog niet stilgestaan over het mogelijke nieu we spelersmateriaal van de vereni ging die hij in zijn periode als bonds coach vaak heeft bekeken. „Als het bondsbestuur akkoord gaat met mijn ontslag, treed ik voor het volgende seizoen in dienst bij Sparta. Het aantrekken van eventu eel andere spelers is iets dat pas later aan de orde komt." Wanneer de KNVB Kessler de ge legenheid geeft in dienst te treden bij Sparta, zal hij als clubtrainer te maken krijgen met een nieuwe bondscoach. Hoe zal zijn standpunt dan zijn „Als ik trainer van Sparta word. zal ik zeer loyaal zijn ten op zichte van én sympathiek staan te genover het Nederlands elftal." „Hoe ziet Kessler de toekomst van het Nederlands elftal? „Die toekomst is goed, wanneer de topspelers in Ne derland blijven en als de nieuwe coach zal kunnen beschikken over de mensen, die hij in zijn selectie zou willen opnemen". genover het Nederlands elftal." Hoe „Ik heb met het bondsbestuur van de KNVB, met de heer Martens, di recteur van het sportcentrum met mijn directe medewerkers, de heren Groenewoud, Plooyer en De Vroet het is een alfabetische volgorde, bepaald geen kwaliteitsoordeel zo danig goed kunnen samenwerken dat ik mijn bijzondere dank moet uitspre ken aan iedereen, die het mij moge lijk heeft gemaakt bti de KNVB te kunnen werken"-. „Het is bepaald niet zo dat wij aan bem hebben lopen trekken", aldus Sparta-voorzitter drs. Van Rijn. „Het contact tussen de heer Kessler en ons is in de loop van de jaren gegroeid. Toen de moeilijkheden ontstonden met Wiel Cörver hebben wij een he le (ijst van mensen opgesteld, waar van wij dachten dat zij voor ons ge schikt zouden zijn. Daar was de heer Kessler beslist één van. Er werd na melijk over gepraat dat hij waar schijnlijk wel vrij zou komen. In eer ste instantie konden we weinig doen omdat we niet wisten of hij wel of niet beschikbaar zon Stijn. Anders hadden wij waarschijnlijk al eerder toen de zaak Cörver vastliep een definitieve oplossing gezocht. We hebben ons afgevraagd wie zou dit werk kunnen doen. Er werden ons verschillende Nederlandse trainers aangeboden, van wie we direct heb ben gezegd, dat kunnen we niet doen, anders krijgen we moeilijkheden met die clubs. We zijn niet van plan ge weest achter de rug van de clubs om aan een bepaalde man te gaan trek ken. Nu kan men wel zeggen: dat heeft u bij Kessler wel gedaan, want die was nog verbonden aan de KN VB, maar daar is de laatste tijd zoveel over gezegd, hij zou vrij komen of zijn contract zou niet verlengd wor den of hij zou het zelf niet willen verlengen, dat we maar eens contact met hem hebben gezocht. En het is nog altijd zo: als de KNVB er niet mee instemt dan gebeurt het niet. Daarmee uit". Het is zeer waarschijnlijk, dat het bondsbestuur van de KNVB het ver zoek van Kessler hij richtte zich tot de heer Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB zal in willigen. „Dit is zo'n kwetsbaar be roep", lichtte bondsvoorzitter W. G. A. M. Meuleman toe, „als het een boekhouder zou betreffen, die kan overal aan de slag. Dat geldt voor een trainer helémaal niet. Als je iemand een kans Wil geven, dan moet je hem ruimte geven. Trouwens al veel eer der hebben we gezegd, flat we een jaar voor het contract afliep diep gaand zouden praten over een ver lenging of niet". WoeAdagavond zal het bondsbestuur beslissen over het verzoek van de bondscoach. Theo Verschueren in actie tijdens» de zesdaagse van Antwerpen. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Theo Verschue ren was tijdens de zesdaagse van Antwerpen bijzonder te spreken over Rik van Looy. „Een kraan van een vent, een heer en een goed kameraad. Rik geeft zich nog steeds voor de volle honderd procent. Ik had me veel minder van hem voorgesteld. De gevolgen van zijn griep, die hem een paar dagen voor de start nog binnenhield, komt hij zeer goed te- boven. Hij fietst buiten alle verwach ting en is niet enkel als renner, maar zo mogelijk als mens nog meer een voorbeeld. Ais levensgezel is hij zeer prettig wat anderen er ook over mogen denken. Hij kan je een mo reel geven en mentaal sterk laden. Rik kan een mens opkikkeren. Voor mij is zo'n steun van het allergroot ste belang. Ik vind het jammer dat ik ais wegrenner niet deel uitmaak van een rennersploeg, waarin Rik het voor het zeggen heeft". Over zijn Duitse partner Sigi Ren-z is Theo Verschueren lang niet zo Mij gezind. „Sigi is een uitstekend baanrenner. Dat betwist ik niet. Maar ik zou hem liever wat meer ijver aan de dag zien leggen. Hij rekent te veel. Hij geeft zich niet voldoende. Rik wél". Over de kans op de eindzege, waar bij de equipe Post de grootste con currentie vormt, zegt Verschuren: Ik acht mij bij voorbaat niet gesla gen. „Achter de derny ben ik mo menteel even sterk als Peter. Bepaal de avonden ben ik zelfs beter. Als we de finale met niet meer dan één ronde op het drietal Post-Pijnen- Buighdiahl kunnen inigaan, is er voor mij in de slotrit over 'n uur achter de derny nog een winstkans". De zesdaagse-insiders zien het even wel anders. Post zal er wel alles op zetten desnoods bondsgenootschap zoeken om in Antwerpen te kun nen winnen. Bovendien vormt het drietal Post-Pijnen-Bughdahl een hechter team dan Verschuren met zijn koppelgenoten. Vooral de jeugdige René Pijnen blijkt aan de zijde van Post en Bug- dahl tot een volleerd koppelritrenner te zijn geëvolueerd. Er was zondagnacht in de zesdaag se minder volk dan vrijdag en za terdag, maar het schouwspel heeft daaronder niet geleden. Integendeel, de derny-reeks van half twaalf werd zelfs een topper van formaat. Post en Verschuren, die elkaar de loef af wilden steken, voerden het tem po zo hoog op, dat het half uur met een geweldige snelheid van 64 kilo meter per uur werd afgeraasd. De figuranten werden in al dat ge weld zo gek gedraaid, dat ze de een na de ander telkens mechanisch defect voorwendend voor enkele ronden van de fiets stapten. De eindspurt tussen de twee azen was van een uitzonderlijk gehalte. Na een enig duel haalde Post het uit eindelijk met enkele centimeters. De rivaliteit tussen de topploegen Post-Pijnen-Bugdahl en Verschue- LONDEN (ANP) In Londen is de loting verricht voor de kwartfi nales van het toernooi om de Engel se voetbalbeker. Het resultaat is: Queens Park Rangers - Chelsea, Middlesbrough - Manchester United, Watford - Liverpool of Leicester City, Swindon Town - Leeds United. De wedstrijden worden zaterdag 21 februari gespeeld. TILBURG (ANP) De Tilburgse (jshockeyclub Tysc Trappers heeft beslag gelegd op de „Cup Interna tional". Tijdens een korte toernee door Frankrijk zegevierden de Tilburgers twee keer. Vrijdag wonnen zij met 118 van Grenoble en zaterdag ble ven zij Chamonix met 63 de baas. Door de nederlaag van het Canade se legerteam The Raiders tegen Smoke Eaters uit Geleen is Tysc Trappers onbereikbaar geworden in het klassement. ren-Van Looy-Renz duurde tot laat in de nacht door. Het publiek waar deerde dit uiteraard. Meteen is dui delijk geworden dat de zesdaagse van Antwerpen nog niet bij voorbaat door een bepaald trio gewonnen is. Ook gistermiddag laaide de con currentiestrijd weer hevig op. Het feit dat Verschueren-Van Looy-Renz op vier ronden achterstand werden gefietst, was er de rechtstreekse aan leiding toe. Pas toen Verschuren- Van Looy-Renz tot op een ronde ach terstand waren teruggekomen, luw de de spanning en verdween de ge ladenheid onder de Antwerpse sport- paleiskoepel. Theo Verschuren zal, zoals reeds medegedeeld, zondag aanstaande een aanval doen op het uurrecord achter derny-motoren. Dit record staat op naam van Post met 63,783 kilome ter. Peter vestigde het in 1964 ach ter gangmaker Maurice de Boever. Verschueren zal zijn poging zondag tussen 16.30 en 17.30 uur beginnen achter Koch. Hij zal pogen 64 kilometer in een uur af te leggen. Onmiddellijk na de meeting vertrekt Theo met zijn echtgenote naar Davos om er een week vakantie te nemen. Daarna betwist hij de zesdaagse van Groningen. Na afloop- daarvan gaat hij zich in-België op het weg- seizoen voorbereiden. Zijn werkgevers zouden hem dit jaar graag in Bordeaux-Parijs wil len laten uitkomen, maar hiervoor vóelt Verschueren' niet veel (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Het competitie- gebeuren in de Belgische eerste klas werd zondag beheerst door het tref fen tussen nummer een en twee van de ranglijst: Standard en Gan- toise. De Luikse formatie wist dit prestigeduel om te zetten in een 2 1 overwinning, hetgeen betekende dat FC Brugge, dat zelf met 30 van AS Oostende won, de tweede plaats van Gantoise overneemt. Standard gaat nu aan kop met 22 punten uit 21 wedstrijden, gevolgd voor Brugge met 29 punten maar uit twintig wedstrijden. In het duel tussen Standard en Gantoise was de stand tot zes minu ten voor h^ einde gelijk, namelijk 1 1. In de tiende minuut van de eer ste speelperiode had Delmulle een dekkingsfout in de defensie van Stan dard voorbeeldig afgestraft en gaf daarmee Gantoise verrassend met 0- 1 de leiding. Het was een schitterend doelpunt. De Luxemburgse goalget- ter van Gantoise, Leonard, die con stant dooi twee man werd bewaakt, kreeg de bal aangespeeld van de Hongaar Sztamy, maakte een schijn beweging alsof hij het leer wilde af stoppen, maar liet de bal rustig door rollen voor de voeten van de volko men vrijstaande Delmulle, die scoor de. Dewreugde van Gantoise over de voorsprong duurde niet lang. Vijf tien minuten later kwam Standard, overigens volkomen verdiend, langs zij. Standard-verdediger Beuriet ruk te op, een voorzet volgde, en toen was het voor d,e ook al vrijstaande Depe- rieux geen kunst om doelman Ha rens van Gantoise te kloppen: 11. Standard, dat in de beginfase wat tegenviel, maar na de gelijkmaker op volle toeren draaide, ging onver droten door. Aanval op aanval ram de de poorten van de Gantoise-de- fensie, maar het geluk zat de Luikse formatie bepaald niet mee De stoot troepen van Standard vuurden vele kanonskogels af, maar steeds weer was er een been of een lichaam van een verdediger van Gantoise, dat de schoten in de weg stond. Het was zelfs zo erg dat Harens verhoudings gewijs zeer weinig te doen kreeg. In alle kalmte bleef Standard de ves te van Gantoise bestoken. Zes minu ten voor het einde va.n de wedstrijd had het eindelijk meer succes. Uit een corner van sterspeler Wilfried van Moer van Standard kon de Joe goslaaf Galk. met een snoeksprong koppend de zege voor Standard bin nenhalen. Na afloop gaf Istvan Szta- ny, de Hongaar die door Gantoise van Standard was gekocht, het vol gende commentaar: „Standard was beslist de betere ploeg. Zoals het elftal nu speelt kan geen enkel an der team de Luikse ploeg, nog van een tweede titel afhouden. Niet al len heeft Standaard wat kracht be treft een vordering gemaakt, ook op het technische vlak is het gehele elf tal enorm vooruitgegaan sinds ik weg ben". René Hauss de trainer van de Belgische kampioen: „Nog nooit in mijn lange loopbaan als speler en trainer beleefde ik dat een elf tal zo'n groot overwicht wist te ver overen. Met een beetje meer geluk hadden we zeker met drie doelpun ten verschil gewonnen". FC Brugge, zonder Rob Rensenbrink, maar met Henk Houwaart, had weinig moeite met AS Ostende, om de tweede plaats van Gantoise over te nemen. De Brugse doelman Sanders zal nog nooit in zijn carrière zo'n rustige wedstrijd hebben beleefd. Gedurende de negentig minuten voetbal moes' hij slechts eenmaal serieus in actie komen om een scherpe voorzet van Quick te onderscheppen. Voor de rest hoefde hij zich slech'- bezig te houdein met enkele terug speelballen. Zijn collega Vranke i van Ostende had het heel wat las ger. Vrancken mag dan ook van ge luk spreken dat de anders zo schi" - vaste vuurlinie van FC Brugge b haaldelijk faalde. Anders was de r derlaag veel groter uitgevallen, drie doelpunten die dan wel gesco werden door Brugge kwamen naam van Marmenout, Thio en L bert (strafschop). Een zeei grote verrassing was verlies van Anderlecht bij Rar White- De Brusselse topformatie i loor met 20 en nog volkomen - diend ook. Reeds in de eerste mir van het treffen in Woluwe gaf cing-middenveldspeler Dockx ploeg met een daverend schot leiding. Anderlecht kwam even rug, maar het weinig imponerer offensief leidde slechts tot een zw schot van Pol van Himsit. Daar kwam Racing het initiatief over. de tweede helft hetzelfde spelbee' eerst Anderlecht in het offensir' dat daarna weer werd overgenomrr door Racing White Walter Vercam men tenslotte «telde de zege vooi Racing veilig.

de Stem | 1970 | | pagina 11