REL IN MAASTRICHT DE ERGSTE Wel sensatie, geen goed spel bij SVV-Feijenoord w COLER WACHTEN OP RAPPORT SPELERS OP DE VUIST BIJ BARONIE-HERMES NAC dankte punt aa Peter van der Merws Gewijzigd RBC won verdiend van Roda Pijnen voortr Leo Canjels: we zijn met gelijk spel goed weggekomen' IK ZAG ER TEGEN OP Harde klappen "P| Bedreigd wm iM Bij de Tijd"se horloges STANDEN TWEEDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 (Van onze sportredactie) MAASTRICHT ROTTERDAM Van de drie bij rellen betrokken scheidsrechters in het betaald voet bal dit weekeinde, had de Hagenaar Leo van de Kroft het ongetwijfeld het zwaarst te verduren. Hij ken de in de wedstrijd tegen FC Twente twee strafschoppen toe tegen MVV en daarmee haalde hij zich, zo bleek na het eindssignaal, de grote woe de van enkele honderden Maastrich tenaren op de hals. Van de Kroft ging onder dreige menten van het veld en uit de tri bune vloog een steen naar het uit gangetje. Het projectiel raakte van de Kroft niet, maar wel Ko Prins die woedend de tribune opstormde en de supporter die hem tegen de borst getroffen had, te lijf wilde. Omstaanders moesten tussenbeide komen om de zaak te sussen. Scheids rechter Van de Kroft intussen, bleef drie kwartier in zijn kleedkamer voor hij een gang naar de bestuurskamer ■waagde. Een woeste mensenmenigte had inmiddels ook de spelers van FC Twente schrik ingeboezemd, want in plaats van de hoofduitgang namen ze in alle stilte een achter deurtje om „De Geusselt" te verla ten. Voor de verhitte supporters was de verplaatsing van de heer Van de Kroft niet onopgemerkt voorbijge gaan en ais een wilde horde rukte de groep naar de bestuurskamer. Er werd met wilde slagen op de grote ramen gebeukt, tot het glas het dreig de te begeven. MVV-voorzitter Max Trippels probeerde met waarschu wende woorden wat rust te brengen, maar he.t lukte niet. In overleg met politie-autoriteiten maakte Van de Kroft aan de bestuurstafel een plan de campagne om het tumult te ontlopen. Het achterpoortje waar door FC Twente was ontsnapt leek niet veilig genoeg waarna een poli- tie-bus werd besteld voor de heer Van de Kroft en zijn echtgenote. De auto stoof met flinke snelheid weg en reed op de menigte in, daarbij een agent rakend. Een storm van stenen raasden intus sen rond het.busje. Er gingen twee ruiten kapot en de door de chaos hy pernerveuze mevrouw Van de Krolt moest een plaid voor haar gezicht trekken om geen verwondingen op te lopen. Onder deze benarde omstan digheden raakte het busje tenslotte buiten de poorten en even buiter. Maastricht, in Meerssen stapte he! echtpaar Van de Kroft over in een andere wagen. Commentaar van de scheidsrechter: „Dit heb ik nog nooii meegemaakt. Bang ben ik geen mo ment geweest. Als je bang bent moe: je meteen met fluiten stoppen". En over het toekennen van de straf schoppen in een geprikkelde sfeer op en langs het veld: „Ik sterf liever dan dat ik toegeef aan oneerlijk heid". De heer Van der Kroft zal een rapport over deze zaak bij de KNVB indienen. Dat doen ook zijn collega's Bom en Van Ravens die beiden op het Sparta-terrein wer den belaagd. Lau van Ravens kreeg het aan de stok met het publiek van Holland Sport toen hij acht minuten voor tijd Sparta een penalty toeken de waaruit de Rotterdammers ge lijk maaten. De hetze werd nog groter bij een verlenging van 10 minuten die Van Havens toepaste wegens tijdrekken door de spelers van Holland Sport en oponthoud tengevolge van bles sures waarvan die van Charly Bos veld het ergst was. Hij werd, met als eerste diagnose een nderaandoe- ning maar het ziekenhuis gebracht. In die 10 minuten extra tijd, scoor de Sparta het winnende doelpunt en toen had Van Ravens het helemaal verbruid bij de Haagse supporters. Ze wachten hem op bij het „overloop- je" naar de kleedkamers en lieten een salvo van klappen en trappen neerkomen. Ofschoon de scheidsrech ter zich dapper weerde en flink te- Jos Coler: we moeten de zaak ook niet overtrekken rapport maken voor de sectie betaald, voetbal". De politieman die amper de bot-'' rug knokte, ontkwam hij niet aan sing kon ontlopen was een zwager een felle slag in het gezicht. Gevolg: van de bestuurder van het busje, een bloedende, en later flink gezwol- „Ik kon echt niet stoppen" lichtte len neus. Van Ravens over de situa- hij later toe. „Er waren rampen ge- tie: „Hef. is de eerste klap die in beurd als we stil hadden gestaan", de 22 jaar dat ik nu fluit. Ik zal een Dat wordt dan een derde klacht, want ook scheidsrechter Bom dient een rapport in. Hij werd zaterdag bij de op het Sparta-terrein gespeel de wedstrijd SVV - Feijenoord be dreigd door een supporter. De heethoofd rende met een Feije- noordvlag in de hand op de scheids rechter af, zonder dat daar op dat moment enige aanleiding toe ba- stond. De volledig op het spel ge concentreerde Bom schrok van het dreigende gebaar waarmee de vlaggestok op hem af kwam en zet te het op 'n lopen- Onder aanvoering van Theo Lasei-oms en Dick van de Korput, werd de supporter vervol gens letterlijk van het veld geschopt door de spelers. In de slotfase kreeg Bom het nog een keer benauwd toen een halve minuut voor tijd het beslis sende Feijenoord-doelpunt viel. Pu bliek stroomde het veld op en Bom voelde zich bedreigd. In overleg met beide aanvoerders floot hij de wed strijd toen enkele tientallen seconden te vroeg af- (Van onze sportredactie) BREDA Zowel Feijenoord als Ajax boekten de volle winst, waar door aan de kop van de eredivisie ranglijst niets veranderde. PSV dat niet speelde bleef derde, maar het weer goed draaiende ADO ruk te op naar de vierde plaats door een 5-0 zege op DOS. MVV verloor ver rassend van FC Twente (13), ter wijl NAC bij Telstar niet verder kwam dan een 1-1 gelijk spel. On deraan ziet de toestand er merk waardig uit. GVAV kwam nu al we kenlang niet in het veld en een blik op de ranglijst leert dat ook de ande re degradatiecandidaten, voor wat be treft het vergaren van winstpun ten, maar weinig zijn opgeschoten. De tijd zal leren of deze situatie voor de Groningers gunstig is. SVV-FEIJENOORD: Sensatie zeven doelpunten en drie strafschoppen hebben het gemis aan goed voetbal bij SW-Feijenoord moeten vergoe den. Het is op Spangen, waar de Schiedammers gastvrijheid genoten, een verbitterd duel geworden, waar in de hartstochten vaak hoog oplaai den. Feijenoord begon zelfverzekerd en daardoor ook nonchalant. SVV liet zich door de snelle openings treffer van 7/ery niet ontmoedigen en probeerde met aanvallend voetbal het spelbeeld te wijzigen. De ploeg slaagde daarin voortreffelijk en kwam dank zij een door Ciric voor treffelijk ingeschoten strafschop en een doelpunt van Van Meeteren, die een fout van Treytel afstrafte, op 2-1 Feijenoord ging geagiteerd voet ballen en het spel werd er niet be ter op. Desondanks maakten de Rot terdammers voor rust door Wery ge lijk. Na de hervatting bleef SVV met opportunistisch voetbal voortdurend gevaarlijk. In de 58e minuut kreeg SVV alle kans de leiding te nemen. Van Duivenbode bleef staan voor buitenspel, waarna invaller Rijkui- ter alleen op doelman Treytel af ging. Deze haalde de SW'er onder uit, waardoor arbiter Bom zijn twee de strafschop moest geven. Ciric schoot echter over Nauwelijks in twee minuten tijd werd het vonnis over SVV geveld. Eerst kopte de mee naar voren ge komen Israël in en even later werd Kindvall door Langhorst binnen het strafschopgebied ten val gebracht. De Zweed voltrok het vonnis zelf. Twee minuten voor tijd werd het dap pere tegenspel van SW beloond door een treffer van Vorsten-bos, die overigens in duidelijke buitenspel- positie stond. 8. Wery 0—1, 17 Ciric 1—1 (straf schop), 32 Van Meeteren 21, 40 Wery 2—2, 70 Israël 2—3, 73 Kind vall (strafschop) 21, 88 Vorstenbos 34; scheidsrechter Bom, toeschou wers 22.000. MVV-FC TWENTE: Twee straf schoppen zijn mede de oorzaak ge weest van de ondergang van MVV in de wedstrijd tegen FC Twente. Vooral de tweede penalty, waarbij Brasse een overtreding tegen Nagy zwaar werd aangerekend, veroor zaakte heftige reacties hij het publiek. MW startte goed en overrompelde zijn tegenstander aanvankelijk. Een doelpunt van Brokamp was daarvan het gevolg. Daarna nam FC Twente, dat tactisch, zeer sterk speelde, her initiatief over. Vooral de vleugel spelers pahlp-latz en Nagy waren zeer gevaarlijk. MW stelde daar bit ter weinig tegenover. Kort na de openingstreffer van Brokamp hield Quadackers in het strafschopgebied Nagy vast, waarna deze de eerste strafschop benutte. De omstreden tweede penalty bracht FC Twente een 2-1 voorsprong. De zege van FC Twente, dat tenslotte door Van der Vall nog tot 3-1 kwam, was volkomen verdiend. 28. Brokamp 1—0, 30. Nagy 1—1 (strafschop), 68. Nagy 12 (straf schop), 83. Van de Vall 13, scheids rechter Van de Kroft, toeschouwers 9,000. AJAX-AZ '67: Het werd een 41 zege voor Ajax en Johan Cruyff heeft in deze wedstrijd duidelijk gemaakt waarom hij meent zoveel geld waard te zijn. Van de vier doelpunten, waarmee de Watergraafsmeerbewo- ners terecht afstand nemen van het dapper maar zonder klasse strijdend AZ, nam Cruyff er zelfs twee voor zijn rekening terwijl de beide andere door hem aan Muhren en Van Dijk werden gepresenteerd. 22. Vredenburg 01, 31 Cruyff 11, 44. Muhren 21, 61 Cruyff 31, 84. Van Dijk 41; scheidsrech ter H. Pijper, toeschouwers 18.000. ADO-DOS: Een conditioneel bij zonder sterk ADO heeft weinig moei te gehad het zich chaotisch verweren de DOS een 5—0 nederlaag toe -te brengen. In alle opzichten waren de Hagenaars de meerderen van hun te genstanders, die niet een keer tot een sluitende combinatie kwamen. De ADO-linies daarentegen sloten goed en de voorhoedespelers i m» HENK WERY werden herhaaldelijk in kansrijke po sities gemanoeuvreerd. 15. De Zoete 1—0, 36 De Puyt 2—0, 64. De Puyt 30, 76 Schoenmaker 4—0, 85. De Zoete 50; scheidsrech ter Brouwer, toeschouwers 10.000. SPART A-HOLLAND SPORT: De volle winst bleef in Rotterdam, want Sparta won met 21. Holland Sport had in de eerste speelperiode een licht overwicht, dat in een treffer van Roggeveen resulteerde. In de tweede helft speelde Sparta feller en een fraai staaltje acteerkunst van Kowalik bezorgde de Rotterdammers tien minuten voor het einde vanuit een strafschop de gelijkmaker. De Pool dook met zoveel overtuiging in het gras, dat scheidsrechter Van Ra vens er een strafschop voor gaf. Toen een minuut voor het einde de gehele Haagse defensie bleef staan bij een voorzet van Van der Veen, kon Kowalik ongehinderd het win nende doelpunt scoren. 38. Roggeveen 01, 80 Eykenbroek (strafschop) 11, 89 Kowalik 21; scheidsrechter Van Ravens, toeschou wers 6.000 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Van de zijde van het sectienestuur betaald voetbal van de KNVB zijn op korte termijn geen maatregelen te verwachten n.a.v. de pogingen tot molestering van de scheidsrechters Bom, Van de Kroft en Van Ravens bij respectievelijk de wedstrijden SVVFeijenoord, MVV Twente en SpartaHolland Sport. Desgevraagd deelde Jos Coler, voor zitter van het sectiebestuur, mede, dat de gehele complexe situatie van voorzieningen ter bescherming van spelers en scheidsrechters op de ter reinen van de betalende voetbalclubs momenteel in studie is bij de gronü- teehnische dienst van de KNVB. „De grondtechnische dienst is reeds geruime tijd bezig daarover een uil- gebreid rapport samen te stellen. Men heeft bij alle clubs gegevens op gevraagd omtrent hun accommodatie en heeft zich overal in den lande op de hoogte gesteld. Het eerste deel van het rapport is reeds aan ons uitge bracht, wij wachten op het tweede deel. Het rapport komt enigermate vertraagd uit. omdat de heer Hart man die onzerzijds in samenwer king met de grondtechnische dienst met deze materie i- belast twee maanden ziek is geweest en pas on- lngs zijn wei kzaamheden heeft kun nen hervatten". De lapporten van de neren Van de Kroft, Bom en Van Ravens met betrekking tot de onge regeldheden waarmede zy zijn ge confronteerd, zuilen worden doorge zonden naar de strafcommiss.^ van de KNVB. De heer Coler: „vanzelf sprekend weet ik niet of en zo ja welke straf door de commissie zal worden opgelegd aan het bestuur van de verenigingen waar hei tot wanordelijkheden is gekomen". De neer Coler is niet voornemens spe ciale bepalingen te doen treffen ten aanzien van de accommodatie van Sparta, waar zowel zaterdag als zon dag de scheidsrechter van het publiek overlast heeft ondervonden. „We moeten natuurlijk oppassen de zaak niet te overtrekken. Het is lange tijd rustig geweest, zo rustig dat we een ogenblik hebben gedacht, dat het met de rellen nogal losliep. Nu twee maal achtereen op hetzelfde terrein, inderdaad. Maar het kan ook zijn, dat er de eerstvolgende tijden voor lopig niets meer gebeurd. Dat het tijdelijk een soort modeverschijnsel is. Als er dus maatregelen zullen worden genomen, dan zullen die be trekking hebben op het betaalde voetbal in zijn algemeenheid. Niet alleen op Sparta". Als het rapport van de grondtechnische dienst vol ledig zal zijn uitgebracht, zal het sectiebestuur zien nader gaan bera den. De heer Colei. „de verwachting is, dat wij zullen gaan praten met de grondtechnische dienst, met de straf- cdmmissie want wij zullen onge twijfeld willen weten welke maat staven deze commissie aanlegt bij de bepaling van straffen aan de bestu ren met stadiondirecties en niet te vergeten met de scheidsrechters" Maar welke maatregelen te verwach ten zijn?" De heer Coler peinst en zegt aarzelend: „Hoge hekken, ja, misschien wel. Dat zou echter hoge kosten met zich brengen voor de clubs. (Van onze sportredactie) BREDA In een bijzonder matige wedstrijd hebben Baronie en Her mes DVS gisteren op de De Blauwe Kei de punten gedeeld. Aanvallend hadden belde ploegen, die eigenlijk alleen maar gebaat waren bij een overwinning om goede uitzichten te krijgen voor promotie, weinig in hun mars. De verdedigingen drukten dan ook hun stempel op deze ontmoeting Baronie had een voortreffelijke start. En dat kwam vooral door links buiten Havermans, die met zijn snel heid en switchen de Schiedamse de fensie diverse hachelijke situaties liet doormaken. In de zevende mi nuut kwam Hermes DVS goed weg. toen een hoekschop van Havermans een schitterende inswinger op de lat belandde. Naar gelang het spel vorderde kreeg de verdediging van Hermes DVS echter meer vat op de grillige Havermans, waarmee het gevaar in de Baronie-voorhoede voor een groot deel verdwenen was, want S&ris had zijn dag niet en Maas en Van Aarle hadden niet veel in te brengen tegen Visser en Van Nierop, het linker verdedigingsblok van de Schiedam mers. Baronie-doelman Lelieveld had het echter nog gemakkelijker dan zijn collega Spermon aan de andere kant. De Schiedammers hadden hun aan- valsspel bijna geheel op hun lange spits Kees van Kooten afgestemd en die kreeg geen kans van Brouwers en Verschut, die hem om de beurt schaduwden. Alleen bij hoge voor zetten, kwam Van Kooten af en toe tot een gerichte inzet van het hoofd. Nadat Maas door Bakkes tegen de grond geslagen was en arbiter Ver beek verzuimde de Schiedammer te verwijderen na ruim een half uu, op een moment dat het Spel „dood' was werd het onprettiger in hei veld. Dat kwam enerzijds doorda beide elftallen fel speelden, maa een belangrijker oorzaak was dat d' scheidsrechter tal van dubieuze be slissingen nam, die wrevel bij de spr Iers wekten. Ongeveer vijf minuten voor he einde bereikten de vijandelijkheden die zich tot dan toe beperkt hadder tot te fors attaqueren het hoogtepunt Maas en Van Nierop gingen toen op de vuist. De grensrechter moest hei scheiden. Arbiter Verbeek stuurde beiden uit het veld, liet nog even doorspelen, maar maakte de tweede 45 minuten, die eveneens twee nage noeg gelijkwaardige ploegen te zien gaf, niet eens vol. (Van onze sportcorrespondent) VELZEN Elf hard werkende Telstarspelers hebben tegen NAC be wezen dat de opleving van vorige week tegen Holland Sport geen inci dentcle meevaller was, maar werke lijk het begin van een betere perio de. De combinatie had zelfvertrou wen en het welbekende „heilige vuur", dat vorige week ontbrak. Met kunst en vliegwerk slaagde NAC er in de stand gelijk tc houden (11) en opgelucht gaf de Bredase trainer Leo Canjels dan ook na liet laatst- fluitsignaal toe, „we zijn met een gelijk spel bijzonder goed weggeko men". Dat ene winstpuntje moet dan voornamelijk op naam van keeper Peter van der Me-rwe worden ge schreven. Met zijn onvoorstelbaar snelle reacties stopte hij tientallen felle schoten. ..Het was voor mij een zware wedstrijd", zei hij na afloop Hoewel Telstar met negentig mi nuten enthousiast voetbal de 6500 toeschouwers een bijzonder prettige middag bezorgde, bleef er een keer zijde aan de medaille. Uit de serie doelrijpe kansen werd slechts één goal gescoord: een minimaal rende ment, dat niet alleen toegeschreven kan worden aan domme pech. Tel star-trainer Rab: „Ik ben in ieder geval tevreden dat er tenminste kan sen geschapen zijn. Wij hebben pe rioden doorgemaakt dat die kansen er zelfs niet kwamen. Het is een groot pluspunt dat de spelers tot aan het einde hebben doorgezet". De score werd geopend door NAC toen Brouwers de bal voor de eerste maal voor doelman Van der Meeren bracht, die een vergeefse poging deed om een pass van Frankiewicz te onderscheppen. Na de misgreep van de Telstar-keeper was het voor de Pool een koud kunstje te scoren. Deze tegenvaller in de elfde minuut deed geen afbreuk aan het enthou siasme van de thuisclub. Telstar, met een ver naar voren opererende Theunissen, bleef komen. Voor rust echter zond-er resultaat. De goede voorzetten werden door de Bredase verdediging telkens onderschept. Na de hervatting kwam er verbe tering in. Het spel van de Telstar- voorwaartsen werd effectiever, waardoor Theunissen, Van Egmond en Beek het Van der Merwe nog moeilijker konden maken. Slechts bij uitzondering kwam de bal nog over de middellijn, waar het Poolse duo Frankiewicz en Pogrzeba tever geefs op de voor hen bedoelde voor zetten wachtten. Canjels: „Ik ben teleurgesteld in onze spitsen. Maar dat geldt niet alleen voor hen. Het hele team heeft beneden de ver wachtingen gespeeld". Met nog zeventien minuten kwam de gelijkmaker. Beek verdiende de eer toen hij een van Van der Werwe terugspringende bal inkopte. Na af loop merkte Canjels op: „De druk op het middenveld was zo groot dat wij niet meer tot goed spel konden ko men". (ADVERTENTIE) NAC-speler Jan van Gorp in duel met zijn directe Telstar-tegenstand Dick Bond. OMEGA T1SSOT PONTIAC (Van onze sportcorrespondent) ROOSENDAAL Achter de vraag of een noodgedwongen gewijzigd RBC-team zich zou herstellen van de nederlaag tegen Velox, stond voor aanvang van de strijd tegen Roda JC een groot vraagteken. Piet Hopsta ken en eerste reserve Rini Hoeve- naars stonden op de ziekenlijst. Cor Hendriks „in burger", nam juist van daag afscheid als actief voetballer hij werd voor aanvang met geschen ken en bloemen uitgeluid en dat was de reden, dat het elftal op vele plaatsen moest worden omgezet. Henk van de Ven zorgde nu met Ton van Zandvliet voor het centrum en Pierre van Hal ging naar de links- achterplaats. De bezetting van de La'lf- linie was het zorgenkind van de RBC- trainer. Frans Schouw werd verko zen boven Van der Heijden, maar de jonge Schouw bleek gisteren geen versterking. Schouw had een zwak ke eerste helft en kon zich pas in de laatste twintig minuten maar toen was de buiten bómmen herstellen. De 3-0 overwinning was verdiend; niet te hoog en niet te laag. De Lim burgers hadden weliswaar een goede balbehandeling, maar buiten enkele gevaarlijke schoten van Struver kwam er uit de Roda-voorwaa-rtsen weinig schot. RBC blijft d-us op de „uitkijk" staan voor een der top- pla-atsen in de tweede divisie. De goed leidende scheidsrechter C. Co-rver uit Voorburg begon met het spel kort te houden. Er kwamen wat vrije trappen over beide kampen eer lijk verdeeld. Redel zocht het doel te hoog en een inzet van de beweeg lijke Schaekens werd door Vic van Hoek deskundig gestopt. Uit een vrije trap van Nouwens schoot Redel over. RBC behield een licht overwicht, maar het spel was dan weer te kort en dan weer te onzuiver. Elf minu ten voor rust kwam de thuisclub aan de leiding. Vanuit de achterhoede werd er snel doorgespeeld en de vrij- gelopen Johan van de Boom schoot in de benedenhoek, onhoudbaar voor doelman Damen 1-0. De 2500 kijkers waren pas in de 26e minuut na rust gerust. Gillese bediende Redel op maat en nu was het schietgrage been van Redel iets vlugger dan de aanstormend' scher tn doelman Damen bleek de tweede maal verslagen. Roda v spoedig wat terug doen. Het viel alle macht aan en nam achter risico's dan normaal verantwoon Acht minuten later werd deze tiek afgestraft.Een pass in de te van Schouw werd door de RK| vroeger voor Roda uitkomend Gillese met een onhoudbare knal: gerond: 3-0. EREDIVISIE Telstar - NAC 1—1, SVV - Fel oord 3—4, ADO - DOS 5—0, 1WT FC Twente 13, Sparla - Hoil Feijenoord 20 16 4 0 3631 Ajax 19 16 2 1 34 PSV 20 11 4 5 26 a ADO 20 9 7 4 25 31 Sparta 20 9 5 6 23ÜI FC Twente 20 8 7 5 2321 MW 21 7 9 5 2311 NAC 19 8 6 5 22 21 Ho-li. Sport 20 8 4 8 20 SI 6 19 SI NEC 19 6 7 Haarlem 20 5 9 6 191 Go Ahead 19 5 8 6 18 21 AZ '67 20 5 6 9 1611 Telstar 21 4 5 12 1311 DOS - 21 4 4 13 1211 SW 21 3 4 14 10 21 DWS 20 3 3 14 911 GVAV 16 2 4 10 811 Feijenoord; 15 februari: Go Ahsl Ajax, NAC - Holland Sport Twente - ADO, AZ '67 - NEC. EERSTE DIVISIE Elinkwijk - De Volewijckers RCH - HVC 0—1, Helmond S] Veen-dam 32, Excelsior - K Bosch 2-0. Blauw Wit Elinkwijk Excelsior Volendam FC Den Bosch 21 8 Willem TI 19 7 Heracles 18 6 Vitesse 18 6 DFC 19 6 HVC 19 5 FSC 20 6 Helmond Sport 20 6 1 29»| 4 2! 3 27II, 2 25 6 23 lij 6 6 7 5 19 ijj 6 6 18 6 7 18 8 6 181 6 8 181;'; 5 9 i 3 10 17 S 5 8 151; 5 9 15 6 9 lL 3 11 13 5 ii 13 loïtl MM Een van de RBC-aanvallen op het doel van de Roda-keeper. RCH Veendam 18 Foctuna VI. 19 SC Cambuur 19 De Graafschap 19 Volewijckers 20 Programma: 13 februari: Elin. HVC; 15 februari: Vitesse - dam, Heracles - Fortuna VI., 91 Excelsior, Cambuur - Helmond*] De Graafschap - Willem II. TWEEDE DIVISIE Oimburgia - PEC 2—1, Eindig 1GOVV 2—0, RBC - Roda JC. laronie - Hermes DVS 0- 3 23 1 - 5 6 23 1 4 5 22 3f| 6 4 22fl 5 6 21 2;f 4 6 20 1[J 9 4 19 2 I 7 7 15 'Ji 6 8 14 'J 6 9 14 1 5 10 11 Sj 5 11 1' l 3 11 3 1 5 11 9 !t Limburgia - Baronie, PEC Roda JC - Heerenveen, Wagen' - Velox. leerenveen 18 11 'EC 19 10 tBC 20 10 V elox 17 9 lermes DVS 20 9 Vageningen 18 9 Eindhoven 18 8 tode JC 19 8 Limburgia 18 8 Baronie 18 5 2FC 18 4 Gooiland 18 4 NOAD 19 4 EDO 18 3 AGOW 19 3 SC Drente 17 3 VW 18 2 DAVOS (ANP) Ard Schenk i de vorm waarmee hij veertien gen geleden Europees kampioen i ongeschonden gehouden in de ningskampen van Cortina d'Amp en Davos. Bij de internationale strijden in Davos een week het wereldkampioenschap in Osli daarom te beschouwen als een g< rale repetitie zegevierde hij ir kleine vierkamp over Jan Bols, na drie afstanden nog een kl, voorsprong had. Uitgerekend op 5000 meter Bols' favoriete stand sloeg Schenk toe. De Hoi vener moest in het tweede gedi van zijn rit tegen Kees Verkerk terrein prijsgeven en was uitgi men op 7.36.3 tegen Verkerk 72 Schenk, die tégen Jappie van reed, richtte zich aanvankelijk op] tijd v-an Bols, maar ging in de 1; ste ronden zo hard, dat hij Verk tot op de tweetiende van een seco: benaderde. Het was voor Schenk prachtige afsluiting van de tw daagse wedstrijd, waarin hij -geen kele inzinking kende: eerste op 500 en 1500 meter (40.2 en 2.08. derde o-p de 3000 meter (4.21.6) KOP (Van onze ANTWERPEN Na drie a. Antwerpen duidelijk dat de ploeg| Pijnen-Bugdahl wil kloppen, een den. Na drie avonden tenminsti homogene van het deelnemersve ten van het trio lopen meer i ineen tot een machtige brok kr; schijnsel dan het, de kwaliteite wellicht lijkt. Peter Post name. steeds meer last bezorgend giez daagse van Groningen wordt hi het aan de professor onder wiet gelegen, was het al eerder gebe: s? 55 „Tijdens de zesdaagse van Berlijn", zegt Post, „liet ik me onderzoeken. Hij wilde me meteen meenemen. Stap nou maar af, zei die professor, want wat jij aan het doen bent is bijna on verantwoord". Maar Peter Post werk te zijn programma af, nam een korte vakantie (tien dagen) op de Kanari sche Eilanden, rijdt nu in Antwerpen en za-1 ook Groningen nog doen. On danks de last en de pijn. „Peter Post", zegt zijn koppelgenoot René Pijnen, .Leeft een formidabel karakter". Door de operatie in Berlijn, wordt de vechtlust van Post voor wat het voorjaarsprogramma op de weg be talt compleet geremd want de me- disbhe ingreep kost Post minstens een maand verplichte rust. „Ik moet", aldus Post, „twee weken in het zie kenhuis blijven en daarna tot zeker begin april thuis rusten". Van zijn plannen om de vroege klassiekers tie rijden zal dan ook weinig terecht komen. „Jammer" overpeinst de eerzuchtige Post, „want ik had die wedstrijden zo graag wil len rjjden om nog eens te bewijzen, dat ik niet alleen op de baan aar dig voor de dag kan komen. Ik zou zo graag de jongeren die in de zes daagse van Amsterdam kritiek op me leverden, op de weg bestreden heb ben." En René Pijnen herhaalt. „Post is een vent met een geweldig karak ter." Omgekeerd roemt Post de inziet van de jonge René Pijnen: „Hij doet goed zijn best. Die jongen luistert en is gehoorzaam. Dat zijn voor mij twee belangrijke punten waaraan hij vol doet". René Pijnen valt op in de Ant werpse zesdaagse en ook dat is, naast de manier waarop Post zijn handi- cap overwint, opzienbarend by Je Prestaties vam de ploeg waarin alleen ,aus Bugdhal niet met problemen sukkelde voor het startschot in Ant werpen viel. René Pijnens zorgen be stonden uit zijn door die militaire dienst aangetaste conditie. „Ik gaf er geen vijf centen meer voor", schetst h(J in de eerste cabine langs de piste de situatie, „Trainen was er in dienst f'Ü tk dinsdag ontslagen 8 ii vro'eS ih me dan ook af wat net hier in Antwerpen moest wor- n', Sewoon te weinig gefietst p" het Mee dat ik met groten als r^ost en Bugdhal mee zou moeten in a^rï'. maakte me bang. Ik zag er M-e. g tegenop. Mijn enige kans, dat wist ik, lag in spijkerharde training van een paar dagen. Weet je, ik heb het ge- ik snel herstel. Toch kon ik moeilijk geloven dat ik in de tijd die

de Stem | 1970 | | pagina 8